l|Achterblijven winst in midden- en kleinbedrijf drukt gezinsinkomens Ned. Bank roept buitenlands geld halt toe Omzet BASF steeg ruim 6 procent Voor 500 man korter verken bij Unilever Iconomisch mengstelsel niet jtltijd goed voor stabiliteit Engels bedrijf neemt Radarsysteem in werking gesteld Rinck (optiek) over lelangrijke cijfers Schiller: last van dollarstroom over velen verdeeld Slavenburg's Bank weer 14 procent Océ-Van der Grinten in Zuid-Amerika Postorder-fiat voor Vara maakt kruideniers boos Nedap verhoogt dividend Cijfers Philips 21 mrt Ned. fondsen in New York DOW JONES INDEX WALL STREET GEMAKKELIJK Geen vervolging tegen lOS-topman Vesco -> OUW/KWARTET VRIJDAG 10 MAART 1972 i:ro.\OJin: u.\ i.\cien J Groei Middenstand zette zich voort AMSTERDAM Het midden- en kleinbedrijf wordt geconfron teerd met moeilijke problemen. Problemen, die overigens ook aan grotere bedrijven niet voorbij zijn gegaan. Er is echter maatschap pelijk gezien een belangrijk verschil aan te wijzen. Door de achter blijvende winstontwikkeling in de kleine en middelgrote bedrijven worden nl. ook de persoonlijke inkomens van de desbetreffende on dernemers direct getroffen. Dit met al de consequenties van dien voor de bedrijfsfinanciering en het beschikbare gezinsinkomen. constateert de directie van de (ederlandsche Middenstandsbank in iet jaarverslag 1971. Zij stelt vast, dat iet rendement van het geïnvesteerde ledrijfsvermogen in het midden- en jeinbedrijf reeds jaren achtereen een mgunstige ontwikkeling te zien geeft. )e toenemende arbeidsinkomensquote rijst in dezelfde richting. Us gevolg van plaatsgevonden be- rijfssluitingen in verschillende be- Irijfstakken zijn mogelijkheden tot chaalvergroting ontstaan. Dit biedt ped geleide midden- en kleinbedrij- kansen voor versterking van hun ositie. het ongunstige economische kli- jaat bestaat echter het gevaar, dat ik bedrijven gesloten zullen worden, ie op den duur wel een nuttige conomische functie zouden kunnen ervullen. Tenslotte wordt opgemerkt, at het gewenst is dat de overheid bij aar beleid meer aandacht schenkt de positie van het midden- en ednbedrijf. .LANSTOTAAL et jaar 1971 heeft voor de NMB in le opzichten bevredigende uitkom en te zien gegeven. Het totaal van 1 gecombineerde balans passeerde de 7 miljard. In vier jaar tijd is het ruim verdubbeld. Van invloed op stijging van het balanstotaal was blteuron gelden plaatst kapitaal en reserves lanstotaal ten sten 3.410.792 3.055 990 7 076.029 5.714.433 90.125 80.125 151.438 110.381 7.639.429 6.242.7S0 266.095 208.815 210.601 166.442 26.793 27.828 15.46 6.50* 6.249 lastingcn tto winst aand. v. 50 ildend medewerkers ntal vestigingen 37S 346 Naar keuze geheel contant, dan wel 2.50 contant en 2.50 in aandelen Afl agioreserve. 22.492 14.05 6.00 5.891 mede het toegenomen belang van het Eurodeviezenbedrijf, dat ca. 13 pet van de balanstelling uitmaakt tegen 6 pet eind 1970. Gemeten aan het balans totaal steeg de bedrijfsomvang met 22 (21) pet. De verbetering van de rentemarge (verschil tussen gemiddeld ontvangen rente op de activa en gemiddeld be taalde rente op de passiva, excl. eigen vermogen) droeg in belangrijke mate bij tot stijging van het resultaat. De personeelsgroei toonde in 1971 een geleidelijke vermindering, mogelijk geworden door de elektronische appa ratuur. De post debiteuren steeg in 1971 met 12 pet. In 1970 was dit 21 pet. De ontwikkeling van het uitstaan de krediet werd in vrije sterke mate beïnvloed door de toevloeiing van li quiditeiten uit het buitenland in het eerste halfjaar. De toevertrouwde gelden namen met 24 pet toe tegen 22 pet in 1970. De spaargelden stegen tot 1.779 (1.433) min, of met 25 pet; de deposito's tot 3.181 (2.590) min, of met 45 pet en crediteuren tot 2.116 (1.691) min of met 30 pet. BATEN De stijging van de baten was aanzien lijk groter dan in 1970. Zowel inte restwinst als provisies droegen hier toe bij. De interestwinst steeg met 33,4 min, of 26 (16) pet, tot 161,7 min. De inkomsten uit provisie na men met 23,9 min of 30 (21) pet toe tot 104,3 min. Tegenover de gunstige batenontwikkeling stond op nieuw een sterke stijging van de las ten. Zo namen de personeelskosten met 28,4 min, of 26 pet, toe. De onkostenpost was 7,8 min, of 20 pet hoger. De directie acht het wenselijk om haar politiek om van de winst een belangrijk deel in het bedrijf te hou den te continueren. De sterke toene- meing van de bedrijfsomvang maakt dit wenselijk. Hoewel ditmaal een deel van het dividend in aandelen wordt uitgekeerd, houdt dit niet in, dat deze politiek ook in de komende jaren zal worden voortgezet. Voor 1972 wordt gerekend op een verdere stijging van debiteuren en toe vertrouwde gelden. De lastenstijging hoopt de directie te kunnen compen seren door de baten, voortvloeiend uit een vergrote bedrijfsomvang en een verdere rationalisering van de be drijfsvoering. In hoeverre dit zal luk ken zal mede afhangen van de ontwik keling van de rentemarge. ROTTERDAM Dixons Photogra phic in Londen zal het gehele aande lenkapitaal overnemen van G. II. Rinck. Rinck houdt zich bezig met de detailhandel in fotografische en opti sche artikelen en controleert in Ne derland 52 filialen. Dixons is een snel groeiend bedrijf met vestigingen in en buiten Enge land. Zij legt zich voornamelijk toe op de groot- en kleinhandel in foto grafische artikelen en geluidsappara tuur. I-Iet is de bedoeling van Dixons, om de activiteiten van Rinck, die onder de huidige directie zal worden voortgezet, op korte termijn aanzien lijk uit te breiden. Daartoe zal het werkkapitaal van Rinck worden verhoogd. De transactie zal dan ook geen nadelige gevolgen hebben voor de ongeveer 230 man personeel. Dixons zal voor Rinck ongeveer 750.000 6,2 min.), betalen, waar in is begrepen de terugbetaling van een in het lopende jaar aan Rinck verstrekte lening van 2 min. Een en ander zal worden geëffectueerd door de uitgifte van aandelen Dixons, die op de Londense beurs worden genoteerd. Na record-dollaraankopen AMSTERDAM De aanhoudende toevloed van buitenlands kapitaal (dollars) naar ons land heeft de monetaire autoriteiten gedwongen een tweetal ingrijpende maatregelen te nemen om deze kapitaalstroom in te dammen. Zo is met onmiddellijke ingang de algemene vergun ning, die niet-ingezetenen in staat stelt hier te lande guldensdepo sito's te plaatsen, ingetrokken. Aflopende termijndeposito's mogen als gevolg daarvan niet worden hernieuwd. In Nieuw-Milligen (Geld.) is gisteren de laatste schakel in gebruik genomen van het Nederlandse aandeel in het NADGE-project. Dit is een drie-dimensionaal radarsysteem dat zich uitstrekt van de Noordkaap tot aan de oostgrens van Turkije. Generaal-majoor Knoop (derde van links) verricht de opening door het overhalen van een handel. Winst zal lager zijn dan over 1970 LUDWIGSHAFEN (Duitsland) De netto-omzet van de BASF (Ba- dische Anilin und Soda Fabrik) is in 1971 met 6,3% gestegen van DM 10.520 min tot DM 11.186 min. De winst vóór belastingen nam met 15,7% toe van DM 445 min tot DM 515 min. ooy x iJOTTERDAM Voor de periode van zes weken is voor 500 werk- imers van twee bedrijven in de vleessector van Unilever een werk- jdverkorting van 30 procent ingevoerd. 1 betreft hier 274 man van de thoornse bacon- en conservenfa- ek in Uithoorn en 226 man van ick in Amersfoort, ïilever heeft tot deze maatregel be lten om de voorraadpositie van vlees- nserven tot een aanvaardbaar ni- au terug te brengen, voorraden zijn te groot geworden or de havenstaking in de VS, de nstige monetaire situatie en de igszins tegenvallende afzetten van zoenprodukten door de uitzonder- milde winter, er deze tijdelijke werktijdverkor- ig is overleg met de arbeidsinspec- gaande. Ook is contact opgenomen de bedrijfsvereniging over een lling tot het normale niveau het loon van de betrokken lemers. maatregelen zijn met de vakbon en de ondernemingsraad bespro- Volgens de vice-voorziitter van de agrarische en voedingsbond NVV, de heer A. Kuiper, zijn de vakbonden nogal overvallen door de beslissing, evenals trouwens door het besluit van Unilever Anton Hunink in Deventer niet, zoals het plan was, te sluiten in 1973 maar al in mei van dit jaar. De bonden zijn hierdoor 'pijnlijk verrast', vooral omdat 50 werknemers nu niet bij Olba in Olst kunnen worden ge plaatst, wat wel zou zijn gebeurd bij een geleidelijke opheffing van Hu nink. Bij Olba kunnen nog ongeveer 70 mensen aan de slag. Voor 50 moet een ontslagvergunning worden aange vraagd. Het argument van Unilever voor de plotselinge sluiting is dat er een te kleine bezetting is overgebleven om Verder is bepaald, dat ingezetenen geen rente mogen vergoeden op gul dens luidende direct opeisbare tegoe den van niet-ingezetenen. Eerder deze maand nam de centrale bank al haar toevlucht tot een dis contoverlaging tot 4 procent teneinde zo het grote verchil in rente, ontstaan na de discontoverlaging in Duitsland tot 3 procent, wat. te verkleinen. Ge vreesd werd nl. dat dollars aange lokt door de hoge rente ten onzent in sterker mate dan voorheen naar Nederland zouden vloeien. De dis- contoverlaging tot 4 procent blijkt kennelijk geen afdoende maatregel te zijn geweest, zodat De Nederlandsche Bank thans verdere stappen noodzake lijk heeft geoordeeld. O-CIRCUIT Zoals takend, wierp de regering begin september van het afgelopen jaar ook al een dam op tegen de stroom van speculatief kapitaal. Dit door buiten landse aankopen van Nederlandse BONN De Westduitse regering heeft geen wetsontwerpen klaar liggen om met dirigistische maatregelen de richtkoersen uit het akkoord van 1 Washington te beschermen. Nu in Brussel overeenstemming is bereikt over voortzetting van de ontwikkeling in de richting van een economische en monetaire unie zijn maatregelen als toezicht op de deviezenhandel ook niet meer nodig. Dit heeft de Westduitse minister van economische zaken en fi nanciën, prof. Karl Schiller, verklaard. Minister Schiller maakte duidelijk dat de last van binnenstromende dollar overschotten, 'waaraan een centrale bank te gronde zou kunnen gaan', door de regeling die in Brussel is getroffen over vele schouders wordt verdeeld. De centrale banken van de EEG-lan- den zullen gezamenlijk met dollaraan kopen tussenbeide komen als de koers van de Amerikaanse valuta op één van de wisselmarkten tot het interventie- punt daalt. obeco verminderde beleggingen in Europa 'ERDAM Men kan zich afvragen of het niet mogelijk is economisch stelsel) een tussenvorm in te voeren, waarbij aan iiders of hun vertegenwoordigers een belangrijke stem wordt lekend bij het nemen van beslissingen in de ondernemingen. die richting gaan thans verschillende Westerse landen, zo con- teert de directie van het Rotterdamsch Beleggingsconsortium in n 1 jaarverslag 1971. In dit verslag wordt een uitvoerige beschou- ng gewijd aan het kapitalistische stelsel en zijn alternatieven. Mnstateerd wordt, dat niet alle tus- ormen tot een stabiel stelsel voe- ^Zij wijzen op de spanning tussen 4 lidsinvloed en arbeiderszelfbe- in Joegoslavië, omdat de staat k corrigerend ingrijpt in tekortko- Jen van het zelfbestuur, igen de arbeiders in Westerse lan- een belangrijk medebeslissings- t, dan doet zich, aldus Robeco, probleem voor dat het beslissen het dragen van financiële verant- 'rdelijkheid voor het beslissen ten f uit elkaar worden gehaald. De ig is of zulk een systeem goed kan —fken. de arbeidersvertegenwoordigers Ijj wezenlijke invloed hebben op be dingen waarvoor de risicodragende ïggers financieel verantwoordelijk fc^wordt het voor de laatstgenoemde moeilijk, dit risico nog te dra- Zij zouden dan wel eens verstek kunnen laten gaan en de zaak dus abandonneren. Dan mondt het stelsel van vérgaande medezeggenschap vanzelf uit in arbei derszelfbestuur, met alle problemen daarvan. Een tegengestelde ontwikke ling kan zich voordoen als de arbei dersvertegenwoordigers in feite wor den ingekapseld, zodat er in wezen niets verandert. Wat Robeco zelf betreft, verschuivin gen in de economische vooruitzichten hebben tot grotere mutaties in de beleggingsportefeuille geleid dan ooit tevoren. Het totaal aan in- en verko pen bedroeg in 1971 meer dan ƒ1,5 miljard. Verschuiving van de beleg gingen uit Europa naar Amerika en Japan resulteerden dan ook in het oude werelddeel tot een verkoopsaldo van ƒ91 min. Daarentegen wees Amerika een aan-, koopsaldo van 236 min aan en Japan een van 113 min. Hierdoor en door koersmutaties steeg het in Amerika belegde vermogen van 32 tot 38 pet en in Japan van 10 tot 17 pet. Het aandeel van Europa daalde van 44 tot 38 pet. Het totaal aan liquiditeiten verminderde van 10,1 tot 3,1 pet. Door het slotdividend van 2y2 pet en door de uitgifte van nieuwe aandelen is het geplaatst kapitaal toegenomen van 665,2 min tot 705,4 min tenvijl het vermogen groeide van ƒ2,8 mil jard tot iets meer dan 3 mrd. De waarde van een aandeel Robeco steeg van ƒ220, begin 1971 tot ƒ226. Tot dusver omvatte de verlies- en winstrekening de contante inkomsten (dividend en interest) alsmede inkom stenbestanddelen van stockdividenden. Deze laatsten zijn niet meer in de verlies- en winstrekening terug te vin den, maar in een koersverschillenre- serve. Dit als gevolg van de nieuwe fiscale wetgeving en de uitkeringspoli- tiek van Robeco. De inkomsten belie pen vorig jaar ƒ102,7 (97,6) min. Volgens de voormalige winstpresenta tie was het 158,8 min. Zoals gemeld, wordt een slotdividend van 2,5 pet in aandelen, of 4,80 in contanten, voor gesteld. Op contante basis bedraagt het slotdividend ƒ0,20 meer dan over 1970. Het totale contante dividend over 1971 is ƒ11,80 (11,60). obligaties te beperken. Bepaald werd toen, dat buitenlanders alleen nog maar Nederlandse obligaties zouden kunnen kopen met guldens, die zij ontvangen uit hoofde van de verkoop van andere Nederlandse obligaties. Hierdoor ontstond het zg. obligatie- circuit. Vorig jaar werd ook bepaald, dat geen rente vergoed mocht worden op direct opeisbare tegoeden of kortlopende de posito's van buitenlandse banken. Deze maatregel is nu dus uitgebreid tot deposito's in Nederland van alle niet-irigezetenen. Nederland was overigens tot voor kort één van de weinige landen, waar banken on direct opeisbare tegoeden van buitenlandse banken geen rente gaven. Met de nieuwe bepalingen van Dè Nederlandsche ÖaBk zijn miljar den guldens betrokken, die buitenlan dei's bij Nederlandse banken hebben uitstaan. Het is de vraag of de maatregelen v.an ae Ned. Bank de geldstroom tut stil stand zullen brengen. Misschien zal het besluit tot instelling van de O- gulden worden uitgebreid tot gulden- notes. Echter niet tot aandelen, zo meent men. Dat zou een zeer ver strekkende maatregel zijn, die de ontwikkeling van het internationale kapitaalverkeer jaren zou terugzetten. Overigens zijn beperkingen, zoals die van gisteren althans in vredestijd de laatste tientallen jaren niet voorgekomen. ZEER GROOT AANBOD De maatregelen van de Bank volgden na een ochtend met een zeer groot aanbod van dollars. De toevloed op de Amsterdamse wisselmarkt was zo groot, dat de centrale bank al in de vroege ochtenduren 150 min moest aankopen op het laagste interventie- punt van 3,1720. De markt was nerveus. Wisselmarktkringen taxeer den in de middaguren dat de dollar aankopen van de bank tot meer dan S 300 min waren opgelopen (ongeveer 950 min). Dit bedrag betekent vol gens hen een nieuw record. Het grootste bedrag aan dollars door de centrale bank op één dag gekocht, was tot nu toe 240 min en dateerde van mei vorig jaar. Geldmarktkringen twijfelen eraan of de centrale bank haar interventies wel zal kunnen blijven volhouden. Men dacht o.m. aan een discontoverla ging of aan het instellen van twee gescheiden wisselmarkten (financieel en commercieel). De Ned. Bank heeft echter verklaard, dat zij de uiterste koersen, die uit het akkoord van Was hington voortvloeien, in acht blijft nemen. Op de effectenbeurs bleek donderdag van buitenlandse zijde nog altijd gro te belangstelling te bestaan voor de Nederlandse obligaties. De zgn. O- gulden liep op en kwam zelfs even op 1,06. Ook in het buitenland was het ver trouwen in de dollar gisteren ver te zoeken. In Frankfort kwam de Ameri kaanse munt op het laagste punt sinds het akkoord van Washington in december, nl. DM 3,1513. Dat is 0.15 pfennig boven het laagst mogelijke punt van DM 3.15. In Londen was de koers van de dollar het laagste sinds de devaluatie van het Pond in novem ber 1967. In Zürich bereikte de dollar eveneens een dieptepunt sinds novem ber. Daar noteerde men Fr. 3,79- 3,7950. terwijl de officiële wisselkoers Fr. 3,84 is De investeringen in installaties ver minderden met 44,7 pet van DM 1.627 min tot DM 900 min. Het aantal medewerkers liep terug van 106.776 tot 104.518 per eind 1971. Bij de moedermaatschappij werd het vierde kwartaal gekenmerkt door een goede omzetontwikkeling. Voor het gehele jaar was de omzet DM 5200 (4860) min. De winst wordt nog steeds beïnvloed door de aanhoudende kostenstijging en de op vele gebieden onbevredigende verkoopprijzen. Het belastingbedrag over 1971 zal een hoger bedrag van de winst vóór belas tingen uitmaken dan in het vooraf gaande jaar, omdat 1971 minder belas tingvrije opbrengsten heeft gebracht dan 1970. Daardoor zal de winst nè belastingen tegenover 1970 duidelijk minder worden. ROTTERDAM Slavenburg's Bank zal het dividend over 1971 vaststellen op onveranderd 14 pet. over het met 8,5 min. verhoogde kapitaal.. Van het dividend kan wederom 2 pet. naar keuze in aandelen ten laste van de agio-reserve worden opgenomen. Aandeelhouders kunnen voorts in plaats van 12 pet. in contanten desge wenst weer 6 pet. in contanten en 3 pet. in aandelen uit de agio-reserve ontvangen. Het balanstotaal van de bank is geste gen van 1,7 tot 1,9 miljard. De winst nam toe met 32 pet. De winst per aandeel steeg van 339 tot 354 berekend over het dividendgerechtig- <le kapitaal 395). VENLO Océ- van der Grinten heeft tegen een niet nader bekend gemaakt bedrag in contanten 51 pet. van de aandelen verworven van Copi- rama in Sao Paulo (Brazilië). Copira- ma, dat voortaan Océ-Copirama zal heten, heeft een omzet van ruim 1,2 min. die vrijwel geheel uit reprografi- sche produkten bestaat. De directie van het bedrijf, dat reeds enige tijd als wederverkoper van Océ-produkten in Brazilië optrad, blijft ongewijzigd. Copirama is de eerste Océ-vestiging in Zuid-Amerika. Tot dusverre werkte men daar uitsluitend met onafhanke lijke wederverkopers en licentiene mers. Het is de bedoeling om met Copirama na te gaan of de penetratie van de Zuidamerikaanse markt ver sneld kan worden door het werken met eigen vestigingen. UTRECHT 'De kruidenier', het vakblad voor de detailhandel in levens middelen, is weinig te spreken over de goedkeuring van staatssecretaris Oostenbrink voor de postorder-activi teiten van de VARA. Het vertrouwen van de kruideniersbrandhe in de staatssecretaris als hoeder van de integratieopdrachten voor het midden- en kleinbedrijf is ernstig aange tast, aldus het blad. Het vindt, dat 'het gebrek aan politie ke ervaring en inzicht wel eens fnui kend kan worden voor de heer Oos tenbrink'. Deze had samen met staatssecretaris Engels van CRM ge zegd, dat de postorder-activiteiten van de VARA niet in strijd zijn met 'normaal te achten verenigingsactivi teiten'. Ernstige kritiek heeft men op de scheiding die de beide bewindslieden maken tussen de VARA als omroepor ganisatie en als vereniging. Krachtens de omroepwet, aldus 'De kruidenier', kan dat niet. Als de rechter zo'n eigenmachtige uitbreiding van de om roepwet zou toelaten, is daarmee tege lijkertijd de weg geopend voor de organisaties in het midden- en klein bedrijf om gezamenlijk maar een ei gen omroeporganisatie op te richten. In theorie zou dat met een ledental van 400.000 een A-omroep kunnen worden'. GROENLO De Nederlandsche Ap- paratenfabriek Nedap verwacht ook in 1972 een bevredigend sesultaat te kunnen bereiken. Binnen de EEG worden nog ruime mogelijkheden aan wezig geacht voor een verdere groei van het bedrijf. Temeer omdat in de naaste toekomst een algehele vernieu wing van vele produkten van de meta- lectro-industrie mag worden verwacht Bij deze innovaties kan de Nedap goede diensten bewijzen. De gang van zaken in 1971 was gun stig. De omzet bedroeg, blijkens het verslag, 11,1 (9,1) min. De order portefeuille was eind vorig jaar 10,9 (8,9) min groot. De winst vóór belas tingen beliep 1,3 (0,9) min. De winst na belastingen steeg van ƒ511.000 tot ƒ689.000. Het dividend wordt verhoogd van 14 tot 16 pet EINDHOVEN Philips zal de jaar cijfers over 1971 in de late namiddag uren van dinsdag 21 maart bekend maken. Kon. Olie noteerde op 9 maart 37%* (37»/4), Unilever $42'/4-sA (42fc Philips 13^-% (13-V4) en KLM $37 (36%), Koersen in Montreal 7/S Asbestos Corp. 28% Canada Fund 65.50 Consol Bathurst 9 Dom Tar Chem 13% Husky 16 Nat. Gas 15% Mass Ferguson 14 Nat. Resources 8.24L Shell Canada 40% Idem Warrants 20% 13?.', 8.22L 403.3 20* Indust. Sporen UtU. Obi. Hods 7 mrt 946.87 262.09 115.83 74.16 393.1 8 mrt 945.59 262.34 115.80 74.23 392.6 9 mrt 942.81 262.62 115.48 74.38 393.8 Aand. ObL Tot. H L 7 mrt 31.000 1.760 716 746 8 mrt 21.290 29.290 1.779 814 656 9 mrt 21.460 28.430 1.776 730 733 Het tarief voor daggeld is donderdag opnieuw verlaagd en wel van 1,5 tot 0.5 pet. De geldmarkt is sterk ver ruimd door de steunaankopen van dol lars door de Nederlandse Bank in de afgelopen dagen, waardoor grote be dragen aan guldens in de markt vloei- NEW YORK ACF Industries Airco Allied Chemical Alum Co of Am American Brands American Can Am Cyanamld Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt C Bef Am Tel Tel Anaconda Armco Steel Atlani Richfield 8/1 8/3 49% 49 22% 22% 29% 29% 49% 47% 44% 44% 34% 34% 40 39 28M. De Canadese luchtvaartmaatschappij CP Air heeft haar winst van 1 miljoen dollar In 1970 vorig jaar weten te ver hogen tot 2,1 miljoen dollar. De in komsten stegen met 5,6 pet tot 158 miljoen dollar. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch effectenverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand. Tussen haakjes stat de officiële slotkoers van gistermiddag. AKZO 70.50 gb (70.30). Hoogovens (69.50). Kon. Olie 119.70gb-120.40 (118.30). Philips 42.10-42.30 GL (42.00) Unilever 134.80-135.10 GL (135.00). KLM 116.00gb (118.00). GENEVE De officier van justitie in Genève heeft besloten geen vervol ging in te stellen tegen Robert Vesco, president-commissaris van Investors Overseas Services (IOS) en twee ande re topfunctionarissen van deze inter nationale beleggingsmaatschappij. De Amerikaan Vesco, zijn landgenoot Milton Meissner en de Zwitser Ulrich Stuckler werden 30 november van het vorige jaar gearresteerd op een aanklacht van David Tucker, een Amerikaanse verkoper van de maat schappij. wegens oneerlijke zakelijke praktijken. De drie zouden 56.000 van Tuckers aandelen hebben verkocht die bij een bank waren gedeponeerd waarin IOS een meerderheidsbelang had. Ze werden op 1 december in vrijheid gesteld op een borgtocht van Zwfrs. 700.000. Bendis Bethl Steel Boeing Burroughs Can Pacific Ry Cel Co of Am Chase Manhattan Chesap Ohio R Chrysler Cities Service Colgate-Palmolive Colt Industries Commonw Edison Cons Edison Cont Cao Cont OU A Curtiss Wright A Curtiss Wright Dan fnd Dow Chemical Dupont de Nem Eastman Kodak First Nat City 3274 77'. 7% 22% 21 44'i 45 19% 19% 21 21% 69% 68% 45% 43% 32% 32% 24% 24% 170170% 16% 16% 63% 65'i 53% 54% 55% 55% 33 33% 42% 42% 66% 67% 21% 21% 37 '1 36% 26 Admiral Corp Alex Allegheny Pow Akzona Am Standard Amsted Ino Ark Louis Gas Bait A Ohio 4»% Bayuk cigars Burlington Ind Calif Packing Can Breweries Ccrro Chadboum Goth Chase Select fa Columbia Gas Cominco Cont Telephone Corn Products Crossbow fund 26% 26% 34% 33 55% 55% 83% 82% 173 172% 108% 108% 49% 49% 25% 27 9.95 9.95 22 21% 33% 3374 14% 14% 45% 45", 27% 27% 57% 67% 13% 13% 36% 367', 29% 29% 8% 8% 17 16% 4% 4% ft.79 11.82 34% 34% 29% 29% 22% 32% 35% 35% S.14L 8.14L Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ UU) Gen Tel El Getty Oil GHette Glmbel Bros Goodyear 1' R Gulf Oil Illinois Centr Int. Busin Mach Intern Harvester Int Nick ol Can Int Paper Int Tel Tel 31% 30% 82% 81% 22% 22% 31% 30% 76 76 45% 4574 28% 2874 30% 30% 27% 27% 36% 36% 382 393 30 29% 35% 3574 34% 347» 6074 69% Johns ManvlHs 37% 37% Martin Marietta May D«p Stores Mc Donnell Mobil OÜ Corp Nat Biscuit Nat Cash Reg ai Distillers Nat Gypsum Nat Steel North Am ttoctw Wen cigar Int Bnfc for Rec Inl Fl.v Frag Int Tech fund Int Paper 4) Insilco Corp Interspar lnv Select Fund Kansas City Ind. Leasco Lone Star Ind Lehman 21% 21% 5074 50% 43% 4474 56% 5574 58% 58% 34 34% 18% 16% 19 1874 44% 4374 35% 34% 23% 23% 27% 28% 99b 99b 64% 6476 13.S2 13.83 58% 58%b 17% 17% 50.50 50.40 3.77L 3.77L 41 41% 257'. 26% 4,1% 42% 29 28% 24% 24 27% 287', 17% 17% OUn Mathlescn Pac Gas El Penns NY Tr Pep si eo Phelps Dodge Phillip Morris Phillips Petr Procter Gambl Radio Co of Am Republic Steel Reynolds Ind. Royal Dutch Petr Sears Roebuck Shell Oil Southern Co Southern By Sperry Rand Stand Oil Cahf Stand Oil Indiana Stand Oil ffJ Siude baker Sunray OX Ol] 77% 75% 41% 41% 77% 78% 29% 29% 44% 44% 23% 23%. 71% 71% 37% 37% 112% 112 4874 48% 21% 20% 97% 97% 33% 38% 3% ":i 76% 76% 48% 48 49% 49% 32% 32% 140 145 21% 22 Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel West Unton Tel Westinghouse El Woolwortto Braz Traction Nat Can NY Centr A North West R N Am Phillips Co Occidental Petr 45% 4574 18% 18 33% 33% 12% 12% 55 55% 47% 4774 43% 43% 16% 167» 10%b 11 78% 78 37% 37% Santa F6 lo4 Southern Pac Standard Brands Sterling Drug Tandy UCIF Unilever Union Electr united Corns United Gas 33% 33% 47% 43 4874 47% 527', 52 44% 45% 4.92 4.92 42% 4274 18% 18% 10% 10% 47% 47% Western Bancorp 33%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 21