Mobiele bouwkranen zijn niet of onvoldoende veilig Systeem economie zal op de helling moeten De rotsen van Zervos personalia Levensbeschrijvingen militairen ingekort? I I Per zeilboot van Australië naar Nederland TROUW/KWARTET DONDERDAG 9 MAART 1972 BIWENLAND/BADIO-TV MARY PERKINS MOMMA O/WOAf ZE 70 LIEF, AARDIG, FRIS 06END 6N AANHANKELIJK IS beschouw r mjner ALS EEN 6ROT6EER HAAR TEN HUWELIJK TE VRAGEN,. INDE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST; plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. 72. Opeens Beneden!Gebom- mer op de deur. Een stem! Juffer Ursel, in haar gekrijs onder het dek, hoort het niet. Anne Marie wel. Ze sloft op haar blote voeten naar 't venster, weet niet, of ze nu lachen of huilen moet. Ze zegt: 'Daar hèb je 't nou al. Dat gebrul ook Ze kijkt naar buiten. O, ze begrijpt het: 't is de nachtwacht met z'n piek en z'n lantaarntje. Ze ziet de licht schijn op de donkere straat, en ze doet dadelijk het venster open, roept: 'Ja, ja. nachtwacht, ja, ja ik kom al. Stil maar! 'k Zal je open doen en je alles vertellen. Ja-ha-ha!' De oude nachtwacht staakt z'n gebom- mer. Hè, dat is 'n pak van z'n hart: Die ene juffer lachtJa, want hij had net geroepen: 'Elf heit de klok! De klok heit elf!' hij was net zo gemakkelijk op de rand van de put gaan zitten, om wat uit te rusten, toen hij dat vreselijke gillen hoorde in de Goude Gaper. Ja, en toen móést- ie wel gaan kijken, al ging z'n hart ook van rikke-tik KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL 12-94. Schoorvoetend kwam professor Nosco naderbij gelopen, op de voet gevolgd door zijn handlangertje As- mar. "Welik eh ik hoorde van mijn dienaar Asmar, dat hij kennis had gemaakt met Uw geëerde collega Bramah begon Nosco. Maar Lo- thar strekte gebiedend zijn magere hand uit en viel hem gedecideerd in de rede. 'Bramah is een goede man,' zei hij met een goedig lachje. 'Eilaas hij staat nog slechts aan het begin en de weg is lang. Héél lang! Jaren studie zullen nodig zijn en dan nogtelkens zal hij opnieuw be merken, dat de weg nóg langer is. Ik geef gaarne toe. dat Bramah's retro- spectio in plusquara-perfecto talenten toont van onmisbare klaarheid. Doch wat dan nog? Waar is zijn prospectio in futuro exacto? Ik zeg het U zoals het is. Daaraan kleven nog talloze gebreken, want lang is de weg 'Ik sta versteld.' zuchtte professor No sco. 'Ik ben zelf een geleerd man en daarom begrijp ik precies wat U zegt. U bedoelt, dat Bramah goed in het verleden, maar nog slecht in de toe komst kijkt.' 'En de toekomst, daar is het U om te doen, nietwaar?' vervolgde Lothar. 'Gij wilt weten wat de kiel U brengen kan, omdat ge misdeed. Maar weet dan, dat ik beel den doorkrijg, die mij vreemd toepre- Van onze Haagse redactie DEN HAAG Bouwkranen voldoen niet of in onvoldoende mate aan de veiligheidseisen. Het ad viesbureau voor bouwmachines Aboma-Weboma in Ede constateert dit in een gisteren gepubliceerd artikel van het dagblad Cobouw. Het adviesbureau, dat een groot aan tal bouwkranen controleert, verbindt hieraan de conclusie dat deze onvolko menheid een belangrijke oorzaak vormt voor de 23 ernstige ongevallen die vorig jaar hebben plaatsgevonden en waarbij 4 mensen om het leven zijn gekomen. Auto's De arbeidsinspectie onderstreepte gis teren in grote lijnen de juistheid van deze constatering. Wel tekende zij hierbij aan, dat ook het gros van de auto's niet voor honderd procent aan de veiligheidseisen voldoen, zodat de ze technische onvolkomenheden niet de uitsluitende oorzaak behoeven te zijn van ernstige ongevallen. Deze week nog verschijnt er een publicatie van de arbeidsinspectie over dit on derwerp. De technische onvolkomenheden aan de bouwkranen vloeien grotendeels voort uit de onderlinge concurrentie. Op grond daarvan worden incomplete installaties geleverd. Er ontbreekt bij voorbeeld een eindschakelaar voor de maximum hefhoogte of maximum giek lengte. Maatregelen tegen leveran- Wiskunde en maatschappij modellen Van onze redacteur wetenschappen DELFT Het lijkt erg waarschijnlijk dat 'het systeem van. de ondernemingsgewijze produktie' (de gebruikelijke aanduiding voor de manier waarop onze economie werkt) ingrijpend op de helling moet. Dat zei de toch nauwelijks revolutionair aandoende prof. dr. R. Timman in Delft in een lezing over het ontwerpen en gebruiken van een wiskundig maatschappij model. ciers en of kopers kunnen niet wor den genomen, ondanks de waarschu wingen van de arbeidsinspectie. Wet Het Kamerlid Nooteboom (D'66) meent dat zo spoedig mogelijk wettelij ke stappen moeten worden onderno men om te komen tot een beveiliging van de mobile bouwkranen. Dit stelt hij in vragen aan minister Boersma (sociale zaken). Het Kamerlid wijst er op, dat tachtig procent van de mobiele bouwkranen niet voldoet aan de vei ligheidsnormen en dat dergelijke ma chines bijdragen tot een aantal van 42 ernstige ongevallen, waaronder zeven dodelijke in de laatste twee jaren. Vickey naar Songfestival,» Vickey Leandros zal Luxemburg vertegenwoordigen op het Euro visie Songfestival in Edinburj Ze zal 'Après toi' zingen. Vickej werd geboren in Griekenland studeerde in Duitsland. Spanning Dat soort modellen staat erg in de belangstelling sinds het openbare op treden van de Club van Rome, die een eerste poging in Amerika liet uitwerken en met de voorlopige resul taten grote indruk maakte. Die resul taten, zei prof. Timman, wijzen op de noodzaak van zeer ingrijpende maatre gelen om dreigende rampen (overbe volking, massale honger, verontreini ging enz.) af te wenden. Hij vertelde hoe je als wiskundige zo'n wereldmodel moet opzetten: de kennis van alle mogelijke deskundi gen over hoe de samenleving draait, vertalen in een vorm waar een com puter mee kan rekenen. En daarbij vooral alle mogelijke vooroordelen vermijden en politici buiten de deur houden. Die mogen meedoen als het model klaar is, als je zover bent dat je inderdaad kunt uitrekenen wat er gëbeiirt als je bepaalde maatregelen neemt en wat er gebrurt als je niets bijzonders doet. Dan moet name lijk worden uitgemaakt welk doel je wilt bereiken, en dat is wèl een poli tieke en ideologische zaak. Vermoedelijk blijkt dan, zei prof. Timman. dat een voor de hand liggen de eis zoals een minimum aan materië le levensomstandigheden voor de hele wereldbevolking, alleen op enigszins lange termijn mogelijk kan worden vervuld. De uitkomsten zullen zeer grote ingrepen eisen in de produktie- verhoudingen. Hoewel het model zelf, dat immers geen vooroordelen zou bevatten, zich niet uitspreekt over de verdiensten van de ondernemingsge wijze produktie, zou hoe dan ook het bedrijfsleven moeten worden geboden aan veel sterkere beperkende voor waarden dan nu voorstelbaar is. Het staat helemaal niet van te voren vast dat dat door 'socialisatie' moet gebeu ren, het zal echter wel een noodzaak zijn dat het gebeurt, aldus de Delftse hoogleraar. Hij is heel direct bij de modellen bouw betrokken, want hij heeft de leiding van één van de vervolgstudies van de Club van 'Rome. die een beter uitgewerkt model gaat maken van het Westeuropese industriegebied. Prof. Timman sprak op een tweedaags symposium over 'de wereld als systeem', door de wiskundige studie vereniging 'Christiaan Huygens' geor ganiseerd bij haar vijftienjarig be staan. Een zeer groot deel ran het Neder landse volk heelt met zenuwvlinder tjes in de maag voor de beeldbuis ge zeten. Vaak op het puntje van de stoel vanwege de felle spanningen op twee voebalvelden. waar voor de Europa Cup werd gestreden. Opnieuw kon met voldoening gecon stateerd worden, hoe glorieus Neder landse cameramensen het vapi veel bui tenlandse vakgenoten winnen in het ad rem volgen van de balbewegingen en het produceren van prachtige speel- beelden. De geschiedenis van de Russische film. in het KRO-programma vertoond, zal waarschijnlijk een zeer laag percen tage kijkers hebben getrokken als ge volg van de voetbalsensatie op hel eerste net. Deze dokumentatie had ech ter uitzending op een gunstiger tijdstip verdiend. In het eerste deel wordt na melijk een boeiend overzicht gegeven van de ontstaansgeschiedenis van de revolutionaire film en etaleert op veel al overtuigende wijze op welk een hoog en authentiek peil de Russische film van meet af aan wel stond. Je behoeft beslist geen Sowjet-fan te zijn om ge fascineerd te worden door de prachtige beeldcomposities, de voortreffelijke massascènes en de suggestieve close- Kadio vandaag velen. Cave Nosconem! Dat roepen zij en trillen van angstige kennis. Maar goed ik zal U zeggen, wat ik zie Gespannen keken Nosco en Asmar toe en zij lazen de helderziende de woorden van de mond. Vage beel den komen zegt Lothar. Haar zij kristalliseren en nemen vaste vorm aan. En nu zie ik Uw tweetal gaan, groot en klein en getooid in valse vermomming van hemd en blouse haarwerkjes dragend van stekels en zwart, de trappen opvlak langs de portier, die waker is over het geld...' 'Dat bennen wij, baas.' fluisterde Asmar schor. 'Hij ziet ons de Nationale Bank binnengaan DEN HAAG Op het ministerie van defensie zal worden nagegaan of uit officiële levensbeschrijvingen van mi litairen, die tijdens de oorlogsjaren bij het verzet betrokken zijn geweest, ge gevens over de jaren 1940-1945 opzet telijk zijn verwijderd. Het ministerie van defensie heeft dit gisteravond meegedeeld naar aanlei ding van berichten dat hiervan sprake is geweest. Bij defensie acht men het uitgesloten dat. zo er al sprake zou zijn van een verwijderen van gegevens uit de registratielij sten van militairen, dit gedaan is met de opzet de betrokken militairen te benadelen. door Colin Forbes De wind huilde spookachtig over de bevroren vlakte en hij kon het zwak ke ritselen van sneeuw horen, die over het ijs werd gedragen. Hij bleef even staan en liep toen naar de plaats waar de weg achter de rots verdween. Hij bewoog zich over het ijs langs de koorde die de twee uiteinden van het wegsegment met elkaar verbond. Hij liep als een bezetene en de uit drukking op zijn gezicht was net zo grimmig als die. welke men van Die trich had gekend. Hij had zijn hoofd gebogen tegen de wind en zijn hals naar binnen getrok ken in de door sneeuw hard geworden kraag van zijn jas. Achter zich hoorde hij het doffe dreunen van voeten op het ijs toen de anderen hem volgden. Toen hij het strand bereikte versnel de hij zijn pas. hoewel de weg nu omhoog liep. Toen Prentice, die een eind door de sneeuw gerend was, hem inhaalde en iets tegen hem riep, wei gerde hij zijn pas in te houden. 'Kijk eens gaargjnds op de zee!' Ze liepen nu onder de rots en de oprijzende wand hing als een dreiging boven hun hoofden, maar aan de andere kant van de weg, naar het westen, was een tomeloze afgrond met diep daar beneden de zee, die wel een mijl lager leek te liggen. Mecomber zag dat ze zich pal boven kaap Zervos bevonden de zaagtandvormige rots aan het einde van de voor zoveel schepen noodlottige keten, die zich van het vasteland uitstrekte, maakte hem dit duidelijk. Ver weg in het zuiden naderde een slank grijs vaartuig. Er stroomde rook uit zijn schoorsteen en een heldere streep kielwater was zichtbaar aan de achtersteven. Een Britse torpedoboot- jager zette koers naar het schierei land. 'Misschien komt hij hier naar toe', hijgde Prentice, niet in staat de op winding uit zijn stem te weren. 'Hij kan net zo goed naar Katyra sturen', antwoordde Macomber. Zijn stem klonk volkomen ongeïnteres seerd en hij liep in hetzelfde tempo verder, ondanks het feit dat de weg steil naar boven voerde. Prentice bleef staan om met Grapos te spreken. Rechts van de weg bevond zich de afgrond terwijl aan de andere kant de rots over hen heen leunde, zodat ze een gevoel hadden alsof ze waren opgesloten tussen de rotswand en de bodemloze afgrond. Macomber keek naar boven toen de weg naar het oosten draaide. Hoog boven zijn hoofd zag hij een witte uitloper op de rand van een scheur, die de rots in tweeën splitste. Het was een ijspegel waar een waterval was bevroren tijdens de lage temperaturen van de afgelopen nacht. Iets lager op de weg sprak de luitenant met Gra pos. 'Ik heb gehoord dat er een soort pad naar boven voert vanaf kaap Zervos. Is dat zo? Het leek niet mogelijk, afgaande op het weinige dat ik gezien heb toen we aan boord waren'. 'Er is een pad, jawel. Een geitepad. Vroeger was er een aanlegsteiger be neden, maar die wordt al lang niet meer gebruikt'. 'Als er een aanlegsteiger is zal men dit zogenaamde geitepad toch ook wel kunnen beklimmen?' 'Iv ben erlangs naar boven gegaan en naar beneden. De monniken wonen in afzondering in de rotswand 'Kluizenaars, bedoelt u?' 'Waarschijnlijk. Ze hebben machines, waarmee ze stenen o phalen om de huizen te bouwen 'Katrollen, bedoelt u? Wielen met kabels eraan?' 'Zoiets ja. Waarom?' 'Och, niets, ik vroeg het me alleen maar af'. Prentice staarde over de zee waar de torpedobootjager langzaam dichterbij kwam. Te oordelen naar de huidige koers zou hij op weg kunnen zijn naar de zeeëngte. waarna hij de golf in kon stomen, maar het zou nog enige tijd duren voor hij daar zeker van kon zijn. Hij keek de weg op en zag Macomber verdwijnen in een wol kenflard, die over de weg dreef. De wolk was niet groot, maar hij vertroebelde het zicht juist op het ogenblik dat de weg smaller werd. Macomber was zich scherp bewust van de afgrond rechts van hem. Hij voelde de ijskoude motregen in zijn gezicht en instinctief bewoog hij zich dichter naar de rotswand toe. nauwelijks in staat om te zien waar hij liep. Hij raakte even in paniek, toen de grond wegzakte onder zijn voeten, maar toen struikelde hij in de greppel, die vlak langs de rotswand liep. (wordt vervolgd) Opsporingsteam De heer J. van dei- Ban, stafofficier recherchezaken in het district Den Haag der rijkspolitie, is belast met de leiding van het opsporingsteam dat een onderzoek in stelt naar de bomaanslagen op gasin stallaties in Ommen en Ravenstein. Hij wordt als zodanig de opvolger van hoofdinspecteur J. A. Blaauw van de Rotterdamse gemeentepolitie, die in dertijd op verzoek van de officier van justitie mr. J. Booster en met instem ming van minister Van Agt de leiding van het team op zich nam. Dat hij deze leiding nu neerlegt staat geheel los van de stand van het onderzoek maar is een gevolg van het feit dat de heer Blaauw slechts voor een bepaal de termijn beschikbaar werd gesteld. Deze termijn loopt Vandaag af. Het nu vier weken durende onderzoek wordt intensief voortgezet, ook buiten ons land. Prijs De 'club 25' waarin precies 25 Rotterdammers zitting hebben, heeft de Rotterdam Promotie-prijs- 1971 toegekend aan mej. drs. L. A. M. Vuylsteke, oud-gemeenteraadslid. De prijs is haar toegekend omdat zij een van de voorvechtsters is van de res tauratie van Delfshaven. In de jaren vijftig heeft zij, aanvankelijk als eni ge en later gesteund door anderen, fel gepleit voor het behoud van dit histo rische Rotterdamse stadsdeel. Overleden Op 77-Jarlge leeftijd Is ln Amsterdam overleden prof. dr. Enrico Mor- purgo. emeritus hoogleraar in de Italiaanse taal en letterkunde aan de universiteit van Amsterdam. Prof. Morpurgo verbleef sinds 1924Njn ons land en heeft ook in Groningen gedoceerd. Behalve met de Italiaanse letter kunde hield hij zich ook bezig met de geschiedenis van de wetenschap en de kunst. Internationaal bekend was hij als kenner van de geschiedenis van het uur werk. Hij heeft veel gedaan voor de verbrei ding'van de Italiaanse taal en cultuur in Nederland. Lange tijd was hij voorzitter van de vereniging Dante Alighieri HILVERSUM I 18 00 <S) Licht ensemble. 18.24 Op de man af. praatje 1S.30 Nws. 18.41 Wereldpanora ma. 18.50 (S) Muz. van Het Leger des Heils. 19.05 Kerkorgelconc.: klass.- en mod.muz. 19 35 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: Koorzang en Fanfare-ork. 20.05 Pleister plaats: inf. over toerisme en recreatie. 20.30 <S) Radio Actief: gevar. progr. 22.20 Avond- ovordenlöng. 22.30 Nws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Wat is er met de sociale arbeid aan de hand?, lezing. 23.10 <S) Metrópolc-ork.Koor Pro Muslca en solisten: amusementsmuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.11-18.20 Radiojournaal. 18.20- 18.30 Uitz. van het Geref. Politiek Verbond.) 19.00 (S) Concoursmuz. 1972: Johan Willem Friso Kapel. 19.25 Gesproken brief. IKOR: 19.30 Kleur: vragen rondom schrift en sa- menl. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 (S) Radio Filh. Ork. en zangsolisten: mod.muz. 21.15 Op dinsdag gehangen, hoorspel. 22.30 (S) Dichter bij de muz.; nieuwe liedjes, chan sons of songs. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.10 Radiojournaal. 23.20 (S) Fluit en piano: mod.muz. 23.55-24.00 Nws, Radio morgen HILVERSUM T KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 07 IS) Badinerie: klass.- en mod. muz. 7.30 Nws: 7.41-7.50 Act.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws 8.41 V.d. hulsvrouw. 9.40 Schoolra dio. 10.00 (S) De beste plaat voor Uw ups en door de dramatische kracht, deze films bezitten. Het knappe werkstuk van Jurenje 11(1 werd regelmatig onderbroken docfysk beelden van ticee commentaarleveren tr] de Nederlandse deskundigen: de filmkritikus A. van Domburg en d. cineast Joris Ivens, die in Ruslamie* verscheidene grondleggers van de SoicjiiiB jetfilm tot leermeester had. Hun bei «n der toelichting was verhelderend et stoorde, althans voor ons gevoel, niet Het tweede deel wordt 5 april uiige V- zonden. oh Uit 'Van Gewest tot Gewest' willen (cij^ voor natuurbewonderaars nog eet adres doorgeven van de aktiegroep 'Dt 51 Boom in' (Torenlaan 8 in Zeist), didfa< meer dan 10000 handtekeningen hoop rerl binnen te krijgen om te protesteret Q(j tegen verdere aantasting van dt Utrechtse Heuvelrug. Er bestaan imen mers plannen, in dit brok landschap Ja pelijk schoon twee rijkswegen aan t«|jj leggen. Waarvan flora en fauna, en j. straks door toegenomen onrust ook def~ mens, te lijden zullen krijgen. De m»ï! derne samenleving blijft ons dwinget lil tot vormen van barbarisme. lemant eh vatte de reportage goed samen me deze kreet: 'We moeten een keer stop* pen met het opofferen van natuui voor al die wegen'. Vandaar die hand- ie tekeningenaktie. T. H,rar lec stereokop. (10.30-10.32 Nws.) 11.00 V.d. zie- fa ken. 11.55 Med. 12 00 (S) Van twaalf tot twee: gev. progr. (12.22 Wij v.h. land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws: 12.41 Se 12.50 Act.: 13.00-13.05 Raden maar. 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op vrijdag:®f muzikaal middagmagazine. (15.30-15.32 Nws.l-f 17.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en™ zending. 17.10 <S) Metropole Ork amuse-let mentsmuz. 17.25 V.d. kinderen. 17.30 Nws.fc-, 17.32 (S) Act. fk HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.201 Dag met een gaatje: lichte gramm platen met rep. en interviews. (8.00 Nws. 8.11 Radio journaal. 8.30-8.33 De groenteman.) 0 00 (S) Orkestconc.: klass. inuz. 9.35 Watersl. 9.40 (S) Viool en piano- oude en mod. muz. 10.00 V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. <11.00- 11.02 Nws.) 11.30 (S) Oude liederen en klavecimblemuz. 11.55 Beursber. NOS: 12.0C Blik op de wereld: een progr. over ontwik kelingswerk. 12.30 Overheidsvoorl.: ujtz. voor de landb. 12.10 (S) Lichte gramm.platen. 12 50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Act. NOS: 13.25 Toerismo toe ristische inf. uit binnen- en buitenl. 13.50 <S) Promenadeork. en solist. 14.25 Spiegel van Duitsland: inf. en muz. uit de Bondsre publiek. EO: 14.55 Ruimte: radiomagazine met gewijde muz. lezingen en een korte overdenking. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: lichte muz rep., interviews, comm., ber. en telcf. reakties. (16.00 Nws. 17.55 Med. HILVERSUM III NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Licht vokale muz. (8.00 Nws.) NOS: 9.00 Nws. 9.03 Jan Cordu- wener Show, met o.a. Europees Popparle- ment. 10 00 Nws. 10.03 De Eddv Becker Show. ill.OO Nws.) VPRO: 12.00 Nws. 12.03 The Joe Blow Show. 13.00 Nws. 13.03 Felis Meuders Show. NOS: 14.00 Nws. 14.03 De Herman Stok Show met o.a. Top Tien L.P.'s. 15.00 Nws. 15.03 De Hugo van Gelderen Show, met o.a. de Nederlandstalige Top- Tien. 16100 Nws. 16.03-18.00 Top-30. (17.00 Nws.) TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.25 Schooltelevisie Van een onzer verslaggevers De 28-jarige Fred Houweling. die zeven jaar geleden naar Au stralië emigreerde wil met zijn zeiljacht Madame naar ons land varen om een bezoek te bren gen aan zijn familie in Meppel. Samen met zijn Engelse vrouw Christine en de 19 maanden oude baby Boyd vertrok hij vo rig jaar zomer uit Darwin. Na enige omzwervingen in Indonesië is hij nu in de Zuidafrikaanse havenstad Durban aangekomen. Daar wil hij een jaar gaan wer ken om het geld voor de reste rende gedeelte van de overtocht te verdienen. Fred Houweling hoopt het volgend jaar april in Meppel aan te komen. NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.11 Muziekprogramma met de Stevë Miller Band 19.48 Popeye 20.00 Journaal 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 Should married men go home?, met Laurel en Hardy 20.50 Dagboek, film van •Johan van der Keuken 22.10 Interview IKOR CVK 22.40 Oordeel; vooroordeel veroordelen?: TV-serie over etnische minderheden in Nederland 23.05 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Zorro 19.35 Omnibus 20.00 Journaal 20.21 Dubbel en dwars. spelprogramma 20.55 Mission Impossible 21.45 Sportrevue 22.20 Muziekprogramma NOS 22.35 Ter Visie 23.00 Journaal DUITSLAND I (Reg.progr.: NDR: 18.00 Documentair progr. 18.30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Nordschau Magazln. 19.26 Hamburg Transit. 19.59 Progr.overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 Voor de kleuters. 18.15 Novellen aus aller Welt: Rat Neruda en de dichter. 18.40 Hier und Heute. 19.20 Belphegor, TV-serie.) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Gellebtes Scheusal, TV-spel. 21 45 Millionendiener: een fllmportret. 22.30 Journaal, comm. en weer- ber. DUITSLAND II 18.05 Muz. en act. 18 40 Fünf Tage hat die Woche. 19.10 Bis die Sonne untergeht, TV- serie. 19.45 Nws, act. en weerber. 20.15 Spelprogr. Aansl.: kort nws. 21.30 Kennzei- chen D. 22.15 Nws en weerber: aansl.: comm. 22.30 Weerber. voor de wintersport. 22.35-23.30 Theater ln der Kritik, disc. DUITSLAND III NDR 19.00 Netzplantechnik. TV-cursus. 19.30 Ifa- blamos Espanol, spaanse les (23). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Wir haben Besu- cher aus der Vergangenheit nicht ger..-TV- drama. 21.00-21.45 Lesen und schrelben man gelhaft: rep over legasthenie. DUITSLAND III WDR 18.00 Schooltelevisie. 18.30 Diskussfon statt Disziplin?, TV-cursus. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Progr. voor Turkse arbeiders. 19.15 Hierzulande- Heutzutage. 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Denkanstosse, TV-serie. 21.00 Tagesma- gazin. 21.30 Leonor Flnl, filmportret. TV morgen NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Kennzeichen D. 11.15 Der Postmclster. duitse speelfilm uit 1940. 12.50 Intern, perso- verz. 13.00-13.20 Journaal. 16.00 Nws. 16 05 V.d. kinderen. 16.35 Jour Fix, progr. voor jonge mensen. 17.55 Journaal. DUITSLAND II 16.30 Bezaubernde Jeannle. 16.55 Abentcu- er Malerei (10. serie uitz. 17.25 Weerber. voor de wintersport. 17.30 Nws en weerber. 17.35 Die Sport-Information. BELGIfe FRANS 14.00, 14.30 en 15.00 Schooltelevisie. 17.35 Nws. 17.40 Schooltelevisie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6