Ajax in verbitterd gevecht och nog langs Arsenal: 2-1 Griek tevreden met wanprestatie Celtic gelukkig naar 2-1 zege op Ujpest Dosza Manchester City koopt Marsh Bokser mijdt geweld Licentie-regeling voor tennisleraren Betty Stöve kansloos Houw/kwartet donderdag 9 maart 1972 SPORT 11 bielle achterstand door twee treffers van Gerrie Mühren weggewerkt (ADVERTENTIE) i onze speciale verslaggever STERDAM Ajax-trainer Kovacs heeft niet gekregen wat hij ;nste toen hij aan de vooravond van het eerste duel tegen Arsenal rklaarde: 'Twee doelpunten verschil moeten we zien te bewerk- jlligen. Twee doelpunten, ik weet het, is een kapitaal in Europa voetbal maar het is hard nodig'. Het kwam er echter niet van. ook drie jaar terug bleek Ajax niet het antwoord te kunnen len op het gedegen Engelse spel. Het spelletje dat vooral dn de Drvolle verdediging van de Britten chaotisch maar wel bijna fout- werd uitgevoerd. De 21 overwinning baart voor het duel in len over twee weken alleen maar zorgen. eerste tien minuten. Stafan Ko- de kettingrokende trainer van 'Amsterdammers, noemde die perio- van de wedstrijd bepalend voor verdere verloop. In die tien minu- had Ajax in zijn spel moeten Arsenal een andere tactiek jend dan die van de rustige ihter. Kovacs: "Ik verwachtte doelpunten. Dat hoefde ook niet. ging er alleen om dat wij óns il bonden spelen. Kijk eens naar wedstrijd als we een paar maan- terug speelden tegen Spartak inava. Daar hebben we geleerd. In eerste minuten bonden wij toen spel spelen, het werd 10 en irna hebben de jongens gewoon kunnen spelen. Zoiets had ik bier gehoopt te zien/ FENSIE lukte niet. Ook al omdat Arsenal bekende spelletje bleek te kun- spelen tegen dit Ajax. Snel coun- end vanuit een harde, gesloten de- En Kovacs hoop kwam daardoor fs in de verste verte niet uit ax had niet gerekend op af en toe man in de frontlinie die het de erbezette achterhoede van de Am- •dammers moeilijk zou kunnen ma- Het gebeurde, en hoe. Na veer- minuten waarin Ajax zioh slechts aanvallen had toegelegd, waarin ,lman Wilson tweemaal ernstig in ïilijfcheden was geweest, en waarin Ajax-plan leek te slagen. Toen er plotseling een open snelle val van de Londenaren, gevolgd r een fout van Piet Keizer in de sterdamse verdediging. Daardoor Ray Kennedy zijn ploeg plotseling een voorsprong helpen: 0-1. jelukkig' zei Kovacs later, 'onge- üg en onnodig. Maar ja zoiets kan zo'n tactiek gebeuren'. Maar Ajax est er z'n zo goed voorbereide men danig voor wijzigen. Arsenal, om de ploeg onder de duim te igen een nog veel feller aanvals- n nodig. Vruijff, zeer zwaar op de gezeten door Peter Simpson, st nog sterker aanspeelbaar wor- gemaakt in de tweede linie. Piet zer moest de bikkelhard ingrijpen- Pat Rice kwijt zien te raken. In de mie kluwen van spelers die af en voor Bob Wilson ontstonden »sten er ook kansen komen. EEDE LIJN iele minuten na Kennedy's treffer de gelijkmaker al een feit, toen inzet van Oruijff via de önder- t van de lat over de doellijn leek patten. Geen treffer, concludeerde Griekse scheidsrechter Vamvafco- los, de man voor wie Kovacs even- reserve koesterde als voor Arse- Maar Ajax was toen al wel veel er in z'n spelletje geraakt. Defen- niet door de onderbezetting vallend wel, omdat de schoten uit tweede lijn veelvuldig geprobeerd den. Uit één daarvan kwamen de sterdammers ook op gelijke voet. Gerrie Mühren zal officieel wel de maker worden genoemd, maar een feit was dat Peter Simpson de bal nog van richting veranderde, waardoor Wilson eens te meer een geslagen man werd: 11. VOORDELIGER De strijd was met die treffer voor Ajax meteen een stuk voordeliger ge worden. Arsenal wilde zioh niet meer zo ver op de Amsterdamse helft wa gen en Ajax kon gaan drukken, al bleven de Engelse aanvallen levensge vaarlijk door de ruimte die bijvoor beeld Charlie George de architect van de aanvallen van de 'Gunners' kreeg toegemeten van de defensie van Ajax die voornamelijk bestond uit het trio Blankenburg-Krol-Hulshoff. Daar bij had vooral Ruud Krol het tegen de fysiek sterke John Radford di kwijls zeer moeilijk. De Ajax-aanvallers waren op dat mo ment overigens al grotendeels afge stapt van de tactiek om via snelle combinaties de Engelse defensie uit een te rafelen. Ajax greep terug op door Rund Verdonck eu Joop Holthausen de tactiek die in de tweede wedstrijd drie jaar terug in het UEFA-Cup toernooi: de hoge voorzet. Daarmee werden twee doelen gediend: de Chaos voor Bob Wilson en de aanspeelbaar heid van de tweede lijn, waaruit Mühren gescoord had. Dat er in de eerste helft geen doel punt viel ondanks de vele malen dat Wilson in moeilijkheden verkeerde was voornamelijk te danken aan het feit dat de Amsterdamse aanvallers met hun schoten Haan in het zijnet, Cruijff op de vuisten van Wil son en Van Dijk een fractie te laat voor diezelfde Wilson weinig ge lukkig waren. Bij alle aanvalsdrift die Ajax ten toon spreidde kwam het toch wel als een handicap naar voren dat Krol fysiek niet opgewassen was tegen Radford. Daardoor had Wim Suurbier de linker vleugel toegewezen gekregen en daar voelde hij zich alles behalve lekker. Zeker ook omdat hij de bal steeds even voor het goede voetje moest leggen om een voorzet te kunnen afgeven. En wat Ajax dan vooral in, het opbouw werk kundig stoorde was de aanwe zigheid van Ray Kennedy en John Radford kort voor de Amsterdamse defensie. Daarvan kon Ajax zich niet losmaken, ook na rust niet, toen eerder Arsenal Ajax zijn spel opdrong dan omge keerd; al kwam het Engelse doel dan toch wel enkele keren in gevaar. Maar Simpson maakte na vijf minuten zijn Het enige moment, waarop Ajax geluk had tegen Arsenal: Dick van Dijk gaat bij een chaotische aan val onderuit, maar krijgt van de door de Ajacieden na afloop zo mild beoordeelde Griekse scheidsrech ter Vamvakopoulos een strafschop. foutje van de eerste helft meer dan goed toen hij een omhaal van Arie Haan nog net over het doel kon kop pen. En voor de rust zat het Ajax niet mee dat scheidsrechter Vamvakopouilos een uiterst onzekere indruk maakte en om de haverklap zijn grensrechters moest consulteren. Zoals hij ook niet zag dat Johan Oruijff in volle ren eenmaal on deruit werd gehaald op het moment dat hij aangespeeld werd. Maar het was in de eerste plaats natuurlijk Ajax dat eenvoudig in de eerste periode van de tweede helft er niet in slaagde de Britse defensie constant onder druk te houden. De Amsterdammers hadden gekozen voor een iets andere taiktdek. De bal werd niet steeds maar weer voor het doel gebracht met lange ha len, maar de combinatie werd gepro beerd waar er ruimte was. Dat 'leverde dan wel een flink incident op rond Arie Haan, maar munt kon Ajax er niet uit slaan. Overigens miste Vam vakopoulos ook dat incident in zijn volle omvang, omdat hij zich al op de middenstip had geconcentreerd. Voor zo'n optreden had Kovacs tevoren al zijn angst laten blijken. 'Ik ken die Griekse scheidsrechters wel zo'n beetje. Voor topduels in Griekenland worden herhaaldelijk Westduitse arbiters uit genodigd want de eigen mensen kun nen het niet aan. Die Grieken redene ren echter dat zoiets nog niet betekent dat ze het internationaal niet zouden kunnen. Als het even moeilijk wordt kijken ze net op hun klokje of naar de zon. Ik ben er bang voor dat zoiets nu ook zal gebeuren.' Ajax had het moeilijk, heel moeilijk tegen dit spelletje van Arsenal. Van ontrafeling was geen sprake. Kovacs: 'Arsenal speelt het oude Britse gede gen voetbal op een moderne manier. Dat wil nog niet zeggen dat het mo dern is. Maar het is wel slecht te be spelen.' Tekenend voor dit gevecht onder deze leiding was het tweede doelpunt van Ajax. Dick van Dijk werd door drie Arsenalspelers tegelijk gemangeld. Vamvakopoulos floot. Hij reageerde in eerste instantie nauwelijks, maar toen de Ajacieden dreigend op hem afkwa men, bleek hij plotseling ook gedeci deerd te kunnen zijn en wees hij naar de strafschopstip, ondanks de protes ten die er toen uiteraard van Engelse zijde kwamen. Gerrie Mühren vergulde het buitenkansje zeer fraai, 2-1. Na die treffer wisselde Kovacs Dik van Dijk uit tegen Johny Rep. Van Dijk, een hoofdstuk apart in dit duel zonder Johan Neeskens, had daarvoor niet de ruimte, niet de kansen (op één na) en niet de voorzetten gekregen om zich uit zijn depressie te spelen. Rep, een talent dat nog volop in ontwikkeling is, was zeker voor de combinaties op de linker vleugel van waarde. Huls hof f verhuisde naar de spits voor de. hoge ballen en Johan ging de onder ontwikkelde rechter vleugel wat bij» stand verlenen. Het was trainer Kovac's laatste hoop om aan de twee treffers verschil te komen. Arsenal stelde zich in de laatste minuten, zoals dat in het Engelse voetbal betaamt, minder de fensief op. Daardoot kon Ajax inder daad aandacht besteden aan het com bineren. Uit één van die acties kreeg Johny Rep nog een uitstekende kans Maar op het laatste moment slaagde Rice er in zich in de baan van het schot te werpen. De corner, die de actie opleverde, leverde ondanks de aanwezigheid van de zwaar bewaakte Hulshoff niets op. Ajax—Arsenal 2—1 (1—1) - 14: Kennedy 0—1, 27: Mühren 1—Jl, 74: Mühren 2—1 (straf schop). Scheidsrechter: Vamvakopoulos Gniokenland)Toeschouwers: 63.500. Ajax: Stuy; Suurbier, Hulshoff. Blankenburg, Krol; Van Dijk (Rep), Baan, Gerrie Mühren; Swarl, Oruijff, Keizer. Arsenal: Wilson; Rice, McLint/ock, Simpson, Nelson; George, Storey, Graham, Armstrong; Radford. Kennedy. MANCHESTER (ANP) Man chester City, koploper in de Engelse eerste divisie, heeft voor 200.000 pond sterling (on geveer 1 miljoen 700.000 gul den) spitsspeler Rodney Marsh overgenomen van de tweede di visie-club Queens Park Rangers. Marsh (27) heeft zich bereid verklaard van club te verande ren. Als hij goedgekeurd wordt is de derde 200.000 pond-trans fer van dit jaar een feit Eerder verhuisde Alan Ball voor 1 mil joen 870.000 gulden van Ever- ton naar landskampioen Arsenal en betaalde Manchester United aan Nottingham Forest 200.000 pond voor Ian Moore. Queens Park Rangers heeft op Marsh een winst gemaakt van 1 miljoen 570.000 gulden: hij werd zes jaar geleden voor 15.000 pond overgenomen van Fulham. Er is dit seizoen reeds bijna voor 5 miljoen pond aan spelers verhandeld in Engeland; bijna het dubbele van het be drag in het vorige jaar. DEN HAAG (ANP) Dc uitslagen van de voetbalwedstrijden, die voorkomen op het fonmulier van sportitoto nummer 34 waren als volgt: Feyenoord—'Benfica 10, Ajax ArseiKal 2—1, Inter MilanStandard Luik 10 Stea.ua BoekarestBayern München 11, Ro de Ster BelgradoDynamo Moskou 12, AC TorinoGlasgow Rangers 11, Juventus— Wolverhampton Wanderers 1—fl, UT Arad— Tottenham Hotspur 02, Lierse SK—AC Milan 1—1, FC TwenteExcelsior 30, Willem II Heereiween 22. PEC ZwolleWageningen 3il, Fontuna VI.—WV 1—0. Een juist Ingevulde kolom ziet er als volgt uit: 1-1-1-3-2-3-3-2-3-1-3-1-1. BILBAO (UPI) De Spaanse bokser Carlos San Jose, kampioen van zijn land in het weltergewicht, heeft beslo ten niet meer in de ring te stappen. Hij nam deze beslissing nadat hij toe trad tot de Jehova-getuigen. Onlangs stierf een van San José's tegenstanders na een gevecht, maar dit is niet de voornaamste reden geweest voor zijn beslissing Jehova-getuige te worden. Na een drie maanden durende bewus teloosheid is de 29-jarige Franse ama teurbokser Antoine Gramatico in een ziekenhuis in Caen overleden. Grama tico verloor kort na een gevecht op 11 december 1971 het bewustzijn. De mid- dengewichtbokser was sindsdien drie keer geopereerd. Ik zag een voorzetje van... Kingzuiver voor het net Ik nam een natuurpure pepermunt Toen het doelpunt werd gezet Natuurzuiver AMSTERDAM Celtic Glasgow is de kwartfinales van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen goed begonnen. De Schotten, twee jaar geleden in de finale door Feyenoord verslagen en vorig jaar door Ajax uitgeschakeld, wonnen gisteren in Boedapest de eerste wedstrijd tegen de Hongaarse kampioen Ujpest Dosza met 1-2. Reeds na twintig minuten stond Celtic in het met 31.000 toeschouwers gevul de Megyeri-stadion op gelukkige wijze voor doordat Horvath in eig endoel schoot. Halverwege de tweede helft maakte Horvath zijn fout goed door gelijk te maken. Maar in de slotfase bezorgde Macari Celtic toch nog de winst GEEN GELUK Standard Luik, de Belgische kampioen, had gisteravond in het San Siro-stadion weinig geluk tegen Internazionale uit Milaan. De formatie, waarin Van Moer en Dewalque uitblonken, bood de ver beten aanvallende Italianen verdedi gend formidabel partij. Zes minuten voor bet einde werd een misverstand de Belgen echter nog fataal: de Bra ziliaanse rechtsbuiten van Inter, Jair da Costa, schoot onverwacht raak. WEER MULLER Gerd Müller, Westduitslands goalget- ter-bij-uitstek, heeft Bayern München in Boekarest van een nederlaag gered tegen Steaua. De vroegere formatie van Ajax' nieuwe coaöh Stefan Ko vacs, bekroonde een tomeloos ope ningsoffensief met een treffer van sterspeler Tataru in de 18e minuut (na een weergaloze doorbraak van Iordanesou), maar miste daarna de kracht en de rust om de Duitse bekerhouder de knock-out toe te die- Ujpesf Dosza (Hong)Celtic (Schotl) 12 (01) - 20: Horvath (eigen doel) 01. 64: Horvath I1, 86: Macari 1—2. Toeschouwers: 31.000. Inter Milan (It)-Standard Luik (Belg) 1-0 (0-0 84: Jair da Costa 1-0. Europa Cup II Aatvidaberg (Zwe)-Dynamo Oost-Berlijn (O-Dld) 0-2 (0-1) 36: Netz 0-1. 53; Netz 0-1, 58: Netz 0-2. Toeschouwers: 4.400. Rode Ster Belgrado (Jocg)-Dynamo Moskou (Rusl) 1-2 (0-1) 45: Kotsjemjakin 0-1, 88: Fllipovic 1-1. 89: Gersjkovitsj 1-2. Toeschou wers: 50.000. Steaua Boekarest (Roem)-Bayern MUnchen 1-1 (1-0) 18: Tataru 1-0. 69: Müller 1-1. Scheidsrechter: Boogaerts (Ned). Toeschou wers: 40.000. UEFA-Cup Europa Cup I Ajax (Ned)—Arsenal (Eng) 2—1 (1—1) - 14: Kennedy 01. 27: Mühren 11, 74: Mühren (strafschop) 2—1. Scheidsrechter: Vamvako poulos (Griekenl.). Toeschouwers: 63.500 (uit verkocht). Feyenoord (Ncd)Benfica (Port) 10 (00) 'han Cruijff was zelfs in de lucht vaak de Arsenal-verdedigers de AMSTERDAM De trieste hoofdrol was voor Lelos Vamvakopoulos, de Griekse scheidsrechter. Stefan Kovacs, de Roemeense coach van Ajax had hem ongewild al voor de wedstrijd in het brandpunt van de wedstrijd ge plaatst. Tijdens de confrontatie bleek het gelijk van de kleine Roemeen. De serie onbegrijpelijke blunders werd echter met de mantel der liefde be dekt. Stefan Kovacs trok het boete kleed aan. Op hoger bevel. Na afloop van de wedstrijd beende de Ajax- coach in de richting van de kleedka mer van Vamvakopoulos. 'Gefelici teerd', sprak Kovacs. 'Gefeliciteerd met de goede wedstrijd, die u hier hebt gefloten'. Felicitaties van de man die zijn eer dere uitspraken gisteravond bevestigd zag. Felicitaties voor dezle Griek, die Ajax een glaszuiver doelpunt onthield. Want niemand in de Ajax-kleedkamer twijfelde er na afloop aan. De inzet van Johan Cruijff in de twintigste mi nuut van de eerste helft was de doel lijn gepasseerd. Cruijff had de voor zet van de zeker in deze eerste helft uitmuntende Sjaak Swart doeltreffend afgerond. Maar Lelos Vamvakopoulos besliste anders. Tot ergernis van de Ajacieden. Tot woede van vooral Sjaak Swart, die vanuit zijn positie nauw keurig de baan van de bal kon volgen. Stefan Kovacs: 'Het was een zuiver doelpunt. Swart was er wel van onder de indruk dat de scheidsrechter het niet toekende. Zijn prestaties liepen daardoor zelfs wat terug'. Cruijff zelf kon niet constateren of de bal over de doellijn was verdwenen. 'Ik zat op dat moment in de verkeerde hoek. Dat kon ik echt niet zien'. En Sjaak Swart: 'Onbegrijpelijk dat die man dat doel punt niet toekende. Hij stond er dan misschien wat moeiüjk voor, maar die grensrechter heeft toch heel goed kun nen constateren dat de bal over de doellijn was verdwenen'. Leos Vamvakopoulos vond dat hij het allemaal heel best had gedaan. 'Ik heb een goede wedstrijd gefloten. Die bal van Cruijff? Dat was geen doelpunt. De bal kwam tegen de onderkant van de lat, vervolgens tegen de paal en toen in handen van doelman Wilson.' En in de kleedkamer deed hij het allemaal nog eens een keertje voor hoe het dan wel gebeurd was met een geleende baL In feite hield deze tegenslag Ajax na het doelpunt van Arsenal nog langer uiit zijn normale spel. Kovacs: 'De Engelsen hadden geluk dat zij "het eerst scoorden. Het was een fout van Piet Keizer. Sommigen zeggen dat Heine Stuy eerder zijn doel uit had moeten komen, maar Stuy kan echt niet re kenen op zo'n terugkopbal van Keizer. Daardoor bon Kennedy er tussen ko men' Kovacs was niet onder de indruk van de bescheiden overwinning van zijn ploeg. 'Ajax heeft echt niet slecht ge speeld. Een verschil van drie doelpun ten behoort zeker niet tot de onmo gelijkheden. Maar het is dan ook door pure pech niet helemaal uit gekomen. Bertie Mee mag dan denken dat hij het op Highburry wel zal klaren, ik voor mij ben er zeker van dat wij dat ook winnen. Wij zullen daar zonder twijfel meer ruimte krijgen dan hier. Ik heb Derby County op Highburry met 1-1 gelijk zien spelen. Wij zijn zeker niet slechter dan die club'. Naast Vamvakopoulos er nog iemand die zijn stempel drukte op deze eerste confrontatie in de kwartfinales: het was de man, die niet in het veld stond: Johan Neeskens. Het noodzaak te Kovacs tot het volgen van een voor Ajax vreemde taktiek. Sjaak Swart: 'Wij hebben Johan hard gemist. Want als hij er was geweest hadden de bei de backs kunnen opkomen. Dan had den Suurbier en Krol regelmatig de voorhoede kunnen versterken. Nu moest Wim Suurbier steeds op links achter Armstrong aanhollen. Naast on ze viermans voorhoede moest er regel matig iemand terug om te assisteren. Dat brak ons in feite de nek'. Kovacs: 'Ik moest Suurbier wel op Armstrong zetten. Kennedy is veel te sterk in de lucht voor Willem. Dat noodzaakte Willem om op een voor hem vreemde vleugel te spelen'. De vervanger van Neeskens, Dik van Dijk, speelde een onopvallende wedstrijd. Het tweede doelpunt was indirect een gevolg van een van zijn acties. Toen hij door drie Engelsen zwaar werd aan gevallen en scheidsrechter Vamvako poulos op appelleren van de Ajacieden alsnog een strafschop toekende, was Van Dijk tevreden: 'Dat gaf me toch wel een stukje voldoening. Want door die actie van mij kwam er tenslotte toch nog een winnend doelpunt voor ons'. Bertie Mee kon het resultaat uiter aard nauwelijks anders zien dan een overwinning voor zijn elftal. De Brit, zeer zelfbewust en sprekend alsof hij al zeker is van een plaats bij de laatste vier m dit Europacuptoernooi, meende dat Ajax wel een goed team was, maar in vergelijking met de Engelse topteams toch nog wel wat tekort kwam. 'Als Ajax bij ons in de eerste divisie zou spelen, dan zou het niet bij de eerste zes horen. Maar ze zouden er wel bij kunnen komen, want Ajax is een elftal met toekomst.' Het waren woorden die duidelijk lie ten blijken wat Arsenal van de return verwacht. Bertie Mee was mild in zijn oordeel over de Griekse scheidsrech ter: 'We waren natuurlijk niet tevre den over die strafschop. Van Dijk maakte de fout, niet wij. Maar we kunnen ons op Highburry herstellen. Het zal daar natuurlijk niet makkelijk worden voor ons, maar we hebben volop mogelijkheden om er een plaats zeker te stellen in de halve finales.' De zekerheid straalde bijna van troe telkind Charlie George af. De man die de architect moest zijn in de Engelse tegenstoten was veelal niet meer dan een opperman die zijn opdrachten maar bijzonder matig uitvoerde. 'Ik ben er zelf ook niet helemaal tevre den over. Het had veel beter gekund dan het nu ging. Maar zoiets kan altijd gebeuren. Ik vind zelf dat wij de mogelijkheden hebben gehad om hier een gelijk spel te halen. We hebben kansen gehad. Jammer, dat dlie strafschop roet in het eten gooide. Maar over twee weken komt Ajax naar Highburry en daar pakken we ze. Vanavond heeft iedereen kunnen zien dat zoiets mogelijk is voor ons.' Tenslotte nog even terug naar Vamva kopoulos, de Griekse politieofficier die zeer tevreden was over de manier waarop het spel was verlopen. De 54- jarige Griek, vertaald door zijn grens rechter Papazogolou, over het ver toonde spel: 'Een zeer goede wed strijd, snel en hard. Arsenal heeft met zijn hele taktiek gespeeld op een goed resultaat en dat hebben de En gelsen ook gehaald. Ik heb overigens gehoord dat hier verhalen de ronde doen dat wij onze eigen wedstrijden niet zouden kunnen fluiten. Dat is beslist niet waar. Tot 1967 hadden we inderdaad veelal hulp uit het buiten land nodig. Leo Hom heeft bij ons acht wedstrijden gefloten. Dienst uit Oostenrijk heeft bij ons ook gefloten, maar dat was omdat ons corps toen nog niet groot genoeg was. Nu is het anders. Lierse SK (Belg)-AC Milan (It) 1-1 (0-0) 48: Villa 0-1, S4: Vcrmeyen (strafschop) 1-1. Toeschouwers: 18.000. Eerste wedstrijd: 0-2; AC Milan over naar halve finales. UT Arad(Roem)-Tottenham Hotspur 0-2 (0-2) 12; Morgan 0-1. 43: England 0-2. Toeschou wers: 29.000. Wolverhampton Wandcres (Eng)-Juventus (It) 1-1 (0-1) 37: Anastasi 0-1. 65: McAUlog 1-1. Scheidsrechter: Loraux (Belg) Toeschou wers: 30.000. Van onze tennismedewerker AMSTERDAM De tennisbond gaat opnieuw proberen het geven van ten- nislessen aan banden te leggen. Nadat een eerdere poging van het KNLTB- bestuur om een licentieregeling voor leraren in te stellen eiind vorig jaar schipbreuk leed op de onwil van een aantal verenigingen, komt op de ko- mende bondsledenvergadering van de KNLTB, half maart, een uitvoeriger toegelicht voorstel aan de oude. Dit voorstel, waarmee wordt beoogd de beunhazen onder de tennisleraren te bestrijden, komt erop neer dat in de toekenning van een licentiebewijs door de tennisbond de nodige soepel heid zal worden toegepast. Zo zullen de licentiebewljzen in ver schillende soorten kunnen worden uitgereikt, waardoor de clubs die bij voorbeeld voor hun jeugd een eigen lid als trainer hebben, deze tennisle- raar niet aan de kant hoeven te zetten. Het was voornamelijk deze vrees en de matige presentatie inder tijd door het tennisbondsbestuur die het eerste licentievoorstel van de KNLTB ten gronde deed gaan. De nieuwe licentieregeling, die in feite veel meer mogelijkheden openlaat om zonder het diploma tennisleraar onder bepaalde omstandigheden lessen te ge ven dan in de huidige situatie het geval is, zal bij wijze van proef gel den tot en met maart 1974. DALLAS (ANP) Betty Stöve is uitgeschakeld in de eerste ronde van het Maureen Connally Brinker kam pioenschap, één van de veertien toer nooien van het Virginia Slims circuit. Zij verloor met 36 16 van de Amerikaanse Mona Schallau. Wimble- don-kampioene Evonne Goolagong ba lanceerde bij haar eerste optreden in de Verenigde Staten op het randje van de nederlaag. Tegen haar landgenote Wendy Gilchrist, winnares van het vo rige toernooi, won ze de eerste set met 60, verloor de tweede met 16 en kon zich uiteindelijk met 97 in de derde ternauwernood handhaven. Het prijzengeld van het toernooi in Dallas bedraagt 11.000 dollar, het hoogste in de geschiedenis van het damestennis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11