Leiding VU aanvaardt tantal amendementen 'op bestuursreglement Werkende vrouwen wonen graag in flat Op tijd! de postgiro Bedrijf 'ontduikt' normen van de cao Conferentie bespreekt liberalisering marihuana Studie tweede uchthaven over twee jaar rond Minister niet thuis voor actiecomité Plan Kikkert Nooit Overleg tussen Engeland en Malta opnieuw mislukt Kandidaatstelling verlengd tot vrijdag Man dood voor zijn deur gevonden Vergunning nodig voor walkie-talkies Koningin Juliana bij bevalling van prinses Margriet Protest tegen hoger collegegeld dab makkelijk! PvdA mist boot bij benoeming van commissaris MPLA zeer blij met koffie-actie van Angola-comité GS Zuid-Holland: Op Zestienhoven geen nachtverkeer Hoogbouw ideaal voor uithuizige moeders Vier Russische joden willen Nixon spreken Roovers: alsnog beroep op wet gewetensbezwaren Aan verwondingen na ongeluk overleden Fietser plotseling overleden 'ROUW/KWARTET DINSDAG 7 MAART 1972 BITITENLANB/BIÏVIVEIVLAIVD 9 Voorstellen 'comité democratisering' afgewezen lyan onze onderwijsredactie AMSTERDAM Directeuren en curatoren van de Vrije Universiteit hebben gisteren een aantal ■amendementen op het omstreden bestuursreglement aanvaard. Maar zij gaan niet akkoord met de foorstellen die door het vorige week opgerichte comité-democratisering zijn geformuleerd. De ter- Imiijn voor kandidaatstelling voor de nieuwe universiteitsraad is opnieuw verlengd, nu tot vrijdag- oiddag. In navolging van de voorlopige uni versiteitsraad stemmen de VU-be- stuurders in met de amendementen die een redactiecommissie van vier personen heeft voorbereid. Daardoor zal het mogelijk worden ook monde- in te stemmen met de grondslag de VU. Deze instemming wordt j>.a. gevraagd van het wetenschappe- ijk personeel in vaste dienst en van leden van besturende organen als ersiteitssaad en college van be- uur. Een verklaring van instemming bet de grondslag zal niet gevergd orden van leden van een (sub)facul- "sraad en van het wetenschappelijk in tijdelijke dienst, ild wordt verder dat de universi- voor al zijn handelen verant- ording schuldig is aan de universi- eitsraad. Het bestuur geeft de raad >ok alle gevraagde inlichtingen, ■-«et college van bestuur wordt ook ieriets anders samengesteld. Behalve de ector zitten in het bestuur twee eden die worden aangewezen door fan een onzer verslaggevers )EN HAAG - De direkteur-gene- aal van de Rijksluchtvaartdienst nr. H. Raben heeft gisteren op- lieuw bevestigd dat het nog twee aar zal duren, voor de studie over e plaats van een eventuele twee- et luchthaven zal zijn afgerond. lij herhaalde daarmee de uitspraak an minister W. Drees jr. (verkeer en raterstaat) die eerder zei dat het nog wee jaar duurt voor de beslissing alt of er een tweede luchthaven loet komen en op welke plaats die an zal worden aangelegd, itiegroepen en kamerleden hebben indsdien aangedrongen op een eer- fre uitspraak. Op een bijeenkomst het ministerie van verkeer en terstaat werd gisteren gezegd, dat oppervlakkige conclusie van de omissie Planologie Luchtvaartter reinen nog een diepgaande studie be- oals bekend wijst de commissie on er voorzitterschap van de heer Fal- enhagen de Markerwaard, Maasvlak- :t, de kust van Goeree, de omgeving i Leerdam en die van Steenbergen- iteloord aan als mogelijke vesti gingsplaatsen voor een luchthaven. Iverigens herhaalde de heer Raben isteren dat er tot dusver nog steeds iet besloten is, dat een .tweede lucht- aven nodig is. Bovendien werd :egd dat eigenlijk nergens 'n lucht kon worden neergelegd. Niet "een omdat er weinig of geen ruim- meer over is in Nederland, maar »ok omdat de aan- en afvliegzones van en eventuele nieuwe luchthaven die an Schiphol of die van andere mili- aire of burgerluchthavens zullen pan kruisen, wat gevaren met zich neebrengt. Van onze correspondent )EN HAAG Een aantal leden van iet actiecomité 'Plan Kikkert Nooit' leeft gisteren een vergeefs bezoek aan iet ministerie van economische zaken iebracht om daar nogmaals hun he rwaren kenbaar te maken tegen plan- len om bij Westerwolde een militair lefenterrein aan te leggen. Tegen de verwachting in werden zij niet ontvangen door minister Langman Dmdat deze in de ministerraad zat. In sijn plaats hoorden enkele hoge ambte naren hun bezwaren aan. Er zijn geen nededelingen gedaan over het gesprek. LONDEN (AFP, Reuter) Engeland en Malta zijn er nog niet in geslaagd de impasse over de pachtprijs voor de Britse bases op het eiland te doorbre ken. De Britse minister van defensie, lord Carrington, maakte gisteravond na twee dagen van besprekingen .be kend, dat- de Maltese premier Dom Mintoff de door Engeland en de NAVO gezamenlijk aangeboden 14 miljoen -^pond per jaar niet had geaccepteerd en vasthield aan de door hem geëiste 18 miljoen pond. Maar ten aanzien van sommige aspec ten van een eventuele nieuwe defensie- ^regeling was vooruitgang geboekt en premier Mintoff had meegedeeld dat hij terugging naar Malta om zijn col lega's te raadplegen. Engeland wacht zijn antwoord af. aldus lord Carring ton. Maar bij het uitblijven van een overeenkomst wordt de terugtrekking van ca. 3.500 Britse militairen van het eiland tegen het einde van deze maand voltooid. het bestuur van de vereniging (zit tingstermijn vier jaar) en twee leden die worden aangewezen door de uni versiteitsraad (voor twee jaar). Die laatste twee moeten lid zijn van het wetenschappelijk coi-ps. Op dit punt is het VU-reglement nu in overeenstem ming met de wet-Veringa. In plaats van het voorgestelde college van toezicht komt er nu een college van geschillen van vijf leden (met vijf plaatsvervangende leden). Het college wordt benoemd door het be stuur van de vereniging. De leden van het college van geschillen mogen geen lid zijn van besturen van de vereniging of de universiteit. De curatoren en directeuren hebben verder een gentlemen's agreement ge sloten met de voorlopige universiteits raad, waardoor het mogelijk wordt op twee belangrijke punten volgend jaar alsnog wijzigingen aan te brengen. De nu te kiezen universiteitsraad zal nog een zetelverdeling van vijf maal acht hebben (voor resp. de vereniging, hoogleraren en lectoren, de weten schappelijke staf, het technisch-ndmi- nistratief personeel, en de studenten). Maar de universiteitsraad-1972 mag dat veranderen in bijvoorbeeld drie maal elf (voor resp, het hele weten schappelijk corps, de studenten en het Van een verslaggever TUBBERGEN De 32-jarige G. H. Sieltjens uit het Drentse Slagharen is gisternacht onder vreemde omstandig heden om het leven gekomen. De man werd -gistermorgen vroeg dood voor de deur van zijn ouderlijke woning gevonden. Sieltjes was toen hij werd gevonden, vriend in diens auto naar een feestje in Oldenzaal geweest. Op de terugweg miste de vriend een bocht van de weg, waardoor Sieltjes bewusteloos raakte. Een tot nu onbekend gebleven auto mobilist uit Dalen bij Coevorden gaf de twee verongelukte automobilisten een lift naar Slagharen. Daar werd de nog steeds bewusteloze Sieltjes op het grindpad voor het huis van zijn ou ders gelegd. Volgens de verklaring van de vriend zou hij op zijn nachte lijk bellen geen gehoor hebben gekre gen van Sieltjes' ouders. De vriend is nog wel even met de Dalense automobilist bij een dokter langs geweest om zijn lichte verwon dingen te laten, verbinden. Bij de dokter kwam ook de toestand van Sieltj^ ter sprake. De dokter had toen gezegd dat hij gewaarschuwd moest worden als Sieltjes nog steeds bewusteloos was. De vriend is echter zonder meer naar huis gegaan. De rijkspolitie in Tubbergen is nu nieuwsgierig naar de identiteit van de automobilist uit Dalen. Zij wil hem graag horen voor nadere inlichtingen in deze geheimzinnige zaak. Sieltjes was., toen hij werd gevonden al een paar uur dood. overig personeel) en eenmaal zeven (de vereniging). Ook de mogelijkheid van dispensatie van de verplichting met de grondslag in te stemmen kan dan opnieuw in discussie komen. De studentenraad van de VU (de -SRVU) wijst het door universiteits raad en bestuurscollege aangenomen voorstel tot een bestuursreglement af, omdat 'de amendementen het co mité democratisering er op geen enke le wijze in zijn gehonoreerd. Volgens de studenten kan er nu geen sprake zijn van kandidaatstelling en zij eisen dat de directeuren alsnog ingaan op het 'minimumprogramma van het comité democratisering'. Donderdag wordt een universiteits vergadering belegd over de verder te voeren acties. DEN HAAG Het zonder machti ging bezitten en gebruiken van wal kie-talkies moet naar het oordeel van de ministerraad verboden worden. In zijn gisteren gehouden extra-vergade ring is de raad akkoord gegaan met een desbetreffend voorstel tot wijzi ging van de telegraaf- en telefoonwet 1904. In de laatste jaren is het gebruik van walkie-talkies, officieel aangeduid als radio-elektrische zendinrichtingen, sterk toegenomen. Over dat gebruik zijn veel klachten vernomen, omdat storingen optreden in radio- en tv- uitzendingen en walkie-talkies vaak werkten op frequenties die voor ande re doeleinden bestemd zijn. Van onze correspondent ARNHEM De Koningin zal de be valling van prinses Margriet bijwonen. Nadat zij daartoe de wens te kennen heeft gegeven zijn in het St. Radboud- ziekenhuis in Nijmegen zodanige maat regelen getroffen dat ze de geboorte goed kan volgen. Dat blijkt uit een interne mededeling voor het zieken huispersoneel. Het derde kind van de prinses en mr. Van Vollenhoven wordt over een week of twee verwacht Vrouwenarts prof. dr. J. L. Mastboom zal weer de leiding hebben bij de bevalling. (ADVERTENTIE) Een groep juridisch studenten van de Universiteit van Amsterdam heeft gisteren de toegang van de Oudemanhuispoort in Amsterdam met goud- en zilverpapier beplakt. De studenten geven hiermee te kennen dat de universiteit bij verhoging van het collegegeld voor minder studenten toegankelijk wordt. Met Postgiro steeds snel en precies op tijd uw salaris, loon, pensioen of ander inkomen. Van onze correspondente ZWOLLE Door een misver stand heeft de PvdA geen kan didaten aangemeld voor de functie van commissaris der ko ningin in Overijssel. De PvdA in Overijssel dacht dat de Tweede Kamer-fractie kandidaten zou stellen voor de opvolging van jhr. mr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, de scheidende Overijsselse com missaris der koningin, die op 1 mei met pensioen gaat. In Den Haag echter verkeerde men in de veronderstelling dat door Overijssel de PvdA-kandidaten, onder wie Gelderlands gedepu teerde A. Vermeer aan minister Geertsema (binnenlandse zaken) als kandidaat zou worden voor gedragen. Toen de officiële termijn van kandidaatstelling al lang was verstreken, ontdekte men het misverstand. 'Wel heeft een lid van onze partij op eigen initia tief zijn sollicitatie aan de be windsman aangeboden, maar hij is een nauwelijks serieus te ne men kandidaat', aldus B. Smit, fractievoorzitter in de Overijs selse staten. De PvdA vond dat zij het eer ste recht op het Overijsselse commissariaat had, als grootste partij in ons land. De partij heeft tot nu toe twee commissa rissen (Noord- en Zuid-Hol land), de KVP heeft er drie (Brabant, Limburg en Overijs sel). De KVP stelde onder meer Overijssels gedeputeerde mr. J. L. M. Niers, fractievoorzitter in de senaat van de KVP kandi daat en D'66 Tweede Kamer-lid A. den Goede. Van onze correspondent GRONINGEN De directie van de Groninger rubberindustrie COVA nv, een coverbedrijf voor autobanden, heeft besloten de cao voor de beambten en het lager leidinggevend personeel te vervangen door een functie-klassificatierapport. Hierdoor verdienen ongeveer 35 mensen per 1 maart minder. Eenzelfde maat regel geldt per 1 april voor het produktiepersoneel. Economische overwegingen zouden de directie tot het besluit hebben gedreven. De zaak kwam in de openbaarheid nadat de heer J. Wolthers, districtsbestuur der van de Groninger afdeling van het NW, namens zijn bond een ultimatum had gesteld om de zaak met personeel en vakbonden door te spreken. Een dag nadat de NVV-leden op een vakbondsvergadering (op 28 februari) navolging van de cao hadden geëist, kwam van de directie het bericht dat het functie- klassificatierapport gereed was om toegepast te worden. De directie van het bedrijf was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. De personeelschef, de heer J. M. Bos, ontkende gisteravond echter dat de zaken er voor stonden zoals door de vakbond wordt gesuggereerd. Hij zei dat in elk geval geen economische moeilijkheden in het spel waren. GENEVE (UPI, Reuter) Een internationale conferentie over drugmisbruik in Genève overweegt verlichting van de strafrechte lijke bepalingen tegen marihuana. AMSTERDAM De voorzitter van de Angelose bevrijdingsbeweging MPLA, dr. Agostinho Neto, heeft in een brief aan het Angola comité uit drukking gegeven aan zijn grote blijd schap over het slagen van de actie tegen de invoer van Angolakoffie in Nederland. Namens het hoofdbestuur van de MPLA schrijft dr. Neto dat 'de mate riële, morele en politieke steun van het Nederlandse volk aan de bevrij- dingsstrijd van het Angolese volk nog krachtiger is geworden dankzij de boycot van de Angolese koffie die de Portugese kolonialisten in hun vitale belangen heeft geraakt'. Neto spreekt in de brief ook zijn dank uit voor de steun van prins Claus als voorzitter van de Nationale Commissie Ontwik kelingsstrategie aan de koffieactie heeft gegeven door voor de subsidie aan het Angolakomité te stemmen en voor de bijdrage die tweehonderdvijf tig groepen in het land aan de actie hebben gegeven, aldus een medede ling van het Angolacomité. Het hoofdbestuur van de JOVD, de jongerenorganisatie van de WD heeft gisteren in een open broef van zijn ernstige teleurstelling blijkgegeven over de beslissing van minister Boer- tien (ontwikkelingssamenwerking) om geen goedkeuring te hechten aan de voorgestelde subsidie van de Nationa le Commissie Ontwikkelingsstrategie voor de koffie-actie van het Angolaco mité. Volgens een woordvoerder van de con ferentie gaat het om mensen 'die geen misdadigers zijn en evenmin ziek. Dus is het absurd ze naar een gevangenis of een medische inrichting te sturen. De inspanningen zullen er op gericht moeten zijn, hen weer in de maat schappij terug te brengen en ervoor te zorgen dat het roken van marihuana in strijd met de wet geen overdreven consequenties heeft voor hun verdere leven'. De conferentie is door de Economische en sociale raad van de VN (Ecosoc) bijeengeroepen om de internationale narcoticaconventie van 1961 aan te passen, die gezien het toenemend ge bruik van hard drugs niet meer als toereikend wordt beschouwd. Tegen narcotica zijn dan ook forse maatrege len voorgesteld. De VN-commissie voor narcotica zou krachtens de conventie de bevoegdheid moeten krijgen, in Van een verslaggever DEN HAAG Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland willen, dat de lucht haven Rotterdam wordt gesloten voor nachtverkeer. Zij zullen minister Drees (verkeer en waterstaat) hierom vragen. Aan de leden van provinciale staten is al voorgesteld zich bij het verzoek aan te sluiten. Hoewel gedeputeerden niet verwach ten, dat de minister direct met het verzoek akkoord zal gaan omdat hij het vliegveld niet in 'n uitzonderings positie ten opzichte van andere lucht havens wil, brengen, menen zij wel steekhoudende argumenten voor hun voorstel te hebben. Naar de mening van gedeputeerden ligt de luchthaven Rot terdam veel ongunstiger ten opzichte van de woonbebouwing dan andere secundaire vliegvelden. Om die reden achten zij een uitzonderingsmaatregel volkomen gerechtvaardigd. Zij wijzen erop, dat de minister en kele meetpunten rond de luchthaven wil laten plaatsen om een beeld van de geluidshinder in dit gebied te krijgen. De meetpunten worden aan gesloten op het registratiecentrum van Schiphol. Overigens is het aantal nachtvluchten op de luchthaven Rotterdam vorig jaar ten opzichte van 1970 al met 30 procent verminderd tot 689. Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM De buitenshuis werkende getrouwde vrouw stelt heel speciale eisen aan haar woon-omgeving; eisen, die vaak geheel verschillend zijn van de eisen, die de full-time huisvrouw aan haar woning en naaste omgeving stelt. Wat betreft de wensen ten opzichte van de woning: een groot deel van de buitenshuis werkende getrouwde vrouwen woont liever in hoogbouw (flats of etagewoningen) dan in een eengezinshuis, omdat flats minder bewerkelijk zijn. Ook ten aanzien van de woonomgeving heeft de ge trouwde werkende vrouw zeer speciale wensen, die ten nauw ste samenhangen met het feit, dat zij buitenshuis een baan heeft. Zo stelt zij crèches en speelge- legenheden (in en buiten de eigen flat) bijzonder op prijs, zij hecht bijzonder veel waarde aan goed openbaar vervoer en aan een winkel- en servicecentrum, waarin onder meer winkels voor de dagelijk se behoeften met aangepaste openingstijden, een apotheek, een restaurant (waar men ook warme maaltijden mee naar huis kan nemen) een postkan toor, een bank, een gezond heidscentrum, wasserij en was serette en een zogenaamd ser vice-centrum (dat diensten verleent, als het schoonmaken van de woning, het leveren van een oppas voor de kinde ren, het doen van noodzakelij ke boodschappen en hulp bij ziekte van de moeder of de kinderen) moeten zijn opgeno men. 'Intensief' Dit zijn een paar conclusies uit het rapport 'De buitens huis werkende gehuwde vrouw en de stadsplanning', opgesteld door mevrouw E. T. Röling-Van Kempen en uitge geven door de Universiteit van Amsterdam in de serie Verkenningen in Planologie en Demografie. De schrijfster van het rapport betoogt, dat, gezien de specia le eisen die het buitenshuis werken aan de getrouwde vrouw stelt, rekening gehou den moet worden met deze eisen. 'Bij het opstellen van stedebouwkundige plannen is het wenselijk de buitenshuis werkende getrouwde vrouw intensief te betrekken', aldus mevrouw Röling. Over de eisen, die een ge trouwde vrouw met een baan buitenshuis aan haar woning stelt, schrijft zij: het is begrij pelijk en logisch dat zij min der tijd kan en wil besteden aan haar huishouden. Dit vraagt een woningindeling, die gericht is op een zo effi ciënt mogelijke verrichting van de huishoudelijke bezighe den. In deze woning moet bijvoorbeeld plaats zijn voor allerlei huishoudelijke machi nes, zoals afwasmachines, was- automatèn etc. Verder hootr in de woning, waar vaak jonge kinderen alleen aanwezig zul len zijn, een maximale veilig heid te bestaan. Er bestaat behoefte aan eenvoudige en betrouwbare verwarmingssy stemen, waarbij geen regelma tig ingrijpen en controle van de ouders noodzakelijk is. Ook zal de afwezigheid van de huisvrouw overdag problemen opleveren voor de meteropne- mer etc. Dit pleit voor het verdwijnen van de meterkast uit de woning of voor een zodanige bevestiging van de meter, dat deze buiten kan worden afgelezen. De werkende vrouw en haar kinderen lopen weinig kans zich eenzaam te voelen in het onpersoonlijke leefmilieu vau de flat. Zij zijn overdag niet thuis en 's avonds is er het (liefst sterk vereenvoudigde) huishouden, het huiswerk en de tv. Hoewel de Nederlanders over het algemeen enthousiaste voorstanders zijn van het eengezinshuis met tuin (80 k 90 procent spreekt bij enquêtes deze voorkeur uit), blijkt in de praktijk toch dat buitenshuis werkende ge trouwde vrouwen erg tevreden zijn over het wonen in hoogbouw. Dit is mede te ver klaren uit het feit, dat zowel de vrouw als de kinderen een groot deel van de dag niet in het huis aanwezig zijn en dus niet te lijden hebben onder de meestgenoemde bezwaren van de flat: eenzaamheid het ont breken van de mogelijkheid tot spelen voor de kinderen. Het kleine kind vindt immers overdag zijn speelkameraadjes in de crèche of het kleuterver- blijf en de moeder doorbreekt het isolement, waartoe het wo nen in een flat kan leiden, door haar werkzaamheden bui tenshuis. Toch zijn er nog wel enkele speciale wensen met betrekking tot het wonen in hoogbouw: zo moet er een lift zijn. dio ook door kleintjes kan worden bediend; het verdient voorkeur gezinnen met kinde ren op de lagere etages te laten wonen, zodat de kinde ren via de trap de begane grond kunnen bereiken en het lawaai van de dichtbij het flatgebouw gelegen speelter reinen beperkt blijft tot de gezinnen, die zelf kinderen hebben. De problemen, die het afwezig zijn van de huisvrouw overdag oplevert voor leveranciers, me- teropnemers etc. kunnen in een flat gemakkelijker opge lost worden door bijv. de aan wezigheid van een concierge, boodschappenkastjes, een cen trale meterkast etc. Wat betreft de eisen, die aan het woonmilieu gesteld wor den door buitenshuis werken de getrouwde vrouwen: in de eerste plaats komen de chrè- ches, die men het liefst in de omgeving van de eigen wo ning wil hebben en dan nog het liefst in de buurt van de lagere school, waardoor de overgang van de kleuter naar de lagere school kleiner wordt, oudere kinderen de kleintjes mee naar school kun nen nemen en de staf van de crèche wellicht na schooltijd ook toezicht kan houden op de wat oudere kinderen. Verder stelt men voor de oudere kin deren overblijfgelegenheid op school bijzonder op prijs. Ook zou men bij voorbeeld op de benedenverdieping van hoge woongebouwen voor overdekte speelruimte kunnen zorgen, waarbij ook ruimte geschapen /.ou kunnen worden voor hob- bie- en knutselwerkzaamheden van de kinderen, ruimte om huiswerk te maken, televisie te kijken etc, voor het geval de kinderen eerder thuis zijn dan hun ouders. opiumproducerende landen ter plaatse onderzoeken in te stellen. De produk- tielanaen zouden zich moeten verplich ten zich aan het door de commissie vastgestelde produktieniveau te hou den. Drugsmokkel zou een misdrijf moeten worden waarbij uitlevering van de daders volgens internationaal recht verplicht is. TEL AVIV (AFP) De joodse hoog leraar prof. Alexander Lerner, die in Moskou woont, heeft samen met drie joodse vrienden een telegram aan pre sident Nixon gezonden met het ver zoek om een onderhoud tijdens het ko mende bezoek van de Amerikaanse pre sident aan de Sowjet Unie. Dit bericht is afkomstig van een cor respondente van Radio-Israël, die tele fonisch contact heeft gehad met de hoogleraar. Prof. Lerner heeft verklaard, dat hij en zijn drie vrienden, die ook op we tenschappelijk gebied werkzaam zijn, uit hun functie zijn ontslagen toen zij een visum voor Israël hadden aange vraagd. 'Wij willen president Nixon ontmoe ten'. aldus de professor, 'om hem per soonlijk ons verlangen en dat van ve le andere joden in de Sowjet-Unie om naar Israël te emigreren, kenbaar te maken'. HAARLEM De dienstplichtige ser geant Gerard Roovers die om politieke redenen dienst weigerde en daarvoor vorige maand door de krijgsraad tot .vijf maanden werd veroordeeld, gaat alsnog een beroep doen op de wet ge wetensbezwaren. Roovers heeft twee motieven voor zijn gewijzigde opstelling. Ten eerste meent hij na overleg met zijn raadsman, mr. J. H. van Wijk, Eerste Kamerlid voor de PSP dat anders onbeproefd zou blijven of met een bci'oep op de wet gewetensbezwaren zuiver politieke motieven kunnen worden erkend. Ten tweede meent hij dat de krijgsraad nauwelijks op zijn wezenlijke motive ring is ingegaan. Voorts zegt zijn ad vocaat dat het effect van de strafzaak op de openbare meningsvorming is tegengevallen. Mr. Van Wijk heeft het Hoog Militair Gerechtshof waarbij Roovers in appel was gegaan, verzocht de strafzaak te schorsen en Roovers uit zijn voorarrest te ontslaan, zolang het beroep op de wet gewetensbezwaren loopt. Het is ge bruikelijk dat in dergelijke gevallen inderdaad de strafvervolging wordt ge schorst, zo zegt mr Van Wijk. Dit zou betekenen dat Roovers morgen, als zijn verzoek door het HMG wordt behan deld, vrijkomt. HOOGEVEEN De 19-jarige Jurjen Guichelaar uit Nieuweroord is overle den aan de gevolgen van de verwon dingen, die hij vorige week bij een verkeersongeluk in Winschoten opliep. Hij reed toen met zijn auto in een sloot Van onze oorrespondent STADSKANAAL Omstreeks tien uur gistermorgen reed de 74-jarige J. Nelisse op zijn fiets in de Poststraat, toen hij plotseling onwel werd. Hij kwam met zijn fiets op de weg ten val. Een juist naderende auto kon de wielrijder op het nippertje ontwijken. Een ontboden arts kon slechts de dood constateren, vermoedelijk het gevolg van een hartverlamming.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9