Wm J§ÉIÖ «f I De rotsen van Zervos Nieuw kinderboek van Leonie Kooiker KLM-er in de top van Tourist Fonds VVD vraagt geld voor nieuw kantooi Overstekend kind gedood personalia W Zilveren guldens en rijksdaalders verdwijnen in 1973 Twee werknemers gewond bij bedrijf songeluk NOS: cupfinale met 150 miljoen televisiekijkers Installatie 27 maart van Koninkrijkscommissie Diepe indruk Drees: onderzoek naar beplanting op IJsselmeerdijk TROUW/KWARTET DINSDAG 7 MAART 1972 IIIWKM AMI ItAIHO-IY RO MARY PERKINS MOMMA INDE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST; plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. 70. Neen. zien doet ze niets: maar nóg vreselijker, nog honderdmaal vre selijker ze voelt, door de dekens heen, iets op haar benen, t Beweegt! 't Trappelt! 't Lóópt! Ze wil, in heftige angst, al wegduiken onder haar deken, maar net, nèt nog even, in een glimp van het mane schijnsel, ziet ze 'Oei! Oei Een vreselijke gil. Een wild getrappel met 'r benen. Een woest wegduiken diep, diep onder het dek, de zware deken zomaar over haar fijn kanten nachtmutsje hoen. Een gedempt gegil, geschreeuw, gekrijs onder de wol 'Oei!hèlp! Oei!' Dan? Dan gaat langzaam de deur van de kamer open. Juffer Anne- Marie in haar slobberig nachtjak, haar flodderige slaapmuts scheef op haar hoofd, kijkt om de hoek, vraagt slaperig: 'Zei je wat, Ursel? Riep je me? Maar Anne-Marie's slaapogen gaan toch wijder open. Er springt iets donkers, iets kleins, iets heel beweeg lijks uit Ursel's bed op de vloer. Wat moet dat nou? En waar blijft het? KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Tot directeur van de NV Tourist Fonds is benoemd de heer H. Regeur, gebiedsleider Latijns Amerika en het Caribisch gebied bij de KLM. De heer Regeur zal het directeurschap combineren met zijn functie bij de KLM. Het Tourist Fonds werd twee jaar geleden opgericht als holdingmaat schappij voor Nederlandse touropera tors om op deze manier tot een grotere samenbundeling in de reiswe reld te komen. Tot nu toe is alleen FIT toegetreden. De benoeming van de heer Regeur en vooral het feit, dat hij aanblijft bij de KLM wijst volgens insiders in de reisbranche op een toenemende in vloed van de luchtvaartmaatschappij in de reisholding. Al geruime tijd was het een publiek geheim, dat de KLM de laatste tijd hardnekkige pogingen doet belangen in de reiswereld te krijgen. Volgens geruchten (die overi gens door de KLM worden ontkend) heeft zij die belangen al in de bu reaus FIT en Eurotours. Of de benoeming van een KLM-er in de top van Tourist Fonds in goede aarde zal vallen bij touroperators, die hun reizen met andere luchtvaart maatschappijen uitvoeren (o.m. Nec- kermann en de leden van de Vlieg- unie) en b ijdie luchtvaartmaatschap pijen zélf (Transavia) valt te betwijfe len. .Al eerder hebben zij te kennen gegeven in de activiteiten van Tourist Fonds alleen een poging van de KLM te zien meer touroperators aan zich te binden om daardoor een groter aan deel in de vakantiemarkt te krijgen. In dit streven staat de KLM overigens niet alleen. Nog maar enkele dagen geleden werd bekend, dat ook de Zwitserse luchtvaartmaatschappij Swissair belangen in de reisbranche heeft verkregen. Zij kocht 25 procent van de aandelen van de grote Zwitser se touroperator Kuonie AG, waardoor de maatschappij zich heeft verzekerd van een groot deel van het toeristisch vervoer uit dat land. DEN HAAG De VVD is een finan ciële actie onder de partijleden begon nen voor de financiering van een in Den Haag aan te kopen pand. waarin hel partijsecretariaat gevestigd zal worden. Het pand zal de naam 'Thorbecke-huis' krijgen ter herdenking van de liberale staatsman, die honderd jaar geleden overleed. Momenteel is het partijsecretariaat ge vestigd in een huurpand aan de Ko ninginnegracht te Den Haag. De huur hiervan is opgezegd. Er is een, even eens aan de Konginnegracht gelegen, pand te koop aangeboden. De kosten van aankoop en inrichting worden ge schat op ƒ325.000, Van een correspondent ODIJK De vijfjarige Christine Overdiep is in haar woonplaats Odijk verongelukt toen zij plotseling tussen geparkeerde auto's de straat overstak en door een auto gegrepen werd. 12-92 Het nare dwergje begaf zich naar de zetel van rijn meester en begon hem met zoveel overtuiging van alles in het oor te fluisteren, dat Nosco nu toch langzamerhand enig geloof aan deze woorden begon te hechten. Zijn boosheid zakte en hij vroeg: 'Is dat nou allemaal echt waar? Wist die Bramah precies te vertellen wat voor misdaden wij gepleegd hebben om de kiel in handen te krijgen? Da's kras, zeg. En we hebben het nog wel zo handig aangepakt i die vermomming'. 'Bramah kijkt dwars door vermommingen heen', stelde Asmar deskundig vast. *Maar ik moet eerlijk zeggen, baas. Ik stond perplex hoor! De kerel wist alles precies te vertellen. Ook dat wij de procuratiehouder een klap op zijn kop gegeven hebben'. 'Pardon, dat heb jij gedaan. Niet wij', stelde Nosco vast. 'Doet er niet toe', zei de dwerg. 'Ik ga door, Bramah of zijn baas kunnen ons dus vast helpen bij het onderzoek van de kiel. En ik bezweer je dat-ie niet naar de politie gaat!' 'Hoe weet je dat?' gromde Nosco nog een beetje ongelovig. 'Hij zei het zelf', vervolgde Asmar. 'Dat is zijn taak niet. Hij bemoeit zich alleen met de helderziendheid en de rest moeten de mensen zelf maar uitzoeken'. 'Mooi zo', zei professor Nosco. 'Dan trek ik mijn jas aan en zet ik mijn hoed op. We moeten maar meteen naar de helderkijkers toegaan. Baat het niet, schaden zal het ook wel niet. Waar hangen die kerels precies uit?' 'In het kermistentje van Lothar de helderziende', antwoordde Asmar. En daar gingen de twee schavuiten op weg naar het kermisterrein om uit komst te zoeken. En het was maar goed, dat ze niet wisten, dat daar een héél listig valletje voor hen werd uitgezet. 'Jt\ r-fc? 10910 door Colin Forbes 12. ZONDAG, UUR NUL Het klooster was in zicht. De sneeuw storm was net zo plotseling uitgeraasd als hij begonnen was en de Zervos, die zich massief boven de nukken van het weer verhief, was in zijn geheel voor het oog zichtbaar. Staande voor de muren van de buitenpost zag Ma- comber dat alles er nog net zo uitzag als hij het in zijn geheugen bewaarde de reusachtige rotswand steeg uit het gebergte omhoog en hing aan een kant boven de zee, terwijl de andere kint loodrecht naar het meer afdaal de De muren van het klooster rezen vertiraal omhoog vanaf de rand van de rots; vier van vensters voorziene torens, die waren verbonden door mu ren met kantelen. Ze leken uit de rost voort te spruiten en staken af tegen de zee. waarachter zich het vasteland uitstrekte: het meest afgele gen klooster in heel Europa en het uiteindelijke doel van kolonel Burck- hardt. De zee was grijs en woelig, maar betrekkelijk kalm toen de storm iets naar het noorden over de golf trok. vanuit het klooster een goed uitzicht over de zeeëngte vrij latend. Macomber betwijfelde of de storm deze keer de rots zelfs bereikt had de bovenkant van de storm lag juist een paar honderd voet lager. Hij keek weer naar het oosten waar aan de andere kant van het bevroren meer een hel ling naar beneden liep, naar het punt waar, zoals Grapos hem zojuist had verteld, de weg uit Katyra de berg verliet om langs het strand van het meer te lopen, waarna hij omhoog liep naar het klooster. 'Ze zijn nog niet gearriveerd', zei Prentice. 'In die sneeuw zouden de afdrukken van hun halfrupstrekkers te zien moeten zijn en hij is nog ongerept'. 'De sneeuw, die daarna gevallen is heeft de sporen misschien uitgewist', merkte Grapos op. 'maar ze zijn in derdaad nog niet aangekomen'. 'Zou u dat eens willen toelichten', mompelde Macomber. 'Ze zijn er nog niet omdat ze daar niet doorheen zouden komen'. Hij wees op een punt onder de berg rug. waar tegen de onderste helling een enorme massa sneeuw lag opge hoopt. 'De weg ligt daaronder', legde hij uit. Macomber keek naar beneden en was geneigd het met hem eens te zijn: dat was stuifsneeuw, die waarschijnlijk wel negen meter hoog lag, sneeuw die daar korte tijd gele den door de sterke wind naar toe was geblazen en die ieder motorvoertuig dat in die richting reed de weg zou versperren. Bovendien was het bevroren opper vlak van het meer onberoerd, zelfs al ging men er van uit dat het dik genoeg was om voertuigen en bergge- schut te kunnen dragen. Als men niet op de hoogte was van het bestaan van het meer zou men gemakkelijk heb ben kunnen denken dat het slechts een uitzonderlijk vlak stuk grond was; een amfitheater, omsloten door de heuvels, de steile bergwanden en de rots. Terwijl de wind zijn gezicht geselde bekeek Macomber het meer wat aandachtiger en hij ontdekte klei- 'De boevenvangers' Promoties Gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschap pen: J. Wattel en R. Bekius (Vrije Universiteit): A. V. Huygens (RU Lei den). Gepromoveerd tot doctor in de landbouwwetenschappen: M. W. H. de Boer (Landbouwhogeschool. Wagenin- gen). Gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen: mej. S. J. ter Borg en S. H. A. Bege- mann (RU, Groningen). ne. door de wind gevormde sneeuw- cirkels. Met behulp van zijn Monokular kijker zag hij de doffe glans van het ijs, op de plaatsen waar de sneeuw was weg geblazen. Hij keek uit over een slag veld. dacht hij, of naar datgene wat spoedig een slagveld zou worden: het Britse leger was op Zervos en Burck- hardts troepenmacht besteeg de berg. 'Hij is al minstens twee uur dood'. Hij hoorde Fords stem achter zich en toen Macomber zich omdraaide zag hij dat de sergeant binnen de muren van de voorpost stond, die waarschijnlijk bij slecht weer diende als beschutting voor de schapen. Toen Ford de soldaat omdraaide leek het of hij een wassen beeld hanteerde iii plaats van een menselijk wezen. De lapels van de overjas waren als van steen en een ervan brak af toen hij zijn hand naar binnen stak. De hand kwam weer naar buiten met een in bruine stof gevat Brits zak boekje, dat hij aan Prentice overhan digde. De luitenant opende het boekje en keek op naar Macomber. 'Soldaat Les lie Smith. Nummer 1947205. Middle sex Regiment'. 'Wist u dat onze troepen hierheen onderweg waren?' vroeg Macomber op scherpe toon. (wordt vervolgd) Met 'De boevenvangers' van Leonie Kooiker brengt uitgever Ploegsma in Amsterdam weer een uitstekend kin derboek op de markt. Ik zeg 'weer', omdat nóg wel eens hardop gezegd mag worden dat deze uitgever een voorteffelijk fonds heeft. Overigens had het woordje 'weer' ook op Leonie Kooiker kunnen slaan: na haar be kroonde 'het malle ding van bobbi- stiek' levert zij opnieuw een goed verhaal voor jongens en meisjes van acht tot elf jaar. Twee jongens wonen in de vakantie in een zelfgebouwde hut aan de oever van een rivier, en om een lang. en spannend verhaal kort te maken: Huib en Ton ontdek ken een onderaardse gang en rollen een zaak op. waar letterlijk en figuur lijk een luchtje aan zit. Het geweldig- leuke van het gegeven, en tegelijk de kracht ervan, is dat de gemeenschap waarbinnen de beide jongens zich bewegen, levensecht is en blijft en dat déórin dan dingen gebeuren waar over vooral jongens met ogen op stelen lezen en die toch ergens her kenbaar blijven: een frauderende fa brikant. zoiets staat wel eens in de krant, :naar dan niet met jouw naam erbij als ontdekker van de fraude! Ook fijn is dat de prijs voor dit leuk uitgevoerde boek Carl Hollander tekende omslag en maakte de illustra ties laag is: 4,90. 'k Ben bijna gelukkig dat ik twee correctief out en ontdekte, anders blijft dit zo'n opgeto gen stukje. Astrid Lindgren De goedverkopende Pippi Langkous- boeken van de schrijfster Astrid Lindgren komen ook al bij Ploegsma vandaan. Ook haar andere kinderboe ken worden daar nu vertaald. Zo verscheen onlangs 'De rode vogel', waarin vier van haar sprookjes zijn opgenomen. Ze spelen in een lang vervlogen tijd toen er nog veel ar moede was en vooral de kinderen daarvan de dupe waren. Dat spreekt de welgedane lezertjes van nu bijzon der aan. Vooral het laatste sprookje 'Jonker Niels van Eka' maakte diepe indruk op mijn zoontje van negen. Het gaat over de jongen Niels. Hij is erg ziek. zweeft op het randje van de dood. Via een schilderij met een kas teel erop, dat boven zijn bed hangt, belandt hij in een andere wereld. Hij wordt nu jonker Niels van Eka, de schildknaap van de koning, die hij gaat redden. Zoals in de drie andere sprookjes het geval heeft ook dit verhaal een happy ending, want de volgende morgen is Niels weer ge zond. Het boekje is vertaald door Rita Ttirnquist-Verschuur en de eenvoudi ge zwart-wit illustraties zijn van Ilon Wikland. Het boekje, dat voor kinde ren van zes jaar en ouder is. kost 4,90. Voor de allerkleinsten van twee en drie jaar verschenen er bij De Bezige Van een correspondent DEN HAAG De zilveren guldens en rijksdaalders zullen per 1 januari 1973 uit de omloop worden genomen. Dit betekent dat van die datum af deze munten géén wettig betaal middel meer zijn. Voor deze maatre gel is een wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend. Staatssecretaris Van der Stee van Fi nanciën noemt de voorgestelde maat regel een logisch gevolg van de in voering van nikkelen guldens (1968) en rijksdaalders (1970). Het naast el kaar bestaan van nikkelen en zilveren is volgens de staatssecretaris slechts gedurende een overgangsperiode aan vaardbaar. maar als blijvend ver schijnsel ongewenst. De Nederlandse Bank brengt al lang binnenkomende zilveren guldens en rijksdaalders niet opnieuw in omloop Het aantal in omloop zijnde zilveren guldens is teruggelopen van 183,5 (au gustus 1968) tot 137,8 miljoen (eind december 1971). In oktober 1970 stond voor 116.4 miljoen gulden aan zilveren rijksdaalders uit, eind decem ber '71 was dit gedaald tot 115,8 miljoen gulden. WINSCHOTEN Bij het chemisch bedrijf Gembo in Winschoten zijn zaterdag twee werknemers door een straal heet water van 90 graden ern stig gewond. De beide mannen, A. Wiekens en E. N. Korte, hadden bui zen, die in een tank zijn aangebracht, afgepompt, omdat de tank moest wor den schoongemaakt. Plotseling spoot een straal heet water over hen heen, waardoor zij ernstig aan hals. armen, benen en gezicht werd gewond. Zij zijn in een ziekenhuis opgenomen. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek Leonie Kooiker Bij weer twee grote gouden boekjes. 'Ik ben een poesje' en 'Ik ben een hondje* zijn de titels. Ole Rison is de schrijver en Jan Pfloog tekende de beeldige platen. De boekjes hebben weinig tekst, het zijn echte kijkboe ken waarin elke illustratie een klein regeltje mee krijgt. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NOS, die dit j de televisieuitzending van de Europa-Cup I moet verzorgen, volgens statistische cijfers van eigen onderzoekbureau rekenen een kijkpubliek van zeker 140 miljo personen. Als Zuid-Amerika de wa strijd overneemt (wat nog niet zei is) komen er nog wel dertig miljo bij.. Bij de schatting is men ervan uit| gaani dat dezelfde landen, die in 1910 naar de oupfinale keken, dat ook zullen doen. Dat zijn er 23, welke geiror melijk 75 miljoen geregistreerde o inf vangtoestellen bezitten. Men rekent mee, dat zeker de helft van de10 toestellen ingeschakeld zal worden de voetbaluitzending, en dat er d een gemiddelde bezetting van vi w personen per apparaat is. ek DEN HAAG Ongeveer zeventig gevaardigden uit Nederland, Surinai i P en de Nederlandse Antillen zullen t 27 tot en met 30 maart de officii installatie en openingsvergadering k wonen in het Haagse Congresgebo lat van de koninkrijkscommissie. P®: Het staat nog niet vast wie de f ninkrijkscommissie officieel zal inst B® leren. De bijeenkomst staat onder vo*or£ zitterschap van mr. W. F. de Ga w Fortman. knd De koninkrijkscommissie komt bije odi onmogelijke alternatieven voor Bgi bereiden voor de huidige staatkundi n verhouding tussen Nederland, Surii odi me en de Nederlandse Antillen. doe tge AVRO's Tele vizier bevatte maandag avond verscheidene onderwerpen dit» hard aankwamen. Diepe indruk, maak ten moeder en vader Van der Aar, die geestelijk mee moeten lijden met hun zoon Hans, die wegens smokkel van verdovende middelen in Turkije tot dertig jaar gevangenisstraf is veroor deeld. In een cel verblijft daar sinds kort ook de 14-jarige Britse Timothy Davey, die met zijn móeder en zijn zusjes in Istanboel was gestrand en zich eveneens aan "handel in drugs had schuldig gemaakt om het gezin aan geld te helpen. AVRO-medewerkers waren erin geslaagd de in ons land ondergedoken Davey-kinderen op te sporen en in interviewen. Goed speur werk, maar of het verstandig was de gesprekjes uit te zenden, is een andere vraag. Een ander schokkend onderwerp rap porteerde Jaap van Meekren uit Para maribo, waar in 1942 twee Nederland se vluchtelingen uit het NSB-kamp op last van de territoriale commandant, kolonel Meijer, werden neergeschoten. Een van de twee vermoorde mensen bleek geen NSB-er te zijn, maar de ko lonel zelf was het wel. Na eerst nog tot generaal te zijn bevorderd, en in Nederlands-Indië de militaire Wil lemsorde te hebben ontvangen, ver dween hij naar Amerika waar hij zich nu schuil houdt. Het lijkt voor de hand sm liggen, dat deze zaak tot de boi Wordt uitgezocht om niet de schijt wekken dat Vrouwe Justitia ooit l klassieke blinddoek voor afschuwelii oogkleppen verwisselde. Ferry Hogendijk legde met aplomb verklaringen af omtrent kabinetsberaad over de drie van Brt dat je je ging afvragen of hij missch afluisterapparatuur had in de rutn^K waar de ministers vergaderden1 doet wat prettiger aan wanneer iema zijn mening verondersteüendertc^l naar voren brengt. Wat er onder Ambonezen in Breda gebeurd, kan als een sneeuwbal gflBn: werken en ook elders nare gevolf krijgen. Burgemeesters en andere ot n heidsdienaren zullen er goed aan do 1 zich over de diepste achtergronden 1 F degen te laten informeren. Die acht T11 gronden liggen niet in een of am woonoord hier, maar in het Indone van zoveel jaar geleden. Wat de rest van het programma :ko treft: de boeiendste beelden in Gam n kwamen uit een kliniek in Mosh n2 waar oorlogsslachtoffers met hersenl1 sel worden behandeld. De bewon raars van de rijpe Heinz Rühmann len ivaarschijnlijk teleurgesteld zijn weest dat niet 'Menschen im Hot »J maar de oudere en minder aansprek de film 'Die drei von der Tankstet werd uitgezonden. egi lit Radio vandaag HILVERSUM I 18.00 (S) Licht ensemble met zangsolisten. P P. 18.19 Uitz. van de N.M.P. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Act. 18.50 Voorbeschouwingen over komende KRO-programma's. 19.00 Musi cerende dilettanten: Fanfare-ork. 19.30 Dood doet leven: serie gespr. over leven, dood en toekomst. 19.45 De zingende kerk: muz. in de liturgie 20.00 IS) Als daar muz. voor is: Ned. muz. en Ned. poëzie. 20.45 Waar maak je Je druk over?: gespr. 21.00 Babel: culture le kroniek. 22.00 Klass. gramm.muz. 22 25 Overweging. 22.30 Nws. 22 38 Den Haag vandaag. 22.50 Act. 23.15 Voer voor vogels: licht muz.progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II <18.00 Nws. 18.11-18.25 Radiojournaal.) 19.0/) (S) Jazz Spectrum: oude en mod jazz. 19 25- Paris vous parle. 19.30 Vanavond: gevar.progr. (20.00 Nws.) 22.00 Trefpunt: beschouwingen over aktuele zaken. 22.20 (S) Vanavond laat: gevar.progr. met om 22 55 Med om 23 00 Nws en om 23.10 Radiojour naal. 23 55-24.00 Nws. Radio morgen HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt zo's (Soos): lichte gramm.muz., rep. en ber <7 30 Nws: 7.41 Act.; 8.30 Nws; 8.41 Act.) 10.00 Voor de vrouw. (10.30 Nws.) 11.55 Med. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws: 12.41 Act.: 13.00 Raden maar.) 14.00 Huisbezoek: pastoraal gesprek van mens tot mens. NOS: 14.10 Van Ta-ta tot totale taal: een rubriek over het leven in taal. 14.20 (S) Aspecten van de kamermu an Pianorecital: mod.muz. 14.50 Meer over ra der: De stem van de sprekende mlnderhe (15.30 Nws.) NCRV: 16.45 (S) Journaal ai an Nul. hoorspel. 17.00 (S) NCRV-vocaal ensi ft ble: oude- en semiklass. liederen. Overhel i voorl.: 17.20 A.s. huurverhoging. Maur Ackermans in gesprek met W. Dam. ho afd. voorlichting van het ministerie i Volkshuisversting en Ruimtelijke Ordeni NCRV: 17.30 Nws. 17.32 Hier en Nu. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. (S) Dag woensdag!: muz. en inf. (7.33 V de voorpag.) VPRO: 7.54 Deze dag. VABi S 00 Nws. S.ll Act. 8.23 (S) Dag woena (verv.) (Plm. 8.35 Van alle markten thui 9.00 Radioweekblad: gevar.progr. met 9.15 Koning Klant; 9.35 Waterst.; 9.40 Seho radio: 10.45 Voor de kleuters: 11.00 Ni 11.03 Op de koffie. 12.00 Delfzijl - Centra rechtstr. uitz met, over en te midden i mensen. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 (S) Lil ensemble met zangsolisten. 13.45 Gesprol portret. 14.00 Speelruimte, gevar. progr. i act. en muz. (16.00 Nws) 17.00 (S) Geef i de vijf: lichte verzoeknummers. Med. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Steevast. (8.00 N' 8.02 Radiojournaal). 9.00 Nws. 9.03 De neg uur-show. 10.00 Nws. 10.03 Arbeidsvitai nen. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Radiojo naai. 12.06 Zet 'm op. (13.00 Nws.) 14 Nws. 14.03 Superclean Dreammachine. 15 Nws. 15.03 Licht platenprogr. (16.00 Nw 17.00 Nws. 17.03 Rdiojournaal. 17.06-18 Postbus 700. BELGIË 324 m (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Lid muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws toneelagenda. 13.20 Licht muz.progr. 14 q( bs Nws. 14.03 Schoolradio. 14.30 Jeugdut 14.50 Schoolkoren. (15.00 Nws.) 15.15 Kind D progr. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Ope Dl( conc. 17.00 Nws en med. 17.10 Lichte ra e 17.50 Weegschaal. TV -vandaag DEN HAAG Naar de toelaatbaar heid van beplanting op de dijk tussen floorn en Enkhuizen (de 'IJsselmeer- boulevard van West-Friesland') zal een onderzoek ingesteld worden. On derzocht zal worden in hoeverre mo gelijke verzwakking van het betrekke lijk zware dijkprofiel door de aanwe zigheid van beplanting op sommige plaatsen toelaatbaar is. Dit heeft minister Drees geantwoord op vragen uit de Tweede Kamer. In die vragen hielden mevrouw Groen- smit-Van der Kallen (KVP) Berkhou wer (WD), Egas (PvdA), Nooteboom (D-66). Roolvink (ARP) en De Boo (CHU) een pleidooi voor het onaange tast laten van deze dijk. NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal NCRV 19.05 Dier en Vriend "19.28 De Jonkvrouw van Avignon 20.00 Journaal 20.21 Eenmaal Andermaal 21.45 Hier en Nu 22.25 Emmeloords Chr. Mannenkoor NOS 22.35 Stichting Socutera 22.50 Journaal 22.55 Weekoverz. en alg. inf. over schooltelevisie TELEAC 22.58 Graven naar het verleden - les 6 (herh.) NEDERLAND n NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 Volgende Patiënt 19.30 Tik Tak Tor 20.00 Journaal 20.20 Kom maar binnen, TV-serie 20.45 Pepe le Moko. speelfilm uit 1936 22.15 Simon Carmiggelt leest voor uit eigen werk 22.20 Achter het Nieuws 23.00 Journaal 23.05 Den Haag vandaag TELEAC 23.10 Beton - les 6 (herh.) TV morgen NEDERLAND I NOS NOT 11.35-12.00 Schooltelevisie KRO 17.00 Kinderprogramma DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gtsteravoAa, 10.30 Sport. 11.15 Die Umschau. 12.05 Rt gieuzc uitz. 12.20 Documentaire uitz. 12 Pd Intern peroverz. 13.00-13.20 Journaal. 16 fiei Nws. 16.20 Voor de kinderen. 16 30 Ide ne 16.40 Idem. 17.10 Documentair progr. 17^ Journaal. DUITSLAND II 17.00 Voor de kinderen. 17.20 Klndergyi 17.30 Nws en weerber. 17.35 Lassies Abquj teuer. DUITSLAND III NDR 19.00 Ich bekomme ein Kind, TV-cur^O (10). 19.30 Selbstverteldigung, TV-curt !is BELGIË (Frans) 14.00. 14.20-30. 15.45 en 16.15 Schoolte ict-Vf sle. 16 40 Nws. 16.45 Feu eert: jeugdprogr. hy WAAR GA J6 H6EN, HAR? IK GA VANAVOND 66M? FUN NAAR DE 8166. COPYRIGHT STUDIO AVAN

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6