WEEKAGENDA Burgemeester Ter Aar benoemd Afscheid van Gerrit Vooijs 'BUURTCOMITÉ IN 'TUINSTADWIJK' _akon^_ Lisse krijgt jachthaven Arbeidsmarkt iets gunstiger Mobiele lokalen in Morskwartier Trottoirparkeerders straks op de bon GEMEENTE HAZERSWOUDE Actie in Katwijk tegen volledige huurverhoging Milieubeheer in de Bollenstreek WINKELMEISJE Banketbakkerij W. den Duik Co KW iP 'lT 1) V- T IC STA» LISSE De watersportvereniging TJitermeer hoopt nog dit jaar de plannen voor aanleg van een jacht haven te realiseren. Hiermee zal een bedrag van enige tonnen zijn ge moeid. I»e leden zullen via een obligatielening de plannen financieel moeten steunen. Wat de exploitatie van de haven betreft, wordt ervan uitgegaan, dat bij een bezetting van 7.1 procent per m2 wateroppervlakte f 15 moet worden betaald. 1 LEIDEN Bewoners van com- lwe® plexen van de woningbouwvereniging ddn tegen de huurverhoging in het kader dere „Tuinstadwjjk" hebben een buurt- comité opgericht. Het voorlopige comité zal zich allereerst richten van de liuurharmonisatic, die per 1 april moet ingaan. Het gaat hier om woningen aan de Seringenstraat (foto). Meidoorn straat. Herenstraat en Pieter de la Courtstraat en omgeving. Verder eist het comité, dat elke woning een douche krijgt, dat keu kens vernieuwd worden en dat de zolders van bovenwoningen stofvrij worden gemaakt. Bovendien wil men duidelijkheid in de verbeteringsplan nen van de woningbouwvereniging. Evenals Plan-Noord, Haagweg- kwartier en Morskwartier heeft ook Tuinstadwijk zich bij het Leidsc Huurderskwartier aangesloten. Con tactadressen: mevr. De Graaf, Anje lierstraat IA: mevr. Regeer, Serin genstraat 40A; de heer Van der Mark, Seringenstraat 46A. LEIDEN G.S. hebben hun goed keuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad voor het plaatsen van vijf mobiele lokalen in het Morskwartier. Binnenkort wordt be gonnen met de plaatsing ervan. Ook kwam de rijksgoedkeuring nen voor de bouw van een basis- •■"tol op de hoek Agaatlaan-Opaal- De financieringsmiddelen 1 2 miljoen) ontbreken echter nog. n S verlenen hun goedkeuring, zodra ee'd voor dit doel beschikbaar is. VOORSCHOTEN De gemeente druk bezig het aantal parkeer plaatsen te vergroten. Deze uitbrei ding van de parkeerplaatsen gaat gemoeid met versmalling van de trottoirs. Toch zal de voetganger, vooral langs de Lcidseweg-Noord, hiervan weinig hinder ondervinden. Sedert jaren is het al gebruikelijk, dat de bewoners van de Leidseweg- Noord hun auto's parkeren op het trottoir. Omdat vele automobilisten de grens vergaten tot hoever het wel kon, worden nu parkeerhavens aangelegd en daarna kan iedere automobilist, die het trottoir ais een parkeermogelijkheid ziet, een bonne tje verwachten. De bewoners bij de splitsing Leid- seweg-Piet Hevnlaan zijn bijzonder blij met de aanleg van de parkeer- strook. Juist bij deze gevaarlijke driesprong werden de trottoirs .vol gezet met auto's. Tijdrede ds. Ver gunst LEIDEN Vrijdag 10 maart, 8 uur, zal in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente, Middelstegracht la te Leiden, ds. A. Vergunst van Rotterdam, een tijdrede houden voor de afdeling Leiden van de Staatk. Geref. Partij. LEIDEN PAK in Merenwjjk. In het kader van hun „luisteravonden" houden raadsleden van het PAK don derdagavond een hoorzitting in de Merenwijk. De burgemeester van Hazerswoude maakt bekend dat de raad dier ge meente in zijn vergadering van 24 februari 1972 heeft vastgesteld: I. Een wijziging van het bepaalde in artikel 9, lid 3 der voor schriften behorende bij het be stemmingsplan ..plan Voor weg"; II. Een wijziging van het bepaalde in artikel 5, lid 2 der voor schriften behorende bij het be. stemmingsplan „Ontsluitings plan Rietveld''. Voornoemde wijzigingen liggen vanaf woensdag 8 maart 1972 ge durende een maand ter gemeente- sekretarie. afd. algemene zaken, Frederik van Eedenplein 4, voor een ieder ter inzage. Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend kunnen gedurende boven genoemde termijn bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland bezwaren indienen tegen de vastgestelde wijzigingen. Hazerswoude, 7 maart 1972. De burgemeester voornoemd, J. TEN HEUVELHOF KATWIJK De Party van de Arbeid gaat actie voeren tegen een huurverhoging, die de Katwüksche Bouwvereeniging heeft voorgesteld aan de huurders van gesubsidieerde woningen. In het kader van de huur- harmonisatie wil de woningbouw vereniging voor deze woningen, alle daterend van voor 1954, een ver hoging van 12°/« van de huur op 21 maart van dit jaar. In een stencil, dat de afgelopen week aan de huurders verstrekt werd, deelde de vereniging mee, dat de minister de woningexploitanten opdracht heeft gegeven de onderlinge huren aan te passen. En dat, indien men niet aan deze harmonisatie mee doet, het ministerie geen medewerking meer geeft aan nieuwe bouwplannen. De PvdA reageerde ook met een stencil, waarin gesteld werd, dat huurharmonisatie weliswaar Ver-» plicht is, maar dat niemand, ook de minister niet, opdracht heeft gegeven maar meteen de maximale huurver hoging van twaalf procent toe te passen. Men hoeft namelijk op dit moment slechts een huurverhoging van zes procent te betalen. De PvdA adviseert de huurders dan ook niet akkoord te gaan met de voorgestelde verhoging en slechts de oude huur plus de helft van de huur verhoging te betalen. Als dat inder daad gebeurt, betekent dat, dat de bouwvereniging de zaak moetr voor leggen aan de huuradviescommissie, '.vier advies naar de minister gaat. Die moet dan beslissen hoeveel de huur omhoog mag en wanneer dat zal mogen gebeuren. De socialisten besloten ook een huurombudsman aan te stellen. Deze functie gaat vervuld worden door de heer Van Oosten. J. Frisodreef 142, tel. 15914. Aclest Musica doet aan verjonging SASSENHEIM Het 20-jarig be staan van „Adest Musica" werd in Het Bruine Paard gevierd. Maar het was een feest met weemoed, want van een aantal leden werd afscheid genomen. Zij werden door voorzitter Van Zoen op hartelijke wijze toe gesproken, in het bijzonder Koos Hoogervorst en M. v. d. Vlugt, die beiden vanaf de oprichting in 1952 hun beste krachten gaven. Voor al zijn werk werd Koos beloond met het ere-lidmaatschap. Voor M. v. d. Vlugt was er een attentie. Nog een viertal seniorleden nam afscheid, t.w. Koos de Zwart, J. van der Voort, Bertus Knegt en Kees Wolvers, allen lid vanaf 1952. Ook zij kregen een herinneringstegel. Een drietal senior leden, t.w. Pim Kuilenburg, Hans Kaptijn en Joop Knegt, die I2V2 jaar lid waren, kregen een herdenkings penning. De vereniging telt 57 leden. Het jeugdkorps is met 12 leden uitge breid, terwijl er 20 selectie-leden dienst doen in het senioren-korps. Drie senior-leden maken zich ver dienstelijk bij de opleiding van de jeugd, t.w. Ton Berg, Hans en Harry Kaptijn. Het verjongingsproces komt ook in het bestuur tot uitdrukking, door de verkiezing van Harry Kaptijn en Jan v. d. Lans. Ds. Jongeboer bedankte KATWIJK AAN ZEE D3 C. Jongeboer te Elburg heeft bedankt voor toezegging van beroep van de Hervormde Gemeente in de vacature ds J. P. van Roon. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag 8 maart: hoog water 8.10 en 20.41 uur, laag water 3.38 en 16.09 uur. ALPHEN De vorige maand is de verwachting uitgesproken, dat de werkloosheid nog slechts in geringe mate zou stijgen. Deze verwachting is bewaarheid, want in vergelijking met de vorige maand is de geregis treerde arbeidsreserve van mannen met 18 gestegen en bedraagt nu 478. Het aantal aanvragen nam zelfs met 48 toe en is nu 257. Het aanbod van arbeidskrachten is nu 2,45° 0 van de afhankelijke mannelijke beroeps bevolking. Het gestegen aanbod is toe te schrijven aan een toegenomen aantal personeelsleden uit de wegenbouw (w.o. chauffeurs) en een afgenomen aantal kantoorbedienden. De werk loosheid in de burgerlijke en utiliteits bouw is gelijk gebleven en vertoont zelfs een neiging tot daling, hetgeen in maart merkbaar zal worden. De werkloosheid in de bouw (B. en U. en Wegenbouw) bedraagt nu bijna 47°/o van het totaal. De toegenomen vraag betreft vnl. betonfabrieks- personeel, bouwvakarbeiders (B. en U.) en kantoorpersoneel. Geconcludeerd kan worden, dat in ziin totaliteit de situatie op de ar beidsmarkt iets gunstiger is ge worden. LISSE Tijdens een vergadering in Restaurant Warong Djawa kwam men maandagavond onder leiding van ir. J. Wotte tot definitieve op richting van de Vereniging Milieu beheer Bollenstreek. Het voorlopige bestuur zal een adviescommissie samenstellen, waarin deskundigen uit de streek zitting nemen. Besloten werd alle gemeentebesturen in de Bollenstreek te verzoeken adhesie te betuigen met een verzoek van de gemeenteraad van Amstelveen om niet tot verdere uitbreiding van Schiphol over te gaan. LEIDEN Vanochtend vroeg stortte aan de Groene Maredijk een 170-jarige stal in elkaar. De op dat moment aanwezige_Jcoe werd onder het puin bedolven. De brandweer ruimde met behulp van de rampen- wagen de rommel op en haalde het dier ongedeerd te voorschijn. In het afgelopen weekeinde is een drietal bouwketen, een aan de Mors- weg en twee aan de Boerhaavelaan. door inbrekers bezocht. Uit de keet aan de Morsweg werd voor 300 gul den aa nmaterialen ontvreemd. Bij die aan de Boerhaavelaan worden bouwmaterialen, zeven plastic regen- jassen en een betonschaar vermist. Uit het gedeelte dat in aanbouw is, werd bij de LTS aan de Boerhaave laan, een hoeveelheid technisch bouwmateriaal gestolen. (Van een onzer verslaggevers) TER AAR Met ingang van 16 maart is tot burgemeester van Ter Aar benoemd mr. H. J. van der Poel te Den Haag. De heer Van der Poel (56) is oud-secretaris van het minis terie van CRM. In zijn royale woning aan de Bronovolaan in D enHaag vertelde de heer Van der Poel ons vanochtend, erg blij te zijn met deze benoeming. Aanvankelijk had hij altijd al burge meester willen worden, maar zijn leven kreeg tot nu toe een andere wending. Hij heeft zich na zijn solli citatie zo goed mogelijk georiënteerd op Ter Aar. „Maar dat was niet zo eenvoudig omdat ik uiteraard wat omzichtig te werk moest gaan. Het bywoncn van de openbare raadsvergadering bij voorbeeld hoe graag ik dat ook had gewild kon ik me niet ver oorloven. Wat ik over Ter Aar en zyn bevolking heb gehoord, was vol doende om me enthousiast te maken. De ambtswoning heb ik tot nu toe alleen aan de buitenkant gezien. Mijn vrouw en ik vinden het een prachtige woning en we gaan zo gauw mogelijk eens kijken of er nog wat moet worden veranderd want wij willen zo snel mogelijk naar Ter Aar verhuizen. We beschikken hier in onze Haagse woning wel over erg veel ruimte en hebben nogal wat spullen zodat wij eerst eens moeten zien hoe wij ons zo goed mogelijk kunnen installeren in de ambts woning. Vanmiddag komen het college van wethouders met de gemeentesecre taris hier op bezoek om kennis te maken. Allicht wordt dan geiyk in grote trekken bepraat wanneer en hoe de installatie zal verlopen". Sociale sector Mr. Van der Poel, die van rooms- katholieke huize is, werd op 25 juli 1915 in Middelburg geboren. Hij begon zijn loopbaan in 1934 bij de gemeentelijke Arbeidsbeurs in Den Haag en werd toen met de neus op de sociale kanten van de samen leving gedrukt. Vier jaar later werd hij benoemd tot ambtenaar sociale zaken op de gemeentesecretarie, waarna ten slotte een benoeming tot administrateur volgde. Hij studeerde intussen rechten in Nijmegen en deed in 1948 doctoraal examen. De gemeente Den Haag benoemde hem in 1950 tot hoofd van de afde- Vit dp RIJNSTREEK ALPHEN Reünie. In Avifauna is de jaarlijkse reünie gehouden van de deelnemers aan de Laura-rijwiel- vierdaagse voor toeristen. Zoals ge woonlijk werd de muziek verzorgd door de Melody Mixers. Een groot aantal personen heeft deze bijeen komst, die een zeer geanimeerd ka rakter droeg, bijgewoond. In de loop van de avond belichtte de voorzitter, de heer P. Groenhart, speciaal het 25-jarig bestaan. Hij wees op de grote aktiviteit, die bestaat bij de recreatiecommissie, die zorgen moet, dat het Laurafeest ditmaal alle vorige verslaat. Vooral voor de openings ceremonie op maandagavond werd grote aandacht gevraagd, omdat reeds bekend is, dat de voorlopige contac ten heenwijzen naar een imposant schouwspel. Hieraan zullen helaas niet de Alphense muziekkkorpsen medewerking verlenen, omdat de dan juist aan de gang zijnde bouwvakan- tie grote gaten in hun gelederen slaat. Het bestuur vindt dit wel bijzonder jammer, omdat altijd weer op de medewerking van de korpsen ge rekend kon worden. Maar men dient zich hierbij neer te leggen. Een ander vermeldenswaardig punt is het presenteren van het nieuwe affiche. In fris oranje is het reclame biljet gereed gekomen, ontworpen door een plaatsgenoot, de heer Pries ter. De plaat wordt reeds op vele plaatsen gezien. Het is ook al wel duidelijk geworden, dat de stickers, die dit jaar voor het eerst in gebruik zijn, grote reclamewaarde afwerpen. Aan het einde van de avond kon de secretaris opgewekt naar huis gaan, want velen hadden het formu lier voor de zilveren Laura reeds ingevuld en ingeleverd enwat ook belangrijk is. het inschrijfgeld betaald. ALPHEN De directie van Van Dijk jr, betonbedrijf aan de Raad huisstraat, heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat in het afgelopen weekeinde belangrijke vernielingen zijn aangericht aan een mobiele kraan. Alle ruiten werden vernield evenals de koplampen; het dashbord werd zwaar gehavend door hamer slagen en al het kraangereedschap werd in een sloot geworpen. De schade bedraagt ongeveer duizend gulden. Van een plezierjacht, dat tegenover het bedrijf in de Rijn lag, werden ook de ruiten vernield. WOUBRUGGE Vrijdag 10 maart houdt de muziekschool Rijnakkoord 's avonds om half acht in Het Oude Raedthuys een openbare auditie. RIJNSATERWOUDE - Het echtpaar Roodenburg-RoosMo lenpad 8, viert woensdag 15 maart zijn gouden huwelijks feest; het recipieert dan van 3 tot half 5 en van 7 tot half 9 in hotel Toor in Alphen. „Ome Piet" en zijn vrouw waren bei den 25 jaar toen zij trouwden en hun intrek namen in de ouderlijke woning van de brui degom. waar zij nu nog wonen. De bruidegom genoot bekend heid in de streek door zijn werk zaamheden als vrachtrijder en expediteur. Vroeger trok hij er op uit met de hittekarHet echtpaar heeft een dochter en drie kleinkinderen. LEIDEN Op donderdag 9 en vrijdag 10 maart wordt in de Gor- leaus-Laboratoria van de Leidse Universiteit de eerste gezamenlijke conferentie van de veiligheids inspecteurs van de Nederlandse en Belgische universiteiten gehouden. De conferentie draagt grotendeels een besloten karakter. Op de tweede dag echter vindt 's middags een voor alle belangstellenden toegankelijke bij eenkomst plaats, waarop dr. I. H. Anthonissen van de Stichting Ver wijdering Afvalstoffen zal spreken over ..De verwerking van vaste en vloeibare chemische afvalstoffen in het kader van het mileubeheer". De bijeenkomst begint om half drie. LEIDEN Directeur Gezinsver zorging. Het bestuur van de stichting Gezinsverzorging Leiden heeft per 1 maart j.l. de heer A. v. d. Meij tot directeur benoemd. De stichting is gehuisvest in het pand Morssingel 8. waar dagelijks tussen 9 en 10 uur gezinsverzorging of bejaardenhulp kan worden aangevraagd via de te lefoonnummers 24800 en 23200. TER AAR In de hervormde kerk wordt de bidstond voor gewas en ar beid gehouden dinsdag 7 maart (he den) om half acht (ds. Lindenburg) en in de gereformeerde kerk don derdag 9 maart om half acht. Ds. Los van Leimuiden gaat daar voor. ALPHEN Een 36-jarige Alphe- naar, die onder invloed was, reed in de Pieter Floriszstraat met zijn bromfiets tegen een auto. De man werd gewond, de brommer en de auto flink beschadigd. ling socialè zaken. Vijf jaar later werd mr. Van der Poel secretaris van de pensioenraad van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds en in 1967 zag hij zich tot staatssecretaris van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk benoemd. De nieuwe burgemeester van Ter Aar is gehuwd en heeft twee stude rende kinderen; de 20-jarige dochter studeert geschiedenis en de 22-jarige zoon bekwaamt zich in de medicijnen. DINSDAG 7 MAART Stadhuis. 7 uur: spreekuur Bouwlonds. Breestraat 19. 7 uur: spreekuur Chr. Em i gratiecentra Ie. Steenschuur 5. 88.30 uur spreekuur huisvesting werkende jongeren. Antonius-clubhuis, 8 uur: toneelavond Friese Vereniging. WOENSDAG 8 MAART Beloftekerk Mors. 8 uur: aid. Mors Christenvrauwenbond, mevr. Beennan-de Boer over „Hoe kunnen wij onze kinderen geestelijk benaderen? Stadhuis. 46 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Donderdag 9 maart Sladsghoorzeaal. 8 u.: Stichting CENO, Radio Blazers Ensemble en Rembrandt School Orkest. Tevens expositie van werk leerlingen Rembrandtscholenge- meenschap (tekeningen, collages, fotos). Rooseveltstraat 20. 8 uur: ledenvergade ring ..De Natuurvriend". St. Antoniusclubhuis, 8.15 uur: Brussels Kamertoneel met „Groenten uit Balen". Museum Oudheden Rapenburg, 8 uur: prof. Jean Yoyotte, Parijs, over Tanis. Bevrijdingskerk, 8 u.: afdeling Zuid west Christenvrouwenbond. Vrijdag 10 maart Rapenburg 24. 10 u. nam. tot 3 u.: jazz- Zolder Hot House, combinatie Wim Hoogsteder-Rob Goudzwaard. Vesesiraat 40. 8.30 uur: Cabaret Peter de Jong Boshuis, achter Hollaan 76. 79.30 uur. ruilbeurs voor verzamelaars. Ver.-gebouw Geref. Gemeente Middel stegracht. 8 u.: afd. Leiden SGP. ds A Vergunst, Rotterdam, tijdrede. ZATERDAG 11 MAART Vestestraat 40. 8.30 uur: cabaret Peter de Jong. FILMS Camera: „The HoneymoonkiUers". 7 en 9.15 u.; ma., di., do., vr. 2.30 u. „Zorro kruist de degens", wo., /.a. 2.30; zo. 2.30, 4.15 u.; nachtv.: v/za 11.30 u. „The last Burnade". Lldo: „Levend, bij voorkeur dood", 14 jr. Studio: „Decameron", 18 jr. Trianon: „Gejaagd door de Wind". Rex: „Liefde onder de zeventien". 18 jr. Al deze films hebben de volgende tij den: dag. 2.30, 7 en 9.15 u.; zo. extra- voorstelling om 4.45 uur. Rex: nachtv. vr/za 11.30 uur. „Paniek in het Ned'le park. Apotheken Doeza-apotheek, Doezastraat 31. telefoon 21313. De apotheken Leiderdorp en Oegst- gcest hebben ook dienst. Doktersdlenst Tot «aterdag in uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Mobielkantoor ANWB Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2. (Zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer 5: maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschan Zuid-West Hulpverlening*- en InformaUed lenst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 20460; voor Informatie tele foon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00 19.45 uur; dinsdag van 13.00 14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30 15 30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00 12.30 en van 15.00 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00 11.30. 15.00 17.30, en van 18.30 20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma., wo„ do. en vrij., van 18.30 18.45 uur; za. en zon. van 15.00 15.15 uur. Diaconessenhuis: lste klasse dagelijks: ll.oo 12.00 uur; 13.15 14.00 uur; 18.45 19 30 uur. 2de en 3de klasse: dagelijks: 13.15 14.00 uur: 18.45 19.30 uur. Kin derafdeling: dagelijks: 14.45 15.30 uur en maandag-, woensdag- en vrijdagavond 10.30 19.00 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle clagen van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur; 2de klas: alle dagen va n 11.30 12.00. van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraam afdeling: 3de klas: van 15.00 16.00 en van 18.45 19.30; 2de klas: van 11.30 12.00 (alleen vaders) van 15.00 16.00 en van 18.45 19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo„ vrij. en zat. van 15.00 15.30; dl. en do. van 18.00 18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15.00 16.00. dl. en do. van 18.00 18.30 Aimakliniek: 3de klas: 13.30 14.30 en 18 - 19 uur; 2de klas: 13.30 15.30 en 19.tü 20.00 uur; lste klas: 11.00 12.00. 13.30 15.30 en 19.00 20.00 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kllniek: ma. t/m vrij. 16.45 17.45 uur; zaterdag 13.00 15.00 uur; zondag 11.00 11.45 en 13.00 15.00 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis „Rijnoord": dagelijks (ook in het wee kend): lste en 2de klas: van 10.30 ll.oo uur; van 14.00 14.45 uur: van 18.00 - 19.00 uur; 3de klas: van 14.00 14.45 uur, van 18.00 19.00 uur; kraamafdellng: van 16.00 17.00 uur. van 19.00 19.30 uur alleen voor echtgenoten: kinder afdeling: van 15.00 15.30 uur, van 18.00 18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden de 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mio klassepatiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van i tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Sociëteit Twcntwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, yoensdag-. vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21.00 24.00 uur. Bree straat 19. Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars, telefoon 31123. Secr.: Trudle Door duin. Rijndijkstraat la. Leiden. TENTOONSTELLINGEN Museum De Lakenhal, tot 3 april: Uit bagger geborgen, 10-4. zond. 1-5 u. Lakenhal. 4 febr.,-12 mrt.: „Relnier Lu- casseo over de schilderkunst" Tot 15 maart: expositie van werken van Fanny Mazure (Voorschoten) In de Openbare Bibliotheek ..Houtkwartier". Zwellandlaan 5 te lalden Tot 17 maart: expositie van tekeningen van Joyce Koopman* ;n de Openbare Bibliotheek „Zuid-We*t", Eduard van Beinumstraat 2 te Lelden Pottenbakkerswinkel Dinges. Vrouwen- steeg 12: van 12 febr. tot en met 4 maart: schetsen van Fred Vos: maand. 6 u„ dlnsd. t.m. zaterd. 10—1 en 2—6 u. Waaggebouw. Ingang Mandenmakers- steeg. woensdag 2-5 u. en donderdag half 6-9 u.: binnenstadsexpositie. Galerie v. d. Vlist. Botermarkt 3: grafiek en pol. panelen van Bob Clous, keramiek en plastieken van Willy Dohm. Tot 4 april, dl. t.e.m. zat. 918 uur, dond. tot 21 uur. Rapenburg 73 foto's Gerard Petrus Fie re t, tot 12 april, LAK-tentoonstelling. (door M. Langmuuri KATWIJK AAN ZEE Gerrit Vooijs, 77 jaar, heeft na een „dienst tijd" van 50 jaar afscheid genomen van de hervormde zondagsschool „Het Mosterdzaadje". Hoewel hij de laatste tijd wat gebrekkig ter been is. is dit afscheid hem toch zwaar gevallen. Met grote liefde heeft hij dit werk mogen doen in opdracht van Hem die hem hierbij steeds heeft bij gestaan. Dit zondagsschoolwerk was voor de heer Vooijs geen vanzelfspre kendheid. Wie bij hem thuis zijn oog laat gaan over zijn boekenschat valt het op dat hij de commentaren van Henry veel moet hebben geraad pleegd. Het vertellen op de zondags school, zowel voor de „groten" als voor de „kleinen", eist een degelijke voorbereiding. Met dankbaarheid denkt de heer Vooijs vaak terug aan de tijd van de jaren '30 toen hij lid was van de mannenvereniging Amos 5 vers 6A. De Bijbelbesprekingen onder leiding van de heer P. Siderius hebben veel tot zijn schriftkennis bijgedragen. Door zijn eenvoud wist hij velen te winnen en waar mogelijk de door hem gewenste eenheid te bewaren. Ruim dertig jaren was hij voorzitter van „Het Mosterdzaadje". Als men met hem over dit werk praat, worden er namen genoemd als Van Mels, Siem Parlevliet en Mar- tinus den Duik. Vele oud-leerlingen gewagen nil nog van de indringend heid waarmee hij het Evangelie wist te brengen. Het kleine mosterdzaadje is een boom geworden, een symbool van de uitbreiding ran Gods Ko ninkrijk waaraan de heer Vooijs heeft mogen meewerken. Het was voor hem een grote ver rassing toen hij werd uitgenodigd naar het Hervormd Kerkelijk Cen trum te komen waar hij door niet minder dan 180 mensen uit allerlei verenigingen en kerkelijke instan ties werd opgewacht. Ds. W. Vroegindewey sprak uit psalm 119. Hij wees erop dat dit werk alleen gedaan kan worden in volstrekte afhankelijkheid van God. De jeugd te mogen brengen naar de enige grond in leven en in sterven is een heerlijke maar ook moeilijke taak. „God heeft u hiervoor moed en kracht gegeven en tevens gaven van hoofd en hart. U mag terugzien op een leven in Zijn dienst. Heel de ge meente heeft er weet van hoeveel kerkelijke arbeid door u is verricht". In deze arbeid was ook mevrouw Vooijs betrokken. Zij heeft dit altijd gedaan met een blijmoedig hart. Een stroom van belangstellenden drukte na dit pastorale woord de heer Vooijs de hand. Hierbij waren veel vroegere leerlingen (nu ge trouwd maar met hun kinderen). Een broodmaaltijd besloot deze middag. Daarbij bood de tegenwoor dige voorzitter, de heer Jacob Guijt, namens leiders en leidsters een fau teuil aan. De heer J. van Duijn schonk de jubilaris een horloge. Op de hem eigen wijze sprak de heer Vooijs een dankwoord waarin hij alle „roem" en goede woorden terugwees naar Hem Die hem al die jaren zo genadig heeft bijgestaan. Hij stemde hierbij in met psalm 119: ,,'k Heb and'ren al de rechten van uw mond met lust verteld, hen vlij tig onderwezen". Wie in volle over gave dit werk mag doen, zegt dan ook: Uw liefdedienst heeft mij nooit verdroten. God heeft mij geestelijk en daarbij ook nog stoffelijk rijk gezegend". De oudste zoon, Arie Vooijs, bracht mede namens zijn ouders dank voor de wijze waarop dit afscheid is ge houden. Zo was het geheel in de geest van zijn vader; „geen mensver heerlijking maar God de eer geven". De heer Vooijs was ook jaren no tabel en ouderling van de Hervorm de Gemeente en bestuurslid van de vereniging Draagt elkanders las ten". En verder nog jarenlang kna pen I eider. Gepit Vooijs is een centrale fi guur" in onze Katwijkse samenle ving die vreugde en verdriet met vele Katwijkers heeft gedeeld. Wij zoeken een net en vlot wegens huwelijk van het tegen woordige. Sccr. Varkevisserstraat 37, Katwijk aau Zee. Telefoon 01718 - 12294.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3