Belangstelling voor het '^visserij-onderwijs daalt Jaren veertig bij Edgar Vos WEEKAGENDA BIJ GRATIE LUGDUNUM SPEELDE UVS GELIJK VENIJN ROODENBURG ZAT WEER IN DE STAART Schietpartij in Leidse onderwereld burgerlijke stand van Leiden Ernstig gewonden op rijksweg 44 EIGEN INGEZETENEN BETALEN MINDER VOOR KOOPWONINGEN HOUW/KWARTET MAANDAG 6 MAART 1972 STAD enil t/ cF DIRECTEUR ASCHMONEIT KATWIJK Mede door de vermin derde plaatsingsmogelijkheden op de vloot, daalt momenteel de be langstelling voor de Katwijkse Visserijschool. Directeur H. Asch- moneit schrijft in het jaarverslag over 1971 onder meer, dat de op leiding „stuurman zeevisvaart" zelfs helemaal geen doorgang kon vinden, ruime studiebeursmoge- lijkheden van het Visserijschap ten spijt. Het blijkt, dat verbreken van het dienstverband om studierede nen voor velen een te grote risico met zich bracht door de daling van het aantal plaatsingsmogelijkhe den. Men is er niet zeker van of men weer aan de slag kan komen na de studie Het verstrekken van de zogenaam de dispensatie was voor afgestu deerde stuurlieden een teleurstel ling. In deze gevallen werden zij namelijk vervangen door niet-ge- diplomeerdcn, waardoor de waar de van het diploma moeilijk meer is te verdedigen. Het voortbestaan van visseryscho- len is duidelijk afhankelijk van de belangstelling van de reders voor dit onderwijs, de eisen die aan het LUGDUNUM—UVS 2—2. UVS it bij de gratie van Lugdunum •lijk gespeeld. De club ,kon zelfs ;en tien spelers nauwelijks op. Wim Roo werd namelijk een half uur bet einde door scheidsrechter meron weggezonden. De wedstrijd eiste -op dat moment veel vanide zenuwen van de spe- verk trs. Zells enkele heethoofden wilden niet mis te verstane wijze opko- ;n voor het reeht van hun favorie- die in een stierenvechtersmetho- een uitlaatklep hadden gevonden >r hun overbelaste zenuwen. Henk -Rol stormde op een tegen- inder in alsof hij een deur wilde srmorzelen., Hans van der Starp taide iedere voorradige UVS'er te- *n de vlakte en Jan .Pijnacker en Verver beperkten zich tot een woJiaangekondigd partijtje boksen. Zij lelden er een officiële waarschu- aan over. De Roo, die een tegen- crapte, werd verwijderd, eerste - doelpunt ontstond na JichtkHevend werk van Jan Pijn- langfcker. minuten vo°r rust verkeek er nelman Horsbeek van Lugdv(num édaach o" eén als voorzét bedoelde pass Jan Karstens.'De bal .draaide, echter esprfcht op het doel, af, 1—1. it Vijf minüteri voor rust zorgde'Leo de dedel voor optimisme in de Lugdu- digiiumgelederer. Uit een voorzet van lo\{ees de Klerk bracht hij de stand op —1. krijgf LEIDEN Geboren: Margaretha I W dv G J Vink en A W M Funcke, and an J zv D C Kromhout en C Bouw- h„k?n, Andreas P C zv A C J Duiven- borden en J AM Zuidhoek, Diane dv N Breedijk en F F Hederik, fhantal G M dv J T M Rood en J de edaifeÜ. Leontrne M dv A A v Laarho en en C G A Adank, Johannes zv Postmus en A v Veen, Maartje E Kr T Langmuur en A A Wever, The- M flv G A .Koets en E H M G d Waart. Petronella- M dv A S de en A M C Vergeer. Gehuwd: J E P Advocaat en H ■■■auger. Leidsche Boys in liet goud LEIDEN De voetbalvereni- l ging Leidsche Boys" bestaat 11 maart vijftig jaar. Ondanks veel pessimisme, vlak na de oorlog, l j zijn de eerste 50 jaar, volgens de voorzitter, de heer G. P. de l Vol Haas, goed verlopen. Vanaf de s{i oprichting is er met grote inzet 1 gewerkt aan de vereniging. Vol- SSlf gens hem niet alleen, om haar 1 te handhaven, maar ook om te groeien. En dat gebeurde ook. \Hèt aantal leden is gegroeid tot I ruim .500 in 1972. 'j Soms draaide de vereniging, j wat voetbal betreft, top,dan j Na rust kreeg Jan Verver een voor zet van Hendrikse. Lugdunums sluit stuk Honsbeek was toen helemaal „voetbalblind" geworden. Zo liet hij de bal glippen na een koppende in zet van Jan Verver: 22. HTIOS recipieerde Noordwijk Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de Noord- wijkse toneelvereniging H.T.I.O.S., hield het bestuur een receptie. Bloemstukken waren er van" ver enigingen en vrienden. Een-telegram kwam zelfs uit Zuid-Afrika, van het oud-lid Annie van Diemen. en ook verscheen de Boerenkapel van „Cres cendo", die het bestuur een serenade bracht. Burgemeester Bonnike zei: „Noem bij HTIOS de namen Brede- rode. De Jong, Rijnders en Van Die- men", dan heb je ze allemaal". Jan Steen zei dit keer zonder souf fleur te willen spreken. Oud voor zitter W. Brederode bracht een ere- dronk op HTIOS uit. De heer A. de Jong bracht de hulde over van de Oranjevereniging Noordwijk-Binnen. HAARLEMMERMEER Een ver keerde inhaalmanoeuvre van een automobilist, die zaterdag uit de richting Den Haag op rijksweg 44 reed. was er de oorzaak van dat J. M. (65) en z'n 33-jarige dochter C. H. van S.-M., beiden uit Den Haag, zeer ernstig werden gewond. T. B. uit Groesbeek. wilde men z'n auto gaan inhalen. Toen hij naar links ging, merkte hij dat zich op de linker rijbaan al een personenauto bevond die aan hèt inhalen was. B. ging daarop weer naar rechts. De bestuurder van de andere auto, de Hagenaar, schrok zo van deze ma noeuvre, dat hij de macht over het stuur verloor en tegen de brugleu ning ter hoogte van Sassenheim vloog. De bestuurder van een vracht auto, J. E., uit Rijnsburg, reed over de personenauto heen, maar de Rijnsburger bleef ongedeerd. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 7 maart: hoog water 7.26 en 19.48 uur, laag water 3.01 en 15.27 uur. vlootpersoneel worden gesteld en de plaatsingsmogelijkheden voor afgestudeerde stuurlieden en motordrijvers, aldus de heer Asch- moneit. Maar met hoeveel zorg de leerprogramma's ook zyn opge steld, gediplomeerden kunnen niet op staande voet als volwaardige krachten worden ingezet, omdat zij de ook noodzakelijke praktische ervaring nog missen. Oefenschip Een vergelijking van het aantal leer lingen (inclusief de driejarige pri- Harpe Davids concerteerde NOORDWIJKERHOUT De chr. muziekvereniging „De Harpe Davids" concerteerde zaterdagavond in de volle zaal van de gebroeders Brama onder leiding van de nieuwe dirigent Jan Mey. De drumband staat onder de degelijke leiding van instructeur Langezaal. Het korps is verrijkt met jeugdige spelers. Dat is een goed ding voor de toekomst. Voor de heer Mey was het intussen een moeilijke opgave, in zo korte tijd een bevredigend ge heel te smeden. De muziek is zijn dagelijks werk en hij weet dus pre cies hoe alles behoort te klinken. Ik kreeg de indruk, dat het hem vóór alles cm exacte klankheelden te doen is en dat hij daartoe de bewe gelijkheid door snelle tempi bevor dert Dat deze, wat geforceerde han delwijze onnauwkeurigheden ople vert, behoeft geen betoog. Wel trof mij de goede toonkwali- teit, de spelconcentratie, de oprechte toewijding van alle spelers. Het was trouwens toch een verdienstelijke prestatie, een geheel nieuw program ma, na een korte studietijd zo vlot te kunnen verklanken. Genoemd mogen worden de (zeer romantische) ouverture „Caesar en Cleopatra" (Boedijn). de prettig licht voorgedragen „Patience" (van Sul- levan. met veel noten van Verdi en Nicolai), een Strauss-potpourri en, na de pauze, een serie nog luchtiger stukken. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Burgemeestersvrouw kreeg wandkleed van vrouwenbond TER AAR Driehonderd leden van de plaltelandsvrouwenbond hiel den de Rynstrcckdag. Na het thee- uurtje werd gedineerd, 's Avonds werd een film over landen en volken vertoond. Burgemeester Van Wagemingen uit Woubrugge sprak zijn waardering uit voor het werk dat de afdelingen van de Plattelandsvrouwenbond doen. Mevrouw Van Wageningen, die het bestuur van de kring Rijnstreek gaat verlaten, nam afscheid. Op een wandkleed hadden de dames de wapens van alle elf af delingen geborduurd en dit kreeg mevrouw van Wageningen aangebo den. Overleg Z.-H. Noord-Oost ALPHEN De raad van overleg van het intergemeentelijke overleg orgaan Noord-Oostelyk Zuid-Hol land, gevestigd te Alphen aan den Rijn, houdt vrijdagavond 24 maart om half 9 in het raadhuis zijn eerste vergadering. Onder meer venneldt de agenda het aanwijzen van vijf gedelegeer den, die tezamen het college van overleg vormen. Voorgesteld wor den burgemeester Gallas (Alphen), burgemeester Ten Heuvelhof (Ha- zerswoude), wethouder Den Haan (Leimuiden), raadslid Battjes (Nieuw koop) en wethouder Faber (Wou brugge). In het overlegorgaan werken sa men de gemeenten Alphen aan den Rijn, Hazerswoude. Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuwveen, Rijnsaler- woude. Woubrugge, Koudekerk aan den Rijn, Ter Aar en Zevenhoven. weer was het wat minder. Maar de goede geest bleef altijd bij de mensen bestfian. Ook de heer P. F. S; Bieg- straaten, voorzitter van de Sport stichting, haalde in een felicita tiebrief het verleden van Leid sche Boys op. De Boys, klein begonnen, 23 leden en gegroeid tot een club met honderden leden volgens hem een club met een eigen sfeer, waarvan de le den niet te beroerd warén de handen uit de mouwen te steken. Biegstraaten dacht daarbij aan de clubhtiisbouw en nog meer aan de verfraaiing van de kleed kamers. Een club, die de .velden- nood in Leiden, aan den lijve heeft ondervonden: Maaldrift, red Morsweg, Pomona, Zwarte Pad, 'iel geruime tijd inwoning van VTL ZH en slechts enkele jaren de enige bewoner van één veld aan de Jklj Boshuizerkade. U Zaterdagavond heeft Leidsche Boys, wegens het 50-jarig jubi leum. een feestavond in de Stadsgehoorzaal. ACAD. EXAMENS LEIDEN. 3 maart Prop, ex. god geleerdheid: de heer G Th Krol (Den Haag): kand. ex. S 1 W en N: de he ren R J C van Straalen (Leiden), F H van Putten (Schiedam), W J Ultee (Lei den), N W van Paridon (Leiden), G B v d Langkruls (Den Haag), N O van Dam (Lelden); kand. ex. S 2 W en N: de heren A J W Rijnbeek (Leiden), P Klück (Leiden): doet, ex. scheikunde de heer H L Heinsius (Leiden): doet. ex. wiskunde: de heer W H Boidon (Leiden), J 6 L R van Dijk (Leiden), P H J v d Melj (Bloemendaal). maire opleiding) spreekt wat de tanende belangstelling voor het visseryonderwijs betreft, duidelyke taal: op 31 december j.I. telde deze school bjj elkaar slechts 75 leerlin gen tegen 188 per 31 december 1967. Directeur Aschmoneit constateert ten slotte ook nog een leemte in de moeilykheden van de Katwykse Vissery school. Het nut van het oefenschip blijkt onmiskenbaar groot, zo zegt hy, maar helaas maakt alleen de basisopleiding ge bruik van dit schip. Het zou idealer zyn als het schip ook kon worden gebruikt voor de vervolgopleidin gen voor stuurman en motordrij ver. Kandidaten voor deze cursus sen hebben in vele gevallen nog te weinig praktisch inzicht om alc basis te kunnen gebruiken voor een aanvullende theoretische op leiding. Inbraak in postkantoor LEIMUIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in het postkantoor. De daders forceer den de deur van de hal en gingen via de hal naar de wachtkamer. Daar stuitten zij op een onwillige deur. Ze zijn to endoor oen ruimte tussen de loketten en het plafond door de werkruimte ingekropen. In de werkruimte bleek dat de kassa niet gesloten was. Maar tot teleurstelling van de inbrekers be vatte deze geen geld. Vermoedelijk zijn de inbrekers daarna naar supermarkt Beuk aan de Kerklaan gegaan. Zij forceerden daar de achterdeur. Bij een controle in het bedrijf bleek dat er niets wordt vermist. ALPHEN Een Zuidmolukse overhandigde zaterdag aan burge meester Gallas de sleutel voor het gemeenschapshuis van de Zuid- molukkers aan de Dennenlaan. Nadat de burgemeester het gebouw had geopend, begon een groots openingsfeest, waarbij honderden Ambonezen waren betrokken. Zij kwamen uit veie delen van het land. Hoogtepunt was wel de rijstmaaltijd. Natuurlijk ontbrak het ook niet aan muziek en dans. Rechts op de foto de voorzitter van de Captain Jonker stichting, welke organisatie de bouw van het ge meenschapshuis mogelijk maakte. A'oordwijkerhout HILLEGOM Burgemeester Van Niekerk ia verhinderd op 16 en 23 maart spreekuur te houden. NOORDWIJKERHOUT Dins dagmiddag om 4 uur vergadert de raad. Het belangrijkste punt is het vaststellen van de begroting. Ook het bestemmingsplan Victor III zal wor den besproken. Dit plan zal in twee delen worden uitgevoerd. Allereerst gaat het om de bouw van 98 wonin gen (tussen Guldemondsloot en Schipperslool) en daarna over 104 RoodcnburgPapendrecht 20. Het venijn van Roodenburg zat ook deze week in de staart. Na 90 minu ten was de stand nog steeds dubbel- blank. Het is dan ook aan de bles sures van Dubbeldeman en Van Koo peren te danken dat scheidsrechter A. M. Stevens de wedstrijd een paar minuten liet uitlopen. Net deze paar minuten had Roodenburg nodig om twee doelpunten te scoren. Binnen 90 seconden was het bekeken. Echt gevaarlijk is Papendrecht niet geweest. Het waren de Leidenaren die de toon aangaven. In de 26ste mi nuut van de eerste helft maakte Ver- kuylen een doelpunt dat wegens bui tenspel werd afgekeurd. Na onverkwikkelijke zaken was het duizendkoppige publiek getuige van de twee strafschoppen die Roo denburg aan de zege hielpen. Twee modellen uit de zomercollectie van Edgar Vos: links een deux-pièces met geplooid schootje van zwart-wit genopte katoen, rechts een zwart wit gestreept katoenen jurk met wijde rok. Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM Dat de mode an no 1972 helemaal geïnspireerd is op de mode ran vlak na de oorlog, is langzamerhand wel duidelijk ge worden uit de vele modeplaten, waarop vrouwen in new-look-achti- ge jurken en pakken, korte jasjes met brede schouders en revers, schoenen met centimeters dikke zo len en enorm hoge hakken zijn afgebeeld. Nog duidelijker werd het gisteren bij het zien van de nieuwe lente- en zomercollectie van ontwerper Edgar Vos, die wer kelijk bol staat van de blazers, pantalons met wijde, rechte pijpen, plooirokken tot op de knie. die met heuplange jasjes gecombineerd worden en lange, rechte rokken tot op de knie. Helemaal het mode beeld. van de jaren 1947-1948. Overigens heeft Edgar Vos die 'ou derwetse' mode op een bijzonder aantrekltëlijke manier vertaald voor 1972. Hij brengt erg mooie broekpakken met blazers, jurken met blazers, rokken met blazers, zelfs avondjurken met blazers. Kort om: de blazer is zijn belangrijkste kledingsstuk voor hel komende sei zoen. Die korte jasjes zijn meestal gemaaktvan wol en zijn, wat het model betreft, geënt op de losse judo jasjes: mei eén overslag, zon der knopen en een strikceiütuur als sluiting. Dit overslag-model wordt trouwens ook gebruikt voor de gewone mantels, die meestal erg wijd zijn (te vergelijken met de eertijds zo beroemde swagger). Wat de stoffen betreft: Edgar Vos gebruikt voor het komende seizoen bijna allemaal natuurzuivere stof fen (wol, katoen zijde) en geen kunstmaterialen. Zijn favoriete kleuren zijn rood. wit en blauw, meestal in combinatie met elkaar. Verder is er ook veel zwart en geel. Een van de prettige kanten van Edgar Vos' mode was vroeger al tijd de prijs. Hij maakte couture- modellen (zelfs op bestelling) voor zeer redelijke prijzen. Dat is nu afgelopen Vos weet op het ogen blik gepeperde prijsjes te bereke nen: voor een driedelig broekpak f588,voor een katoenen pakje met blouse f398,voor een katoe nen-voile-jurk f398,en voor een linnen jurkje met jasje f500, Maar eerlijk is eerlijk: voor dat geld wordt (op een enkele uitzan- woningen en 39 garages (tussen Schipperszot en Ericastraat). De 54 premie-woningefi zullen aan Noordwijkerhouters worden ver kocht voor f 63.660. Als die geen be langstelling tonen, worden de wo ningen verkocht aan liefhebbers bui ten de gemeente, die dan wel f 8200 meer moeten betalen. B. en w. wijzen de beschuldiging van D'66 ten aanzien van „De Mast" van de hand. Gezegd wordt dat het college wèl over voldoende gegevens beschikt over de doelstelling. On danks de gunstige financiële regeling heeft het publiek weinig belangstel ling voor de aktiviteiten van de Cul turele Stichting Bollenstreek. B. en w. zullen het stichtingsbestuur uit nodigen samen met de Culturele Raad Zuid-Holland te proberen hierin verbetering te brengen WARMOND Aanlegplaats. Nog steeds zijn de plannen voor realise ring van een aanlegplaats voor boten niet rond. Het project moet onge veer f 450.000 gaan kosten en met de eerste fase ervan is zeker al een ton gemoeid. Er wordt nu gedacht aan het maken van een soberder plan, terwijl de initiatiefnemers zelf voor de nodige gelden moeten zor gen. De gemeente zou dan een bij drage kunnen geven in de exploi tatiekosten. Hulp bi j het huiswerk LEIDEN Het wykcomité van de Kooi is- momenteel bezig met het uitwerken van plannen om scholieren uit de wyk te gaan begeleiden by" het maken van hun huiswerk. Deze begeleiding is bestemd voor scholieren die het basisonderwijs al achter dc rug hebben. Het comité heeft dit plan op gevat, omdat is gebleken dat ver scheidene scholieren thuis geen ruimte hebben om rustig hun huiswerk te maken. Een tweede grozp die deze begeleiding nodig heeft, bestaat uit scholieren die niet door hun ouders kunnen worden geholpen, omdat deze ouders zelf onvoldoende oplei ding hebben genoten. Aldus het wykblad 'De Kooiklok'. De begeleiding bestaat uit het geven van bijlessen en het over horen van de slof. De hulp wordt verstrekt door studenten, die byna allemaal pas van school zyn. Er zyn aan dit nieuwe initiatief van het comité geen kosten verbonden. Scholie ren die interesse hebben of meer over dit onderwerp willen weten, kunnen een briefkaart sturen aan comitévoorzitlcr P. van West- broek, Medusastraat 37. Leiden. Op dc briefkaart moeten de vol gende gegevens worden ingevuld: naam, adres, leeftijd, soort onder wijs, naam van de school en de klas waarin de scholier op het ogenblik zit. Ieder die een brief kaart instuurt, krijgt in ieder ge val binnen drie weken bericht. Ook by dit plan van het wyk comité hangt weer veel af van de belangstelling van de wijkbe woners. Als die belangstelling voldoende blijkt, zal worden ge probeerd in de Kooi ruimte te vinden, waar zo snel mogelyk met dc huiswerkbegeleiding kan worden begonnen. LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag vond in de binnenstad een schietpartij plaats. Eén man is momenteel by de politie ingesloten. De politie zou de zaak op dit moment met 40 man in onderzoek hebben. Hel vermoeden bestaat dat een onderwe- reldgroep een onderlinge ruzie heeft. Commentaar wilde de politie niet geven. Zy liet wel doorschemeren dat het wapenbezit de laatste tijd is toegenomen. Vanochtend rond half tien heeft de politie huiszoeking verricht in de Prinsenstraat en de Oranjestraat. Ev^n voordat de politie-arriveerde was er een schermutseling tussen een man en een vrouw. De man sloeg de vrouw op het gezicht en verdween met een aantal andere mannen. Men vermoedt dat dc man de vrouw sloeg omdat zy dc politie getipt had. DINSDAG MAART Stadhuis, 7 uur: spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19, 7 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Steenschuur 5, 88.30 uur: spreekuur huisvesting werkende jongeren. Antonius-clubhuis. 8 uur: toneelavond Friese Vereniging. WOENSDAG 8 MAART Beloftekerk Mors. 8 uur: afd. Movs Christenvrouwenbond, mevr. Beerman-de Boer over „Hoe kunnen wij onze kinderen geesteiyk benaderen? Stadhuis, 46 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Donderdag 9 maart Sladsghoor2eaal, 8 u.: Stichting CENO. Radio Blazers Ensemble en Rembrandt School Orkest. Tevens expositie van werk leerlingen Rembrandtscholenge- meenschap (tekeningen, collages, foto's). Rooseveltstraat 20. 8 uur: ledenvergade ring „De Natuurvriend". St. Antoniusclubhuis, 8.15 uur: Brussels Kamertoneel met „Groenten uit Balen". Museum Oudheden Rapenburg. 8 uur: prof. Jean Yoyotte, Parijs, over Tarns Bevrijdingskerk, n afdeling Zuid west Christenvrouwenbond. Vrijdag 10 maart Rapenburg 24. 10 u. nam. tot-3 u.: Jazz- zolder Hot House, combinatie Wim Hoogsteder-Rob Goudzwaard Vesestraat 40. 8.30 uur: Cabaret Peter de Jong. Boshuis, achter Hoflaan 76 79.30 uur. ruilbeurs voor verzamelaars ZATERDAG 11 MAART Vestestriat 40, 8.30 uur: cabaret Peter de Jong. FILMS Camera: „The Honeymoonkillers", 7 en 0.15 u.; ma-, di., do., vr. 2.30 u. „Zorro kruist dc degens", wo„ za. 2.30; zo. 2.30, 4.15 u.; nachtv.: v/za 11.30 u. „The last Burnade". Lido: „Levend, bij voorkeur dood", 14 jr. Studio: „Decameron", 18 jr. Trianon: „Gejaagd door de Wind". Rex: „Liefde onder de zeventien", 18 jr. Al deze films hebben de volgende tij den: dag. 2.30. 7 en 9.18 u.; zo. extra- voorstelltng om 4.45 uur. Rex: nachtv. vr/za 11.30 uur, „Paniek in het Ned'le park. Apotheken Doeza-apotheek, Doczastraat 31, telefoon 21313. De apotheken Leiderdorp en Ocgst- geest hebben ook dienst. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter Mobielkantoor ANWB maandag en donderdag i de Lammermarkt. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door hei Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2. (Zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand- 5: maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques UrsusplantSoen 83: voor hulpverle ning telefoon 20460; voor informatie tele foon 33921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00 19.45 uur; dinsdag van 13.00 14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30 15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00 12.30 en van 15.00 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00 11.30. 15.00 17.30. en van 18.30 20.00 uur. Co dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praemalurenafdellng (alleen voor ouders»: dinsdag niet. Ma.. wo„ do. en vrij., van 18.30 18.45 uur; za. en zon. van 15.00 15.15 yur. Diaconessenhuls: 1ste klasse dagelijks: 11.00 12.00 uur; 13.15 14.00 uur; 18.45 19.30 uur. 2de en 3de klasse: dagelijks: 13.15 14.00 uur; 18.45 19.30 uur. Kin derafdeling: dagelijks: 14.45 15.30 uur en maandag-, woensdag- en vrijdagavond 18.30 19.00 uur, Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur; 2de klas: alle dagen va n 11.30 12.00, van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15.00 16.00 en van 18.45 19.30: 2de klas: van 11.30 12.00 (alleen vaders) van !5.oo 16.00 en van 18.45 19.30. Baby's en kleuters: zo., ma.. wo„ vrij. en zat. van 15.00 15.30; di. en do. van 18.00 18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15.00 16.00, di. en do. van 18.00 18.30 Annakliniek: 3de klas: 13.30 14.30 en 18 19 uur; 2de klas: 13.30 15.30 en 19.00 20.00 uur: lste klas: 11.00 12.00. 13 30 15.30 en 19.00 - 20.00 uur Psychiatrisch ziekenhuis Endcgeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kliniek: ma. t/m vrij. 16.45 17.45 uur: zaterdag 13.00 15.00 uur; zondag 11 00 - 11.45 en 13.00 15.00 uur. AMN Bezoekuren ziekenhui» „Rijnoord": dagelijks (ook in het wee kend): lste en 2de klas: van 10.30 11.00 uur; van 14.00 14.45 uur; van 18.00 19.00 uur; 3de klas: van 14.00 14.45 uur. van 18.00 19.00 uur: kraamafdeling: van 16.00 17.00 uur, van 19.00 19.30 uur alleen voor echtgenoten: klnder- van '5'"" '5.30 uur, van 18.00 18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden de 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. Sole M'° klassepatlën- ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds «a,no .tot 8: 7-aa,Pa"önren zondags van 1 tot 3 dinsdag van 1 tot half 3, donderdag half 3 7 t0t 'ia'f 8 en zaterdaS van 1 tot Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwasscnen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrHdag-, zaterdag- en zondagavond van 21.00 - 24.00 uur. Bree- straat 19 Lelden Tel. inlichtingen: Nellie 31,23 Secr Trudle Door duin. Rijndijkstraat la. Leiden. TENTOONSTELLINGEN Museum De Lakenhal, tot 3 april- Uit bagger geborgen. 10-4. zond. 1-5 u'. Lakenhal. 4 febr-12 mrt.: .Relnler Lu- casseD over df schilderkunst" Tot 15 maart: expositie van werken van Fanny Mnzure (Voorschoten) in de Openbare Bibliotheek ..Houtkwartier". Zwetlandlaan 5 te l.eiden. Tot 17 maart: expositie van tekeningen van Joyce Koopmans ;n ae Openbare Bibliotheek ..Zuid-West", «iduard van Belnumstraat 2 te i-elden Pottenbakkerswinkel Dinges. Vrouwen- steeg 12: van 12 febr. tot en mei 4 maari: schetsen van Fred Vos: maand. 2—6 u., dlnsd. t.m. zaterd 10—1 en Waaggebouw, Ingang Mandenmakers- steeg, woensdag 2-5 11. en donderdag half 6-9 u.: binnenstadsexpositie Galerie v. d. Vllst, Botermarkt 3: grafiek en pol. panelen van Bob Clous, keramiek en plastieken van Willy Dohm. Tot 4 april di. t.e.m. zat. 9—18 uur. dond tot 21 uur. Rapenburg 73 foto's Gerard Petrus Fie- ret. tot 12 april. LAK-tentoonstelllng

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3