Arsenal valt bij Manchester City DFC valt in tweede helft terug FC Utrecht boos over spel DWS FC Brugge na gelijkspel bij Standard weer favoriet Amateurvoetbal Zaterdagvoetbal TROUW/KWARTET MAANDAG 6 MAART 1972 SPOKT Van onze sport correspondenten MANCHESTER - Bertie Mee, de populaire manager van Arsenal, staat voor de niet geringe taak zijn spelers in de komende etmalen weer wat zelfvertrouwen 'aan te praten'. Want de Londense formatie woensdagavond in het Amsterdamse Olympisch stadion tegenstander van Ajax in de kwartfinales van het Europa Cup-toernooi moest zaterdag een mentale klap incasseren. Arsenal verloor namelijk de belangrijke wedstrijd tegen lijstaanvoerder Manchester City met 20. Interna tional Francis Lee deukte met twee gave doelpunten het zelfvertrouwen van de Britse kampioen. Manchester City behoudt door de overwinning zijn voorsprong van vier punten op de naaste concurrentie. Het werd in Manchester een keiharde con frontatie. waarin maar liefst zes spe lers in botsing met de scheidsrechter kwamen. Francis Lee. met 31 treffers tonscorer van de Engelse eerste divi sie, benutte vóór de veertiende keer dit seizoen een strafschop. Lee maakte ook het tweede doelpunt. Leeds dat twee wedstrijden minder heeft gespeeld dan Manchester City, scoorde tegen Southampton in een tijdsbestek van 19 minuten liefst vijf maal. Peter Lorimer en Allan Clarke maakten twee doelpunten, de andere treffers kwamen op naam van Jack Charlton, Jones en een 'eigen' doel punt van Bob McCarthy. Derby County sloeg terug nadat het in de zevende minuut via een straf schop door Jim McCalliogg op een 10 achterstand was gezet tegen de Wolves. Alan Hinton maakte gelijk (ook uit een strafschop) waarna de nationale verdediger Roy McFarland met een kopbal de winnende goal voor derby County op zijn naam bracht. Het 109 jaar oude Stoke City heeft voor de eerste keer in zijn geschiede nis voor een grote zege zorggedragen: door een 21 triomf op Chelsea voor werd Stoke winnaar van de League Cup. Bij rust was de stand 11. 100.000 toeschouwers zagen in het uit verkochte Wembley Stadion hoe Con- rcy reeds in de vijfde minuut Stoke City aan een voorsprong hielp. Chel sea club kwam daarna wel terug, maar het duurde tot vlak voor rust eer Peter Osgood erin slaagde voor Chelsea gelijk te maken. In de tweede helft ontspon zich een hardgevecht, waaruit in de 75ste minuut de 35-jarige George Eastham de winnende treffer voor Stoke City kon scoren. Eerste divisie: Coventry City-Sheffield Uni ted 0-2 (Rest). Ipswich Town-Crlstal Palace 0-2, West Ham United-Huddersfleld Town 3-0. Derby County-Wolverhampton Wanderers 2-d, Leeds United-Southampton 7-0, Liverpool- Everton 4-0, Manchester Clly-Arsenal 2-0. Newcastle United-Leicester City 2-0. Totten ham Hotspur-Manchester United 2-0. West Bromwich Albion-Nottingham Forest 1-0. Stand: 1. Manchester City 32-45: 2. Leeds United 30-41: 3. Derby County 30-40; 4. Liverpool 31-39; 5. Tottenham H 31-38: 6. Arsenal 30-37. Finale League Cup: Chelsea-Stoke City 1-2. SCHOTLAND In de Schotse com petitie vergrootte Celtic woensdag tegen het Hongaarse Ujpest Doszz in actie voor het toernooi om de Europa Cup I zijn voorsprong. De titelver dedigers wonnen zelf met 20 van Ayr United, terwijl de naaste concur rent, Aberdeen een verrassende neder laag (20) bij Patric Thistle leed. Stand: Celtic 25-46. 2. Aberdeen 26-41; Glas gow Rangers 26-37. Hibernian 26-33. SPANJE De achterstand van Barcelona op lijst aanvoerder Real Madrid is tot vijf punten geslonken. De formatie van trainer Rinus Michels kwam dit week einde als de grote winnaar van de 24ste competitieronde uit de bus. De Catalanen wonnen de uitwedstrijd te gen Celta met 21. terwijl Real bij Atletico Bilbao verrassend met 10 werd verslagen. Barcelona kwam op gelijke hoogte met Valencia. Het team van Alfredo di Stefano speelde bij Sabadell met 11 gelijk. Espanol-Cordoba 1—1; Las Palmas-Burgos 3— 1: Gijon-Sevilla 10; Atletico Madrid-Coruna 21: Betis-Grariada 10: Celta-Barcelona 1 2: Sabadell-Valencia 11; AtleUco Bilbao- Real Madrid 1—0; Stand: 1. Real Madrid 35 pnt uit 24 wedstrijden. 2. Valencia 30-24; 3. Barcelona 30-24 4. Real Sociedad 26-24. BELGIë FC Brugge dat in de tweede helft van de Belgische voetbalcompetitie een voorsprong van zes punten voor de helft prijs gaf en de dreiging van landskampioen Standard duidelijk voelde aankomen, is op zeven speelda gen van de finish opnieuw de titel kandidaat nummer één. Het elftal van Leo Canjelè dwong in Luik een 00 gelijkspel af en behoudt daarmee een voorsprong van drie punten. Als het volgende week op eigen veld ook Anderlecht van zich af kan houden, kan de leidersploeg nog weinig gebeu ren. Standard-Brugge, het sleutelduel om de titel, hield geen tijd in voor- voet bal. Beide trainers Hauss en Canjels hebben daar schuld aan. Zij hadden een realistische aanpak gepredikt. De professionele instelling leidde tot een bikkelhard duel waarin niets of nie mand ontzien werd. Canjels had het anders goed bekeken. Hij plaatste Ni co Rijnders bij Van Moer en dat viel best mee. Rijnders pakte de spelma ker van Standard zó verbeten aan, dat het rendement van Wilfried van Moer cr fel onder leed. Toen dat bereikt was, was het voor het Brugse midden veld met Houwaart als verdedigende kanthalf een koud kunstje om de Stanard-truc te neutraliseren. Canjels: 'Brugge was in het verleden een of fensief sterk ingesteld elftal. De ver dediging was minder goed georgani seerd. Daar heb ik in de laatste maanden werk van gemaakt. Het schaadt het spektakel maar het resul taat lijkt me belangrijker. Je hebt er wat aan wanneer je de titel verliest omdat je het niet professioneel hebt durven bekijken.' Dat gesloten spelbeeld hield nochtans enkele doelrijpe kansen in. Standaard kwam het dichtst bij een treffer. Maar doelman Sanders was onberispelijk in zijn optreden. Met twee wonderbaar lijke reddingen hielp hij Brugge aan het beoogde gelijkspel. Ook Veenstra dwong, diep in de tweede helft, een prachtige doelkans af. Zijn schot werd echter door Piot gestopt De Neder lander kon het na de wedstrijd nog altijd niet geloven. 'Hoe ver de inter nationale klasse van Stanard-doelman Piot wel reikt heb ik op dat ogenblik zelf ervaren. Er zijn in West Europa weinig keepers die zoiets voor elkaar zouden brengen.' Intussen heeft Georg Kessler, trainer van Anderlecht, alle hoop op een tweede plaats nog niet opgegeven. Anderlecht won makkelijk van Cross ing met 50. De doelpunten werden gemaakt door Rensenbrink en Van Himst (elk twee) en Edjerstedt. Kess ler. 'Veel hangt nu af van wat wij er zondag tegen Brugge van terechtbren gen. Ergens heb ik nog altijd die tweede plaats voor ogen.' Cercle Brugge-FC Diest 20: Waregera-Union St. Gilles 0—0; Racing White-FC Mechelen 0—0; St Truiden-Beveren Waas 00; Ander- leeht-Crossing Schaerbeek 50: Beerschol- Antworp 1—0: Standard-FC Brugge 00; Lierse SK-FC Luik 3—1. Stand: FC Brugge, 37 pnt, 2. Standard 34 pnt. 3. Anderlecht 32 pnt, 4. Racing *XVhite en Cercle Brugge belde 26 pnt. 6. Fc Mechelen 25 pnt. BUNDESLIGA Hannover '96-Borussia Mönchengladbach 2-0, 1 FC Köln-Hertha BSC Berlin 3-0, MSV Duisburg-Rot Weiss Oberhausen 0-0. Ham burger SV-Eintracht Braunschweig 3-1, Bayern Miinchen-1. FC Kaiserslautern 3-1, Eintracht Frankfurt-Fortuna Dtisseldorf 4 2. VfB Stutigart-Arminia Bielefeld 2-2, Borus- sia Dortmund-FC Schalke '04 0-3, VfL Bo- chum-Werder Bremen 4-2. Stand: 1. Schalke W 23-38 2 Bayern Mün- chen 23-35 3. Bor. Mönchengladbach 23-31; 4. FC Köln 23-26. FRANKRIJK Nantes-Sochaus 20; Nancy-Rennes 31; Ni- ce-Lyon 2—1: Nimes-Metz 1—1; Angouleme- Relms 21: Bordeaux-Ajaccio 10; Red Star- Angers 2—1; Bastia-Paris St. Germain 1—0; Lille-Marseille 02; St Etienne-Monaco 32. Stand: 1. Marseille 38 pnt, 2. Nimes 34 pnt. 3. Nantes en Rennes, beide 31 pnt. 5.' St. Etienne 30 pnt. AZ'67 geeft in Eindhoven voorsprong van drie doelpunten uit handen Van onze sport correspondent AMSTERDAM Tenslotte won Blauw Wit dan toch. Met nog nauwelijks drie minuten te spe len nam Jan Fransz een vrije trap op het middenveld. Met een verre boogbal bereikte hij Gerrit Kramer die de bal behendig over de uitlopende DFC-doelman Kees Versluis tikte: 10. Na dit doel punt ontstondt er enig tumult over het al of niet buitenspel staan van Gerrit Kramer. Links achter Grades Roeland van DFC (UEFA-jeugd international) stormde fel protesterend op grensrechter Geerdink af, die niet had gevlagd). Dit leverde hem een waarschuwing op aange zien hij, aldus scheidsrechter Van Dijken, een beledigend gebaar maakte tegen de grensrechter. Scheidsrechter Van Dijken over het doelpunt: 'De defensie van DFC maak te het stapje naar voren een fractie te laat. Op het moment dat Fransz de bal speelde stond er geen enkele Blauw Wit-speler buitenspel'. Ook Gerrit Kramer was positief in zijn bewering dat hij geen buitspel stond. Dit doelpunt was toch wel een terech te beloning voor het spel van Blauw Wit. zeker in de tweede helft. In de eerste drie kwartier was DFC de bes te ploeg. De bal werd goed in de ploeg gehouden, maar de vaak aardig opgezette aanvallen mondden door de schotloosheid van de Dordtse voorhoe de in niets uit. Bijna was het toch 1-0 voor DFC geworden toen Kemper de lat raakte, onbereikbaar voor Siem Bes. Uitblinkers aan DFC-zijde waren in die eerste helft de van Feyenoord afkomstige rechterspits Ab van Oor schot en middenvelder Gerard Flaes, overgenomen van het gesaneerde HDVS. Blauw Wit kreeg in de eerste vijfenveertig minuten weinig kansen. Enerzijds door het stugge verdedigen van DFC. anderzijds door een gebrek aan combinatievermogen. H oogeveen was bij Blauw Wit de meest vooruit geschoven speler maar had het nogal moeilijk tegen zijn directe bewaker Jan van Sluisdam. In de tweede helft een totaal ander spelbeeld. Blauw Wit-linksachter Ruud Zwanziger kreeg meer vat op Van Oorschot en kon daarnaast steeds meer en beter opkomen. Gerrit Kra mer speelde stukken beter dan in de eerste helft. Maar wat het belangrijk ste was: Sidney Sumter werd meer in het spel betrokken. Dat resulteerde in een aantal kansen die gemist werden, maar ook in een strafschop. Sumter was op rechts goed doorgebroken, maar stuitte in laatste instantie op Roeland die niets anders kon doen dan ongeoorloofd ingrijpen. De strafschop werd door aanvoerder Theo Cornwall op een voor een keeper ideale wijze genomen: half hoog, niet helemaal in de hoek Versluis stompte de bal tot hoekschop. Blauw Wit bleef komen. Vooral Koos de Groot Blauw Wit aanvaller Hoogeveen duikelt over doelman Versluis van DFC heen. De Amsterdammers wonnen dit duel met 10. speelde bij vlagen uitstekend. Hij had echter weinig geluk met schieten. Het was uiteindelijk de omstreden maar niet onverdiende treffer die het duel besliste DFC-trainer Ludwig Veg was na af loop een teleurgesteld man: 'We zou den in de tweede helft net zo spelen als in de eerste, maar het ging niet. Ik heb daar maar één verklaring voor: Blauw Wit was gewoon beter en ster ker'. Veg zocht de schuld niet bij zijn eigen ploeg. Dat pleit voor hem en daarom is het nog teleurstellender dat de nederlaag ontstond door zo'n du bieus doelpunt. Troost voor DFC is dat het B-elftal zaterdag kampioen geworden is. Misschien dat hier voor volgend seizoen meer perspectief in zit. Of Veg dat mee zal maken valt nog te betwijfelen. Zijn contract loopt 1 juli af en de Oostenrijker denkt niet aan verlenging. Etndhoven-AZ'M 4—3 it—3) 28: Vonk 0— 1. 32: Schaafstra 02. 38: Van der Pan 03, 39: Weber 1—3. 43: Senders 2—3. 52: Bloe- mers 33. 67: Bloemers 43. Scheidsrechter; van Ravens. Toeschouwers: 4000. Eindhoven heeft voor een sensatie gezorgd door on danks een 30 achterstand toch verdiend met 43 te zegevieren. In de eerste helft was Eindhoven nergens, maar de Brabanders herstelden zich opmerkelijk gemakkelijk. AZ ontkwam zelfs aan een grotere nederlaag. Willem IIHeerenveen 22 (II) 4: Prinsen 0—1, 35: Van Rlel 1—1. 47: Brekel- mans 21, 72: Kist jr 22. Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschouwers; 3000. Willem II speelde veel beter voetbal, maar miste talrijke kansen. De Heerenveense treffers ontstonden door verdedlglngsfouten door Straatman. 2—1. 62 Hoogendoorn 3—1. PEC was over alle linies sterker dan de Wageningers. die zeer teleurstelden. Met name in de eerste speclhclft zag het publiek een boeiende strijd met het technisch goed spel van PEC. Arbiter Geurens zette in de eerste helft de Wageninger van Glnkel in zijn boekje we- gens spelbederf. Heraclesdc Volewljckers 11 (00) 76: Leidekker 1—0. 84: Waayenberg 11. Scheids rechter Wellingia. Toeschouwers; H500 Hera cles en de Volewijckers maakten er een voor do toeschouwers slaapverwekkende vertoning van. De Amsterdammers bleken overigens goed ie zijn in het spelen op balbezit, waartegen Heracles nimmer de juiste reme die vond. Het eerste goede schot kwam pas na een half uur van de Almeloër Geneberg. Kort daarop dacht Majoor voor de Volewljc kers te hebben gescoord maar scheidsrechter Welllnga had buitenspel geconstateerd. Na een schot tegen de paal van Bronkers werd het veertien minuten voor afloop 10 toen Leidekker vanaf de rand vanhet strafschop gebied raak schoot. Acht minuten later schoot de Maaier tegen de lat waarna Waayenberg de terugspringende bal langs de Almelose doelman van der Heide schoot 1 1). Veendam—Roda 2—1 (1—0) 5: van der Heide 10, 51: Zuidersma 1—1. 61: Oldcn- burgcr 21. Scheidsrechter: 7 Toeschouwers: 4000 Een verdiende zege bevochten door een vinnig Veendam. Cambuur—HVC 1—1 (00) 65: Zuidema 1o. 83: van Mourlk 11. Toeschouwers: 2500. Een iiiel erg interessant duel waarin de Friezen enkele goedekansen lieten liggen. Helmond Sport—SVV 00 Schiedsrechter: Bentvelzen. Toeschouwers: 1500. SVV kreeg dc beste kansen, maar ondanks het feit dat het elftal op enkele plaatsen was gewijzigd (Rijkuiter en Kaan deden hun intrede) konde Schledamse ploeg toch niet impone ren In de eerste helft kreeg Doetlna een goedekans: Van Meeleren schoot net over en zag een kopbal op de doellijn gestopt. Dat zou in de tweede helft met nog twee kopstoten van Van Meeleren gebeuren. Fortuna WWV 1-0 fl-0) 30: C. Bouman 1-0. Scheidsrechter: Van Eyk. Toeschouwers 900. Fortuna Vl-VW. oen wedstrijd lussen twee middenmoters. Beide formaties hebben niets meer te winnen of te verliezen Dat was gisteren niet alleen te merken aan het spel. maar ook aan het aantal toeschouwers (900). De trainers Piet de Wolf en Jo Gesel wensten ook deze verplichte krachtmeting te gebruiken om spelers te testen. Voor Fortu na was de 1-0 overwinning dan gelijk meegenomen. In het kader van de opbouw voor de komende competitie posteerde De Wolf Mattv van Toorn weer eens op de 'ausputzers'-plaats en liet VW-collega Gesel de Jeugdige Rayer als debutant op de rechterachterplaats opdraven. De respectie velijke oefenmeesters waren tevreden over hun kunstgrepen. Ze zagen trouwens vooral positieve punten, terwijl die naar aanleiding van het opgevoerde toch moeilijk te vinden waren. Fortuna begon aanvallend en zag het offensief je na een goed half uur spelen beloond in een doelpunt. Uitblinker Cees Bouman passeerde doelman Schroemgens toen met een verrassende, overigens houdba re schuiver: 1-0. In de tweede helft was VVV wel gedwongen te komen. De ploeg trok dan ook naar voren en schiep zich enkelo goeda mogelijkheden om de score recht te trekken. Harrie Heijnen. de laatste tijd nauwelijks nog produktief. mocht het zelfs via een strafschop proberen, toegekend omdat Fortu- na-back Pijl geheel onnodig de bal met de hand had beroerd. Eikeienboom stopte echter de onzuivere Inzet. VW trok zich deze misser nauwelijks aan en drong met nieuwe moed aan. Succes zat er In. maar het afstandsschot van Blatter kon door Eikeienboom worden gestopt. Aan de andere kant gebruikte Fortuna de ontstane ruimte niet om de marge te vergroten, al had Tijl daar kort voor tijd alle gelegenheid en tijd voor. FSC—Haarlem 0—1 (0—1). Bregman 0—1. Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers: 4000. Een verdiende overwinning van Haarlem, lijstaanvoerder tn de eerste divisie. Vooral in de tweede helft had arbiter Frans Derks de grootste moeite om het duel ordelijk te laten verlopen. FSC-aanvoerder Roemeens EERSTE KLASSE A Hollandia-Zilvermeeuwcn 1-1. AFC-Rood Wit 1-1, OWO-Zandvoortjneeuwen 2-0. DCG-Ult- j hoorn 0-0, SDW-Elinkwijk 0-2, ZVV-de Spar- owo 18 11 6 1 28 21— 6 Elinkwijk 18 11 4 3 26 32—16 SDW 18 10 5 3 25 30—15 Uithoorn 18 4 10 4 18 20—20 DCG 18 6 6 6 18 24—25 Hollandia 18 5 7 6 17 28—23 Rood Wit A 18 3 11 4 17 12—18 AFC 18 5 6 7 16 21—22 Zilverm. 18 5 6 7 16 24—29 ZVV 18 2 8 8 12 15—25 De Spartaan 18 4 4 10 12 12—26 Zandv.m.wen 18 3 5 10 11 24—38 Zondag: de Spartaan- Zilvermeeuwen. Rood Wit A-Hollandia, Zandvoortmeeuwen-AFC, Ui- thoorn-OVVO, Elinkwijk-DCG, ZVV-SDW. EERSTE KLASSE B EERSTE KLASSE B Xerxes-Neptunus 3-0. Roodenburg-Papen- drecht 2-0, RVC-CW 2-1. Fluks-de Musschen 0-2, Unitas-Gouda 1-1, Lugdunum-UVS 2-2. De winnende treffer in de finale van het toernooi om de Engelse League Cup. Chelseas doelman Peter Bonetti heeft de bal voor de voeten van Stoke City's George Eastham geslagen, die hietrdoor kon scoren. Ondanks overwinning (1-0): Van onze speciale verslaggever UTRECHT Bert Jacobs, de gisteren dertig jaar geworden trainer van FC Utrecht, was na afloop van de confrontatie met DWS (10) boos. Boos, en niet eens zo zeer op zijn eigen elftal, dat onmachtig bleek om DWS op te rollen. Nee, de Utrechter was vooral boos over de manier waarop DWS tegenspel had geleverd. 'Hier zou de KNVB boetes voor moeten uitdelen,' foeterde hij. 'Het is anti-voetbal. Het spel wordt onmogelijk gemaakt. Je kunt er met de beste wil van de wereld nog niets van maken'. FC Utrecht kon zijn publiek voor een wedstrijd tegen een ploeg als DWS opnieuw in verbazend groten ge tale opgekomen niet bedienen. Na tuurlijk, het bekende niet aflatende aanvalsspel werd weer geëëtaleerd, maar DWS bleek daar heel lang, maar zeker niet op de meest fraai wijze, raad mee te weten. In de eerste helft beperkten de Amsterdammers er zich voornamelijk toe, de bal uit het eigen Strafschopgebied te houden. Dat was de consequentie ook van de taktiek die de ploeg van trainer Pim van der Meent had moeten uitvoeren, maar bij gebrek aan voldoende ervaring eenvoudig niet kon uitvoeren. En omdat FC Utrecht het antwoord daarop maar niet kon vinden werd het een vertoning, waarvoor beide ploegen inderdaad Jacobs' boete zou den verdienen of misschien een aan moedigingspremie, want de wil was er beslist wèl. DWS speelde zuiver en alleen op een gelijkspel. De wedstrijd tegen Feyenoord van vorige week, was daarvoor een aardige oefening geweest. Maar zo goed en zo lang als toen de chaos vermeden werd, zo snel raakten de Amsterdammers gisteren in paniek. ONRUST Chris Dekker in de eerste helft naast Cees van Sloten als aanvaller nauwe lijks op de helft van FC Utrecht te vinden, had er een redelijke verkla ring voor. 'Het wordt moeilijk voor onsT We hadden tegen Feyenoord en FC Utreccht niet op punten gerekend. Maar we hebben punten nodig. Daar om spelen we zuiver op resultaat. Het is niet mooi, maar het is gewoon nodig. We krijgen nu twee wedstrij den die voor ons behoud van groot belang zijn, tegen Volendam en tegen FC Den Bosch. Er is toch wel al iets van onrust in de ploeg gekomen. Daarom lukte het gewoon niet om kalm de aanvalsgolven van FC Utrecht op te vangen. En Niels Over weg, die als taak had gekregen de lange Leo van Veen uit te schakelen: 'Tegen Feyenoord ging het zeker in de eerste helft zoals we dat wilden. Zonder paniek, rustig de bal binnen de ploeg houden. Maar tegen FC Utrecht werd er in het begin gewoon in het wilde weg tegen de bal getrapt. En waarom? Het enige antwoord was 'lucht, we hebben lucht nodig.' Als je dat zo nodig hebt, dan moet je juist rustig zoeken naar een medespeler. Dan hou je de bal weg en dan kun je nog eens gaan denken aan het opbou wen van een aanval.' LAAT Aan die opbóuw van aanvallen kwam DWS pas heel laat toe. Niet eens direct nadat FC Utrecht op 10 was gekomen. Dat gebeurde kort na rust. Frits Flinkevleugel had zich met een lange rush in de aanval gewaagd maar was daar de bal kwijt geraakt. FC Utrecht counterde dodelijk. Via Ed. Van Stijn en Jan Groenendijk kwam de bal bij Leo van Veen die Jan Jongbloed (in de eerste helft het grote struikelblok voor de Utrechters) passeerde: 10. Onnodig oordeelde de hele Amster damse defensie. Martin Kamminga omdat hij dacht dat Jan Groenendijk buitenspel stond. Niels Overweg om dat er geen gaten werden opgevuld. Overweg: Frits Flinkevleugel trok naar voren. Ik ging in het centrum met hem mee. Dan moeten de gaten worden opgevuld achter ons. Het ge beurde niet. Er ontstond een gat waar Utrecht van profiteerde.' En trainer Pim van der Meent: 'De jongens roe pen allemaal dat het buitenspel was. Flinkevleugel was gewoon niet op tijd terug. Hij kon ook niet snel genoeg terug zijn, maar dan moet onmiddel lijk iemand zijn plaats innemen. Daar dp fo'lf Gouda 18 8 9 1 25 26—10 Roodenburg 18 10 5 3 25 22— 9 UVS 18 9 6 3 24 29—15 Xerxes 18 10 4 4 24 29—17 RVC 18 6 8 4 20 25—22 Papendrecht 17 6 5 6 17 19—20 Unitas 18 5 7 6 17 24—24 De Musschen 18 5 6 7 16 29—28 Neptunus 17 6 3 8 15 17—34 CVV 18 4 6 8 14 21—30 Lugdunum 18 2 7 9 11 16—29 Fluks 18 0 6 12 6 12—31 Zondag: UVS-Neptunus. Papendrecht-Xerxes, CW-Roodenburg. de Musschen-RVC, Gouda* Fluks, Lugdunum-Unltas. EERSTE KLASSE C Velocltas-Drachten 2-<l, Oostcrparkers-MOVV 1 1-0. CEC-Sneek 1-1, Germanlcus-Leeuwarden 1-1, Alcides-Harkema Opeinde 3-1, Munten- 18 9 18 9 dam-Emmen 2-1. Oosterpark. 18 Germanicus Emmen Leeuwarden 18 Drachten 17 10 Velocitas 18 5 Sneek 18 6 Muntendam 18 7 CEC 18 5 Harkema Op. 18 5 Alcides 18 4 MOW 17 2 2 9 4 9 4 9 5 9 4 11 25- 27—s-14 24 23— 8 23 28— lb 21 18—13 20 23—15 18 25—22 18 21—23 16 25—28 14 13—19 14 18—27 13 13—25 8 14—38 Zondag: Drachten-Oosterparkers. MOW-CEC. I £neek-Germanicus, Harkema Opeinde-Velod- tas. Emmen-Atcldes. EERSTE KLASSE D RKHVV-Quick '20 1-1, Be Quick Z-Spcl. En- (ogeis-DOS '19 3-2, Victoria e Boys 1-1. 18 13 4 1 30 34—10 19 11 5 3 27 33—17 18 7 6 5 20 19—17 18 5 10 3 20 23—21 18 6 8 4 20 16—15 18 5 8 5 18 20—21 18 7 2 9 16 30—27 18 4 8 6 16 16—24 18 6 3 9 15 21—26 19 2 10 7 14 11—20 18 4 5 9 13 17—27 18 2 5 11 9 12—27 Zondag: Quick'20-Be Quick (Z). Spel. En- schede-Ede, Ellarmark-Quick (N), Hengelo- Rietvogels, DOS'19-Vlctoria Boys. EERSTE KLASSE E Sparta '25-RKC 0-0, Schijndel-TOP 2-2, Geld rop-Middelburg 2-0. TSC-Helmond 3-1, DESK- SC Gastel 2-2, VCW-BVV 0-1. Leo van Veen die FC Utrecht aan winst hielp, scoorde (zie foto) in de eerste helft ook. Die treffer werd echter wegens buitenspel afgekeurd. DWS stond met 10 achter en bleek toen plotseling aanvallend wel dege lijk een vuist te kunnen maken. Voor al ook, omdat Van der Meent twee verse krachten inzette: Gerrie Deij- kers ('De moeilijkheden die ik had met Van der Meent zijn vorige week helemaal uitgepraat') voor Mensink en Theo Husers voor Visser. DWS durfde toen pas. Durfde want zo stel de Van der Meent: 'Er is echt amgst in de ploeg. Wat wil je? We hebben de afgelopen drie maanden maar spo radisch gespeeld, en maar weinig pun ten kunnen pakken. Logisch dat er dan angst komt. De jongens willen ook wel eens geld zien. Maar aan degraderen hoeven ze niet te denken. Als ze precies doen wat ik ze vertel, dan gebeurt er niets verkeerds, dan haalt DWS het wel. Wat ik ook nog een lichtpuntje vindt van dit duel: ik had eindelijk weer eens een voltallige 15-mans selectie bij me. Dat is lang niet gebeurd. Ik vind zoiets hoopvol voor de nabije toekomst, want tegen Volendam en FC Den Bosch moeten we de punten wel kunnen pakken.' In het laatste kwartier bleken de aanvullingen van de DWS-aanval borg te staan voor een ander soort voetbal. Er ontstonden toen zelfs enkele ha chelijke momenten voor Jörgen Hen riksen, de Utrechtse, doelman die daarvoor nauwelijks in actie had be hoeven te komen. Natuurlijk ontston den die momenten ook, omdat kort daarvoor Ton Pronk yustbrenger bij uitstek het veld had moeten ruimen. Pronk: "Ik trapte naar een bal en ik kreeg meteen een geweldige steek in m'n dijbeen. Ik dacht eerst dat het iets van kramp was. Maar dat is het toch niet. Iets aan een spier denk ik. Overigens vond ik deze wed strijd nauwelijks voetballen meer. Zo speel je toch niet, als je publiek wilt vermaken En dan nog afgezien van de overdreven hardheid waarmee alles gepaard ging.' FC Utrecht-DW Sl-n (0-0) 52. Van Veen 1- 0. Scheidsrechter Hoppenbrouwer. Toeschou wers: 11.500. FC Utrecht: Henrikson: Hildebrand, Adrlaan- se, Pronk (v. d. Morkt); Van Huisstede. Olsen, Van Stijn en Cabo: Van Vcon, Groe nendijk. Bonsink. DWS: Jongbloed; Flinkevleugel. Overweg. Kamminga. Blanchl; Muller, Dekker. Nunln- ga: Mensink (Deijkers). Vissers (Husers), Van Slooten. Sparta '25 16 10 5 1 25 32—11 Veerse Boys 16 9 4 3 22 30—19 BW 17 8 5 4 21 30—19 TOP 17 6 8 3 20 20—14 DESK 17 6 8 3 20 24—16 Helmond 17 6 6 5 18 19—22 SC Gastel 17 5 6 6 16 18—22 TSC 16 6 3 7 15 17—17 Geldrop 16 3 7 6 13 14—22 VCW 17 4 5 8 13 13—19 Middelburg 17 1 9 7 11 10—23 RKC 17 3 5 9 11 11—24 Schijndel 16 3 5 8 11 19—29 Zondag: Veerse Boys- Sparta'24, RKC-Schijn- del. TOP-eldrop. Mlddelburg-TSC, Helmond- DESK, SC Gastcl-VWC. EERSTE KLASSE F SVM-Voerendaal 0-1, Rios '31-SVN 1-1, Alma- nia-MKC 0-3, Spel. Irene-Heer 1-1, Sander- bout-Caesar 1-1, Minor-Roermond 0-2. Caesar 18 11 6 1 28 31—12 Heer 18 10 4 4 24 31—17 Roermond 18 9 4 5 22 34—20 Almania 18 8 6 4 22 33—25 SC Irene 18 7 5 6 19 22—21 SVN 18 8 2 8 18 26—23 SVM 18 7 4 7 18 23—28 Minor 18 5 6 7 16 23—21 MKC 18 7 2 9 16 21—21 Voerendaal 18 6 3 9 15 20—24 RIOS '31 18 4 2 12 10 14—37 Sanderbout 18 2 4 12 8 21—50 Zondag: VoerendaaI-RIOS'31. SVN-Almania, MKC-Spcl. Irene, Heer-Sanderbout, Caesar- Minor, Roermond-SVH. EERSTE KLASSE A WHC-Doto 3-0, SVZW-Amstelveen 0-2, T«r Leede-'s Gravenzandse SV 2-1, Spakenburg- Dovo 1-0, Zwart Wit '28-Heerjansdam 2-1. Zwart Wit 28 15 10 5 0 25 26— 9 WHC 15 10 3 2 23 34—15 Amstelveen 16 7 4 5 18 23—16 's-Grav, SV 16 6 6 4 18 16—14 Koz. Boys 15 5 7 3 17 16—14 DOVO 16 6 5 5 17 22—22 Spakenburg 15 4 5 6 13 11—16 Heerjansdam 15 4 3 8 11 12—18 SVZW 16 2 6 8 10 8—19 DOTO 15 3 3 9 9 14—25 Ter Leede 16 3 3 10 9 15—28 Zaterdag: Doto-'s Gravenz. SV, WHC-Heer- jansdam, Kozakken Boys-DOVO, SVZW-Zwart Wit'28, Ter Leede-Spakenburg. EERSTE KLASSE B Quick Boys-IJsselmeervogels 0-1, G\rW-B« Quick '28 5-2, WVF-VVOG 2-2, ACV-Harkema- se Boys 4-0, Hulzen-Noordwljk 0-2. ACV 15 10 4 1 24 41—17 GVW 16 10 3 3 23 31—20 IJsselmeerv. 15 9 3 3 21 33—18 Huizen 15 6 5 4 17 26-—16 Noordwijk 15 5 7 3 17 11—12 Quick Boys 15 7 1 6 16 27—23 VVOG 16 6 3 7 15 21—25 SHO 15 5 2 8 12 20—23 Harkem. B. 16 4 3 9 11 16—30 WVF 16 4 3 9 11 17—32 Be Quick 28 16 1 1 14 3 16—43 RUUD VERDONCK Zaterdag: IJsselmeer vogels-WOG, SHO-Har- kema Boys. Quick Boys-Noordwijk. GVVV- Hv't^n VT^-'V

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10