Personeel Philips-Leiden belet weghalen machines Fiets heb ik nog tego Groot Hoogwaak open Aan dood ontsnapt Bedrijf staakt deel van de dag Koningin was bijna te laat voor opening Zesdaagse in Leiden Eerste bewoners hartkliniek in Overbosch Burgerlijke stand Rijksdiensten naar Leiden TROUW/KWARTEÏ DONDERDAG 2 MAART 1972 S LEIDEN De sluiting die uiterlijk in het voorjaar van 11973 Philips EDS staat te wachten, heeft uiteraard grote beroering onder het personeel 190 werknemers teweeg gebracht. Ongeveer een kwart van het personeel kwam gister avond in een vergadering met de Christelijke Metaalbond bij een, waar vooral op sociale gron den het Philipsconcern werd aangevallen, omdat bij sluiting van het bedrijf een groot aantal werknemers op straat zal komen te staan. Weliswaar had Philips toegezegd dat ongeveer de helft overgeplaatst zou kunnen wor den naar de bedrijven in Den Haag, Breda en Oosterhout, maar aangezien een groot deel van het personeel uit meisjes en vrouwen bestaat zal er weinig animo bestaan om te verhuizen. Vandaag ligt het bedrijf een deel van de dag plat, want ter wijl de ondernemersraad bijeen kwam staakten alle medewer kers. Als één man is besloten om in elk geval te voorkomen dat de machines weggehaald zullen worden. Ook zou vandaag een open brief aan Philips worden gericht. De Leidse afdeling van Philips waar centrale antennesystemen wor den gemaakt, is een onderdeel van de hoofdindustriegroep Elektro Akoestiek, die sinds enkele jaren be zig is aan concentratie van bedrij ven. Gevolg hiervan is dat de Leidse vestiging moest worden opgeheven. In een vergadering met de Christe lijke Metaalbond hebben gisteravond 50 personeelsleden scherp tegen deze handelswijze geprotesteerd. Een jaar geleden was een hal gehuurd ter uit breiding van de vestiging, waar vol gens zeggen van de leiding in de loop van de tijd 250 werknemers- extra zouden worden ondergebracht. Na enkele maanden werd meegedeeld, dat dit aantal zou worden vermin derd tot ongeveer 40 werknemers extra. Tevens zou er een nieuw pro- dukt worden ontwikkeld en vervaar digd in Leiden. Deze zaken bevreem den het persooneel, dat uit deze en andere mededelingen niets had kun nen opmaken, dat wees op opheffing van de vestiging. VERWIJTEN Nu kykt men er echter anders tegenaan. Men verwijt Philips te wei nig gedaan te hebben aan de ontwik keling van het bedrijf in Leiden, ter wijl juist in deze stad een sluimeren de werkeloosheid heerst. Voorts zijn in de afgelopen tijd mensen uit Am sterdam naar Leiden overgeplaatst om een nieuw produkt te ontwikke len, ook tegenover hen heeft Philips morele verplichtingen. Het onttrekken van een deel van de produktie aan Leiden, dat naar het buitenland is overgebracht en een ander deel dat nu vervaardigd wordt door een koppelbaas in Wagenberg, was volgens de aanwezigen op de vergadering gisteravond niet in over eenstemming met de concentratie- gedachte en diende tot ondermijning van de Leidse vestiging. POSITIEF Het gesprek met de directie van de ondernemingsraad heeft positieve ge volgen gehad. Vanochtend werd over eengekomen dat de verplaatsing van de machines voor onbepaalde tijd zal worden uitgesteld, terwijl tevens bekeken zal worden of een andere oplossing mogelijk zou kunnen zijn. Agenda Leidse raad LEIDEN .Maandagavond 13 maart om half 8 vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer: Besnoemlng van een directeur van de gemeentelijke dienst speciale werkvoor ziening; onderwsijzaken: verlenen van extra subsidie aan het Leibsch Politie- Muziekgezelschap ten behoeve van de aanschaf van nieuwe m.-.irumenten: vaststellen gemeenschappelijke regeling regionale brandweer Rijnland; onteige ning in plan Houtkwartier-Zuid; uit breiding begraafplaats Rhijnhof; onin baar verklaren van een aantal vorde- OEGSTGEEST Vrijdag 3 maart is er om 8 uur in het Gemeentecen trum Lijf weg 9 een bijeenkomst in verband met de wereldgebedsdag. NOORDWIJK Met de opening van „Groot Hoogwaak" kwamen de bejaarden gistermiddag officieel ting betreft is dit bejaardencentrum ting btereft is dit bejaardencentrum een briljant, een unieke creatie van dc Amstelvecnse architect J. Hecse. Behalve de bewoners en directeur Bouwman cn zijn staf, woonde een schare genodigden de opening by. De heer J, K. de Vries, voorzitter van het stichtingsbestuur en een ini tiatiefnemer tot dc bouw, herinnerde cr in zijn openingswoord aan dat op RIJNSBURG Een dubbel jubi leum is het voor Rienen „Jan- ny" Heemskerk in Rijnsburg. Niet alleen zijn zij een halve eeuw ge trouwd, maar ook het bloemenbe- drijf van Heemskerk is in ,,'t goud". Op de dag van het huwelijk begon hij voor zichzelf. Heemskerk is een typische Rijnsburger; een harde werker, die er met z'n 76 jaren nog niet voor terugschrikt iedere dag met een auto vol bloe men om half zes in de ochtend als één van de eersten zijn pro- dukten in „Flora" te veilen. Hij is ook een gezellig prater. Maar tussen de humor door klinkt de soms harde realiteit. Heemskerk komt uit een gezin met twaalf kinderen („Wij zijn allen nog in leven") en heeft in ieder geval één ding met z'n familie gemeen: graag zelfstandig zijn. Mijn vader was niet mak kelijk en daarom ging ik bij hem weg en in Koudekerk werken, waar ik mijn vrouw leerde ken nen. Na ons huwelijk vestigde ik mij in Rijnsburg als zelfstandig tuinder. Met heel hard werken bouwde ik mijn bedrijf op". Zolang het kan blijft hij werk zaam en hij ziet er niet tegenop urenlang gebukt te staan om tul pen te trekken. Hij was ook een goed leermeester. Als z'n jongens vroeger uit school kwamen en hem z'n brood en thee op het land brachten, stonden de schepjes al voor hen klaar. Ze konden meteen helpen spitten. Deze Rijnsburger staat bekend als een groot bollenkenner. Tulpen telen is altijd z'n hobby geweest. Overigens is hij ook een verwoed zanger. Veertig jaar zong hij in een mannenkoor, in een dubbel mannenkwartet en in „De Lof- stem". In de tweede wereldoorlog stond het echtpaar Heemskerk voor niets. Op een zeker moment zaten er wel zes onderduikers. „Met een gezin van tien personen was de tent daarmee behoorlijk vol". Voor z'n bewezen diensten wer,d hij eens gehuldigd en kreeg hij te horen dat er een fiets zou komen. Die had ik hard nodig. Jammer genoeg, heb ik die fiets nóg te goed Mevrouw Heemskerk heeft in haar leven ook niet stilgezeten, 's Avonds gaf zij naailessen en ver kocht zij lappen stof. Ieder jaar maakt het echtpaar, dat acht kinderen heeft, een bui tenlandse reis. „Wij hebben heel Europa gezien, zelfs achter het IJzeren Gordijn. Dit jaar gaan we naar de Canarische Eilanden", verkjapt de bruid. Op 3 maart (morgen) is het de trouwdag van het echtpaar Heems kerk. 10 januari 1966 de eerste vergadering werd gehouden waar over de stich ting van een prot.-chr. bejaardencen trum werd gesproken. Burgemeester Bonnike ontving een in steen en glazuuir uitgevoerd kunst werk, dat door de heer Hoofd na mens de bejaarden was aangeboden als herinnering en dank voor de fraaie woongelegenheid. Aan de ach terzijde stonden de namen van de bewoners gegraveerd. De burgemees ter herinnerde in zijn openingsrede aan de stichting van het gasthuis (Heilige Geesthuis) te Noordwijk- Binnen in 1652. Verder deelde hij mee, dat als ge volg van de ingebruikneming van Groot Hoogwaak 79, Noordwijkse gezinnen aan een woning konden worden geholpen. Een reeks sprekers volgde. De heer Dijkema feliciteerde namens de dia conieën en bood een elektronisch or gel aan. Ds. D. Keuning vertegen woordigde de predikanten en archi tect J. Heese gaf een overzicht van de bouw. Mede namens de aannemer, de heer De Vreede, schonk hij een wand kleed. De Stichting Huize St. Jeroen was vertegenwoordigd door de heer AJ- kemade, die een plantenbak aanbood. Een prachtig schilderstuk van het 17e eeuwse gasthuis, was een kost baar cadeau van het vroegere college van regenten van Dalrust. De heer Zandvoort bracht de ge lukwensen over van de Alg. Bond van Bejaarden, de voorzitter van Noordwijk Actief, de heer J. van den Haak stelde f 2000 beschikbaar voor de aankoop van een biljart. Een fraaie barometer was het ge schenk van het personeel. De heer Van der Bent bracht hun gelukwen sen over. LEIDEN Oninbaar. B. cn W. hebben de raad meegedeeld, dat het dienstjaar 1970 moet worden afgeslo ten met een aantal oninbare vorde ringen tot een totaal van meer dan f 25.000. Uitschieters zijn de Groe- noordhal en de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit, die respec tievelijk f 7600 en f 7400 als oninbaar hebben moeten beschouwen. LEIDEN Regionale brandweer. Opnieuw stellen B. en W. de raad voor akkoord te gaan met de ge meenschappelijke regeling regionale brandweer Rijnland. AMSTERDAM Er bestaan op nieuw plannen om in Leiden een zesdaagse te laten draaien.Vlak na de zesdaagse van Groningen zullen Piet Liebregts, optredend namens Frisol, en Jan Derksen besprekingen in Lei den gaan voeren. Het ligt in de be doeling, hetzij rond de jaarwisseling (zoals in Keulen) of wat later in ja nuari, in de Groenoordhal een zes daagse te laten verrijden. De baan zal dezelfde zijn, die ook in Gronin gen wordt gebruikt. Piet Liebregts is optimistisch ge stemd over de mogelijkheden. „Voor al als we combinaties als Joop Zoe temelkJan Janssen en Gerben KarstensLeo Duijndam in de baan kunnen brengen, geloof ik in het suc ces van een dergelijk evenement", al dus Liebregts. Wat de toch al druk bezette kalender voor zesdaagsen be treft, ziet hij geen problemen. „Het bestuur van de organisatie, die daar over gaat, heeft ons al gesuggereerd eventueel samen met een andere zes daagse te rijden. Er zijn renners ge noeg". ALPHEN Een 34-jarige bouwvak ker uit Amsterdam en een mede- inzittende zijn gistermiddag met hun auto op de spoorwegovergang in de Gouweweg te Gouwsluis aan de dood ontsnapt. De Amsterdam mer kwam met zijn auto uit de richting Boskoop en merkte te laat de rode knipperlichten en de da lende afsluitbomen op. De man remde krachtig; dit had tot gevolg dat zijn auto slipte en achter de spoorbomen een kwartslag draaide. De auto kwam hierdoor evenwijdig te staan met de rails. Zowel de chauffeur als zijn meerijder wist voorde trein bij hen was, zich uit de voeten te maken. Wellicht was h^un auto zelfs onbeschadigd geble ven, als zij het portier dicht hadden geworpen; nu werd dit door de trein geraakt en kreeg de auto nog flinke schade. De trein, waar van de bestuurder reeds op behoor lijke afstand door zwaaiende men sen was gealarmeerd, kwam nabij de brug op een stroomloos stuk tot stilstand. De Gouwebrug is een draaibrug en de stroomdraad is daar onderbroken. Nu moest het treinstel worden opgeduwd tot er weer stroom gepakt kon worden. Nieuwe remonstrantse 1 predikant voor Leiden LEIDEN In dr. E. P. Meyering te Amersfoort (geboren 1940) krijgt de Remonstrantse Gemeente te Lei den een nieuwe predikant, als op volger van dr. Cramer, die uit dit ambt is gegaan. Op 7 mei hoopt hij hier zijn intrede te doen. Directeur Werkvoorziening LEIDEN B. en W. hebben de raad voorgesteld een directeur te be noemen van de nieuwe Gemeentelij ke Dienst Sociale Werkvoorziening. Op hun voordracht staan twee na men: 1. de heer J. J. N. B. Smits te Heemstede en 2. de heer G. P.-L. van den Nieuwenhuijsen te Valkens- waard. VOORHOUT De eerste bewo ners nemen deze week hun intrek in de nieuwe verzorgingsflat „Park Overbosch". Deze flat ligt naby de Voorhoutse Nagelbrug. Hy geeft volgens velen de entree van deze plaats een beter aanzien. Het gebouw is uitgevoerd in drie woonlagen. In opdracht van de N.V. Gemeenschappelijke Eigendom en de N.V. Coördinatiebouw te Hilversum is de flat gebouwd door de N.V. Gooistand te Bussum, onder architec tuur van het Bureau Ir. van Wyk N.V. uit Soest. De service-flat bevat 38 twee-ka mer en 21 driekamerappartementen. Bovendien zyn er 6 logeerkamers. Het beheer is in handen van de Stichting „Park Overbosch". Zowel de twee- als de driekamerflats heb ben een eigen badkamer met apart toilet en keuken. Met behulp van een alarm-installatie (in elke slaap- en badkamer) kan men hulp inroepen. Aan (le flat is een keuken verbonden, waarin dagelijks warme maaltijden voor de bewoners worden klaarge maakt. Men kan kiezen uit 2 menu's. De driekamerflats zyn gesitueerd om een fraai wandelpark, nu nog in aanleg met een vijverparty. Bij cl^ vijver is een terras met een zitje. Als enige herinnering aan het café „De Bonte Koe", staat er een fraaie kastanjeboom. Het is niet speciaal een tehuis voor 65'ers. maar is ook ge schikt voor mensen van middelbare leeftyd of alleenstaanden die meer verzorging wensen. Er is veel belang stelling voor de huurflats. De meeste appartementen zyn verhuurd. De hu ren zyn vanaf f 1175 per maand. SCHIPHOL Doordat het KLM- lijntoestel uit Montreal vanmorgen met een vertraging van meer dan twee uren pas om half tien op Schip hol aankwam, is koningin Juliana bijna te laat gekomen voor de ope ning van de nieuwe hartkliniek van het Wilhelmina Gasthuis te Amster dam. De Koningin had in Canada een bezoek van ruim een week gebracht aan haar jongste dochter, prinses Christina, en stapte woensdagavond in de Boeing 747 jumbo jet van de KLM om naar Nederland terug te keren. Tegen de klok invliegend zat ze in de nacht 7 uur lans in het toe stel en moest na haar aankomst op Schiphol ijlings per auto doorrijden naar Amsterdam. De moeilijkheid was echter, dat ze de reis had gemaakt in volledige Canadese winterkledij (lange suede bontjas, bruine bontmuts en bruine bontlaarzen) en dat ze de opening in het ziekenhuis toch in wat officië ler kleding wilde verrichten. Van de nood een deugd makend besloot ze zich te verkleden in de toiletruimte van de VIP-kamer en dat deed ze opvallend snel. Tot ieders verbazing kwam de Koningin binnen 10 minuten in officiële kledij de gang weer in en begaf zich naar de auto. Dat daar een fotograaf gereed stond vond ze blijkens haar opmerkingen niet prettig. Tevoren had ze de rijks voorlichtingsdienst met nadruk ver zocht iedere publiciteit over haar terugkeer te vermijden. De betrok ken fotograaf had deswege geen toe stemming gekregen om zich voor de aankomst van de landsvrouwe naar de pier te begeven. De Schiphol- persdienst wilde echter niet zo ver gaan om de fotograaf bovendien nog uit het Vip-centrum te verwijderen. LEIDEN Geboren: Leonardos R zv R v Benten en A M Dofferhof, Philomene H M dv J H Dewaide en A M Lenase, Michael zv J J v Eijk en B Delvo, Johanna M T dv C N M Beugel'sdijk en T M A Peterse, Su zanne dv B Schaap en A M v Scher- penzeel, Johannes M zv W M Mark- wat en H J Peters. Ondertrouwd; J v Riesem en B C A M Wöhl. J W J v Wesemael en V Ploem. C J Dijkers en E M Slinger land, R de Bruijn Ouboter en E C Kooij, P C Stulp en A A C de Heer. J v Egmond en J M Stouten, M J Belt en L M E Mulder, J L Jansen en M M J Marcelis, A Slob en H W v d Reek, J A Westermann en M L van Rooyen, C M J Ooijevaar enMBH M v d Reijken, J W A Swen en P J M Blokland, P de Heer en F Goldhoorn, H E J Heefer en A J Honsbeek, C M Rehorst en R v d Lecq, G Postma en E v Affelen v Saemsfoort. M Zo- zaoui en M C Stikkelorum, J W A M Janssen en H C Mvd Pijl. L C de la Rie en J MM Tiehuis, R E Lesire en G Kleefstra, G F v d Oever en T Geskus, A v Oosten en H J Thiel, J G Termeulen en J W Kooij, R v Vliet en G Verlind, W D Hörmann en L M v d Steen. LEIDEN Op vragen van de raads leden In 't Veld en Waal inzake ver sterking van het Leidse werkgele- genheidspatroon in de dienstensec tor. hebben b en w geantwoord dat zij verplaatsing van onderdelen van de rijksdienst of ondernemingen in de dienstensector vanuit de Haagse agglomeratie „niet ongewenst ach ten". Over de vestiging van een kantoor gebouw worden momenteel onder handelingen gevoerd. Is het resul taat hiervan gunstig, dan zal in Lei den onder meer een kantoor uit de Haagse agglomeratie worden geves tigd. Ook is eeri aanvraag in behandeling voor een terrein bij het Plesmanvia- duct, terwijl inlichtingen zijn ge waagd over de mogelijkheden voor het stichten van een kantoorgebouw in Leiden. Het Schuttersveld zou hiervoor een geschikt terrein zijn, al dus b en w. In de toekomst biedt ook de Merenwijk mogelijkheden, omdat hier een halte van de Spoor wegen komt. Uitbreiding Rijnlands Lyceum Oegstgeest OEC.STGEEST Gisteren werd de eerste spade gestoken voor de uit breiding van hel Rynlands Lyceum te Oegstgeest, De uitbreiding aan de zuidkant om vat twee lokalen voor natuur- en scheikunde die aansluiten aan de reeds bestaande lokalen met neven ruimten voor deze vakken. Verder zijn in deze vleugel ondergebracht twee overblijfruimten, waarvan één ook dienst zal doen als muzieklo- kaal en als vergaderruimte. De uitbreiding aan de noordkant komt op een nieuw terrein. Een be langrijk stuk voor dit deel heeft een experimenteel karakter. Het wondt gebouwd op een plateau van 29x42 meter. Door deze flexibele opzét zal elke verandering van indeling die het toekomstige onderwijs vraagt, moge lijk zijn. Twee tekenlokalen en een lokaal voor handvaardigheid kunnen tot één ruimte worden samengevoegd, waarin dan drie leraren tegelijk les geven. Onder het plateau komt de rijwiel en bromfietsberging. In de noordvleu gel is verder opgenomen een gym nastieklokaal met kleedkamer en douches. De bouw zal ongeveer anderhalf jaar duren. De zuid vleugel heeft voorrang en komt mogelijk dit jaar klaar. Donderdag 2 maart Zaal Zuiderkerk, B.3U uur: afdeling Lei den CHU. C. II. Kikkert over de toekomst van de CHU. Gehoorzaal. 8 uur: Residentie-Orkest, m.m.v. Rudolf Ftrkusny, plano. Vrijdag 3 maart Jazz-zoldcr Hot House. Rapenburg 24. 10 u. nam concert Rob Agerbeek. LAK-thcatcr. Levendaal 150, 8.15 uur: „De hond in de pot" (cabaret). Antonluskcrk, zaal Leger des Hells en kapel Verbum Dei (Plantage 16). resp. 8 u.. 8 u. nam. en 11 u. voorm.: bijeenkomst Wereldgebedsdag. Micro-theater, Vestestraal 40, 8.30 u.: baret Peter de Jong. Zaterdag 4 maart Foyer Den Burcht, 8 uur: Ons Grunne- gerlaand, gevarieerd programma. Micro-theater, vestestraat 40, 9.30 u.: cabaret Peter de Jong. FILMS LUXOR: 2.30. T en 9.15 u„ zo 2.30, 4.43, 7 en 9.15 u. ..Dirty Harry", 18 j. CAMERA: 7 en 9.15 u.. do vr ma en dl 2.30 u. .Loving". 18 Jr.; za wo 2.30. zo 2.30 en 4.45 u. „Heintje, ik zing mijn lied", a.l.; nachtv. vr/za 11.30 u. „Poke ren met de dood", 18 Jr. STUDIO: 2.30, 7 en 9.15 U., zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u. „Decameron". LIDO: 2.30, 7 en 9.15 u., zo 2.30, 4.45 7 en 9.15 u. „Geen genade voor rivalen", 18 Jr. TRIANON: „Gejaagd door de wind'', dag en zo 2 en 8 u. REX: 2.30, 7 en 9.15 u., zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u. „Sex op school": nachtv. vr/za 11.30 u. „Erotisch waanzinnig'', 18 jr. NIEUWE FILMS Camera: „The Honeymoonkillers". 7 en 9.15 u.; ma., di.. do., vr. 2.30 u. „Zorro kruist dc degens", wo.. za. 2.30; zo. 2.30. 4.15 u.; nachtv.: v/za 11.30 u. „The last Burnadc". Lido: „Levend, bij voorkeur dood". 14 Jr. Studio: „Decameron", 18 jr. Trianon: „Gejaagd door de Wind". Hex: „Liefde onder de zeventien", 18 Jr. Al deze films hebben de volgende tij den: dag. 2.30. 7 en 9.15 u.; zo. extra- vooi-stelllng om 4.45 uur. Rcx: nachtv. vr/za 11.30 uur. „Paniek in het Ned'lc park. Apotbekcn Apotheek Reyst. Steenstraat 35. tclef. 20136. De apotheek Voorschoten heeft ook dienst. Die van Leiderdorp en dag 8 uur voorm. Doktcrsdlcnst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3