Huis-aan-huisbladen vullen vacuüm in nieuwsvoorziening Disconto verlaagd van 4,5 tot 4 pet Eén krant per stad niet altijd nadeel Meningsverschillen in leiding van Internatio-Müller Landré en Glinderman verwacht ongeveer gelijk resultaat over '72 Ook in België M Waldheim wil Finse plaatsvervangster 14-jarige verkocht hasj: 6 jaar en 35.000 gulden Howard Johnson en KLM annuleren hun hotelplannen Ned. fondsen in New York ICI heeft surrogaat voor sigaret klaar Amerikaanse goederenmarkten Wall Street vast gestemd DOW JONES INDEX 6 TKOUW/KWARTET DONDERDAG 2 MAART 1972 11 A.\ CIÖ.VKCO.X OMI1: 17 Directeur Wegener s Courantenconcern: Van een onzer verslaggevers APELDOORN De organisato rische opzet van huis-aan-huis bladen is de laatste jaren sterk gewijzigd. De regelmatige ver spreiding van deze kranten vroeger een zorgenkindje is thans veel beter verzorgd en 98 van de gezinnen vindt het huis-aan-huisblad inderdaad ie dere week in de bus. De tijden zijn voorbij dat een jeugdige be zorger zijn pakket kranten bij slecht weer in de dichtsbijzijnde sloot deponeerde onder het mot to: de mensen krijgen het ding toch gratis. Op veel huis-aan- huiskranten komt de mededeling voor: 'U hebt recht op de ont vangst van dit blad' en de inspec teurs gaan klachten over de be zorging wel degelijk na. Dit zegt de heer G. Spanhaak, presi dent-directeur van Wegeners Couran tenconcern in Apeldoorn, welk bedrijf de laatste jaren nogal expansief is geweest op het gebied van huis-aan- huis- en nieuwsbladen. 'Daarmee doen wij niets nieuws', vertelt de heer Spanhaak. 'Wegener is nooit een spe cifiek dagbladbedrijf geweest en was een van de eersten die huis-aan-huis bladen uitgaf'. Al sinds 1932 ex ploiteert Wegener 'Het Zuiden', een blad dat in Rotterdam-Zuid en aangrenzende dorpen een oplage van 206.000 exemplaren wordt verspreid en vóór de oorlog waren ook de Amsterdam-buurtbladen nu Wie- rings Weekblad en uitgegeven door de Perscombinatie eigendom van Wegener. 'De uitbreiding van de laatste jaren is een voortzetting van een oude lijn'. Vandaag de dag is Wegener uitgeef ster van een groot aantal huis-aan- huisbladen in West- en midden Ne derland. Apeldoorns Stadsblad, Edese Post, Rijnpost, Veluwerand, Nieuws bode (Zeist), Biltse- en Bilthovense Courant, Stad en Streek in Tiel, Het Zuiden in Rotterdam en Holland Sil houet in Gouda en Woerden zijn alle bladen die tot het Apeldoorns bedrijf behoren. Door de overneming van Laurens A. Daane in Amsterdam eind vorig jaar; is Wegener ook uitgeefster geworden van Memo en Kontakten, twee huis-aan-huisbladen, waarvan kontakten vrijwel uitsluitend personeelsadvertenties bevat. karakter veranderd Behalve organisatorisch zijn de huis- aan-huisbladen ook redactioneel van karakter veranderd. Vroeger werden dit soort kranten alleen gezien als advertentiefuiken, maar het aantal ko- ■ijZ lommen tekst is bewust vergroot. De heer Spanhaak: 'Dit type kranten heeft tegenwoordig ook redactioneel een functie, Naarmate de dagbladen een groter verspreidingsgebied kre gen, ontstond er een vacuüm aan de basis. Huis-, tuin- en keuken nieuws, berichten uit onze eigen buurt zijn in gewone kranten verdrongen. Een bijeenkomst van een toneelvereniging komt er daar door plaatsgebrek mis schien met vier regels af, terwijl het huis-aan-huisblad nog ruimte heeft voor een uitgebreider verhaal. Verder het blad sterk op de huisvrouw gericht. Want vooral door die catego rie worden deze kranten veel gelezen. De heer Spanhaak gelooft niet, dat de veijredactionele vrijheid zoveel afwijkt sh« van die bij dagbladen. Wel moet de iei'i redactie er rekening mee houden, dat dc huis-aan-huisbladen ongevraagd in de bus vallen; de lezer heeft niet voor liet blad gekozen. Dat leidt misschien 1 [wel tot een wat vlakkere opstelling, maar het verplicht aan de andere ""kant tot communicatie met de lezers. Huis-aan-huisbladen mogen nooit een opdringerig opiniërend karakter heb- jben. .^huisvriend Slecht nieuws uit binnen- en buiten and komt in de dagbladen al genoeg ot zijn recht', zegt de directeur 'dat is Zuiu eenmaal het gevolg van de inten- lieve mformatie-funktie van het dag- tha>lad. Huis-aan-huisbladen moeten een R(>pgewekter gezicht zetten, moeten iets neer de plezierige huisvriend zijn vroeger een bijnaam voor het dag- nr >lad)De enige uitgave, die wat van bailat patroon afwijkt is de Rotterdamse lavenloods, een blad, dat zich vaak ritisch opstelt. Over deze redactione- je formule vindt een principiële discus- oinie plaats tussen de hoofdredactie en ns. De Havenloods bewijst overigens at ook huis-aan-huisbladen een goed iveau van redactie-voering kunnen ereiken. foewel advertenties de enige inkom- tenbron zijn voor de huis-aan-huis- laden, zijn deze kranten niet con junctuurgevoeliger dan dagbladen, len voordeel is, dat zij minder in- loed ondergaan van radio- en tv- iclame, want grote merkadvertenties oor zaken uit het dagelijks voedsel- akket vindt men in een huis-aan- uisblad niet gauw. Gerekend over de G. Spanhaak laatste jaren is het advertentievolume in de dagbladen kleiner geworden, maar bij de huis-aan-huisbladen stijgt het nog steeds, zij het in mindere mate dan een paar jaar geleden. In 1971 is de millimeteromzet zowel in Het Zuiden als in de Edese Post, Rijnpost, Nieuwsbode (Zeist) en de Biltse- en Bilthovense Courant geste gen. Volumestijging trad ook op bij twee door Wegener uitgegeven nieuwsbladen en in het vierde kwartaal in lichte mate bij de dagbla den. Over het hele jaar 1971 boekte Wegener voor het totale bladenpakket nog een volumestijging van een pro cent of drie. Alles bijeen is de geld- omzet aan advertenties ongeveer 10 pet. gestegen in het afgelopen jaar. lokale tv De heer Spanhaak gelooft, dat lokale radio- en tv-reclame in de toekomst zeer schadelijk zal zijn voor lokale dagbladen en huis-aan-huisbladen. Maar van een doodsteek is zijns in ziens geen sprake. Er zijn nu eenmaal advertenties, die zich niet langer le nen voor spots op radio en tv, zoals prijsaanbiedingen. En teveel reclame in de ether slikt de consument op een Opdringen van mening ongewenst APELDOORN Het is in de meeste gevallen onontkoombaar, dat in een stad nog maar één dagblad uitkomt. Toch behoeft dit 'one city - one paper'-verschijnsel niet schadelijk te zijn voor de meningsvorming, wanneer je als enige krant maar niet een opi- niebeheersende functie wilt hebben. Je moet niet opdringerig, niet heersend zijn als plaatselijk dagblad en je meningen met een bepaalde mate van bescheidenheid uiten. Je moet volkomen ter zake blijven en als iemand het niet met je eens is, moet hij zijn mening in diezelfde krant kwijt kunnen'. Aldus Wegeners directeur en oud journalist G. Spanhaak, Wegener is uitgeefster van de Nieuwe Apel- doornse Courant, een dagblad, dat als kopbladen heeft het Noord Ve- luws Dagblad, De Vallei (omge ving Veenendaal) de De Tielse Courant. De heer Spanhaak heeft vertrou wen in de ontwikkeling van regio nale dagbladen en ziet kansen voor een betere rentabiliteit door sa menwerking met andere dagbladen die een regionale functie hebben. Er zijn naar zijn mening nog veel mogelijkheden voor samenwerking waarbij hij in de eerste plaats denkt aan gemeenschappelijk zet- selgebruik. Ook op redactioneel ge bied zou meer gecombineerd kun nen worden, bijv. door parlemen taire of buiten- en binnenlandre dacties. De Nieuwe Apeldoornse Courant werkt op bovengenoemde manier al samen met de Graaf schapsbode, een blad, dat ook bij Wegener gedrukt wordt. Hij vindt dat vormen van samenwerking nuchter beoordeeld moeten worden en dat redacties door de techniek ,wel haast gedwongen worden hun ambachtelijke instelling te wijzi gen. IDENTITEIT Bij de gedachtegang van de heer Spanhaak zal bij velen de vraag opkomen of de identiteit van de kranten geen geweld wordt aange daan. 'Wel als het gaat om kranten met een uitgesproken verschillen de signatuur', zegt hij. 'Daar is zo'n vergaande vorm van samenwerking niet mogelijk, maar wel bij regionale kranten, die niet een politieke of maatschappelijke gezindheid uitdragen. Deze samen werking is vooral mogelijk, omdat de invloed van een regionaal dag blad vaak niet verder reikt dan het verzorgingsgebied van de cen trumplaats, waar de krant wordt gemaakt. Verder betekent gemeen schappelijk zetsel nog niet identie ke pagina's, maar wel zullen we heen moeten stappen over zaken als eigen letters en een eigen for maat van de pagina's, zegt de heer Spanhaak. De Nieuwe Apeldoornse Courant is op zich zelf goed renderend, ver telt de directeur. Natuurlijk maakt de krant gebruik van de techni sche apparatuur, die ook de huis- aan-huis en de nieuwsbladen dient, want je moet tot een evenwichtige capaciteitsbezetting komen. Op de vraag wat er zou gebeuren als de Nieuwe Apeldoornse Courant in een verliessituatie zou komen, ant woordt de heer Spanhaak dat hij er primair vanuit gaat, dat het voortbestaan verzekerd is. Wege ners directeur ziet geen aanleiding voor een sombere bespiegeling: een gesprek over wat er gebeurt als de krant in de rode cijfers komt, is voor hem vooralsnog theoretisch. RUSSEL Het bankdisconto elgië is eveneens verlaagd van 4,5 4 procent. Verder gaat de rente- iet voor kredieten tegen onderpand België omlaag tot 5 procent. Dat irief liep uiteen van 5,5 tot 6 pro nt. Op 6 januari j.l. verlaagde Bel- het disconto van 5,5 tot 5 pet en 3 februari van 5 tot 4,5 pet. an de verlagingen is daling van de rieven op de binnenlandse geld- en ipitaalmarkt in België vooraf ge- tan. Het besluit tot verlaging is ilgens de centrale bank, in overeen- emming met de behoeften van de elgische economie, in zoverre dat zij toe zal bijdragen de kredietkosten lor het bedrijfsleven te verlagen. De euwe tarievenstructuur betekent be- ilve een vereenvoudiging een klei- ir worden van het verschil tussen it officiële disconto en de overige intetarieven. NEW YORK (AFP) De1 secretaris generaal van de Verenigde Naties, Kurt Waldtyeim, heeft de functie van plaatsvervangend secretaris-generaal aangeboden aan de Finse Halvi Sipi- lae, die haar land vertegenwoordigt in de VN-corhmissie voor de rechten van de vrouw. Mevrouw Sipilae, een juriste, houdt het aanbod in beraad.. Ze wil het eerst nog thuis bespreken, want ze is ge huwd en heeft vier kinderen. BERLIJN (Reuter) Twee hoge functionarissen van de Oostduitse communistische partij zijn onlangs uit hun functies gezet, de één omdat hij een nazi-verleden bleek te hebben en de ander omdat hij twee belangrijke gebeurtenissen uit zijn leven had ver zwegen. ISTANBOEL (AP) Timolh Davey. een 14-jarige Engelse schooljongen is in Istanboel wegens het trachten te koop aanbieden van 26 kilogram hasjiesj veroordeeld tot zes jaar en drie maanden gevangenisstraf. Twee andere medeplichtigen, onder wie een Franse jongen,, kregen elk twaalf jaar en zes maanden en een derde acht jaar en vier maanden. Timothy moet voorts een boete betalen van ongeveer 35.000 gulden. Als de Engelse jongen zich in de ge vangenis goed gedraagt, kan zijn straf worden verminderd tot maximaal twee jaar. De advocaten van de gestraften zullen in hoger beroep gaan bij het opperste gerechtshof in Ankara. De Engelse jongen werd als hoofdschul dige beschouwd. Als hij niet zo jong was geweest, was de straf wellicht verdubbeld. gegeven moment ook"" niet meer. De huisvrouw wil zelf bepalen, wanneer zij advertenties bekijkt en niet altijd aangewezen zijn op de momenten, die radio en tv daarvoor beschikbaar stel len. nieuwsbladen In het verband van het advertentievo lume is al even het 'nieuwsblad' ter sprake gekomen, ook een soort kran ten, die tot het werkterrein van We gener behoort. Nieuwsbladen verschij nen doorgaans een- of tweemaal per week in kleinere plaatsen en wie het blad wil krijgen zal zich er in tegen stelling tot de huis-aan-huisbladen op moeten abonneren. Wegener heeft de laatste jaren nieuwsbladen op de Ve- luwe overgenomen en ging nog on langs een samenwerking aan met de Ni j kerkse Courant. Het overnemen wil, in de praktijk zeggen, dat Wege ner het blad gaat zetten en drukken en ookde administratie verzorgt» Maar de exploitatie en de versprei ding blijft in handen van de oor spronkelijk betrokkene, bijv. een kan toorboekhandel of een plaatselijke drukkerij. Een nieuwsblad is een ta melijk stabiel krantentype, zowel wat de abonnees als de advertenties be treft. Doordat veel plaatsen, waar nieuwsbladen verschijnen niet. sterk groeien, lopen advertentie-opbreng sten slechts geleidelijk op. Ook het abonneebestand heeft weinig groeipers pectief, want het dekkingspercentage varieert nu al van 86 tot 94. Nieuwsbladen moeten het plaatselijke nieuws zo volledig mogelijk brengen en kunnen zich niet permitteren be paalde lokale -of regionale gebeurte nissen niet te verslaan. De mensen zijn juist geabonneerd om van het wel en wee van hun naaste omgeving goed op de hoogte te blijven. Zij lézen het nieuwsblad naast hun veelal landelijke dagblad. Toch moet ook het nieuwsblad redactioneel meegroeien en niet te lang platte-landerig blijven. toekomst Wegener wil in de naaste toekomst het karakter van gemengd bedrijf be houden en is afkerig van een al te sterk overwicht van één bepaalde sec tor. 'Een te sterk doorschieten naar huis-aan-huisbladen is alleen al tech nisch moeilijk', zegt de heer Spanhaak. 'De meeste huis-aan-huis bladen verschijnen nl. op woensdag en donderdag. Verder geven de abon nementsinkomsten bij de dagbladen hem een bepaalde zekerheid. Over een fusie, die voor het Apeldoorns bedrijf verkoop betekent, wordt niet serieus gedacht. Men is niet tegen een samen werking met een gelijkwaardige part ner, maar denkt een verdere groei voorlopig zelf te kunnen realiseren. SCHIPHOL De Amerikaanse Ho ward Johnson's Company en de KLM hebben besloten hun plannen voor de oprichting van een aantal 'Howard Johnson' hotels in verschillende ste den in de wereld te annuleren. De be staande overeenkomst daarvoor is ont bonden. Voor het Howard Johnson hotel in Am sterdam heeft het besluit geen ander gevolg, dan dat de naam zal worden gewijzigd in Hotel Pulitzer. De Ame rikaan Herbert Pulitzer houdt evenals de KLM wel zijn belang bij dit Am sterdamse hotel. Pulitzer blijft voorts in Miami een hotel onder de naam Ho ward Johnson exploiteren. De samenwerking tussen Johnson en de KLM is verbroken omdat de bouw van de hotels niet tot stand kon komen op de wijze die de partijen oorspronke lijk voor de geest stond. De drie par tijen betreuren de noodzaak om hun samenwerking te verbreken doch me nen, dat deze stap noodzakelijk is met het oog op ieders positie in de inter nationale hotelwereld. Kon. Olie noteerde op 1 maart 37- 37V4 (37%-%Unilever S 42>/4-42'/2 (42i/4); Philips 12-/8-131/8 (13i/8-%) en KLM $341/4 (35%). DIEMEN Voor Landré en Glinderman is 1971 een goed jaar ge weest. Als gevolg van een stijging van de omzet van ƒ28,9 min tot 32,6 min is de geconsolideerde brutowinst met 18,5 pet verbeterd tot 7,7 (6,5) min. De kostenstijging kon worden beperkt tot 15,7 (30) pet. De kosten beliepen 7,0 (6,1) min. Het bestuur heeft zich bezonnen op maatregelen waardoor fluctuaties op korte termijn in de brutowinst enigs zins kunnen worden gecompenseerd met min of meer parallel lopende schommelingen in de kosten. Het winstsaldo van Landré en Glin derman kwam uit op 0,5 (0,4) min. Deze cijfers zijn excl. Ruhaak en Co. Incl. Ruhaak komt het winstsaldo uit op 1,2 min. Het netto resultaat van Ruhaak ad 0,7 min is toegevoegd aan de diverse reserves, zo blijkt uit het jaarverslag 1971. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend uit te keren van 12 pet over het tot ƒ3,1 min verhoogde kapitaal. Over 1970 werd eveneens 12 pet uitge keerd, naar keuze 5 pet aandelen en 7 pet in contanten. De directie verwacht voor 1972 een terughoudendheid in enkele markten, hoewel andere zich vooralsnog gunstig laten aanzien. Aanpassingen van kos ten aan brutowinsten zullen genuan ceerd per afdeling meer of minder noodzakelijk zijn. Afhankelijk van de resultaten van deze aanpassingen en de snelheid waarmee deze kunnen worden geëffectueerd, wordt een ge lijk of iets lager resultaat verwacht dan over 1971. De orderontvangst in 1971 bedroeg ƒ31,1 (33,5) min (excl. Ruhaak) en deze zal min of meer maatgevend zijn voor de afleveringen (omzet) in 1972 en derhalve ook 'voor de brutowinst van dit jaar. Aangezien deze orderont vangst bijna gelijk is aan de omzet die in 1971 werd gerealiseerd, zal de in 1972 te behalen brutowinst onge veer gelijk zijn aan die van 1971. Het zal dan ook grote inspanning kosten de nettowinst in 1972 gelijk te doen zijn aan die van 1971, aangezien de verwachte kostenstijging 9 pet be draagt. Onder invloed rentedaling in buitenland AMSTERDAM Voor de vierde achtereenvolgende maal binnen één jaar tijd heeft De Nederlandsche Bank haar rentetarieven met een half procent verlaagd. Met. ingang van vandaag bedraagt het wissel- LONDEN (Reuter) Het Britse che- mie-concern ICI heeft zijn plan be- ktnd gemaakt, een sigaret op de markt te brengen die voor een kwart uit tabak bestaat, en voor de rest uit houtcellulose. ICI beweert niet, dat de sigaret geheel veilig zal zijn voor de gezondheid, maar president-direc teur Callard denkt dat het nieüwe produkt in het algemeen de medische bezwaren tegen roken zal ondervan gen. De nieuwe 'sigaret' ziet er uit als een sigaret, hij ruikt net zo, hij brandt net zo en hij smaakt net zo, aldus de heer Callard. Proeven hebben een laag teergehalte in de rook aange toond. Het ligt in dé verwachting dat het nicotinegehalte eveneens laag zal zijn. ICI heeft samen met Imperial Tobac co tot nog toe 35 miljoen in het onderzoek gestopt, en verwacht dat het in produktie brengen gedurende de komende twee jaar ruim 90 mil joen gaat kosten. disconto (de officiële rentevoet) procent. De centrale bank heeft ook de andere tarieven met een half procent ver laagd. Zo bedraagt het promessendis- conto thans 4,5 (was 5) pet, de rente voor voorschotten in rekening cou rant en beleningen voor particulieren 5,5 (6) pet en voor andere 4,5 (5) pet. De laatste maal, dat het disconto in ons land omlaag ging was op 6 januari van dit jaar. Toen werd het nl. gebracht van 5 op 4,5 pet. Op 15 september van het vorige jaar werd de officiële rentevoet verlaagd van 5,5 tot 5 pet en begin april 1971 van 6 tot i 5,f> pet» Volgens De NeaerlanTlsche, Bank' moet de verlaging van de tarieven worden gezien tegen de achtergrond van de opgetreden daling van de rente in het buitenland. Met name moet hier wor den gewezen op het verleden week Tarwe door West-Duitsland genomen besluit. waarbij het officiële rentetarief van 4 juli op 3 procent werd gebracht. Mals GEEN VERRASSING De verlaging van het disconto door de lub 12414 centrale bank komt niet als een ver- Haver rassing. Sedert het omlaag gaan van mrt 777/3 het disconto in de Bondsrepubliek mei 73% werd nl. een dergelijke maatregel al lul1 70 verwacht. Hier en daar werd zelfs sojabonen gerekend op een verlaging met een mrt 330% vol procent in navolging van Duits- 33574 land. 3uli 338/4 In geldmarktkringen ziet men in het besluit van De Nederlandsche Bank R0gge vvlNN,PEG een aanpassing aan de situatie op de okt. ïoiy, geldmarkt, waar de rente al was voor- mei 97 uitgelopen op de diverse verlagingen. ,ul' 98%L Voor de kapitaalmarkt zal de discon- Haver toverlaging ongetwijfeld een stimule- mei 68% rende factor zijn voor een snellere 3Y'' ®9L daling van de rente. °k' '0n VREES De maatregel van De Nederlandsche Bank is kennelijk ingegeven door de vrees, dat de daling van de rente in 4 procent, tegen tot dusverre 4,5 het buitenland, met name in Duits land. een stroom van kapitaal (dol lars) naar Nederland op gang zou kunnen brengen, die hier dan zou profiteren van de hogere rente. Een en ander zou niet zonder gevolgen zijn gebleven voor onze economie, omdat de inflatie door deze kapitaal stroom zou zijn aangewakkerd. Aangezien de bereidheid bij het be drijfsleven tot het doen van investe ringen de laatste maanden belangrijk is teruggelopen, hoeft vooralsnog niet te worden gevreesd, dat de disconto- verlaging tot een te sterke stimulans van onze economie zal leiden. De maatregel van de centrale bank zal diverse bedrijven, die kampen met sterke kostenstijgingen, enig soelaas kunnen bieden nu als gevolg van de discontoverlaging het bankkre diet de neiging zal hebben wat goed koper te worden. Op de Amsterdamse beurs zag men de stap van De Nederlandsche Bank voor al als een stimulans voor het be drijfsleven. De lust tot investeringen kan hierdoor, zo meende men worden aangewakkerd. In het niet-officiële na- beursverkeer waren deze overwegin gen terug te vinden in een licht opveren van de-koersen. - Gedaan; D Bieden; L Laten: n Nom. 160% 154-» 145% Cacao Loco G Loco B 109(4 1091bL 109'in 27% 2614 23.63 10914 109%b 109%L 37.82 37.55 36.94 2714 2614 23.58 24.53 str. loco 17394-17414L 174%-177L Aostr. Wol mrt. april ANTWERPEN 106141) 106 ibn I06%n mrt. 12.90-13.05 april - 12.90-13.05 mei 12.90-13.00 LONDEN Metalen en per ton 12.85b 12.85b 12.85-13.00 beihl Steel ROTTERDAM Meningsverschillen in de top van Internatio-Müller Burroughs hebben ertoe geleid, dat drie leden van de raad van bestuur hun ont slag hebben aangevraagd. Tevens heeft één lid van de raad van com- ce"(k?offAn?y missarissen zijn mandaat ter beschikking gesteld. chase Manhattan NEW YORK ACF Industries Allied Chemical Alum Co of Am American Brands American Can Am C.vanamid Am Electr Power Am Metal Climax Am MotOTS Am Smelt C Ref Am Tel Tel Anaconda Armco Steel Atlant Richfield 7Vi 3374 3'J'i 29% 32 7% Dit heeft ertoe geleid, dat de heren cities service C. van Rietschoten, ir. G. A. Bakker coigate-Paimoiive en ir. B. Onkenhout ontslag hebben Go" ,nd„u®1?®* gevraagd als lid van de raad van Co™sTdison bestuur van de Vennootschap. Dit is Cont can hun door de raad van commissarissen Conl 0,1 A eervol verleend. Volgens de raad van commissarissen van Internatio-Müller is de laatste maanden gebleken, dat tussen ener zijds de grootst mogelijke meerder heid van de raad, de leden van het presidium van de raad van bestuur en twee andere leden van de raad van bestuur en anderzijds de overige le den van de raad van bestuur, aanzien- lijke meningsverschillen bestonden K06rS6fl lil Ivl0ntr63l ten aanzien van het tijdstip en de wijze van ten uitvoerlegging van- de' Asbestos Coro herstructurering van het topbestuuri canada Fund" van de groép. Omtrent deze herstruc- consoi Bathurst turering van en de taakverdeling bin- vTar C1,e,u nen het topbestuiir waren ten tijde Nat. Gas van de voorbereiding van de fusie Mass Ferguson tussen Internatio en Muller in novem- sheiiRcS°Ud°eS ber 1969 bepaalde principes vastge- I(iem warrants legd. Bij de gevoerde besprekingen zijn de meningsverschillen mede tegen de achtergrond van een overwogen statu tenwijziging van een dergelijk principiële en vergaande aard geble ken, dat de raad van commissarissen moest concluderen, dat tegenstellin gen waren ontstaan, waarvan het voortduren niet met een juiste behar tiging van de belangen van de Groep was te verenigen. Bij de huidige for matie van het topbestuur was daarom ook geen oplossing te vinden. 22% 43'/» 19 18'i 20-% 20% 70 69','4 3274 31% 24 24% 167% 168% 16% 16% 62% §3% 527a 53% 5474 55% 33(4 34% 43% 64% 65 Curtis* Wright A Curtlss Wright Dan Ind Dow Chemical Dupont de Nem 19% 19% 35% 35% 26% 26% -33% 33% 28% 28% 28% 27 35% 33% 56% 56% 80% 82% 162 162% 28/2 26% 65.60 9 13% 16% 15% 14% 8.22L 38 18 29/2 27% 65.58 8% 13% 65.20 8% Eastman Kodak 109% 109% First Nat City 48% 48 Gen Electric Gun roods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel El Getty Oil Gllette Glmbel Bros Goodyear '1' R Gulf OU Illinois Centr Int. Busln Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel Johps Manvllle Martin Marietta May Dep Stores Mc DonneU Mobil Uil Corp Nat Biscuit Nat Cash Keg Nat DtsUilera Gypsum Nat Steel North Am Kockw 60% 61 %e 31-74 3174 79% 817', 23% 22% 30% 31% 7734 77 41% 417'a 29% 29 31% 31 28% 27% 34% 33% 34% 35%' 03% 6374 58% 58% 32% 33% 16% 16% 18% 19% 44 44% 35% 35% Admiral Corp 13% 1574 Allegheny Pot» S Akzona Apt Standard lêi/ Amsted lnd 18 Ark Louis Gas 23% 24% 9.90 9.85 21 %e 2174 8.23L Balt Ohio 4%% Bayuk Cigars Burlington Ind Indusl. Sporen Ulll. Obi. Mods 28 febr. 924.29 255.69 113.08 74.03 390.8 c„ 29 febr. 928.13 255.62 113.34 74.22 1 mrt. 935.43 256.65 113.21 74.26 i A and, Obl. Tot. B 28 febr. 18.200 23.510 1.760 736 29 febr. 20.320 26.430 1.750 779 1 mrt 23.670 27.820 1.568 909 '0.2 Can Breweries 89.1 Ccrr° Chaübourn Gotb Chase Select Pd L Columbia Oas 695 Comlnco fi(jQ Cont Telephone 0,10 Corn Products 576 Crossbow Fund 27% 28% 8% 874 16% 16% 4% 4% 11.40 11,48 327'. 33 2874 88% 22% 2214 33% 33% 7.97L 8 OIL Int Bnk for Kec Int Klav Frag Int Tech fund Int Paper it 4) tnsllco Corp Interspar Inv Select Fund Kansas City Ind. Kansas Power KLM Kroger Leasco Lone Star Ind Lehman Madison Fund 99b 99b 6314 64(4 13.34 13.37 58%b 58%b 16% 1674 50.10 50.20 3.73L 3.72L 41% 41% 25% 25% 35% 38% 2974 2974 22% 2274 29/2 26% 17% 1774 OUn Mathleson Pac Gas El Pnnns NY Tr Pepstco Phelps Dodge Phillip Morris Phillips Petr Procter Gambl Radio Co of Am Republic Steel Reynolds Ind. Royal Dutch Petr Sears Roebuck Shell Oil Southern Co Southern Ry Sperry Band Stand Oil Calif Stand Oil Indiana Stand Oil NJ Studebaker Sunray DX Oil Union Carbide Uni Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel Westtnghouse El Woolworth Braz Traction Nat Can NY Centr A North West R N Am Phillips Co Occidental Petr 1874 18% 28% 28", 4% 4% 73% 74% 40% 40% 78% 78% 30% 307'. 8574 86% 110(4 11474 50 50% 21 21". 9174 92 38 3774 5974 59% 6774 6874 75% 7574 44% 46% 5074 5074 50% 5074 44% 44% 41% 41% 17% 17% 11% 11% 78% 78% Santa K6 fnd Southern Pac Standard Brands Sterling Drug Tandy UC1F Unilever Union Electr United Corps United Gaa Western Bancorp 33% 33% 11% 2574 4.78 4.78 42 42 (4 18%o 18",

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 17