Vertrouwen in Menken bijna opgezegd Nachtelijke bezetting Terweepark 4 mislukte Gemeente zit in greep van rijk' Een Mercedes hoeft voor zijn grote beurt nog maar om de 15.000 km de garage in. Fel huurdebat in de Leidse raad Mej. Cozijn onderscheiden Hek Persoon vuilverbranding Actiegroep-M.O.B. stelt eisen Strijkkwartet voor Kunstkring Mail schiet op zijn vrouw Leids bedrijf breidt uit in Sassenheim TROUW/KW AR I lil Dl Ni DAG 29 Ftöhll ARl 1972 3 LEIDEN Een zware politieke PAK-aanval op wethouder Men ken van Openbare Werken is vannacht door een krappe raads- meerderheid afgeslagen. Een motie, ingediend door PAK-voorzitter In 't Veld. inhoudende het opzeggen van het raadsvertrouwen in deze wethouder, werd met 18 tegen 17 stemmen verworpen, nadat even tevoren de heer Porthelne (VVD) na middernacht nog ten tonele was verschenen. Twee VVD-ers ontbraken, evenals de twee leden van de CPN-fractie. De heer Zunderman (DS'70) stemde tegen de motie. Volgens de motivering van de heer In "t Veld was ter zitting „een ontstellend feit aan het licht getreden". De heer Menken had openlijk te kennen gegeven, dat de huurharmonisatie in Leitien uitgevoerd moet worden volgens de gedachtengangen die op het moment op het Haags departement daarover hestaan. „Hij mag als burger deze mening hebben", aldus In *t Veld, „maar het is on toelaatbaar. «lat het college handelt in volstrikte tegenstelling met wat in mei '71 door de raad in een motie tegen de huurharmonisatie is aanvaard. Het is de plicht van het college, een beleid te voeren dat beperkingen inhoudt". verwerkt en (d) dat het antwoord van de minister op de ingezonden bescheiden inzake de huurharmoni satie zo spoedig mogelijk wordt be sproken. De overige voorstellen wer den verworpen. Door het hanteren van de huur harmonisatie wordt volgens het PAK en de PSP een onaanvaardbar na deel toegebracht aan het minst draagkrachtige deel der Leidse be volking. In 't Veld: „een aantal recente ontwikkelingen gaat vol strekt aan dit college voorbij. Deze blindheid roept bij ons een motie op. Gezien deze feiten moet de raad uitspreken, dat de heer Menken als wethouder opgehouden heeft het vertrouwen van deze raad te bezit ten". De hardhandige PAK-aanpak van de huurharmonisatie was begonnen met politieke bezwaren van de heer Verboom. Hij noemde de huurhar monisatie een herverdeling van het inkomen in de meest ongunstige zin. De heer Walle (PSP) liep alvast vooruit op de 13e maart, wanneer de raad gaat praten over huurver hoging c.q. -stop. Hij verwachtte on geveer 200 protesterende burgers, onder wie solidaire buurtbewoners uit Amsterdam. Deze „mars op Lei den" zal ongetwijfeld de bestorming der „Tuilerieën" in herinnering roe pen. „Sterke huurcomité's pikken het niet meer en zullen de huurver hoging per 1 april saboteren". Dc heer Waal vroeg zich af op welke manier zo weinig mogelijk woningen onder dc huurharmonisatie kunnen worden gebracht, zonder de wet duidelijk te overtreden. Het s anclpunt der Gem. Woningstichting alle vooroorlogse woningen die a.i; niet gerenoveerd zijn erbuiten houden. Ken lichtpunt, dat B. en W. willen doven, aldus de heer Waal, die voorts het de heer Menken kwa lijk nam, dat deze hoewel hjj destijds zijn altreden als zodanig had toegezegd nog steeds voor zitter van de Leidse Kamer van de huuradviescommissie was. De heer Menken zei evenwel al eerder te hebben meegedeeld, dat hij met goedkeuring o.a. van het minis terie sinds de zomer van 1971 zich niet meer bemoeit met Leidse wo ningbouwzaken, alleen met die van de dorpen uit de Leidse agglome ratie en Alphen. De heer Leeuwen- burgh (Prot. Chr.) zei te betreuren, dat er alleen sprake is van huur harmonisatie, omdat daarnaast de nadruk moet worden gelegd op de sociale woningbouw in Leiden. De opmerking van wethouder Menken, dat huurharmonisatie een economische noodzaak is en dat aan het optrekken van de laagste huren Leiden - zangstad LEIDEN Op 13 januari 1973 zal Leiden Zangstad zijn. Hoewel nog veiweg, zijn de voorbereidingen al in volle gang. Zo'n 2500 zangers en zangeressen komen dan bij een in de „Groenoordhal" Dit ter gelegenheid van het gouden jubileum van de afdeling Leiden van de Ko ninklijke Bond van Christe lijke Zang- en Oratorium- verenigingen. waarbij vier enveertig koren zijn aan gesloten, o.a. uit Benthuizen. Katwijk, Alphen, Bodegra ven, Nieuw-Vennep, Burger veen en de Bollenstreek. Deze koren zullen op die dag als één massaal koor optreden, onder leiding van de muzi kale adviseur van de afde ling. de heer Bontje, dirigent. „Een dergelijk groot koor is naar mijn mening nog nooit opgetreden"aldus de heer D. van der Blom. één van de bestuursleden van de afdeling. Het koor zal ivorden begeleid door een groot orkest er zijn besprekingen gaan de en ook solisten van naam zal worden verzocht medewerking te verlenen. Aandacht ivordt geschonken aan het „normale" klassieke koorwerk, maar ook staat het lichtere genre op het pro gramma. Er is een speciaal jubi leumcomité in het leven ge roepen dat het grote concert voorbereidt. niet te ontkomen valt, deed de deur bij het PAK dicht. „Huurharmoni satie wordt hoog tijd", aldus de heer Menken, die beloofde, dat de in mei 1971 aanvaarde anti-huurharmoni- satie-motie op 13 maart bij de stuk ken zal liggen. Het saboteren van de huurharmonisatie, zoals dit in enkele PAK-voorstellen gisteravond naar voren kwam, vond hij „het be rijden van een zeer gevaarlijke schaats" met het oog op de Leidse toekomstige woningbouw. De ge meente zit in de greep van het rijk. „Als de raad de tegen mij gerichte motie aanvaardt, zal ik gaan". Het pakte anders uit. De heer Driessen (KVP) zei, dat het Pak met een grove bijl tracht de huurharmo nisatie te saboteren door middel van een kunstje met voorstellen. De motie van wantrouwen noemde hij een zwak gebouwde poging. De heer Zunderman betreurde het, dat het PAK steeds weer voor de belangen van de zwaksten wil opkomen door zich niet tegen een stelsel te rich- MENKEN als de raad de tegen mij gerichte motie aanvaardt, zal ik gaan ten, maar altijd één bepaalde per soon aan te vallen. Nadat de motie was verworpen stemde de raad over de acht tegen de huurharmonisatie ingediende PAK-voorstellen. Aangenomen werd, dat de huurharmonisatie voor voor oorlogse. niet gerenoveerde wonin gen in elk geval niet wordt toege past op gemeentelijke woningen en dal aan de woningbouwcorporaties een soortgelijk advies wordt uitge bracht. Door het college werden overgenomen dc voorstellen (a) dat er bij de minister op wordt aange drongen, dat dc extra huuropbrengst van de huurharmonisatie ten goede komt aan de fondsen woningverbe tering van de woningbouwcorpo raties. (b) dat een woning in de Merenwijk onaanvaardbaar wordt geacht als „peilwoning", (c) dat wordt bevorderd dat er een verbe terd puntenstelsel aan de raad wordt voorgelegd waarin de mogelijkheid tot het geven van „strafpunten" is Je mag volgens een toneelstuk niet schieten op de pianist. Maar in de Leidse raad mag dat wel op wethouder Menken, die gisteravond aan aantal salvo's vanuit de PAK- loopgraven te verduren kreeg. De eerste schoten werden ook nu weer gelost door PAK-man Waal. door KVP-er Driessen gesignaleerd als „de schijnbaar hiervoor uitverko rene". Het beleid van de heer Men ken werd nu in verband gebracht met een nieuw „Leids hek". Na „Het Hek" van de Burggravenlaan was nu het hek des aanstoots ,de stellage aan de Melchior Treublaan. De heer Cornelissens (KVP) had de feiten onderzocht en het volgen de geconstateerd: het hek was ge plaatst omdat het eigendom van de aannemer regelmatig werd betreden en beschadigd (als bescherming te gen de omwonenden): de heer H. zou na redelijk overleg bereid zijn het achter het hek opgeslagen hout te verwijderen: H. heeft een bouwver gunning aangevraagd en er mag daar dan een garage worden ge bouwd. Met redelijke verlangens van de omwonenden (het recht van overpad) zou volgens de heer Cor nelissens rekening moeten worden gehouden. De heer Waal. als PAK-gang- maker, noemde deze zaak sympto matisch voor het beleid van het college. „Het vorig jaar hebben 24 bewoners van de M. Treublaan een brief aan het college geschreven en deze brief is verdwenen in de la van zoekgeraakte stukken ten stad- huize. Hoe vaak gebeurt iets derge lijks? Ik vrees, dat het een grote la is". Vervolgens bracht hij de geloof waardigheid van wethouder Menken in het geding. Deze had namelijk te kennen gegeven niets af te weten van klachten van omwonenden. „Zoiets kun jc niet volhouden", aldus Waal „en je vraagt je af hoe het is met andere uitlatingen van deze wethouder in de desbetreffende kwestie. Kunnen we eigenlijk nog met de heer Menken werken? Kan ik blijven zitten in een commissie, waarin een wethouder zulke onjuiste mededelingen doet?" Ook verweet hij het college slor digheid en nonchalance, waarmee ge reageerd wordt op overtredingen van voorschriften. „Maar praat dan ook over de juridisch onrechtmatige overtredingen ten opzichte van de heer H", riep de heer Cornelissens boos uit. Er was geen bouwvergun ning gegeven voor dit hek, aldus Waal. „maar kwesties met hekken laat het gemeentebestuur liggen. Dit lelijke geval moet worden afgebro ken". Hij stelde voor, de betrokken partijen te laten horen in de betref fende commissie. Door de fractie van de heer Dries sen was vorig jaar al gevraagd om een procedure voor een betere be handeling van brieven van burgers op het stadhuis. Op korte termijn is dit echter niet te verwezenlijken. De heer Menken had werkelijk niets geweten van een M. Treublaanbrief. Wethouder Menken: dat zijn leemten waarmee iedere wethouder te kam pen heeft. Menken vertelde, dat sinds een jaar of twee zoveel mo gelijk voorlopige antwoorden uit gaan naar briefschrijvers. „In dit geval is er geen briefje uitgegaan, omdat een betrokken ambtenaar mij heeft verzekerd meer dan eens con tacten met de briefschrijvers te heb ben gehad. Hij heeft aan die mensen gezegd, dat de kwestie van het overpad een civiele zaak is die par tijen zouden moeten uitvissen. Een juiste beslissing is niet gemakkelijk. Het is een zaak van leven en laten leven, anders zou je in de stad hier en daar wel een afbraakrace kunnen krijgen". De heer Waal kwam met een voorstel om in de Leidse bladen een advertentie vanwege de gemeen teraad te doen plaatsen met een oproep aan de Leidse burgers, te berichten wanneer hun brieven aan B. en W. verzonden vóór 1 dec. 1971 nog niet beantwoord zijn. De stemmen hierover staakten (17 tegen 17, de heer Portheine was er nog niet), zodat een volgende keer de advertentie nog een keer ter sprake wordt gebracht. Desgevraagd zei de heer Menken nog, niet te weten of de brandweer toestemming had ge geven voor het pakhuis annex ga rage en verder: „de bezwaren van de omwonenden zaten niet in het dossier". De raad ging ten slotte akkoord met het voorstel van B. en W. de brief van de omwonenden in han den van het college te stellen ter afdoening vóór 15 maart in overleg met de commissie voor openbare werken. OEGSTGEEST Tijdens de gistermiddag in het Gemeentehuis gehouden receptie voor het afscheid van mej. J. C. Cozijn speldde burgemeester Van Eysinga haar de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, op. Met deze onderscheiding kwam minister Geertsema haar per soonlijk gelukwensen. Burgemeester Van Eysinga. gesecondeerd door zijn wethouders, prees haar in zijn toespraak als een collegiaal en loyaal mede werkster. Mej. Cozijn begon haar werkzaamheden in Oegstgeesl in mei 1934 als tijde lijk ambtenaar ter secretarie. Twee jaar later werd zij in vaste dtensf be noemd en i?i 1942 werd zij adj.-commies. In 1947 commies. Tien jaar later bracht zij het tot hoofdcommies. Als kroon op haar carrière werd zij in 1961 hoofd van de afdeling als hoofdcommies A. De burgemeester vertelde dat mej. Cozijn zo'n 20 jaar geleden nog bijna alle inwoners van Oegstgeesl kende. Hij keek weemoedig terug op „de zee van ruimte" waar Oegstgeest toen de beschikking over had. De burgemeester over handigde haar ook een enveloppe met inhoud. De heer Jac. Vreeken. gemeentesecretaris, was de tweede spreker. Hij had zes kantjes tekst om haar en haar werk te loven en wees o.a. op haar goede daden in de oorlogsjaren. Hij bood haar namens het college van B. en W.. de gemeentesecretarie en Gemeentewerken een cadeau aan. De heer H. Tankink. ambtenaar van het bureau huisvesting, schonk haar vier borduurschilderijen, voorstellende de vier jaargetijden. Mej. Cozijn dankte ieder voor de warme collegialiteit en belangstelling. LEIDEN Het college van beheer van de algemene raad tot regeling van de vuilverwerking voor Leiden en omgeving heeft deze raad voorge steld een bedrag van f 60.000,be schikbaar te stellen ten behoeve van het doen uitbrengen door Von Roll te Zürich van een offerte voor de uit breiding van de vuilverbrandings installatie met een derde oven. een grofvuilschaar en 'n grofvuilbunker de algemene raad van het Vuilaf - voerbedrijf „Duin- en Bollenstreek" mee te delen, dat van het aanbod tot medegebruik van het te bouwen VAM-station te Noordwij kerhout, geen gebruik zal worden gemaakt. Binnenstadsexpositie in het Waaggebouw LEIDEN De expositie over de binnenstad, die in het Waaggebouw is ingericht in het kader van de be handeling van de binnenstadsnota, is gereed. Met ingang van morgen kan men de expositie dagelijks be zichtigen van 2 tot 5 uur en donder dag bovendien van half 6 tot 9 uur. Hoog en laag water KATWIJK AN ZEE Woensdag 1 maart: hoog water 4.13 en 16.22 uur, laag water 0.06 en 12.25 uur. (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Een ongeveer 35 man sterke actiegroep heeft vannacht omstreeks half twee het bureau Terweepark 4 van dr. C. Buis, inspecteur voor dc geestelijke volksgezondheid, wil len bezetten. De politie had hier echter tijdig lucht van gekregen, zodat de feitelijke bezetting mis lukte. Twee jongelieden werden LEIDEN In plaats van de pianist Hans Richter Haaser, door ziekte verhinderd, bood de Leidse Kunst kring gisteravond zijn leden een kwartetavond aan, verzorgd door het Nederlands Strijkkwartet. De heren Nap de Klijn, Gerard Het- tema, Gerrit Oldeman en Michel Roche lieten zich horen in een de gelijk programma met werken van Haydn, Dvorak en Brahms. In het algemeen viel er op deze ver klankingen nauwelijks iets aan te merken, de notentekst werd nauw gezet weergegeven, de musici be heersten hun partijen technisch volkomen, het resultaat klonk ze ker vaak aantrekkelijk. Toch mis te ik een bepaalde dimensie, men zou het reliëf kunnen noemen. Haydns kwartet in D op. 76 nr 5 bleef te vlak, te weinig markant, de differentiatie van thema's kwam niet helemaal uit de verf. Dvoróks kwartet in F op. 96 deed het mis schien nog het beste. Brahms' kwartet in a op. 51 nr 2 is een moeilijke opgave door de wat stroeve ontwikkelingen, en deze opgave werd naar mijn gevoel niet helemaal ingelost. Nap de Klijn vibreert mij wat te na drukkelijk. de altist krijgt niet steeds voldoende kansen. Lof ove rigens voor de cellist wiens toon vaak heel mooi is. Als toegift voor het enthousiaste ap plaus volgde nog de finale van Mozarts kwartet in G K.V. 387. een briljant allegro dat sterk de invloed van Haydns finale-tech niek verraadt. Het werd goed ge speeld. met name de contrapunti- sche momenten kwamen goed te voorschijn. Het ensemble zou, naar ik meen. in homogeniteit en karakter kunnen groeien, de technische basis is stel lig aanwezig. Gezien de zeldzaam heid van kwartet-avonden in Lei den hebben we dit laatste concert van dit seizoen van de Kunstkring bijzonder gewaardeerd. Dr J. VAN DER VEEN „terzake van lokaalvredebreuk" met een politie-auto afgevoerd naar het bureau in de Zonne veldstraat, wat niet helemaal zonder moeite gelukte. Later in de nacht trok de groep naar het politiebureau, waar men vrijlating van de twee arrestanten eiste. Hoofdinspecteur Verzijden liet weten, dat hij wel een vertegen woordiger van de groep wilde ont vangen. maar niet de hele groep. Er volgde hierna een rustig gesprek. In de loop van de dag zouden de twee arrestanten worden vrijgelaten zo deelde de politie ons vanochtend mee. Pech De groep zelf „namen noemen wij niet", deelde men ons van deze zijde mede vindt het „onaanvaard baar. dat mensen, die door een politieke actie tachtig patiënten pro beren te redden, als misdadigers worden behandeld". Op de vraag, waarom men in het holst van de nacht het bureau van dr. Buis had willen bezetten, antwoordde een woordvoerder van de groep ons van ochtend: „Een bezetting moet je al tijd 's nachts uitvoeren, wil je succes hebben.'Wij hadden nu alleen pech; want toen wij er kwamen, was de politie er al". Volgens een vanmorgen verspreid stencil van de groep, heeft de politie „de groep met gummiknuppels be werkt". Hoofdinspecteur Verzijden was hiervan niets bekend; er was wel getrokken en geduwd, zei hij. omdat de groep het afvoeren van de twee arrestanten trachtte te ver hinderen. spceld door middel van een open bare discussie; 4. openbaar maken van alle stukken, met name het 'geheime' rapport van de commissie-Stal; 5. aftreden van dr. Buis als inspec teur voor de geestelijke volksge zondheid in Zuid-Holland. Conflict Ter toelichting deelt dc actiegroep in het stencil mee: „Het Medisch Opvoedkundig Bu- DEN HAAG De 40-jarige bak ker H. J. de L. is gisteravond aan gehouden. In de Van Westenbeke- straat schoot hij met een pistool naar zijn vrouw die bij overburen op bezoek was. Hij had ruzie met zijn vrouw, maar leefde niet met haar in onmin, zegt de politie. Toen gealarmeerde agenten in de straat verschenen vuurde de man ook op de politiemannen. De politie schoot drie keer terug, voordat de man overmeesterd kon worden. Toen bleek dat de bakker vier tot vijf schoten had gelost. Voorzover be kend werd niemand gewond. De schutter was onder invloed van sterke drank. Hij maakte een ge spannen indruk en kon gisteravond nog niet door de politie worden ge hoord. reau hpipt kinderen, die moeiijk zijn op te voeden en die problemen heb ben met leren en met zichzelf: ook ouders worden, als zij dat willen, geholpen met het opvoeden van hun kinderen door hen met raad en daad bij te staan. Het M.O.B. van dr. Teuns (Rijns- burgerweg 163) dreigt nu. na een jarenlang conflict, voor Leiden ver loren te gaan. Waarom moet dit M.O B. weg? Omdat Teuns en zijn staf in conflict kwamen met de pro fessoren van de universiteit en om dat hii de patiënten belangrijker vond dan de wetenschap en het beroeps- prestige. De hogè heren van de universiteit wilden een klein M.O.B. met een directeur, die naar de pijpen van d<> universiteit zou dansen. Teuns en z'in sta* vertikten dit en hadden een n'an gemankt voor een instituut voor m°d'sph° pc""pMr»thernpie voor Lei den en omgeving. ^oen het con f'iet hoog oplaaide, trok de universiteit haar handen van de zaak af. Ambtenaren gingen er zich mee bemoeien en Teuns en zijn staf werden met een kluitje in het rietgestuurd. Een inmiddels opge richte oudervereniging onderging hetzelfde lot". Aldus het communiqué van de actiegroep-M.O.B. Toch bezet Vanochtend omstreeks half elf is het bureau van dr. Buis toch bezet door de groep. Er werden spandoeken uitgehangen met teksten als „Door curatoren gaat het MOB verloren". De politie was snel ter plaatse en sommeerde het op de eerste ver dieping gelegen bureau te verlaten. De groep weigerde dit. De politic, die nog ..onder vuur" werd genomen met een schuimblusser. forceerde daarop dc deur en binnen vijf minuten waren alle dertien bezetters naar buiten gedragen. Met een overval wagen werd de groep naar het po litiebureau gebracht. Dinsdag 29 februari Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Steenschuur 5. 8 tot 8.30 uur: spreekuur stichting Hulsvesting Werkende Jongeren. Foyer Gehoorzaal. 8 uur: K. en O. mevr. dr. Marga A. M. Klompé over „Laatstgehouden Synode tn Rome". Woensdag 1 maart Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Hooigracht 84. 5 tot 7 uur: spreekuur bureau Gezamenlijke voorlichting sociale wetgeving. FILMS LUXOR: 2.30. 7 en 9.15 u„ zo 3.30, 4.45, 7 en 9.15 u. „Dlrty Harry". 18 j. CAMERA: 7 en 9.15 u„ do vr ma en dl 2.30 u. „Loving", 18 Jr.; za wo 2.30, zo 2.30 en 4.45 u. „Heintje, ik zing mijn lied", a.l.; nachtv. vr/za 11.30 u. „Poke ren met de dood". 18 Jr. STUDIO: 2.30, 7 en 9.15 u., zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u. „Decameron". LIDO: 2.30, 7 en 9.15 u„ zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u. „Geen genade voor rivalen". 18 jr. TRIANON: ..Gejaagd door de wind", dag en zo 2 en 8 u. REX: 2.30. 7 en 9.15 u.. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. „Sex op school": nachtv. 18 jr I13<> U •*Erot,sch waanzinnig", Apotheken Apotheek Reyst, Steen straat 35. telef. 20136. De apotheek Voorschoten heeft ook dienst. Die van Leiderdorp en dag 8 uur voorm. Dok tersd lenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter Eis sen De actiegroep heeft dc volgende vijf eisen gesteld: 1. Garantie voor de continuering van de patiëntcnhehandeling in het medisch opvoedkundig bureau van dr. Teuns: 2. mogelijkheden voor de uitvoering van het plan van de MOB-staf en de werkgroep der ouders: 3. volledige openheid over de rol. die ambtenaren en universitaire werkers in het conflict hebben ge- 'Samen Sterk" was sterk LEIDEN Een zeer jeugdig tien tal van Samen Sterk heeft het ge presteerd om het sterke Charlois, waarvan de gemiddelde leeftijd 50 jaar is. een nederlaag toe te brengen. Uitslag: J. J. de Vries (Charlois) L. Dorsman (Samen Sterk) 02: G. MeyerJ. Fase 1—1; M. Rombouts A. J. Huisman 11; H. RuijsL. de Frankrijker 02: N. DelicaatH. Karst 11: J. A. LattooyP. Pan nebakker 20: J. VerveenP. Fase: M. SpielmanJ. v. Beek 20; B. J. Strik—C. Stolwijk 1—1: A. Hille- brinkR. Fase02: totaal: 911. Donderdag speelt Samen Sterk zijn tweede wedstrijd te Hazerswoude tegen Damlust II uit Gouda. LEIDEN De sinds 1906 in de Janvossensteeg gevestigde Glasimpon Verffabriek A. v. d. Kwast N.V. gaal wegens de toenemende verkeers problemen een filiaal bouwen in Sas senheim. Zestien jaar- geleden werd te Sas senheim aan de Industriekade wegens uitbreiding van de afdeling verf een moderne fabriek met lakstokeri.j ge bouwd. Op het terrein achter deze verffabriek komt nu een moderne glashal met een kraanbaan. waardoor het laden en lossen van glaszendingen op meer efficiënte wijze kan ge schieden. LEIDEN De Leidse Studenten vereniging „Catena" ho<udt op don derdag 2 maart op Sociëteit „Horus". Rapenburg 127, een Hongaars-Roe meense avond, die zal worden opge luisterd door het Leidse Studenten- Zigeunerorkest „Padlés Puszta". De avond, die plaatsvindt in een typisch Balkanachtige sfeer, begint om half negen en is toegankelijk voor alle belangstellenden. Een plezierig nieuwtje voor Mercedes-rijders. Na jarenlang onderzoek heeft Mercedes-Benz een voor de rijder welkome wijziging aankunnen brengen op het ondcrhoudsschema. Uw wagen krijgt voortaan om de 15.000 km zijn grote beurt. In de prakrijk wil dat eenvoudig weg zeggen: minder in de garage. Dus minder uw auto missen. Minder onderhoudskosten (op 100.000 km bespaart u aan loonkosten zo'n 20 tot 40%). En dit heeft ook tot gevolg dat wachttijden, zo die er waren, kortet zullen worden. Elke Mercedes-SCTviceheort zal in de toekomst zeer duidelijk uit drie gedeelten bestaan: - het normale onderhoud - de elektronische motortest - de veiligheidsinspectie Dit nieuwe schema geldt voor alle wagens van de zg. „nieuwe generatie" sinds 1968. Bij uw dealer ligt het nieuwe semce-checkboekje voor u klaar. Hij zal u over de details en de voordelen van het systeem graag alles vertellen. Zo was het Zo is het nu 1000 1000 5000 7500* lOOOO 15000 15000 20000 25000 30000 30000 35000 40000 45000 45000 50000 55000 60000 60000 totaal 13 beurten totaal 6 onderhoud»* *roordlM«b:5000 k» «110.000 km. Timen de 15000 km beurten dóór: Mercedes-rijders hebben het alriid beter SOCT

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3