Geprikkeld NEC wacht op Ajax NAC: doelmatiger aanpak Go Ahead stelt na rust teleur Fadrhonc blijft als coach tot en met de strijd om wereldtitel Mysterie Telstar vraagt om oplossing FC Utrecht verliest met 3-1 Arbiter bij de keel gegrepen Oldenburger beslist duel ROUW/KWARTET MAANDAG 28 FEBRUARI 1972 SI'OIM U ZEIST (ANP) Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond heeft zaterdag met algemene stemmen besloten mede gelet op het advies van het sectiebestuur be taald voetbal bondscoach dr. Frantisek Fadrhonc een verlenging van zijn contract aan te bieden voor een periode tot en met het toernooi om het wereldkampioenschap 1974 (West Duitsland). Fadrhonc heeft dit aanbod aanvaard. Er is nog geen beslissing gevallen over het aanstel len van een begeleider naast Fadr honc. Men verwacht dal daarover binnen enkele weken nader zal wor den gesproken. Aan de vrij lange periode van onze kerheid, waarbij de beslissing zelfs enkele malen werd uitgesteld is nu dus een einde gekomen en weet dr. Frantisek Fadrhonc waar hij aan toe is: de immer gevoelige en van emo ties overlopende tot Nederlander ge naturaliseerde Tsjech mag het Ne derlands elftal blijven trainen tot en met het toernooi om het wereldkam pioenschap 1974 in West-Duitsland. Fadrhonc aanvaardde het aanbod zonder aarzelen. Zijn eerste jaarcon tract zou eind juni aflopen. 'Het is logisch dat het besluit later is geko men dan aanvankelijk was voorzien', aldus Fadrhonc. 'Want bij de KNVB draalt momenteel alles om de her structurering'. Fadrhonc zei dat men meollijk kan stellen dat hij echt gehoopt had op verlenging van het contract. 'Ik was toch wel aan de slag gekomen. Ook van andere kan ten heeft men belangsteling voor mij getoond. Dat is nu eenmaal normaal in de voetbalwereld'. Het Nederalnds elftal zal dit seizoen, in mei, nog een wedstrijd spelen. Peru dat dan een toernee door Eu ropa maakt, was daarvoor kandidaat, maar de Zuidamerikanen hebben vooralsnog te veel geld gevraagd. 'Misschien gaat dat bedrag nog wel naar beneden', zegt Fadrhonc hoop vol. Daarna volgt in augustus een uitwedstrijd tegen Tsjechoslowakije en op 1 november het eerste kwalifi catieduel voor het 'wereldkampioen schap tegen Noorwegen. België en IJsland zijn de andere concurrenten. Over de spelersraad, bestaande uit Israël, Van Hanegem, Keizer en Cruijf, die zaterdag 19 februari in Zeist onder meer reeds had gepleit voor het aanblijven van Fadrhonc oordeelde de oud-Tsjech: 'Voor mij Is inspraak van de spelers nooit een probleem geweest. Vooral de laatste jaren hebben de spelers gevoel voor verantwoordelijkheid gekregen. Dit geldt ook voor het Nederlands elf tal.' Binnenkort volgen nog gesprekken over een eventueel naast Fadrhonc aan te stellen begeleider van het Nederlands elftal, die dan vooral de financiële en organisatorische bij komstigheden in het oog zou moeten houden. 'Dat moet toch wel binnen een week of drie, vier beslist wor den', aldus Fadrhonc. 'Het moet ie mand zijn die past in de eenheid van het team. Alles moet in even wicht blijven. Maar eerst moet ik de inhoud van. mijn nieuwe contract nog eens zien. Dat zal wel geen problemen geven. Een kwestie van wederzijdse vertrouwen, dacht ik'. Voor bondsvoorzitter Meuleman was de kwestie Fadrhonc geen enkel pro bleem geweest. 'We hebben er nau welijks tien minuten over gepraat', zo zei hij. 'De hele zaak had we) een lange voorgeschiedenis maar dat kwam door de omstandigheden'. De heer Meuleman verklaarde geen be sluit te hebben willen nemen zonder een advies van het sectiebestuur be taald voetbal. 'In de komende her structurering zal het Nederlands elf tal helemaal onder het betaald voet bal ressorteren. En we kunnen na tuurlijk geen bondscoach aannemen die het betaalde voetbal niet zou willen. Het advies is echter een beetje lang uitgebleven door allerlei oorzaken. Vooral de rompslomp rond die herstructurering heeft veel tijd in beslag genomen. Maar de uiteindelijke beslissing had ook bij voorbeeld in november genomen kunnen worden. Ik heb alleen ge zegd dat het voor 1 maart gebeurd moest zijn, want je kunt het zo'n iemand niet aandoen om hem nog langer te laten wachten. Voor mij persoonlijk stond het al lang vast dat deze man het toch wel moest worden'. 'Die ingelaste vergadering van de spelersraad was in zoverre van bete kenis'. aldus voorzitter Meuleman, 'dat men op bijzonder goede wijze heeft uiteengezet waaraan men de voorkeur gaf. Ik moet zeggen dat die vier mensen, sprekende namens de hele groep, eigenlijk het aanblij ven van Fadrhonc toch ook wel ondersteunde. Men ziet in Fadrhonc de man die het elftal naar de eind ronde voor het wereldkampioen schap kan brengen'. Meuleman verklaarde eveneens dat zeer binnenkort gesproken zal wor den over de benoeming van een man naast Fadrhonc. 'Voorop stond de verlenging van het contract met de bondscoach. Nu gaan we eerst even rustig bekijken hoe we de verdere begeleiding meegeven. Dat moet uiteraard in het geheel pas sen'. Van onze speciale verslaggever NIJMEGEN Een tweeledige opdracht had NEC's trainer Wiel Coerver zijn spelers voor de wedstrijd tegen FC Utrecht meegegeven. Op de eerste plaats moest er een goed resultaat worden behaald om aan te tonen dat een volledig NEC beter kan dan het dit seizoen, ge handicapt als het was, tot nu toe heeft gepresteerd en daarbij moest NEC het publiek iets bieden met 't oog op de komende wedstrijd tegen Ajax. Beide opdrachten werden vervuld: NEC won met 31 ten koste van Utrecht, dat zichzelf min of meer een zeker lijkende overwinning uit handen liet nemen. Voor Wiel Coerver was het duel met FC Utrecht een sleutelwedstrijd. In tweeërlei opzicht, met het oog op net verleden en met het oog op de toe komst, moesten de spelers het gelijk van zijn beleid bewijzen. In eerste instantie ging het om het verloop van deze competitie. Coerver: 'We hebben dit hele seizoen nog geen enkele wed strijd met een volledig elftal kunnen spelen. Weliswaar ook vanmiddag nog niet, maar er is nu tenminste perspec tief dat iedereen voor de wedstrijden tegen Ajax beschikbaar zal zijn. Al leen Bonnen en Muller waren er nog niet bij, maar die kunnen volgende week allebei in het B-elftal beginnen. Al die blessures hebben ons er deze competitie van weerhouden ons aan te sluiten bij de tweede groep, de groep achter Ajax en Feyenoord. Ik heb voor de wedstrijd tegen de jongens gezegd dat er vandaag, met dit elftal, gewonnen moest worden. En was dat niet gebeurd, dan was mijn stelling over het verloop van deze competitie voor ons kapot geweest*. STIJGENDE LIJN De overwinning van NEC op het hoger geplaatste Utrecht kwam bij dit alles niet onverwacht. Eigenlijk al sinds december vertoont het spel van NEC een duidelijk stijgende lijn. En die lijn wijst, wat de naaste toekomst betreft, naar Ajax. Coerver: 'Het twee de doel van deze wedstrijd was het publiek iets te bieden. Vorig seizoen hebben we hier in Nijmegen slechts eenmaal verloren, van ADO. Dit sei zoen is dat anders geweest Het pu bliek had daardoor het vertrouwen in ons een beetje verloren. Vanmiddag (ADVERTENTIE) was de gelegenheid dat vertrouwen terug te winnen. We moesten in deze wedstrijd bewijzen dat Ajax in Nijme gen iets te wachten staat'. Ajax weet dat bij deze. Zoals ook Utrecht dat heeft ondervonden. Ge zegd moet echter worden dal Utrecht nogal schlemielig verloor. Immers: na afloop van de eerste helft stond de ploeg zelfs met 01 voor. De treffer van Marco Cabo, vijf minuten voor rust, gaf Utrecht zelfs fraaie uitzich ten. Trainer Bert Jacobs: 'Ik heb eigenlijk in de tweede helft geen moment zitten denken aan 11. We hebben de overwinning echter zelf uit handen gegeven door twee fouten. Het eerste doelpunt kwam voort uit een half weggewerkte bal die al lang buiten de lijnen had moeten zijn. En de tweede goal, die had de keeper moeten hebben. Ik kan niet anders zeggen dan dat het een persoonlijke fout van Jorgen Henriksen is geweest. Eigenlijk kan je zo'n voorsprong niet in een paar minuten uit handen ge ven. Maar die 11 gaf al een klap. Daar komen wij nog niet zo gauw overheen'. En aanvoerder Tonnie Pronk: 'Eigenlijk werden we een kwartier voor tijd verslagen. Het mo ment dat het 11 werd, was beslis send voor de rust binnen de ploeg. Als de keeper de bal mist en hij wordt verder dan niet weggewerkt, dan geef je een doelpunt weg. En dat heeft doorgewerkt. In zekere zin wa ren we na die gelijkmaker al verlo ren'. SCHULD Inderdaad had Utrecht schuld aan beide doelpunten. Het eerste van Piet Kamps die een half afgeslagen vrije trap afrondde en het tweede van Chris Kronshorst die een vrije trap van Theo de Jong van dichtbij inkop te. Anderzijds waren de doelpunten toch wel weer een logisch gevolg van de druk die NEC uitoefende. NEC is immers een moeilijk te bestrijden tegenstander. Jacobs: 'Je ontmoet hier Karei Bonsink wordt belaagd door NEC-doelman De Bree en Mellaard. een speltype dat je nergens anders vindt. Allemaal duels van man tegen man. Aan combinatievoetbal kom je niet toe. NEC heeft dan ook wel verdiend gewonnen, maar niet door zijn voetbal. Het heeft het verdiend door zijn inzet en onze fouten'. En Pronk zelfs: 'Het voetbal, zoals dat hier wordt gespeeld, is de doodsteek voor het publiek. Het publiek wil nu eenmaal geen robot-voetbal zien zoals hier. Hier zie je alleen maar paren over het veld lopen. Iedereen volgt zijn directe tegenstander de volle ne gentig minuten lang*. Het voetbal van NEC wekte de irrita tie op van Utrecht. Jacobs: 'Bij dit spel krijg je onherroepelijk bepaalde irritaties. En dan kan je de zaak niet meer in de hand houden'. Dat kon ook scheidsrechter Henk Pijper niet. Hij floot een zwakke wedstrijd; in de eerste helft werd hij nog vaak gered door zijn grensrechters die hem ech ter na rust ook in de steek lieten. Maar liefst 53 maal floot hij voor een overtreding. Wonderbaarlijk genoeg schreef hij alleen Chris Kronshorst op, en dan nog wel voor een verhou dingsgewijs lichter vergrijp. DRUK Met dat alles bereikte NEC echter wat het wilde bereiken. Al vielen de doelpunten (het derde, alleen belang rijk voor de statistiek, maar wel het mooiste werd voorbereid door Theo de Jong en afgerond door Cas Jans- sens) wel vrij laat. Theo de Jong: 'De druk was er wel maar het zat steeds niet mee. Die eerste goal van ons viel geloof ik om vijf voor vier, een kwartier voor tijd. Het had niet veel langer moeten duren'. En Jacobs: 'Blijft het vijf minuten langer 01. dan is er niets aan de hand en maken we ook nog wel 02'. De druk werd echter toch te vroeg te groot. Pronk: 'Bepaalde spelers in onze ploeg zijn nu eenmaal nog niet opgewassen te gen dit soort voetbal, al zag je dat in de loop van de strijd al verbeteren. Toch veroorzaakte dat die klap na de gelijkmaker'. AJAX Voorlopig wijst de stijgende lijn in de prestaties ran NEC in de richting van Ajax. Voor Coerver gaat die echter nog veel verder. 'Wat is tenslotte eigenlijk stijgende lijn? Dat is goede spelers achter de hand hebben. En naast de bekercompetitie zijn we daar nu mee bezig, voor het volgend sei zoen. Voor de volgende competitie zullen we naast conditie en tempo nog tenminste twee jonge spelers van het type Felix Muller in de ploeg moeten hebben. Ik hoop er voor de wedstrijd tegen Ajax, naast Muller zelf. al een te kunnen gebruiken'. Mentaal staat NEC in ieder geval sterk. De Jong: 'Er wordt de laatste weken hier veel beter onder elkaar gespro ken dan vroeger. Dat uit zich ook in de maniér van werken. Op de training bijvoorbeeld waar nu veel gewerkt wordt op het in de ploeg houden van de bal. Dat zullen we trouwens tegen 'We raken beter ingespeeld nu ie- de stemming zo goed is komt voor een belangrijk deel doordat we nu een spelersraad, Chris Kronshorst. Theo de Jong, Miel Pijs en Nico de Bree, hebben. Die spreken alles voor ons uit'. Weet NEC dus nu waar het aan toe is, voor Utrecht dat alleen nog kan Ajax nodig hebben. Tegen Ajax moet je kunnen tikken'. En Cas Janssens- dereen ongeveer weer fit is. En dat hopen op de UEFA-Cup is de situatie na de nederlaag alleen maar on duidelijker geworden. Jacobs echter: 'Ik zit hier niet- zo mee. We krijgen nu twee wedstrijden achter elkaar thuis en dan zijn we er weer bij. Daar ben ik van overtuigd'. En Ton Pronk: 'Op dit punt kan deze ne derlaag gunstig uitwerken. Er komt een reactie en die zou voor de komen de thuiswedstrijden wel eens erg gun stig kunnen zijn'. NEC—FC Utrectat 3—1 10—1) 40. Cabo 0— 1. 72. Kamps 11. 76 Kronshorst 21. 89. Janssens 31. Scheidsrechter: Pijper. Toe schouwers- 11.000. NEC: De Bree; Kornelis, Eggenkamp, Pijs. Mellaard: Kamps, Kronshorst, Visser; Thijs- sen, Janssen, De Jong. FC Utrecht: Henriksen; Hildebrand, Adriaan- se. Pronk. Van Huissteden; Coté (Groenen dijk), Olsen, Cabo (Seemann); Van Veen, Van Stijn, Bonsink. EDDY POELMANN Mankracht op middenveld relt Volendam BREDA Het zag er de laatste tijd naar uit, dat NAC bijna uit geblust de eindfase van de com petitie zou ingaan. Immers, de re sultaten van de laatste weken (moeizame bekerzege op SW, 10, de rake klap van Ajax 25, de nederlaag voor de beker tegen NEC 10) hadden het zelfver trouwen van de Bredanaars aan getast. NAC was zijn overtuiging kwijt en de ploeg van Ben Peeters leek langzaam maar zeker in el kaar te zakken. Peeters: 'Ik kreeg er genoeg van. Mijn collega's kwamen naar mij toe en complimenteerden me met het leuke spel. Tegelijk bedankten ze me ervoor dat we zo lief gespeeld hadden en dat we zoveel ruimte gaven. Dat moest nu eindelijk maar eens uit zijn, want je wordt er niet veel wijzer van, omdat zulke opmerkingen geen punten ople veren'. Peeters. die na lange tijd weer over Atie Graumans kon beschikken maar het zonder Frans Vermeulen (spierblessure) moest doen, streefde naar een steviger en doelmatiger aan pak. Er moest meer pit en mankracht op het middenveld komen. Dat zou de weg moeten zijn om het zelfvertrou- 'wen weer op te vijzelen. De 2-0-winst de afgelopen week op het militair elftal was al het eerste tastbare resul taat van Peeters' streven. Ben Peeters had Piet van Dijk voor Stannley Bish verkozen omdat Van Dijk als stoorzender op het midden veld tegen de militairen goed had voldaan en bovendien nog scoorde. Misschien dat NAC zich in de eerste helft wat te veel op het middenveld concentreerde, daar pas na rust het Bredase overwicht op het middenveld tot uitdrukking kon worden gebracht. Bertus Quaars knalde al direct na de hervatting een vrije schop achter Van Straaten, nadat Jack Jonk de vrijgeko men Brouwers op de rand van het strafschopgebied had neergelegd. Het laten vallen van Bish voor Van Dijk was nog in een ander opzicht een gelukkige greep. Peeters wilde Bish achter de hand houden wanneer hij een snelle spitsspeler nodig mocht hebben. Nadat de eerste reactie van Volendam op de opgelopen achter stand wat was geluwd, verving Pee ters Van Dijk door Bish. Peeters: 'Na dat we met 1-0 voor waren gekomen, had ik Piet nog steeds als stoorder nodig. Volendam ging sterk aanvallen en dat moest gestuit worden. 'Peeters had op dat moment zeker zijn extra man op het middenveld hard nodig omdat de Bredase defensie nogal on zeker optrad bij het Volendam-offen- sief. Peeters: 'Je kunt het eigenlijk niet begrijpen, want daar heb ik toch mijn grootste routine staan. Bij O-O- spelen ze rustig, maar komen ze voor, dan worden ze onzeker". Het inzetten van Bish bracht tenslotte de definitieve beslissing in het voor deel van de Bredanaars. De rappe Bish wilde zich revancheren voor zijn passeren en was zeer actief om de Volendamdefensie ui verwarring te brengen. Hij bracht de stand na een dieptepass van Van Gorp op 2-0. Bish: 'Ik was erg geprikkeld, want ik veelde me rot, toen ik hoorde dat ik er niet bij was. Ik heb me nu kunnen revancheren'. Voor Volendam kwam de nederlaag hard aan, immers de voorbereiding (o.a. een boswandeling) was nog in tensiever dan voorheen geweest. Vooral ook omdat Volendam door het inzetten van een Jaap Jonk (Kippie) 20 jaar voor Kwakman er blijk van gaf over veel kwaliteit te beschikken Met het grootste gemak zette hij de Bredase routiniers op het verkeerde been, maar het mocht toch niet tot doelpunten leiden. Coorn: 'Die jou je eens in een goed draaiend team moe ten zetten. Verzuchtte tenslotte Johan Pelk: 'Dat is toch geen voetballen rneer. We hebben nu al zo vaak laten zien dat we kwaliteiten hebben, maar de resultaten blijven maar uit. Ik weet nu niet meer welk systeem we nu weer moeten gaan toepassen. Ik geloof dat we er nu al zo'n vijftig hebben geprobeerd. Of is het beter dat we maar gaan pingpongen?' NAC—Volendam 2—0 (0—0» 46. Quaars 10. 73. Bisch 20. Scheidsrechter: Brou wer. Toeschouwers: 6.000. NAC: Van Dongen: Van Gorp. Schrijvers. Delmotte. Bakker: Graaumans. Quaars. Bouwmeester; Bouman, Van Dijk (Bisch). Brouwers. Volendam: Van Straaten: De Boer. Hans Jonk. Jac Jonk. Jan Jonk: Zwarthoed. Pelk. Kwakman (Jaap Jonk): Bond. Ferreira. Jan Mühren. Van onze sportcorrespondent DEVENTER De ruim 6000 toeschouwers bij Go Ahead Eagles MW (11) keerden na 90 minuten voetbal ontevreden naar huis terug. Beide ploegen stelden in Deventer teleur waarvan Go Ahead Eagles het meest. De ploegvan trainer Barry Hughes, die in de eerste helft oppermachtig was en door een doelpunt van Hans Bleij- enberg (40e minuut) een krappe voorsprong had genomen, gaf door eigen schuld de volle winst uit handen. Trainer Barry Hughes: 'We hadden de overwinning al in de zak. Vooral in de verdediging heeft Go Ahead Eagles fouten gemaakt. MVV profiteerde daar handig van'. De weinig spraakza me MW-trainer Knobel: 'Het was rok voor de Maastrichtenaren een teleur stellende wedstrijd'. In de eerste helft was de ploeg van Barry Hughes oppermachtig. Flitsen de combinaties tussen Egbert ter Mos, Hans Bleijenberg en de razendsnelle Bert van Marwijk bezorgden MVV- doelman Jan Körver veel werk. Go Ahead Eagles bleef aanvallen en zette MVV met de rug tegen de muur. Doelman Körver was in de eerste helft de grote held en kon tot vijf minuten voor rust zijn doel schoon houden. Colonbain was reeds in de 17e minuut vervangen door Hoenen. die samen met Strokamp en Körver tot de uitblinkers van MW behoorde. Vijf minuten voor de rust schoot de ver opgekomen Kolkman de bal naar Henk Koenders die net een sliding de bal doorspeelde. De vrijstaande Hans Bleijenberg, de zoon van ex- international Wim Bleijenberg. schoot de bal onhoudbaar langs de MVV- doelman. Na de rust maakte Go Ahead Eagles de grote fout door in de achterhoede de bal te lang bij zich te houden waardoor MVV feller ging aanvallen. Enkele malen kwam doelman Nico van Zoghe in gevaar. In de 25e minuut van de tweede helft kreeg MVV de beloning voor de inzet en het enthousiaste spel. Brokamp onder nam een solo en 'wandelde' tussen Gerard Somer en Henk Warnas door tot vlak vooi* Nico van Zoghel. De bal verdween onhoudbaar langs de Deven ter doelman. Go Ahead Eagles ging weer over tot de aanval. Het slotde- fensief werd echter te laat ingezet.^ MW hield in de resterende minuten het hoofd koel en gaf de Deventer ploeg geen kans meer. In het slotif- fensief moest MVV doelman Körver met een ernstige dijbeen blessure het veld verlaten. De held van MVV werd vervangen door Matthijssen die even als de 'meester' geen fouten meer maakte. Go Ahead—MVV 1—1 (1—0) 40. Bleijen berg 10, 70. Brokamp 11. Scheidsrechter: Geurtsen. Toeschouwers: 6500. Go Ahead: Van Zoghel: Kolkman, Warnas. Somer. Vcenstra: Koenders (Smid). T^r- Mors, Arniz: Van Marwijk. Geels, Bleijen berg. MVV: Korver (Mattijssen): Klingen. Herben. Lacroix. Pleumeeckers; Hoenen (Colombain). Dijkstra. Den Rooijen: Brokamp. Redel, Bon- frère. Van onze speciale verslaggever EINDHOVEN Telstar blijft de meest wonderlijke ploeg in de eredivi sie. Een 3-0 nederlaag tegen PSV klinkt roemloos. Geeft in de meeste gevallen ook weinig ruimte voor dis cussie. Bij Teister is dat altijd het tegendeel. Trainer Jan Rab heeft al eens om een psycholoog geroepen. De tijd lijkt rijp om de geestelijke bege leiding in te voeren. Voor de zoveel ste keer kon Telstar het weer niet waarmaken terwijl de ploeg barst van het talent. Ook het voetbal is er naar. maar de resultaten blijven uit. Het mysterie Telstar vraagt allang om een oplossing. Zaterdagavond kon opnieuw niemand een antwoord geven. Pleun Strik, de PSV-verdediger, zei treffend: Telstar is een van de betere ploegen in de eredivisie. Maar nu 'k dat zo zeg betrap ik ire er op dat ik dat de laatste seizoenen al vertel. Het is jammer dat het steeds maar een veelbelovende ploeg blijft'. Nog niet zolang geleden kon Telstar de vreemdste dingen uithalen. In Velsen werd verscheidene keren als een van zelfsprekendheid van de toppers ge wonnen. Mindere tegenstanders kwa men er meestal veel beter af. De vaste kernspelers deden het dan af met 'typisch Telstar. Dat kun je alleen van ons verwachten'. Niet begrijpend dat ze zich daarmee tekort deden. Na twee seizoenen is er niet veel veran derd. Wel voetbalt Telstar nu beter dan ooit. maar. In groepjes stonden de spelers met elkaar over de geflatteerde 3-0 te praten. Geen van hen had een verkla ring. Jaap Zwaan: 'We moeten die bal eens tussen die palen schoppen. Dat is alles, geloof ik. Ik keek er echt van op, zoals we in de eerste helft liepen te spelen. Het leek wel of het een thuiswedstrijd van ons was. Zo goed ging het. Na een haf uur dacht ik dit is een gewonnen partij. Daar twijfelde ik niet meer aan. Maar ja, het wil niet'. Kurt Under, de trainer van PSV, gaf eerlijk toe: 'Die eerste helft heeft Telstar heel knap gevoetbald. Toen zijn we goed weggekomen'. En dat zei Linder, die doorgaans niet zo scheutig is met conplimentjes. 'Voor al technisch was het mooi wat Tel star liet zien'. Telstar heerste waar het wilde. Strik: 'Hel middenveld van hun is erg sterk. Fens is een goeie voetballer en die nummer negentien'. Pleun Strik doelde op Jos Jonker. Het grote ta lent Jonker domineerde op het mid denveld. Vanuit dat gunstige gegeven schiep Telstar zich kansen. Kees van Kooten (geen slecht debuut) en Ko Stout hadden voor het intikken. De klasse van Jan van Beveren en on nauwkeurigheid gaven PSV de gelegenheid tot herstel. Vlak voor rust (het ongunstigste moment) maakte Eef Mulders 1-0. In de tweede helft zorgden weer Mulders en Schmidt Hansen voor de andere doel punten. In de tweede helft moest Telstar terug. De ploeg had teveel kracht verbruikt. Rab: 'De jongens lipeen te veel met de bal. Dat was één factor. Dat doelpunt van PSV vlak voor rust zat ze natuurlijk ook niet lekker'. Hans Driessen echter: 'We hebben dit seizoen zeker al hon derd kansen onbenut gelaten. De spelers in de spits missen zelfvertrou wen'. En Rab opnieuw: 'De vleugels draaiden niet zo als het moet. Daar door kreeg Van Kooten te weinig voorzetten. Ik ben geen bluffer, maar ik durf nu te zeggen dat Telstar gaat komen. Op korte termijn vliegen de ballen in het doel. Het voetbal is daar gewoon te goed voor. Het succes wil ik afdwingen'. Met uitzondering van Van Kraay, Van Beveren en Schmidt Hansen speelde PSV opnieuw ver onder de maat. Willy van der Kuylen: 'Tegen Volen dam voor de beker hebben wé ge faald. Pas geleden hebben we vriend schappelijk tegen Helmond Sport ge speeld. We wonnen met 3-1, maar dat was helemaal ellende. Nu ging het weer een beetje, maar het was niet best'. Het zit er niet in dat PSV dit seizoen nog veel zal presteren. Pleun Strik ziet het zo: 'De verbindingen lopen niet. Het gemis aan kwaliteit ligt op het middenveld. Het volgend seizoen moeten daar twee nieuwe spelers komen. Dit seizoen kunnen we verder wel vergeten. Er is voor ons geen eer meer te behalen'. PSV—Telstar 3—0 (1—0) 43 Mulders 1—0. 58. Mulders 2—0, 88. Schmidt Hansen 3—0. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 10.000. PSV: Van Beveren: Van den Dungen. Strik. Radovic. Van Kraay: Lubse (Munk Jensen). Dijkstra. Van der Kuylen: Schmidt Hansen. Van Woerkum (Hoeke'ma), Mulders. Telstar: Van der Meeren; Driessen, Andre, Zwaan. Bisschot: De Vries, Fens. Jonker; Bond (De Wit), Van Kooten. Stout (Stanic). HARRY VERMEEGEN DEN BOSCH Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd RKJVV tegen Nieuwkuijk in de vierde klasse B van Zuid 2 werd de speler Wim Vos van RKJW na herhaaldelijk gewaarschuwd te zijn wegens ruw spel door scheidsrechter J. van den Ven uit Veghel van het veld gezon den. Voordat de speler aan dit bevel voldeed greep hij de scheidsrechter bij de keel en drukte zo hard dat de man bijna van zijn stokje ging. De man werd ontzet en verklaarde daar na. nadat hij weer wat lucht had gekregen, niet meer in staat te iijn de ontmoeting verder voort te zetten. Nieuwkuijk leidde op dat moment met 1-2. Van onze sportcorrespondent GRONINGEN Het derde treffen dit seizoen tegen FC Groningen, heeft FC Den Bosch weer geen succes opge leverd. Na de 1-1 stand in het eerste competitie duel en de 1-0 verloren bekerwedstrijd werd het nu opnieuw een 1-0 overwinning voor de Gronin gers. FC Den Bosch was er kennelijk op uit om de score op 0-0 te houden. De Brabanders legden volledig het accent op de verdediging. Dat kon, omdat al spoedig bleek dat de G onin- gcr voorhoede totaal ongevaarlijk was. Spitsspeler Barne Jensen werd dooi de uitblinkende Schuurman volledig in bedwang gehouden. Met de vleugel spelers Bos en Oldenburge hadden de Bosche verdedigers niet de minste moeite. FC GroningenFC Den Bosch 10 (10» 42. Oldenburger 1—0. Scheidsrechter: Dorp mans. Toeschouwers- 5.000. FC Groningen: Nordstrom: Schipper. Corne lls. Koeman, Guns; Van der Heide. Fransen. Hovenkamp; Bos (Hylkema). Jensen. Olden burger. FC Den Bosch: Van der Pluym; Van der Ley. Schuurman. Van den Bergh. Schrlever: Brands. Krijgh. Graaumans; De Jong. Beek. Mi tic.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8