Toparbiter 'helpt' Rijvers Feyenoord kan niet zonder de Kromme MHIIIWBBI Omstreden treffer (buitenspel?) bezorgt FC Twente alsnog een punt: 1-1 Eredivisie Voetbalbond verschuift bekerduel Ajax-NEC Sporttoto Lotto Gratis zelfklevende dierenfoto's bij Esso Forse winst voor turnsters 6 TROUW/KW \RTET MAANDAG 28 FEBRUARI 1972 Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Misschien heeft Kees Rijvers, de trainer van FC Twente, nu iets om over na te denken. Rijvers immers was de man die openlijk kritiek had op topscheidsrechters die zijn FC Twente regelmatig zouden benadelen. Maar na het duel Sparta-FC Twente, zal Rijvers één van die topscheidscheidsrechters Leo van der Kroft ongetwijfeld dankbaar zijn. Van der Kroft kende een uiterst dubieus doelpunt van Willy van der Kerkhof toe waardoor Twente toch nog een punt aan het duel overhield 111 Op het moment dat Van der Kerkhof de bal ontving, ging de vlag van grensrechter Peter Gans omhoog om dat Van der Kerkhof duidelijk zicht baar buitenspel stond. Trouwens, ook Pahlplatz en Jeuring bevonden zich achter de Sparta-defensie. Van der Kroft keurde de treffer niettemin goed en keurde Gans geen blik waar dig. Van der Kroft: 'Ik hoefde niet naar m'n grensrechter te kijken om dat ik op één lijn stond en de situatie dus het best kon beoordelen'. Op het moment dat Van der Kerkhof onder de blunderende Doesburg door scoor de, stond Van der Kroft echter ver scheidene meters achter de positie van Van der Kerkhof. Gans. overigens de enige getuige in de zaak Cruijff-Advo- AMSTERDAM Het sectiebe- stuur betaald voetbal van de KNVB heeft besloten de beker wedstrijd tussen Ajax en NEC. die oorspronkelijk voor 15 maart in Amsterdam was vast gesteld te verschuiven naar woensdag 29 maart. De competi tiewedstrijd tussen beide clubs blijft op 19 maart (in Nijme gen) geprogrammeerd. Manager Wil Jansen van NEC verklaarde dat een gevoel van machteloosheid bezit van hem had genomen. 'Ik had zeker niet venvacht dat de beslissing op zo'n korte termijn af zou komen. Vrijdagmorgen heb ik de heer Van Praag pas voor het eerst over deze kwestie gespro ken. Het verbaast me dat de KNVB onze belangen zo snel opzij kan schuiven'. Jansen zei dat NEC geen acties tegen het besluit gaat ondernemen. 'Dat heeft toch geen zin. Wij zijn nu eenmaal de zwakste partij. Voor pns wórdt- liet programma nu wél heel..zwaar'. NEC treft nu achtereenvolgens Ajax (voor de competitie) op 19 maart, FC Twente op 26 maart, Ajax (voor de beker) op 29 maart en FC Den Haag op 3 april (tweede paasdag). 'Als Ajax zich nu plaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europa Cup komt ons bekerduel weer ongelegen', aldus Jansen. Hij voegde er nog verbitterd aan toe: 'De sfeer zal nu op 19 maart zeker geladen zijn. En als er dan iets gebeurt krijgen wij het natuurlijk op ons dak'. boete excelsior De tuchtcommissie betaald voet bal van de KNVB heeft aan Rotterdamse eredivisieclub Ex celsior een geldboete opgelegd van 1500 gulden, waarvan 1000 gulden voorwaardelijk, zulks met een proeftijd van een jaar. De reden van de straf is h^t feit dat er onmiddellijk na af loop van de wedstrijd Excelsi orHaarlem (13 februari) on geregeldheden hebben plaatsge vonden. waarbij scheidsrechter Weerink werd bespuwd en een van de grensrechters een schop tegen de enkels kreeg. Naar aanleiding hiervan heeft de KNVB Excelsior verplicht vóór 1 mei een 'kooi' te maken tus sen de uitgang van het speel veld en de ingang van de kleed kamers. Waarschuwing De tuchtcommissie betaald voet bal van de KNVB heeft de be sturen van de semi-profclubs door middel van een brief op het hart gedrukt hun oefenmees- ters te waarschuwen geen deni grerende kritiek meer te uiten op scheidsrechters. De inhoud van de brief aan de clubs luidde als volgt: 'De tuchtcommissie betaald voet bal van de KNVB heeft gecon stateerd dat de laatste tijd in toenemende mate trainers en/of coaches hetzij direct na een wedstrijd hetzij in een later sta dium middels de pers negatieve, dikwijls denigrerende kritiek uiten op scheidsrechters en grensrechters. De tuchtcommis sie betaald voetbal, die hierover ten zeerste verontrust is, heeft besloten in de toekomst streng te gaan optreden tegen die trai ners, coaches of andere club functionarissen, die zich op dc een of andere wijze in beledi gende of laakbare zin uitlaten over scheidsrechters en/of grens rechters'. Een van de trainers, die zich nogal eens kritiek veroorloofde op scheidsrechters hij meent dat arbiters de topclubs bevoor delen is Kees Rijvers van FC Twente. Na afloop van de wed strijd SpartaFC Twente re ageerde hij op de brief van de tuchtcommissie als volgt: 'Ik zal navragen wat de KNVB met de ze brief voor heeft. De inhoud ervan is mij verre van duidelijk'. caat die blééf volhouden dat Cruijff schuld had: 'Ik zag iemand buitenspel staan, of dat Van der Kerkhof was weet ik niet. Maar als de scheidsrech ter de treffer goedkeurt, dan is dat zijn beslissing. Ik ben maar grens rechter, ik heb niks te beslissen'. Rijvers deed de zaak glimlachend af met een dooddoener: 'Goed, ik heb kritiek gehad, maar Van der Kroft is toch één van de scheidsrechters waar ik het meeste respect voor heb'. Merkwaardig genoeg protesteerde er geen enkele Spartaan. Eijkenbroek: 'Ik had me al omgedraaid. In de eerste plaats was het buitenspel en in de tweede plaats dacht ik wel dal Pim dat balletje zou stoppen. Maar toen ik gejuich hoorde, draaide ik me stom verbaasd om'. En Venneker: 'We wa ren volledig overbluft, niemand ideali seerde zich eigenlijk wat er gebeurde. Dat balletje haalde de doellijn ten slotte amper. Daardoor vergaten we eigenlijk te protesteren. Trouwens, niemand van ons had de grensrechter zien vlaggen'. Die klap kwam Sparta niet meer te boven. Bosveld: 'Het ritme was in één klap verdwenen. Na dat doelpunt hebben we zeker vijf minuten vergeten te voetballen en daarna was de overtuiging weg'. Nadat Twente Epi Drost geblesseerd had zien vertrekken, had Sparta het duel al kunnen beslissen. Door het verlies van Drost veranderde de Twente-defensie in chaotische bende die handenvol kansen weggaf. Sparta verzilvej-de er slechts één toen Heijer- man attent reageerde op een subtiel passje van uitblinker Charley Bos veld: 1-0. Het was vooral de grandioze doelman Piet Schrijvers die Sparta van een tweede doelpunt afhield, al had hij geluk toen een knal van Kristensen op de paal explodeerde. Sparta-trainer Elek Schwarz had ge- Hik toen hij later stelde: 'De discus sies over dat Twente-doelpunt waren niet nodig geweest als wij in de eerste helft twee, drie doelpunten ge maakt hadden'. Diezelfde Elek Schwartz had vóór het duel al kritiek moeten incasseren. Door de terugkeer van Hans Eijken broek werd Schwartz gedwongen één van de elf die Feyenoord had bedwon gen, te vervangen. Hij koos Jan Klijn jan. Daardoor speelde Sparta tegen het defensief ingestelde Twente met een nogal verdedigend ingesteld mid denveld: Bosveld, Van der Veen, Wal beek. Dat trio kreeg in het eerste half uur weinig kans gevaarlijk te worden, ook al omdat Van der Veen aanval lender ingesteld dan Walbeek zich in die periode regelmatig met de hardwerkende Van der Vall moest bezighouden. Schwartz wilde niet te diep op de vervanging van Klijnjan ingaan, maar Bosveld liet weten: 'Ik heb begrepen dat er de laatste tijd te arrogant werd getikt op het midden veld. Daardoor is Jan er waarschijn lijk uitgehaald'. Die vervanging bete kende dat Klijnjan voor het eerst van zijn leven met uitzondering van het Nederlands elftal op de reser vebank zat. Klijnjan: 'Ik heb me zon der meer bij die beslissing neerge legd, maar ik wil de zaak van de week wel uitpraten. Ik weet dat ik dit seizoen niet best speel, maar de oor zaak daarvan ligt niet alleen bij mij. Ik ben misschien voor vijftig procent fout geweest, maar de andere vijftig procent ligt aan bepaalde omstandig heden'. Ook enkele spelers hadden zich de laatste weken niet erg gunstig over Klijnjan uitgelaten. Er werd zefs gesuggereerd dat Klijnjan zo sïecht speelde omdat hij zijn transfer-, waarde wilde drukken. Kiijnjan, ver ontwaardigd: 'Een prof kan niet be wust slecht spelen. Wat zou ik dan moeten doen"' De bal naar een tegen stander schoppen? Nee, dat is het niet. Ik neem zo snel mogelijk contact op met Verzijl, mijn zakenwaarnemer. Met die man wil ik eerst de zaak uitpraten en dan gaan we met de betokken mensen rond de tafel zit ten. Want er zijn toch een aantal dingen die me steken'. I-Iet ontbreken van Klijnjan leek ook Twente te verrassen: Wildbret leek nogal verbaasd dat hij tegenover Wal beek kwam te staan en in het eerste kwartier kwam hij nogal eens zwem men. Rijvers: 'Een half uur voor de wedstrijd hoorde ik dat Klijnjan niet zou spelen. Wildbret had inderdaad in zijn richting moeten spelen en dat idee schud je niet ineens in een half uur van je af. Daarom had ie waar schijnlijk ook even moeite om zich aan Walbeek aan te passen. Het feit dat Klijnjan er niet bij was, veroor zaakte toch wel een bepaalde storing'. Toch kon Riivers ook terecht wijzen op enkele positieve, punten. Want na het verlies van Drost en Oranen, die kort voor rust uitviel, richtte Twente rich toch weer op. Ondanks de vele omzettingen die de blessures van Drost en Oranen noodzakelijk maak ten. kwam Twente terug. Rijvers: 'Dat vond ik toch knap. Er kwant tenslotte een middenvelder op de backplaats terecht en dat kost toch tijd om je daaraan aan te passen'. Ook Schwartz werd door het wed strijdbeeld tot een wijziging gedwon gen: Venneker verhuisde naar het middenveld en Walbeek nam zijn plaats in. Maar na twintig minuten kwam Venneker toch weer in de ver dediging terecht toen Schwartz Wal beek naar de kant haalde en Klijnjan alsnog het veld instuurde. Klijnjan kreeg twee kansen, maar ook hij kon de onvermurwbare Schrijvers niet be dwingen. Klijnjan later: 'Nu pas merk je hoe waardeloos het is om in te moeten vallen. In 25 minuten moet je ineens wat laten zien; dat is bijna niet te doen'. Vulde Schwartz aan: 'Ik •.noest toch wat doen na dat doelpunt van Twente. Maar dat wil niet zeggen dat ik daarmee ongelijk beken door Klijnjan uit de basisopstelling te la ten. Als we voor de rust met 3-0 voor hadden gestaan, dan had niemand iets over Klijnjan gezegd'. Naast het gelijkespel dat Twente aan het duel met Sparta overhield, kent Rijvers toch ook nog problemen. Jeu ring is nog lang niet de Jeuring die Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Voor de tweede keer dit seizoen heeft de leiding van Feyenoord gemeend om ster-speler Willem van Hanegem een disciplinaire straf op te moeten leggen. En voor de tweede keer dit seizoen bleek ook hoe kwetsbaar een Feyenoord zonder die Van Hanegem is. DWS verloor gistermiddag weliswaar nog (met 0—2), maar geen van de Rotterdammers kan er op bogen een partij, Feyenoord waardig, ten beste te hebben gegeven. Van Hanegem werd gemist en de straf die Ernst Happel voor hem had uitgedacht lijkt zijn medespelei's even zwaar te treffen. Het gebeurde dus al eerder dit sei zoen. Kort voor de thuiswedstrijd te gen FC Twente kreeg Van Hanegem ook al bonje met Happel. Er volgde een schorsing en Feyenoord verloor op zondagmiddag de aansluiting met Ajax. Het conflict werd bijgelegd (bondscoach Fadhronc liet in woord de Feyenoorder twee dagen later te gen Luxemburg ook niet vallen) en de Rotterdammers waren weer enigs zins terug. Nog geen maand later liep Willem van Hanegem een schorsing op. En weer bleek hoe zwaar hij gemist werd. Tegen een vooral met zichzelf worstelend PSV ging Feyen oord voor de derde keer in de competitie ten onder. Overigens werd het daarop volgende (bekeriduel zonder Van Hanegem een royale 5-0 overwinning op Blauw Wit. INCIDENT Deze week deed zich opnieuw een incident voor tussen Van Hanegem en Ernst Happel. En de Oostenrijkse trainer zag als enige oplossing vrij dagmorgen zijn ras-schakelaar niet mee te nemen naar Amsterdam voor de wedstrijd legen DWS. Want zo zei Ernst Happel: Ik had hem natuurlijk een boete kunnen geven van vijfhon derd of duizend gulden, maar dat helpt niet. Dat is niet goed voor de mentaliteit. Volgens mij was er maar een mogelijkheid en die heb ik benut. Ik moest die ingreep doen'. En zo kon Willem van Hanegem vrijdagavond breeduit tot diep in de nacht op de eerste rij het Grand Gala du Disque volgen. Feyenoord heeft het geweten. Zoals de Rotterdammers in de eerste helft ook hebben geweten, dat je ongestraft niet dan ook nog Franz Hasil aan de kant kunt houden. Ook voor Happels landgenoot Hasil, moest een plaats naast de ploeg een nieuwe impuls zijn. Ernst Happel verwijt Hasil niet de juiste instelling in het veld te hebben. Door hem de zekerheid van een vaste plaats in de ploeg even te ontnemen, hoopte Happel hem weer de juiste mentaliteit te bezorgen. Maar nog in de rust van DWS-Feyen- oord kon Franz Hasil zich verheugen op zijn rentree. KUTTEN Het moest ook wel, want de Rotter dammers kwamen juist op het mid denveld die eerste helft helemaal niet uit de verf Hel haperde op vele fronten en DWS. met een uitstekend ingestudeerde taktiek profiteerde daar gretig van. Uiteraard was het de be doeling van Pim van der Meent ge weest het middenveld-spel van Feyen oord te ontregelen. Maar dal het zo uitgekiend zou lukken, had hij ook nauwelijks durven hopen. Zijn drie 'klitten' Overweg aan Posthumus. Mul ler aan Ladinsk.v en Flinkevleugel aan Moulijn) voerden hun opdracht consequent uit. Al leek Niels Overweg tegen Hans Po&tunius dikwijls meer uit op intimidatie dan op een voetbal- technische confrontatie. Maar zo ontregelend op het midden veld. hield DWS de nul heel lang vast. Constateerde Pim van der Meent na afloop niet ontevreden: 'Ik dacht dat wij in de eerste helft Feyenoord goed tegenspel hebben geboden. We speelden met slechts twee spitsen Dekker en Van Slooten en daarach ter had Klaas Nuninga de opdracht voor rugdekking te zorgen. Dat lukte heel aardig, er zijn voor ons voor rust zelfs betere kansen op een doelpunt geweest dan voor Feyenoord'. De Rot terdammers raakten precies tweemaal zwaar in de verdrukking. Eerst toen Chris Dekker op aangegeven van Klaas Nuninga te lang wachtte met schieten (Van der Meent: 'Dat ont breekt ons nog, de durf om op zo'n moment ook werkelijk uit te halen') en later toen de kleinste man van het veld, Frits Flinkevleugel toen hij door Israël was vrijgelaten, rakelings naast doel kopte. KLACHT Na rust was Franz Hasil (in plaats van de onopvallende Jan Boskamp) er bij en toen bleek Feyenoord in de aanval plotseling de nodige kracht en Franz Hasil (links) schiet Feyenoord mei een door Flinkevleugel van richting veranderd schot naar een voorsprong. het vernuft tc hebben om DWS inderdaad op de knieën te helpen. Ook omdat Lex Schoenmaker die Hans Postumus was komen vervangen iets teruggetrokken speelde, waardoor Overwegs aanvullende rol in dc defen sie werd verminderd. Het was ook die Lex Schoenmaker, die Feyenoord na tien minuten aan de eerste treffer hielp. Al was de inbreng van Franz Hasil niet onaan zienlijk, Hasil leek in te lopen op een gemeen wervelende bal van Schoen- maker. Doelman Jongbloed en Flinke vleugel reageerden daarop en zonder dat iemand er iets aan kon doen verdween de bal in het doel. Van der Meent: 'Foutje? Ik geloof dat je niet over een foutje kunt spreken bij zo'n half als schot half als voorzet bedoel de bal. Het was heel normaal dat Jongbloed en Flinkevleugel reageer den op Hasil. Het enige wat Jan had kunnen doen was proberen de bal weg te schieten'. Feyenoord stond voor en op dat mo ment kon de ploeg ook weer langzaam gaan denken aan wat doordachter veldspel. Het resultaat was eerst een schot van Ladinsky op de vuisten van Jongbloed en kort daarna de tweede treffer. Schoenmaker liet een voorzet los, die door Atilla Ladinsky (hard werkend en daardoor steeds de volle aandacht vragend van de Amsterdam se verdediging) vindingrijk achteruit naar Wim Jansen werd gekopt. Jan sen klaarde het karwei met een hard schot: 0-2. NUNINGA Pas op dat moment dacht Van der Meent eraan spelers te gaan wisselen. Klaas Nuninga, voor het eerst sinds zes weken weer in actie en duidelijk geplaagd door conditie-tekort, werd vervangen door Bachofner. Kort daar na kwam Olk verdediger Goedhart vervangen. Pim van der Meent ver klaarde die wijziging, die DWS plotse ling aanvallend kracht opleverde, met: 'Ik kon Klaas Nuninga nauwelijks missen lot dat moment. Ik kon ook niet denken aan hét inzetten van bijvoorbeeld Gerrie Deijkers, omdat hii nog hinder ondervindt van een blessure. Maar Klaas was toen inder daad uitgespeeld. En Goedhart moest ik later ook nog vervangen door een notabene zeventienjarige jongen. Olk'. Dat noemde de trainer van DWS de kern van het probleem waar hij juist in dit soort duels zwaar mee komt te zitten. 'We hebben en daar moet ik op blijven wijzen, een jonge ploeg die nog alles heeft te leren. In dit soort wedstrijden komt dat sterk naar vo ren. Dan blijft het woekeren geblazen, ook omdat we met een aantal gebles seerde spelers zitten Ik heb me daar in deze wedstrijd gewoon bij neer Ie leggen'. Voor Ernst Happel breekt er een week aan waarin hij zal gaan moeten praten, en dan vooral met Willem van Hanegem. die zich mokkend heeft neergelegd bij het besluit van zijn trainer. Happel: 'De situatie kan snel veranderen. Er zal wel een oplossing komen. En wat deze wedstrijd dan nog betreft, ik kan mijn spelers al leen maar prijzen voor de inzet die zii hebben getoond. Een middenveld zonder Van Hanegem en Hasil is een probleem voor de hele ploeg. Maar met een goede inzet hebben zij zich daarbovenuit gewerkt. Zeker in de eerste helft. Maar daar ben je trainer voor. Een trainer heeft altijd proble men'. DWSFeyenoord 0—1 (055. Schoen maker o1. «9. Jansen 0—2. Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers: 15.000. DWS: Jongbloed: Flinkevleugel. Overweg, Kamrainga. Goudhart 'Olk): Muller. Nuninga (Bachofner), Visser, Uensink; Dekker, Van Slooten. Feyenoord: Treytel: Schneider, Israel, Lase- roins. Vos: Boskamp (Hasil). Jansen: La dinsky. Wery. Posthumus (Schoenmaker). Moulijn RUUD VERDONCK Go Ahead Eagles— -MVV 1—1 DWSFeyenoord O—.2 NEL'FC Utrecht 3—1 PSVTelstar 3—0 NACVolendam 2—0 FC GroningenFC Den Bosch l—O ExcelsiorAjax 0—4 SpartaFC Twente 1—1 FC Den HaagVitesse 4—0 Ajax 22 19 3 0 41 54—13 Feyenoord 22 18 1 3 37 48—11 Sparta 22 11 8 3 30 47—23 FC Twente 22 11 8 3 30 25—8 FC Den Haag 22 11 6 5 28 34—21 FC Utrecht 22 11 5 6 27 40—26 NEC 22 10 4 8 24 27—28 Go .Ahead _z 8 7 7 23 34—31 MVV 22 9 4 9 22 22—24 Telstar 22 7 7 8 21 25—33 PSV 22 7 6 9 20 30—21 NAC 22 6 8 8 20 31—38 FC Groningen 22 5 9 8 19 27—29 Excelsior 22 4 7 11 15 12—31 DWS 22 5 4 13 14 17—35 Volendam 22 2 5 15 9 8—37 FC Den Bosch 22 1 6 15 8 9—42 Vitesse 22 2 4 16 8 12—51 Zondag: Vitesse-MW, FC Utrecht-DWS. Tol star-NEC. Volendam-PSV, FC Den Bosch-NAC. FC Twente-Excelsior, FC Den Haag-Sparta GraafschapVolewijckers HeraclesHeerenveen VeendamWageningen PEC—SVV Helmond SportFC VVV Fortuna VI.AZ'67 EindhovenHaarlem Fortuna SC—HVC SC CambuurDFC Willem IIRoda JC 2—1 4—1 3—1 0—1 0—3 0—2 5—1 2—0 Twente-doelman Piet Schrijvers weet met uiterste moeite een aanval van Sparta te stoppen. Van links naar rechts Heyerman, Wildbret. Schrijvers en Bosveld. liet oranje-shirt haalde, Pahlplatz maakte een wat uitgebluste indruk en zonder Dorst bleek Twente uitermate kwetsbaar; De Vries was niet de rust gevende ausputzcr die Drost daarvóór wel was geweest. Bovendien heeft Re- nè Notten nog altijd niet de vorm van het begin van het seizoen. Rij vers: 'Toch is dit een zeer belangrijk punt voor ons dal wel eens door zou kunnen werken'. Voor Elek Schwartz ligt de zaak precies andersom: 'We stonden toch vrij vast op die derde plaats, maar je zou kunnen zeggen dat we nu weer opnieuw moeten begin nen'. Sparia—FC Twente I—1 (t—0) 35. Heijer- man 1—0 58. Willy van de Kerkhof 1—1. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschou wers: 16.000. Sparta: Doesburg: Venneker. Ter Horst, Eij kenbroek. Walbeek (Klijnjan): Visser, Van der Veen. Bosveld: Heijerman, Kowalik. Kristensen. FC Twente: Schrijvers: Van Ierssel. Drost (Notten), De Vries, Oranen (Rene van de Kerkhof): Van der Vall, Wildbret, Achter berg: Willy van de Kerkhof, Jeuring, Pahl platz. BERT NEDERLOF Haarlem 25 17 6 2 40 41—12 Roda JC 25 15 4 6 34 33—23 Heerenveen 24 13 7 4 33 3a—16 AZ'67 25 12 9 4 33 36—16 Eindhoven 25 11 9 5 31 30—20 Wageningen 24 13 3 8 29 33—33 Veendam 25 9 9 7 27 31—34 HVC 25 10 6 9 26 27—31 Blauw Wit 24 10 5 9 25 23—23 FC WV 25 8 7 10 23 28—27 PEC 25 8 7 10 23 30—32 Fortuna SC 25 8 7 10 23 28—32 Willem II 25 7 8 10 22 25—26 Heracles 25 8 5 12 21 29—31 SVV 25 8 5 12 21 25—36 Cambuur 24 8 4 12 20 30—35 De Graafschap 25 7 6 12 20 27—28 Volewijckers 24 4 10 10 18 17—27 Fortuna VI. 25 5 8 12 18 19—30 DFC 24 5 6 13 16 21—38 Helmond Sport 24 4 7 13 15 21—39 Zondag: Heracles-De Volenwijckers, Willem Il-Het-renveen, Veendam-Roda JC. PEC-Wa geningen, Helmond Sport-SVV, Fortuna VI.- FC VVV, Eindhovcn.AZ'67, Fortuna SC-Haar- lem, SC Cambuur-HVC. Blauw Wit-DFC. Juist ingevuld ziet hot formulier van Sport toto 32 er als volgt uil: 3-1—1—1—2—3—3—1—1—1—2—2—2 De winnende getallen in de Duitse zijn: 2 9 21 23 40 41 Reservegetal: 30 Olympianummer: 8576 (ADVERTENTIE) Prachtige kleurenfoto's van wilde dieren in de vrije natuur. Bij de meeste Esso dealers. Gratis bij tenminste 20 liter benzine of 2 liter Esso Mix. Voor deze leerzame serie heeft Esso ook een prachtig album. /7ee^V Slechts 2,95. LANDSKRONA (ANP) De Neder landse dames-turnploeg heeft dit week einde een forse overwinning behaald op Zweden. De Nederlandse dames kwamen tot een totaal van 356,35 pun ten tegen 340,75 punten. Na de eerste dag stond dc nationale ploeg al met 177.10166,85 aan de leiding. In het individueel klassement ging de over winning nsar Ans van Gerwen. De Zweedse Marie Lundquist kwam met 71,65 op de tweede plaats. Van de acht onderdelen die werden afgewerkt eindigden er zeven in Ne derlandse overwinningen. Zeven keer was het ook Ans van Gerwen die die eer voor zich opeiste. In de eindstand was Margo Veloma met 70,80 pnt (3e plaats) de tweede Nederlandse. De overige klasseringen waren: Linda Toorop vierde met 70,30 pnt, Ans Dekker vijfde met 69,40. Margot Mil dere zevende met 68.75 en Ikina Morsch achtste met 68.65.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7