BOERSMA SLIKT NIETS IN TV-commentaar QUw probleem is het jnze.... Vliegende schotels zondag in Zienswijze Ir Boerendemonstratie in Winschoten tegen landbouwprijzen Germaine Greer COLIN FORBES VAN ZERVÜS I RADIO JN jv.VX \VO.M> MORGEN 13 VRIJDAG 25 FEBRUARI 1972 Brieven die niet zUn voorzien van naam en adres kannen niet in J behandeling worden genomen. Ge- I heimhoudlng Is verzekerd Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten in afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een galden aan post zegels te worden Ingesloten. Vraag: Iemand is twee jaar koster geweest. Hij had gratis woning en jicht, plus een salaris. Nu is hij ont- lagen, met een termijn van twee haanden, wegens opheffing van de kosterij. Hij moet dan met vrouw en kinderen het huis verlaten. Kunnen [ij hem nu zo maar op straat zetten. I Antwoord: Wij wisten niet dat loiets onder christenen mogelijk was. ïen termijn van drie maanden mag jien toch wel eisen, maar dan kan |ien hem niet zo maar met zijn gezin |p straat zetten, ook al is het een uenstwinning; tenzij anders is over- tengekomen toen hij deze baan aan- jam. Het gebeurt namelijk tegen woordig vaak, dat men jongelui, die rillen trouwen, helpt, met de uit- [rukkelijke verklaring erbij, dat dit [echts tijdelijk is en dat zij moeten [lijven zoeken naar een oplossing. (Is dit niet het geval is, lijkt het ons [ltgesloten, dat een kerk iemand zo haar, met vrouw en kinderen, op traat laat zetten. Trouwens, een kerk I jeeft dikwijls relaties genoeg om I tmand aan een andere woning te I elpen. Wat zegt de organisatie van I e koster ervan? Hij is toch wel ge- I rganiseerd? Het adres van de Pro- I estantse christelijke vereniging van fiters in Nederland is: Noorder aat 1, Drouwenerveen, post Gassel- I frnijeveen (Dr.), telefoon 05999-2488, I ondssecretaris Th. Zeilmaker. Deze Ereniging behoort bij het Christelijk itionaal Vakverbond, zodat de kos- I ir zich onmiddellijk tot de plaatse- I jke christelijke besturenbond kan I lenden, die de zaak met tact kan I ehandelen. I Vraag: Bij ons in de omgeving, op I en verwaarloosd stuk land waar vo- I ig jaar groentetuintjes zijn geweest, I ond ik een struik met tien aren, I 'aarvan ik er een opzend. Wat is dit I bor zaad en is het goed vopr volière- I Dgels zoals kanaries en parkieten? I an dit zaad in Nederland vanwege I i natuur bij zaaien tot zijn recht I omen? Vraagt het veel bemesting en I Antwoord: Omdat we het zelf niet linden vinden, hebben we ons ge- I (end tot het herbarium op de I [helpkade te Leiden, waar men on- liddellijk de vindplaats optekende. |h bedoelde plant is de hanepoot, rus Galli L., Echinochloa Crus Galli B. Volgens de vriendelijke heer die lis te woord stond, hadden de zaden l en bijzondere voedingswaarde. Vol- Ins de Geïllustreerde Flora van E. Ifeimans, dr. H. W. Heinsius en dr. Ph. Thijsse (1948, pagina 247) is een lastig onkruid, op zandig [uwland over de hele wereld ver- reid. I Vraag: In welke landen wordt er Ibtsuiker verbouwd en hoeveel pro- Ibit vormt de rietsuiker van de we- lldsuikerproduktie? Hoeveel accijns lordt er bij invoer in Nederland ge- ■iven en hoeveel accijns of belasting Ji de bietsuiker in Nederland? ■Antwoord: Rietsuiker wordt ver- Iiuwd in tropische en subtropische ■reken. De wereldproduktie van riet- liker was, ruw geschat, in 1970 1.820.668 ton of 58.8 procent van de reldsuikerproduktie. De produktie In bietsuiker was 29.149.487 ton of 1,16 pet. In plaats van invoerrechten |>rdt een landbouwheffing berekend or suiker (evenwel niet binnen de •opese Economische Gemeenschap), _rs 14 pet. belasting toegevoegde Itarde (BTW). Naast de landbouw- Iffing wordt er een accijns bem ind van 4.30 netto per 100 kg riet- liker (in drie soorten: ruw, basterd andere vorm, echter niet in deeg- Trm of vloeibare staat). Voor biet- jker is de accijns 4.50 de 100 kg. accijns voor rietsuiker is dus iets Ier. De gegevens zijn voornamelijk ri het bureau economische voorlich- Fraag: Binnen welke gemeente ligt „Staelduinsche Bos"? ïs er ook familiewapen van het geslacht aldu'inen? Lntwoord: Het bos ligt in de ge- ente 's-G-ravenzande. Het komt de tste jaren niet meer voor in het idboek van de vereniging tot Be id van Natuurmonumenten. De ndelgids van de ANWB meldt dat slechts een klein gedeelte openge- d is voor particulieren en dat het otste gedeelte afgesloten is door departement van Defensie. In de schillende handboeken konden we n wapen van de familie Staaldui- vinden, maar u kan eens infor- ren bij het Centraal bureau voor genealogie, Nassaulaan 18, Den ag. Wie weet is dat aanleiding tot (uitgebreid door u te verrichten genealogisch onderzoek naar deze e me- gen bijzonder interessant rk. Ongetwijfeld zullen er meer le- s zijn, die hiervoor interesse heb- en over gegevens beschikken. Van onze radio en tv-redactie HILVERSUM In het pro gramma Zienswijze van de NOS zullen merkwaardige dingen te zien zijn op foto's en filmmate riaal betreffende ufo's en vlie gende schotels. (Ufo, afkorting voor 'unidentified flying objects' niet geïdentificeerde vliegen de voorwerpen, red). De uitzen ding is zondagavond op Ned. II. Niemand zal weten te vertellen, in hoeverre daarbij sprake is van truca- Het gesprek over verschijnselen in de lucht, die aan manifestaties van bewoners van andere planeten plegen te worden toegeschreven, is de laatste tijd weer sterker gaande en daarom zal Zienswijze zich er. mee bezig hou den. Voornaamste discussianten zijn de in Sneek wonende astronoom drs. Chriet Titulaer, bekend van de Apol- lo-uitzendingen en de Belgische jour nalist Julien Weverbergh, die zoveel hij kon studeerde over ufo's en vlie gende schotels en daarover onlangs, samen met de Roemeense journaliste Ion Hobana een boek publiceerde. Drs. Titulaer was herhaalde malen in Amerika om zich daar op de hoog te te stellen van waarnemingen, die nog steeds worden gemeld uit tal van landen in en buiten Europa. Moeten deze verschijnselen serieus worden genomen, komen ze niet op rekening van de luchtvaart, de meteorologie, de ruimtevaart of de astronomie, of heeft men te maken met collectieve hallucinaties, die vaker optreden in tijden van grote spanningen op de wereld? Er zullen ook gasten in de studio WINSCHOTEN Morgen wordt in Groningen een boerendemonstratie gehouden tegen de door de EEG-com- missie voorgestelde landbouwprijzen. Maandag en dinsdag vergadert de ministerraad van de EEG hierover en men wil minister Lardinois „wat meer geladen" aan deze debatten la ten deelnemen. Aan de demonstratie wordt ook deelgenomen door deputa ties uit Friesland en Zeeland. In Zee land wordt druk vergaderd om ook acties te gaan ondernemen. De demonstratie in Winschoten gaat uit van de Groninger maat schappij van landbouw. De Groninger CBTB doet niet mee, omdat men vreest dat met name in een gebied als oost-Groningen andere groeperin gen zich wel eens van de demonstra tie meester zouden kunnen maken. Ook in Duitsland zijn al diverse demonstraties gehouden. Duitsland en Nederland komen er het bekaaidste af en Frankrijk en België het gun stigst, wat verband houdt met de herwaardering van de munteenheden. Uitgerekend is dat een Groninger boer met een inkomen van ƒ18.000 (50 hectare) zo'n achtduizend gulden zal achteruitgaan door een complex van oorzaken: hogere kosten en rela tief lagere inkomsten. Van de zijde van de Groninger boeren is gisteren opgemerkt dat hoewel men liever een Europees beleid ziet men eventueel zal moeten terugvallen op een nationaal landbouwbeleid als er geen andere oplossing is. Vanavond te zien NEDERLAND I NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal E. O. 19.05 Van hart tot hart 19.20 Euro 70, doe. 19.50 Tenslotte NOS 20.20 Journaal 20.21 Bijpraten met Biesheuvel 20.30 Grand Gala du Disque Populair 1972 22.30 Televizier Suppl. NOS 22.55 Journaal AVRO 23.00 Grand Gala du Disque Populair 1972 NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 29.05 Voor een briefkaart op de eerste rang NOS 20.00 Journaal KRO 20.21 Brandpunt 21.10 Wozzeck, opera van Alban Berg NOS 22.55 Uit de kunst 23.25 Journaal 23.30 Den Haag vandaag HILVERSUM In het radio-pro- grapima Den Haag Vandaag (NOS) heeft minister Boersma gezegd niets in te slikken van de kritiek die hij heeft geuit op de televisierubriek Ter Visie Zoals bekend had hij in de Kamer opgemerkt dat als er een prijs zou bpstaan voor de meest perfide voor- lichling.de NOS-rubriek Ter Visie daarvoor in aanmerking zou komen. In het radio-programma zei de mi nister dat hij verrast was over de reacties op deze uitlating. Hij zei an dere woorden te zullen kiezen als hij de opmerking over mocht doen, maar aan de bedoeling geen afbreuk te c/oen. Het socialistische Kamerlid De Rui ter zei in dezelfde rubriek niet de indruk te hebben dat de NOS bewust heeft geprobeerd de kijkers te mislei den. zijn. Onder hen bevinden zich de psycholoog drs. H. van Praag en dr. W. de Graaff van het Utrechtse labo ratorium voor Ruimte-onderzoek. Een ander discussieprogramma van de NOS-televisie is te horen op woensdag 1 maart a.s. op Nederland I. In „Stroming" zal dan het leger in al zijn geledingen onderwerp van ge sprek zijn bij vertegenwoordigers van verschillende denkrichtingen. Een door de NOS verricht onder zoek heeft aangetoond dat 84 pet van de Nederlanders vindt dat er wel een leger moet zijn, maar men kan mip- der gemakkelijk oordelen over de sa menstelling ervan, de kosten ervoor en de manier waarop het functio neert. Over deze en meer consequen ties van het Nederlandse leger zullen enkele militairen, een polemoloog en een politicus (de heer M. H. von Meyenfeldt, lid defensie-commissie ARP) de degens kruisen. We hadden al een poos gekeken naar het VPRO-programma „Ger maine Greer reisde naar Amerika", en er, afgezien van een paar aardige opmerkingen, zo weinig waardevols in ontdekt, dat het voor ons niet meer hoefde. Het was ook wel over trokken, aan de hier nog onbekende Engels-Australische schrijfster van het boek „The female eunuch" zo langdurig aandacht te besteden met een rommelige Britse documentaire. Waarin zij bovendien meer gefor ceerd dan levensecht naar voren kwam. Prachtige uitzondering was echter die ene scène waarin een ontmoe ting op straat met een zwerver haar ontroerde toen hij haar dankte voor haar vriendschap en nog met een spoor van trots vertelde een Euro peaan te zijn. Hoe heeft die man het uitgehouden! Alleen al van het kij ken en luisteren naar die zelfvoldane publidteitsmakers met hun ongelikte oppervlakkigheden krijg je de zenu wen. Laten we in hemelsnaam toch wat minder de Amerikaanse manier van leven imiteren en wat meer oog krijgen voor de waarde van de eigen Europese cultuur, denk je dan. Het toppunt van onbenul en sma keloosheid was de derde Fred Haché- show. Misschien geschrokken van de afgang die hun voorgaande afleve ringen beleefden, probeerden de sa menstellers weer wat in de lift te komen door het provocerende hoe pla-effectvan stal te halen. Maar de sof werd alleen mar tries ter. Logisch natuurlijk, als je een show begint met vrije geluiden die uit een toilet komen. Dat is de plat vloerse lol van vooroorlogse „hon denbruiloften". Harry Touw (Fred) schijnt in een interview te hebben gezegd niet te geloven dat het publiek meelij met hem en zijn gabbertje heeft, gezien de lage waarderingscijfers die men de show gaf. Wij hebben wel meelij, en oprecht, want met dit verwrongen gedoe, waarin zij zich merkbaar niet thuisvoelen, maken zij zichzelf ka pot. Gauw terug naar je eigen stiel, mannen. Wij zouden graag eindigen met een ernstig woord, naar aanleiding van niuewe beelden van gebeurtenissen rondom de „Drie van Breda". Maar de voorspelling dat de emoties hoog zullen oplopen, blijkt nu al heviger uit te komen dan we hadden ver wacht, zodat een beroep op werke lijkheidszin, zowel naar de ene als naar de andere kant, bitter weinig gehoor lijkt te vindenDat is zorg wekkend. T.H. 99 Dit was iets waarover ook Prentice zich zorgen had ge maakt, maar hij had er geen heil in gezien op dit kritieke ogenblik nieuwe problemen ter sprake te brengen. Tot dus verre waren ze er met hun vermetele- sprong langs de rand van het Duitse verzamelgebied goed vanaf gekomen en dat was iets dat hij niet bijzonder onbegrijpelijk vond: de Duit sers waren juist geland in vijandelijk gebied en ze werden in beslag genomen door routinehandelingen het verzamelen van de wapens uit de voorraadcontainers en de transport- \iiegtuigen en het indelen van de soldaten in eenheden. Er was voor hen geen reden om, wanneer hun aandacht zo in be slag werd genomen, iets vreemds te zien in het feit dat een van hun juist gelande voertuigen met grote snelheid over de weg naar Zervos reed. Móar draadloze communicatie was heel iets anders. „Misschien hebben we geluk," zei Macomber. „Ik heb allebei Burckhardts radio's vernield en als hij die afstemspoel niet heeft laten repareren zal hij moeten wachten tot hij er een vindt bij deze luchtlandingstroepen. Opgelet, Ford." Hij had om de rupsbanden te sparen, met een snelheid van iets meer dan twintig mijl per uur gereden, maar nu ze het transportvliegtuig naderden, dat op weinig minder dan hon derd meter van de rand van de weg was geland, voerde hij zijn snelheid weer op. Soldaten renden om het toestel heen en erachter zag hij nog een vliegtuig dat aan het gezicht ont trokken was geweest. Dicht bij het toestel stond een compleet stuk veldgeschut. Ford draaide zich opzij toen ze er langs raasden en deze keer lietde Schot tot Prentice's opluchting de opgewekte procedure van hetwuiven achterwege. De vliegtui gen verdwenen achter hen toen Ford sprak. „Het is 75-mm berggeschut net wat ze nodig hebben op de plaats waar ze naar toegaan. Ik heb ook enkele 8 cm mor tieren gezien." „Deze trekkers worden zeker gebruikt om het berggeschut te vervoeren," vroeg Prentice. „Inderdaad. En soldaten. Ze hebben voor dit karweitje een prachtige speerpunt gedropt." „Waarom zouden ze Burckhardts expeditie eigenlijk op touw hebben gezet?" vroeg Macomber. „Dat was absoluut noodzakelijk," legde Prentice uit, „om een aantal redenen. In de eerste plaats zonden de luchtlan dingstroepen, als ze niet zo'n mooi weer hadden gehad, niet hebben kunnen landen, in welk geval Burckhardt de opdracht zelfstandig had moeten uitvoeren. In de tweede plaats snap ik nu dat het van vitaal belang voor hen was soldaten in Katyra aan land te zetten om het schiereiland af te grendelen „En op de derde plaats," kwam Ford tussenbeide, „is er een grens aan wat een zweefvliegtuig of een transportvliegtuig kan vervoeren. Je kunt zwaar materiaal hebben zoals het berggeschut en de halfrupstrekkers of soldaten, maar niet allebei Het is mijn overtuiging dat Burckhardts expeditie een groot gedeelte van de troepenmacht voor zijn rekening neemt, terwijl de luchtvloot zorgt voor het zware materiaal. Die twee bij elkaar vormen een prachtig uitgebalanceerde macht." „Dat is nou al de tweede keer dat je het woord „prachtig" gebruikt," klaagde Prentice. „Ik kan met de beste wil niet zien wat er prachtig is aan wat er op ons afkomt." „Een professionele opmerking, meneer," zei Ford vriendelijk. „Ik geloof dat we ze nu achter ons hebben gelaten," riep Macomber. „Het ziet ernaar uit dat die twee vliegtuigen het dichtst bij Zervos zijn geland." De weg strekte zich kaarsrecht als een Rómeinse' heerbaan uit over het plateau, een perfecte naderingsweg voor de Duit se indringers. „Hoe is het met de benzine?" - We hadden honderd liter een volle tank toen we wegreden, dus daarover hoeven we ons geen zorgen te ma ken." „Ligt de Griek nog op de vloer?" vroeg Macomber. „Als dat zo is kan hij nu opstaan en ons zijn oordeel geven over het weer." Prentice keek achterom en sloeg vervolgens zijn ogen ten hemel. Grapos lag op zijn zijde met het geweer in zijn armen en hij was in diepe slaap verzonken. Hoe iemand een dutje kon doen boven op die ratelende rupsbanden ging Prentice's bevattingsvermogen te boven. „De Griek," kondigde hij met luide stem aan, „is in het land der dromen." „Maak hem dan wakker," beval Macomber wreed. Gestoord in zijn sluimering, ging Grapos zitten op de bank achter Prentice, die hem zijn oordeel over het weer vroeg. Hij staarde over het plateau, trok verstrooid aan een punt van zijn snor en betastte de stoppelsop zijn kin. Vervolgens keek hij naar de plazts waar de berg snel aan het oog onttrokken werd door de nevelige sluier, die boven het plateau zweefde. Nog terwijl hij keek verdween de berg uit het gezicht. „Slecht," zei hij. „Zeer slecht. Het slechtst mogelijke weer. Binnen het uur valt er zware sneeuw." „Waaraan kunt u dat zien?" riep Macomber op scherpe toon. „Het weer komt uit het oosten. De wolken hangen laag. Het zal erg koud worden en er zal veel sneeuw vallen." „Dank u wel," zei Prentice, „u bent ontslagen! We halen een andere weerprofeet bij de B.B.C." „U hebt het mij gevraagd en ik heb het u gezegd. Misschien komen er aardverschuivingen in de berg. IJsvorming op de weg..." Het was de opmerking over ijsvorming op de weg die de Schot het meest verontrustte. Hij zou dit onhandelbare voer tuig moeten besturen op een route, waarop een personenwa gen vijf jaren geleden bij goed weer al moeite had gehad, want op die tocht was alleen het plateau door laaghangende wolken aan het oog onttrokken geweest. Voor Burckhardt zou het natuurlijk net zo moeilijk zijn, dus ging het er maar om van welke kant je de zaak bekeek, maar Macomber moest de spits afbijten en de Duitsers kwamen achter hen aan. Hij schakelde terug toen de weg weer steiler werd. Ze reden nu met een snelheid van iets meer dan twintig mijl. Prentice vroeg om de Monokular kijker. Hij hield hem maar even vast, waarna hij hem teruggaf met de woorden: „U had gelijk, de verdere vooruitzichten zijn onzeker achter ons. Een halfrupstrekker komt achter ons aan als een razende Roland. Misschien is het Hahnemann, maar ik weet het natuurlijk niet zeker." „Hoeveel man?" Macomber probeerde al wat meer snelheid uit het voertuig te halen. „Drie of vier. Ik kon het niet duidelijk zien. Hij rijdt op het ogenblik over de vlakte, dus zijn snelheid zal teruglopen als hij naar boven komt." Ford en Grapos draaiden zich om op hun zitplaatsen en zagen in de verte het voertuig met grote snelheid naderen. Macomber keek naar de kam van de heuvel die ze bestegen. Daarachter onttrok een wolk de voet van de berg, die zeer dichtbij moest zijn, aan het oog. Hij zou Hahne mann op die duivelse weg voor moeten blijven; het vervelend ste was dat hij spoedig door de mist zou worden opgehouden, terwijl de Duitser met volle snelheid zou kunnen doorrijden tot op dit punt, waardoor de afstand tussen hen zou slinken tot bijna nul. Het weer was hun op het ogenblik zeker niet vriendelijk gezind. Hij reed met dezelfde snelheid door tot aan d,e top. Daar maakte de weg een bocht en liep naar beneden tussen twee muren van los op elkaar gestapelde stenen, waar na hij weer een bocht maakte. De ossen stonden dicht op el kaar gedrongen in de bocht. Wordt vervolgd Vanavond te horen HILVERSUM I KRO Momma GOSSIE MAMS, we kunnemX uamwondniet komen, ik BEN IETS VERGETEN f 19.00 uur Au-ditie: muzikale talen ten 20.00 uur Verzoekplatenprogramma 22.00 uur Cursief, cabaretprogram ma 22.50 uur Goal, sportprogramma HILVERSUM II VPRO en NOS 16.03-20.20 uur VPRO-vrjjdag 20.20-01.00 uur Grand Gala du Disque Populaire 1972 IK8E6RUP DATJE DAT tA/ILT VIEREN, HUUB. A/IA AR JE VERGEET DAT HET VOOR/WIJ 00K FEEST IS. Korelf-je Knetter en de blauwgeruite kiel mg als Hilversum I, 402 m. KRO: "30 Nieuws. 18.41 Actualltei- 18 50 Verkenning. 18 58 ktberichtcn. 19.00 (S) Au- eloning &tle: muzikale talentenjacht. Meditatie. 20.00 Verzoek- ïtenprogramma. 22 00 Cur- cabaretprogramma. 22.25 veging. 22.30 Nieuws. 22.38 Haag vandaag. 22.50 (S) een (sport)program- met veel muziek. 23.55 - tling of Nieuws. Hilversum II. 298 m. VPRO: [00 Nieuws en 20.00 Nieuws. [OS: 20.20 - plm. 01.00 (S) «rand Gala du Disque Popu- {lre 1972. In de pauze: plm. '00 - 22.30 Nieuws en actuali- 1ten. (VARA). 'RAMMOFOONPLATENPRO- - LMMA DRAADOMROEP van 18 - 20 uur II. Richard Wagner ..Gotter- Immerung", 3de bedrijf. II. t grote Irand t«- Mten. Srax 'RAM Hilversum I. 402 m. TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Lichte grammofoonmuzlek. reporta ges en berichten. (7.30 Nieuws: 7.41 - 8.00 Actualiteiten; 8.30 Nieuws; 8.41 - 8.50 Actualitei ten). 10.00 Verzoekprogramma voor de militairen. (10.30 - 10.32 Nieuws). 11.55 Mededelingen. 12.00 Route A: amusementspro gramma. (1?.16 Overheidsvoor lichting: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws. 14.00 (S) Steiger-B: Radio-show (15.30 - 15.32 en 17.30 - 1732 Nieuws: 17.32 - 17.50 Actualiteiten. (Om 14 25 - 14.30 NOS: Het Wereld-sprint- kamploenschap voor dames en heren te Esklistuna). 18 00 Uit de pers. Politieke Partijen: 18.19 Uitzending van de CPN. Hilversum II. 298 m. VARA: 7DO Nieuws en ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Z.O.. gevarieerd programma met om 7.33 Van de voorpagina: om 7.54 VPRO: Deze dag; om 8.00 Nieuws; om 8.11 Actualiteiten; om 9.35 Wa terstanden: om 10.05 VARA's Ombudsman: om 10.20 Belas ting betalen, maar niet te veel. lezing (III). 10.30 (S) Za terdag informatie: muziek en informatieshow met om 11.00 Nieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 Ac tualiteiten. 13.23 VARA-Varia. 13 25 (S) Dit is het begin.. Jongerenprogramma HIRO: 14.35 Plus het HIRO-magazi- ne. NOS: 15.05 De komende week in het Nederlandse mu ziekleven. 15.30 Frans - Duits - Engels: een luisterprogramma. (Om 16.00 Nieuws.) 16.15 (S) NOS - Jazz. 16.45 Inzet: pro gramma over amateuristische muziekbeoefening. 17.15 Dienstweigering: discussie. VARA: 17.55 Mededelingen. Hilversum IH. 240 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7 02 Popstation. (8 00 Nieuws.) 9.00 Nieuws. 9.03 Pers vers. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 El pee Pop. 13.00 Nieuws. 13.03 Nee. we noemen geen namen. (14.00 Nieuws.) 15.00 Nieuws. 15.30 Meisjeskoor, en licht In strumentaal sextet. 16.00 Nieuws. 16.03 - 18.00 Sportshow met om. het Wereld Sprint- kampioenschap voor dames en heren te Esklistuna. (17.00 Nieuws.) TELEVISIE Nederland I. TELEAC: 10.00 Wat is je vak man? - les 6 (herh.). 10.30 <K) Beton - les 5. 11.00 (K> Esperanto - les 8 (herh 11.30 - 12.10 Spaanse les - les 9 (herh.). 15.30 - 16.00 (K) Graven naar het verleden - les 5. NOS: 16.00 (K) Journaal. NCRV: 16.02 - 17.30 Gevarieerd kinderprogramma. NOS: 17.30 - 18.15 WercIdkampioet.schappen Sprint Schaatsen te Eskilstu- 83 Het driettal werkte een paar uurtjes onverdro ten en ijverig door en toen de zon hoger geklommen was en haar gouden licht gul over het kermisterrein deed stralen, stond de tent van Lothar overeind. Het was werkelijk een fraaie tent, die naast de draaimo len van de gebroeders Hop- person niet misstond, en die heus wel de aandacht zou trekken. Trots nam de helderziende zijn fraaie tentje in ogenschouw en hij lachte fijntjes: "Ziezo, daar staat ze dan. Als de zomer kermis vanmiddag open gaat, dan zal het volk hier overvloedig binnenstromen. Een ieglyk is immers begerig naar weten van nu en wat eens was. En Lothar stelt ze niet teleur, want voorwaar, niemand in de clairvoyantie is in staat nel- derziender beelden door te krijgen, dan hij Doch toen Lothar dit zei ver strakte zijn blik plotseling en het was duidelijk, dat hij belangrijke zaken doorkreeg, die uit verre verten tot hem kwamen. Het kan dan ook niemand verbazen, dat hij plotseling uitriep: "Gaat henen en rijdt per ouwe trouwe witte, o dappere smid van Rijkhuyzen! Houten ruiten, blauw braaksel uit het diepste der oceaan, vliegt aan splinters, want ziet het scherpe staal ligt in de hakkende hand des zeemans, die baardig is en bejaard!" Smidje Verho len moest even nadenken over deze vreenide woorden, maar toen begreep hij het: "Lothar had doorgekregen, dat Ouwe Murk bezig was de blauwgeruite kiel aan stukken te hakkenEn Lothar had er bovendien bijgezegd, dat hij er te paard heen moestgaan "094-€>

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13