Vlag in top voor 'Avondzon Wassenaar richt oog weer op de Duinweg Vlietwijkers noodgedwongen met de auto naar het werk De Bijenkorf bouwt centraal magazijn Gigant verrijst langzaam maar zeker Gemeente wil revisie koninklijk besluit nu Leidse Baan is uitgesteld KANTONRECHTER HAD BEGRIP VOOR TE SNELLE RIT Burgerlijke stand WINKELMEISJE GEMEENTE RIJNSBURG ADMINISTRATIEVE KRACHT (Mnl. of Vrl.) KATWIJK KRIJGT EIGEN KWEKERIJ NIEUWE IEIDSE COURANT 4 DINSDAG 22 FEBRUARI 19* (Door Aad Hasenoot) RIJNSBURG Het was gistermid dag feest voor „Avondzon". De vlag ging in top daar het hoogste punt de liftkoker was bereikt van de te bouwen 30 bejaardenwonin gen plus dienstencentrum. Er wordt met het gereedkomen van dit bouwplan een voorzichtige schat ting gemaakt: medio september. De woningen zullen voorrang krij gen. Daarna komt de oplevering van het dienstencentrum. De Stichting „Avondzon" is gevormd uit de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk, waaruit ook het bestuur voortkomt. De andere kerken geven adviserende leden en maken als zodanig geen deel uit van het bestuur. Naast het eigen lijke bejaardencentrum is een 36- tal bejaardenwoningen gebouwd voor echtparen. Het bleek dat dit aantal te gering was. Na de ver gunningen verkregen te hebben, kon 4 mei 1971 de eerste paal wor den geslagen voor 'n nieuw bouw plan. Dit bestond uit nog een 30- tal bejaardenwoningen en een dienstencentrum. De woningen zijn ruim van opzet. Een grote woonkamer met een ge makkelijke verbinding naar de keuken en de slaapkamer. Er is tevens een douchecel met toilet. De huurprijs is f 340 bruto per maand. Vooral in het begin waren veel oude ren „angstig" voor deze huurprijs. Een veel gehoorde opmerking was dat men deze huur niet kon op brengen. Door middel van de huur subsidie is men wat spontaner gaan reageren en nu is er zelfs een wachtlijst ontstaan. De verdeling van de woningen gaat per urgen- tiegeval. Dienstencentrum Apart van de Stichting „Avondzon" staat de stichting Dienstencentrum. Deze stichting heeft een eigen be stuur waarin alle lagen van de be volking zijn vertegenwoordigd. Voorzitter is burgemeester Koo- mans. Deze stichting stelt zich ten doel hulp te verlenen aan bejaarden in en vanuit dit dienstencentrum. Ook het organiseren van activiteiten die gericht zijn op de bevordering van onderling contact juist ook tussen andere leeftijdsgroepen. Het is duidelijk dat voor een deskun dige begeleiding moet worden zorg gedragen. Gedacht wordt aan een maatschappelijk werker. Een en ander houdt ook verband met het verkrijgen van subsidie van CRM. Het te bouwen dienstencentrum van „Avondzon" voorziet aan een grote behoefte. Hieraan is gedacht door het architectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop. De zaal bevat een ruime entree. Er zijn een biljart zaal. een bar en een toneelruimte. Verder is er ruimte voor de admi nistratie, voor de maatschappelijk werkster en een spreekkamer en onderzoekkamer voor de medische staf. Dit centrum is eigendom van de Stichting „Avondzon" en wordt verhuurd aan de Stichting Dien stencentrum. Voorspoedig De bouwkosten zijn begroot op f 1.276.000; liftinstallatie f30.666; centrale verwarming f 95.768; bouwgrond f 186.390. Het miljoenenprojekt wordt gebouwd door Van der Mareis Bouwbedrijf. Gevraagd naar het verloop van de bouw deelde men ohs mee dat men iets voor ligt op de plannen. Het is gezien de gehele uitvoering van het bouwplan begrijpelijk dat de toekomstige bewoners vaak een kijkje komen nemen bij deze bouw die gerealiseerd wordt in een dorpsgedeelte, waarmee zij zozeer vertrouwd zijn. WASSENAAR Weinig woorden werden door de Wassenaarse raad gis teravond vuilgemaakt aan het voorstel van B. en W. om revisie van het ko ninklijk besluit volgens welke destijds goedkeuring werd onthouden aan het tracé van de provinciale weg 1 (de zg. Duinweg) op Wassenaars grondgebied. Motief voor de aanvraag om revisie is dat bij de onthouding door de kroon was gesteld dat de aanleg van de se cundaire weg 16, de Leidse Baan. op korte termijn zou plaatshebben mede als vervanging van de niet aan te leg gen provinciale weg 1. Nu echter blijkt dat de Leidse Baan niet zo snel zal worden gerealiseerd de provinciale staten van Zuid-Hol land hebben deze weg voorlopig uitge steld wil Wassenaar voorkomen dat de verkeerssituatie rond deze gemeen te uit de hand zal lopen. Zodoende schaarde de raad zich dan ook achter B. en W. Binnenkort zal het college met Rijkswaterstaat een gesprek hebben over de rijksstraatweg, die nog steeds, ondanks de stoplichten bij Kerkehout, voor deze wijk een bijna niet te ne men hindernis is. De buurtvereniging Kerkehout doet al enige tijd allerlei pogingen om met minister Drees jr. hierover te spreken. Tot nu toe echter zonder resultaat. AFSCHEID Unieke gebeurtenis was dat de raadsvergadering werd gehouden on der het wakend oog van twee burge meesters. Burgemeester Staab als voorzitter en mevrouw Van den Bosch, sinds kort burgemeester van Puttershoek, als lid van Open AppèL Voor haar betekende deze vergadering de laatste in Wassenaar. In het ver. volg zullen een ambtsketen en een voorzittershamer haar attributen zijn in een raadsvergadering. Met vele woorden van waardering en dank werd door de raad en het college van B. en W. afscheid genomen. Veel sterkte werd mevrouw Van den Bosch toegewenst in haar nieuwe ambt als burgemeester van Puttershoek. Haar opvolger in de raad zal zijn de heer Chr. Theil. Voorts was er een nieuw gezicht in de raad: de heer J. G. Stegeman, die gisteravond werd geïnstalleerd als op volger van de onlangs overleden heer Oosterling. VOORSCHOTEN Het comité „Vlietwyk" heeft een enquête ge houden onder de wijkbewoners. Van de ruim 1600 formuleren zijn er 1100 ingevuld terug ontvangen, dat is bijna 70 pet. De wijkbewoners zijn vragen gesteld over de wonin gen. woningwensen, werkgelegen heid, vervoersmogelijkheden en re creatie. Over de woningen deelde. 80 pet van de Vlietwijkbewoners mee wel tevreden te zijn; 33 pet denkt aan verhuizen; 62 pet wil beslist graag bij de Vliet blijven wonen; 36 pet ziet graag woningen komen in het plan Bijdorp en 83 pet geeft daarbij de voorkeur aan eengezinswoningen met 3 of 4 slaapkamers. De maan delijkse kosten van zulke woningen Rouwdienst voor mevrouw Hogenboom - Hessier TERAAR In de rk noodkerk aan de Gaarmeesterstraat in Leider dorp verzamelde zich een aantal vrienden om de rouwdienst voor me vrouw Hogenboom-Hessler bij te wo nen. De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, en zijn echtgenote woonden de dienst bij, evenals oud-collega's van burge meester Hogenboom, leden van de gemeenteraad, het college van wet houders en de gemeentesecretaris, benevens leden van het gemeente- personeel. Pastoor J. M. Baeten leidde de eucharistieviering en verzorgde de absou*e. Na afloop vertrok het ge- zeflachap naar het crematorium te Westerveld voor de crematie. LEIDEN Tijdens een snelheids controle op 13 juli werd. vastgesteld, dat een 47-jarige aulyhiobilist uit Leiderdorp op de Willem de Zwijger laan ruim 80 km reed en dus ruim 30 km te hard. De overtreding werd via de radar vastgesteld. Gisteren deelde verdachte de kan tonrechter mr. W. de Koning ter zit ting mee, het schikkingsbedrag niet te hebben voldaan: „Mijn dochtertje had enkele uren tevoren een keel operatie ondergaan. Er. traden ern stige complicaties op. Ik haastte mij naar het ziekenhuis en tijdens de rit heb ik hier en daar de maximum snelheid wel overschreden". Een schriftelijke verklaring van de be handelende geneesheer kon hij over leggen. De officier, mr. A. S. M. Horstink, zei in zijn requisitoir begrip te heb- H. A. Egberts begraven TER AAR Onder grote belang stelling is maandagmorgen de heer H. A. Egberts begraven, in leven wet houder en locoburgemeester. Bestu ren van diverse verenigingen gaven blyk van belangstelling; ook de leden van de gemeenteraad woonden de plechtigheid by. Pastoor J. van Rossum wees in zijn herdenkingswoord op het vele werk dat de overledene voor de gemeen schap heeft gedaan. Een schat van bloemen dekte de kist. ben voor de haast die de vader aan de dag legde. Hij was bereid het ex cuus te accepteren en vroeg schuldig verklaring zonder toepassing van straf. De kantonrechter vonniste conform. Entreegeld Panbos ivordt verdubbeld KATWIJK Zoals reeds eerder vermeld werd, is er een ingrijpend reconstructieplan voor het landgoed „De Pan van Persyn". Hierdoor zal het natuurschoon beter in stand wor den gehouden. Gezien de vrij hoge investeringen willen b. en w. het publiek laten meebetalen in de kosten door een verhoging van de toegangsgelden. De laatste tariefsverhoging dateert van 1 januari 1968. Aan de raad wordt voorgesteld de prijzen te verdubbelen. Dat betekent dat jaarkaarten als de raad het goedkeurt tien gulden gaan kosten (voor max. vijf gezinsleden), maand- kaarten vier gulden (idem), dagkaar ten één gulden per gezin bestaande uit ten hoogste vijf personen en dag kaarten 50 cent per persoon. Ondanks het feit dat de raad nog z'n fiat moet geven, is de tariefsver hoging al ingegaan. zullen niet boven de f 350 mogen komen. Verder bleek 72 pet van de Vliet wijkbewoners forens te zyn: het merendeel werkt in Den Haag: 54 pet gaat met een auto naar zijn werk; 5 pet gebruikt de trein. Van de forensen wil 50 pet liever in Voorschoten werken, als er maar geschikt werk te vinden zou, zijn. Vit de DUINSTREEK KATWIJK De Vuurbaak, gra tis bij het genootschap „Oud-Kat wijk" voor de jaarlijkse zomerten- toonstehing behoeft onderhoudswerk aan de balustrade. Verder is het wen selijk de toegangstrap naar het pla teau te verplaatsen naar de noord oostzijde, recht tegenover de ingang. Hiervoor wordt aan de raad een be drag van f 14.700,- gevraagd. Ook staat er nog buitenschilder werk op het programma. KATWIJK De laatstgehouden bouwsteencollecte in de gereformeer de kerk heeft f2,78,05 opgebracht; in totaal is nu f 1573,50 ontvangen. KATWIJK In Utrecht wordt tot en met vrijdag de Roka gehouden, een jaarbeurs op het gebied van le vensmiddelen in de meest ruime zin van het woord. Ook Katwijk is daar vertegenwoor digd. De firma Ouwehand bezet stand 122 in de Marijkehal, waar de gasten bijzonder vriendelijk worden ontvangen en alles over vis te horen krijgen wat ze maar willen weten. Vit de RI.I\STREEK HAZERSWOUDE Het tweede damestehm van de Hazerswoudse ta feltennisvereniging Avanti heeft Uni- tas 2 met 82 verslagen. Het tweede herenteam was op slag tegen Steeds Hoger TSB5, getuige de 100 zege. Het derde damesteam won met 73 bij Sorry 711, terwijl het derde he renteam bij Effect 1 een 28 over winning wegsleepte. ALPHEN Zonder dat de melk bezorger daarvan wist klom de jon gen H. de Heij (3 jaar) gisteren in de Eikenlaan in de laadbak van de be stelauto. Toen de auto wegreed viel de jongen er uit. Hij kreeg een der wielen over zich. De gevolgen lieten zich nogal ernstig aanzien. De ver wondingen bleven echter beperkt tot gescheurde gewrichtsbanden. Vele huisvrouwen in de Vlietwijk zouden graag een werkkring bui tenshuis hebben als de omstandig heden zouden worden aangepast. Over de recreatie kwamen wen sen naar voren als 'een zwem bad bij de sporthal, rustige langere wandelpaden, betere kinderspeel plaatsen en beslist geen grote weg langs de Vliet. Het wijkcomité zal de gegevens toezenden aan het gemeentebestuur. Ook wordt gewezen op de wens van de wijk om zgn. schone industrie aan te trekken, waardoor werkge legenheid binnen het eigen dorp wordt geschapen. Verder op het het ontbreken van openbaar vervoer van de wyk naar het station Voorschoten, waardoor slechts 5 pet van de forensen ge bruik maakt van de trein. ALKEMADE Burgerlijke stand Geboren: Carolina M, d.v. H C M Loos en G T de Groot; Petronella M, d.v. L P van der Meer en M G J van dér Drift; Magdalena P, d.v. P J Loogman en G C M Pennings; Pau- lus H, z.v. N J van der Meer en J J van der Wereld; Edwin T Q, z.v. F Turk en M G van der Meer. Ondertrouwd: JAM van den Berj en M C P Zwetsloot; I Bos en H M van Rijn. lis yei A. Schrama kwart eeuv bij plantsoenendienst LISSE In tegenwoordigheid vanL het personeel en de directie van|| openbare werken werd de heer Ap Schrama gehuldigd, omdat hy een li kwarteeuw werkzaam is by de ge-1 meentelyke plantsoenendienst. Eerst sprak wethouder A. de Kort die een polshorloge aanbood. De di-1 recteur van openbare werken, de heer P. W. Eveleens, schetste de heer] Schrama als een man die graag ii stilte werkt. Uit zijn handen ontvinj de jubilaris een enveloppe met in houd. De heer Fr. van Leeuwen spra als voorzitter van de personeelsver-j eniging en bood een plantenbak aan, terwijl de heer J. van Dijk nameni de directe collega's een geschenl overhandigde. WOERDEN In de eemeente veer 25 chauffeurs en bijrijders in de N-»w Wij zoeken een vlot en net wegens huwelijk van het tegen woordige. Banketbakkerij W. DEN DULK en CO. Secr. Varkevisseratraat 37, Katwyk aan Zee. Tel. 01718-12294 WOERDEN In de gemeente Woerden zal een centraal goederen centrum voor De Bijenkorf worden gebouwd. Dit besluit is genomen na een onderzoek door het bureau orga nisatie en efficiency van de NV Ko ninklijke Bijenkorfbeheer (KBB), waarbij het amerikaanse adviesbu reau Kurt Salmon ass. heeft geadvi seerd. Tot nu toe had elke Bijenkorf- vestiging een eigen goederenmaga zijn en het is de bedoeling in de toekomst de bevoorrading te gaan centraliseren. Behalve de vestigingsplaats waren belangrijke facetten van het onder zoek de efficiency van de goederenbe handeling, de arbeldsomgeving van het personeel en de serviceverlening aan de klant De bouw van het goede rencentrum in de polder Middelland, gelegen tussen de spoorlijn Gouda Utrecht en rijksweg 12, zal in een aan tal fasen tot stand worden gebracht Met inbegrip van de administratie zul len ongeveer 40 medewerkers in de eerst te bouwen woninginrichtingssecor gaan werken. Bovendien zullen onge veer 25 chauffeurs en bijrijders in de bezorgdienst komen te werken. Medio 1972 hoopt men te kunnen beginnen met de bouw van de eerste fase (10.500 vierkante meter) opdat dit ge deelte een jaar later in gebruik kan worden genomen. De grootte van het gekozen terrein totaal 11 hectare houdt rekening met toekomstige uit breiding. Bij Gemeentewerken Rijnsburg kan worden geplaatst een ter assistentie van de administrateur. De werkzaamheden zullen bestaan uit het verdelen van de loon-, salaris- en andere boekhoudkundige werkzaamheden. De aanstelling kan plaatsvinden in de rang van klerk met een bruto maand salaris van 722.- tot 971,-. De vakantietoelage bedraagt 6H pet- Sollicitaties (schriftelijk), binnen 10 dagen na verschijnen van dit blad, te richten aan de Direkteur Gemeentewerken. Raadhuis te Rijnsburg. KATWIJK Burgemeester en wethouders willen f 13.300 uittrekken voor de aanleg van een gemeente- lyke Kwekerij aan de Cantlneweg. Nabij de militaire gebouwen is een perceel teelland vrij gekomen, dat geschikt is voor een permanente ge meentelijke kwekerij van bomen en heesters. Voorheen kon alleen gebruik wor den gemaakt van tijdelijk beschikbare terreinen, waardoor afgezien moest worden van duurzame investeringen en langdurige „doorkweek". De nieuwe kwekerij biedt de mo gelijkheid bomen en heesters op een economisch verantwoorde wijze te kweken. Het ligt in de bedoeling bin- nenko.-t voor het gebied Rijnsoever 300 tot 500 jonge bomen aan te kopen en deze op de kwekerij door te kwe ken. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woens dag 23 februari: hoog water 9.47 en 22.37 uur, laag water 5.04 en 17.35 uur. DEN HAAG Het in aanbouw zijnde Paleis van Justitie op de hoek van de Juliana van Stolberglaan en de Eerste van den Boschstraat begint langzaam maar zeker gestalte te krijgen. Het samenspel van grote, machtige kranen en klein handge reedschap hebben er toe geleid, dat de eerste verdiepingen van dit door de Rijksgebouwendienst ontworpen bouwwerk zich boven de grond heb ben kunnen verhellen. Het complex zal een laagbouw van vier en een hoogbouw van elf verdiepingen om vatten. De bouwkosten van het pa leis, waarin eveneens een parkeer gelegenheid wordt aangelegd, zijn geraamd op een bedrag van vijftig miljoen gulden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4