ARD SCHENK IN RECLAME-OPSPRAAK shockey-clubs op zoek naar beter tegenspel Henny Roos: Geen vrees voor diskivalificatie metpnssi Noren „beschuldigen wereldkampioen van dopinggebruik 11 Veel medewerking bij opbouw nationaal basketbalteam de fruitigste sinas Goede kansen voor> Timman Wedstrijd om schoon water >72 11 DINSDAG 22 FEBRUARI 1972 V lran onze speciale verslaggever OSLO Er zijn voorlopig geen maatregelen te verwachten egen Ard Schenk, wiens foto in Oslo op reclame-affiches (voor solo limonade) prijkte. De baten daarvan kwamen, zoals Schenk •orige week schertste, ten goede aan 'mijn eigen Olympisch ]omité'. De internationale schaatsunie zal op z'n vroegst tijdens le algemene vergadering in juni een uitspraak doen over deze lak. Henny Roos, vice-voorzitter van ISU en voorzitter van de ilV'i ectie hardrijden, heeft nog geen rapport ontvangen van Sven |N aftman over* de manier waarop Schenk zijn naam heeft laten iebruiken. Henny Roos: „Officieel weet ljesta c nog niets van deze affaire af. Pontk kan niet op de berichten die wzv r in de kranten zijn verschenen ah°0fgaan. Voor ik het rapport van heer Laftman heb ontvan- njen zullen er wel enkele weken oorbij zijn." De ISU heeft een eel scala van mogelijkheden om ge wereldkampioen te straffen. 1904 bijvoorbeeld werd de foor Peter Sinnerud zijn we- Idtitel even imponerend als rd Schenk met vier overwin ingen veroverd afgenomen, adat was gebleken, dat hij de mateurregels had overtreden. GEEN VREES De Nederlander Henny Roos vreest et direct voor zo'n harde maatregel, ird Schenk heeft die titel nu een- aal veroverd, die pak je niet zo snel Er zal misschien een waarschu- ing volgen of een boete, maar niet reet diskwalificatie. Meer is er nauwelijks te zeggen, ndat ik onvoldoende weet van de le affaire." En over het feit tenslot- dat alles doorgespeeld kan worden lar het IOC: „Er is een mogelijk- id dat dat gaat gebeuren, maar ook it is pas over enkele maanden te kijken." GRÖNVOLD De Noor Roar Grönvold die afgelo- 6n week-end tweede werd bij het jereldkampioenschap in Oslo, zal et deelnemen aan de landenwed- strijd die op 4 en 5 maart in Inzeil wordt gehouden. Deze landenwed- strijd is vooral bedoeld om bestaande wereldrecords scherper te stellen. Grönvold geeft echter de voorkeur aan de Winter-universiade die in de zelfde periode in Lake Placid in Amerika wordt gehouden. Grönvold: „Ik ga veel liever naar Amerika. Dat lijkt mij een belevenis. Records kun je altijd nog rijden." Grönvolds grootste concurrent op dit studenten kampioenschap is Harm Kuipers, die het afgelopen week-end reserve was in Oslo. doping In Scandinavië wordt enorme stampij gemaakt over de gang van zaken rond de dopingcontrole zoals die plaats heeft gevonden bij het we reldkampioenschap. De verwarring hierover spruit voornamelijk voort uit een uitlating van de officiële ISU- gedelegeerde bij dit kampioenschap de Zweed Sven Laftman. Laftman verklaarde zaterdagavond tegenover Zweedse journalisten dat hij rapport zou uitbrengen over het late tijdstip van verschijning van Schenk op de dopingcontrole na de 5000 meter. De Zweedse zondagsbladen brachten dat nieuws zeer gepronon ceerd. In de loop van de zondag ver anderde Laftman echter van gedach te, en besloot de zaak te laten voor wat het was. SLIJMWEREND De Noorse boulevard-pers heeft de zaak in de maandagkrant breed uit gesponnen. In Verdens Gang wordt gesuggereerd dat de pillen die Schenk na afloop van zijn races van dokter Lap ontving doping zou kunnen be- Henry Roos vatten. Verflens Gang merkt daarbij op, dat de pillen zowel in Davos als in Sapporo en in Bislet werden ver strekt. Het verstrekken van deze pillen volgens dokter Lap uitsluitend be doeld om slijmvorming tegen te gaan wordt in verband gebracht met het later verschijnen op de dopingcontro le. Verdens Gang zoekt bovendien een parallel met het wereldkam pioenschap 1967 in het Finse Lahti, toen de kampioen Verkerk op zijn benen verboden produkten smeerde. GEEN PANIEK Dagbladet vestigt onder de kop: „Laftman had Schenk willen diskwa lificeren" ook uitvoerig de aandacht op deze op zich zwaar overtrokken gebeurtenis. Schenk zelf verklaart in deze krant: ,Het zou waanzin ge weest zijn, als Laftman mij vanwege het late verschijnen op de dopingcon trole had gediskwalificeerd. Volgens de reglementen moet ik mij binnen 24 uur melden; ik was er na drie kwar tier. Geen enkele reden dus tot pa niek." Het blad Aftenposten heeft de gang van zaken rond de dopingcontrole buiten zijn kolommen gelaten. Aften- posten vestigt echter de aandacht op de gevaarlijke situatie die op dit mo ment in de schaatssport is ontstaan. SYSTEEM Slechts bij Europese en Wereld kampioenschappen, en dan nog uit sluitend in Noorwegen en Nederland, blijken de stadions vol te lopen. Af tenposten stelt dat het tijd wordt dat de schaatsleiders het roer definitief omgooien: „Op dit moment hebben wij niets meer te verliezen alleen nog maar te winnen. Er zou een systeem moeten komen, volgens hetwelk de wereld-kampioen pas na een aantal wedstrijden wordt aangewezen; de schaatsers komen te weinig in aktie. Zeker in eigen land. Er zijn te weinig wedstrijden, en daardoor wordt de aandacht van het publiek niet kontinu geboeid." SCHENK VOOR Commentaar van Ard Schenk: „Ik voel wel voor een Grand Prix-sys teem. Voor mij komt dat idee niet nieuw." Roar Grönvold: „Het is ge makkelijk te verwezenlijken om meer wedstrijden te rijden. Dit seizoen stonden de Spelen op het programma. Daaruit bleek dat de top-schaatsers het fysiek best aankunnen." De hele Noorse persrel de pillen zouden doping bevatten of de af- bnakmiddelen daarvan neutraliseren dat laatste zou kunnen gebeuren met natriumbicarbonaat, een soort zuiveringszout heeft op de Neder landse ploeg overigens .weinig indruk gemaakt. SNOEPJE Dokter Cees Lap: „Ik wist dat dit zou komen. Een fotograaf vroeg me zelfs of hij wat foto's mocht maken wanneer ik Schenk zijn tablet zou geven". En verder: „Deze hele zaak stolt niets voor. De dopingcontrole was negatief. Ik heb ook gezegd wel ke tabletten ik de rijders gaf en waarvoor. Het is Siogen, een produkt dat goed is voor droge kelen. De rij ders hebben daar na een rit altijd last van". En Oslo-reserve Harm Kuipers, me disch student: „Met een snoepje zou je hetzelfde effect kunnen bereiken als nu met déze tablet of Gargilon. Het heeft met doping niets te maken. Als ja dat trouwens zo openlijk zou ooen. vraag je om moeilijkheden". Harm Kuipers gaat overigens nog maar één jaar met het topschaatsen door. En dan nog op een wat aange paste wijze. De 24-jarige Drent, die zich dit seizoen in de kernploeg reed, hiopt binnenkort een gesprek te heb ben over de vorm waarin hij deel van de ploeg zal uitmaken. „Ik voel er in verband met mijn studie niet voor om iedere week weer lange reizen te maken voor de cen trale conditietraining. Dat kan ik niet met mijn studie combineren. Ook wil itc liever niet alle trainingskampen meemaken. Ik kan me overigens wel voorstel len, dat er een zekere controle moge lijk moet zijn wat mijn conditie en het afwerken van de trainingspro gramma's betreft. Daar moet een op lossing voor gevonden worden, zoals die er ook nu na het Nederlandse kampioenschap was." STUDIE Het komende schaatsjaar wordt wel Kuipers laatste. „Mijn studie heeft gewoon voorrang. Na het komende jaar moet ik meer klinisch werk gaan doen en dan is combinatie met het torschaatsen niet meer mogelijk. Ik moet het schaatsen dan gewoon laten schieten. Ik weet dat ik niet met een minimum aan inspanning het maxi mum kan bereiken. Ook op studiege- bied". KEERZIJDE De twee bronzen medailles, die Ed dy Verheijen het afgelopen weekein de op het ijs van Bislet veroverde, mogen voor de Deventenaar dan wel de top van zijn carrière tot nog toe betekenen, niet iedereen is er erg ge lukkig mee. De heer C. G. Messie, het hoofd van de Dr. van Voorthuysenschool voor bijzonder lager onderwijs in De venter, waaraan de schaatser als on derwijzer is verbonden, zegt' zelfs: „Pit brons heeft een voor weinigen bekende keerzijde. Ik heb er een klas door naar de bliksem zien gaan". Verheijen heeft zoals vorige week al gemeld, van de gemeente Deventer veel medewerking gekregen om zijn spr rt te bedrijven en heeft voor de duur van het schaatsseizoen betaald vex lof. KLAS DE DUPE Dit jaar is dat echter slecht uitge pakt. Ook andere leerkrachten waren door ziekte afwezig, terwijl men toch •il kampte met een personeelstekort. „De klas is hierdoor naar de bliksem. Ik hoop nu maar dat Eddy Verheijen op 8 maart weer terug is, zoals afge sproken." Overigens: van de plannen van Ed dy Verheijen om zijn toekomst in een wat andere richting te gaan zoeken, (Verheijen overweegt zoals bekend de Akademie voor Lichamelijke Opvoe ding te gaan volgen om leraar MO te worden) heeft de heer Messie alleen via de krant vernomen. Van onze basketbalmedewerker AMSTERDAM De eerste grote stap voor het pré-Olympisch toernooi is gezet en vergenoegd kon bonds voorzitter Storm na een bijeenkomst tussen bestuur, spelers en coaches stellen: „De opkomst van de spelers en dc medewerkingsgezindheid van iedereen is verheugend. Deze bijeen komst is belangrijk gebleken. Ik heb gemerkt dat bij iedereen de sterke overtuiging aanwezig is van dit unie ke toernooi iets goeds te maken." Storm had naast bondscoach René Mol ook uitgenodigd de nieuwe assis tent Dolf Pouw en wist zich al snel verzekerd van de medewerking van 20 van de 21 geselecteerde spelers. Alleen Fiat Stars' Bernard van der Molen moest bedanken omdat hij de komende tijd examens moest doen. De bijeenkomst bracht een opval lend frisse aanpak van de kant van de N.B.B. naar voren, een situatie die in het verleden niet aanwezig was. Terwijl nu de spelers een uitgebreid pakket van trainingen, stages en toernooien werd voorgezet, kwam het beeld van krikkemikkerige voorberei dingen uit het verleden naar boven. Duidelijk is dat basketbal gegroeid is. Zei Piet Storm: „Je leert natuurlijk altijd. Was in het verleden altijd het geld onze belangrijkste tegenstander, nu hebben we een begroting waarin we ons wat makkelijker kunnen be wegen. De spelers hebben daar veel profijt van". De voorbereiding houdt o.m. in: een aantal trainingsweekends op het sportcentrum Papendal met wedstrij den tegen Italië, Finland en Roeme nië. Een groot internationaal toernooi in Sofia met deelname van veel Oosteuropese teams en een tweetal wedstrijden in Oost-Duitsland tegen de nationale ploeg aldaar. Selectie Bondscoach Mol heeft in zijn eerste selectie 20 spelers uitgezocht die hij nu veel observeert en laat bekijken. Direct na het eind van de competitie (20 maart) zullen vijf spelers afvallen. De groep die dan overblijft wordt dan voordat men naar Sofia gaat nogmaals met twee verminderd waarna in een laatste stadium dan nog eens twee afvallen. Voorts werd nu al bekend gemaakt dat aan het team zijn toegevoegd als vaste begeleiders: Joop Remeyer (voorzitter van Levi's/Flamingo's) als manager/reisleider, Eric Jager (even eens van de Haarlemse ploeg) als arts en Henk Tap (Rotterdam Zuid en Punch) als verzorger. Status Enig punt van twijfel in deze ge slaagde samenkomst was natuurlijk de status van Gerhard Schreur. Piet Storm: „Wij als N.B.B. staan volko men achter hem en zullen er werke lijk alles aan doen om hem als Ne derlander erkend te krijgen". Voor de rest waren er enkele incidentele ge vallen van „moeilijk vrij kunnen ma ken" en lopende examens in april en mei. Ook daarin wilde Piet Storm zo ver mogelijk gaan om zoals hij zei: „Nu maar eens te laten zien dat het Nederlandse basketbal vooruitgang heeft gemaakt. We moeten nu met de 'steikst mogelijke ploeg in eigen huis bewijzen dat we wat kunnen. Ik re ken daarom op plaatsing in de finale poule die in Amsterdam gespeeld wordt. Lukt dat niet", zo stelde Storm, „dan zijn wij op 5 mei uitge schakeld". Waarop speler Ruud Har rewijn grapte: „Dan vieren wij be vrijdingsdag....". De 20 overgeblevenen in de selectie van René Mol zijn: Jan Sikking, An ton van Helfteren, Eric van Woerkom (toch) en Pieter van Tuyll van Se- rocskerken van Factotum Punch, Pe ter Rijswijk van Racing Agon, Roel Tuinstra en Roy Leysner van Mars Lions, Frank Kales, Wim Franke. Walter Ombre, Gerhard Schreur. Harry Kip, Kees Akerboom en Karei Vrolijk van Levi's/Flamingo's, Ruud on Hugo Harrewijn, Hesdy van Willi gen en Jan Dekker van Transol RZ, Ton Boot van Fiat Stars en Paul Hoeksema van DED. TUDELUK VAN 102 VOOR CENT EYKJAVIK (AP) Jan Tim- x heeft op het internationale aaktoernooi van Reykjavik een de kans een grootmeesterresul- t te veroveren. Na elf ronden ft de Nederlander zeven punten een afgebroken partij. De groot- esternorm in dit toernooi ligt op s pnt. Er zijn nog vier ronden te len. Aan de leiding in Reykjavik 1 de Tsjech Vlastimil Hort met pnt. De Roemeen Georghiu is ede, de Rus Stein derde en Tim- i samen met de IJslander Olafs- vierde. MSTERDAM De organisato- van de Ronde van Andalusië iben laten weten, dat Gerard Via- die de ronde heeft gewonnen, betrapt is op het gebruik van mierende middelen. Volgens eer- e berichten zou Vianen bij con- e na de vierde etappe positief bevonden. Organisator Emilio nos heeft nu laten weten, dat Ge- i Vianen na de vierde etappe niet is onderzocht op het gebruik stimulerende middelen. Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Vier dieptepunten uit de recente geschiede nis van de ijsliockeycompetitie: De wedstrijd Den BoschHYS Hokij eindigde, op 9 december van het vorig jaar, in een masale vechtpartij. Van Den Bosch werden Tonnie de Groot, Bob Foster en Wil van Dommelen voor twee wed strijden geschorst. Maar wel zo dat Den Bosch per wedstrijd maar één van de drie spelers miste.. Van HYS Hokij werd vreemd genoeg niemand gestraft. Coach Ed Hopman van HYS eerlijk: „Natuurlijk is dat raar, want wij gingen ook niet helemaal vrijuit". Enkele weken geleden bleken de vorig jaar gespeelde wedstrijden Thialf Tysc Trappers (11 december) en Smoke EatersTysc Trappers (26 december) ongeldig. Tysc Trappers had doelman Bob Buddy opgesteld, hoewel hij voor de Nederlandse competitie niet mag spelen. De twee wedstrijden moeten opnieuw worden gespeeld. Ruim drie weken geleden werd bekend dat alle wedstrijden die de Belgi sche club Luik voor de Nederlandse competitie heeft gespeeld, ongeldig zijn. Het is toegestaan drie buitenlanders op te stellen, maar Luik stond steeds met elf of twaalf Canadezen op het ijs. Rond de Canadees Johnny McDonals van Tysc Trappers rezen moeilijk heden. Hij had dispensatie gekregen om tot 31 december in de Nederlandse competitie te spelen. McDonald zou een Nederlands paspoort hebben aange vraagd, maar hij bedacht zich en bleef Canadees. Ondanks protesten speelde hij na 1 januari gewoon verder. De bond had hem de status van Nederlandse speler verleend. Er zijn meer spelers voor wie het bondsbestuur de ogen heeft dichtgedaan. „In overleg fnet Jan van den Uden- hout (hij is ere-voorzitter van Den Bosch en vice-voorzitter van de bond) hebben wij zo gestraft. Anders had den we Den Bosch te erg gedupeerd; het waren immers de beste spelers. Den Bosch zou ongetwijfeld een paar wedstrijden met grote cijfers verloren hebben. Dat is niet leuk voor het publiek. Ook heeft Den Bosch verplichtingen tegenover de sponsor en daar moesten wij rekening mee houden. Als ik naar mijn hart had gehandeld, waren die jongens van Den Bosch vier wedstrij den niet op het ijs gekomen. En dan alle drie tegelijk. Doordat het aantal clubs in de eerste divisie (zeven waarvan UIJC en Thialf nog bij keuze waren gepro moveerd te klein was, werden drie Belgische clubs (Luik. Brussel en Antwerpen) aan de strijd toegevoegd. De ervaring met de Belgen is echter bijzonder onprettig geweest. Tijdens de eerstkomende bondsvergadering zullen de clilbs voorstellen de Belgi sche clubs uit de competitie te halen. Savelkoul, voorzitter van Smoke Eaters en ook lid van het bondsbe stuur: ,In België kan alles. Toen we in Luik speelden, zeiden we dat ze met te veel Canadezen op het ijs stonden. Het enige antwoord was: „Ach, maak toch geen flauwekul. Over de affaire met Luik zegt Schweers: „Dat hebben wij niet in de hand gehad." De secretaris van Tysc Trappers, Herijgers, vult aan: „Met de beslissing de wedstrijden van Luik ongeldig te verklaren, heeft de bond i - L:.„. viïJ '-n !;:^i 'iff': Deze voorbeelden zijn slechts een greep uit een grote hoeveel heid. In de ijshockeybond ge beuren vreemde dingen. IJs hockey is sterk in opkomst in ons land, maar de bond is klein en vooral arm. Van een dergelijke organisatie kunnen fouten wor den verwacht; misstappen die onder de noemer 'kinderziekten' kunnen worden ondergebracht. Maar bij het ijshockey is dat nauwelijks mogelijk. Ed Hop man: 'Op een gegeven moment word je suf van al die blunders. Het kan je alemaal niet zoveel meer schelen. De ijshockeybond is een geweldige bende'. Lang hebben de clubs een afwach tende houding aangenomen. Die pe riode lijkt nu voorbij; de clubs stellen zich kritischer op. Zij hebben in de eerste plaats behoefte aan een goede begeleiding, maar van de bond hoe ven ze geen steun te verwachten. Het is daarom niet verrassend dat de ver enigingen de hoofden bij elkaar heb ben gestoken om het onzekere bonds bestuur beter tegenspel te bieden. Kritiek Vooral de manier waarop de drie spelers van Den Bosch werden ge schorst heeft nogal wat kritiek opge roepen. Bondsvoorzitter F. Schweers: technische commissie: hij hoefde niet meer te komen. De reden: Nederland zou te hard hebben gespeeld tegen Roemenië. Een handelwijze (het ontslaan van een coach tijdens een toernooi om een uiterst aanvechtbare reden), die ver zet opriep. De spelers wilden niet meer spelen, maar deden dat toch toen de internationale bond met schorsingen dreigde. De affaire rook onfris: de manipulaties waren raad selachtig. Pleticha moest gaan; wie, zo vroeg men zich af, zou volgen? Het antwoord kan luiden: Wayne Hunter. Deze Canadese vakman kampt met dezelfde problemen als Pleticha: te weinig tijd om met de nationale ploeg te trainen. Meerdere keren wees Hunter op de moeilijkhe den. Verloren De bond reageerde nauwelijks. Dit seizoen beschouwt Hunter als verlo ren en dat terwijl Nederland begin maart in Roemenië voor het kam pioenschap van de C-groep moet spe len. Terecht ziet Hunter weinig mo gelijkheden daar een eervol resultaat te behalen. Hunter, die al veel tegenslagen heeft moeten verwerken, zei altijd over de vreemde situaties binnen de bond: „De t>ond is een groot huis. Ik heb daar een kamer van cn die houd ik schoon. Ik wil nergens iets mee te maken hebben." Diep teleurgesteld zei Hunter ook eens: „Als er niets veranderd, ben ik volgend seizoen vertrokken." Zo zal het dan gebeuren dat een tweede be kwame coach vertrekt. In tegenstel ling tot Pleticha zal Hunter wel de eer aan zichzelf houden. De kritiek op het bondsbestuur neemt toe. Savelkoul: „We kunnen niet overal de puntjes op de i zetten. Er moet gegeven en genomen worden. De eerste teams moeten geld in het laatje brengen. Daarom gebeuren er dingen die niet mogen gebeuren." Ook voorzitter Schweers is zich be wust van de kritiek: „De sportpers zit ons maar te kraken. Als er een arti kel in de wet was waarmee ik de journalisten kon aanpakken, zou ik het direkt doen. Maar voor een deel erken ik de kritiek wel. Het is moeilijk werken in deze bond. Alle nonsens die op tafel komt tijdens onze vergaderingen, daar heeft u geen idee van." Hopman daarover: „De nieuwe clubs in de eerste divisie hebben niets te vertel len. Tijdens een bondsvergadering krijgen ze van het bondsbestuur di rekt een grote mond." Wayne Hunter: de volgende? bewust lang gewacht uit zakelijke overwegingen. Een paar clubs kregen Luik nog thuis en dat zou geld hebben gekost. In zekere zin houd je dan wel je publiek voor de mal." De heer Schweers ontkent deze handelwijze echter: „Wel is het zo dat we het ijshockey nog slecht verkopen aan het publiek." Maar de competitie (met zijn pro blemen en de weinig voortvarende aanpak daarvan) is slechts één hoofd stuk uit het klachtenboek van de ijs- hockeywereld. De nationale ploeg is een ander, misschien nog pijnlijker, chapiter. Het nationale team wordt, evenals vorig seizoen, te veel ver waarloosd. In december 1969 werd de Tsjech Jlri Pleticha als de redder van het vaderlandse ijshockey binnengehaald. Tijdens het wereldkampioenschap (in de c-groep) dat in ons land werd ge houden. kreeg Pleticha begin maart, vorig jaar midden in de nacht een telefoontje van de voorzitter van de TWENTE Er is een wedstrijd om de „blauwe wimpel" van het schone water gaande tussen Twente, de Ach terhoek en het Waterschap van de Dommel en de Aa. Daarbij ziet het er naar uit dat Twente deze wimpel gaat winnen, omdat dit industriege bied waarschijnlijk het eerste gebied in ons land zal zijn waar het opper vlaktewater weer volkomen schoon is. Dit zegt mr. J. S. Biesheuvel, water- graaf van het Waterschap Regge- Dinkel, dat voor de waterzuivering in Twente verantwoordelijk is. Er zijn in Twente zelfs al beken waar het water weer zo schoon is, dat er weer vissen in kunnen leven. Mr. Biesheuvel: „Over vijf jaar hopen wij zover te zijn, dat al het water in Twente weer schoon is. Wij zijn het Waterschap dat het meeste geld eist van bedrijven en woningbezitters, maar we liggen dan ook aan kop". Thans zijn het nog de woningeige naren die moeten bijdragen in de kosten van de waterzuivering. Over een jaar of twee zullen echter ook de huurders in Twente daarvoor moeten gaan betalen, waardoor het aantal milieu -^aanslagen stijgt van 70.000 tot 400.000 per jaar. In Twente staan al twaalf water zuiveringsinstallaties en tien zijn er in aanbouw of worden binnenkort aanbesteed. Voorts is er een net van persleidingen aangelegd, waardoor ook het water in de dorpen in de zuivering is opgenomen. Daarmee is tut dusver in Twente 60 miljoen gul der. in de waterzuivering van het Waterschap geïnvesteerd. In de ko mende jaren verwacht men nog eens zo'n bedrag te zullen moeten uitge ven Daarnaast zijn er in Twente drie bedrijven die een eigen zuiveringsin stallatie hebben, namelijk de chemi sche fabriek Servo in Delden, Texo- print in Boekei en het zuivelbedrijf AKO in Almelo. De overige bedrijven worden volgens een vaste verdeel sleutel aangeslagen, waardoor sommi ge bedrijven nu al 400.000 gulden per jaar betalen moeten. Verwacht wordt dat, als het gehele project klaar is in 1977, de kosten 20 gulden per inwonereenheid of 70 gul den per woning gaan bedragen. Voor een bedrijf, dat nu zo'n vier ton per jaar betaalt, betekent dit dat de kos ten in 1977 een miljoen gulden per jaar zullen gaan belopen. In Twente is vorig jaar ƒ8.60 per inwonereen heid geheven, dit jaar is dat 11.75 en volgend jaar 14.25.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11