Verstandig inschrijvingsbeleid voorkomt overvolle klassen WEEKAGENDA Voorschotens Vocaal Ensemble trok volle Moeder-Godskerk Prof. Granpré Molière (87 jaar) overleden Op alle merken STOFZUIGERS 20% KORTING Vijf jongelui onder invloed van LSD in auto aangehouden Regering wil de drie van Breda vri j lat Weer gaslicht B en Wvan Oegstgeest in Onderwijsnota: Concert bij kaarslicht OEGSTGEEST Het probleem van de volle klassen kan voor een gedeelte worden opgelost door de et schoolbesturen of de schoolleidingen een verstandig inschry vings- 1 beleid. Als elk jaar niet meer dan >P 30 a 32 leerlingen voor de eerste >Q<jklas worden ingeschreven, krygt men ongeveer het beeld van een t ideale schoolbezetting voorzover dat -T'i in de huidige omstandigheden moge- rojljjk is. B. en W. van Oegstgeest doen - deze suggestie in de onderwijsnota, eoédie dezer dagen aan de gemeente- ■9 raad werd uitgebracht. In de nota, waarin een aantal ge lachten en beleidsindicaties voor tomen, die in de komende jaren in leslissingen kunnen resulteren, wordt jok een overzicht gegeven van de bestaande situatie op onderwijsge- ,C( bied. Daarin wordt o.m. gewezen 1 op een aantal slechte behuizingen 1 van het kleuter- en lager onderwijs in Oegstgeest. Als slechte behuizingen voor het 1 deuteronderwijs worden de open- 'V bare kleuterschool De Bokkesprong wordt zelfs zeer slecht genoemd) en ie r.k. kleuterschool H. Bernadette mgemerkt. Is er voor De Bokke sprong een oplossing in zicht vrijdae wordt in de Joh. Vermeer- aan de eerste paal voor een nieuwe I school van f 575.000 geslagen) ook voor de Bernadetteschool is ver betering te verwachten, omdat het schoolbestuur van plan is de school onder te brengen in het gebouw van de Willibrordschool. Jenaplanschool Wat de lagere scholen betreft: De Jenaplanschool „De Kring" (r.k.) in iet voormalige Rijnlands Lyceum is volgens B. en W. zeer slecht gehuis vest. Gemiddeld zitten er in de klas sen 30 leerlingen. De urgentiever klaring voor een nieuwe school werd al afgegeven in oktober 1970 en aan het definitieve bouwplan wordt nu de laatste hand gelegd. Zodra hieroD le goedkeuring van de inspectie is verkregen, zal de kredietverlening in de gemeenteraad aan dc orde wor boden gesteld. Dr. K. Schilderschool Zeer slecht zit ook de prot. chr. Dr. K. Schilderschool er aan de Vos- 0 ruyl b|j. Een nieuwe school, die 1 een eind moet maken aan huisvesting gein zes houten lokalen, is „in zicht" o en kan worden gebouwd als de u financiering geregeld is". Het gaat t< »m een bedrag van f 900.000. dat de aad eind vorig jaar al besloot be- chikbaar te stellen. Vooruitkijkend komt het college e ot de conclusie, dat de scholen- iisituatie aan de zuidzijde van het Qegstgeesterkanaal zich aan het consolideren is. Kleine verschuivin- nogen zijn mogelijk, zodat het wel in noodzakelijk is elk jaar de scholen- iituatie opnieuw, bv. bij de begro- LISSE Vrijdag kwart over zeven Yordt in de Oud-Hollandse zaal van Varong Djawa de jaarvergadering 5CX ehouden van de zwemclub „Lisse". i -en agenda van 15 punten moet wor- •b en afgehandeld, waarna men over- en aat tot een gezellige avond, waar- n aan medewerking zal worden ver- d eend door „Get Ready", ïq tingsbehandeling, onder de loep te nemen. Met betrekking tot de planning van scholenbouw in Haaswijk wordt in de nota opgemerkt, dat het de vraag is of er nog voldoende levens vatbaarheid zal zijn voor een tweede basisschool. B. en W. zijn van plan met de besturen van alle scholen te overleggen welke oplossing voor Haaswijk mede gelet op de scho lensituatie aan de zuidzijde van het Oegstgeesterkanaal moet worden gezocht om de belangen van de leer lingen in dit gebied te behartigen. Ook over de meest wenselijke bouw van kleuterscholen in Haaswijk zal met de besturen van de bijzondere kleuterscholen overleg worden ge pleegd. Openbare mavo In de nota blyken B. en IV. nog altyd de deur open te willen houden voor een openbare mavo-school. In 1967 is daarover in de gemeenteraad al eens gediscussieerd, waarby door het college werd toegezegd, dat men met een voorstel tot stichting van een openbare mavo zou komen als de omstandigheden zich zodanig zou den wyzigen, dat een dergelyke school meer levensvatbaarheid zou bezitten. Over die levensvatbaarheid doet het college overigens nu nog geen uitspraak. Wel zegt het scholen onderzoek in het gewest te willen afwachten om te bezien of openbare mavo in het verband van een scho lengemeenschap is te combineren met het Rijnlands Lyceum. Foto boven: De Jenaplanschool „De Kring", die volgens b en w van Oegstgeest zeer slecht is ge huisvest in het oude Rijnlands Lyceum. De heren Prins, waar nemend hoofd, en de onderwij zers Manssen en Van Schie zijn het daar wel mee eens Foto links: Het noodgebouw van de prot. chr. dr. K. Schilder school waarvan de dagen zijn geteld. De raad heeft al bijna een miljoen gulden uitgetrokken voor nieuwbouw. LEIDERDORP In een voor Lei derdorp gebruikelijk „concert bij kaarslicht" presenteerde zich in de dorpskerk een uniek ensemble: „Het Klarinettenkwartet van België", be staande uit Marcel Hanssens (die dit kwartet in 1960 oprichtte). Albert Roland. Jacques d'Hondt en Georges Dekerpel, respectievelijk met Eskla- net, twee besklarinetten en baskla rinet. Met uniek bedoelen wij niet alleen de samenstelling, maar meer nog de verrassende klankkleur en de grote artisticiteit van dit ensemble. In het met zorg samengestelde programma excelleerden twee na men. die van Paul Arma als de meest fijnzinnige en van Willem Pelemans als de meest oorspronke lijke componist. Van Arma het „Divertissement 1600", een werk dat is gebaseerd op de oude dansen uit de zestiende eeuw, de branies in vier- en driedelige maat en de statige Pavane d'Angleterre stilis tisch uitermate knap geschreven. Paul Arma, in 1905 te Boedapest geboren en leerling van Bartók, moet zich in deze materie historisch zeer hebben verdiept. Men zou zich kun nen verwonderen over deze uitwer king. die men zich van een Bartók- volgeling ook anders kan denken. Zeer persoonlijk, vooral in zijn ritmiek uit zich Willem Pelemans in zijn driedelige kwartet. In beschei den mate modem, in kleur hier en daar wat impressionistisch nog, maar ritmisch heel verrassend, vooral in het laatste deel. Van deze beide wer ken gaf het Klarinettenkwartet een briljante vertolking. Zij besloten het programma met het Klassiek Diver timento van Guy Duijck. een leutig geschreven werk van deze heden daagse in Gent geboren componist. De harpiste Claire van Walleghem liet zich horen in twee werken van Marcel Tournier, een met veel verve uitgevoerde Concertstudie en „Lo lita" en in twee werken van Carlos Salzedo, die zijn klankeffecten niet alleen beperkt tot de snéren van de harp. Een knappe prestatie van deze harpiste. De belangstelling voor dit concert viel tegen. Wassenaarse politie deed goede vangst WASSENAAR De politie heeft vannacht om vijf uur vier jongeman nen en een meisje in een auto bij het Wassenaarse Slag aangehouden die allen onder invloed waren van LSD. De a-jto waarin zij reden bleek giste ren in Amsterdam te zijn gestolen. Bij aankomst op het politiebureau vluchtte de bestuurder. De arrestan ten variëren van zeventien tot eenen twintig jaar. Een van hen, een zeven tienjarige jongen bleek van huis te zijn weggelopen. Allen zijn afkomstig uit Leiden. Uit de zakken van een der der arrestanten haalde de politie een dolkmes, een hasjpijp en twee tablet ten LSD. Binnenkort debat in Tweede Kamer Representant van 'Delftse School i VOORSCHOTEN Voorscho en heeft de eerste na-oorlogse th< gaslantaarn ontstoken. Op de Voorstraat voor het huis van dr. Costense staat de lantaarn met bef es kousjes. Er is wel enig ver schil met de oude tijd. Deze gas lantaarn werkt automatisch. )oor middel van een klok ont- ig iteekt de waakvlam de gaskous- ssies en dezelfde klok sluit de [astoevoer overdag weer af en wo 'lijft alleen de waakvlam bran- ien. Deze gaslantaarn is een >roef. Indien de lantaarn vol- ve loet, dan wil de gemeente Voor- tchoten de gehele Voorstraat, ba Vaar de vooro°rlogse lichtpalen efj log staan, van gaslicht voor rei iien. De ombouw van elektrisch laar gas is vrij voordelig omdat Ule gasleidingen in de Voor- ju traat worden vernieuwd in ver- w< 'and met de zeer oude Linde- vcVomen. jjEéii carnavalsvierder In Voorschoten j VOORSCHOTEN In Voorscho- f, en heeft het carnaval nooit vaste 2 'oet gekregen. Zelfs de buitenkerke- Uken hebben nog zoveel Calvinis- Isch bloed in de aderen dat Voor- p choten alleen bescheiden rondom koninginnedag en Paardenmarkt ermakelijkheden heeft en daar blijft et dan ook bij. ,evi De jongerensociëteit Noord-Hof- g j »nd nodigde nu echter jong en oud jt om in het scholencomplex in 'oord-Hofland carnaval te komen ieren. Het zou een carnaval worden angepast aan de Voorschotenaar en et zou bestaan uit gezelschapspellen Dals kaarten en een flink portie car- avalsmuziek. De zes leden van de jeugdsociëteit foord-Hofland waren er ruim voor e aanvang. Ze versierden de zaal, loegen drank en koek in en maak- len een grote pot koffie gereed. Om ire recies acht uur kwam er één wijk- '1 ewoner. Hij kreeg alvast een kopje 1 offie en kon daarna de hele pot krij- In en, want er kwam verder niemand. >rg VOORSCHOTEN De grote mo derne Moeder-Godskerk was gister avond tot de laatste plaats bezet. Een zevenhonderdvijftig bezoekers luisterden naar hun eigen, zo voor spoedig gegroeid koor, het Voorscho tens Christelijk Vocaal Ensemble, dat Gounods „Messe Solennelle" en Brahms' Ein Deutsches Requiem", bracht in samenwerking met de so listen Ank Reinders (sopraan), Bart Distelvelt (tenor), Ruud van der Meer (bariton) en het Gewestelijk Orkest, alles onder leiding van Louis van Wijngaarden. De beide verklankte werken zijn geheel verschillend van aard. Gou nods Messe is uiterlijk, hier en daar op het theatrale af, in het slot (..Domine salvam fac") zelfs iets ba naal, en Brahms Requiem sterk in nerlijk, vroom en warm gevoelig, met typisch noordduitse ernst. Men kan zich Gounods muziek niet of nau welijks voor liturgisch gebruik voor stellen en het Requiem was van meet af aan voor concertgebruik be stemd. Het Voorschotense ensemble, even wichtig samengesteld en goed ge schoold, zong met grote overgave. Het Kyrie uit de „Messe" klonk nog wat bedeesd, maar reeds in het Lau- damus (Gloria) kregen de contouren scherpte en de uitdrukking karak ter. De uitspraak en het timbre wa ren beschaafd en de duidelijke zeg ging toonde begrip voor de tekst en het karakter van de muziek. Mooie momenten waren, onder meer de samenwerking van het solisten terzet in „Qui sedes ad dexteram Patris" en het „Incarnatus est". Tref fend klonk ook het „Crucifixus". Brahms' Requiem, dat sinds het ontstaan (1868) eigenlijk nooit van het repertoire af geweest is, stelt, met name in expressief opzicht, be langrijk hogere eisen aan een koor dan Gounod. Men zou in de „Messe" eventueel met een technische beheersing en wat muzikale flair kunnen volstaan, bij Brahms echter beginnen dan de moeilijkheden pas. Van Wijngaarden en zijn vokaal ensemble zijn zich dat kennelijk heel goed bewust geweest. De klank golfde natuurlijk en tege lijk welsprekend door alle stemmen heen. Zó wilde het Brahms; hij bleef niet aan de oppervlakte, maar groef dieper, om de bijbelse bedoeling en de bewogenheid, de roerselen van de ziel muzikaal uit te beelden. Door alle ernst en weemoed klinken steeds weer de hoopvolle verwachting („Freude und Wonne") en de extase („Wie lieblich sind deine Wohnun- gen") door. Juist deze overgangen treffen door de lichtdoorbraak in de klank. Het koor heeft dat alles tot op grote hoogte kunnen realiseren en dus Brahms' intenties kunnen waarma ken. De vocale solisten namen, afzon derlijk of gedrieën (in Gounod) op overtuigende wijze deel aan de par tituur-verklanking. Tenor Bart Dis telvelt, een vér gevorderde muziek student, 'toonde zich een veelbelo vend oratorium-zanger, die nu nog zekere beperkingen in acht nam, maar door zuiverheid, mooi timbre en doordachte voordracht opviel. Ruud van der Meers krachtige mooie stem maakte indruk door doelgerichte expressie en Ank Rein ders was bewonderenswaardig om haar niet falende techniek, tekstuit beelding en soepele aanpassing bij de muzikale situatie. Het Gewestelijk Orkest begeleidde voortreffelijk, betrouwbaar en wel luidend, maar had het minst van alle partijen de vrij ongunstige kerkakoe- stiek mee, zodat de klank vaak wat hard en ongenuanceerd leek. Louis van Wijngaarden bewees op nieuw, een bekwaam, inspirerend en vasthoudend koor- (en orkest-) lei der te zijn. JOHAN VAN WOLFSWINKEL LEIDEN Pech onderweg. Dins dag 7 maart begint de ANWB met een cursus „Pech onderweg" in Leiden. De cursus, die vier lessen om vat, valt vier achtereenvolgende weken op dinsdagavond. Belangstel lenden kunnen zich opgeven bij het ANWB-kantoor te Den Haag, Was- senaarseweg 220, telefoon 070-264425. (Van een onzer verslaggevers) WASSENAAR Prof. ir. M. J. Granpré Molière, die van 1924 tot 1953 hoogleraar aan de afdeling bouwkunde van de Technische Hoge school te Delft is geweest, is op 87-jarige leeftyd te Wassenaar over leden. De begrafenis heeft gister middag plaats gevonden op de R.K. Begraafplaats te Wassenaar. Daar aan vooraf werd een rouwdienst in de R.K. Parochiekerk De Goede Her der gehouden. Prof. Granpré Molière is één van de representanten van de zoge naamde Delftse School geweest. Na de oorlog drukte hij een duidelijk stempel op de katholieke architec tuur. Hij is o.m. werkzaam geweest te Rotterdam, waar hij tuindorp Vreewijk ontwierp. Met hart en ziel wierp 'de hoogleraar zich op de pro blematiek van de stadsontwikkeling in Leiden en Arnhem. Hij is één van de oprichters geweest van het Ne derlands Instituut van Volkshuisves ting en Woningbouw. Prof. Granpré Molière beschouwde het ontwerpen van werken als een hobby, zoals voor de kapel van het seminarie te Haaren, de St. Oda- kapel in Sint-Oedenrode en kerken te Laren (N.H.), Groesbeek en Breda. De overledene schreef een aantal belangrijke publikaties over de ar chitectuur. Bekend is zijn studie over de hedendaagse architectuur in het licht der geschiedenis, die in 1959 verscheen. Prof. Granpré Molière was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en commandeur in de Gre- gorius-órde. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De regering wil de drie Duitse oorlogsmisdadi gers in Brada. Aus der Punten, Kotalla en Fischer vrijlaten. Ze heeft dit vandaag, na voorover leg met de fractieleiders, in een brief aan de Tweede Kamer meegedeeld. De Kamer zal nu binnenkort, waarschijnlijk op 29 februari, over de vrijlating gaan debatteren. Naar verwach ting zal daar een meerderheid voor t? vinden zijn. De regering benadrukt in de brief dat zij, als de Kamer in meerderheid voor vrijlating is, zelf wil beslissen over de mé,nier waarop dat zal gebeuren. Vrijlating kan zowel door gratiëring als door indie ning van een wetsontwerp voor de voorwaardelijke invrijheids- stelling van levenslang gestraf ten geschieden. De regering geeft zelf de voorkeur aan grati ëring. Enkele jaren geleden sprak de Kamer zich echter in meerderheid uit voor eventuele vrijlating via indiening van een wetsontwerp, dit in verband met het feit, dat de regering zich bij gratis pas achteraf aan de Ka mer behoeft te verantwoorden, dit in tegenstelling tot de pro cedure bij een wetsontwerp. WOENSDAG 16 februari Café Aniba. Herenstraat, 8 u.: jaarver gadering ..Vereniging van oudleerllngen der ambachtsschool" (VOLA). Stadsgehoorzaal, 12.45 u.: pauze-orgel concert door Wlm Hagen. DONDERDAG 17 februari Snouck Hurgronjehuls Rapenburg fit. 8 u.: K. en O., dr. M. Schlemper. psychia ter. over veranderde leefpatronen. Kantine Clos en Lcembrugge, 2 u.: laar vergadering afd. Leiden Ned. Vereniging van Hulsvrouwen. Den Burcht, half 8: receptie Werkmans Wilskracht t.g.v. 70-jarig bestaan. Museum De Lakenhal. 5 u.: opening tentoonstelling „Uit bagger geborgen" door burgemeester dr. A. J. Vis. Sociëtiet SSR, Hogewoerd 108. half 9: debat met minister Boersma. Vrijdag 18 februari Jazz-zolder Hot House. Rapenburg 24, 22.30 u.: Ferdinand Povel en Rob Ager- beek. NOORDWIJK Lido-theater. 8 u.: uit voering mondaccordeonclub Concordia. Rijksherbarium, Schelpenkade 6, 8u.: bijeenkomst Ned. Natuurhistorische Ver eniging. afdeling Leiden. OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum. 20.15 u.: „Waar het valt. daar legt het" cabaret Don Quishocking. Microtheater Vestestraat 40, 8.30 u.: Im perium met ..Droomezcven". Militair Tehuis, Korte Mare-hoek Oude Singel. 8 u.: Jaarvergadering en schiet- avond afd. Leiden Bond van Oud-Strij ders. Zaterdag 19 februari Antoniusclubhuis. Mare 43, 35 u.: re ceptie t.g.v. 50-Jarig bestaan postduiven- houdersverenigtng De Blauwkras: 8 u. feestavond De Blauwkras. OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum. 8 u.: leerlingenvoorstelling balletschool Chris van Weerden. LAK-theater, Levendaal 150. 8.15 uur: theater Wlm Zomer, première voorstelling Woyzeck van Georg Büchner, duur 70 mi nuten. daarna gesprek. FILMS TRIANON: Wie een kuil graaft voor een ander (Louis de Funcs), 14 j.; 2.30. 7 en 9.15 u., zond 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. LIDO: Blozende Charlie, 18 j.. 2.30, 7 en 9.15 u„ zond 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u. STUDIO: Diamonds are forever. 14 j.. 2.30, 7 en 9.15 u.. zond 2.30. 4.43. 7 en 9.15 u. CAMERA: Het bloed van Dracula. 18 J.. 7 en 9.15 u., do vrljd dl 2.30 u.; zat en woe 2.30 u Daar komen de smur fen. a.l.: nachtvoorst, vrljd en zaterd 23.30 u.. De Dulvelsdans. 18 j REXa De Seks-saloon. 18 j.. 2.30, 7 e.i 9.15 u.. zond 2.30 4.30 7 en 9.15 u.. vrljd en zaterd nachtvoorst. 23.30 u. King Kong. 18 j. LUXOR: The Devils. 18 J.. 2.30. 7 en 9.15 u., zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. NIEUWE FILMS TRIANON: „Wie een kuil graaft", Louis de Funès. REX: „captain Apache", 14 Jaar. Nachtvoorst. ..Meisjes in extase", 18 Jr. I.UXOR: ,,Rlo Bravo", 14 Jaar. LIDO: „De Decameron", 18 jaar. CAMERA: Kindervoorst, zat, wo 2.30 uur. zo 2.00 en 4.15 uur ,.De zotte we reld van Laurel en Hardy": dag. ..The Devils". 18 j.; nachtvoorst. „Man called horse". 18 Jr. STUDIO: Cinema manifestatie 1972. APOTHEKEN Apotheek Zuid-West. Brahmslaan 20, te- lef. 21522: de apotheken te Leiderdorp en Ooegstgeest hebben gewoon dienst, die ln Voorschoten niet. De dienst loopt van vrijdagmiddag half zes tot de volgende weck vrijdagochtend 8 uur. Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Mobielkantoor ANWB Iedere maandag en donderdag van 10 tot 16 uur op de Lammermarkt. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2. (Zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer 5: maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 20460; voor informatie tele foon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00 19.45 uur; dinsdag van 13.00 14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30 15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00 12.30 en van 15.00 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00 11.30, 15.00 17.30, en van 18.30 20.00 uur. Op dinsdag ls er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders):' dinsdag niet. Ma., wo., do. en vrij., van 18.30 18.45 uur; za. en zon. van 15.00 15.15 uur. Diaconessenhuls: lste* klasse dagelijks: 11.00 12.00 uur; 13.15 14.00 uur; 18.45 19.30 uur. 2de en 3de klasse: dagelijks: 13.15 14.00 uur: 18.45 19.30 uur. Kin derafdeling: dagelijks: 14.45 15.30 uur en maandag-, woensdag- en vrijdagavond 18.30 19.00 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur; 2de klas: alle dagen va n 11.30 12.00, van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur; 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 19.00 16.00 en van 18.45 19.30; 2de klas: van 11.30 12.00 (alleen vaders) van 15.00 16 00 en van 18.45 19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15.00 15.30; dl. en do. van I8.nn 18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15.00 16.00, dl. en do. van 18.00 18.30 Annakllniek: 3de klas: 13.30 14.30 en 18 19 uur; 2de klas: 13.30 15.30 en 19.00 20.00 uur: lste klas: 11.00 12.00, 13.30 15.30 en 19.00 20.00 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kllnlek: ma. t/m vrij. 16.45 17.45 uur; zaterdag 13.00 15.00 uur; zondag 11.00 11.45 en 13.00 15.00 uur. alphen Bezoekuren ziekenhuis „Rijnoord": dagelijks (ook ln het wee kend): lste en 2de klas: van 10.30 11.00 uur; van 14.00 14.45 uur; van 18.00 19.00 uur: 3de klas: van 14.00 14.45 uur. van 18.00 19.00 uur; kraamafdellng: van 16.00 17.00 uur. van 19.00 19.30 uur alleen voor echtgenoten; kinder afdeling: van 15.00 15.30 uur. van 18.00 18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden de 16 Jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK - Sole Mlo klassepatlën- ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag h3?f 3^ 7 101 hal1 Cn zaterdag van 1 401 97 NIEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 16 FEBRUARI 1972 P-C 1 1 a

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3