Den Haag bekert verder Haarlem weigert Eddy Allen il Twee goals in laatste minuut bij RVC-Gouda Spekglad veld bederft finale damesenkelspel dén Ouden 'Houthakken in Noord' Beslissing duel Spasski-Fisclier weer uitgesteld Zege Groot Ammers Waterpoloteam wint weer 10-1 Laver klopt Tom Okker (^CVTROÊNj? UVS MET GOUDA AAN KOÏ Lugdmium gaf na verrassend begin winst uit handen SCHEEPV AARTBERICHTE? CHRISTELIJK NATIONALE SCHOLEN AANMELDING NIEUWE LEERLINGEN S-* de Colignyschool Calvijnschool Marnixschool Farèlschool NIEUWE IEIDSE COURANT MAANDAG 14 FEBRUARI 1' MAASTRICHT Het klonk allemaal afschuwelijk emotio neel, maar waar was het wèl. Nauwelijks twee etmalen nadat Ben Peeters, trainer van NAC, zijn gal spuwde over de toene mende grofheid in de voetballe rij, sneed zijn collega George Knobel deze hete problematiek opnieuw met een hakmes aan. Eerst tomeloos emotioneel, later meer onbewogen formeerde de trainer van MVV na het beker duel tegen FC Den Haag (12) een scherpe aanklacht tegen „de verzieking van onze sport", zo als hij het -noemde. George Knobel gebruikte de ver wikkelingen in de wedstrijd tegen FC Den Haag en de discutabele leiding van scheidsrechter Lau van Ravens als fundament van zijn betoog. Maar het waren bepaald geen uitspraken, die plotseling bij hem opkwamen. Knobel: „Laat ik dan ook «voorop stellen, dat we tegen Den Haag ver diend hebben verloren. Dat vreesde ik eigenlijk al na tien minuten, toen we met 10 achter kwamen. We sco ren nu eenmaal moeilijk. Twee doel punten per wedstrijd is vaak het maximum. Maar wat ik nu weer ge zien heb, is wel de directe aanleiding om me vreselijk boos te maken." 0 Laksheid Knobel beschuldigt zijn collega trainers, de scheidsrechterscommissie, het arbiterskorps en de KNVB van laksheid in de bestrijding van wan- aaden binnen de lijnen. Acties, die zo graag onder het hoofd „professioneel" gerangschikt worden. Knobel: „Ik heb het vorige week zondag, in de wedstrijd tegen Feyenoord gezien. En nu weer. In die twee duels hadden nota bene twee van onze zogenaamde topscheidsrechters (Dorpmans en Van Ravens) de leiding. Nou, ze kunnen me wat. Wat die mensen allemaal toelaten is een aanfluiting voor ons voetbal. En de heren blijven zich maar op de borst slaan met de zin, dat Nederland één van de beste arbi trale korpsen van Europa bezit. De feiten wijzen trouwens al anders uit." Direct na de confrontatie met Feyenoord (02) sprak Knobel, dat hij „geen tweede Rijvers" wilde zijn. De kundige Brabander doelde daar mee op de aanval van de Twente- trainer. die in december na de wed strijd tegen Ajax de discussie over de hardheids-problematiek" met een aantal krasse uitspraken in Ret brandpunt van de belangstelling bracht. De Vereniging Van Voetbal Oefenmeesters in Nederland (WON) besteedde er recent zelfs een hele discussie-middag aan. Knobel heeft zich hiervan altijd bewust wat afzijdig gehoudes. Be kent hij: „Eén ding heeft me altijd tegengehouden. Ik wil geen conflict met de KNVB en geen strafzaak. Maar het moest er een keer uit. Ik zie het iedere week erger worden. De scheidsrechters stellen zich altijd als onkwetsbare mensen op. Alleen zij weten alles zeker. Maar hun manier van optreden vind ik vaak schanda lig Alles mag blijkbaar tegenwoor dig. En de bestuursleden de scheids rechters maar als vorsten ontvangen. Vcor mij hoeft het niet meer. Eerst vorige week, met Dorpmans. Een or dinaire vechtpartij tussen Brokamp AMSTERDAM Prof dr. Max Euwe, president van de wereld beslissing omtrent plaats en datum van de tweekamp om het wereldkam pioenschap tussen Boris Spasski (Rus) en Robert Fischer (VS) nog enkele dagen aan te houden. Prof dr. Euwe vreest dat er ten aanzien van deze beslissing een mis verstand is gerezen. De Wereld schaakbond had bepaald dat beide partijen hun vier voorkeurplaatsen en/of -landen uiterlijk 31 januari aan de president zouden voorleggen. Om organisatorische redenen heeft de heer Euwe echter indertijd ver zocht reeds op 27 januari deze voor dracht in te dienen. Dit is van Russi sche zijde gebeurd via de eerste se cretaris van de Sowjetrussische am bassade in Den Haag. De Amerikaan se schaakbond deed dit op ae 31e. De FIDE is van mening dat het protest van de Russen, die meenden dat de Amerikanen hun voordracht te laat hebben ingediend, voortkomt uit onjuiste interpretatie van de orders als gevolg van de taalbarrière. De uiterste datum bleef immers 31 ja nuari. Prof. dr. Max Euwe wijst erop dat het thans verleende uitstel bedoeld is om een eventuele verkoeling in de verhouding te voorkomen. Hij zou het betreuren indien van Russische zijde het misverstand anders zou worden gezien. RE FAIR - GROOT AMMERS 2—3. Aardig oefenduel, dat tien minuten voor het einde wegens de regen werd geriaakt. Tameris zorgde voor 10 na een terugspeelbal onderschept te heb ben. De Kruik bepaalde de eindstand od 1—1. Na rust Tameris 21, Brus- sart 22 en 23 door J. Mourik. en Hasil doet hij met een waarschu wing af. De spelers krijgen van de tuchtcommissie een wedstrijd voor waardelijk. Ik had ze er beiden uit gestuurd. En nu was het Van Ra- ens Lau van Ravens die in Maas tricht nooit een topvorm demon s' reert was in het duel tegen FC Dtn Haag matig op dreef. Zelden zal zo lakoniek. ongeïnteresseerd bijna, opgetreden zijn als in deze wedstrijd. Alleen Den Haags linkerspits Rood nat werd in de slotfase na een inci dent met Pleumeekers opgeschreven. Veel eerder had hij openlijk natrap pen tussen beide spelers ongestraft gelaten en reserve-doelman Matthijs- se „wegens aanmerkingen" uit de dug-out naar de tribune gestuurd. Knobel: „Roodnat had al veel eerder gestraft moeten worden. En wat Mat- thijsse betreft: Die jongen heeft hele maal niets gezegd. Hij heeft Van Ra vens alleen wat uitdagend aan zitten kijken. Ik was het. die naar een van de spelers een aanwijzing riep." Knobel opende het offensief. Toch vormde MVV Den Haag qua hard heid nauwelijks een uitzondering in de reeds wedstrijden. Vaclav Jezek, 'ininer van FC Den Haag volstond dan ook met: „een echt bekerduel tussen twee hardwerkende ploegen". Maar Knobel: „Waarom kan zon wedstrijd geen gezonde krachtmeting z'jn. Denk je, dat ik een tientje zou neertellen om zoiets te zien? Als ik niet in dit vak zat zou ik het er nooit voor over hebben. De mensen komen voor voetbal. En de scheidsrechters zullen moeten helpen om deze sport weer op het goede pad te krijgen. Door strenger op te treden en meer ui iform te fluiten. Ik betreur het dat toparbiters als Dorpmans en Van Ra vens twee mensen die om het zo maar uit te drukken aan hun pen sioen toe zijn, op een dergelijke ma nier de zaak lopen te verzieken. We hebben altijd wat over de hardheid van het voetbal in België te zeggen en het optreden van de scheidsrech ters daar, maar laten we maar eens naar onszelf kijken." Niet alleen Knobel staat in zijn ongerustheid niet alleen. De cijfers die het teruglopen van de publieke belangstelling voor het competitievoetbal illustreren, heb ben in de trainerswereld al het nodige losgewoeld. Alleen: had Knobel zijn kritiek ook laten horen als MVV niet van Feyenoord en Den Haag verloren had? „Dat is natuurlijk altijd moei lijk. Een trainer zal voor zijn elftal nooit gemeenheid mogen propageren. Hardheid hoort erbij, daar is het ten slotte voetbal voor. iedere trainer zal voor zichzelf moeten weten, hoe ver hij kan gaan. De ene speler treedt nu eenmaal anders op dan de andere. Dat is bij MW net zo. Maar de ge meenheid moet eruit. En als het be stuur vindt, dat we voor de resulta ten toch met alle vuiligheid mee moeten doen, dan hoeft het voor mij niet meer. Dan stop ik - ermee, dan gooien ze mijn contract maar in de prullebak. De inhoud van een wed strijd moet zuiverder worden. Dan maar uitslagen als 117 of zoiets. Als cr maar echt gevoetbald wordt. Ik vind het verschrikkelijk, wat nu alle maal gebeurt. Dit heeft met sport mets te maken. Engeland is dit sei zoen met een bestrijding van de toe nemende grofheid begonnen. Waarom gebeurt er hier niets. Moeten we soms wachten tot het begin van het volgend seizoen? Heb je Jan den Rooyen gezien. Het leek wel of hij zojuist tegen Cassius Clav gebokst beeft. In ons eigen vakblad (De Oefenmeester) wordt al vrolijk ge schreven over Neeskens, de breker. Je kunt dat woord op verschillende manieren uitleggen, maar voor mij' betekent het „kapot maken." Vreugde bij Sparta na de beker winst op Feijenoord. Rechts de nog niet geheel fitte Hans Eijkenbroek en in het midden Elek Schwartz. RVC-Gouda 1-1 Het venijn zat in de staart. Zo kun nen we de wedstrijd RVCGouda wel karakteriseren. Bijna negentig minuten lang liep eèn veel sterker RVC storm op het door Leen Bezem voortreffelijk verdedigde Gouda-doel. Echter zonder succes. Daarvoor scho ten de Haagse aanvallers toch in pre cisie te kort. Veertig seconden voor het einde leek RVC echter dan toch loon naar werken te krijgen tegen de Goudse koplopers toen Van Roon er in slaagde 10 op het bord te bren gen. De vreugde in het Rijswijkse kamp was echter iets te voorbarig. Meteen na de aftrap namelijk zette Gouda een razendsnelle aanval op die door Poels op verrassende wijze in de gelijkmaker werd omgezet. Een ge lijkmaker waar Gouda, dat dit punt niet geheel verdiende, uiteraard bij zonder blij mee was. DEN BOSCH Het Nederlands waterpolozevental heeft zaterdagoch tend in het Brabant-bad van Den Bosch ook zijn tweede wedstrijd te gen Gr.-Brittannie gewonnen. Na de overwinning van 73 op vrijdag klopten de Nederlanders hun tegen standers nu (in 6 perioden) met 101 (2—0 2—0 1—0 2—1 2—0 1—0). Nederland, dat beter speelde dan vrijdag had weinig moeite met de Britten. De aanval onderscheidde zich door verrassende combinaties en door zuiver schieten. HAARLEM De grote toeloop van het publiek bij de 16e open badmintonkampioenschappen in Haarlem, hebben de organisatoren voor grote moeihjkheden geplaatst. Terwijl de deuren gesloten moesten blijven om laatkomers te weren, produceerden de op elkaar gepakte toeschouwersmassa binnen zo'n waterdamp, dat het speel- oppervlak door de neerslag spekglad werd. Het ruïneerde de finale van het dames enkelspel. Uitstekend VDOR het eerst sinds enkele we- ken weer voetbal In de eerste klasse B van de zondagamateurs. Alleen Neptunus en Papendrecht kwamen niet In het veld. omdat het terrein van de drietanders onbe speelbaar bleek. Het was overigens een uitstekende dag voor het Leidse UVS dat als enige van de drie top- ploegen met de volle winst uit de bue kwam. Dat Gouda een punt verspeelde bi| RVC in Rijswijk was niet zo verwonderlijk, dat Rooden- burg echter op eigen veld niet ver der kwam dan een 00 tegen De Musschen viel ronduit tegen Inmid dels vecht Xerxes nog altijd voor zijn laatste kampioenkansje. In de derby tegen CW wonnen de pu pillen van trainer Pim Visser met maar liefst 61. FluksLugdunum, het duel tussen de twee voornaam ste degradatie-kandidaten, draaide op een gelijkspel uit. Lugdunum is daar duidelijk het meest mee gebaat. Gouda 16 8 7 1 23 24- 8 UVS 16 9 5 2 23 27-12 Roodenburg 16 8 5 3 21 19- 9 Xerxes 16 K 4 4 20 25-17 RVC 16 5 7 4 17 22-20 Papendrecht 15 6 4 5 16 18-17 Neptunus 15 6 3 6 15 17-30 De Musschen 16 4 6 6 14 26-25 Unitas 16 4 6 6 14 20-22 CW 16 3 6 7 12 17-27 Lugdunum 16 2 5 9 9 13-26 Fluks 16 0 6 10 6 11-26 PHILADELPHIA Tom Okker heeft zaterdagavond in Philadelphia in de halve finales van het toernooi om de Amerikaanse tenniskampioen schappen voor professionals op over dekte banen een nederlaag geleden tegen Rod Laver. De Australiër won in drie sets: 63 63 63. Na een serie niet ongevaarlijke valpartijen besloten Eva Twedberg (Zweden) en de Westdyitse Irmgard Gerlatzka halverwege de derde game niet verder te spelen. Irmgard Ger latzka, die met 611. 1210 en 51 voorstond, werd na loting tot winna res uitgeroepen. Eva Twedberg. als Europees en all-Englandkampioene algemeen erkend als de beste speel ster ter wereld, maakte tot driemaal toe een zware val. In de tweede game was ze desondanks bij 108 een slag van de overwinning verwijderd. Op dat moment echter sloeg ze haar racket kapot. Door het openzetten van deuren en ramen slaagde men erin de baan na een kwartiertje weer bespeelbaar te maken. Het elan was er echter bij de deelnemers uit. Titelhouder Svend- Pri (Denemarken) normaliter sterker dan de Europese kampioene Sture Johnsson (Zweden) concentreerde zich onvoldoende en verloor dik: 158. 215. In het herendubbel handhaafde de uiterst geroutineerde combinatie Pri'Kops zich ternauwer nood tegen Talbot/Stuart 156, 1115, 15—7. De finale van het gemengd dubbel werd niet gespeeld. De Duitse kam pioen Wolfgang Bochow trok zich wegens plotseling opgekomen hoge koorts terug. De prijs werd nu uitge reikt aan Brigit Steden en Maywald. o\ Showroom Coolsingel Tel. 14.44.00- HAARLEM Het vaste dub bel Max LawsonEddy Allen heeft niet mogen optreden bij de internationale badminton kampioenschappen van Neder land in Haarlem. De stichting sport initiatieven, een verleng stuk van de Haarlemse gemeen teraad, accepteerde wel de in schrijving van de donkere Ja- maicaan Lawson. maar weiger de de blonde Zuidafrikaan Ed dy Allen. Beiden waren op uit nodiging van tournooi-organisa- tor Ter Metz uit Engeland naar Haarlem gekomen. De stichting sport initiatieven wenst vast te houden aan het, na het rook bom-incident van twee jaar ge leden. genomen besluit geen Zuidafrikanen toe te laten. „Een teleurstellende beslissing", zei Eddy Allen. „Ik ben net zo tegen de Zuidafrikaanse apartheidspoli tiek als de mensen hier. Dat blijkt wel uit het feit dat ik samen met Lawson de toernooien afreis. Men zou dat zelfs kunnen beschouwen als een demonstratie tegen de po litiek van mijn eigen land. Zo voel ik het ook. afgezien van de per soonlijke vriendschap met Lawson. Zuid Afrika moet zo snel mogelijk worden verlost van de verderfelij ke gedachte dat mensen van het ene ras geen omgang zouden mo gen hebben met die van een ander ras." De weigering van de stichting sport initiatieven b etrreemdt de uit Kaapstd afkomstige Allen des te meer omdat er tekenen zijn te bespeuren van een veranderende houding in Zuid Afrika zelf. „Sinds november worden bij ons open kampioenschappen voor iedereen gehouden. Ongeacht zijn kleur. Er zijn Nederlandse atleten in Zuid Afrika geweest. Zuid Afrika is weer toegelaten tot de Davisbeker en organiseert zelf het tennistoer nooi om de federationbeker. Vorig jaar liepen op Papendal Zuidafri kaanse atleten. Alles wijst erop dat de zaak in beweging is." Voor Allen is het voorlopig nog twijfelachtig of hij in Zuid Afrika een dubbel zou mogen vormen met een niet-blanke landgenoot. ,Jk denk van niet, maar ik ben al een paar maanden in Europa, de toe stand thuis verandert snel. Tot dus ver is het bij samen oefenen geble ven. Officieel is dat ook verboden, maar niemand zei iets' wanneer ik naar de zwarte lokaties ging. Er is nu eenmaal iveinig speelgelegen- heid in Kaapstad." Eddy Allen, 23 jaar en bezeten van badminton, blijft tijdens de vier maanden die hij per jaar in Europa doorbrengt zo veel moge lijk in Engeland. Hij vreest dat de sterke badmintonlanden Zweden en Denemarken op soortgelijke wij ze zullen handelen als Haarlem heeft gedaan. „Daar koop ik niets voor. Ik werk om badminton te kunnen spelen. Ik houd van de sport en van de mensen, maar daar kan ik moeilijk bewijzen van over leggen als ik word uitgesloten." ROODENBURG—DE MUSSCHEN 0—0. „Houthakken" en vrij worstelen waren de ingrediënten van de voetbalwedstrijd in „Noord". De Leidenaren, die goed begonnen, moesten het overwicht in de eerste minuten weer snel uit handen geven. Het spel kreeg iets van Russisch Roulette. De bal kon werkelijk iedere kant op. Vooral doelman Elenbaas van de Musschen heeft dat goed kunnen merken. Veel keepersgeluk en assistentie van Verschoor redde De Musschen van de ondergang. De eerste helft gaf om de 15 mi nuten iets spannends te zien. Veel is dat niet, gezien de positie in de competitie van beide ploegen. Er gebeurden wel dingen die de toets der kritiek moeilijk kunnen door staan. alleen hadden de spelers ge luk dat scheidsrechter Th. J. Arts steeds de andere kant opkeek. Vrij grof werd het vijf minuten voor rust toen Van Kooperen door Junte. terwijl de bal uit het spel was, werd nagetrapt. De tweede helft werd iets aan trekkelijker, alhoewel het voor de tweeduizend bezoekers koud bleef. Gelijk' na de hervatting zorgde Ver- kuylen voor sensatie toen hij de bal over de te ver uit zijn doel gekomen De Musschense doelverdediger heen- schoot Niemand zag echter Ver schoor die als een komeet uit de achterhoede naar het doel schoot. Met een voortreffelijke spurt redde hij vlak voor de doellijn. Onmiddellijk daarna. Roodenburg moest even de teleurstelling van zich afzetten, holde Van Driel met de bal op het Leidse doel af. Een keihard en gevaarlijk schot kon echter niet het door De Musschen beoogde doel bereiken. Montagne had goed naar zijn tegenstander gekeken en pro beerde hetzelfde uit te halen bij de Rotterdammers. Ook deze doelman stond op de goede plaats zodat alles zich weer op het middenveld ging afspelen. Daar namen Van Kooperen en Ver- hey elkaar in een wurggreep. Toen de scheidsrechter keek leek het de heren raadzaam elkaar maar te gaan minnekozen hetgeen voor de nodige hilariteit zorgde. Rond de dertigste minuut stond Van Kooperen in een ideale schietpositie. Maar wat hij eerder ook al had laten zien, gebeur de nu ook: naast. Sam den Os had zich de hele wed strijd vrij rustig gehouden. In de 35e minuut kreeg hij echter de smaak te pakken en legde herhaaldelijk het vuur aan de (door harde teckle wel blauwe) Rotterdamse schenen. De geschiedenis ging zich echter herhalen. Weer was doelman Elen baas gepasseerd en stuiterde de bal op het lege doel af. Maar ook nu weer een hardloper die sneller dan de bal was. Het scheelde in de allerlaatst* [ent minuut nog maar heel erg weinig ol de Musschen had er nog een over 1 winning uitgesleept. Na een fellel0t) aanval van Ten Otter en Van dei vas Most werd de bal door een Leids* |g voet over de lijn gewerkt: hoekschop De bal werd goed voorgeschoten er verdween tot ontsteltenis van het !err1 publiek en spelers, na te zijn gekop door Junte. in de Leidse touwen, D* schrik duurde maar even wan scheidsrechter Arts bleek gefloten ti hebben wegens duwen. Na afloop van de wedstrijd wa< er nog een wat zenuwachtig heen t weer geloop van Ooyendijk en Tei Otter voor de kleedkamer van d* arbiter. Beiden bleken in het be ruchte boekje te staan. Wat gepraat met de heer Arts leverde toch re sultaat op: hun namen werden ge schrapt. TIG UNITASUVS 12 (11). In een matige en harde wedstrijd heeft UVS de bijna degradant Unitas de mantel uitgeveegd. Het begon met lachwerk voor de Gorincheminers: in de tiende minuut zorgde De Boon van Unitas voor verslagenheid in de Leidse gelederen. Hij schoot de bal van ongeveer 25 meter tussen de benen van Slooi door: 10. UVS, dat nu samen met Gouda op de eerste plaats staat, ging na deze afgang fel in de aanval. Arie Lagen dijk zorgde dan ook in de 25e minuut voor de gelijkmaker. Nadat Unitas op de rand van het strafschopgebied een overtreding had begaan, mocht hij een vrije trap nemen. Het Unitas- muurtje ten spijt, Arie Lagendijk schoot er dwars doorheen: 1-1. Na rust gaf hef spel hetzelfde beeld als ervoor. De circa duizend toe schouwers zagen ook nu weer matif voetbal en een slecht leidend* scheidsrechter. In de 20e minuut rehabiliteerde Arie Lagendijk doelman Sloos dooi ook te scoren van grote afstand. Ni ging de doelman van Unitas echte af. Ook hij had de benen net iets t< ver van elkaar af staan, zodat d* bal er tussendoor in het doel ver dween. FLUKS—LUGDUNUM 1—1. Lug dunum heeft de 10 voorsprong, die het na tien minuten verrassend nam tegen Fluks, niet kunnen vasthouden. Fluks sloeg na dertig minuten terug, waardoor beide clubs nog altijd even ver van elkaar zijn verwijderd. Fluks bleef in ieder geval zonder oerwinning. Gebrek aan inzicht bij Fluks waren er de oorzaak van, dat doelman Honsbeek slechts tweemaal ernstig werd belaagd. In de tiende minuut veroorzaakte Heiligers een vrije trap ver buiten het strafschopgebied. De Klerk passte naar Cees de Cler. die op zijn beurt de bal voortrok. Toen Fluksverdediger Valk mistastte was het Collé, die in kopte. Vlak voor rust was het Pry die van afstand gelijk maakte. In de beginfase van de twee* helft kreeg Lugdunum twee goe* kansen. Collé noch Pijnacker trokk* er profijt van. Daarna nam Fluks het initiatie wat voor Lugdunum het sein wa twee spelers te verwisselen. Gé v Delft nam in de defensie de plaa in van Montagne, terwijl Hans va der Starp Henk de Cler vervin Tijdens deze activiteiten werd Wi Oppelaar opgeschreven na een grot overtreding tegen Laurey. Kar Henneke schoot nog voor Fluks tege de paal. Abida 12 Durban Acteon 13 Singapore Achilles 13 Kingston nr Beii- Algorab 12 Rotterdam nr Santos Alkes 13 Santos nr Buenos Aires Amstelland 11 Amsterdam Amstelmolen 12 Singapore Antilla Cape 13 Mlzushlma nr Else- Arca 13 Dar es Salaam Choluteca 10 Ensenada nr Armuelies Capisteria 14 580 m O Mom basa nr Mena al Ahmadi Chevron the Hague 14 Ban dar Mahshar Ceres 12 Bremen nr dam Chevron Madrid 14 gundo Dclladrechl 12 Novorossisk Dosina 13 Ban las Eemhaven 13 Hamburg Esso Nederland pass 12 Co- mores nr Kharg eil Gaasterdijk 11 Antwerpen nr Vera Cruz Grébbedijk 13 Hamburg Kabylia 12 Calcutta Kara 12 Pta Cardon .nr Sea- sport Kossmatclla 14 Durban nr Eastlondon T.aarderkerk 14 Cristobal Maron 13 Rotterdam nr Bre men Oranje Nassau 14 Kingston Philippia 12 Kharg eil Bombay Prins der Nederlanden A'dam nr Bremen Simonskcrk 13 R'dam Straat Futhami 12 Hongkoi Talamanca 11 Galveston Pto Cortes Thured recht 12 Balboa Chimbote Viana 13 Pto Rosales Vitrea 13 Curacao nr Por mouth Willemskerk 14 540 m Z Ce Ion nr Singapore Zaria 13 Tubangao uitgaande van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs op Geref. Grondslag D.V. op donderdag 17 februari a.s. van 78 uur n.m. in de| schoolgebouwen E vor me Brt mu dar dig die: par het kla; slot wij om te 1 de viei pisc schi zon '76 Z klei sch< aan gou ven uitn de vee! Vici Kar zijn stut dat mer Bru den: tigh naa: con< spoi aarc B: een gevi lijk gaat keei de heid dat mat skië wijs kun zeei Sluisweg 16 - Telefoon 14467 - Hoofd: H. van Oostende, tel. 71721 Sluisweg 16 - Telefoon 14467 - Randweg 33 - Telefoon 12984 - Hoofd: D. J. Brouwer Pzn, tel. 13780 Schimtnelpenninckstr. 2 - Tel. 16100 - Hoofd: J. Roosendaal, tel- 15314 Koninginneweg 38 - Telefoon 15117 - Hoofd: J. C. Benschop, tel. 71421 De leerlingen voor de lagere scholen moeten vóór 1 oktober a.s. 6 jaar zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8