Betoging in Newry verliep vreedzaam VS leveren Israël 43 Phantoms en 80 Skyhawks Yeel massagraven in Bangladesj Duizenden bedreigde Bihari's gedeporteerd Confrontatie met Britten bleef uit Rusland levert kritiek op Luns „Engelse politiek in Noor "-Ierland Oproepen vermiste fami'ieleden Tsjoe: oorlog in Indochina gaat door Ancona bijna spookstad na aardbevingen Frankriik ontevreden over akkoord met VS Judith Todd in honeerstakinw 4 MAANDAG 7 FEBRUARI 1972 WASHINGTON, CAIRO, DA- MASCUS (Reuter. UPI. AP) Amerika zal aan Israël 43 Phan tom-jachtbommenwerpers en 80 supersonische straaljagers van het type Skyhawk leveren. Dit hebben welingelichte kringen in Washington meegedeeld. Enige tijd geleden werd bericht dat de VS niet meer dan 18 Phantoms en 40 Skyhawks wilden leveren. Maar volgens de New Vork Times, die het bericht bracht, heeft de Amerikaanse' regering haar taKtiek opgegeven om geen moderne wapens aan Israël te leveren. Eeneinde daarmee pressie op dat land uit te oefenen meer conces sies te doen in de Arabisch-Israëli- sche problemen. De minister van buitenlandse zaken Rogers heeft gisteren voor de tv ge weigerd commentaar op dit nieuws te geven. Als reden voerde hij aan dat de Sowjet-Unie eveneens geen bij zonderheden bekend maakt over haar wapenleveranties aan Egypte. Boven dien was de Amerikaanse politiek er altijd op gericht geweest om een krachtsevenwicht in het Midden-Oos ten te bereiken en had Washington een wapen beperking voor het gebied voorgesteld, „maar niemand schijnt in een beperking geïnteresseerd te zijn". Het belangrijkste doel van de Amerikaanse politiek zo zei hij was om onderhandelingen od gang te brengen. Een ontkenning of een be vestiging over vliegtuigverkopen aan Israël zou dit doel niet dienen. Volgens functionarissen van het State Department en het Pentagon is over de waoenlevorantie onderhan deld, tegelijk met Israëls bereidheid om aan een indirect overleg met Egypte in New York over de herope ning van het Suezkanaal deel te ne men. De vliegtuigleveranties zullen waarschijnlijk -'o'gende maand be ginnen, met een gemiddelde van on geveer twee ner maand. De toeste'len komen ten dele uit voorraden van de Amerikaanse marine. Dr. Waldheim. de secretaris-gene raal van de VN acht de kansen oo een spoedige heroDening van het Suezkanaal het doel van de indi recte „hotel-besprekingen", die de Amerikanen tussen Egypte en Israël in New York aan de gang pro beren te krijgen zeer gering. Hij verklaarde dat zaterdagavond tot de pers in Rome. waar hij overleg heeft gepleegd met Gunnar Jarring, de spe ciale afgezant van de VN voor het Midden-Oosten. Jarring kwam van een bezoek aan Dakar (Senegal) te rug, waar hij met de Afrikaanse staatshoofden over het Midden-Oos- ten-pr^bleem gesproken had. Sadat formele overeenkomst worden gete kend. Parijs heeft geweigerd de zeer slechte verhouding tussen de twee landen in het overleg te betrekken, zoals Jeruzalem gehoopt had. Volgens Israël heeft Fran.trijk zich van jaar tot jaar meer aan de Arabische kant gesteld en daardoor onder meer ver hinderd, dat Israël behoorlijke han delsovereenkomst met de EEG kan sluiten. WASHINGTON (UPI) De Ameri kaanse diplomaat Llewellyn Thomp son is gisteren op 67-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Washington overle den. Hij was de belangrijkste adviseur van de regeringen-Kennedy en John son waar het de Sowjet-Unie betrof. NEWRY (Reuter, AP, UPI) De mars van de katholieke strij ders voor burgerrechten in de Noordierse grensplaats Newry, die met zoveel angst tegemoetgezien was, is gisteren vreedzaam ver lopen. Er deed zich geen herhaling voor van „de bloedige zondag van Londonderry", waar vorige week dertien burgers bij botsingen met Britse parachutisten werden gedood. De Egyptische president Sadat heeft op zijn terugreis uit Moskou, waar hij enige dagen besprekingen met de Sowjet-leiders heeft gevoerd, Belgrado en Damascus aangedaan, In Joegoslavië zei hij voor de televisie, dat hij ondanks zijn groeiend pessi misme over de kansen van een vre- desoplossing in het Midden-Oosten, toch aan Jarring «-og een kans wilde geven om ziin missie uit te voeren, zowel het Joego^lavisch-Egvptische als het Russisch-Eeyptische commu niqué legden de nadruk op het belang van de hervatting van de Jarring- missie. In Damascus sprak Sadat in het openbaar echter uitsluitend over de komende onvermijdelijke oorlog met Israël. Na ziin besprekingen met de Syrische president Assad zei de laat ste. dat hij optimistisch was over de toekomstige strijd tegen de vijand, na wat hij van ziin col'ega over de be sprekingen in Moskou gehoord had. De twee staatshoofden ziin naar Lv- bië gereisd, waar /.ij met de Lybische kolonel Khaddaffi en de Soedanese president el-Nimeiry een topconfe rentie houden. In Cairo wordt erop gespeculeerd, dat tiideris die conferentie de Soeda nese president bekend zal maken dat zijn land zich bit de federatie van Egypte, Lybië en Syrië zal aansluiten. MIRAGES Israël en Frankriik hebben de on derhandelingen afgesloten, waarbij hun vijf iaar oude geschil over de 50 door Israël gekochte en reeds betaal de. maar door Frankrijk niet gelever de Mirage-straaljager; is opgelost. Frankrijk zal nu de door Israël in 1967 gestorte som van 56 miljoen dol lar aan Israël met een rente van acht procent terugbetalen, in totaal 75 mil joen dollar. Over enkele dagen zal de De ongeveer twintigduizend de monstranten begonnen om vier uur in de middag op twee kilometer buiten de stad hun protestmars, maar keer den achthonderd meter voor de eerste door Britse militairen en Noordierse politie bezette barricades om. De or ganisatoren verklaarden, dat zij „het leger voor de gek hadden gehouden en nooit van plan waren geweest naar het stadscentrum te marcheren". Na een mars van anderhalve kilome ter bereikten de deelnemers de plaats van bestemming. De tocht duurde twee uur en er deden zich geen inci denten voor. Voorop liepen het Lagerhuislid en de voorvechtster van de burgerrech ten, Bernadette Devlin, katholieke politici uit Noord-Ierland en de Ierse Republiek, en de Britse actrices Van essa Redgrave en Joan Plowright. Veel deelnemers droegen als herinne ring aan de bloedige botsing in Lon donderry een zwartomrande kaart met het cijfer dertien. Vele duizenden betogers, die uit de Ierse Republiek werden verwacht, Keven echter thuis. De geweldige verkeersopstop pingen, die door de zorgvuldige vei ligheidscontrole aan de grens ontston den, droegen zeker tot deze afwezig heid bij. Bewaking Newry was gisteren door Britse troepen en Noordierse politiemannen vrijwel geheel van de buitenwereld afgesloten. 2500 militairen onder lei ding van een brigade-generaal had den op alle strategische punten stel lingen betrokken. Een confrontatie zou onvermijdelijk zijn geweest, als de demonstranten getracht zouden hebben een brug over een kanaal, dat de stad verdeelt, over te trekken en een plein in het centrum te bereiken. Barricades, waterkanonnen, pantser wagens en militaire wagens stonden dicht opeen om dit te verhinderen. In de zijstraten stonden tientallen am bulancewagens geparkeerd. Op plakkaten eisten de betogers het aftreden van de Noordierse premier Faulkner en een belastingstaking uit protest tegen de interneringswetge ving. Boven de hoofden van de beto gers cirkelden enkele helikopters, waaruit via luidsprekers de aandacht werd gevestigd op het feit, dat op tochten in Noord-Ierland thans ver boden zijn en dat overtreders zich aan vervolging blootstellen. Gelukkig Na afloop van de mars voerde on der meer Bernadette Devlin het woord. „Dit is de gelukkigste dag van mijn leven. Ik zou kunnen huilen. Ik ben zo gelukkig over de kracht, een heid en moed van ons volk", zo riep zij uit. De Britse premier Edward Heath heeft gisteren in een verkiezingstoe spraak verklaard, dat zijn regering vastbesloten blijft een politieke op lossing voor het proMeem-Ulster te zoeken. Bij een demonstratie, die za terdag in de nabijheid van Heath' ambtswoning werd gehouden, zijn ze ker negentig mensen gewond, onder wie twintig agenten. De onlusten bra ken uit, toen 3500 betogers tegen het Britse beleid in Ulster ondanks een verbod van de politie poogden dertien doodkisten in Downingstreet te plaat sen. Rust Na middernacht heerste in Newry de gebruikelijke vredige nachtrust. De duizenden Ieren uit noord- en zuid-Ierland, die voor de demonstra tie naar Newry waren gekomen, ver lieten hel Noordierse stadje in de loop van de avond. De grote troepenmacht van het Britse leger heeft de barricaden en wegversperringen opgeruimd en de pantserwagens en andere militaire voertuigen zijn uit Newry verdwenen. Nieuwe betoging Inmiddels hebben de organisatoren van de demonstratie in Newry een nieuwe vreedzame betoging voor bur gerrechten aangekondigd die volgend weekeinde in het noordierse Enniskil- len, op 16 km van de grens met de MOSKOU (UPI) Leden van de Xoordatlantische-Verdrags-Organisa- tie (NAVO) proberen op elke manier de bijeenroeping van een Europese veiligheidsconferentie te vertragen, aldus het Russische partijblad Praw- da. In een commentaar op de uitspra ken, die de secretaris-generaal van de NAVO, Luns, onlangs in de Verenig de Staten heeft gedaan, stelde Joeri Tsarlanow zaterdag, dat de denkbeel den van Luns de voornaamste hin derpalen op de weg naar ontspanning in Europa vormen. „Luns is b.v. van mening, dat de -oorbereidingen voor een Europese conferentie over veilig heid en samenwerking zich over een lange periode noeten voortslepen', aldus de Rus. Volgens Tsarlanow hebben voorts andere topfunctionarissen van de NAVO in gesprekken met parle mentsleden uit de aangesloten landen gepoogd deze mensen in negatieve zin te beïnvloeden. De Russische com mentator gebruikte in dit verband de term „militaristische psychose". Ierse republiek, zal worden gehouden. Aanstaande woensdag is uitgeroe pen tot „dag van verstoring." In heel Ulster zal de beweging voor burger rechten dan acties houden als het blokkeren van verkeer, sit-down de monstraties en het posten voor poli tiebureaus. Winkels en fabrieken zou den moeten sluiten en de werknemers worden aangespoord om woensdag thuis te blijven. Woensdag is het een half jaar gele den dat de Noordierse regering de omstreden interneringsmaatregelen aankondigde. De verstoringsacties zijn vooral bedoeld als protest tegen deze maatregel. „We moeten de rege- ring-Faulkner laten zien dat we na een half jaar nog sterker zijn dan we op 9 augustus waren, toen de interne ringsmaatregelen werden afgekon digd", aldus een woordvoerder van de beweging voor burgerrechten. Een chauffeur aan de Zweedse zuid westkust slipte zodanig met zijn by.s, dat deze als het ware in een boom geparkeerd werd. r"Rz:':'i"r gericht" Van een verslaggever UTRECHT De politiek van de Engelse regering on het optreden van het Britse leger in Noord-Ierland is te eenzijdig gericht op de belangen van de protestantse meerderheid van de bevolking. Dit is het oordeel van de federatieraad van de jongerenor ganisatie van de CHU (CHJO) en die van de KVP (KVPJG), neergelegd in een verklaring, die is opgesteld tij dens een vergadering van de fe deratieraad zaterdag in Utrecht. Het optreden van de IRA (het ge heime republikeinse leger) als reac tie hierop is volgens de federatieraad laakbaar en immoreel. De aanzet tot de oplossing van het probleem moet, aldus de verklaring, op korte termijn worden gezocht in een bemiddeling van de Verenigde Naties. De oplos sing op langere termijn zien de jon gerenorganisaties in de verbetering van de maatschappelijke positie van de katholieken. Daarbij zou dan ook de staatkundige positie van Noord- Ierland betrokken moeten worden, zo luidt het oordeel van de federatieraad van CHJO. DACCA (AP) In de kran ten van Dacca staan nog steeds contactoproepen aan vermiste familieleden, ruim anderhalve maand nadat in Oost-Pakistan de republiek Bangladesj is uitge roepen. Ze maken melding van onder wijzers, studenten, artsen, jour nalisten, politiemannen, inge nieurs en regeringsfunctionaris sen, die verdwenen zijn tijdens de mislukte poging van het Pakistaanse leger om het Ben gaalse nationalisme uit te roeien. Van de meeste vermisten weet men. dat ze gearresteerd zijn, maar ze zijn nooit meer teruggezien, ande ren zouden later vrij gelaten zijn. Fazloel Chaudhoery, directeur van de Pakistaanse luchtvaartmaatschappij, werd op 8 april voor een verhoor meegenomen naar het legerkamp van Dacca. Zijn familie heeft hem niet meer teruggezien. Hoofdinspecteur van politie Minshi Kabiroeddin werd door het leger op 27 maart voor een conferentie uitgenodigd. Ook hij keerde niet terug. Dit zijn slechts enkelen van de tienduizenden vermisten. Zelden komt er een antwoord op de oproep in de krant. De meeste vermisten zijn dood. Ze liggen in massagraven of op de bodem van een rivier. Volgens plaatselijke functionarissen zijn meer dan 100.000 mensen gedood in de ha venstad Khoelna, 75.000 in Dinajpoer in het noordwesten van Bangladesj, 25.000 in Bakerganj, 10.000 in Jhala- kati, 8.000 in Sathira en 7.000 in Se- tabganj. Vrachtauto's Een massagraf met de lichamen van enkele honderden Bengaalse offi cieren en functionarissen werd deze week in Comilla ontdekt. Bij een ri vier-oversteekplaats in de buurt van Khoelna zijn, naar mep zegt, duizend Bengalezen afgeslacht. Volgens oog getuigen moesten de slachtoffers op de grond gaan liggen, waarna vracht auto's en bussen over hen heen reden. Menrebike beenderen en schedels zijn de stille getuigen van be* bloed bad bij het radiostation van Khoelna. Bii de intocht van het Indiase leger in Tangail, 65 km ten noordwesten van Dacca, werden meer dan 200 lij ken gevonden op een open plek bij het plaatselijke legerkamp. De meesten werden na identificatie be graven. Abroe Meah, onderwijzer in het district Comilla. was ooggetuige van de executie van 14 kollega's. Hij ont snapte door zich in een badcel te ver- stoDpen. 20 000 Benealen werden gedood bij bet dom Fariharnara. twaalf km van Dacca. Volgens ooggetuigen werden de slachtoffers in groepjes van 6 tot hun knieën de rivier de Boeriganga meedreven. Vervolgens openden Pa kistaanse soldaten het vuur op hen. Fernand Bachelard. die de bijnaam de Belgische Atlas draagt om zijn gewicht van 240 kg en lengte van 2,35 meter, heeft toch ook zijn partner gevonden. Renee Colin, 1,72 meter lang. DACCA (Reuter. AP. UPI) De eind vorige week begonnen deportatie van een groot aantal Bihari's leden van een voor namelijk bij Dacca wonende minderheidsgroep gaat voort. De Pakistaanse president Bhoet- to heeft inmiddels alle staats hoofden een telegram gestuurd, waarin hij de aandacht vestigt op de nood van de niet-Bengaal- se Bihari's, en zegt, dat er een eind moet komen aan het „ver moorden van onschuldige men sen" Gisteren waren al bijna driedui zend Bihari's meest oude mannen, vrouwen en kinderen vanuit hun wijk Mirpoer in Dacca overgebracht naar het kamp Moerapoera, dat op twintig kilometer van Dacca ligt. Het eerste deel van de reis werd gemaakt per autobus en vrachtwagen en het laatste per boot. Zuiveringso peraties in Mirpoer zouden tot dusver het leven hebben gekost aan 350 Bi hari's. In de wijk wordt vooral ge zocht naar wapens waarvan er meer dan duizend zouden zijn gevon den en naar ondergedoken Pakis taanse militairen. Volgens een regeringswoordvoerder zijn tot dusver duizend mannen uit ie wijk overgebracht naar de centra le gevangenis van Dacca om te wor den ondervraagd. De kwart miljoen in Dacca wonende Bihari's worden beschuldigd van collaboratie met de Pakistaanse troepen, toen deze huis hielden in het land. dat nu Bangla desj heeft. Zij worden daarom voort durend bedreigd door de grote meer derheid van de Bengali's. In de Moerapoera-gevangenis, waar de oude mannen, vrouwen en kinde ren heen worden gebracht, is geen simmend water en men moet zich be- hetptn met twee bronnen. De gevan genis zou plaats kunnen bieden aan tienduizend mensen, maar luitenant Mazoemder. de officier die belast is met de veiligheid van de Bihari's liet weien- „ik verwacht hier ongeveer twintigduizend mensen". Om het ter rein van de gevangenis worden thans prikkeldraadversperringen van drie meter hoog opgericht. Een van de burgerlijke leiders van het kamp, Goelam Mostafa, zei zaterdag tot westerse journalisten: „U kunt ons helpen door het Rode Kruis ervan te overtuigen, dat men ons meer voedsel en hulp geeft, want er is tekort aan voedsel". Volgens luitenant Mazoem der is er in Moerapoera slechts eten voor enkele dagen. In het kamp is een dokter, die in dienst is van de regering en over weinig medicamenten beschikt. Vol gens een woordvoerder worden vrou wen. kinderen en oude mannen zo veel mogelijk uit Mirpoer wegge haald, „om hen te beschermen, want die mensen kunnen niet weg. als er gevochten wordt". De premier van Bangladesj. sjeik Moedjiboer Rachman, heeft gisteren Amerika ervan beschuldigd, dat het door wapenleveranties aan Pakistan medeverantwoordelijk is voor de massamoord op Oost-Bengalen. De sjeik zei dit op een massabijeenkomst in Calcutta, waar hij gisteren aan kwam voor een officieel bezoek van drie dagen aan India. Het is zijn eerste buitenlandse reis als premier. Moedjiboer liet zich ten overstaan van een half miljoen enthousiaste In diërs in bittere termen uit over de Pakistaanse autoriteiten. Hij zei, dat als president Bhoetto vast zou houden aan zijn streven om ondanks alles toch een band met zijn land te onder houden, men het Pakistaanse staats hoofd beter naar een krankzinnigen inrichting kan sturen.. De Indiase premier mevrouw Gandhi, die de me nigte ook toesprak, pleitte er voor, nigte ook toesprak, pleitte er voor, dat Pakistan „ophoudt zijn hulpbron nen te verspillen voor militaire acties tegen India, maar zijn middelen gaat gebruiken om de armoede te bestrij den". Overleg In politieke kringen in Karatsji is vernomen, dat president Bhoetto op 13 februari naar Moskou zal gaan voor overleg met de Russische leiders. Het ligt in de bedoeling van de Pa kistaanse president om op de terug weg India aan te doen, voor overleg met premier Gandhi. Ook sjeik Moedjiboer Rachman zal de Sowjet- Unie bezoeken. Op uitnodiging van de regering van dat land zal de sjeik op 1 maart in Moskou besprekingen be ginnen. De slachtpartij duurde de hele nacht, 's Ochtends werden de licha men door dorpsgenoten naar het mid den van de rivier gebracht, waar zij door de stroom werden meegevoerd. Ber NEW YORK (UPI) Als Nixon weigert veranderingen aan te bren gen in zijn plan van acht punten voor vrede in Vietnam „zal en moet" de oorlog in Indochina doorgaan. Dit heeft de Chinese premier Tsjoe en Lai volgens het Amerikaanse blad ..Time" voriee week gezegd tegen een groeo bezoekende Amerikaanse ge- 'opr.-len. Als de Amerikaanse regering Hiïft vasthouden aan deze acht pun ten 7a 1 de volksbeweging tegen de Amerikaanse agressie voortgaan, al dus Tsme. De Chinese premier was het niet eens met Nixons opvatting over een machtsevenwicht tussen viif machts centra de Verenigde Staten, de Sowiet-unie, Japan, Europa en China als middel om de wereldvrede te hereiken. Hij zag een dergelijke ten dens wel in de economische ontwik kel ine. „Maar gezien vanuit de wereldbe wegingen voor bevrijding van het vol^ de sleutel voor de toekomst ziin alle naties, ongeacht hun ernntte. en alle rassen ongeacht kleur, geljik. Regeringen kunnen moeiliik overeenstemming bereiken. Het volk komt gpii-ikkeliiker tot een gemeen- schannöBik "e/ichtspunt. We richten ons op het volk.' Portugal veroordeelt vooraanstaande journalist LISSABON (AFP) De secretaris van de Portugese nationale journalis tenvereniging, Antonio dos Santos, is zaterdag veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf en verlies van burgerrechten voor een periode van vijf jaren wegens activiteit tegen de veiligheid van de staat. De 39-jarige journalist was in augustus gearresteerd en op borg tocht vriigelaten. Hij werd er van be schuldigd lid te zijn van de verboden communistische partij. Dos Santos heeft verklaard onschuldig te zijn. Een zakenman, de 42-jarige Jorge Messias die eveneens van het lid maatschap van de communistische partij werd beschuldigd, kreeg ander half jaar met verlies van burgerrech ten voor vijf jaar. Een derde be klaagde, de 51-jarige Joao Rosas, werd vrijgesproken. De arrestatie van Dos Santos heeft onder de journalisten grote veront rusting opgewekt en hun bond heeft een protesttelegram aan premier Cae- tano gezonden en verdediging van de fundamentele vrijheden geëist. er Bij het dorp Shialbari, een voorstad van Dacca, was een ander executie terrein. Een berg verbrijzelde been deren en tanden is alles wat er over is. In het nabijgelegen Mohammedpoer deden honden en kraaien zich te goed aan de lijken van meer dan honderd intellectuelen, die kort voor de Pakis taanse overgave gefolterd en terecht gesteld werden door leden van de fa natieke mohammedaanse Al Badar Organisatie.^ Commandant Narain Singh van de Indiase grenstroepen meldde, dat bij het dorpje Thakoergaon dicht bij de Bengaalse grens Pakistaanse soldaten een groot aantal Bengalen levend aan in kooien opgesloten tijgers hadden gevoerd. Zijn soldaten vonden bergen menselijke beenderen in de kooien. Naar zijn schatting hebben 150 men sen op deze manier de dood gevon den. Premier Sjeik Moedjiboer Rachman schatte, dat het Pakistaanse leger van 25 maart tot 16 december van het vorige jaar 3 miljoen Bengalen heeft gedood. Misschien is dit aantal overdreven. Het aantal doden zal nooit precies bekend worden. Er blijft echter vol doende gruwelijk bewijsmateriaal over van een moordpartij op grote schaal. ANCONA (AP) Ancona is thans bijna een spookstad na een weekend met bijna 200 zware aardbevingen en trillingen. Tot dusverre is nog slechts een per soon om het leven gekomen. Twee anderen zijn met hartaanvallen in een ziekenhuis opgenomen. Gisteren zijn de 206 gestraften in ders overgebracht. Acht gestrafte wisten daarbij te ontsnappen, maar gisteravond had de politie er weer drie te pakken. De aardschokken begonnen vrijdag. Muren scheurden, kroonlijsten kwa men naar beneden en in de stad met 100.000 inwoners aan de Adriatische Zee ontstond een paniek. Ook in het omliggende gebied werd de bevolking ongerust. Vele bewoners van Ancona wees den een herhaling van de aardbeving van 1930, waardoor honderden huizen werden verwoest. Wetenschappelijke ambtenaren achten deze vrees onge grond, aangezien de aardschokken van het afgelopen weekend veel lich ter waren. Niettemin zijn slechts 10.000 inwo ners van de stad thuis gebleven. Win kels, bioscopen en kantoren zijn alle gesloten. In de velden rondom Anco na zijn enorme tentenkampen ont staan. PARIJS (DPA) Frankrijk is niet helemaal tevreden over het bandels- politieke akkoord, dat de Europese Commissie met Amerika heeft geslo ten. Mogelijk zal de Franse regering voorbehoud maken als vandaag de vaste vertegenwoordigers van de EEG-landen in Brussel bijeenkomen. In welingelichte Franse kringen wees men er gisteren op, dat het ak koord nog de goedkeuring van de re geringen behoeft. In Parijs liet men doorschemeren, dat de Commissie zich bij de onderhandelingen niet voor honderd procent van haar taak heeft gekweten. Zo week de overeen gekomen tekst op enkele punten af van de instructies, die de commissie van de ministers van buitenlandse zaken van de Zes had ontvangen. Guerrilla-ploegen in Israël opgerold TEL AVIV (UPI) Een Israëlische militaire woordvoerder heeft gisteren bekendgemaakt dat twee guerrilla eenheden van tezamen 17 man zijn opgerold op de bezette westelijke Jordaanoever. De leden zouden ver scheidene aanslagen en sabotagedaden hebben bekend. Berichten uit Damascus dat Pale stijnse guerrillastrijders een huis in Haifa hebben opgeblazen dat toebe hoort aan premier Golda Meir zijn door militaire zegslieden naar het rijk der fabelen verwezen. Mevrouw Meir heeft geen bezittingen in Haifa. Vermoedelijk doelen de berichten op een regeringsgebouw in Haifa waar gistermorgen brand uitbrak, aldus deze zegslieden. SALISBURY (UPI) De 28-jarige Judith Todd, die met haar vader, de Rhodesische oud-premier Garfield Todd, op 18 januari gevangen werd genomen, is zaterdag in hongersta king gegaan uit protest tegen het op treden van het blanke minderheids- bewind van premier Ian Smith. Vol gens politieke kringen in Salisbury zal Judith haar actie voortzetten, tot dat zij uit hechtenis wordt ontslagen. Garfield Todd en zijn dochter zijn gekant tegen de voorstellen, die pre mier Smith en de Britse minister van buitenlandse zaken, Sir Alec Douglas Home op 24 november hebben gete kend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4