Eén postbestelling WEEKAGENDA JAHN-SUCCESSEN IN DEN HAAG Bewoonster Garenmarkt 'Hartebrug wordt Rondom Bach RECLAME IS EEN 'WETENSCHAP' Vrouw gestoken tijdens twist Studieverlof voor ds. Lamping Insluiping in boos op wethouder hersteld Ds. H. v. Niel (herv.) naar Rijnsburg Woiibruvge Krediet sportvelden in Leimuiden LOOS ALARM IN HAZERSWOUDE Driehoorne Dodelijk ongeluk in Sieboldstraat 19 NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 7 FEBRUARI 1972 (Van onze gladsredacteur) LEIDEN Zoals wn enkele maandeu geleden berichtten, gaat de PTT dit voorjaar in Leiden en omgeving over op één postbestelling per dag. Voorlopig betreft dit de gemeenten Leiden, Lei derdorp en Oegstgeest. Gezien de grootte van het bestelgebied, zal de in voering van het nieuwe systeem gefaseerd verlo pen. Er wordt begonnen met het bestelgebied Oegstgeest, en wel in mei. De gehele reorgani satie moet eind september zijn voltooid. Dit blijkt uit een persbericht, dat de directeur van het postkantoor Leiden ons toezond. Zoals wij indertijd schreven, komt het nieuwe bestelsysteem erop neer, dat na invoering ervan de post niet overal meer 's morgens wordt be zorgd. Zakenwijken en dergelijke worden in de ochtenduren 'gedaan', waarna 's middags de post in de specifieke woonwijken wordt besteld. De PTT houdt er rekening mee, dat de invoe ring van het éénbestellingsysteem een toenemen de vraag naar postbussen tot gevolg zal hebben. id src ng 3at n k m; kill gele il s l ga •w ng DEN HAAG Zaterdag werden in de sporthal Overbosch de B- wed strijden van ht Gewest Zuid-Holland van het KNCGV gehouden. Via de kampioenschappen in de kringen Maasmond, Rotterdam, Den Haag en Rijnstreek hadden de deelnemers isters) zich geplaatst voor deze strijd. 's-Middags waren de aspirant heren en aspirant dames aan liet werk en 's avonds de dames en heren. Bij de aspirant dames hield de Leidse Ans Witkes kranig stand tus sen de grote concurrentie; een le en 2e plaats op resp. ringen en balk bewezen dart men met haar rekening diende te houden. Ondanks en wat lage waardering op de mat wist zij zich op een eer volle 3e plaats te nestelen. Bij de dames trad Jannie van de Wiel (zie foto) in het strijdperk. De laatste maanden heeft Jannie hard en serieus getraind. Dit was ook in de wedstrijd goed te merken; zij turnde constant. Het eindresultaat was goed: een le plaats. Maar nog waren de prijzen voor Jahn niet op. De heren moesten nog komen. Via de kringwedstrijden had den maar liefst 5 heren van Jahn zich geplaatst voor de kampioen schappen, resp. Hans Van Polanen, Arie Schaap, Hans Binnendijk, Paul Schallik en Michael Bouman. Na het eerste onderdeel stond de Leidenaar Hans van Polanen op de tweede plaats met 8.5 pt. Na .het tweede onderdeel (springen), be zette Hans de eerste plaats, op de voet gevolgd door het tweede Jahn- lid Arie Schaap. Bij het derde onder deel bleek dat Hans afstand ging ne men door een magnifieke brugoefe- ning die met 8.8 pt. werd beloond. A. Schaap deed wat hij kon om zijn naaste belager L. Heine van K&V Pijnakker van zich af te houden. Bij de ringen vergrootte Hans wederom zijn voorsprong met 0.5 pt. door ge woon de beste oefening te draaien. >ol m ee /e m :ei :o es ir ;er 7e in ler di er fd :ei d< lie er la ni e? ïit ie LEIDEN Voor de afdeling Oegstgeest van K. O. gaven zondagmiddag enkele leden van het Leonhardt-Consort een druk bezocht middagconcert met. wer ken van tijdgenoten van J. S. Bach. Frans Bruggen bewees op nieuw, dat zijn beheersing van de blokfluit (een alt in dit geval) fenomenaal is, en wel in twee fantasieën voor blokfluitsolo van Telemann. Wel past hij ter onderstreping van de „galante"-, op expressie gerichte stijl soms een intonatie- techniek toe, waarbij de toon na aanblazing wat zakt en dat is bij begeleide stukken wat hinderlijk. Dit bleek in de zesde sonate in g uit Vivaldi's „II Pastor Fido" op. XIII. Ik zou hier een traverso heb ben geprefereerd aangezien het toonbereik van deze sonate zich merendeels in die lage regionen bevindt waar de toon zwak is bij de blokfluit. De onvoltooide sonate in A BWV 1032 toegeschreven aan Bach, maar waarvan het auto graaf ontbreekt, speelde Brüggen op de traverso prachtig in samen werking met Gustav Leonhardt op het clavecimbel. Minder boeiend vond ik de violiste Marie Leonhardt in Couperins sonate in e „II Ri- tratto dell 'amore" uit 1724, met continuo. Max van Egmond gaf een meesterlijk voorgedragen aria „Temo assai" uit Arminio van J. A. Hasse. Weinigen beheersen als Van Egmond zó deze neo- Napolitaanse opera-stijl. Gustav Leonhardt ten slotte gaf een bij zonder knappe verklanking van de Wilrtembergische Sonate in e van C. Ph. E. Bach uit 1743. PROF. DR. J. v. d. VEEN SASSENHEIM In het Bruine Paard werd een vergadering gehou den van de drie vakcentrales CNV, NKV en NVV. Spreker was de heer H. van Ekert uit Vianen, stafmede werker van het NKV en penning meester van het Consumenten Contact Orgaan, over: „De consument, koning of slaaf". Hy wees er o.a. op dat de vakbeweging zich bezig houdt met de loonproblematiek en inkomstenbeste ding, omdat het één niet van het an der is te scheiden. De consument is een belangrijke figuur, naar wiens gunsten wordt ge dongen. Was de reclame vroeger lou ter mededeling, nu is ze een stuk „wetenschap". Vroeger was alles veel eenvoudiger toen de grootste groep van de bevolking net genoeg had om rond te komen. De individuele consu ment kan niet overal verstand van hebben, zodat hij in z'n keuze is be perkt. Het is voor de gewone consu ment moeilijk z'n geld verstandig uit te geven. Spreker wees op de samenwerking van de vakcentrales in het Consu menten Contact Orgaan, dat een eigen blad „Koopkracht" uitgeeft. Verder is er de Consumentenbond met 300.000 leden, meest afkomstig uit beter ge situeerde kringen. Ook de Ver. van Huisvrouwen doet coed werk. De heer Van Ekert waarschuwde met klem te gen het „kopen aan de deur". Arie n\oest echter toestaan dat Heine 0.3 pt. naderbij kwam. Door een min der goede matoefening passeerde Heine Arie en verdrong hem naar een derde plaats. De Leidenaar M. Bouman wist door een matoefening A. Schaap tot 0.3 pt te benaderen: goed voor een 4de plaats. Paul Schal lik en Hans Binnendijk eindigden op een eervolle 21e en 16e plaats. Een succes voor de leider De Knegt die, na de successen van enkele we ken geleden, deze dag maar liefst 4 van zijn pupillen op het platform zag verschijnen. Uitslagen: a9p. dames: 3 Ans Wit kes Jahn Leiden 38.3 pt.R. Onder water, H Portier, I Nievaart, allen Jahn Leiden eindigden resp. als 20e, 17e en 23e. W v Enthoven, T v d Veen, T Hogervorst en K Hofstra van Dos Sassenheim eindigden resp. als 19e, 12e en 7e en 6e. Dames: Gedeelde le plaats: Jannie van de Wiel Jahn Leiden en D. Be- zemer SV de Lier met 36.3 pt. Asp. heren: L B^kooy en B Piket Jahn Leiden 10e en 14e. Heren: le H v Polanen Jahn Lei den 41.1 pt, 2 L Heine KV Pijnakker 38.4, 3 A Schaap Jahn Leiden met 37.9, 4 M Bouman Jahn Leiden met 37;6, P Schallik en H Binnendijk id. resp. 21 en 16. Jeanne d'Arc in nieuw uniform NOORDWIJKERHOUT De tra ditionele muziekuitvoering van „St. Jeanne d'Arc" stond dit jaar in het teken van „klank en kleur". Het korps, de drumband, de majorettes en de voorzitter waren in kleurrijke uniformen gestoken. De gemeenschap van Noordwijkerhout en het Anjer fonds hadden daarvoor bijna f30.000 bijeengebracht. Na de feestelijke opening door de drumband in hun rode jackets en blauwe broeken met de majorettes in hun charmante blauw-witte uitmon stering en hun witte laarsjes, speelde alles wat „St. Jeanne d'Arc" heeette een fanfare en een mars van Joh. Wilchers. Een pittige en muzikale show als opening. Daarna kreeg dirigent André Glotz- bach de zaal in zijn ban met enkele Russische volksliedjes en dansen in een arrangement van W. Duthoit. Als tussenstuk kregen de leerlingen van de muziekschool de gelegenheid om hun kunnen en kennen, opgesto ken van de heren J. en F. Boelhouwer ten gehore te brengen. Daarna was het één en al muzikale vreugde, die de harmonie ten gehore bracht. ALPHEN Zaterdagmiddag heeft de 57-jarige v. D. alhier tijdens een hevige echtelijke twist zijn vrouw met een aardappelschilmesje diverse steekwonden toegebracht. De arts Pilon verleende de vrouw geneeskun dige hulp en liet haar voor verdere behandeling overbrengen naar het ziekenhuis Rijnoord. Zij mocht daar na echter weer naar haar woning te rugkeren. De man werd aangehouden en is voor een verder onderzoek in deze zaak door de politie ingesloten. LEIDEN Van april tot en met juni zal ds. A. J. Lamping, predikant van de hervormde wijkgemeente Vredeskerk, studieverlof hebben. Ds. Bijl wordt consulent van de wijk gemeente. Ds. De Jong zal het voor zitterschap van de centriale kerke- raad waarnemen. Ds. Van Achterberg neemt tijdelijk zitting in de regionale commissie, ds. Eekhof in de com missie Merenwijk en de Gemeen schap van Kerken. Ter Aarse Tennisclub heeft bouwplannen TER AAR Het bestuur van de tennisvereniging besprak zaterdag avond met de leden plannen in ver band met het tenndsseizoen. Dit jaar wordt belangrijk voor de liefhebbers, van de tennissport. Met de speelvel den is men bezig en nu zal er een clubhuis moeten komen. Arch. Hoopman heeft de tekenin gen klaar en binnenkort verwacht men de bouwvergunning. Er zijn ver zoeken om subsidie verzonden naar de NSF, provincie en gemeente. Door zelfwerkzaamheid zal men de bouw kosten trachten te drukken. Een van de leden van de vereniging heeft een stacaravan gegeven om als noodlo- kaal dienst te doen. Een lichtinstalla tie heeft men al. Voor de dagelijkse verzorging van de terreinen heeft men de heer C. v d Haven bereid gevonden. Als trai ner is aangezocht de heer P. Korver. MEN SCHRIJFT ONS SCHEVENINGEN Ds. H. van Niel, hervormd predikant, heeft het beroep naar Rijnsburg aangenomen. Ds. Van Niel, die 26 februari 1915 te Haarlem werd geboren en in 1939 kandidaat werd in Friesland om dat zelfde jaar te Houtrijk en Polanen bij Haarlem als hulpprediker op te tre den. Op 22 september 1940 werd ds. Van Niel te Burgwerd (Friesland) in zijn ambt bevestigd. Hij diende de ge meente van Hellendoorn, Sneek, Nun- speet en IJmond (IJmuiden) om op 2 april 1967 zich aan de gemeente van Scheveningen, wijkgemeente Nieuwe Kerk-Duinstraat te verbinden. CC WOUBRUGGE Tijdens de af wezigheid van het hele gezin ver schafte een insluiper zich zaterdag avond tussen 8 en 10 uur in de Van Duivenvoordestraat toegang tot de woning van de heer A. van 't Wout, de kantinebeheerder van de voetbal vereniging Woubrugge. De keuken deur was niet op slot. Ontvreemd werden onder meer een geldkistje met 400 gulden, een Zaan- se klok, een winterjas en kleine voorwerpen. Onlangs werd ingebroken in de voetbalkantine, maar toen werd niets vermist. LEIMUIDEN In de Grictpolder werd, aansluitend op de bebouwing, een terrein gereserveerd voor sport- doeleinden. Een bestemmingsplan voor 't desbetreffende gedeelte is in voorbereiding en venvacht wordt dat binnen enkele maanden het voor overleg met belanghebbenden kan beginnen. B. en W. menen dat de aanleg van twee sportvelden beslist niet langer kan wachten. De omstandigheden waaronder de s.v. „Kickers '69" ge dwongen is de elftallen te laten' spe len,, zijn slecht. Aan de beschikba re oppervlakte werd reeds geknab beld'' in verband met de realisering van het Groene Kruisgebouw, ter wijl voor de nabije toekomst ver dere inkrimping staat te wachten in verband met de bouw van het ge meenschapscentrum. Daarbij komt ook nog dat begin 1974 het terrein geschikt zal moeten worden ge maakt voor woningbouw. In augustus 1969 werd aan de Hei de Mij. opdracht gegeven een plan te ontwerpen voor een sportpark, waarin ook twee voetbalvelden voor kwamen. Dit plan is klaar en geeft de instemming o.a. van de commis sie voor lichamelijke opvoeding en sport. Nu is er de mogelijkheid dat door verkoop van grond de gemeen te spoedig geld beschikbaar heeft voor de aanleg van de sportvelden. B. en W. vragen de raad daarom akkoordte gaan met het beschik baar stellen van een krediet van j 461.500. HAZERSWOUDE Omstreeks één uur in de nacht van zaterdag op zon dag begon de BB-sirene, die is op gesteld op het perceel Rijndijk 40, woonhuis van de familie A. L. v.d. Berg, met korte tussenpozen te loeien. Dat bracht aan de Rijndijk heel wat mensen op straat. Hoogwaarschijn- lijk was er kortsluiting ontstaan, waardoor de sirene in werking trad. De rijkspolitie van de groep Hazers- woude heeft de zekeringen verwij derd. Overigens werd de vrijwillige brandweer door de Leidse collega's gealarmeerd, omdat er boven het be drijf van Fasson Nederland NV (na bij Rijndijk 40) een grote rookwolk werd gezien. Het bleek loos alarm. Verscheidene inwoners kwamen in pyjama de straat op. Kraamverzorgsters jubileren Leiden Twee kraamverzorg sters van het Groene Kruis in Lei den, de dames T. de Zwijger en C. Stouten gaan jubileren. Dezer dagen herdacht mej. De Zwijger het feit, dat zij 25 jaar geleden bij het Groene Kruis in dienst trad. Het zilveren jubileum van mej. Stouten was op 6 februari. Beide kraamverzorgsters hebben in deze 25 jaar haar assis tentie verleend bij de geboorte van ruim duizend baby's. Ter gelegen heid van deze jubilea wordt op vrij dag 11 februari om half zeven in het Hooglandse Huys aan de Moriaan- steeg een receptie gehouden. I Kwart eeuw bij reclassering LEIDEN In het Bureau van het Nederlands Genootschap tot Reclas sering aan de Langegracht werd het zilveren jubileum gevierd van de heer C. Jongewaard, reclasserings- maatschappelijk werker. Voor de re ceptie bestond grote belangstelling. Dokter Duivendijk, oud-voorzitter, sprak waarderende woorden, waar bij hij de nadruk legde op de ar- beidslust van de jubilaris. Zijn woorden onderstreepte hij met een geschenkbon. LEIDEN „Kinderverpleging" Onderstaande kandidaten zijn in het Academisch Ziekenhuis geslaagd voor het examen kinderverpleging: S. W. M. Cheuk A Lam, J. P. J. Hartog. O. C. v. d. AmeeleHeems kerk, N. Berrenstein-Oosterling, B. Ramdhiansingh-Ramdoelare Panday, P. M. Kessen-van Teylingen. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 8 februari: hoog water 8.54 en 21.26 uur, laag water 4.19 en 16.51 uur. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 4 februari Geslaagd kand. ex. kunstgeschiedenis: mej. E Barents (Groningen); doel. ex. Arabische taai en letterkunde: de heer M H Custers (Lelden). Dank zij de nietsontziende „plan ning" van wethouder Kret, werd met de sloop van de panden aan de Ga renmarkt (in de N.L.C. zo treffend genoemd: „ontsierende puist") be gonnen, voordat er iemand van de gemeente eens kwam kijken, of er eigenlijk nog iemand woonde. Terwijl er -voor ons gezin naar woonruimte werd gezocht, ging de sloop van de panden naast en zelfs onder onze woonruimte met een voorbeeldige ijver voort. De heer Kret deelde mijn verontruste echt genoot mee, dat alleen de ramen zouden worden dichtgemetseld. Dit gebeurde ook. De bovenramen van de etage beneden, zette men echter open, alsook de deuren. Dit had tot gevolg, dat tijdens de vorst ons huis niet meer te verwarmen was en het binnen haast zo hard vroor als bui ten. De panden aan weerszijden wer den, nadat de ramen netjes waren dichtgemetseld afgebroken. En hoe gaat dat? Er valt eens een stuk uit de buitenmuur, wat eigenlijk had moeten blijven zitten. En wie kan het helpen, dat achter die gaten toe vallig de buizen van mijn water leiding liggen? Ondanks tijdig af sluiten en aftappen van de kranen zijn de leidingen tot twee maal toe stukgevroren. De laatste keer heb ben we het maar opgegeven en ha len hier en daar een emmertje wa ter. Onze woonruimte, die nooit erg riant geweest is, dank zij de Ga-je- weg-of-ik-pest-je-weg-taktiek van de gemeente, een praktisch onbe woonbaar krot geworden, waarin wij, zolang geen ander huis hebben, toch nog moeten wonen. Een krot, waarin de kou uit de kieren van de vloer en de gaten uit de buitenmuren onbelemmerd bin- KATWIJK AAN ZEE De laatste tijd komen er met regel matige tussenpozen brokken oorlogstuig boven de grond. Zaterdagochtend kreeg de po litie een melding van bewoners aan de Boulevard dat kinderen aan de Zeereep met mokers een kanon aam. het slopen waren. De politie waarschuwde de Mijn- opruimingsdienst te Culemborg die zaterdagmiddag poolshoogte kwam nemen. De brandweer spoot zand bij het kanon weg om te kijken of er nog granaten bij lagen. Dit bleek niet het geval te zijn. Ook was het Duitse veldgeschut van 5 cm ongeladen. De gemeente Katwijk heeft nu de beschikking gekregen over het stuk en mag ermee doen wat ze wil. nenkomt, zodat mijn zoontje van l'/i jaar bijna de hele nacht ligt te hoes ten; waar, als ik er een middag niet ben, bij mijn thuiskomst vijf rui ten zijn ingegooid, door kinderen, die zich blijkbaar onbekommerd heb ben kunnen uitleven. Zo'n half af gebroken krot is aantrekkelijk voor kinderen, die niet verder denken en maar al te graag de slopers een hand je helpen. Het is even bij mij opgekomen, al die stenen, die tussen de glasscher ven in mijn keuken en .mijn kamer lagen, bij de heer Kret (die voor deze gang van zaken, volgens zijn eigen woorden, verantwoordelijk is) door de ramen te gooien, maar ik dacht nog net aan de Gulden Regel, iets, waarvan hij, hoewel hij toch „Christelijk" moet zijn, blijkbaar nooit heeft gehoord. Leiden J. N. van WOUW-PAAUW, Garenmarkt 2. ALPHEN Aan de Planetensingel in Ridderveld wordt hard gebouwd aan het project serviceflats. Zoals bekend zal dit gebouw met name voor bejaarden en alleenstaanden bestemd zijn en is het streven ge weest, de prijs binnen voor deze tijd redelijke grenzen te houden. Het bestuur van de Stichting Bouw en Beheer Serviceflats deelde ons mee, zich reeds te hebben bezig gehouden met een naam voor dit gebouw. De keuze is hierbij ge vallen op de naam Driehoorne. waarbij de klemtoon op de tweede lettergreep valt. De naam is ge baseerd op het wapen van de vroegere gemeente Oudshoorn (Ridderveld verrijst op het gebied Oudshoorn). Dit wapen bevat drie jachthoorns. Het wapen is destijds na een suggestie van de toenmalige wethouder A. J. Dekker geplaatst- onder de Julianabrug in de Hooft straat; voordien stond het boven de ingang van het voormalige raad huis van Oudshoorn. Over de betekenis van de drie hoorns bestaan twee verklaringen. De eer ste verklaring is, dat de streek waarin Oudshoorn ligt, vroeger een bosrijk gebied was, waar veel ge jaagd werd. Zeker is dat Ouds hoorn ontstaan is uit de naam Houtshorne, een naam die de be groeiing met elzen, eiken of wil genhout aangeeft. Dit is ook be schreven in het boekje ..Een nieuwe stad aan de Oude Rijn" van mr. H. Hardenberg. Een andere verkla ring is, dat de drie jachthoorns een symbool zijn voor drie bochten in de Oude Rijn. Op een bocht in de Rijn slaat ook het tweede gedeelte van de naam van de vroegere ge meente Oudshoorn. Men vindt dit ook terug in Den Hoorn en in „Alpherhoorn". Ook die in de ge meente bekende namen zijn ont leend, aan bochten in de Oude Rijn. Sommige woorden kregen in het middelnederlands als meervouds uitgang alleen een -e, geen -en. Tot die groep van ivoorden hoorde hoorn. Daarom en omdat het be stuur de vorm zonder -n leuker vindt, luidt de naam van de ser viceflat .Driehoorne". LEIDEN Parochianen en „vrien den van de Hartebrug" hebben voor het behoud van hun kerk in één jaar bijna een halve ton bijeengebracht De organisatoren van de actie die voor dit doel wordt gevoerd onder de leuze „De Hartebrug moet blij ven", hadden gehoopt, vijf jaar ach tereen f 30.000 te vergaren. De totale niet-subsidiabele kosten van restauratie van de waterstaats kerk aan de Mare de enige in de verre omgeving zijn geschat op f 150.000. Het bisdom heeft besloten zijn medewerking te verlenen aan de eerste restauratiefase. Deze omvat het repareren van het dak met goten, toren en balusters. Daarmee zal naar raming een bedrag van f 30.000 ge moeid zijn. Het peperbusje van de Hartebrug^ kerk vormt een „zwaard van Da mocles" boven de hoofden van de vele voorbijgangers in de drukke winkelstraat: lekkende leien, ver rotte balusters, loshangende planken in de galmgaten. LEIDEN Op weg naar de Be- drijfstechnische school aan de Medu sastraat is vanmorgen de 16-jarige Chris Grootveld uit de Witte Rozen straat op de kruising Sieboldstraat ParkstraatJavastraat met zijn bromfiets tegen een NZH-bus gere den. De jongen werd ernstig gewond. Hij is aan de verwondingen over leden. VOORHOUT Bloemencentrum Burgemeester G. A. Stolwijk opent woensdag 9 februari het bloemen centrum „Aurora". De eigenaar, de heer J. van der Zalm, moest zijn be drijf aan de Boekhorstlaan destijds verlaten in verband met de woning bouw in het „Spoorplan". Z'n nieuwe bedrijf is gevestigd aan de Jacoba van Beieren weg 134. LEIDERDORP Burgclijke stand. Gehoren: Mascha Th L. d v M J v d Vlies en M Rotmensen: Brent Jan, z v H H Dorlandt en .1 M Th Venne: Mireille M L, d v A A v Diepen en M A J v Wijk; Miranda B M. d v G J Brouwer en R E H Harrison; Monique, d v K A Vons en A C de Koning: Bastiaan. z v C P Provilv en G A Verberg; Eric P. 7. v P Zwaan en Th P Wouters. Ondertrouwd: Johannes A de Haas, leiden en Petronella S C W; Johan A Steinz en Johanna H v Rijn, 18 j; Cornells N K Boekwijt en Alida G M v Bemmelen; Hendrik Spek en Hen- riette Reijneveld; Johannes J Hen- sing en Maria A Fran/en. Gehuwd: Johan H Hilkhuijsen en Cornelia Prins. Overleden: Pieter de Graaf (49). geh m Elisabeth A C v Brussel. Maandag 7 februari Stadhuis, half 8: vergadering gemeente raad. Rehoboth, 8 u.: Leidse Amateurfotogra fen. Dinsdag 8 februari Rijksmuseum van Oudheden, 8 u.: prof. dr. N. Himmelman-Wlldschutz over „Der Sarkophag des Junius Bassus". Vakschool voor meisjes, Rapenburg 23, hall 8: openbare lessen. Den Burcht, 8.15 u.: bijeenkomst ARP, CHU en KVP. Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24, 21-1 u.: Ma. Waldron. Stadhuis, 7-8 u.: spreekuur Bouwfonds. Steenschuur 5, 8-8.30 u.: spreekuur Huis vesting Werkende Jongeren. Breestraat 19. 7-8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Petrakerk, 8 u.: Christenvrouwenbond, afdeling Noord: zuster Brigitlme over „De zin van het kloosterleven in deze moderne tijd". Woensdag 9 februari Stadhuis, 4-6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Nleuw-Minerva, half 1: prof, dr. E. Zilrcher over „China na de culturele re volutie" (lunchbijeenkomst Nijverheid en Handel). Vrijdag 11 februari Boshuis, achter Hof laan 76, 7-9.30 u.: ruilbeurs voor verzamelaars. Holiday Inn. 19 u. en 21.15 u.: modeshow Ets. Boussac (fa. Gronheld). Stadsgehoorzaal, 8 u.: Leldsch Politie Muziekgezelschap. Zaterdag 12 februari Stadsgehoorzaal, 8 u.: Jubileumconcert Wcrkmans Wilskracht. OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum. 8.15 u.: cabaretavond Lenny Kuhr en Kort en Klein. FILMS LIDO: James Bond „Diamonds are forever'', 14 jr. STUDIO: Pieter Fonda, 14 jr. CAMERA: ..Summer of 42", 7. 9.15 uur, do vr ma, dl 2,30 uur, za en wo 2.30 uur, zo 2 en 4.15 uur „Sjors en Sjimmie en de toverring"; nachtvoorst. „Bandolero", 18 j. LUXOR: 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur „Het bloed van Dra- cula". 18 j. TRIANON: „Zinnelijke gemeenschap". 2.30, 7 en 9.15 uur, zo extra voorst. 4.45 uur. REX: „Zij zijn naakt". 18 jr., zelfde tijd als Trianon: nachtvoorst, vr zn 11.30 uur „King Kong". APOTHEKEN Ilaven-apotheek. Haven 18. tel. 20085: de apotheek Voorschoten heeft ook dienst; de apotheken In Leiderdorp en Oegstgeest niet. De dienst loopt van vrijdagmiddag half zes tot de volgende week vrijdagavond 8 uur. Doktersdicnst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Mobielkantoor ANWB Iedere maandag en donderdag van 10 tot 16 uur op de Lammermarkt. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconcssenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (I-Iooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktcrsdienst: 5 maal 2. (Zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer 5: maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20615. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplnntsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 20460; voor Informatie tele foon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00 19.45 uur; dinsdag van 13.00 14.00 uur; zaterdag en zondag van 14,30 15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00 12.30 en van 15.00 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00 11.30, 15.00 17.30, en van 18.30 20.00 uur. Op dinsdag is cr de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdellng (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma., wo., do. en vrij., van 18.30 18.45 uur; za. en zon. van 15.00 15.15 uur. Dlaconcssenhuls: 1ste klasse dagelijks: 11.00 12.00 uur; 13.15 14.00 uur; 18.45 19.30 uur. 2de en 3de klasse: dagelijks: 13.15 14.00 uur: 18.45 19,30 uur. Kin derafdeling: dagelijks: 14.45 15.30 uur en maandag-, woensdag- erf vrijdagavond 18.30 19.00 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur; 2de klas: alle dagen va n 11.30 12.00, van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur; 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15.00 16.00 en van 18.45 19.30; 2de klas: van 11.30 12.00 (alleen vaders) van 15.00 16.00 en van 18.45 19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15.00 15.30; dl. en do. van I8.00 18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15.00 18.00, dl. en do. van 18.00 18.30 uur. Annaklinlck: 3de klas: 13.30 14.30 en 18 19 uur; 2de klas: 13.30 15.30 en 19.00 20.00 uur; lste klas: 11.00 12.00, 13.30 15.30 en 19.00 20.00 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag U tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jeigersma- kliniek: ma. t/m vrij. 16.45 17.45 uur; zaterdag 13.00 15.00 uur; zondag 11.00 11.45 en 13.00 15.00 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis „Rijnoord": dagelijks (ook ln het wee kend): lste en 2de klas: van 10.30 11.00 uur; van 14.OQ 14.45 uur; van 18.00 19.00 uur; 3de klas: van 14.00 14.45 uur, van 18.00 19.00 uur; kraamafdeling: van 18.00 17.00 uur, van 19.00 19.30 uur alleen voor echtgenoten; klnder- a(deling: van 15.00 15.30 uur, van 18.00 1R.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden de 16 Jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mlo klassepatlën- ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van t tot 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Sociëteit Twentwei Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ncrs/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- cn zondagavond van 21.00 24.00 uur. Bree straat 19, Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars. telefoon 31123. Secr.: Trudie Door duin. Rijndijkstraat la. Leiden. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal Heuff Wassenaar (dorp) Hof- laan 7: Theo Swagemakers (schilderijen cn aquarellen) en Corry Borst, sieraden. 5 t/m 26 febr. 10.00 uur. 's Zondags na afspraak. Rapenburg 73: LAK-tentoonstelllng. structuren van Hilgemann, van 21 Jan. tot Rapenburg 94, galerie 't Dulvenhuys: gouaches van Marlon van Harreveld, tot 19 februari. Lakenhal. 4 febr.-i2 mrt.: ..Relnler Lu- cassen over de schilderkunst".

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3