Zwart Wit ook Joop Hak kwijt Doelman Baardman hield lang stand in Rijnsburg UITHAAL QUICK BOYS IMPELE WINST NEDERLAND loordwijk niet rutaal genoeg g- ROZENBURG „Als we er toen een goaltje hadden ingefrom- meld, dan zouden we vleugels hebben gekregen. Wie weet, misschien was het dan anders gelopen", merkte een tevreden Rozenburg-oefen- meester Frans de Kruis later op, doelend op de beginperiode van het tweede bedrijf, waarin de trotse koplopers in de vierde klas enkele reële mogelijkheden wisten te creëren om de krappe 10 achter stand in te lopen. Wim van der Gijp: „De kansen, die zij kregen waren voornamelijk te wijten aan wat slordigheidjes in onze verdediging". Dc nog aanwezige illusies op een nog eervoller resultaat ebden bij Ro zenburg in de slotfase enigszins weg. Want met nog ruim tien minuten te gaan verzilverde Ton Viergever een bekeken passje van Frans Steur en tekende met een diagonale knal van diehtbij 02 aan. Rozenburg - Zwart Wit was een aantrekkelijk oefenduel. De gastheren traden de landskampioenen frank en vrij tegemoet. Zij deden dit met tech nisch knappe acties, waarop de Rot terdammers aanvankelijk het ant woord schuldig moesten blijven. Vooral Cor van Seeters (vorig jaar benaderd door Fortuna VI en SW) vertolkte een hoofdrol, terwijl Jerry Kruit in dat prille begin herhaalde-* lijk langs aanklever Hans Helleman flitste. Kruit kwam daarna overigens nauwelijks meer in het spel voor, omdat hij zich genoodzaakt zag con stant kritiek te spuien aan het adres van zijn medespelers en scheidsrech ter Kardux. Toen hij zich in de slot fase even vergat tegenover Ton Vier gever achtte aanvoerder Gerard Doorduin het raadzamer hem naar de kant te sturen om erger te voorko men. Zwart Wit kwam er na die moeiza me start geleidelijk peter in. Onder regie van absolute uitblinker Ferry ter Mors werd de achterste lijn van Rozenburg diverse keren opengesple ten. Uitstekend werk in deze periode verrichtte Henk Binsbergen (keeper van het nationale politie-elftal) door een zweefduik van Frans Steur, een kopbal van Rob Bol en een verrader lijk afstandsschot van Jan de Winter te verwerken. Toch moest hij na ruim twintig minuten het antwoord schul dig blijven, toen Frans Steur een ga ve voorzet van De Winter op fraaie wijzë afrondde: 0—1. Het zonder Wim Obbink en Jan van 't Hof opererende Rozenburg zocht ook meteen na de thee de aan val op. Cor van Seeters vond daarbij Ger Reitsma (2x) en Hans Helleman op zijn weg en enkele afstandsscho ten van Wil van der Eshof verdwe nen rakelings naast het houtwerk. GOAL VIERGEVER Juist toen de Rozenburgers dach ten. dat een gelijkmakende treffer niet tot de onmogelijkheden behoor de, wenste Zwart Wit het te constate ren klasseverschil (routine, tempo en techniek) in een goal van Ton Vierge ver uit te drukken. WIM HUISMAN Ondanks de 2O winst kwam aan Zwart Wit-zijde één probleem aan het licht nu Joop Hak (voorlopig uit geschakeld door een blessure in de bekkenstreek) aan de kant moest Mijven en Rob Bol nog geen vol waardige vervanger bleek te zijn. Wim van der Gijp: „Rob kwam na rust duidelijk conditie te kort. Dat viel me eigenlijk wel een beetje te gen. Maar omdat hij zelden in het eerste meedoet is dat achteraf na tuurlijk ook weer niet zo verwonder lijk. Toch ben ik tevreden over Zwart Wit. Er zijn bij ons zo'n zes of zeven spelers, die beter voor de dag komen dan een paar maanden geleden." ROZENBURG: d: Van Binsbergen, a: Degeling, Veldhoen, Van Ridder en Doorduin. m: Van Seeters, Van de Eshof en Kuiper, v: Kruit (De Lange), Sloots (Van Hunen) en Du Pon. ZWART WIT: d: Reitsma, a: De Winter, A. Wander, C. Wander en Helleman, m: Van der Sande en Ter Mors, v: Bol, Viergever, Steur en Luhrman. FERRY TER MORS RIJNSBURGSE BOYS—Ca- PELLE 21. Dat het scoren van doelpunten nog altijd het grootste probleem voor Rijns- burgse Boys betekent werd nog eens bewezen in dit vriend schappelijk duel. Slechts door een strafschop wist men vier de klasser Capelle te kloppen: 2-1.- De Boys hadden gedurende de gehele wedstrijd een fors veldover- wicht. De soms fraai opgezette combinaties werden evenwel con stant in de kiem gesmoord door de defensie van Capelle, waarin doel man Baardman verschillende fraaie reddingen verrichtte. Zo keerde hij o.a. een knal van Andries van Duyvenbode na een vlotte combinatie tussen de ge broeders Ouwersloot. Toch zou Capelle na een kwartier de leiding nemen. Een blunder van Dick Heemskerk hij kwam te vallen en raakte daardoor de bal kwijt was de inleiding daarvan. Van Mourik pro fiteerde er behendig van door via de binnenkant van de paal de in middels uitgelopen doelman Kui- venhoven kansloos te passeren: 0—1. Rijnsburgse Boys werd zo mo gelijk. nog sterker. De achterste linie van Capelle verzette zich hef tig door de buitenspelval open te zetten, waarvan vooral André van Duyvenbode vele kerep het slacht offer werd. In de laatste minuut voor de pauze 11. Anne Ouwersloot zette twee tegenstanders op het verkeerde been, omspeelde op beheerste wyze kee per Baardman en tikte de bal in het lege doel. In de tweede helft kreeg Rijns burgse Boys diverse mogelijkheden. De veel meer naar voren komende Gerrit van Egmond, Van Duyven bode en Henk de Mooy wisten ech ter de juiste richting niet te vin- dert. Met nog twintig minuten voor de boeg zou Capelle toch nog de boot ingaan. Eén der verdedigers van Capelle raakte de bal onno dig kwijt aan Van Duyvenbode, die door de uitgelopen Baardman werd vastgehouden. Anne Ouwersloot voltrok het vonnis, al deed hij dat pas in tweede instantie, omdat keeper Baardman de eerste keer met een fraaie duik had gered. 21. Arbiter Ouwersloot had het in deze sportieve ontmoeting niet moeilijk. Rijnsburgse Boys expe- ANDRÉ VAN DUYVENBODE rimenteerde met de 15-jarige Jan Kuivenbode, de keeper van B 1, onder de lat. Hij deed het uitste kend. SPIJKENISSE EXCELSIOR P 16. Op het half verharde ter rein van de afdelingsclub Botlek heeft Excelsior P voor een daveren de verrassing gezorgd door tweede klasser Spijkenisse met niet minder dan 61 te kloppen. „Het was verschrikkelijk slecht van de zijde van Spijkenisse," merkte bestuurslid Kweekei van Spijkenisse na afloop teleurgesteld op. „Excelsior heeft een fijne ploeg." De Pernisse formatie leidde al na een kwartier met 30. Ad van Noort, Excelsiors goalgetter en de laatste tijd niet best op dreef, be wees weer in topvorm te verkeren door in de beginfase voor een zui vere hattrick te zorgen. Nog voor rust redde Harry Koop man na een scrimmage de Spijke- nisse-eer. Dezelfde speler zou na de wisseling de bal achter eigen keeper Lankhaar deponeren waar door Excelsior uitliep naar 14. Jan Bijl en Jan van der Steen zouden de eindstand op 61 bepa len. Spijkenisse moest het dit keer doen zonder Clavan en Van der Ban. Voor hen kwamen resp. Hu- vens en Gaertman binnen de lijnen. Arbiter Akkerman had het niet al tijd even gemakkelijk. Excelsior 2 verslog de reserves van Spijkenisse met 32. DE ZWERVER VVGZ 0—0. Op een uitstekend bespeelbare grasmat was De Zwerver welis waar het grootste deel van deze wedstrijd in de meerderheid, maar tot doelpunten wist men niet te komen. WGZ hanteerde de bui tenspelval, al deed dit wel afbreuk aan het spel. Bovendien werd er niet altijd even zachtzinnig gevoet bald. Zo moesten aan Kinderdijkse zij de Jaap en Rinus Rozendaal met blessures het veld ruimen voor resp. Gert Wielinga en Hans Schmidt. Ondanks het veldoverwicht kon De Zwerver echter zelden gevaarlijk worden. Het ontbreken van Ger Slagboom, Pleun de Pauw en (nog altijd). Birahy was daar niet vreemd aan. En als De Zwerver dan eens mo gelijkheden wist te scheppen, stond daar altijd nog de Zwijndrechtse goalie Barends, die een aantal schoten van Roodnat op fraaie wijze wist te verwerken. Aan de andere kant stond Klaas de Jong steeds op de juiste plaats, als de niet on gevaarlijke Jamin tot een WGZ- treffer trachtte te komen. In de tweede helft hetzelfde spel- beeld. WGZ was twee keer dicht bij het openingsdoelpunt. Eerst knalde Jamin tegen De Jong op en kort daarna hield dezelfde keeper met een fraaie redding een kop stoot van Van der Heuvel uit zijn doel. Het bleef uiteindelijk, zoals het was begonnen: 00. Arbiter Schroots deed het redelijk. UNICUM SPIRIT 1—1. Hoe wel de spelers het op dit half ver harde veld voorzichtig aan deden, kon men getuige zijn van een nut tig en leuk oefenduel. In de begin fase beschikte Spirit over een licht veldoverwicht. Dit zou na een klei ne twintig minuten door Koppen in de score tot uitdrukking worden gebracht: 01. In de 33e minuut werd de stand evenwel gelijk ge trokken. Een voorzet van Hans van Oostrum werd door Fred de Baas koppend in een doelpunt omgezet: 11. Ook in het tweede bedrijf wo gen de partijen goed tegen elkaar op. Dat de eindstand ten slotte op 11 zou blijven staan was geen verrassing. Arbiter Brand leidde deze sportieve ontmoeting goed. DOOR RENS KNEGT Jan van der Plas laat Heerjans- dam-verdediger Rob van Zijderveld z'n hielen zien. Arbiter Bos uit Den Haag kijkt of er geen onregelmatig- lieden gebeuren. KATWIJK Negen doelpun ten, zonnig weer, een prachtig veld en nog 1300 toeschouwers. Ziedaar de ingrediënten van het oefenduel Quick BoysHeer jansdam, waarin de thuisclub ouderwets uithaalde. Het werd maar liefst 7—2 na een 40 ruststand. Een score bovendien, waarop de Dammers niets had den af te dingen. Quick Boys, met een welhaast on grijpbare Leo Pluimgraaf! b.v., strafte praktisch alle fouten meteen af. Des ondanks rammelde het defensief toch wel. Laatste man Joep den Hollander bofte met name dat het trio Ger Blom/ Piet de Beeld/Max de Bergh, welis waar soms leuke aanvalspatronen to verend elke stootkracht miste. Daar door bleven soms ernstige fouten on bestraft. Er moet in de achterste linie duidelyk geconcentreerder worden gespeeld. Doelman Jaap van Duyvenbode is inmiddels vaste keus geworden. Floor Schaap heeft de concurrentiestrijd verloren, gezien de manier waarop Van Duyvenbode zich telkens weer doet geiden, terecht. Het prachtig schakelende middenveld (Koos Klin kenberg, Bram Barnhoorn, Ron Ver heul) stak de tegenstanders veelal de loef af. Daarbij kwam nog dat de spit sen telkens aanspeelbaar waren (er werd veelvuldig geswitcht). DOOR BOB NUYS En zo zijn we meteen bij het raad sel Pluimgraaff aangeland. De Kat- wijkse aanvalsleider, indertijd afge- scheven na zijn vertrek naar vierde klasser Oegstgeest, is gevaarlijk als nooit te voren. Hij scoorde zelf 20 (na dieptepass), had een direct aan deel in 10 (Jan v. d. Plas), 30 (Arie Remmelzwaal van 30 meter) en 72 (Ron Verheul) en is welhaast over ijverig. Eigen initiatief Wanneer men daarby bedenkt dat hy vrijdagavond (niet wetend dat er zou worden gespeeld) uit eigen initia tief informeerde of er die avond nog zou worden getraind, tekent dat de (veranderde) wedstrydmentaliteit van de ex-zaterdaginternational. Heerjansdam kon er weinig produk- tiefs tegenover stellen. Keurig tikkend bouwde men de aanvallen op, maar in de voorste linie liet men het ander maal afweten, al kreeg de driemans voorhoede stellig kansen. Men scoor de twee keer: Rob van Zijderveld van elf meter af 51 (overtreding Den Hollander t.oiv. Ger Blom) en Jan Huisman 62 na actie Vlasblom/Blom op voorzet Max de Bergh. Trainer Bol zoekt wanhopig naar de juiste opstelling. Nu waren eerder gepasseerde Piet de Beeld, Jan Huis man en André Kaptein weer van de party. Keer op keer vielen er evenwel gaten, waaraan Cock Meyer weinig kon veranderen. Na 40 van Ver heul werd het direct na de pauze 50 door Bram Barnhoorn. Wim v. d. Plas zorgde voor 61. Eigenlijk speelde Heerjansdam krampachtig. Ook Bas Vlasblom (an ders opvallende passes uitdelend) kwam niet uit de verf, terwijl jeug dige Kees v. d. Spoel wel enthousiast, maar weinig effectief werkte. De linies sloten te weinig aan en dat kwam natuurlijk mede door het levensgevaarlijke aanvalsspel van de Katwijkers, wat Jan Gouman, Rob van Zijderveld, Arie v. d. Pas en André Kaptein noopte extra aandacht aan hun defensieve taken te geven. De Haagse arbiter Bos leidde dit sportieve duel. Deed dat eerst cor rect, maar werd later toen de kaar ten waren geschud onnodig slor dig. QUICK BOYS: d: Van Duyvenbode; a: Remmerzwaal, Den Hollander, Haasnoot en Verdoes; m: Klinken berg, Barnhoorn, Verheul; v: W. v. d. Plas, Pluimgraaff en J. v. d. Plas. HEERJANSDAM: d: Meyer; a: Gouman, Van Zijderveld, v. d. Plas en Kaptein; m: Huisman, v. d. Spoel en Vlasblom; v: Blom, De Beeld en De Bergh. MAANDAG 7 FEBRUARI 1972 das- If- Frans Schoofs (links) in zijn partij tegen Casty Oth. De Nederlander triomfeerde ook in deze ontmoeting. jfeld en ROZENBURG Dusan Tiger- inan, bondscoach van de tafel tennissers, heeft op zijn moeilijke weg die de voorbereiding van de Europese kampioenschappen in april in Rotterdam onmisken baar is, niet onverdeeld de hulp van vrouwe Fortuna. Zo ook za terdag bij de heren- en dames interland tegen Luxemburg in Rozenburgs splinternieuwe sporthal De Rozet. In het heren- team moesten Nico van Slobbe en Hans hingen wegens blessu- s'tu'ks. Ires verstek laten gaan en bij de f 9 6o. dames ontbrak Aukje Coltof. Dat 12.00— Luxemburg toch met 51 (he- e kai-|fen) en 53 (dames) werd ver- iakwa-\s^a9en wekte nauwelijks enige 1.65. \verwonderinq. elling: 83—88, rikom- stuks),[ l1—12 bruarl >0—720, 40, Cl 37-40, oente- bonen 1 23—1 i mld- nmers sel- Tigerman met zijn onafscheide lijke sigaretje sprak opgetogen: „Natuurlijk was de tegenstand' niet idrukwekkend, maar het belangrijk- is dat we als team groeien. We loeten streven naar meer taktische jpheid en bovendien naar een men- iliteit die ten opzichte van elkaar ►fferingsgezind is. Het moet niet itmaken wie de partijen wint; de ploeg moet winnen. Dat is ook nodig om de psychische druk die we als thuisspelend land bij de EK nu een maal hebben. Natuurlijk is in eigen land spelen een voordeel, maar er wordt dan wel extra op je gelet". De partij tegen Luxemburg zal Tigerman toch wel wijzer hebben ge maakt. Zo heeft hij kunnen constate ren dat de militaire dienst op Bert van der Helm geen goede invloed heeft. Van der Helm traint momenteel veel minder en dat was in zijn spel zeer begrijpelijk te merken. Hij ging erg behoudend te werk en zijn fameuze forehand was een zeldzaam verschijnsel. Carel Deken groeit dui delijk in vorm en Frans Schoofs is gewoon Frans Schoofs. En wat dat betekent weet iedere pingpong- enthousiast. De Luxemburgse ploeg, gecoached door ex-Europees kampioen in de mix Vlado Miko, kwam bij de heren niet best voor de dag. Sterkste man Marcel Scheibei ging er zowel tegen Deken als Schoofs in tweeën af. Nederland pakte achter elkaar vijf winstpartijen en met officieel negen sets, betekende dat de winst. Het verlies van Deken daarna tegen Boden was van geen belang. Bij de dames kwam er een 53 overwinning uit de bus. De Luxem burgse Jenny Dom won bij de stand 30 verrasend in twee games van snelle Son ja Heltzel en later versloeg zij ook Veronique van der Laan, die eerder voor twee winstpartijen had gezorgd. Met Christiane Püte had Veronique wel heel weinig moeite, maar ook Berthy Krier ging er in twee games af. Vooral omdat ze wei nig antwoord had op de „mannelijke" zoals ze het zelf pleegt te noemen looping drive van de langbenige Haagse. Ellen van der Helm-Kort (waar schijnlijk een unicum in Nederland dat man en vrouw in de nationale ploeg staan!) won gek genoeg wél van Jenny Dom (21-19 in de derde),..maar ze verloor van Berthy Krier. Razendsnel De beste en tevens beslissende party was die tussen Sonja Heltzel en Ber thy Krier. Sonja wist steeds uit een moeilyke positie knap terug te ko men en kon ten slotte dank zy ra zendsnel ingezet aanvalsspel de Lu xemburgse terug dringen. Het werd tenslotte 2422 en 2118 voor de Amstelvcense pupil van Jan Duyn- dam. Als voorbereiding op de EK heeft de nationale selectie nog een inter land tegen België, de open Duitse en een intensieve trainingsweek met Engeland op het programma staan. Als sluitstuk volgt dan het trainings kamp in Papendal, waar men zich samen met Rusland voorbereid. Zei Tigerman nog: „We hadden in febru ari of maart ook graag een sterk land een week hier gehad, maar zowel Zweden als Tsjechoslowakije hebben afgezegd. En wegens gebrek aan pecunia kunnen we zelf niet naar het buitenland". De volledige uitslagen waren: heren: Schoofs—Oth 21—15, 16—21 en 21—10; DekenScheibei 2113 en 2117; v. de HelmBoden 1721, 2117 en 2115; SchoofsScheibei 2116 en 2118; v. d. HelmOth 2114 en 21—7. Dames: Heltzel—Póte 21—17, en 21—18; v. d. Helm—Dom 21—19, 1821 en 2119, v. d. Laan-Krier 21—15 en 21—10; Heltzel—Dom 15—21 en 1721; v. d. LaanPüte 2110 en 213; v. d. HelmKrier 1621 en 1421; v. d. LaanDom 1921 en 21—23; Heltzel—Krier 24—22 en 2118. Carel Deken speelde nog een extra partij toen de wedstrijd al beslist was tegen Fermand Boden, met als uitslag 1421, 2115 en 13—21. leze gaat chte .KV eer- n in be- try- Ons 0-1 ge- i na Iluis i de wist ge- ïrste ook acht n de t de egen vrij erna roor- 1 in- Nan west- 11-n 251.238 A. TROUWBORST art NOORDWIJK „Jongens, nou gaan we dat laatste half uur jsGper echt voetballen". Aldus Ajax-hulptrainer Grqzenhout tijdens irissen]de wedstrijd NoordwijkAjax B. De Amsterdamse oefenmeester had kennelijk niet verwacht, dat zijn elftal, van een jonge gar nituur, zoveel tegenstand van de kustformatie zou ondervinden. gespeelde keeper Smit over en redde een doortocht via een handsbal. De strafschop werd door Rep benut. Na een misser van Wever kon Duin dam de bal retourneren doch een haag van Ajax-spelers voorkwam een doel punt. Vij minuten voor de thee was het Rep die keihard inschoot. Smit raakte de bal nog wel even aan maar kon de tweede treffer niet voorkomen. In het tweede bedrijf, aantrekkelij ker dan de eerste helft, kon Sjoerd Ruiter, ingevallen voor Mühren, het derde Ajax-doelpunt scoren. Bij Noordwijk moest Plaatzer na 38 mi nuten geblesseerd uitvallen na een onschuldige botsing. Waarschijnlijk liep hij daarbij een barst in het kuit been op. Van Kesteren had zich vrijdagavond tijdens een partijtje tafeltennis na afloop van de training geblesseerd. Hij is voorlopig uitgeschakeld. Scheidsrechter Caspers uit Noordwijk leidde goed. NOORDWIJK: Smit, Tieman, Ma- rijt, C. Spaanderman, Plaatzer (Van Veen), Vieveen, Duindam, Vermin, Bröring, A. Spaanderman en Haas noot. AJAX B: Wever, Medik, Schilcher, Visser, Braam, Dorkens, Arn. Mühren (Ruiter), Van Gaal, Rep, Hilster en Kaming. De duizend toeschouwers zagen een hoofdstedelijke ploeg die pro- d" fessioneel speelde. Niettemin zou ui Noordwijk een beter resultaat heb- - ben behaald, dan de 30 nederlaag, wanneer het wat brutaler had ge- - speeld. e j De thuisclub, die zonder Van Kes- eren moest uitkomen speelde te ge- mponeerd en nerveus om de kansen die er kwamen uit te buiten. En toch ïad dit, wanneer er met iets meer overleg was gehandeld, gemakkelijk jekund. Al was het alleen maar omdat Sies ïVever, de man achter Stuy, op vele tonten faalde en herhaaldelijk mis- astte, zowel bij hoge als lage inzetten, lij bofte dat zijn mede-verdedigers Schilcher en vooral Visser tweemaal op de doellijn redden. j Anders hadden de Ajaxcieden, die in Noordwijk een ideale sparring- lartner hadden, wat minder vrolijk ;ekeken. Wel spijtig voor knokker 3ees Spaanderman die voor de rust Voortreffelijk meeverdedigde en in de weede helft, schietgraag het Ajax- doel belaagde. Hij zorgde ook voor iet mooiste moment van de strijd in de tweede helft. Hij loste een magni- !iek zuiver schot. Wever, nu wel stijlvol kon de bal verticaal zwevend, Uit zijn doel houden. Overigens kon Noordwijk de schade loor kundig verdedigen, vooral door ien stug ingrijpende Tieman, beper- cen. Bovendien waren de spelers van Ajax, die in Rep de beste speler had den stuk voor stuk te balverliefd om -t verrassende acties te kunnen ko- •n. Af en toe lieten zij blijken dat tij niet voor niets als semi-profs staan (eboekstaafd, gezien soms wervelen- i amance acties uitgevoerd in een hoog tem- 1 x> waarbij dan wel werd gecombi- leerd. DEKKINGSFOUT Noordwyk liep een achterstand op i de achtste minuut. Door een dek- ungsfout van Marjjt kon Arnold Vlühren inschieten. Cees Spaander man nam de taak van de uit positie JAAP VAN KESTEREN

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11