r Naar kleinere kloof tussen overheid en bevolking Problemen rond orgel van Oudshoornsekerk WEEKAGENDA aspa is nergens te groot voor! Burgemeester Koomans kreeg gouden speld eiden werkt mee aan ondersoek !1 Restauratie vergt halve ton ïn ibraken in Alphen DIRIGENT Kerkweg Ter Aar wordt verbeterd Man (33) zat dood in geparkeerde auto HERVORMDE SCHOLEN AANGIFTE VAN LEERLINGEN van ALLE SCHOLEN DONDERDAG 17 FEBRUAR11972 5 EUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 5 FEBRUARI 1972 dia ij LEIDEN B. en W. van Leiden lofbben hun medewerking toegezegd een onderzoek naar de relaties ien bestuur en bestuurden in een Intal gemeenten in de Randstad, t zijn Den Haag. Leiden, Zoeter- Voorburg en Gouda. Enkele ~/i dere gemeenten (Utrecht, Leid- hendam) beraden zich hier nog t. Het onderzoek zal voor de helft )Uior de deelnemende gemeenten ^--den gefinancierd, en voor de 't door het ministerie van CRM. stef tota,e kosten zijn op twee ton ,r raamd- uul 1 n de ruim zeven jaar van zijn itaan heeft het gemeentelijk Bu- iu Voorlichting zich, als onderdeel de algemene taakstelling inten- bezig gehouden met de verster- ig van het contact tussen de plaat- ijke bevolking en het stadsbe- lur. Daarbij werd gebruik gemaakt 1 vele middelen en technieken: jrotingsfolders, voorlichtingskran- brievencampagnes, lezingen en «■drachten, rondleidingen enz. enz. Iteeds werd bij de keuze van het orlichtingsmedium zo goed moge- tevoren doordacht voor welk pu- :k het zou moeten dienen en wel- voorlichtingsbehoefte er waar- lijnlijk bij die groep zou bestaan. enige lèidraad, die voorlichters irbij hebben, is een dosis praktijk- aring en -inzicht. De kans dat daarbij vergissingen worden begaan, is niet denkbeeldig. Toen dan ook op initiatief van de gemeente Den Haag besprekingen plaats vonden met het bureau Veld kamp Marktonderzoek N.V. om tot een onderzoekmodel te komen, bleek daarvoor in de Randstad zo'n grote belangstelling te bestaan, dat het overleg daarover voortaan plaats had tussen gemeentelijke voorlichters enerzijds en het onderzoekbureau anderzijds. Het onderzoek heeft ten doel de bestuurders instrumenten te ver schaffen om de afstand tussen bevol king en bestuur zo goed mogelijk te overbruggen. Het belang van het onderzoek ligt vooral hierin, dat de resultaten ervan de mogelijkheid scheppen voor een op de behoefte van iedere afzonder lijke gemeente afgestemd beleid op het gebied van openbaarheid, voor lichting en inspraak. Bovendien opent het mogelijkheden voor een gedifferentieerd beleid op dit punt in de verschillende wijken binnen een gemeente. De veronderstelling is gerechtvaar digd, dat de behoefte aan voorlich ting en inspraak en de bereidheid van de bevolking om als inspraak- partner te fungeren in sommige de len van een gemeente (b.v. de Kooi) anders zal liggen dan in andere ,b.v. Zuid-West). In hoeverre zulks het Mr. J. C. Lelieveldt, hoofd van het zeven jaar geleden ge stichte Bureau Voorlichting der gemeente Leiden. geval is, kan pas duidelijk worden door een gedegen onderzoek. Het onderzoek is in twee fasen ge dacht. In de eerste fase willen de onderzoekers een aantal vrije inter views houden om de problematiek vanuit het gezichtspunt van de be stuurde en de bestuurder zo goed mogelijk te registreren. Het gaat hierbij om in totaal 250 vraagge sprekken met inwoners, bestuurders en vertegenwoordigers van de mid denkaders in alle aan het onderzoek deelnemende gemeenten. Deze vraaggesprekken zullen de basisgegevens moeten opleveren voor het samenstellen van een vragenlijst, die in de tweede fase van het onder zoek kan worden gebruikt. Aan het eind van de eerste fase zal een rap port verschijnen, dat al een hoeveel heid bruikbaar materiaal bevat. De tweede fase dient vooral om de uitkomsten van het onderzoek han teerbaar te maken voor een doelge richt en gedifferentieerd openbaar heids- en voorlichtingsbeleid. Voor deze fase wordt gedacht aan een aantal van 600 vraaggesprekken in de gemeenten Leiden en Den Haag, en 300 gesprekken in overige deelne mende gemeenten. Het ligt in de bedoeling de tweede fase zodanig op te zetten dat per ge meente gegevens beschikbaar komen, zoals bijvoorbeeld de voorlichtings- behoefite per wijk of per bevolkings groep. Het onderzoek zal ongeveer een jaar duren. Misschien hebt u vandaag alleen wat eenvoudige kantoor artikelen nodig. Dan staat de Aspa-deur toch wijd voor u open. Wij hebben namelijk voor kantoorartikelen een apart systeem. Door lange ervaring geleerd. Ongeacht wat u voor uw kantoor nodig hebt: wij zijn in u geïnteresseerd. Komt u bij ons aan de werktafel in ons tooncentrum.Een afspraak is gauw gemaakt! Welkom bij ons aan tafel! ASPA-LEIDEN NV Willem Barentszstraat 23 (Industrieterrein 'De Waard') Telefoon (01710) 20342* i ur uit_ zaandam leiden delft - breda dordrecht den bosch utrecht enschede Vie' Jacu. ÜLPHEN Dc politie werd gis borgen in kennis gesteld van een >1 t#tal inbraken, die de nacht ervoor iatsvonden. In het garagebedrijf lanjbenzinestation Total aan de Prins anchdnkstraat kwam men binnen j>r het openwrikken van een raam le keuken van een onbewoond ge- Ite. Uit het kantoor werd een los- A kassa ontvreemd met een inhoud f 160. Giet tweede geval betrof een in- ak in de Willem de Zwijgerschool de Javastraat. Hier kwam men en via een bovenraam van het Van één lokaal werd een bu ilade opengebroken, maar verder t men geen breekwerk verricht, :baar omdat er andere gewaar- •de zaken gevonden werden want nist worden een radiotoestel, een :enspeler, een stopwatch, een los- microfoon en een portemonnee t f 5,50. amfenslotte is ook ingebroken in het tructiebedrijf van Fa. Lieftink de Produktieweg. Via een open- 1 bovenraam kon men de hef- van een ander raam losslaan daardoor binnenkomen. In het ehtoor vond men in een niet afge- ten bureau een geldkistje met een loud van f350 en ook werd nog sigarenkistje met een inhoud van buitgemaakt. Het is niet duide- of op deze drie nogal verspreid lende plaatsen dezelfde daders het werk zijn geweest. ,PHEN Filmavonden. Zoals enkele weken geleden schreven, de activiteiten van Piet van jningen als filmer eigenlijk be ien, toen hij journaals ging ma- voor de filmavonden van de Ge- irmeerde Jeugdcentrale. Die zijn igezet door verminderde belang- ling. Het Alphens Gereformeerd ;dwerk gaat, onder auspiciën van Sociëteit Het Bunkertje weer met lavonden beginnen. Vanavond om uur draait in de Salvatorizaal de Onder vuur". (Van een medewerker) ALPHEN Het bijna 200 jaar oude orgel in de rustieke Oudshoornse kerk verkeert in een deplorabele toestand. Als er niets gebeurt, zal het kostbare instrument over drie tot vijf jaar totaal in verval zijn geraakt en niet meer kunnen wor den bespeeld. Zover willen kerkbe stuurders en organist het echter niet laten komen en al het moge lijke wordt nu gedaan om het orgel (evenals de kerk voorkomend op de monumentenlijst) van de onder gang te redden. Hoewel het orgel, in 1785 door orgel bouwer Hess uit Gouda gebouwd, steeds goed is onderhouden en ver schillende revisies en kleine res tauraties heeft ondergaan, wordt het langzamerhand de hoogste tijd dat de pijpen, klavier, sleepladen en andere mechanieken grondig worden gerestaureerd. Alleen vra gen diaken W. J. Postma en vaste organist E. Bos van de Ned. Her vormde Oudshoornsekerk zich af of de restauratie spoedig kan be ginnen. „Dat is geen eenvoudige zaak. Een en ander is uitvoerig door de kerk voogden en kerkeraad met de or ganist besproken. Maar weinig of geen resultaat is hieruit gekomen", zo moet de heer Postma van het hart. De moeilijkheden liggen in het ontbreken van de nodige fi nanciën en in het overleg met Mo numentenzorg. wachten duurt lang Wat het laatste betreft zegt organist Bos, 49 jaar oud en in het dagelijks leven fabrikant van luxe dames tassen, dat met Monumentenzorg verschillen van mening bestaan over de uitvoering van de restau ratie. Monumentenzorg wil het or gel geheel in de oorspronkelijke staat terug brengen, terwijl orga nist Bos het orgel wil aanpassen aan de eisen van deze tijd. „We leven toch in 1972 en nu stellen we immers heel andere eisen aan de orgelmuziek dan 200 jaar geleden?" zo antwoordt hij desgevraagd. Bo vendien, als men op Monumenten zorg moet wachten is het orgel pas in 1981 aan de beurt. Daarom wordt ernaar gestreefd het orgel in eigen beheer te gaan vernieuwen. Als wij zelf een aanzienlijk be drag bijeen kunnen brengen is de mogelijkheid niet uitgesloten dat wij zelf van Monumentenzorg tot restauratie of eventueel gedeelte lijke restauratie mogen overgaan'. Pijpwerk uitstekend Als de heer Bos vertelt over „zijn" orgel raakt hij niet gauw uitge praat. Hij is sinds 1 juli 1970 de vaste organist en is zeer enthou siast over het laat-barokke orgel, ondanks de moeilijke bespeelbaar heid. „Het pijpwerk is nog zeer goed ensfieeft een fijne klank". Een gemeentelid merkte onlangs nog op dat restauratie toch niet zó hoog nodig scheen: zo prachtig klonk het orgel nog. In de zomer hebben vele Alphenaren van de gelegenheid gebruik ge maakt- om het orgel van dichtbij, van binnen en van buiten te bekij ken en de werking van het instru- KINDERKOOR „DE LENTEBLOEM" Katwijk aan den Rijn (60 leden) vraagt een Repetities dindagsavonds van 5.45- 7.30 uur n.m. Schriftelijke soil, te richten aan Mej. A. van Rijn, Wassenaarse- weg 24, Katwijk a. d. Rijn. ment te zien. Organist Bos („ik studeer zo'n drie, vier uur per dag en heb daarbij nog les van de be kende Leidse organist Adriaan Blankenstein), lichtte de belang stellenden voor en maakte de men sen enthousiast voor het fijne in strument. Verschillende acties brachten toen weer een behoorlijk bedrag in het laatje. Het orgel heeft 13 sprekende stem men, 2 manualen met koppeling en een aangehangen pedaal. Graag zou de heer Bos zien dat bij de restauratie een vrijstaand pedaal aangebracht wordt met bijvoor- beeld een 16', 8', 4' en 2'. De kosten van restauratie tn eigen beheer zullen tussen f40.000 en f 50.000 komen te liggen. Het orgel fonds, ontstaan uit vrijwillige bij- drapen, is bij lange na met vol doende om de restauratie te kun nen betalen. Bovendien is veel oeld nodig voor het periodieke onder houd van het orggl. Door verschil lende acties van de afgelopen tijd (verkoop oude etsen, verkoop oud papier en oliebollen) heeft men nu de beschikking over ongeveer tien procent van de kosten. Diaken Postma, die als promotor en maker van verschillende plannen voor het bijeen krijgen van geld optreedt, heeft nog verschillende potjes op het vuur staan. Hij en organist Bos hopen dat het dit jaar zal lukken om de forse som bij elkaar te krij gen. Over de plannen hult men zich nog in stilzwijgen, maar men heeft er hoge verwachtingen van. Als het allemaal lukt en de restaura tie klaar is, hebben de mensen van de Oudshoornsekerk het mooiste orgel uit de gehele Rijnstreek, zo is de algemene mening bij de be stuurders. „Het spook van een piano of elektro nisch orgel bij ons in de Ouds hoornsekerk staat reeds voor de deur". Als alle plannen zullen sla gen, zal dat spook zeker buiten moeten blijven. Voorschotens koor zingt 15 februari VOORSCHOTEN Het Voorscho tens Christelijk Vocaal Ensemble is van plan, op dinsdag 15 februari a.s. onder leiding van Louis van Wijn gaarden, een concert in de Bosch geestkerk te geven. De sopraan Ank Reinders, de tenor Bart Distelvelt en de bariton Ruud van der Meer verle nen vocale solistische medewerking, het Gewestelijk Orkest speelt de in strumentale partijen. Het programma vermeldt twee be roemde werken: de „Messe Solennel- le" (Ste. Cecilia) van Charles Gounod (18181893) en „Eind Deutsches Re quiem" van Johannes Brahms (1833—1897). Het koor is in het laatste jaar ver rijkt met een aantal mannenstem men, zodat het nu 54 leden telt. De verhouding tussen de vier stemgroe pen is zeer bevredigend. „Je kunt er nu alles mee doen", zegt dirigent Van Wijngaarden verheugd. De koorleden, waaronder gelukkig ook jongeren, werken enthousiast en streven naar een nóg hoger kwali- teits- en programmaniveau. De uit voering van 15 februari is de eerste, waarvoor men geen zangers van el ders behoeft te lenen. Culturele raad Alphen ALPHEN De gemeentelijke Cul turele Raad houdt dinsdagavond 8 februari 1972 om half acht een open bare vergadering in het pand Rijn kade 11. In de agenda wordt, wat de samenstelling van de raad betreft, meegedeeld dat de heer Hazenberg wegens studie en andere activiteiten ontslag heeft moeten vragen als lid; voorgesteld wordt aan de gemeente raad als opvolgster voor te dragen mevrouw W. J. de Heer-Vos, die eveneens in het gemeentedeel Zwam- merdam woont. Door de gemeenteraad is in de va cature, ontstaan door het bedanken van de heer Hitipeuw benoemd de heer D. J. Nanuru. In de te houden vergadering komt aan de orde een voorstel rakende subsidiëring van majorettegroepen. Het bestuur advi seert hier afwijzend, omdat een ma- jorettegroep een onderdeel is en de vereniging waartoe ze behoort subsi die kan aanvragen. Ook komen sub- sidieverzdëken van Crescendo en Ar- ti et Relfgioni in behandeling. Jubilarissen bij brandweer Lisse LISSE Vrijdagavond heeft de Vrijw. Brandweer de jaarvergade ring met een aansluitend feestelijk samenzijn gehouden. Secretaris H. Ligtenberg maakte melding van het feit, dat de brandweer in 1971 niet minder dan 31 keer is uitgerukt. Er waren twee uitschieters te vermel den: de brand bij N.V. Mieloo en G. van der Me.v's Zonen. Er was een totale brandschade van f 272.000. Tijdens de jaarvergadering werden enkele jubilarissen gehuldigd, te we ten de heer L. van der Voort, brand weerman 1ste klas, die 25 jaar bij de brandweer is en de heren L. J. van Breugel, T. Goudkade en C. W. Veld hoven, die 12Vi jaar aan de brand weer verbonden zijn. De jubilarissen werden hartelijk toegesproken door burgemeester Berends. De brandweer kreeg versterking van het korps door de benoeming van nieuwe leden bij besluit van burgemeester en wethouders, nl. de adspirant brandweerlieden W. G. Arentsen, Th. A. Augustinus, C. P. Balkenende, P. Balkenende, G. J. Boueman, R. Esveld, J. van Marsber gen, G. Meijer, Th. P. M. van Stijn, P. G. M. van der Zon en M. Zonne veld; tot 1ste klas werd benoemd de heer J. M. van der Heuvel. TER AAR Voor alle bewoners van de Kerkweg zal het een verheu gend bericht zijn, dat de reconstruc tie spoedig een feit wordt. Deze smalle en slechte weg, die veel verkeer moet verwerken, zal worden verbreed en voorzien van een voet/fietspad, wat met name voor de schoolgaande jeugd van le vensbelang is geworden. Met name voor de heren Den Hol lander en Van Harten, leden van de raad zal dit bericht vreugde brengen, want vele malen hebben zij in de raad op deze weg de aandacht geves tigd. RIJNSBURG De Jaarlijkse fa milie-contactavond van het CNV, die gisteren in de tot de nok toe ge vulde zaal van de tuinbouwschool werd gehouden is een belevenis ge weest voor de aangeslotenen van de Rijnsburgsche centrale. CNVrVoorzit- ter J. Lanser die nog niet eerder in Rijnsburg was, vond het wel erg ple zierig. Als ik, zo zei hij, een derge lijke volle zaal zie, dan geeft dat de burger weer moed. LISSE Gisterochtend stond een auto geparkeerd op het parkeerter rein van de Keukenhof. Voorbijgan gers dachten dat de inzittende sliep. Toen de auto er 's middags nog stond, werd de politie gewaarschuwd. Nader onderzoek bracht aan het licht dat de man, de 33-jartige M. N. A. uit Lisse, was overleden. De doodsoorzaak kon nog niet wor den vastgesteld, maar van een mis drijf is in ieder geval geen sprake. „Wij bidden wel eens om een stil en gerust leven, maar vandaag de dag moeten wij ons grote inspanning getroosten, speciaal om de wereld leefbaar te houden. Met elkaar zullen wij, ieder in ons eigen vlak, zoveel mogelijk invloed moeten uitoefenen. Het zou ondankbaar zijn als wij doen alsof er niets is bereikt, maar er is nog veel te doen in Nederland en ook daarbuiten." Nadat de heer Lanser burgemees ter Koomans bij zich had „ontbo den" zei hij tot de eerste burger van Rijnsburg het erg plezierig te vinden hem, omdat hij 25 jaar lid was van een bij 't CNV aangesloten organi satie het gouden insigne op de borst te mogen spelden. Het CNV staat open voor elke burger, we hebben ministers als lid, en burgemeesters, maar ook werknemers die het een voudigste werk doen." Maar zij heb ben dit gemeen, dat zij door sociale gevoeligheid gedreven vanuit Gods woord erkennen, dat wij nog niet zijn gearriveerd op het punt van de volkomen gerechtigheid". Na dit officiële gedeelte, waren het de Camping-singers uit Rijnsburg en de toneelvereniging Semper Avanti uit Leiden die aan het slagen van deze avond meewerkten. Zaterdag 5 februari Microtheater Vestestraat 40, 8.30 u.: Im perium met „Droomezeven". Zondag 6 februari OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum, 2.15 u.: afd. K en O, concert Max v. Egmond bariton, Frans Bruggen blokfluit, Gustav Leonhardt klavecimbel en Anner Bijlsma, cello. Werken van Telemann, Weiss, Has- se. Couperln, C. Ph. E. Bach en Vivaldi. Stadsgehoorzaal, 2 u.: Dlkkie Dapper. Maandag 7 februari Stadhuis, half R: vergadering gemeente raad. Rehoboth, 8 u.: Leidse Amateurfotogra fen. Dinsdag 8 februari Sarkophag des Junius Bassus". Vakschool voor meisjes. Rapenburg 23, half 8: openbare lessen. Den Burcht, 8.15 u.: bijeenkomst ARP. CHU en KVP. Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24, 21-1 u.: Ma. Waldron. Stadhuis. ï-8 u.: spreekuur Bouwfonds. Steenschuur 5, 8-8.30 u.: spreekuur Huls vesting Werkende Jongeren. Breestraat 19. 7-8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Petrakerk. 8 u.: Christenvrouwenbond, afdeling Noord: zuster Brigltlme over „De zin van het kloosterleven in deze moderne tijd". Woensdag 9 februari Stadhuis, 4-6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Nieuw-Minerva. half 1: prof. dr. E. Zilrcher over „China na de culturele re volutie" (lunchbijeenkomst Nijverheid en Handel). Vrijdag 11 februari Boshuis, achter Hof laan 76, 7-9.30 u.: ruilbeurs voor verzamelaars. Holiday Inn, 19 u. en 21.15 u.: modeshow Ets. Boussac (fa. Gronheid). Stadsgehoorzaal, 8 u.: Leldsch Politie Muziekgezelschap. Zaterdag 12 februari Stadsgehoorzaal, 8 u.: Jubileumconcert Werkmans Wilskracht. OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum. 8.15 u.: cabaretavond Lenny Kuhr en Kort en Klein. films LIDO: James Bond „Diamonds are forever", 14 Jr. STUDIO: Pleter Fonda, 14 Jr. CAMERA: Slimmer Of *2", 7, 9 15 uur, do vr ma. dl 2.30 uur, za en wo 2.30 uur, zo 2 en 4.15 uur „Sjors en Sjimmle en de toverring": nachtvoorst. „Bandolero". 18 J. LUXOR: 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur „Het bloed van Dra- cula", 18 J. TRIANON: ..Zinnelijke gemeenschap". 2.30, 7 en 9.15 uur, zo extra voorst. 4.45 uur. KATWIJK AAN ZEE voor de in augustus aanvangende cursus GROEN VAN PRINSTERERSCHOOL DS. R. P. A. RUTGERSSCHOOL Piet Heinlaan 3 Hoofd: de heer C. Doets REHOBOTHSCHOOL Parklaan 37 Hoofd: de heer J. J. Veldhuijzen ORANJESCHOOL Secr. Varkevisserstraat 178 Waarn hoofd: dhr E. Gerards JOHANNES BOGERMANSCHOOL Remisestraat 48 Hoofd: de heer J. L. v. Kempen PRINS WILLEM-ALEXANDER- SCHOOL Parsstraat 3 Hoofd: de heer E. J. de Geus PRINS MAURITSSCHOOL Nolensstraat 1 Hoofd: de heer K. Pater OP des middags van 4.00 tot 5.30 uur in de desbetreffende schoolgebouwen. Aan al deze scholen wordt tevens opgeleid voor mavo en havo De kinderen moeten vóór 1 oktober a.s. 6 jaar oud zijn. Trouwboekjes meebrengen s.v.p. rex: „Zij zijn naakt". 18 Jr., zelfde tijd als Trianon; nachtvoorst, vr za 11.30 uur „King Kong". APOTHEKEN Haven-apotheek. Haven 18. tel. 20085 de apotheek Voorschoten heeft ook dienst: de apotheken ln Leiderdorp en Oegstgeest niet. De dienst loopt van vrijdagmiddag half zes tot de volgende week vrijdagavond 8 uur. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Mobielkantoor ANWB iedere maandag en donderdag van 10 tot 16 uur op de Lammermarkt. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2. (Zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer 5: maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 20460; voor Informatie tele foon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00 19.45 uur; dinsdag van 13.00 14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30 15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00 12.30 en van 15.00 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00 11.30. 15.00 17.30, en van 18.30 20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdellng (alleen vooj ouders): dinsdag niet. Ma., wo., do. en vrij., van 18.30 18.45 uur; za. en zon. van 15.00 15.15 uur. Diaconessenhuis: lste klasse dagelijks: 11.00 12.00 uur: 13.15 14.00 uur; 18.45 19.30 uur. 2de en 3de klasse: dagelijks: 13.15 - 14.00 uur: 18.45 19.30 uur. Kin derafdeling: dagelijks: 14.45 15.30 uur en maandag-, woensdag- en vrijdagavond 18.30 19.00 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur; ïde klas: alle dagen va n 11.30 12.00, van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraam af deling: 3de klas: van 15.00 16.00 en van 18.45 19.30 2de klas: van 11.30 12.00 (alleen vaders) van 15.00 16.00 en van 18.46 19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15.00 15.30; dl. en do. van 18.00 18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15.00 16.00, dl. en do. van 18.00 18.30 uur. Annakllnlek: 3de klas: 13.30 14.30 en 18 19 uur; 2de klas; 13.30 15.30 en 19.00 20.00 uur; lste klas: 11.00 12.00, 13.30 15.30 en 19.00 20.00 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jeigersma- klinlek: ma. t/m vrij. 16.45 17.45 uur; zaterdag 13.00 15.00 uur; zondag 11.00 11.45 en 13.00 15.00 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis .Rijnoord": dagelijks (ook ln het wee kend): lste en 2de klas: van 10.30 - 11.00 uur; van 14.00 14.45 uur; van 18.00 19.00 uur: 3de klas: van 14.00 14.45 uur, van 18.00 19.00 uur; kraamafdellng: van 16.00 17.00 uur, van 19.00 19.30 uur alleen voor echtgenoten; kinder afdeling: van 15.00 15.30 uur, van 18.00 18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden de 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mlo klassepatiën ten dagelijks van 3 lot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag ha?f 3°'^ °n za'erc'a8 van 1 tot Sociëteit Twcntwel T went wel, sociëteit voor kamerbewo- ners/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21.00 24.00 uur. Bree straat 19. Leiden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars. telefoon 31123. Secr.: Trudle Door duin. Rijndijkstraat la, Lelden. tentoonstellingen Kunslzaal Heuff Wassenaar (dorp) Hof- laan 7: Theo Swagemakcrs (schilderijen cn aquarellen) en Corry Borst, sieraden. S t/m 26 febr. 10.00 uur. 's Zondags na afspraak. Rapenburg 73: LAK-tentoonsteUlng. structuren van HUgcmann. van 21 Jan. tot 1 maart. Rapenburg 94, galerie 't Dulvenhuys: gouaches van Marlon van Harreveld tot 19 februari. Lakenhal, 4 febr.-i2 mrt.: „Reinler Lu- cassen over de schilderkunst".

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3