98P SVNM72 V KELLER WEER SNELSTE SPRINTER Karstens-Pijnen heer en meester Zwitserse scholiere verrast op afdaling uitse bobs naar goud en zilver VANDAAG MORGEN De Kleine nog steeds uit vorm itslag 500 m Zweden versloeg Verenigde Staten Medaillestand 11 ZATERDAG 5 FEBRUARI 1972 SAPPORO Erhard Keiler, de 27-jarige student in de tandheel kunde, heeft als tweede schaatsenrijder in de geschiedenis van de Olympische Spelen een titel geprolongeerd. Keiler, vier jaar geleden in Grenoble voor de eerste keer gekroond als snelste sprinter, greep vandaag in Sapporo de 500-meter-kroon opnieuw. De man, die het zelfde ook eens presteerde was de Rus Evgeni Grishiu, jarenlang het voorbeeld van Keiler. Erhard Keiler op weg naar Olym pisch goud. De Westduitser realiseer de een tijd van 39.44 sec. en bleef daarmee de concurrentie voldoende voor. van topkwaliteit. Ook in de tweede rit kwam dat naar voren, toen Ove König toch potentieel een kandi daat om bij de eersten te eindigen r.iet verder kwam dan een schamele 40.25. Uit evenwicht En ook Erhard Keiler bewees in zijn gouden rit tegen tmar Braunec- kcr uit Oostenrijk, dat het ijs bepaald niet van topkwaliteit was. Daar kwam dan nog bij, dat Keiler danig uit zijn evenwicht was gebracht door de starter. Daardoor „viel" de West duitser niet in het startschot, maar ging een fractie te laat weg. De eerste honderd meter legde hij in een bepaald niet imponerende tijd: 10.06 a, maar daarna liet de aanko mend tandarts zien over welke sprintkwaliteiten hij beschikt. Met forse lange halen de enige goede techniek op dit ijs overrompelde hij alle concurrenten. Zijn 39.44, be slist geen imponerende tijd voor een tornooi waar alle groten aan de start verschijnen, bleek goed voor goud. Slechts één man bleek in staat om nog dicht in de buurt te komen: de Rus Valeri Muratov. Dit jaar was in Rusland de hoge baan van Alma Ata niet langer verkozen als topcentrum waar de Russen zich voorbereiden op de grote tornooien. De lage banen hadden de voorkeur gekregen en de goede uitwerking daarvan op .een ta lent als Muratov. bleek niet onaan zienlijk. De Rus liet een razendsnelle ope ning zien (9.87 over de eerste 100 me- tei) en ging ook op de tweede hon derd meter verrassend hard door. De tol moest hij pas bij het uitkomen van de laatste bocht betalen. Slechts gebruik makend van zijn niet onaan zienlijke kracht, de techniek van het sprinten volledig vergetend, worstel de hij zich naar de finish waar hij op 39.80 aankwam. Alle overige rijders speelden geen enkele rol van betekenis. Bij die ove rigen waren natuurlijk ook de Neder landers Eddy Verheyen en Jappie van Dijk, twee zeker niet op de sprint uitblinkende schaatsenrijders. Beiden waren ingeschreven omdat zij nu eenmaal toch in Sapporo waren en best weer eens een wedstrijdje kon den rijden. Voor Eddy Verheyen kwam daar nog als extraatje bij, dat h;j morgen op de 1500 meter moet starten, ook al niet zijn favoriete af stand. Verheyen: „Ik heb me erbij neerge legd, dat ik niet op één van mijn favoriete afstanden zal starten. Ik ben vierde man op de 1500 meter en hoop daarop nog wat te bereiken. De ze 500 m was niets voor mij. Ik ben, los daarvan, ook niet tevreden over mijn tijd. Ik heb bij de start teveel verspeeld. Was ik onder de 42 secon den gekomen, dan zou ik nog wel tevreden zijn geweest." Verrassend genoeg gingen ook dc Japanners op eigen ijs af. De rijders, die niet de aanpassing aan het „ande re" ijs kenden, die in eigen omgeving aan de start kwamen. Die dat ook als favorieten deden (keizer Hirohito was er zelfs voor komen kijken met nog zo'n 25000 toeschouwers...) en zich als zodanig ook lieten toejuichen. Hida (4C.62) en de beide Suzuki's kwamen veel tekort. Keiler: „Ik ben voor de Japanners niet zo bang geweest Ze verspelen op de laatste 100 meter vaak teveel. Nu v/eer." Behalve de voldoening van de tweede gouden medaille was er voor Keiler ook nog de bevestiging van zijn steeds weer volgehouden stelling, dat niet de Fin Leo Linkovesi maar hij zelf op dit ogenblik de snelste sprinter is. Linkovesi heeft het wereldrecord In Davos verbeterd. Maar onder wat voor omstandigheden gebeurde dit? Het was er ideaal en er was geen elektronische tijdopname. Pas in een rechtstreeks gevecht of in een tornoei waarin de omstandigheden weinig verschillen kan je zien wie de sterk ste is. Ik dacht dat het hier nu is gebleken." ROTTERDAM Voor de fijnproevers in de wielersport is een ploegkoers één der meest interessante onderdelen. Vooral tijdens dc afgelopen Rotterdamse zesdaagse viel de jacht bü het publiek in de smaak.Een nationaal kampioenschap koppelkocrs zou er bij de ware wielerliefhebbers ingaan als koek, dacht men. Men maakte evenwel een denkfout.. Want een koppelkoers is pas boeiend als er voldoende getalenteerde cou reurs over de baan razen. Eii dat was gisteravond in het met 1500 kijkers bevolkte Ahoy" niet het geval. Nood gedwongen was het rennersveld van zeer pover gehülte. Van de drie Nederlandse topbaan- coureurs was alleen René Pijnen aan wezig. Leo Duyndam ondervindt nog immer hinder van z'n in de zesdaag sen van Bremen en Rotterdam opge lopen blessures, terwijl Peter Post (uiteraard) nog enige tijd uit de rou latie zal zijn, al wenst de Amstelve- ner z'n rentree te maken in de Gro ningse zesdaagse (start 29 februari). Pijnen werd nu gekoppeld aan Gerben Karstens. Daarmee waren de winnaars van de oranje kampioens tricots feitelijk reeds bij voorbaat be kend. Want geen der andere forma- dit duo. Alleen Piet de Wit en Jan Janssen konden feitelijk een bedrei ging vormen. De voormalige Tour de France-winnaar was echter onvol doende gerodeerd om antwoord te ge ven op de overigens schaarse aanval len van Pijnen en Karstens, die zich vrijwel niet hoefden in te spannen. Rustig lieten zij Van Leeuwen-Van der Lans en Loevesijn-Stam enkele keren de meute ontvluchten om ze vervolgens even gemakkelijk weer in de kraag te pakken. Toen De Wit- Janssen het enkele ronden tevergeefs hadden geprobeerd, sprongen Kars tens en Pijnen na 33 minuten de ruimte in en namen een ronde voorsprong op de concurrentie, die daarna geen poging meer zou onder nemen om het gat te dichten. Dankzij een knappe eindspring wist het koppel Bravenboer-Koel beslag te leggen op tie tweede plaats, terwijl Van Midden-Vianen (notabenc op 36 ronden gefietst in de zesdaagse) op de derde plaats eindigde. Als intermezzo van het wielerpro- gramma speelde een team van voet baltrainers tegen de journalisten. On danks de aanwezigheid van Ernst Happeltrokken de sportjournalisten met 10 aan het langste eind door een treffer van Jan D. Swart. Dat deze krappe voorsprong gehandhaafd bleef, dankte het team van Elek Schwartz voornamelijk aan het voortreffelijke keeperswerk van Jaap Niezen. Schwartz mocht na afloop op de schouders van de gelukkige win naars. De uitslagen waren: Nieuwelingen: On bekende afstand: l B. Huveneers. 2 J. Hlemstra. 3 T Venlx. Afvalrace: 1B. Hu veneers. 2 T. Zuydweg, 3 T. Venlx Eind stand: 1 B. Huveneers. 2. T. Venlx. 3 J. onderdelen (afvalkocrs). puntenkoers en ploegachtervolging wist te winnen. Afval- koers: 1 K. Balk. 2 R. Schuiten. 3 G. van Gerwen. Profs: Kampioenschap van Nederland ploegkoers: l PIJnen-Karstens afgelegd: ■49.960 km. 2 op één ronde: 2 Bravenboer- Koel, 3 van Mldden-vlanen, 4 Janssen-Do Wit, 5 Stam-Loevesljn, 6 Van der Lans-Van Leeuwen. 7 Ottenbros (alleen). Oudkcrk gaf op, 8. Hordijk-Zoons op vier ronden. UTRECHT Gisteren is in Utrecht de strijd voortgezet om het Nederlands kampioenschap biljar ten ereklasse bandstoten- in de eerste ronde: 200 30 27 6.66 167 30 32 5.56 168 33 18 5.09 200 33 28 6.06 200 33 81 6.06 139 33 81 4.21 200 21 40 9.52 111 21 24 5.28 200 36 27 5.55 146 36 22 4.05 200 33 30 6.06 171 33 25 5.18 De uitslagen in de derde ronfle: 1. Steures 6 pnt (3.94); 2. Bessems 6 pnt (5.82): 3. Vultink 6 pnt (5.76); 4. Teegelaar 4 pnt (5.51); 5. Dekker 2 pnt (5.07): 6. Dc Kleine 0 pnt (4.44); 7. Ligthart 0 pnf (4.37); 8. Sundquest 0 pnt (3.85). De uitslagen Steures Sundquest Ligthart Teegelaar Vultink De Kleine Bessems Dekker Teegelaar Sundquest Steures Ligthart je je. Dan wil je wel. jammer dat het op deze manier is verlopen. Er had brons voor mij ingezeten." Ard Schenk was vandaag voor Kei ler een van de grote favorieten. De Westduitser, die in de derde rit tot zijn achteraf win;ende tijd was geko men, had daarvoor reeds zijn concur renten zien afgaan. Binnen vier ritten, die in totaal meer dan twintig minuten vergden (bij een normaal toernooi is de 500 meter dan al grotendeels afgewerkt) was in het zonovergoten Makanomai stadion de medailleverdeling dan ook al gemaakt. De Zweed Hasse Bcrjes greep in de eerste rit het brons. Bör- jes die lang niet meer aan het sprint firmament was verschenen, omdat hij last had van een blessure, liet in zijn race tegen de Noor Lind een tijd van 39.69 noteren. Het was een kleine vingerwijzing naar de kwaliteit van het ijs. Want zoals ook op de eerste dag al was gebleken was dat nu niet bepaald Erhard Keiler heeft met zijn twee de Olympische sprinttitel zijn doel bereikt. Vier jaar lang sinds Gre noble heeft hij in feite eraan ge werkt. „Voor een Duitse schaatsenrij der is er alleen maar tijdens een Olympiade eer te behalen. Had ik hier gefaald, dan zouden deze vier jaren voor mij verloren zijn geweest". Erhard Keiler stopt dan ook met schaatsen. „Ik maak dit seizoen nog af. Na de wereldkampioenschappen sprint stop ik. Ik studeer dit jaar af. Ik heb daarnaast nog last van de ge volgen van het inij overkomen auto ongeluk". Keiler veroverde zijn twee de titel overigens in een nieuwe Olympische recordtijd: met zijn (ove rigens teleurstellende) 39.44 bleef hij ruim onder de oude toptijd van de Amerikaan Richard (Terry) McDer- mott (4.1). De strijd om de Olympische 500 m titel in Sapporo verliep als geheel trouwens teleurstellend. Daar was al lereerst (opnieuw) het ijs. Ard Schenk: „Eigenlijk te hard om een snelle sprint op te kunnen lopen. En dan opnieuw die sneeuwranden. Op nieuw te hoog en te hard". Daarnaast was er de handicap van een te precies volgens de reglementen werkende starter. Een man, die alleen in de eerste zeven ritten 13-keer de rijders terugriep. De oorzaken waren voor het toernooi desastreus. De rij ders raakten geirriteerd, worden ang stig bij de dreigende uitsluiting (na drie valse starts volgt uitsluiting) en De drie medaillewinnaars op de meter. Van links naar rechts: de Muratov, Keiler en de Zweed rj es. Erhard Keiler (W.Dld) 39,44 sec (nieuw np. record) (goud), 2. Hasse Börjes 39.69 (zilver). 3. Valeri Moeratov 39.80 (brons). 4. Per Björang (Noor) 5. Seppo HSnnlnen (Fin) 40.12, 6. Leo ivesi (Fin) 40.14, 7 Ove Krtnlg (Zwe) 8. Mssaki Suzuki (Jap) 40,35, 9. Matts berg (Zwe) 40.41. 10. Hans Lichtenstern >ld) 40.55, li. Peter Eberling (V.S.) 40.58. .asse Efskind (Noor) 40.60. 13. Takayuki (Jap) 40,62. 14. Vladimir Komarov 40.65. 15. Neil Blatchford (VS) 40,67, Johan Granath (Zwe) 40,78. 17. Nojrio te (Jap) 41,08. 18. johan Lind (Noor) 19. Kelichi Suzuki (Jap) 41.28, 20. Greg m (VS) 41,30, 21. Gerhard Zimmer- (W.Dld) 41,35, 22. Choeng Koe Jhoeng >r) 41.42, 23. Otmar Braunecker (Oost) 24. David Hampton (GB) 42,39, 25. »o Tonlolli (Ita) en Eddy Verheyen en 42,67, 27. Jouko Salakka (Fin) 42.81. lachnyam Louvsanlkhacva (Mong) 42,86, Ward Cassan (Can) 42,87, 30. John Cas- (Can) 43,01, 31. Herbert Schwarz lid) 43,03, 32. Jappie van Dijk 43,04 33. ard Tourne (Fr) 43,06, 34. Ard Schenk (gevallen), 35. James Lynch (VS) 43,51. :oUn Coates (Aus) 44,77. lAPPORO Zweden heeft van- |g in Sapporo de wedstrijd voor de ilegroep ijshockey tegen de Ver- ;de Staten gewonnen met 51. De es per .period ewaren: 21 10 coreverloop: 2.32 L. Nilsson 10, Berman 20, 6.28 Abrahamsson 7.27 Lundström 40, 9.04 Ah- -1, 9.25 Hammarström 51. Radio: 13.5014.00 uur: Hilversum I: reportages en beschouwingen. Televisie: 15.00—16.00 uur: Neti. 1: herhaling 500 m heren en evt. af daling dames". 17.3018.45 uur: Ned. 1: ijshockey, 1-mans bobslee, 2-mans rodelen, kunstrijden dames (verplichte figuren). Schaatsen: 02.0005.00 uur: 1500 m heren. IJshockey: 01.0013.30 uur: vijf wedstrijden. Kunstrijden: 02.0009.30 uur: verpL figuren paren. Skiën: 01.00—02.00 uur: 10 km dames; 02.00—04.50 uur: springen 70 m Radio: 00.0008.00 uur: Hilversum I: nachtuitzending met muziek en rechtstreekse reportages van onder meer 1500 m heren; tussen 07.40 en 08.00 samenvatting 1500 m; om het uur op de halve uren uitzending radionieuwsdienst. 14.00—14.30 uur: Hilversum III: reportages en be schouwingen in „langs de lijn". Televisie: 10.25—12.00 uur Ned. 1: 1500 m heren; skispringen. 14.00— 16.00 uur: Ned. 1: herhaling 1500 m; ijshockey; kunstrijden paren. bleven uiteindelijk te lang vastgena geld staan. Twee rijders bleven zelfs helemaal staan: Wurzter en Iversen. De Neder landse damescoach Gerard Maarse: „Ik kan niet zeggen dat dit een slech te starter was. Hij deed alles volgens het boekje. Maar er was inderdaad /wel te weinig samenspel tussen hem en de rijders". Heel wat feller was de kritiek van Ard Schenk: ..Deze man was ronduit slecht. Hij voelde .1e rijders niet aan. Het mag dan wel zo zijn dat de start door het wegvallen van een comman do wat lastiger is geworden, maar de ze man heeft zeker zijn stempel na delig op het toernooi gedrukt". Snel verslagen Ard Schenk zelf werd ook al bij de start verslagen. De Olympische kam pioen op de 5000 meter had vandaag juist een zeer goede kans gehad zich ook de 500 meter, een afstand die normaal gesproken voor de pure spe cialisten is gereserveerd, op het po dium te schaatsen. Schenk struikelde echter al kort na de tweede start, hij bleef met de punt van zijn rechter- schaats in het ijs haken. Schenk viel, krabbelde weliswaar snel op, maar was inmiddels zoveel seconden kwijt geraakt, dat hij kansloos was gewor den. Zijn 43,40 seconden wijst echter duidelijk op de mogelijkheden. Schenk eerlijk: „Als ik ooit een kans heb gehad op de 500 meter in de prij zen te rijden dan was het nu wel geweest. Het ijswas niet snel, er moest op het lange stuk ook lang worden gereden. Dat werk ligt mij wel." En over zijn val: „Het is geen kwestie van ongeconcentreerdheid. Het was louter domme pech." En even later: „Blatchford is een nare tegenstander bij de start. Hij ging de eerste keer direct te vlug weg. Ik bleef staan. Om hem te intimideren ook. De tweede keer ging hij weer te snel. Ik was nog niet klaar. Ik had er bfcter aan gedaan weer te blijven staan. Ik ging echter toch mee. Toen bleef ik met mijn rechterschaats han gen." Ard Schenk had niet specifiek naar de Olympische strijd op de 500 meter toegeleefd. „Ik was ontspannen, dat wel. Je kunt je nauwelijks specifiek op zo'n race voorbereiden, je loopt hem wel goed of je loopt hem niet goed. Dat houdt echter geen en- geiteresseerdheid in. Op het moment dat je de baan op stapt, concentreer SAPPORO De 17-jarige Maric- Terese Nadig, tot dit seizoen nauwe lijks bekend buiten haar eigen dorp Fluns, heeft het eerste ski-goud voor zich opgeëist. De Zwitserse scholiere kwam vanmorgen in een perfecte af daling van de Mount Eniws tot de snelste tijd: 1.36.68, precies 0.32 sec. sneller dan de gedoodverfde gouden winnares van de afdeling, de Oosten rijkse Annemarie Pröll. [APPORO West-Duitsland feft bij de twee mans bob de uden en zilveren medaille ver- brd. Naast de Europese kam- pnen Wolfgang Zimmerer en Ier Utschneider, die gisteren br overwinningen in de eerste pe ritten al een bijna onaan- ftbare voorsprong hadden ver- |rd, slaagden vandaag de eer- I Duitse equipe, Horst Floth jPepi Bader, erin van de der- maar de tweede plaats op te pgen. Een prestatie die deze Btsers ook reeds in Grenoble, r jaar geleden, bezetten. Voor de Zwitsers Jezn Wicki en Eddy Hubacher resteerde er „slechts" de derde plaats. Zimmerer en Utzschneider stelden vanmorgen in de derde rit hun eind zege (de wedstrijd gaat over twee maal twee ritten) zo goed als veilig, toen zij opnieuw aJs snelsten de 1563 meter lange baan met een hoogtever schil van 132 meter aflegden. Hun 1.13.51 betekende tevens een nieuw baanrecord. Hun landgenoten Floth en Bader kwamen daar in de laatste race met 1.13.7 nog onder. Zimmerer en Utzschneider namen in die laatste rit overigens geen enkel risico meer. „Het verschil was meer dan twee se conden. Er kon weinig meer fout gaan. We hebben dan ook op safe gereden". De eerste bobsleewedstrijden heb ben overigens geen ongelukken opge leverd. Bleef de schade vrijdag al be perkt tot tweemaal een geringe ver traging omdat de baan enigszins werd beschadigd, vandaag was er slechts een onaanzienlijke val van de be manning van de eerste Japanse bob. Omdat het „ongeluk", waarbij nie mand verwondingen opliep, ook pas in de laatste bocht gebeurde en de Japanners voor hun slee door de fi nish gleden werden de Japanners nog officieel geklasseerd. De Fuji-Teine baan, waarop de - Olympische wedstrijden worden afge werkt, is pas enkele jaren oud en de enige bob-baan waarover Japan be schikt. Opmerkelijk was tenslotte, dat de wereldkampioenen van 1971, de Ita lianen Gianfranco Gaspai-i en Mario Armano, nu buiten de prijzen vielen. De eindstand van het tweepersoonsbob sleeën is: 1. Wolfgang Zimmerer en Peter Utzschneider (W.Dld) totaaltljd: 4.57.00. 2. Horst Floth en Pepl Bader (W.Dld.) 4.58.84; 3. Jean Wiekt en Edy Hubacher (Zwits.) 1.59 33. 3. Gianfranco Gaspari en Marlo Ar mano (It.) 5.00.45 .5. ion Paiïturu en Ion Zangor (Roem.) 5.00.53. 6. Carl F.rlk Eriks son en Jan Johansson (Zwe.) 5.01,40. In het duel van de „teenagers". Aiv nemarie is 18 jaar, gaven twee kleine foutjes de doorslag. Terwijl de Zwit serse Marie-Terese de 2.108 meter foutloos afsnelde „Ik had nooit ge dacht te zullen winnen, ikzelf ben er ook over verbaasd, maar ik weet ook voor mezelf dat ik gedurende de ge hele afdeling de goede lijn heb ge volgd en de bochten zo scherp moge lijk heb genomen" week de Oos tenrijks^ enkele keren van het goede spoor. Annemarie Pröll, de snelste tijdens de trainingen en de laatste twee sei zoenen dominerend tijdens de grote Europese afdalingen: „Ik maakte twee of drie kleine fouten". De derde plaats was voor de Amerikaanse Su san Corrock (20), die hiermee ook een van de beste prestaties uit haar car rière leverde. Marie-Terese Nadig is dit seizoen in de Zwitserse selectie doorgedron gen. Haar beste verrichting tot haar "gouden afdaling" was een tweede plaats in een van de voor de World Cup tellende races. De afdaling van de Mount Eniws het hoogteverschil bedroeg 527 meter was met 51 poortjes een verre van gemakkelijke. Soms leek het meer een reuzenslalom dan een afdaling. Uitermate lastig was een rechtse bocht voor de laatste afdaling naar de finish. Hier was het ook, dat Frangoise Macchi deze week tijdens de training viel en een ernsti ge knieblessure opliep. Extra moeilijkheid bij dat alles was neg de „bijzondere" sneeuw in Sap poro, die een bijzondere was vroeg. De verslagen Annemarie Pröll: „De v/as onder mijn skiea was misschien toch niet helemaal de juiste. Dat is ook van invloed geweest. Maar daaiv bijik heb inderdaad een niet foutlo ze afdaling gemaakt." Susan Corrock daarentegen; „De wassoort was belangrijk, maar niet doorslaggevend. Marie-Terese Nadig maakte een foutloze afdaling en An nemarie Pröll niet. Voor mezelf ben ik met mijn derde plaats zeer tevre den." De uitslag is: 1. Marie-Terese Nadig (Zwl) 1.36.68. 2. Annemarie Pröll (Oost) 1.37.00 3. Susan Corrock (VS) 1.37.68. 4. Isabclle Mlr (Fra) 1.38.62. 5. Soi Speiser (W-Dld) 1.39.10. 6. Rosl Mitt^rmaler (W-Dld) 1.39.32 7. Bernadette Zurbriggen (Zwe) 1.39.49, 8. Annle Famose (Fra) 1.39.70. 9. Berrrf Rauter (Oost) 1.39.84, 10. Marta Bllh- ler (Liecht) 1.40.06. NOORDSE COMBINATIE De 19-jarige Oostduitse student Ul- rich Wehling werd gisteren, dank zij een voortreffelijke 15 km dcross country („Een snel en gelukkig niet zo heuvelachtig parcours") winnaar van de combinatie. Wehling, die in dit onderdeel Europees jeugdkam pioen is, stond na het springen van de 70-mctcr schans nog pas op de vierde plaats. De winnaar van het schansspringen, de Japanner Hideko Nakano, viel in het tweede onderdeel zeer ver terug. De tweede plaats in de algemene rangschikking was voor de Fin Rauno Hiettinen. die na het schansspringen ook al die plaats stond. Het brons ging naar de Oostduitser Karl Luck, vooral danzij zijn uitstekende over winning in de 15 kilometer cross country (48 min, 24.9 sec). Luck stond na het schansspringen nog achtste. De uitslag van het tweede onderdeel van de Noordse combinatie, de 15 km cross country? was: 1. Karl Luck (O.Dld) 48.24,9. 2. Urban Hettlch (W.Dld) 49.00.4, 3. Ulrich Wehling (O.Dld) 49.15.3. 4. Erkkl Kllplnen (Fin) 49.52.6. 5. Ralph Pohland (W. Did) 49.55,6, 6. Michael Devecka (VS) 50.00.0. De eindstand Is: 1. Ulrich Wehling (O.Dld) 413,340 punten, 2. Rauno Mlettlnen (Fin) 405,505, 3. Karl Luck (O.Dld) 398.800. 4. Erkkl Kilpinen (Fin) 391,845. 5. Yuji Kat- suro (Jap) 390.200, 6. Thomas Kucera (Tsjech) 387,935. 7. Alexander Nossow (Rus) 387,730. 8. Kaare Olavberg (Noor) 384.800, 9. Gunter Decker (O.Dld) 382.970, 10. Ralph Pöhland (W.Dld) 381.195. joop holfchausen SAPPORO De medailleverdeling was vandaag als volgt: (achtereen volgens goud, zilver enbr ons) West Duitsland Oost Duitsland Zwitserland Rusland Nederland Noorwegen Finland Zweden Oostenrijk Verenigde Staten Vreugde in het Nederlandse kamp na de triomf van Ard Schenk op de 50G0 meter. Coach Pfrommer, Jan Bols en Kees Verkerk nemen Schenk op de schouder.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11