Wereldwinkel Steenstraat heeft ook een leesruimte gezegd Gehandicapten slaagden Zeskamp in voor verkeersexamen Voorschoten Er is nog plaats voor u op de modeshow van Libelle! WEEKAGENDA Geen Bacchanalen in Rijnlands Lyceum Centrale meldkamer voor rijkspolitie Rijnstreek Internist Tolenaar (Leiden) overleden Burgerlijke stand van Leiden Jaap van der Eyk beste schaatser NIEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 2 FEBRUARI 1972 LEIDEN Op 1 januari is de Leidse Wereldwinkel verhuisd naar het al enige tjjd leegstaande voorma lige VVV-kantoortje aan de Steen- straat Tot die datum was de win kel gevestigd in het pand Haar lemmermeerstraat 73b. Nadat het gebouwtje aan de Steenstraat een flinke opknapbeurt heeft gekregen, is de winkel nu weer open voor kopers. Maar ook voor nieuwsgie rigen en belangstellenden, die zo maar even een kijkje willen ko men nemen. Doordat de ruimte erg meevalt, heeft men naast de winkel, die in de centrale ruimte is ingericht, ook nog een groter kamer ingericht als leesruimte. Hier liggen boeken, sten cils en tijdschriften die iets te ma ken hebben met de problematiek van de arme landen, het milieu vraagstuk en de oorlogen en revo luties in de wereld. Door deze lees zaal is een van de belangrijkste aspecten van het Wereldwinkel- werk duidelijker naar voren geko men. De Wereldwinkel-mensen „willen een bijdrage leveren aan het tot stand brengen van de zo brood nodige mentaliteitsverandering ten aanzien van het ontrecht in de we reld. En men ziet die bijdrage voor al in het geven van zoveel moge lijk Informatie. Want daar schort het in de meeste gevallen aan. Wist men maar meer van de zaken af, dan zou men er ook wel anders over denken. De winkel is dus ze ker niet opgezet om winst te ma ken", aldus de mensen van de We reldwinkel. Handwerk-artikelen n de winkel worden handwerk- artikelen verkocht, zoals beeldjes, mandjes, kettingen, maskers, enz., die uit een groot aantal landen worden geïmporteerd. Dit gebeurt via een niet-commerciële organisa tie, die het werk voor alle 125 We reldwinkels in Nederland doet. Als men een dergelijk produkt koopt, ontvangt men tevens een stencil dat een beknopte beschrijving geeft van de toestand in het land, waar het produkt vandaan komt. Wil men na lezing van zo'n stencil meer weten over het betreffende land, dan kan men in de winkel een uit gebreide collectie vinden van boe ken en tijdschriften. Verder kan men praten met de „dienstdoende" winkelier of win kelierster over dergelijke onder werpen. De mensen die in de win kel staan doen dit bij toerbeurt. De Wereldwinkelgroep bestaat op het ogenblik uit ongeveer 30 min cf meer actieve leden. Ook levensmiddelen In de Wereldwinkel kan men ook ongepelde rijst kopen, die uit Noord-Vietnam komt. En natuur lijk rietsuiker, waarover al jaren wordt gepraat in verband met de vreemde situatie op de wereld markt. Verder: jasmijnthee 'uit China en binnenkort honing uit Tanzania. Actie-centrum Dc Wereldwinkel wil ook een actie centrum zijn. Dat houdt op dc eer ste plaats in. dat acties, die lande lijk worden georganiseerd, daad werkelijk worden gesteund. Maar daarnaast zullen ook acties wor den gevoerd op eigen initiatief, die meer op Leiden zijn gericht. In het afgelopen jaar werd o.m. ge werkt aan de Dekenactie voor An gola en Mozambique, een koffie- actie tegen het Portugees regiem in Zuidelijk Afrika, de Bangla Desh tentoonstelling in de Pieters kerk, een actie voor politieke ge vangenen in Griekenland. Openingstijden: maandag van 13—18 uur; dinsdag van 1218 uur; woensdag van 1218 uur; donder dag van 12—18 uur; vrijdag 12 18 uur; zaterdag van 1018 uur. Laten we eerlijkzijn. Medina wordt gemaakt voor vrienden. Van selecte tabakken. Niet meer en niet minder. Een eerlijk sigaartje. Van Velasaues. Voor een heerlijk priisie:i21A ct. Medina, voor vrienden 20 stuks/250 ct Agenda Culturele Raad Alphen aan den Rijn ALPHEN Onder auspiciën van de gemeentelijke Culturele Raad val len in februari de volgende activi teiten: Morgenavond 8.15 uur (donderdag) wordt in de Oudshoornse kerk een concert gegeven door onze oud plaatsgenoot Huib Christiaanse, pia nist en Nine Sligter, fluit. Christiaanse slaagde na zijn stu die aan het Rotterdams Conservato rium met onderscheiding voor de aantekening „begeleiding". Hij is thans docent aan hetzelfde Conserva torium. Ook Nine Sligter studeerde in Rotterdam. Zij geeft regelmatig schoolconcerten en recitals. Zaterdag 12 februari, 's avonds om 8.15 uur draait in gebouw Nabij de film Heintje, mijn beste vriend; hier in treedt de bekende jeugdige zanger Heintje op met het Don Kozakken- koor. Donderdag 17 februari in Nabij het Amstel Toneel met het toneelstuk „Dubbel spel", aanvang 8.15 uur. Zaterdag 26 februari in Nabij de film Topaz, een spionnageverhaal. Maandag 28 februari, eveneens in Nabij het toneelstuk „Woyzeck". door het theater Wim Zomer. KATWIJK Gisteren werd in hel Rotterdamsch Zeehospitium aan zes lichamelijk gehandicapte kan didaten verkeersexamen afgeno men. Vier maanden lang heeft hoofdagent H. Kremer hen een uur per week verkeersles gegeven, waarbij vooral aandacht werd be steed aan de speciale problemen die het rijden in een al dan niet elektrisch voortgedreven rolstoel nu eenmaal geeft in het verkeer. Peter Marijnen (zie foto) is een van de kandidaten. Hij is met zijn 23 jaar de oudste van het groepje. Voor het examen vertelt hij ons óver de specifieke problemen die hij en zijn medepatiënten in het verkeer ondervinden, want hij moet vrijwel altijd over de rijbaan rijden. De stoeprand is voor een elektrische rolstoel onneembaar. Daar wordt binnenkort iets aan gedaan. De weg vanaf het zeehos pitium naar het centrum zal wor den voorzien van een aantal ver laagde trottoirbanden. Ook zullen op de Boulevard voorzieningen worden getroffen om via de Bou levard en de Sportlaan terug te rijden. Het examen bestond uit een prak tisch gedeelte en een theoretisch gedeelte. Voor het praktische ge deelte was er in het van Raalte- pavilj^en een weg uitgezet, die de kandidaten uit moesten rijden. Daarna volgde het theoretisch ge deelte, dat mondeling werd afge nomen door hoofdagent Kremer. Als gecommiteerde was bij het exa men aanwezig mevrouw M. M. v. Maanen - Brandsma, secretaresse van de Katwijkse afdeling van Veilig Verkeer Nederland. Kees Haastrecht, Hans Dorsman, Theo van Eijnachten, Ger van Grimme- linkhuizen, Harry Anthonissen en Peter Marijnen mochten na afloop het diploma van Veilig Verkeer Nederland in ontvangst nemen. Behalve inspecteur Provïly waren ook de directrice van het Zeehos pitium en enkele hoofden van dienst aanwezig bij de diploma- uitreiking. Dit was de eerste keer dat er een VVN-examen in het Zeehospitium werd afgenomen. Over enkele weken begint een nieuwe cursus voor een volgende groep. VOORSCHOTEN Het bestuur van de Kon. Wilhelminavereniging wil tijdens Koninginnedag een wij- ken-zeskamp organiseren. De Zes kamp, naar analogie van de bekende T.V.-wedstrijd, kan alleen goed wor den gespeeld als alle Voorschotense wijken bereid zijn een wedstrijdploeg van 10 12 personen samen te stel len. Reeds nu hebben de wijken Noord- Hofland. Boschgeest, Dobbewijk en Vlietwijk hun medewerking toege zegd. Het bestuur van de Wilhelmi navereniging doet een beroep op de wijken Adegeest, Nassauwijk en Bloemenwijk om ook een afvaardi ging samen te stellen. Daarnaast bestaat ook gelegenheid om organisatorisch bij te springen. Het Koninginnefeest wordt dit jaar gevierd op 1 mei. Naast de zeskamp zijn die dag de normale en traditio nele festiviteiten gehandhaafd, zoals de kinderoptocht in de morgenuren. Alle inlichtingen over het Konin ginnefeest worden verstrekt door de heer A. Eveleens, Veeneklaaslaan 24, tel. 5212. HAZERSWOUDE In het streven de dienstverlening aan het publiek zo doelmatig te bevorderen, worden in het district 's-Graverihage der rijkspolitie, waartoe ook de groep Hazerswoudc (omvattende de posten ZoeterwoudeBenthuizen en dc rayons Zoeterwoude-RljndljkHa- zcrswoude-Rjjndjjk en Hazerswoude- dorp) behoort, proefnemingen gehou den. Deze houden in, dat deze maand de telefoonantwoordgevers der rijkspo litiebureaus buiten de uren, dat deze bezet zijn, worden ingesproken op LEIDEN Op 57-jarige leeftijd is gistermorgen de arts J. A. Tolenaar na een langdurige ziekte overleden. De heer Tolenaar is 27 jaar als inter nist aan het SI. Elisabethziekenhuis verbonden geweest. Hij is geboren in Rotterdam en ging na het voltooien van de middel bare school in Leiden medicijnen studeren. Voordat er in het St. Elisabethzie kenhuis een directie kwam, was de heer Tolenaar voorzitter van het Medisch College. Daarna is hij een van de promotors van de Vereniging Medische Staf geweest. het telefoonnummer van de meldka mer der rijkspolitie te Den Haag. In het geval van assistentie-aan- vragen roept de meldkamer de dichts- bijzijnde patrouille-radio-auto op. De medewerking van het publiek wordt ingeroepen om als de ant- woordgever van het bureau op de meldkamer is ingesproken inder daad de meldkamer te bellen en niet een eventuele bekende politieambte naar in de gemeente. Deze is nl. geïnstrueerd eveneens de meldkamer in te schakelen, zodat het inroepen van zijn hulp slechts vertraging zou opleveren. De meldkamer is telefonisch bereik baar onder nr. 070- LEIDEN Geboren: Patrick, z v C A Daleman en M Baart; Ayhan, z v H Muralis en G Tasgilan; Astrid C, d v A Sloos en J M de Vink; An gelica, d v F Honsbeek en A C Non- kes; Andor N z v J N de Vries en A W J Baming; Robertus J, z v J W M Witteman en C A van der Salm; Ca rolina Th, d v F J M van Bugnum en C M G Bleijendaal. Demonstratie-weekend rodeo-amateurs LEIDEN Op 19 en 20 februari a.s. hoopt de afdeling Leiden van de V.E.R.O.N. een demonstratie-week eind te houden in de sociëteit „Ar temis" Heereweg 48 te Lisse. Ope ningstijden: zaterdag van 14 tot 23 uur en op zondag van 14 tot 17 uur. Er zal worden gedemonstreerd met radiozend- en ontvangapparatuur in het kortegolf- en ultrakortegolfge- bied, terwijl in het kortegolfgebied een demonstratie zal worden gegeven met „slow-scan" televisie. Dit is draadloze beeldoverdracht d.m.v. zeer langzame beeldaftasting. Er zal tevens een expositie zijn van zelfge bouwde amateurapparatuur. Zeskampploeg Lisse in moeilijkheden LISSE Na de teleurstelling van zaterdagavond hebben het Zeskamp- Comité en dc technische commissie een apoedbjjeenkomst belegd om dc jongste ontwikkelingen onder de ogen te zien. Enkele oorzaken hebben een negatieve invloed gehad op de sfeer in Groningen, o.a. door het uit vallen van Ank van der Berg en maatregelen van de NCRV. Men is ervan overtuigd dat de ach terstand moeilijk is in te halen. Het Comité is benaderd met het verzoek een alternatieve ploeg te formeren, die vooral mentaal moet zijn opgewassen tegen de gebeurte nissen op 26 februari in Arnhem. Daarom is opnieuw de mogelijkheid geopend voor gegadigden zihc deelnrmer aan te melden en wel bij de VW (telefoon 4262). LJA-kantoor weer open LEIDEN Op vrijdag 4 februari a.s. zal het bureau van de Leidse Jeugd Actie weer geopend zijn in het stadhuis, hoek Koornbrugsteeg. Wegens schilderswerkzaamheden was het bureau tijdelijk verplaatst. OEGSTGEEST De Nieuwe Ko medie bracht gisteren in het Rijn lands lyceum het op uitnodiging van T) ,1 dat gezelschap door Hella Haasse Jöurgemeesteiseclltpaar geschreven spel „Geen Bacchanalen" ten tonele. Het spel brengt „toneel op het toneel": een schoolrector schreef een drama, waartoe hij werd geïnspireerd door gebeurtenissen uit de geschiedenis van het oude Rome. bezocht Nw.-Voordorp VOORSCHOTEN Burgemeester Van der Haar en zyn vrouw besteden regelmatig enige tijd aan het kennis maken met de verschillende facetten van de Voorschotense samenleving. Zij waren deze week de lang ver wachte gasten in het kinderhuis „Nieuw-Voordorp". Lang verwacht door de kinderen, die reeds weken lang tekeningen en andere handvaar digheidjes hadden gemaakt om de burgemeester te verrassen. Het kinderhuis „Nieuw Voordorp" langs de Leidseweg behoort tot de Haagse Hervormde kindertehuizen aan de Scheveningseweg te Den Haag- Zowel in Voorschoten als in Den Haag is een eigen bestuur, commissie van bijstand genaamd. Als overkoe pelend orgaan is er een uit tien leden bestaand algemeen bestuur, waarvan voorzitter mr. M. H. M. Hemmes, ver gezeld van de algemeen directeur van de beide tehuizen, de heer A. Boehlé, ter begroeting aanwezig was. Onder leiding van de directeur van Nieuw-Voordorp, de heer W. T. Jel- lema en mevrouw Jellema werd door het burgemeestersechtpaar het huis bezichtigd en stelden de heer en me vrouw Van der Haar zich pp de hoog te van het werk in dit tehuis. RIJWIELPAD LANGS HOOFDWEG-OOST HAARLEMMERMEER De ge meente heeft een plan opgesteld voor het aanbrengen van een fietspad langs dc Hoofdvaart-oostzijdc, tussen Abbencs en Buitenkaag. Hiervoor is een krediet van f 5000 beschikbaar gesteld. B. en W. vinden het van belang, dat voor de aanleg van een fietspad tussen Nieuw-Vennep en de Schip hol weg ook op korte termijn een plan tot stand komt. Hiervoor is een bedrag nodig van f 15.000. Met het bestuur van het water schap Haarlemmermeerpolder is over de uitvoering van de werken overleg gaande. Bijbelleescursus succes LISSE De cursus in het lezen van de Bijbel, die in 1970 begon, kan zich in een verrassende bloei ver heugen. Eloezeer Lisse een streek- centrumfunctie vervult, mag wel blijken uit het feit, dat de belang stellenden momenteel uit de volgen de elf plaatsen komen: Abbenes, Bloemendaal. Heemstede, Hillegom, De Kaag, Lisse, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Sassenheim, Voorhout en Zandvoort. Niet alleen wordt de regionale herkomst steeds gemeng- der, ook bij de kerkelijke herkomst is dit het geval. Deze cursusavonden vinden plaats in de school aan de Achterweg te Lisse, donderdagavond, gehouden, aanvang 8.15 uur. Donderdag 10 februari zal Rochus Zuurmond, de eindredacteur van de IKOR-radiorubriek „De open deur" een nieuwe serie cursusavonden gaan leiden. Karimvalsvereniging wil jurnelage met Schmidt NOORDWIJKERHOUT De ge- meenteraad zou weinig meer voelen voor een jurnelage met het onder Aken in de Eifel gelegen plaatsje Schmidt. Er zijn vorig jaar verschil lende banden gelegd, maar volgens de Karna val vereniging „De Kanine- faaten" wil de gemeenteraad hier voor geen geld meer uittrekken. Dat zou het einde van de „vriendschap" moeten betekenen nog voordat deze in feite is gesloten. Nauwe banden zijn ai gesmeed tussen „De Kaninefaaten" en Karna- valsgesellschaft „Die Schmedter Grielaacher". Het bestuur en de president van de raad van elf hebben in een motie aan de raad en aan B en W teken- nen gegeven, dat zij het al dan niet handhaven van de betrekkingen met Schmidt niet zullen laten afhangen van de beslissing van de raad. als Apostolisch Genootschap NIEUW-VENNEP Het Aposto lisch Genootschap in Nieuw-Vennep heeft dc gemeente verzocht grond te mogen kopen voor het stichten van een gebouw waarin samenkomsten kunnen worden gehouden. Momenteel vinden bijeenkomsten van het Genootschap plaats in een woonhuis aan de Kerkstraat. Tijdens de openbare commissie vergadering van ruimtelijke ordening en volkshuisvesting zal het verzoek worden besproken. Installatie kantonrechter LEIDEN Mr. J. I. van Dijke wordt op dinsdag 29 februari 's mid dags om half 4 geïnstalleerd als kan tonrechter te Leiden. Dit gebeurt tijdens een plechtige zitting van het kantongerecht, die wordt gevolgd door een receptie. De Libelle Mode Toernee komt naar Leiden. Met tientallen modellen volgens de nieuwste ideeën. Actuele mode die u zelf makkelijk kunt maken. U bent van harte welkom in de Stadsgehoorzaal op maandag 7 februari. Aanvang 14.30,19. en 21.30 uur. Kaartverkoop bij Boek en Blad, Breestraat 107, op donderdag 3 februari, vrijdag 4 februari en zaterdag 5 februari van 9-18 uur en aan de zaal een half uur voor aanvang van elke show. De toegangsprijs is slechts f.2.-p.p. Het stuk moest door de leerlingen van de school worden opgevoerd, maar die opvoering mislukte door de tegenstellingen tussen schrijver-rec tor en leerlingen-spelers. Dat is de kern van het door Hella Haasse ge schreven stuk. Zij schetst de proble men, die het onderwijs met zich mee brengt en de mensen, die voor deze problemen verantwoordelijk zijn. Hella Haasse gebruikte als plot een thema uit de klassieke geschie denis: een heksenjacht op de Bacchanten, die in het Romeinse rijk protesteerden tegen de heersende macht. Problemen, die ook in de scholengemeenschap aanwezig zijn. Maar de leerlingen sluiten zich af van het idealisme van de rector (die in een verouderde constellatie leeft). De schrijfster heeft kans gezien de probleemstelling duidelijk te maken, al heeft zij dat wel gedaan met soms wat langdradige teksten, die de loop van het conflict wezenlijk vertragen. Het spel komt dan ook na de pauze pas goed op gang. De beste, vertolkingen leverde naar onze smaak Wim de Haas als de rec tor en Dore Smit als de lerares, die het best de mentaliteit van de leer lingen aanvoelt. Van de anderen droeg Niek Pancras nog het beste steentje bij als de wat manhaftig- onverschillige maar in z'n hart goed willende leerling. Ten slotte mogen we de rol van Johan Sirag als de breukenhelende concierge niet voor bijzien. De regie is in handen van Erik Plooyer, Wim Vesseur is verantwoor delijk voor de decors. W. P. LEIDEN „Wereldgesprek gods diensten" Zaterdag 5 februari, des morgens om 10.30 uur, zal in het Mu seum van Volkenkunde aan de Steen- straat 1 te Leiden een openbare bij eenkomst plaatsvinden, uitgaande van het Wereldgesprek der Godsdiensten in Nederland. Dr. G. D. Wengen, lei der van de educatieve dienst, verbon den aan het museum, zal een lezing houden over de activiteiten van de werkgroep „Werelddocumentatie t.b.v. het onderwijs". Dr. Wengen zal de discussie inleiden over dit speciaal voor mensen uit de onderwijswereld belangrijke thema. Het „Wereldgesprek der Godsdien sten" (secr. Chopinplein 62 te Schie dam) houdt zich in 1972 in het bijzon der bezig met het onderwerp: „Over inhoud en methode van het onderwijs in de wereldgodsdiensten". HAZERSWOUDE Jaap van der Eyk is nog onbetwist Hazerswoudes beste schaatser. Tijdens de gisteren op de veldijsbaan aan de Voorweg door zün Hazerswoudse IJsclub geor ganiseerde clubkampioenschappen voegde Jaap de negende titel aan zijn reeks toe. Deze overwinning beteken de dat hij voor de derde maal beslag legde op de wisselbeker. In een veld van zestien deelnemers, die zich door de 500, 1500 en 3000 me ter heen worstelden, versloeg Jaap zijn clubgenoten. Donderdagmiddag, twee uur, orga niseert de Hazerswoudse IJsclub ijs en weder dienende een nationale af- valwedstrijd op de veldijsbaan aan de Voorweg. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag 3 februari: hoog water 5.44 en 17.55, laag water 1.39 en 13.54 uur. RIJNSBURG Evangelisatie. Vrijdagavond 8 uur. spreekt kandi daat J. Hoek uit Katwijk aan Zee, voor de Hervormde Evangelisatie, in de zaal van de christelijk gerefor meerde kerk. ttoensdag 2 februari Stadhuis. 4-6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Hooigracht 84, 5-7 u.: spreekuur bureau gezamenlijke voorlichting sociale wetge ving. Gehoorzaal. 7.30 u.: schaaktoernooi V. en D. Donderdag 3 februari Gehoorzaal. 8.15 u.: Rheinisches Kam- merorchester Köln. m.m.v. Edward Wit- senburg harp (Bach, Handel, Debussy en Mendelssohn-Bartholdy). Restaurant Groennoordhal, 8 u.: Ka merleden in Lelden, persoonlijk gesprek en forum, uitgaande van de ARP, CHU en KVP. Vrijdag 4 februari Jazz-zoldtr Hot House, Rapenburg 24. 22-3 uur: Lock Dlkka septet. Microtheater. Venestraat 40, 8.30 u.: im perium met Droomezeven Zaterdag 5 februari Microtheater Vestestraat 40, 8.30 u.: Im perium met „Droomezeven". Zondag 6 februari OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum. 2.1S u.: aid. K en O. concert Max v Egmond bariton, Frans BrUggen, blokfluit, Gustav Leonhardt, klavecimbel en Anner Bljls- ma, cello. Werken van Telemann. Welss, Hasse, Couperin, C Ph E Bach en Vi valdi. FILMS LIDO. James Bond „Diamonds are forever". 14 jr. STUDIO: „La vole lactee". CAMERA: „Summer of 42". 18 j„ 7, 9.15 u„ do vr ma dl 2.30 u. „Woody- Wood-Pecker festival", a.l„ wo za 2.30 u, zo 2, 4.15 u.; nachtvoorst. „100 ge weren", 18 j. LUXOR: „The omega-man", 18 j. REX: „Dc maagd ln de sexboetiek", 18 j., nachtvoorst.: „Een paar dollars van DJango". TRIANON: „zinnelijke gemeenschap". 18 j. NIEëWE FILMS LIDO: James Bond „Diamonds are forever". 14 Jr. STUDIO: Pleter Fonda, 14 Jr. CAMERA: ..Summer of 42". 7, 9.15 uur. do vr ma, dl 2.30 uur, za en wo 2.30 uur. zo 2 en 4.15 uur „Sjors en Sjimmle en de toverring"; nachtvoorst. Bandolero". 18 J. LUXOR: 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 230. 4 45. 7 en 9.15 uur „Het bloed van Dra- cula", 18 j. TRIANON: ..Zinnelijke gemeenschap". 2.30, 7 en 9.15 uur, zo extra voorst. 4.45 uur. REX: ,.ZU zijn naakt". 18 jr., zelfde tijd als Trianon: tiachtvoorst. vr za 11.30 uur ..King Kong". APOTHEKEN Apotheek Centraal. Breestraat 74, tel. 20552. De apotheken voorschoten en Oegstgeest hebben ook dienst. De dienst loopt van 17.30 uur nam. tot de volgen de vrijdag 8 uur. Doktersdlcnst Tot zaterdag 10 u raadplegen. Daarna zondag 24 uur. Moblelkantoor ANWB Iedere maandag cn donderdag van 10 tot 16 uur op de Lammermarkt. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tol woensdag 12 uur waargenomen door hel Dlaconessenhuls. Vrijdag 1! uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door bet Acade misch Ziekenhuis. Doktersdtenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en lniormatledlen:t voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques U rsusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 20460; voor Informatie tele foon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00—17.30, 18.30—20.00 uur. Op dinsdag ls er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdellng (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.19 uur. Diaconessenhuis: le klasse dage lijks: 11.00-12.00 uur; 13.15-14.00 uur; 18.45-19.30 uur. 2e en 3e klasse: dage lijks: 13.15-14.00 uur; 18.45-19.30 uur. Kinderafdeling: dagelijks: 14.45-15.30 uur en maandag-, woensdag- en vrij dagavond 18.30-19.00 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en van 18.45—19.30 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15—15.30; dl. en do. van 18—18.30 uur. Kinderen vanaf 4 Jaar: alle dagen van 15—16, dL en do. van 18—18.30 uur. Annakllniek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur. 2de Klas 13.30—15.30 en 19-20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag IX tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- klinlek: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 13—15 uur: zondag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis „Rijnoord": dagelijks (ook in het week end): ie en 2e klas: van 10,30—ll.oo uur; van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; 3e klas: van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; kraamafdeling: van 16.00—17.00 uur, van 19.0019.30 uur alleen voor echtgeno ten; kinderafdeling: van 15.00—15J0 uur, van 18.00—18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 18 Jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORD WIJK - Sole Mio klasse-patiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rijndijk- straat la, Lelden. Tentoonstellingen Galerie van der Vllst, Botermarkt 3; Berend G Pasman, schilderijen en teke ningen. 4—31 januari. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 9—8 uur, donderdagavond tot 9 uur. Kunstzaal Heuff Wassenaar (dorp) Hof- laan 7: victor Bouter aquarellen; Gert Hendrlksen aquarellen; Meindert Zaalberg potterie. Bezichtiging 's maandags t/m 's zater dags van 10 - 17 uur, t/m 29 Januari bovendien op de dinsdagavonden van 8 - 10 uur. 's Zondags na afspraak. Rapenburg 73: LAK-ten toonstelling, structuren van Hligemann, van 21 Jan. tot 1 maart. Rapenburg 94, galerie 't Dulvenhuys: gouacnes van Marlon van Harreveld, tot

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3