Apotheker aangehouden als verdachte dubbele vergiftigingspoging Vieuwsdienst ANP blijft nog in ether CHU Kamerleden PvdA op excursie in R'dam Eurotransplant wil over meer nieren kunnen beschikken Bewoners" nieuwe kerk in Eindhoven-Woensel geven aan chr. instituut Radioverslag van hervormde synode In Rijnmond moet nog veel gebeuren Voorstel PPR: diensttijd van tien maanden Medeo Eindhoven opvangcentrum voor eenzamen 7 ZATERDAG 29 JANUARI 1972 Van een onzer verslaggevers UTRECHT De Utrechtse olitie heeft gisteren de 49-jarige q [otterdamse apotheker W. H. L. ,e earresteerd, verdacht van po- r. ing tot moord op zijn 26-jarige icht, mejuffrouw I. H. K. en ijn 24-jarige neef G. H. K. uit fijmegen. De oom, die zich letterlijk en iguurlijk als suikeroom voor eed, heeft reeds een gedeelte- ijke bekentenis afgelegd. Een van zijn slachtoffers, zijn k-jarige in Utrecht farmacie stude- et ende nicht, wordt momenteel in het cademisch Ziekenhuis in Utrecht erpleegd. Zij is er ernstig aan toe, oewel zij niet meer in levensgevaar erkeert. Op 8 januari werd het meisje ziek jdens een avondje, dat zij voor j penden op haar kamer in Utrecht af. De volgende ochtend werd zij in et ziekenhuis opgenomen. Zij had pijnen in haar buik en braak- eigingen. De behandelende artsen :hten aan een darmsluiting en be oten tot een spoedoperatie over te lan. Bij deze operatie werden echter afwijkingen gevonden. Een oedonderzoek wees uit dat er in de loedbaan een uitzonderlijk grote do ls digitalis (een zeer giftige stof, die anwezig is in het vingerhoedskruid) anwezig was. Daar digitalis alleen in abletvorm in kleine doses wordt toe- ediend als. medicijn aan meestal idere mensen die een onregel- iatige hartslag hebben (de toegedien- ie dosis is dan een kwart mg, daar paar mg al dodelijk kan zijn) werd meteen gedacht aan vergiftiging. Het onderzoek dat de politie instel de op verzoek van de Utrechtse offi cier van justitie mr. J. C. v.d. Berg werd bemoeilijkt door het feit, dat in de kennissen-, vrienden- en familie kring van het meisje uitzonderlijk veel apothekers en medicijnen stude renden voorkomen. Taartjes Inmiddels waren in de woning van het meisje restanten gevonden van enige vruchtengebakjes en een zakje met bonbons. In deze gebakjes en ook in sommige bonbons werd een flinke hoeveelheid digitalis aangetroffen. Het slachtoffer vertelde, dat zij deze lekkernijen bij haar thuiskomst op de avond van de 7e januari in de gang had gevonden. Zij waren kennelijk door de brievenbus geschoven. Er was geen briefje bij. Het meisje had er zich echter aan te goed gedaan, veronderstellende dat een relatie haar had willen verrassen. Zij was er met deze veronderstelling niet ver naast. Het was de manier van bezorgen die de recherche vrij snel bij de oplossing bracht. Bij het natrekken van' de eventuele daders stuitte de politie ook op de 49-jarige oom van de studente. Hij is degeen, die zijn nicht in 1966 uit Indonesië mee naar Nederland heeft genomen. Zij mocht hier op zijn kosten stude ren en werd ook in de familiekring van de oom, die getrouwd is en drie kinderen heeft, opgenomen. Het meis je, dat van Chinese afkomst is, woonde met haar ouders in een klei ne nederzetting in de buurt van Se- marang. Zij hadden het zeer arm, zo dat het aanbod van de welgestelde oom dat zijn nichtje op zijn kosten mocht studeren met beide handen werd aangenomen. In Nederland Van onze radio- en tv-redaktie HILVERSUM De door de idmmissie-Algra in een interne iota voor het NOS-bestuur voor gestelde samenvoeging van de radio- en tv-nieuwsdiensten tot Jéén onderdeel van de NOS-pro- rammadienst is nog lang geen eit. De interne nota, enkele weken ge- eden in de publiciteit gekomen door nelding ervan in het programmablad ran de KRO en op 14 januari naar anleiding van dat feit officieel voor u mblikatie vrijgegeven, is gisteren in iet NOS-bestuur besproken en terug- erwezen naar de Raad van Beheer 5 an de NOS. De Raad zal de oproer lingen die in het bestuur zijn ge naakt moeten behandelen en daarna iverleg plegen met het ANP als con- ract-partner. De knelpunten welke van omroep- a tijde in het bestuur werden aange- 5 voerd, betreffen voornamelijk de cwestie van de diversiteit in de lieuwsberichtgeving van de NOS. In- lien de nieuwsgaring in één hand ramt, zou het dan niet beter zijn om oncurrerende tv-journaals en radio- lieuwsvoorziening over twee kanalen, - espectievelijk zenders te geven? lierbij dient echter te worden bestu- leerd, hoe zo'n idee te verwezenlij- a ken is in verband met .faciliteiten, nankracht en financiën. Wat betreft de consequenties voor - iet ANP heeft ht NOS-bestuur over- vogen, dat het dienstbetoon dat het lersbureau verleent, aan dagbladen in televisie, hetzelfde zou moeten zijn ils dat aan de radio. Het NOS-be- ituur voelt mee met de commissie- ilgra, dat het niet juist is, wanneer in de radio-nieuwsberichtgeving de van het ANP en niet de imroep het laatste woord heeft. Men leroept zich hierbij op de omroepwet relke de omroep (in deze de NOS) [Vervolg van pag. 1) Het tweede verlies voor de fractie dat de juriste mejuffrouw E. A. lalars lid wordt van Gedeputeerde itaten van Utrecht. Voor haar was bet een moeilijke beslissing. En het is leslist niet waar, dat zij blij is, dat ij van het Kamerwerk af is. Maar ze denkt in haar nieuwe functie direc- eur en meer te kunnen doen, ook oor de unie. Generatie Met de opvolging van Mellema en nejuffrouw Haars komt een nieuwe eneratie in de fractie. Mejuffrouw C. N. de Ruiter zal voor een waar evolle inbreng zorgen vooral als pla- ologe. De dochter van Jochem De uiter, de vroegere Friese CHU-afge- aardigde is gewend duidelijk te for- luleren en zonder omhaal te zeggen vat ze bedoelt. Van het kaliber is ok Jac. Huijsen, die als voorzitter an de CHJO veel aan de weg heeft etimmerd, niet bang was ver zijn ek uit tc steken, maar steeds over- ind is gebleven in de stormen over de CHJO. Het verlies van de juriste wordt edeeltelijk gecompenseerd door de emengde commissie van CHU, ARP KVP in de Twedee Kamer voor juridische zaken. Verder weet het duo Tilanus-Kikkert politiek wel van vanten. Na even indraaien staat de IHU-fractie er niet zo slecht voor. verantwoordelijk stelt voor hetgeen wordt uitgezonden, en bovendien de NOS opdraagt om haar uitzendingen zelf te verzorgen, maar „indien het zinvol en mogelijk is, gebruik te ma ken van medewerking van omroep- staven van de partikuliere zendorgani- saties". Hierbij behoort niet het ANP. Misverstanden Het ANP zou, wanneer de NOS een eigen radio-nieuwsdienst zou stichten, geen financiële schade lijden. Het contract betreffende de aanbieding van het nieuwspakket zou hetzelfde blijven. En de 26 redakteuren van de radionieuwsdienst worden toch al door de NOS gesalarieerd. De NOS betreurt het zeer, dat door de ontijdige publikatie van het inter ne rapport misverstanden zijn ont staan, ten opzichte van het ANP. Uit gebreid overleg met het ANP was bij de procedure van de behandeling van de nota al ingecalculeerd. Dit zou echter volgen nadat het NOS-bestuur er eerst over had gesproken en deze gang van zaken wordt nu gevolgd. Op de persconferentie liet gisteren het ANP een vertegenwoordiger van de radio-nieuwsdienst informeren, waar om het ANP niet was gehoord als „deskundige". Mr. W. Wagenaar, die voorzitter Schüttenhelm verving, antwoordde dat men deskundigen alleen binnen de omroep heeft gezocht. Hoewel hij zelf zowel lid is van het NOS-bestuur en de Raad van Beheer van de NOS, als van de Raad van Beheer van het ANP, ziet hij geen enkele fout in de procedure van de NOS, want de pu blikatie van het interne rapport zou pas hebben mogen geschieden na het geplande gesprek met het ANP. „Over het visite-kaartje van het ANP in de ether en over een prestige kwestie wordt nog niet gesproken", aldus mr. Wagenaar, „want de nota was geen eindresultaat van het werk van de commissie, maar een discus siestuk." Tenslotte deelde mr. Wagenaar nog mede, dat het NOS-bestuur heeft be sloten de jaarlijkse zenderwisseling voor Hilversum I en II te handhaven. Door omstandigheden is dit verleden jaar niet gebeurd, reden waarom per 1 oktober a.s. wel zal worden gewis seld, maar dat dan ook weer voor twee jaren. Gebleken is namelijk, dat de zender Hilversum II toch niet in het hele land even goed wordt ont vangen als Hilversum I. De omroep- componenten die nu twee jaren van de beste zender hebben geprofiteerd. (NCRV, KRO. Tros) zullen het dus ook twee jaren met de minder goede zender moeten doen. In 1974 gaat de jaarlijkse wisseling dan weer in, wanneer dat althans nodig is. Er wordt namelijk druk overlegd om de AM-zenders te verlaten en geheel op FM over te gaan. De nota kabeltelevisie is vrijwel gereed en zal vrijdag 4 februari in een extra bestuursvergadering van de NOS worden behandeld. Van onze radio- en t.v.-redactie HILVERSUM In NCRV's Tus - senbeide doet Wim Jansen morgen avond om vijf voor half tien, Hilver sum I, verslag van wat de synode van de Nederlands Hervormde Kerk gis teren en vandaag te bespreken had. De synode kwam in een extra zitting bijeen om het vijfjaarlijks rapport van de visitatoren generaal over de situatie in de hervormde kerk te be handelen. bleek er wel iets tegenover te moeten staan. Spoedig ontstond er een ver houding tussen oom en nicht. Vorig najaar kapte het meisje er mee tot grote ergernis van haar oom'. Zij nam dit besluit nadat een andere oom had beloofd verder haar studie te zullen bekostigen. Daar op de zak met bonbons de naam van een Utrechtse banketbak ker stond ging de recherche met de foto van de oom op stap. Daar her kende men hem meteen als de man, die op 7 januari vruchtengebakjes en bonbons had gekocht. De apotheker had zich daarbij nl. erg opvallend ge dragen. Hij moest gebakjes hebben die door een brievenbus konden. Toen de winkeljuffrouw hem de platste ge bakjes, die in voorraad waren aan wees, wilde hij zichzelf overtuigen of zij echt wel door een brievenbus kon den glijden. Nadat hij een doos met een aantal gebakjes had gekocht ging hij in de winkel aan het experimenteren bij de daar aanwezige brievenbus. Pas toen hij er zeker van was dat de gebakjes daar zonder veel moeite door konden vertrok hij. Als verklaring voor zijn handelwijze vertelde hij, dat hij iemand wilde verrassen. De apotheker heeft gistermiddag toegegeven dat hij digitalis öp de ge bakjes heeft gestrooid en in sommige bonbons heeft gespoten en ze toen bij zijn nicht heeft bezorgd. „Ik wilde haar niet van het leven beroven, maar alleen flink ziek laten worden", vertelde hij. Inmiddels heeft de 24-jarige broer van het meisje, die in Nijmegen stu deert bij de recherche aangifte ge daan van een soortgelijk geval. Hij ontving 30 november van het vorig jaar een pakje via de post met bon bons en gevarieerd snoepgoed. Er stond geen afzender bij, maar het was volgens het poststempel ver stuurd uit Amsterdam. De jongen, veronderstelde dat het een sinter klaaspresentje was. Na het eten van de bonbons werd hij ziek met dezelf de verschijnselen als zijn zuster. De behandelende arts kon ook in dit ge val geen oorzaak vinden. Na vier da gen bedrust knapte de jongen op. De oom heeft toegegeven dat hij ook de ze tractatie heeft verzonden, omdat hij zich wilde wreken. Hij veronder stelde nl. dat de jongen zijn zuster had overgehaald de verhouding met oom te verbreken. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De PPR zal bij het defensiedebat in de Tweede Kamer voorstellen de diensttijd tot tien maanden te verkorten. De PPR wil deze tien maanden verdelen in basis opleiding van twee maanden, een voortgezette opleiding van twee maanden, en oefeningen op compag nies-niveau gedurende de laatste zes maanden. D'aarna gaan de dienstplichtigen een half jaar met klein verlof naar huis in welke periode ze twee maal voor oefeningen op bataljonsniveau worden opgeroepen. Het PPR-plan wordt niet mede namens PvdA en D'66 naar voren gebracht. De PvdA is voorstander van een diensttijd verkorting tot twaalf maanden. „Een bezoek aan de Neder landse krijgsmachtonderdelen in Hohne heeft ons nog eens extra op de mogelijkheid van diensttijdverkorting geattendeerd", aldus PPR-kamerlid De Gaay Fortman. Volgens een ver slag van dit bezoek dat is opgestuurd aan minister De Koster (defensie) vervelen de dienstplichtigen zich een behoorlijk gedeelte van de tijd. In het verslag wordt voorts kritiek geuit op de paraatheidsindeling en met name op de verplichte appèls in het weekend. Zo moeten de militairen zich om 24.00 uur melden maar dit appèl heeft weinig zin omdat er ge noeg wegen zijn om daarna op ge makkelijke manier het kamp weer te verlaten. De graad van paraatheid blijkt vooral een papieren aangele genheid te zijn", aldus het verslag. Bij de ontwerpen van Jacques Esterel vallen zijn reusachtige .pauwenhoeden" op. Het haar kan van achteren door ontsnappen. Op de foto twee van die hoeden, een zwarte en een witte, gedragen bij lange japonnen. Van onze redacteur wetenschappen LEIDEN Het aantal nier transplantaties groeit, maar lang niet snel genoeg. Dat blijkt uit een overzicht dat Eurotransplant van de werkzaamheden in 1971 heeft samengesteld. Eurotransplant is de internationale organisatie die de gunstigste combi naties tot stand brengt tussen be schikbare nieren en ontvangende pa tiënten, door middel van weefseltype ring van donors en patiënten. In 1971 verleende de organisatie haar bemiddeling bij ruim 250 nier transplantaties, twintig procent meer dan het jaar daarvoor. In Nederland werden 59 nieren overgepla'nt, waar van er 34 in eigen land beschikbaar waren gekomen. Tegenover de 'im port' van maar elf organen. Daarmee port' van 25 nieren stond een 'ex- is Nederland het enige deelnemende land dat op grote schaal nieren uit het buitenland krijgt. Dat ligt aan een gebrek aan donors, en dat geeft een wat droef uitzicht op de toe komst. Volgens berekeningen van de Ge zondheidsraad zouden er dit jaar in Nederland tweehonderd niertrans plantaties moeten worden uitgevoerd om, mede gezien de beschikbare hoe veelheid kunstnieren, alle patiënten te kunnen helpen die daarvoor in aanmerking komen. Het gaat hier om ziekten waarbij niet helpen in veel gevallen dodelijk is. Voor die tweehonderd transplanta ties zijn driehonderd donors nodig. Men weet dat die er zijn. Per jaar overlijden in Nederland ongeveer duizend mensen na verkeersongeval len, die als donor in aanmerking zou den kunnen komen. Maar vorig jaar werden er bij Eurotransplant maar 86 aangemeld Om daarin verbetering te brengen, schrijft Eurotransplant, is behalve de medewerking van vele artsen ook die van de Nederlandse bevolking nodig. Op het ogenblik moeten artsen in de met emoties geladen situatie rond een sterfgeval de familie van een mo gelijke donor benaderen en om toe stemming vragen. Dat leidt vaak tot tijdverlies, en bij transplantaties hééft men de tijd niet. Dit kan voorkomen worden als het iemand betreft die zelf al eerder, ter wijl hij nog volledig gezond was, toe- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De voltallige so cialistische Tweede-Kamerfractie heeft vrijdag een uitgebreid werkbe zoek gebracht aan Rotterdam en het Rijnmondgebied. Er waren gesprekken met de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam over de werkgelegen heid en het zeehavenbeleid, met voor zitter en gecommitteerden van Rijn mond over de gewestvorming, met het comité Pro Gastarbeiders, met de Stichting Sociale Begeleiding Surina- mers en Antillianen, met de Stichting Buitenlandse Werknemers waarbij de wethouders H. W. Jettinghoff en H. van der Pols aanwezig waren, met het wijkorgaan en bewoners van Ka- tendrecht en met vertegenwoordigers van de katholieke, prot.-chr. en alge mene vakbeweging. Conclusies: Van geheel Nederland drukt op Rijnmond en Rotterdam het probleem van de buitenlandse arbeiders, van Surinamers en Antillianen het zwaarst. Van alle buitenlandse werk nemers is 25 procent in het Rijn mondgebied werkzaam. Het grootste probleem is dat de stichtingen die zich met het werk on der deze arbeiders bezig houden over te weinig middelen beschikken en dat van de subsidie-aanvragen slechts een klein deel wordt gehonoreerd. De socialistische Kamerfractie is van mening dat er een stop moet ko men op de toelating. Eerst moeten degenen die er zijn worden geholpen, vooral op het gebied van gezinsher eniging en huisvesting. De greep op de situatie is totaal onvoldoende. Voor Surinamers en Antillianen, die immers landgenoten zijn, is een stop niet te realiseren en ook onge wenst. Wel streeft de socialistische Kamerfractie naar een beleid, waarin een toelatingsregeling past. Via deze toelatingsregeling kunnen toelating en opvang worden georganiseerd. Er is bovendien een drang van mi gratie uit andere gebieden in Neder land probleemgebieden op Rijn mond. De socialistische Kamerfractie acht het zeker niet behoorlijk om de bui tenlandse arbeidskrachten te zien als een soort „conjuncturele reserve". KATENDRECHT De socialistische Kamerfractie was zeer onder de indruk van de klem mende en benauwende situatie in de oude en geïsoleerde wijk Katen- drecht, waar spanningen zich hoe langer hoe meer toespitsen. Het algemene patroon werd grondig verstoord, doordat het bezoek van zeelieden afnam en de daar van ouds geschiedende prostitutie hoe langer hoe meer van buitenaf werd beïnvloed, zodat de bevolking zich te recht bedreigd voelt. Er is een grote mate van onzeker heid over wat de gemeente met deze wijk van plan "is en ook de uitspraak van de officier van justitie mr. Mee- ter heeft veel onrust gewekt. De socialistische Kamerfractie is van oordeel dat de minister die uit spraak concentratie van de prosti tutie in Katendrecht duidelijk dient te corrigeren en dat een gecoör dineerde aanpak van de wijk door gemeentebestuur en justitie nodig is. Als wenselijk ziet de socialistische Kamerfractie een initiatief van het gemeentebestuur, dat kan leiden tot wetswijziging, zodat de zaak beter kan functioneren. 5? Voor Rijnmond ziet de socialisti sche Kamerfractie als grootste moei lijkheid de onzekerheid over wat er moet worden gedaan in de tussenlig gende periode. Allerlei zaken dreigen nu bestuurlijk uit de hand te lopen. Met de vakbeweging is gesproken over het milieu, de Maasvlakte en de werkgelegenheid. De situatie op dit laatste punt gaat in Rotterdam nij pend worden, waarbij de vakbewe ging er van uit gaat, dat de werkelij ke vraag naar arbeidskrachten in Rijnmond heel wat lager is dan de geregistreerde vraag. Uit het gesprek met de Kamer van Koophandel Lfleek de fractie nog geen uitgekristalliseerd beeld waarop het bedrijfsleven aanstuurt. Men zoekt, zo ziet de fractie het, wel naar een groter assortiment van bedrijven, echter zonder dat alle consequenties volledig zijn overdacht. De socialisti sche Kamerfractie is nadrukkelijk een voorstander van e en selectief vestigingsbeleid. stemming heeft gegeven om na zijn eventueel overlijden zijn organen te gebruiken voor transplantatie. Dat kan gebeuren door een eenvoudige met de hand geschreven verklaring in deze zin. Inlichtingen over deze manier om ernstige nierpatiënten te helpen, worden gegeven door de Stichting Eurotransplant, p/a Acade misch Ziekenhuis, Leiden. EINDHQVEN Uit Eind hoven gaat 7.500 gulden naar het christelijk instituut voor zuide lijk-Afrika van ds. Beyers Naudé. Dit bedrag is de helft van de opbrengst van een actie, in Eind- hoven-Woensel gevoerd ter ge legenheid van de ingebruik neming van het protestantse kerkelijke complex „De Morgen ster". Blij met het nieuwe gebouw wilde men niet alleen aan zichzelf denken en daarom kwam er een cadeau-actie ook ten bate van minder kapitaal krachtige kerken elders. Het bedrag dat naar Zuid-Afrika gaat. is over handigd aan de heer De Bruyn, fi nancieel directeur van het christelijk instituut. Het geld zal gebruikt wor den voor de opleiding van voorgan gers van de onafhankelijke bantoe- kerken in zuidelijk Afrika, een zaak waarvoor het christelijk insti tuut zich (mede) inzet. In „De Morgenster" in Woensel zijn regelmatig gemeenschappelijke diens ten van hervormden en gereformeer den en de betrokken twee hervormde en twee gereformeerde wijkpredikan- ten werken in teamverband samen. De cadeau-actie, die afgelopen zondag werd afgesloten, heeft 15.000 gulden opgebracht. De Eindhovense helft hiervan is en wordt besteed aan een voudige gebruiksvoorwerpen voor het beter functioneren van het her- vormd-geréformeerde kerkelijk cen trum: een goede geluidsinstallatie, muziekinstrumenten enz., voor de verdere inrichting en „aankleding" van het gebouw. De in heel Nederland bekende zangeres en café-eigenaresse TANTE LEEN kreeg gisteren, op de receptie voor haar 60e verjaardag, een leuk bloemslukje van haar kleinzoontje Gaby, die haar verlegen feliciteerde op schoot. Echtscheidingswet In juli 1952 verliet mijn vrouw de echtelijke woning. Een door haar bij de Arrond. Rechtbank te 's-Graven- hage ingediende eis tot echtscheiding c.q. scheiding van tafel en bed, werd na jarenlang geprocedeer niet ont vankelijk verklaard. Een van de overwegingen van de Rechtbank was zelfs, dat de vrouw min of meer de schuld was van het mislukken van het huwelijk. Mijn eis tot scheiding van tafel en bed werd in maart 1955 toegewezen. Ik ben dus eiser en niet alimentatieplichtig. Na twintig jaren als kettinghond te hebben gefungeerd komt per 1 okto ber 1971 de nieuwe echtscheidings wet, die mij de mogelijkheid biedt eenzijdig ontbinding van het "huwe lijk" te vragen. Hoewel de tegenpartij reeds op 5 oktober 1971 werd gedag vaard, staat het nu al wel vast, dat minstens nog een jaar zal verstrijken, voordat het vonnis in kracht van ge wijsde zal zijn gegaan. Dit laatste nu is niet alleen te wijten aan de wel zeer grove wijze waarop de Recht bank aan het traineren is geslagen, maar ook hieraan, dat zij de tegen partij de gelegenheid biedt te laten bijdragen aan het traineerproces. (Een terzakekundig jurist verklaarde mij, dat een dergelijke zaak in één zitting van tien minuten bekeken zou kunnen zijn!). En dit alles in een geval waar geen minderjarige kinderen zijn; geen ali mentatieplicht bestaat; de pensioen rechten door de treurende weduwe na overlijden van de kettinghond op grond van de Algemene Burgerlijke Pensioenwet (ik ben ambtenaar) kun nen worden gerealiseerd. Wie waren toch die Tweede-Ka merleden die er zo beducht voor wa ren. dat de nieuwe echtscheidingswet het scheiden zo gemakkelijk maakte? Den Haag "Kettinghond" (Naam en adres bij redactie bekend) Van onze correspondent EINDHOVEN In Eindhoven is opgericht de Stichting Medeo, die zich gaat bezighouden met problemen van de alleenstaanden. Het stich tingsbestuur heeft nadrukkelijk geen geschoolde krachten aangetrokken omdat, zoals een woordvoerdster van de stichting meedeelde, veel mensen dichtklappen zodra men een etiket draagt. „Als bijvoorbeeld een maatschap pelijk werkster op bezoek komt moe ten eerst een aantal formaliteiten worden afgewerkt voor men over het probleem zelf gaat praten. Dat is bij ons allemaal niet nodig. Bij ons gaat het gewoon om een menselijke bena dering van de zaak", aldus de woord voerster. In het bestuur hebben dien tengevolge zitting een notaris, een di recteur van een uitgeverij, een chef van een bankinstelling en enkele an deren. Medeo is een uitvloeisel van de ac tie ..Neem een gast aan tafel met kerst". „Door die a;tie die landelijk is aangeslagen werden we geconfron teerd met de enorme eenzaamheid van alleenstaanden in heel Neder land. Daarom moest er wel een ver volg komen. Om juridische redenen hebben we voor een stichting geko zen", aldus de woordvoerster. De stichting Medeo tracht zoveel mogelijk eenzame alleenstaanden op te sporen en te registreren. Daarnaast probeert men contact te leggen tussen deze gevallen onderling of tussen al leenstaanden en gastgezinnen. Sowjet-pers schrijft verdeeld over Nixon MOSKOU .WASHINGTON (AP) De Prawda heeft het vredesplan van president Nixon voor Vietnam „nieuw" genoemd. Het Russische par tijblad deelde mee dat het „met be langstelling wordt geanaliseerd door de Noordvietnamase leiders Opvallend is evenwel, dat het Rus sische regeringsblad Izwestia de voorstellen van Nixon „dubieus ge manoeuvreer" noemt, bedoeld om het vertrouwen van het Amerikaanse volk te winnen, ij zouden neerko men op een keiharde herhaling van dezelfde agressieve politiek, die presi-' dent Nixon in Vietnam volgde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7