VOOR KNUTSELAARS BOEK - gespecialiseerd - BOEK ZATERDAG 29 JANUARI 19/2 Meisjes en jongens, we gaan eens kijken of we niet 's wat leuks kunnen verzinnen om zelf te gaan maken. Jullie hebben al heel wat voorbeelden gekregen en zeker ook op school al veel geknutseld. Weten jullie dat van fruit ook zulke grappige dingen te maken zijn? Van een banaan bijvoor-, beeld een boot en van een si naasappel een uiltje. Voor de boot neem je een flinke banaan. Met twee halve lucifers hou je 'm in evenwicht en wel zo dat hij op z'n rug ligt. Met een mast in het midden waaraan een papieren zeiltje is bevestigd is de boot klaar. En wat een leuke heb je dan. Wat ook aardig is: van een sinaasappel een uiltje toveren. Je plakt op de vrucht twee gro te ronde ogen en een snaveltje van papier. De oren en de klauwtjes knip je van een stuk karton die je dan, nadat je eerst een paar gleufjes hebt gesne den, op de juiste plaats insteekt en zo is de sinaasappel een uil geworden. *k Zou het maar eens probe ren. Jarigen We hebben deze week maar drie lerlgen. Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag en een plezierige dag toegewenst! 1 februari Peter Sterk, IJseeldijk Noord 161, Ouderkerk a. d. IJssel, 10 jaar. 2 februari Arjan Hoogerbrugge, Hofweg 150, Rotterdam, 11 Jaar. Harriëtte v. d. Dool. Korenstraat 2. Zevenhuizen, 8 jaar. Puzzeloplossing Prijswinnaars De zes jongens- en meisjes namen zijn: Hanna, Henri, Truus, Karei, Greet of Geert, Dorus. -ff- Van Gonnie Teljeur is deze bruid en bruidegom. Ze zien er maar wat deftig uit. Jongens en meisjes, we gaan weer aan de slag met de nieuwe puzzel. Jullie moeten de genummerde voorwer pen in de hokjes met hetzelfde nummer in vullen, allemaal ven links naar rechts. Heb je dat goed gedaan, dari zie je dat er bij de pijl van boven naar beneden len nieuw woord is ont daan, wat echt past in leze tijd van het jaar. Jullie moeten de hele puzzel insturen, dus niet ïlleen het nieuwe woord. Ik wil graag alle inge vulde woorden zien. De yplossing inzenden vóór dinsdag 1 februari. De prijswinnaars van deze week zijn: Margreet Paul in Zevenhuizen en Wim Horten- sius in Leiden. Meisjes en jongens, hoe was het van de week op school? Ging het goed? Veel mooie cijfers gehaald? Of misschien een enkele onvol doende, voor een vak dat je niet zo goed geleerd had of niet zo goed begrepen. Het ene vind je nu eenmaal fijner dan het andere. Tenminste, dat vond tante Chris vroeger wel hoor, op school. Velen van jullie hebben vol spanning naar het schaatsen geke ken. De jongens zouden wat graag meegedaan hebben, denk ik. Maar heel wat meisjes vonden het toch ook wel mooi, is 't niet Jolanda Meijer en Trudy Weygertse? Velen zijn ook ijverig geweest en hebben een tekening gemaakt, Evelien Kroon, Sophie v. Mechelen, Jacquelien Sbolte, Anja Treffers leuk dat je ook geschreven hebt. Wat een mooi cadeau kreeg je voor je verjaardag zeg Annette Groeneweg jij woont nog lekker rustig met veel water om je heen, waar je heerlijk op zou kunnen schaatsen. Als er nu maar ijs wil komen en Suzanne Veerman Marijke en jij mogen vanavond lang opblijven want je broer is ja rig. Boffen jullie even. Zo. dat wa ren de „tekenaarsters". „Biecht van een moorde naar" van Joseph Roth is een boeiende vertelling. Roth was een Oostenrijker, een Jood, die voor de Hitler- terreur uitgeweken was en in 1939 te Parijs stierf. Hij had een bewogen leven achter de rug. Toen hij in 1918 uit Russische gevan genschap terugkeerde, werd hij journalist in Wenen. Drie jaar later ging hij in Berlijn wonen, reisde door geheel Europa als correspon- dént van de „Frankfurter Zeitung". In 1924 kwam zijn eerste roman uit: „Hotel Savoy"; later gevolgd door „Rebellion", „Hiob", „Ra- detzkymarsch" en vele andere. Zijn werk wordt ge kenmerkt door een diep ge worteld humanisme. De naamloos blijvende „ik" uit „Biecht van een moorde naar" is een man die in Parijs in een bistro een man ontmoet, die „onze moordenaar" wordt genoemd. Die man, een uitge weken Rus, vertelt op een nacht zijn levensverhaal tegen enkele hem bekende café-bezoekers. Hij is de tweede „ik" en de eigenlijke verteller. De man was in zijn jeugd tot de ontdekking gekomen, dat niet zijn wettelijke vader, die een eenvoudig 4 man was, hem verwekt had, maar een schatrij ke vorst. Dat zou zijn onder gang worden. Tevergeefs tracht hij zich door de vorst te doen erkennen als zoon. Het wordt een obsessie voor hem, te moe ten leven als de eenvoudige ,zoon van een houtvester, terwijl hij in werkelijkheid de zoon van een vorst is. Tengevolge van allerlei wederwaardigheden komt hij bij de geheime politie terecht, krijgt een Parijse man nequin te bewaken, op wie hij verliefd wordt. Als politie-spion tracht hij een rivaal, een andere buitenechtelijke zoon van de vorst, die wél de naam van de vorst mag dragen, in de gevan genis te brengen. Dat mislukt. Hij kan zijn fout goedmaken als hij bijzonder verachtelijk ver raderswerk in Parijs wil doen. Hij mag zelf de naam bedenken die op zijn vals paspoort zal ko men te staan. Hij kiest die van zijn werkelijke vader. In Parijs gaat hij door voor de jonge vorst; hij zet de man nequin, die gijn vriendin gewor den is, in een liefdesnestje en maakt goede sier van het geld dat hij met zijn verachtelijk werk verdient. Alles loopt mis als de rivaal in Parijs komt, tezamen met de vorst. Hij vindt zijn rivaal in het bed van zijn geliefde en slaat ze beiden neer. Hij biecht dat zijn chef op, die hem naar Rusland terugstuurt, waar hij in het leger wordt ingelijfd. Na de oorlog keert hij naar Parijs terug, waar hem blijkt, dat hij zijn vriendin en zijn rivaal wel verminkt heeft, doch niet ge dood. Er heeft zelfs een soort van verzoening plaats tussen de drie. De goed vertelde en voorzover het op grond van het Neder lands mogelijk is te zeggen, goed vertaalde geschiedenis doet onwezenlijk aan. Dat komt mede doordat er een figuur m meespeelt, een soort van verlei der, die telkens het pad van de moordenaar kruist. Het is duidelijk dat Roth méér heeft willen doen dan een stukje boeiend realisme zijn le zers aanbieden. Hij toont de ge spletenheid aan van zijn hoofd figuur. Deze heeft als het v/are twee identiteiten: hij is een houtvesterszoon en een vorsten zoon. Hij kan er niet toe komen, het eerste te kiegen, juist omdat hij van de vorst voldoende kwade eigenschappen heeft geërfd om niet met een eenvou dige staat tevreden te zijn. Zijn hoogmoed bewerkstelligt zijn ondergang. Maar het boekje kent méér thema's. Het tekent de kracht van de verleiding en het vernietigend vuur van een in gewoon grote hartstocht voor een vrouw. Het slot, dat ik hier niet zal vertellen, is dusdanig grotesk en bevat een zo grote anti-climax, dat Roth om de algehele ont luistering van de hoofdfiguur te schetsen, geen beter had kun nen vinden. Na „Het hermetisch zwart" is van Marguérite Yourcenar on langs ook een klein boek ver schenen: „Alexis, de verhande ling over de vergeefse strijd". Het werkje is van geheel ander gehalte. Was „Het hermetisch zwart" een historische roman, „Alexis" is de biecht van een man aan zijn vrouw, waarin hij haar uitlegt waarom hij haar voorgoed verlaat. De man kan namelijk niet meer tegen zijn homofiel-zijn op. De biecht verscheen voor het eerst in 1929 en dat is aan het boekje duidelijk te merken. Als de schrijfster vijfendertig jaar later de herdruk inleidt, wijst zij daar zelf op in een voor woord. Zij heeft gemeend, toch geen veranderingen aan te moe ten brengen, mede omdat het de cultuur tekent van een voorbije tijd in Centraal Europa. Het werkje is zeer delicaat wat het taalgebruik betreft. De schrijfster heeft van haar A- lexis een ontwikkeld en uiterst beschaafde man gemaakt. Vol maakt argeloze lezers zouden het boekje misschien kunnen lezen zonder na de laatste blad zijde in de gaten te hebben waar de schoen bij Alexis wringt. Vergeet daarbij niet dat openhartigheid over dit onder werp nog niet zo héél oud is. Nu kan ik mij ook afvragen of de argeloze leger wel tot aan de laatste pagina geraken zal. Ik zou het hem niet kwalijk ne men als hij halverwege ophield met lezen. Want het werkje is bepaald niet boeiend. Hel is een lange zelfbespiegeling, een uit eenrafelen van gevoelens en stemmingen, waardoorheen |wé beurtenissen en herinnerina vervlochten zijn. Ik was e<|or5 dankbaar toen ik het uit had. Het boekje kent een wijd pigheid, die bij méér Frai schrijvers voorkomt, bij Pro bijvoorbeeld. Het is een wijc ngheid die bij fraai schrljv (en dat is een Franse tradit iet proza maar al te Eemakl ijk binnenglipt. Nu is er wel meer dat o\ lit zorgvuldig geschreven wei je te zeggen valt. Ik zou kunnen voorstellen dat Ale ook zonder zijn speciale neig zijn huwelijk verbreken Zijn in alle opzichten voortri felijke vrouw (door haar m geadoreerd) is wel zeer tegenj steld aan de introverte, zinne ke Alexis, die er niet in slag kan, zinnelijkheid en liefde doen samensmelten. Het paar is te ongelijk. Wie ervan houdt, een verhajpai deling te legen over een psycljge\ logisch proces van onthechtii zal het werkje zeker geboeid zen. Wie slechts leest om ljkai verhaal, kan het beter ongema zen laten. ger Joseph Roth: „Biecht van moordenaar". Oorspronkeli, titel: „Beichte eines Morde ppj. erzahlt in einer Nacht". Ned lands van Theodor Duquesn Bij Polgk Van Gennep. blz. 15.-. Marguérite Yourcenar: lexis". Oorspronkelijke „Alexis ou le Traité du vA<or combat". Nederlands van TI kr£ Kars. Bij Polak Van Gennimu Amsterdam, 106 blz. 15,-. kei hai Marian van Rumpt stuurde voor het eerst haar puzzel in. Fijn dat je ook meedoet, Marian. Marja van Vuuren nu is het goed hè Mar ja. Ik denk dat het een drukfout was de vorige week. Jeanet v.d. Koppel is je nichtje. Van haar kreeg ik ook een briefje. Jeanet, met de koptelefoon op les krijgen, gaat dat fijn? Wat zijn jullie aan een groot werk bezig. Doe je dat met elkaar in de klas? We hebben nog twee nichtjes in de club, Edith Leijdens en Marjo lein Keizer. Jullie hebben gezellig bij elkaar gelogeerd. Was zeker wel een feest. Welke kleur heeft je nieuwe pak, Edith? Bij jou thuis zijn ze allemaal ziek. Marjolein. Moet jij nu een beetje zorgen? Conny Douw jij schreef weer een leuk briefje in de vorm van een roos. De prijs is niet zo'n groot cadeau, hoor Conny. Zomaar een aardigheidje. Jeanet de Jong met veel huiswerk heb je natuurlijk niet altijd gelegenheid om te schrij ven. Want werk gaat voor hè? Else Tol ja. tante Chris heeft ook een bril. Vreemd is dat in het begin. Ben je er nu al wat aan gewend? Arjan Hoogerbrugge heb je wel eens meer zo n werk week met de klas meegemaakt? Wat zou je allemaal moeten doen? Fijne dag hoor, woensdag. Dat geldt ook voor Harriëtte v.d. Dool, want zij is dan ook jarig. Heb je veel verlangens, Harriëtte? Weet je al welke vriendinnen je vraagt? Peter v.d. Boom je moet niet direct een prijs verwachten, hoor Peter. Er doen zoveel kinderen mee, je kan nooit zeggen of je er gauw een krijgt. Willy de Vries jij „gymt" nu fijn in een nieuwe zaal. In 1963 was er wel veel ijs. dat zag je zeker wel op de film. Jennie Kweekei jouw moeders naam staat ook in het rijtje van de oplossing. Gezellig dat ik weer wat van je hoorde. Tonnie de Jong wat wonen die meesters ver weg. Zij moeten ook een eind reizen. Spelen de poesjes nog met elkaar? Liesbeth van Berkel het geeft niet hoor, als je niet elke week tijd hebt om te schrijven. Weet je de cijfers van de repetities al? Ja, jammer dat het schaatsen niet doorging. Ik besluit met Hanneke Lafeber. Jij bent de vorige week tussen wal en schip gekomen, je oplossing zat tussen andere puzzels. Is het jurkje klaar? De hyacinthen zijn nu zeker wel uitgobloeid. Wat ruiken die lekker hè? Meisjes en jongens, ik ben aan 't eind van de brief gekomen. Ik wens jullie een prettig weekend en tot de volgende week zaterdag. Dag, groetjes van tante Chris Kareltje Knetter en de blauwgeruite kiel L i ISL x TW c jj&Ti1' jP '11 Ml» ^r\\ 1 I® "H® 1 lm H f ,;r(f» ISvm Vujjj ril I ff z 60 "Ja snijboon," snikte Ouwe Murk, die zelf ook zeer was, aangedaan door zijn eigen droevige verhalen. "Ja, ja zo gaat het nou eenmaal op de zee. De woelige baren bennen je vriend, maar ze benne ook je vijand. Je weet eigenlijk nooit precies wat je eraan hebt. En weet je wat nou het meest tragische is? De ene zijn storm is de ander zijn kachelhout. En zeker geeft de zee alles weerom. Het kan jaren duren, maar ze gééft het weerom. En let nou op, jochie, want ik zegt, dat de boojem van de zee hier wel vol mot leggen met uit mekaar geslagen schepen. D'r ken namelijk geen storm voorbij gaan, of het strandje voor Murk zijn woning legt vol met wrak hout en drijfhout. En aan al die stukken zit een tragisch ver haal vast." „Liggen er ook wel eens andere dingen?" vroeg toen smidje Verholen. „Interessante dingen, bedoel ik?" „Soms spoelen d'r voorwerpen aan van grote cultuur-histob-] sche waarde," legde Murk deftig uit. „Soms knap ik die op f hou ik ze zelf. En soms verkoopt ik ze in m'n winkelt. Al naar het uitkomt en al naar ik zin hebt." De oude zeebonk wees n; een hoek, waar een antieke zeemanskist stond, beslagen ijzeren banden en voorzien van dikke knoppen. „Die is ook a; gespoeld," zei Murk. „En kijk nou voor de lol daar 'es. Da's mooi stukkie, niet? Een oude zeventiende eeuwse scheepslanta. Die is ook al een keer aangespoeld. Ik heeft hem zelf opgekni en ik heeft er nieuwe ruitjes ingezet. En nou gebruik ik hem schemerlamp." Murk draaide aan een schakelaartje en oi dellijk verspreidde de lamp een geheimzinnig, zacht licht. iM Alistair MacLean: „Bereneiland". Elsevier N.V., (ƒ12,90), 255 blz. Van dezelfde auteur: „Het satanskruidl', 9,90), 248 blz. Een filmploeg gaat met een omge bouwde treiler naar het Bereneiland. Maar er wordt geen meter celluloid verschoten. Dat zal binnenkort wel gebeuren, als de filmmakers dit nieu we boek van McLean rijp maken voor het witte doek. Er vallen vijf doden en de leden van het niet zo grote gezelschap hebben voor het me rendeel een „belast" verleden. Stam mend uit de Tweede Wereldoorlog en zelfs ervoor. In de ijzige poolwind op het eiland in de Barentsz-zee komt dat boven. Dr. Marlowe die deze mensen medisch begeleidt en niet-al leen daarvoor aanwezig is, zorgt voor de verrassende ontknoping. Samen met „Het Satanskruid" kun nen de liefhebbers van MacLean (het zijn er miljoenen) uit vijftien titels kiezen. Weer valt het woord oorlog, ditmaal vormt de voorbereiding van de bacteriologische oorlogvoering het onderwerp. De oud-militair vlieger Pierre Caval, geen gemakkelijke jon gen, is de hoofdpersoon in deze ro man. In den beginne door de politie als hoofdverdachte aangemerkt, slaaagt hij er in de fles met satans- kruid, een poliovirus dat alle leven kan vernietigen, terug te brengen. Een klein „maar" moet ons toch maar van het hart, namelijk dat het woordje maar zo overvloedig en vaak onnodig wordt gebruikt. Iets voor de vertaler om in de gaten te houden. G.L. Michel van der Plas, Schuinschrift. Scheve dingen op een rij gezet. Am- beboekcn-Bilthoven 1971. 160 blz. 8.90). Dit is een leuk tloek, het bevat de satirische teksten die Van der Plas gedurende 25 jaar geschreven heeft, althans een selectie daaruit die naar de mening van de tékstschrijver pu- blikatie waard is. Ik moet zeggeq: Van der Plas heeft veel onovertroffen bijdragen geleverd aan ironisering, aan bijtende bespotting, aan goed moedige scherts van en over gewicl tige zaken. Afgezien van al deze lac] wekkende luim en heerlijke grolli in de ruim bedeelde afdeling Cursii zijn ongerijmde rijmen van vroeg* het herlezen waard en is de afdelii 1 Correspondentie best leuk. Speci; vermelding verdienen de .ridicule.di; logen, zoals het interview met het be stuur van de Elfstedentocht. Daarui dit voorproefje: Verslaggever: Zijn e dan knelpunten? Halbertsma: Da had je zeker van't hulke uitgestjeerd D'r zijn altijd knelpunten. Neemt 1 Harinxmakanaal. Bij Scharnermut] turn is 't ijs dus nog pas sinds drij dagen een beetje angeljouwerd. Dat krijgen we die beruchte sloot bij Oost! wierum, die zit altijd vol met pompei tel niet onder het hoft gesjoerd". Etc R* VANAVOND TE ZIEN NEDERLAND 1 NOS en NCRV 18.45 uur De Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur Zwerven met Swiebertje 20.00 uur Journaal 20.21 uur Zeekamp 20.35 uur We stinken er m, documentaire 22.25 uur Koorzang 22.50 uur Journaal NEDERLAND 2 NOS. EO en VARA 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur Koorzang 19.25 uur De wind blaast waarheen hij wil 19.45 uur Tenslotte 20.00 uur Journaal 20.20 uur De kreatieve prikkel, t.v. film 21.10 uur Achter het nieuws 21.35 uur Een recht, een averecht, showprogramme 22.15 uur Wie niet. gesprekken 22.40 uur Journaal VANAVOND TE HOREN HILVERSUM I TROS 19 00 uur Klassiek verzoekpletenprogramma 21.00 uur De tunnel der duisternis, vervolghoorsoel 21.20 uur Poster, muziekprogramma 22.10 uur Dansen als een edelman, feuilleton 22.40 uur Stretch, amusementsprogramma HILVERSUM 2 VARA 19.00 uur Operetteklanken 20.05 uur Operamuziek 21.00 uur De Staalkaart 22.05 uur Mevrouw Daily heeft een minnaar, hoorspel 23.10 uur Muziekprogramma RADIO VANAVOND HILVERSUM I 402 m TROS: 18.30 Nieuws. 18.41 Voor de kleuters. 19.00 <S) Ver- zoekprogramma van operamu ziek. 21.00 De tunnel der duis ternis. vervolghoorspel. 21.20 (S) Poster: licht muziekpro gramma. 22.10 Dansen als een edelman: Radlo-feullleton. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Stretch amusementsprogramma. (23.00-23.15 Sport). 23.55 - 24.00 Nieuws. HILVERSUM n 298 M. VARA 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Lieve Tante Truus. 19.00 (S) Operetteklan ken. 20.00 Nieuws. 20.05 De Scala: operamuziek (gr.). 21.00 (S) De Staalkaart. 22.05 Me vrouw Daily heeft een min naar. hoorspel. 22.55 Medede lingen. 23.00 Nieuws. 23.10 (S) muziek voor de late avond. 23.55 - 24.00 Nieuws. RADIO MORGEN HILVERSUM I. 402 m KRO: 8.00 Nieuws. 9.10 Over weging. 8.15 (S) Klassieke mu ziek (gr). 9.00 Nieuws en wa terstanden. 9.15 (S) Klassieke gewijde muziek (gr). 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 (S) Promenade orkest (amus.) 11.55 Mededelin gen. 12.00 Kruispunt magazine. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualitei ten. 12.50 Buitenlands com mentaar. 13.00 (S) Licht pro gramma met veel muziek. 14.00 Volksliedjes. NOS: 14.15 <S) Radio Filharmonisch Orkest. (In de pauze: 15.00-15.25 Adem pauze». 16.30 Gastcollege. CVK: 17.00 Chr. Geref. kerkdienst. 18.00 Schriftnoten. IKOR: 18.30 Spitsuur in Belfast: gesprek ken. 18.58 Wilde Ganzen. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 (S) Klassieke kamermuziek (opn.) 19.45 Confrontatie met Israël, lezing. 20.00 (S) Klassieke mu ziek (gr). 20.10 (S) Geestelijke liederen. 20.30 Boekbespreking. 20.35 (S) Promenade-orkest- 21.00 (S) Geestelijke liederen! 21.25 Tussenbeide: actuele kro niek. 21.50 (S) Kerkorgelcon cert (Opn). TROS: 22.30 Nieuws. 22.40 Luister-trilogie: 1. Nul-Komma-Nul: klank beeld: 2. Planorecital. 3. Het fatale uur van Mr. Lawson. hoorspel. 23,55 - 24.00 Nieuws. PROGRAMMA'S HILVERSUM II. 298 m VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Voor het platteland. 8.17 Weer of geen weer. (9.00 Sportmede- delingen.) 9.45 Humanistisch Verbond. (I), lezing. IKOR: 10.00 Protestantse kerkdienst. 10.55 Wilde Ganzen. 11.00 Spitsuur in Belfast (I). klank beeld. AVRO: 12.00 In de we reld. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Delta: Informatieve show. NOS: 14.30 Voor de buiten landse werknemers. 16.30 Uw verzoekplaat. VARA: 17.00 (S) Mezzo-sopraan en plano. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.15 (S) Lichte grammofoon- muzlek. 18.30 (S> Vrlt Entree cabaretprogramma. 19.00 Na mens ons... politieke discussie. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Mo derne kamermuziek (opn.). 20.00 Met je liesbreuk naar de psychiater?, een programma over de taak van de psychia trie. AVRO: 20.30 (S) Klassiek verzoekplatenprogramma. 22.30 (S) Synthese: auteurs lezen voor uit eigen werk. (Om 22.55 Mededelingen; om 23.00 Nieuws: om 23.10 - 23.20 Radio- Journaal.) 23.55 - 24.00 Nieuws. HILVERSUM III. 240 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Pla- tenprogramma. (8.00 - 8.02 Nieuws) 9.00 Nieuws. 9.02 Van negen tot tien. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag, li.oo Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Ver zoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR- Nederland se Artiesten Revue. 14.00 Nieuws. 14.02-18.00 Langs de lijn: sport en muziek. (15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws.). RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7 02 Het levende woord 7.08 (S) Preludium I: klassieke muziek (gr). 7.30 Nieuws. 7,41 Hier en Nu. 7.55 (S) Preludium n 8.10 Te Deum Laudamus. 8.30 Nieuws. 8.41 (S) Podium voor de vrouw. 9.10 (S) Platennleuws met toelichting. 10.00 Theologi sche etherleergang. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Samen leven een hoogtezonprogramma. 11.30 Hier en Nu. 11.32 De klei ne wereld. vervolghoorspel. 11.55 Mededelingen. 12.00 Los- Vast: gevarieerd programma. (12.10-12 15 Boekbespreking; 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41-12 50 Hier en Nu: 13.00-13 04 De tafel van drie). 13.30 (S) Fragmenten uit o- oera's van Richard Strauss (gr) 14 05 Schoolradio. 14.30 (S) Mo derne kamermuziek (opn). 1500 Evangelisch Lutherse mlddagdlenst. 15.30 Nieuws. 15 33 Voor oudere luisteraars. 16.00 Voor de kleuters. 16.45 Hoorspel voor de kinderen. 17.00 Country and western mu ziek. 17.20 Overheidsvoorlich ting. NCRV: 17.30 Nieuws. 17.32 Hier en Nu. 18.00 (S) Dixie- land-muziek. 18.19 Uitzending van de ARP. Hilversum II .298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 (S) Spitsuur Am sterdam. (7.33-7.38 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8-00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.23 (S) Spitsuur Amsterdam (vervolg). NOS: 9 00 Uitgebreide reportage. 9.35 Waterstanden. 9.40 Wat heeft dat kind: Pedagogische ru7 briek. 9 55 (S) Muziek uit de Middeleeuwen en REnaissance. 10.15 (S) Renaissance, moderne muziek (opn.). 11.00 Nieuws. 11.03 Muziek en nieuws van onze zuiderburen. 11.30 Inter nationaal spectrum: klassiek vioolconcert (opn.). 12.10 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Maandag: klassieke mu ziek met tussen 14 00 en 14.30 orkest Theodorakis. (13.00 Nieuws.) 14.30 Schoolradio. AVRO: Radiojournaal (14.50) 14.55 AVRO deze week! 15.00 Brabant Journaal. 15.25 (S) Lichte grammofoonmuziek. 15.35 Biels en Co.: strip. 16.00 Nieuws. 16.03 Mlkadoo: een kindermagazln. 17.00 (S) O: jongerenprogramma. 17.55 Me dedelingen. Hilversum III. 240 m. KRO: 7 00 Nieuws. 7.03 KRO-op-drie: discjockeys-show. (8.00. 9.00. 10.00 en 11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12 03 Van twaalf tot twee met om 13.03 Raden maar. (13.00 Nieuws.) TROS: 14 00 Nieuws. 14 03 Jam on Ra dio. (15.00 Nieuws16 00 Nieuws. 16 03 De Hugo van Gelderen Show. 17.00 Nieuws. 17.03-18 00 De Hugo van Gelde ren Show (verv.). TELEVISIE MAANDAG ZONDAG TE ZIEN NEDERLAND 1 NOS en KRO 11.00 uur (KRO/RKK) Eucharistieviering 14.57 uur Weekoverzicht en Informatie school t.v. 15.00 uur Journaal 15.02 uur Weekjoumaal met titels 15.22 uur Openbaar Kunstbezit 15.37 uur NOS op zondagmiddag 17.00 uur (IKOR/CVK/RKK) Bijbelvertelling voor kinder* 18.20 uur (TELEAC) Esperanto les 5 18.55 uur Fabeltjeskrant 19.00 uur (IKOR/CVK) Zingend geloven 19.30 uur Wereldcircus: variétéprogramma 20 20 uur Journaal 20.25 uur Alias Smith en Jones, t.v.-serie 21.15 uur Johnny en Rijk-show 22.05 uur Interview 22.35 uur (HUM.VERB.) Geweldige weerbaarheid, gespf^"' 22.45 uur Journaal NEDERLAND 2 NOS 18.55 uur Fabeltjeskrant 19.00 uur Journaal 19.05 uur Pippl Langkous 19.30 uur Studio Sport 1 20.20 uur Panoramiek, achtergrondsinformatie 20.45 uur Dubbeldekkers 21.10 uur Studio Sport II 21.35 uur Wet-strijd, spelprogramma 22.05 uur Radio Kamerorkest en solist 22.35 uur Journaal ZONDAG TE HOREN HILVERSUM 1 NCRV en TROS 17.00 uur Christelijk Gereformeerde kerkdienst 19.07 uur Klassieke kamermuziek 19.45 uur Confrontatie met Israël, lezing ?0.00 uur Klassieke muziek 20.35 uur Promenade-orkest 21.00 uur Geestelijke liederen 21.50 uur Kerkorgelconcert 22.40 uur Nul-Komma-Nul. Klankbeeld, muziek en hoorspi de HILVERSUM 2 VPRO en AVRO 19.35 uur Moderne kamermuziek 20.00 uur De taak van de psychiater 20.30 uur Klassiek verzoekplatenprogramma 22.30 uur Auteurs lezen voor uit eigen werk h«

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 20