Steeds meer melkbezorgers gooien bijltje erbij neer Pluimveehouders kregen meer geld voor eieren /-commentaar Te grote produktie slachtkippen Hekeling COLIN FORBES 13 WOENSDAG 26 JANUARI 1972 (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG De coöperatieve uivelvereniging „Campina" heeft de bis-aan-huisbezorging in een deel tan de Limburgse plaats Geleen ge laakt omdat de bezorger er voort- (urend met parkeer- en verkeers moeilijkheden te maken had. De kelkboeren hadden er al verschei dene processen-verbaal overgehou den aan het dubbel-parkeren. Geleen is de zoveelste plaats in lederland, die voor een deel zonder e huis-aan-huisbezorging van melk jomt te zitten. Op het ogenblik moe- en al heel wat huisvrouwen in Ne- Urland de melk zelf gaan halen: in fen winkel of bij de boer, of elders, h 78 procent van de Nederlandse luizen wordt de melk nog bezorgd, jallen moet men de melk zelf halen, p de overige 22 procent van de ge- I Ets. A. J. C. Rijven, secretaris van het Bedrijfschap Melk in Den Haag verwacht, dat het teruglopen van de huis-aan-huisbezorging van melk zich nog wel even zal voortzetten, hoewel hij geen enorme toeneming van het aantal gevallen voorziet. „Ik geloof, dat het evenwicht zich weer zal gaan herstellen, maar op het ogenblik zijn we zo ver nog niet. Bovendien zal het van plaats tot plaats verschillen \yanneer dit even wicht weer bereikt zal zijn", aldus drs. Rijven. Als oorzaken voor het teruglopen van de thuisbezorging' van melk noemt drs. Rijven het verschijnsel, dat de algemene welvaarsstijging niet gepaard gaat met een grotere omzet in melkprodukten. „De men sen ttesteden misschien wel meer geld aan allerlei zaken, maar in ieder geval niet aan melk. Integen deel: het melkverbruik per hoofd van de bevolking neemt af. Dat houdt in dat de melkbezorgers, wil len ze meedelen in de algemene stij ging van inkomsten, of meer klanten moeten gaan bedienen of een groter assortiment artikelen moeten gaan verkopen. Er zullen dus steeds meer grote bedrijven komen en kleine be drijfjes zullen het niet kunnen bol werken. Een andere oorzaak is het steeds groter wordende verkeersprobleem, vooral in de binnensteden. Boven dien zitten in die binnensteden'vaak niet zoveel klanten en de klanten, die er zitten hebben allerlei winkels dicht in de buurt, dus zij kopen meestal alleen maar melk en geen andere artikelen bij de melkboer", aldus drs. Rijven. Drs. Rijven voegt er nog aan toe, dat de prijzenslag, die soms door winkeliers of eigenaars van grote warenhuizen in melk wordt gevoerd, het ook de melkboeren op het ogen blik erg moeilijk maakt. an een onzer verslaggevers 1EIST De Nederlandse ömveehouders hebben vorig x gemiddeld 2 cent per ei er gekregen dan in 1970. Deze ,khoging hebben ze de tweede (ft van het vorig jaar verwor- 1. Toen gingen de eierprijzen, I daarvoor steeds aan de te ;e kant waren, plotseling stij- i. Voor de kippenhouders, die chtpluimvee leveren, was pt het tweede halfjaar het lunstigst. De prijzen voor hun t het dinsdagavond-programma de VARA is de door Jaap van Menve bewerkte musical „Te- op ons afgekomen als een s zeer hardhandige hekeling van verzorging in( veel?) bejaarden- izen. En een scherp aan de kaak en van wat misschien ook wel houding is jegens die „lastige mensen". Waardoor zij niet meer kunnen doen dan langs ar heen leven en zich vastklam- aan hun eindeloos gekoesterde nneringen. Wat we ook al ver- nd vinden. an dit alles moeten we wel eerst denken, voordat we dit spel len willen afwijzen als alleen r een bespotting van heilige za- en een belachelijk maken van arden. Want dan hebben wij de eiste, zij het wat ongewone, 'dacht tegen onze liefdeloosheid begrepen. 'gezien van het probleem of u er mee eens kon zijn. verdienen Centrum-spelers waardering, om- zij erin geslaagd zijn, zonder hun ouder makende grimezo- bejaarde levensechtheid uit te den. Het waren onder andere ny Orri, Els van Rooden en het Margreet Heemskerk en Ben man die in hun liedjes zelfs vertederend sfeertje wisten op iep en. it laatste deel hebben wij niet len volgen omdat we naar r en Nu" 'wilden overstappen, drie onderwerpen waren echter er der in onze krant uitvoerig de orde gesteld. ARA's Achter het Nieuws gaf lit Noorwegen een roorproe/je en van hetgeen de Nederlandse nenmaatschappij te wachten als ook hier de vrouwen meer iek bewust en strijdvaardiger len. Dan zou 't voor menig Staten- en Kamerlid „inpak- en wegwezen" geblazen, kun- zijn. Wedden, dat de heren zich iger zullen gaan verzetten te- wijziging van het kiesstelsel T. H. p produkten zakten in de loop van het jaar als gevolg van een te grote produktie. Een moeilijkheid, waarmee zowel de leg- als de slachtsektor te maken had vormde de oseudo-vogelpest. de virusziekte, die begin 1971.het Neder landse kippenbestand nog teisterde. De meeste landen, die Nederlandse pluimveeprodukten afnemen, hadden met het oog op die ziekte hun gren zen gesloten. MOEILIJK Deze situatie maakte het vele pluimveehouders moeilijk hun bedrijf op normale wijze voort te zetten. Hierdoor en door schommelingen in de prijzen, hebben velen, die direct of indirect bij de pluimveehouderij zijn betrokken, belangrijke verliezen gele den, zo zei de heer J. M. Verkuil, waarnemend voorzitter-, van het pro- duktschap voor pluimvee en eieren gisteren in zijn jaarrede. Hij hield de pluimveehouders voor in 1972 er voor te zorgen, dat de pro duktie van eieren niet groeit. De heer Verkuil dacht, dat de produktie van dit jaar wel ongeveer gelijk zal zijn aan die van vorig jaar. Maar de vrij hoge eierprijzen van de afgelopen weken kunnen de boeren in de ver leiding brengen het aantal kippen uit te breiden. „Bezint eer gij begint", riep de heer Verkuil uit. TE IIOOG De eiproduktenindustrie heeft het afgelopen jaar te Kampen gehad met een te grote produktie, waardoor de prijzen veel lager waren dan andere jaren. De heer Verkuil zei, dat de produk tie van slachtpluimvee vorig jaar niet veel hoger was dan in 1970. Maar zij. was toch te hoog, waardoor de prij zen laag bleven. Er is nu internatio naal overleg gaande om een nog ver dere stijging van het aantal slacht- kuikens, braadhaantjes en dergelijke .te voorkomen. AFSPRAKEN In 1971 hebben Nederland en West- Duitsland al enkele afspraken kun nen maken voor een beperking van de produktie op korte termijn. Die was toen nodig, omdat de situatie „zeer zorgelijk" was, zo vertelde de heer VerkuiJ. In Nederland is een stichting ge vormd. die moet proberen hoeveelhe den, die op de normale afzetmarkten niet terecht kunnen, naar andere lan den te verkopen. Het realiseren van deze exporten valt niet mee. RECORD De waarde van de uitvoer van ge slacht gevogelte bereikte vorig jaar een record-hoogte van 558 miljoen gulden. Dat is ruim 26 miljoen gulden hoger dan in 1970. De export bedroeg ruim 226.000 ton. De heer Verkuil was bezorgd over de verhoging van de graanprijzen, die te verwachten is. Het voedergraan zal daardoor ook duurder worden, waardoor de pluimveehouders te ma ken krijgen met een belangrijke kos tenverhoging. HILVERSUM In Kenmerk, van avond vijf voor half elf op Nederland II een portret van een van de vele hervormde gemeenten, die in grote moeilijkheden zijn gekomen door ge brek aan financiën. Voor deze ge meente start de hervormde kerk haar landelijke actie „Trouw moet olij- ken". Vanavond te zien NEDERLAND I NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest 19.30 Intern. Agr. Nieuws 19.50 Tips van het Nat. Bureau voor Toerisme 20.00 Journaal 20.20 PP: Uitz. van de P.v.d.A. NOS 20.30 Last days of Pompeii, speelfilm 22.00 Stichting Socutera 22.15 Studio Sport 22.50 Storming: progr. over de maatschappij in beweging 23.20 Journaal 23.25 Den Haag vandaag NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal AVRO 19.05 Tarzan. TV-film 20.00 Journaal 20.21 Elizabeth R: Deel 1: het Leeuwenjong, TV-serie van de BBC 21.45 Sex in wording 22.20 Hoogoven - Schaaktoernooi: verslag van de vandaag gespeelde wedstrijden IKOR CVK RKK 22.25 Kenmerk 22.50 Journaal Vanavond te horen HILVERSUM I NOS 18.41 uur (NCRV)) Veel gewaagde gewijde muziek 19.20 uur Openbaar Kunstbezit 19.30 uur Woensdagavond Muziek- magazine 22.50 uur Zin -Tuig nr. 61, kunstru briek HILVERSUM 2 VARA 19.30 uur Licht orkest met zangso listen 20.05 uur VARA-Dansorkest met so listen 20.35 uur Popsmuk 21.45 uur Koloriet, muziekprograrrf- ma 22.30 uur Alt en piano, liederen- programma 23.20 uur Jazz Magazine Hilversum I, 402 m NCRV 30 Nieuws. 18.41 Veel ge- aagde gewijde muziek. 19.00 kerk vandaag nieuws en mmentaar. NÖS: 19.30 (S) lensdagavond Muziekmaga- e. Bond zonder Naam. 25 Met elkaar meer mans; ing. NOS: 22.30 Nieuws. 22.40 n Haag vandaag. 22.50 (S) Tuig. Nr. 61: kunstul- igen bulten het Nederlands ilgebied. 23.20 (S) Signaal izlek van eigen tijd. 55—24.00 Nieuws. Ulversum tl 298 m. VARA 00 Nieuws 18J1 Actualitel- h. 18.20 Uitzending van de dA. 18.30 (S) Klink Klaar, ider nonsens. 19.30 (S) Licht test met zangsollsten. 20.00 euws. 20.05 IS) VARA. nsorkest met solisten. 203.5 Popsmuk. 21.45 (S) Kolo- t: muziekprogramma. 22.30 Alt-mezzo cn piano. 22.55 idedelingen. 23.00 Nieuws. 10 Actualiteiten. 23.20 (S) "zz Magazine. 23.53—24.00 GRAMM0FOONPLATENPRO- GRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND van 18 20 uur Stldlich der Alpen. Gioco dl Fontane, Palazzo Venezia. Voi der Arena. Durch's Alpneland, Non voglio nasconderml, O so le mlo, Un momento ancora, Al dl la. Vuol ballare 11 surf?. Summertime in Venice, Im- pazziro per te. Non dimenti- car. Come mio padre, Return to me. Non vado a quella fes- ta. La Strada, Non sei mariu stasera. Two bass hit. Groovin' high. Oo-shoo-be-doo-be. Hot house. Con alma. Blue'n' boo gie. Coal train. When I fall in love. Ev's mad, Chesea brid ge. Ash. 7.00 Nieuws: 7.02 Het levende woord; 7.08 (S) Preludium 1: klassieke muziek (gr): 7.30 Nieuws: 7.41 Hier en Nu: ac tualiteiten: 7.55 (S) Preludium 2: 8.10 Te Deum laudamus; 8.30 Nieuws: 8.41 (S) Podium voor de vrouw; 9.10 Historische op namen van klassieke muziek (gr); 10.00 Geestelijke liederen; 10.04 Schoolradio; 10.30 Nieuws; 10.33 (S) Voor de zieken; 11.05 Gewijde muziek (gr); 11.30 Hier en Nu: actualiteiten; 11.32 (S) Populalr-klassieke muziek (gr); 11.55 Mededelingen; 12.00 Los-Vast: gevarieerd program ma; (12.10-12.15 Kunst- en vliegwerk; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41-12.50 Hier en Nu: actualiteiten: 13.00-13.04 De ta fel van drie): 13.10 Hervormde mlddagdienst; 13.30 Zingen met Cecilia; 13.45 Buiten de taal grens: vertaalde gedichten: 14.05 Schoolradio; 14.25 So praan en plano: 15.00 Her vormde mlddagdienst; 15.30 Nieuws: 15.33 (S) Jeugdkoor: 16.00 (S) Jeugdland: 17.00 (S) Popmuziek; 17.30 Nieuws; 17.32 Hier en Nu: actualiteiten: 18.00 <S) Licht ensemble; 18.24 Op de man af. praatje. Hilversum II. 298 m AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgymna stiek: 7.20 (2) Dag met een piaatje (gr.); 8.00 Nieuws: 8.11 Radiojournaal: 8.20 (S) Dag met een plaatje (vervolg' (8.30-8.33 De groenteman.): 8.50 Morgenwijding: 9.00 Toppers van toen "r.): 9.35 Waterstan den; 9.40 Wat gebeurt er nou eigenlijk!'.; actualiteiten; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Ar beidsvitaminen: (11.00 Nieuws); 11.30 Voor de vrouw: (Om 11.55 Beursberichten): 12.3 Sporlre- vue: 13.00 Nieuws; 13.11 Radio journaal: 13.30 (S) Viool en plano; 14.05 (S) Utrechts vocaal ensemble; 14.30 (S) Koninklijke Militaire Kapel; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Nieuws; 16.03 Aspecten: AVRO's kunstpro gramma: 17.00 Mobiel: een be weeglijk programma, voor be weeglijke mensen, waarin om 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m. TROS: 7.00 Nieuws: 7.02 De Hugo van Gelderen Show: (8.00 Nieuws); 9.00 Nieuws; 9.03 Take Nine: 10.00 Nieuws; 10.03 Robbic Dale on Radio: EO: 11.00 Nieuws: 11.03 Gospelsound: KRO: 12.00 Nieuws: 12.03 Van twaalf tot twee met om 13.03 Raden maar: (13.00 Nieuws); 14.00 Nieuws: 14.03-18.00 KRO-op- Drie: (15.00: 16.00 en 17 00 Nieuws). VAN ZERVOS 49 En terwijl de bom verder slingerde had nog niemand van de mannen zonder hoofdbedekking, die met groeiende wanhoop over het open dek stampten, de ventila torschacht in de midscheeps aan een nauwgezet onderzoek 'onderworpen. 5. Zondag, 05.00 uur Het trippelende, geluid in de duisternis van het ruim werd door het een of andere dier veroorzaakt, waarschijnlijk een rat. Grapos had het steelse geritsel al een paar keer gehoord toen hij bezig was het touw door te schuren. Zijn polsen de den pijn doordat hij ze zo lang achter elkaar in dezelfde posi tie had gehouden. De moeilijkheid was dat de metalen rantf van de pakkist slechts op bepaalde plaatsen ruw was; hij moest het strak gespannen touw tussen zijn polsen heen en weer bewegen over een afstand van ongeveer vijfentwintig centimeter. Af en toe rustte hij uit om te luisteren naar het geritsel van de kleine passagiers, die het ruim met hem deel den en voor een blik op de grote wijzerplaat van zijn polshor loge, om zich ervan te overtuigen dat hij niet te veel tijd ge bruikte. Hij moest zich ruimschoots voor 05.30 uur, als de' veerboot in Katyra voor anker zou gaan, bevrijd hebben en uit het ruim verdwenen .zijn. De verlichte wijzers stonden op 04.55 uur. Terwijl hij uitrustte, kromde hij de vingers van zijn rech terhand naar binnen en zijn vingertoppen onderzochten het gerafelde touw. Er schenen nog maar een paar dunne stren gen te zijn, die hem gevangen hielden. Deze ontdekking gaf hem nieuwe hoop, maar niettemin wachtte hij: straks zou hij zijn kracht nodig hebben om het karwei af te maken, om die ijzeren trapladder te beklimmen en zijn voornemen uit te voeren. Vanaf zijn plaats aan de voet van de ladder kon hij naar boven kijken en de patrijspoort in de stalen deur boven aan de trap zien, die uitkwam op de gang op het benedendek. Een enkele keer, als de wachtpost juist bezoek had gekregen van Hahnemann en hij wist dat hij een poosje met rust gela ten zou worden, kon Grapos het hoofd van de man zien, als hij achterover leunde tegen de deur om het gewicht van zijn. vermoeide voeten te nemen. Het was belangrijk, dat de Duit ser in die houding zou staan als hij de trapladder besteeg. Grapos' waakzame hersenen hadden nog iets anders opge merkt dat belangrijk was: toen Burckhardt hem had bezocht was de stalen deur gelijkmatig en zonder geluid te maken opengegaan op haar goed geoliede scharnieren. Terwijl hij daar zat te wachten en naar die patrijspoort keek hoog boven hem, vroeg hij zich af waarom ze de lichten hadden uitge draaid. Wanneer ze die hadden laten branden had de wacht post alleen maar door de patrijspoort hoeven te kijken, tel kens als hem dat zou invallen en Grapos kunnen betrappen terwijl hij bezig was de touwen los te schuren.-Hij veronder stelde, dat ze hadden aangenomen dat ze, door hem in duis ternis achter te laten, het hem moeilijker zouden maken te. ontsnappen, hoewel het tegendeel het geval was. Hij ademde diep in, zette zich schrap en begon furieus te schuren. Het touw brak onverwacht snel. Het duurde een ogenblik voor hij de lussen om zijn polsen had losgemaakt en wegge gooid. Nu zijn voeten. Met zijn brede rug tegen de pakkist, steunend, leunde hij naar voren eri prutste aan knopen die hij alleen maar kon voelen. Ze hadden hem goed vastgebonden, 'maar toen zijn vaardige vingers de eerste knoop hadden ont ward, was hij spoedig in staat zich van het tweede touw te bevrijden. Rechtop zittend wreef hij de bloedcirculatie terug in zijn pijnlijke polsen waarna hij voorzichtig opstond met een hand plat boven op de kist. Hij voelde zich stijf en ver krampt, maar toen hij zijn benen afwisselend boog en strekte- voelde hij z'n krachten terugkeren. Voor wat hij zou gaan doen had hij kracht en goed gecoördineerde spieren nodig. 50 Het laatste wat hij deed was zijn vingers in elkaar strengelen en ze kneden en strekken. Die handen zouden ook erg belang rijk zijn. Zijn ogen waren nu goed gewend aan de duisternis in het ruim en hij kon vaag de ijzeren leuning van de trapladder onderscheiden die naar de deur voerde. Wat hem de meeste zorgen baarde waren zijn bespijkerde schoenen schoenen die van groot belang waren voor het geaccidenteerde terrein van Zervos, maar ongeschikt voor het geluidloos beklimmen van ijzeren treden. Wanneer hij zou proberen op de zolen te lopen zou hij misschien uitglijden, dus besloot hij iets meer tijd ervoor te nemen en een geruisloze nadering boven al het andere te laten prevaleren. De koude leuning vastgrijpend til de hij zijn rechtervoet op en zette hem voorzichtig neer en hij liet pas z'n volle gewicht er op rusten, toen hij de trede onder z'n schoen voelde. Het was een pijnlijke langzame beklimming en hij was nauwelijks halverwege toen hij zweet op zijn voorhoofd voelde, wat eerder werd veroorzaakt door zijn zorg dan door vermoeidheid zijn zorg dat de wachtpost zich van de deur zou verwijderen. Door het licht in de gang kon hij het kortgeknipte, blonde haar achter in de nek zien en een klein stukje van het grijze veldtenue. Hij werd zich opeens bewust van een zware stilte in het ruim de ratten hielden zich rus tig en luisterden naar zijn bedachtzame voetstappen, die het platform naderden, alsof ze instinctief de spanning en het ge vaar voelden. Hij klom verder en omdat het licht, dat door de patrijspoort viel nu sterker was, kon hij de randen van de treden zien en de uitsteeksels in het ijzer die dienden om de treden minder glad te maken. De nek van de wachtpost be woog zich van de deur af en Grapos' hand verstarde op de leuning. Als de deur nu open zou gaan was hij nog minstens zes treden onder het platform. Zijn hand ontspande zich toen de nek weer zichtbaar werd: hij was alleen maar wat gemak- keiijker gaan staan. Grapos begon weer te klimmen en hij was nu dichtbij genoeg om te kunnen zien dat de deur stevig gesloten was. Alleen de vrees dat de deur was aangedrukt en er nog een smalle kier was waardoor geluid kon dringen had zijn bestijging van de ladder zo voorzichtig gemaakt. Nu de stalen deur goed gesloten was zou geen enkel geluid van het ruim kunnen doordringen tot in de gang en dat was ook be langrijk voor het plan dat hij wilde uitvoeren. Er zou veel van afhangen hoe de wachtpost zijn geweer vasthield. Hij be reikte het ruime platform, dat omgeven was doorheen dunne leuning en veegde zijn vochtige handen af aan zijn broekspij pen. Handen die op het verkeerde ogenblik uitgleden konden hem z'n leven kosten. De deur ging naar binnen open en bij het openen moest een deurkruk naar beneden worden geduwd. Maar voor hij de kruk naar beneden drukte zou Grapos graag wat meer zeker heid hebben, dat er buiten de wachtpost niemand anders in de gang was. Hij keek snel door het glas tussen de nek van de wachtpost en de rand van de. patrijspoort; het uitzicht was beperkt en hij zag slechts enkele decimeters verlaten gang Hij zou het erop moeten wagen. Als er een tweede Alpenkorps soldaat verscheen op het verkeerde ogenblik zou het met hem gedaan zijn. De scharnieren bevonden zich aan de rechter kant, dus ging hij links van de deur staan. Zijn hand rustte op de stalen hefboom die hij oneindig langzaam en met uiterste omzichtigheid naar beneden begon te bewegen. De ge ringste trilling van de deur, het minste piepende geluid van de kruk zou de wachtpost waarschuwen voor het gevaar dat hem bedreigde. Centimeter voor centimeter ging de kruk on- dei de druk van Grapos' hand naar beneden Toen stopte hij Wordt vervolgd HILVERSUM Op donderdag avonden kijken VPRO-leden bijna twee keer zoveel naar het televisie programma van de TROS als naar het programma van hun eigen om roep. Dit is gebleken bij een enquête. De in dit seizoen toegenomen be langstelling van de VPRO-leden voor de TROS betekende echter geen ver mindering in de belangstelling voor de VPRO-programma's. Deze is "in termen van gemiddelde kijkdicht heid" gelijk gebleven. De VPRO en de NCRV blijken ove rigens de meeste "beginselvaste" le den te hebben. Van de VPRO is 65 procent uit ideologische overwegingen lid. Slechts 11 procent van de VPRO- leden bleek al "jarenlang" de uitzen dingen van zijn oVnroep te volgen. MARY PERKINS Kareltje Knetter en de blauwgeruite kiel 57. Weldra schoten ook de eerste bliksemstralen langs alles heen en de don der rommelde angstwek kend. Het was dan ook lou ter toeval dat smidje Ver holen en zijn knechtje dat kleine huisje ontdekten, dat verweerd en moe van ou derdom tegen een duin ge leund stond. „Daar!" rie^ de smid. „Daar is onderdak te vinden! Er op af, Karel tje! De bewoners zijn thuis, want het licht is aan!" Binnen in het huisje was ook enige activiteit te be speuren. want de bewoner van dit stulpje stond voor de ramen en keek naar bui ten. Natuurlijk herkennen wij in deze markante figuur onmiddellijk de handelaar in antieke rariteiten. Ouwe Murk. „Kijk toch'es an," mompelde Murk. „Daar ziet ik zowaart een paar vreemde snijbonen dwars door het noodweert lopen. Ze kommen recht op mijn woning af. Die kant ik natuurlijk niet buiten laten staan. Doet je deur open, Murk, en laat zien, dat je een gastvrije zeeman bent." Doch toen ging er plot seling een klein lichtje branden in de oude hersenen van Murk. „Nee maar, as- je-me-nou!" riep hij verbaasd uit. „Da's die kleine snijboon, die de blauw-ge- ruite kielt van mijn hebt gekocht. Ja, hoor, dat is hem. Ik herkent hem zo vast als een huis. Jonge, jonge, jonge, wat zal die nat wezen ondanks zijn dikke duffelt. En die mijnheer daar bij hem, dat is zeker zijn vadert." Murk open de nu onmiddellijk de deur van zijn gastvrije huisje en de twee natte ratten kwamen binnen. „Even voorstellen, meneer Murk!" lachte Kareltje. „Dit is de heer Verholen, smid te Rijkhuyzen. Hij is zogezegd mijn baas." „Dank U wel zeer aangenaam," lispelde Murk. „Maar gaat U toch zitten allebei. Kent ik U dienen met koffie?"

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13