EHBO Hazerswoude heeft mini-GGD Oud-minister Schut wil hearing Leidse Baan niet leiden Provincie wil geen discussie vlak voor beslissing OPRUIMING W. J. ZIRKZEE B.V. A.C.T. GEMEENTE LEIDERDORP Ds. J. C. J. Kuiper - /Uir.- overleden "««-p L«ids- Vanavond alleen tegenstanders Leidse Baan aan het woord in Diligentia Tandarts J. Guijt De Nieuwe Leidse Courant een BEZORGER woningbouwver. SPINOZA geen spreekuur Bankstel bekleed met draion ribstof NIEUWE MEUBELEN 100 BANKSTELLEN Alles voor halve winkelprijs NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 JANUARI li t NOORDWIJK De raadsvergade ringen ter behandeling van de be groting 1971 worden gehouden op maandag 28 en dinsdag 29 februari. HAZERSWOUDE De „mini-GGD" van de Hazerswoudse Rijndijk. Dit predikaat mag de plaatselijke af deling van de EHBO met recht voeren! In 1971 rukte de ambulan- ceploeg tachtig maal uit om negen entachtig slachtoffers naar een van de ziekenhuizen in de omge ving te vervoeren. Een jaar daar vóór ging de ziekenwagen van de Rijndijkse EHBO drieënzestig maal uit de startblokken, om zevenent achtig slachtoffers (de meeste van het verkeer) te bestemder plaatse te brengen. Secretairs/penning- meester W. Hermenet: „Wij zijn er vior hulp bij ongevallen, voor de haastkwarweitjes zogezegd." Op voorstel van de toenmalige bur gemeester van Hazerswoude L. J. den Hollander, werd in 1950 aan de Rijndijk een EHBO-afdeling op gericht. Tot grote vreugde van de ze „vechter voor de EHBO", nu burgemeester van Leerdam, begon het met deze eerste-hulpdienst te draaien (35 leden). Een van de mannen van het eerste uur: de heer T. Vet, ambtenaar bij 's rijks belastingen. Vanaf de start een be stuursfunctie bekleed hebbend, kreeg hij in 1953 de voorzittersha mer in handen. Deze voorzitter, een EHBO-voor vechter in hart en nieren, weet zich in het dagelijks bestuur om ringd door keurmeester W. Herme net a ls secretaris'penningmeester en bouwvakker G. Meijer als alge meen commissaris. Het ledental (per 31 december jongstleden 45) staat er borg voor, dat de vele werkzaamheden van de afdeling, die zich vaak ziet geconfronteerd met verkeersongevallen op de Rijndijk, niet steeds op dit trio al leen neerkomen. We hebben de EHBO van Hazers- woude-Rijndijk betiteld met de „mini-GGD". En dat zit 'm in het feit, dat deze afdeling sedert 14 september 1967 in onze streek een unieke positie inneemt door zelf de zieken te vervoeren, met een eigen ambulance. Voorzitter Vet: „In fei te begon het al in 1956, toen we met een karretje achter een brom fiets of achter een motorfiets naar de onheilsplekken reden". In 1967 toog het bestuur van de EHBO naar het gemeentebestuur voor het lospeuteren van een financiële bij drage inzake de aanschaf van een nieuw karretje. De besprekingen hadden tot resultaat, dat de ge meente Hazerswoude besloot tot aanschaf (en financiering) van een tweedehands ambulance, die op 7 april 1971 werd vervangen door een andere, eveneens tweedehands ziekenauto. Opdracht voor de eer ste helpers: de eerste hulp onder al le omstandigheden aan mensen in nood verlenen èn de ambulance bemannen. Opleiding BESTEMMINGSPLAN "ESSENPARK 1968" De burgemeester der gemeente Leiderdorp maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat onherroepelijk is ge worden de door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland bij besluit van 20 oktober 1971, G.S. nr. 298. verleende goedkeuring aan het bij raadsbesluit van 7 juni 1971, nr. 190, vastgestelde bestemmingsplan „Es- senpark 1968". Het voormelde bestemmingsplan ligt ter gemeentesecretarie af deling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage. Leiderdorp, 20 januari 1972. De burgemeester van Leiderdorp, M. A. van der Have. N B. Het bestemmingsplan „Essen- park 1968" wordt omgrensd door de Munnikenweg, de Persant-Snoep- weg en de Hoogmadeseweg. kunnen worden doorgezonden naar het ziekenfonds of verzekerings maatschappij". Samenwerking Neemt de EHBO-ambulance van Ha- zerswoude-Rijndijk een concurren tiepositie dn ten opzichte van de particuliere vervoerders uit Leiden, Alphen en andere? Voorzitter Vet: „Nee, in geen geval, de samenwerking is juist uitste kend! We brengen de patiënten alleen maar naar het ziekenhuis. Ons werk moet louter worden ge zien als hulp bij ongevallen." Voorbeeld: de Rijndijkers waren onderweg naar een ongeval te Ha- zerswoude-dorp en werden op weg daar naartoe geconfronteerd met een ander ongeval. Het slachtoffer van het laatste ongeluk werd door de eerste helpers op „hun" bran card gelegd, om daarna in de toen gearriveerde ambulance, die uit Alpen was opgeroepen, te worden gedragen. De ambulance, waarin twee patiënten liggend en één half liggend of zittend kunnen worden vervoerd, kent overigens zelf 'n verpleger in de persoon van de heer S. van Vliet. De drie dagelijk se bestuurders unaniem over deze garagehouder, die zijn bedrijf uit Rijndijk-oogpunt bezien zeer cen traal heeft: „Die samenwerking is geweldig!" Ze zijn het er ook over eens, dat al het werk valt of staat door de activiteiten van de centra le post. Door toedoen van deze mensen, die hun werk ook weer pro Deo doen, kan de EHBO van de Rijndijk zowel mét als zonder ambulance zeer snel in actie ko men. Burgemeester en wethouders van Hazerswoude hebben zich in prin cipe bereid verklaard mee te wer ken aan de totstandkoming van een gemeenschappelijke regeling inzake het ambulancevervoer. Maar zij willen slechts dan mede werking verlenen, indien de post die nu in Hazerswoude is geves tigd, gecontinueerd wordt; „de aanwezigheid van de EHBO-wagen Ontbreken hoor en wederhoor gaf doorslag (Van onze redacteur prov. staten) DEN HAAG De hearing over de Leidse Baan, omstreden weg verbinding tussen Leiden en Den Haag, die vanavond in Diligentia in Den Haag zou worden gehouden, zal veel aan belang inboeten. Oud-minister ir. W. F. Schut, die als voorzitter deze vergadering zou leiden, heeft op het laatste moment meegedeeld dat hij deze taak niet op zich zal nemen en zich wil terugtrekken. Evenzo trekt het Instituut voor Stad en Landschap en waarschijnlijk ook iiet Neder lands Instituut voor Ruimtelijke Ordening de avond zou onder auspiciën van deze instituten worden gehouden zich terug. Veertien personen uit Hazerswoude -Rijndijk on Koudekerk aan de Rijn hebben een speciale opleiding gekregen voor hun ambulancetaak. W. Hermenet: „Vereist hiervoor is, dat de EHBO'ers al enkele jaren praktijk achter de rug hebben en de werking van de ambulance en daarin aanwezige materialen van binnen en buiten kennen." Belangrijke bezigheid van de zieken verzorger in de ambulance is onder meer: een voorlopige diagnose stel len en, een psychische factor, het slachtoffer afleiden, indien dat bij kennis is. Wat de bemanning van de ambulance betreft kent de EH- BO-ambulanceploeg, die uit louter vrijwilligers bestaat, géén proble men. De heer Hermenet, die zijn werkzaamheden in eigen woon plaats heeft .tekent voor de organi satie tijdens de werkuren en char tert een aantal damesleden, wan neer de centrale post alarm heeft gegeven. In hun vrije tijd en tij dens het weekend zijn de andere dagelijkse bestuurders, die buiten Hazerswoude werken, ter beschik king. „Een vaste regeling van dienst ken nen we niet", aldus voorzitter Vet, die enorm gecharmeerd is van de samenwerking met politie en art sen. Hij wil ook kwijt, dat er ter plaatse misverstanden bestaan om trent de toezending van rekeningen van vervoer door de ambulance. „Wij doen alles op vrijwillige basis en willen er geen cent voor heb ben. De gemeente Hazerswoude, die het ambulanceproject finan ciert, stuurt deze nota's; die weer Reden voor deze handelwijze is dat aanvankelijk gesuggereerd was dat de provincie haar standpunt cck zou komen uiteen zetten voor de Leidse Baan, terwijl de werkgroep Milieubeheer van de rijksuniversileit te Leiden zijn bezwaren tegen dit plan naar voren zou brengen. Nu blijkt dat de provincie reeds in het begin heeft meegedeeld dat hiervan geen vertegenwoordigers zouden ko men, zodat alleen de tegenstanders van de Leidse Baan in Diligentia aan het woord zouden komen. Om- r\ 11 tegen de Leidse Baan en c J staat was om tijdig de gei dat hierdoor de hearing een een zijdig karakter zou krijgen, wat oud minister Schut en de beide intlituten niet aanvankelijk bekend was, heb ben zij hun medewerking aan c'fze avond opgezegd. PRE-ADVIEZEN Hierdoor heeft deze avond veel aan waarde ingeboet omdat met beide stellingen verdedigd ouden worden. De werkgroep Milieubeheer heeft deze week nog getracht de actiegroep „Leidse Baan-Nu" als gesprekspartner uit te nodigen. Toen deze groep vernam dat de werk groep reeds uitnodigingen had ver stuurd, vergezeld van pre-adviezen tegen de Leidse Baan en de actie- niet in tijdig de genodigden schriftelijk pre-adviezen vóór de Leidse Baan te doen toekomen, heeft deze groep besloten geen medewerking aan deze avond tc ver lenen. Dit alles heeft tot gevolg dat van avond in Diligentia alleen maar tegen de Leidse Baan gesproken zal worden en er geen discussie kan zijn, door de afwezigheid van de oppo nenten. NIEUWKOOP De gemeenteraad komt dinsdag 25 januari om 8 uur bijeen. De agenda vermeldt onder meer de vaststelling van het voorbe- reidingsbesluit „Dorp en Nieuwveen- seweg", verhoging personele belas ting, vaststelling bedrag per leer ling gewoon lager onderwijs 1972, stichting rJc. basisschool in „Bouw- lust" en bouw openbare basisschool. Per 1 juni worden de opcenten voor de personele belasting verhoogd van 200 tot 300. De openbare lagere school „Pieter de Graaf" heeft negen klassen, waar van zes in het gebouw aan de La- rixstraat en drie dn de dependance aan de Lindenlaan. Het aantal leer lingen bedroeg per 16 september 320 en verwacht wordt dat het 1 augus tus zal zijn gestegen tot 361. Gezien de woningbouw in plan „Bouwlust" stellen b. en w. voor een zesklassige school te laten bouwen, waarin ook de dependance aan de Lindemaan kan worden onderge bracht. DEN HAAG In het Rode Kruis- ziekenhuis is gisteravond in de ouderdom van ruim 70 jaar overle den ds. J. C. J. Kuiper, emeritus predikant van dc Geref. Kerk van 's-Gravcnhage-West, een in vroeger jaren in prediking zeer bekend en een geliefd predikant. Ds. Kuiper werd 18 augustus 1901 te Utrecht geboren. Hij studeerde aan de Vrije Universiteit en aan vaardde 4 januari 193-1 zijn ambt te Oost en West Souburg. In 1934 ver trok hij naar Arnhem en op 24 sep tember 1941 deed hij intrede in Den Haag. In 1966 ging hij met emeritaat In de oorlogsjaren heeft ds Kuiper een leidende funktie bekleed in het verzet. Hij is ondermeer vice-voor- zitter geweest van het Interkerkelijk bureau voor de voedselvoorziening en de kleding en dekking, dat ook zorgde voor de slachtoffers van de ramp in het Bezuidenhout. Hij is voorzitter geweest van de Bond van Gereformeerde jeugdorga nisaties in Nederland, voorzitter van de Geref. Jeugd Centrale in Den Haag en bestuurslid van de HAJA. Zijn verdiensten vonden erkenning in de benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Afwezig van 22 januari tot 5 februari. vraagt voor Noordwijkerhout Zeer geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen afd. inspectie Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Lei den. Tel. 01710-31441 's avonds na 6 uur 01710-49129. (Van onze redacteur prov. staten) DEN HAAG De hearing over de Leidse Baan, vanavond in gebouw Diligentia in Den Haag, heeft bijna nog meer stof doen opwaaien dan de Leidse Baan zelf. Door het actieco mité „Leidse Baan? Nee!" waar de werkgroep milieubeheer van de Leid se universiteit een belangrijke rol in speelt, was meegedeeld, dat verte genwoordigers van dc provincie deze avond zouden bijwonen om daar hun standpunt voor deze omstreden weg verbinding uiteen tc zetten, terwijl door de actiegroep bezwaren zouden w-orden aangevoerd. Op grond van deze mogelijkheid dat beide partijen hun zegje konden doen had oud-mi nister Schut zün medewerking als voorzitter van de hearing toegezegd. Nu is echter gebleken dat het col lege van gedeputeerde staten van Zuid Holland aan de uitnodiging om te komen geen gehoor wil geven om dat zij het „in dit stadium niet ge wenst achten nu de provinciale sta ten op 27 januari over de Leidse Baan moeten beslissen aan de hand van door het college van gs afgeronde stukken op enigerlei wijze deel te nemen aan de door de aktiegroep voorgenomen voorlichtingsavond". Hierdoor is de mogelijkheid van een werkelijke discussie door beide partijen onmogelijk geworden en heeft ii. Schut zijn medewerking op gezegd. Ook het Instituut Stad en Landschap onder wiens auspiciën o.a. deze avond zou worden gehouden wenste niet meer hieraan mee te werken. BERAAD Vanochtend is door het Nederlands Instituut voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting, dat ook zou meewerken aan de hearing, hierover beraadslaagd, mar er kan nog niet worden bekendgemaakt of het lnsti- Vil tb ROELEMSTREEK LISSE Met zeer grote belang stelling van de zijde der ouders heb ben de meisjesvereniging „Klein in Kracht" en de knapenvereniging „Sa- muël" der Geref. Gemeente hun ge zamenlijke jaarvergadering gehouden in de zaal van het Verenigingsge bouw aan de Crocussenstraat. Deze avond werd geleid door de jeugd- ouderUng der Geref. Gemeente, de heer B. N. de Jongh, die aan het be gin van de avond aan de jeugd de jeugdige Samuel ten voorbeeld stelde die re-eds op zeer jeugdige leeftijd In de tempeldienst werkzaam was in een tijd van grote vervlakking. Hij hoop te, dat de jeugd door grondige stu die van de Bijbel mag opgroeien tot goede leden der kerk en volgelingen van Jezus. Van het verenigingsleven kreeg men een goede indruk door hetgeen deze avond naar voren werd ge bracht op het gebied van bijbelstudie en geschiedenis van kerk. land en volk. Er was ook een muzikaal gedeelte, met zang, blokfluit en orgel. op de huidige standplaats achten wij absoluut noodzakelijk." Aan de EHBO'ers van de Rijndijk, die eind van dit jaar weer een cur sus voor beginners op stapel zetten, zal het niet liggen, die wagen moet worden bemand en wanneer eerste hulp wordt ingeroepen. RIJNSBURG De 81-jarige heer G. M. de H. uit Rijnsburg liep giste ren na een ongeval aan de Noord wij kerweg ter hoogte van het Noord einde hoofdletsel op. De man reed op zijn fiets de Noordwijkerweg op en verleende geen voorrang aan een 36- jarige automobilist uit Noordwijker hout. Hij moest naar het AZ worden vervoerd. Het bestuur van de houdt vrijdagavond a.s. JAN EN AREND HARTEVELD 55 JAAR GETROUWD KATWIJK Zaterdag is het 55 jaar geleden dat Jan Harteveld (76) en Arendje van Duin (73) in hef hu welijk traden. Velen zullen hen kennen van het Zee- en Zonnebad, dat zij jaren exploiteerden. De bruidegom, van oorsprong Scheve- ninger, kwam in de eerste wereld oorlog als soldaat naar Katwijk en leerde zo zijn vrouw kennen. Na eerst een tijd gevaren te hebben kocht hij in 1937 het Zee- en Zon- nebad. In 1953 was het hele zee- en zonne bad weggespoeld tijdens de febru- ari-storm, herinnert het echtpaar zich. Dankzij de medewerking van de aannemers Van Duyvenbode en Dubbeldam en de gemeente kon de burgemeester op 3 mei van dat jaar een nieuw zee- en zonnebad openen, dat binnen onbegrijpelijk korte tijd was gebouwd. Zomers dreef het echtpaar het Zee- en Zonnebad en 's winters voer de heer Harteveld op de koopvaardij. In 1963 heeft zijn zoon het Zee- en Zonnebad overgenomen. Het echtpaar kreeg zes kinderen, vijf dochters en een zoon. Er zijn acht tien kleinkinderen en veertien ach terkleinkinderen. tuut zyn medewerking zou opzeggen. Toch gaat de avond door, zo werd meegedeeld door de werkgroep mi lieubeheer, maar deze zal meer het idee van een lezing krijgen, door het ontbreken van een gesprekspartner. De werkgroep betreurde het bijzon der dat noch door de provincie noch door de actiegroep „Leidse Baan-Nu" positief was gereageerd op de uitno diging. De werkgroep zei het gevoel te krijgen dat de voorstanders van de Leidse Baan zo vlak voor de staten vergadering waar de beslissing zal vallen, een confrontatie uit de weg gaan. KO&fffis Co-op vraagt voor de be dieningsslagerij in de Super markt een goede verkoopster 18 jaar. Aanmelden: kan toor Rooseveltstraat 12a, te lefoon 41045. Vind je het leuk om met veel publiek om te gaan Co-op vraagt voor haar be dieningsgroentewinkel, Vijf Meiplein 82 een jonge ver koopster, 16 jaar. Aanmel den in de winkel. Groente en fruit verkopen is een interessant vak. Bij Co-op is ,er een plaatsje vrü leeftijd 16 jaar. Aanmel den bij Dhr, van Beek, Vijf Meiplein 82. Als je verkopen als een sport beschouwt, kun je te recht in de slagerij van de Co-op als verkoopster, leef tijd 18 jaar. Aanmelden: Rooseveltstraat 12a, telefoon 41045. Co-op vraagt voor haar groentewinkel, Vijf Meiplein 82 enige flinke verkoopsters 16 jaar. Aanmelden bij de filiaalleider Dhr. van Beek. Welke ervaren kookster kan onze bejaarden lekker laten eten? Wisselende dien sten. Tevens gevraagd werk ster voor hele dagen. Aanm. directie Tehuis, Kaarsen makerstraat 7. Gevr. net winkelmeisje, v. d. Anker, Voorstraat 66, Katwijk aan Zee. Tel. 01718- 16537. Thuiswerk: Typisten ge vraagd in het bezit van eigen machine voor het typen van min. 2500 adres sen per week a ƒ21.per duizend. Getypte brieven aan Letter T, Postbus 42, Leiderdorp. Wij kunnen jongen9 plaat sen v.a. 18 jaar. Aanmelden dagelijks Wasserij Nooitge- dacht, v. d. Valk Bouman- weg 184, Leiderdorp. Gevr. leuk, vlot meisje voor winkel en huish. 5- Daagse werkweek. Banket bakkerij Kraaij, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 20. Tel. 01710 - 52858. Pompbediende gevraagd. Wij zoeken een net persoon voor de benzine verkoop cn bijkomstig service- en ga- ragewerk. Ervaring als zo danig of bekendheid met de garagebranche is wel vc-r- eist. Autobedrijf Broertjes, Datsun dealer, Vrije Merk benzine, Hoofdstraat 158, Sassenheim. Tel. 02522-12921 Personeel aangoboden Groepsleider 26 jaar, Ned. Herv., zoekt werkkring in een bij voorkeur Prot. kin derhuis bij groep oudere jeugd. Br. onder nr. R 9753 bur. v. d. blad. Werkster biedt zich aan voor een of meerdere och tenden per wieek. Niet in schoolvakantie. Br. onder nr. 5452 bur. van dit blad. Student zoekt werk voor 2 a 3 dagen in de week. Tel. 01710-43177 Auto's en motoren V.d. Berg koopt ook uw auto, mits deze in goéde staat verkeert. Aanbiedingen ook na 18 uur, Lage Mors- weg 67, telefoon 30692. □ATSUN dealer AUTOBEDRIJF BROERTJES, SASSENHEIM 02522-12921 Wie weet een defecte 2 CV of besteleend voor mij te koop? Voorkeur bouwj. '66, '67, '68. Tel. 010-28.36.03 (tussen 18.00—20.00 uur). 5 autorijlessen v. ƒ27,50. Vervolg- en losse lessen ƒ9 B.T.W. inbegrepen. V.W. autorijschoolcombinatie „De Centrale", Leiden: Hoge Rijndijk 106, tel. 34255, Kat wijk: Boslaan 243, tel. 71777, b.g.g. 72526, Alphen a. d. Rijn: Seringestraat 66, tel. 91737. Ford Transit 1968 met ruiten en uitneembare bank. Prijs 1250,—. Financ. mog. Rhijngeesterstraatweg 92 te Oegstgeest. Tel. 50401. Te koop gevraagd loop-, sloop- en sehadewagens van af het bouwjaar '60. Tel. 010- 278976 Te koop VW model '64. Vraagpr. 650.—. Tel. 01718- 72207 na 6 uur. Vauxhall Viva, kleur zil vergrijs met nieuwe motor 1969 3500.—; Simca 1301 1969 en 1968 2500,— en 3000.Diverse Simca's 1100, zowel luxe als station car 1968-1969 en 1970 vanaf 3000.—; Citroën CV 4 1971 17.000 km. gereden, kleur rood 4000,Citroën Dyane, gave auto 1968 '2000,Wij zijn ruim ge sorteerd in kleine zuinige auto's. Breng een bezoek aan Geenjaar Autobedr. Utrecht se Veer 3. Tel. 44084-30794. Volkswagen 1300 de Luxe weinig bereden 3500, Volkswagen Variant Combi 1968 2750,—; Volkswagen 1200 In zeer goede staat 1968 f 2500.Daf 44 met schuif- dak 50.000 km. 1967 2250,—; Ford 15M 1969. kleur wit. 35.000 km. 3750,—; Ford 12M nw model 1968 2650. Ford 17M nw model type 1968 3000,Ford Turnier stationcar 1967 2000, Geenjaar Autobedr. Utrecht se Veer 3. Tel. 44084-30794. Opel Kadett Ralley sport wagen type 1968 3250,—; Opel Kadett coupé fastback, kleur rood 1969 4500.—; Opel Kadett de Luxe 1969 goud brons 4100,Opel speciale aanbieding NU 1250.- DIDAS DEKENS 150x220 van é>9,50 nu 39.95 AaBe DEKENS 150x220 van 105.— nu 69.50 ZAALBERG DEKENS 150x220 van 72.75 nu 49.50 DRALON DEKENS 150x220 van 69.50 nu 39.95 GESTIKTE DEKENS (2- en 1-pers. van 79.— nu 34.50 POLYETHER MATRAS 80x190 van 95.— nu 79.— POLYETHER MATRAS 80x190 van 125.— nu 89.50 COUPONNEN VINYL EN NAALDVILT 50% KORTING COUPONNEN OVERGORDIJNEN 50% KORTING KLEEDJES 40x70 slechts 2.50 GORDIJNSTOF van 8.95 nu 4.95 DONDERDAG KOOPAVOND INTERIEURVERZORGING ZEEMANLAAN 22 LEIDEN TELEFOON 42627 Rekord 1700, radio, vinyl dak, 1970 5500,—; Ford Capri 13001969, kleur wit 5500.—. Bovag-garantie en keuring toegestaan. Geenjaar Auto bedr. Utrechtse Veer 3. Tel. 44084-30794. Fiat 850 special, kleur wit 1970 3500,—; Fiat 850 Special, kleur rood 1969 3200,Fiat 850 de Luxe, kleur rood 1968 2000 Fiat 124, kleur groen 1 3500,—; Fiat 500 type 1970 15.000 km. gereden 2250, Deze auto's worden verkocht onder Bovag-garantie. Geen jaar- Autobedr. Utrechtse Veer 3. Tel. 44084-30794. Goedkope inruil auto's in goed bruikbare staat, let op! Simca 1000 type 1968. zui nig 4 drs wagentje 1800, Simca 1000 1965 in goede staat, slechts 600,2 Austin Seven 1965 en 1966 vanaf 700,—; Renault 4 L Export type, eind 1967 1250,en nog vele andere goedkope inruilertjes bij Geen jaar Autobedr. Utrecht se Veer 3. Tel. 44084-30794 Te huur aangeboden Aangeboden per 1 febr. grote zolderkamer met slaap kamer en keuken voor net werkend meisje. Tel. 30659 na 7 uur. Onroerend goed Woonhuis te koop te Leiderdorp. Zuilenstein 7, voor- en achtertuin. 6 kaïmers. Zaalberg o.g. Leiden. Tel. 01710 - 25828. Voor reparatie, winter- beurt, stalling enz. van elk merk buitenboordmotor Mercury-Hoofddealer Firma Dik Schellingerhoudt, Hoo- gewaard 64 en 82. Koude kerk a. d. .Rijn, tel. 01714- 2408 en 2260. Te koop fox terriers, dwergpoedeltjes, zwart en zilvergrijs en lang en kort- harige teckeltjes en cocker spaniels. Siecker, Wasbeek- laan 17, Warmond. Speciale aanbieding Hang-legkasten, linnen kasten, wandstijlmeubelen, keukenkasten, keukens, slaapkamers .en bureaus. Enorme sortering. Ultra mo dern! Niet duur! De Kasten- ecialist, Hoogl. Kerkgracht •49, hoek Nieuwstraat, te lefoon 01710 - 33078. Bloem-, groente- en tuin- bouwzaden, rieken, schop pen. graven, tuinbanken, tuinstoelen, parasols en al les voor uw tuin. W. P. Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 7-11, Leiden, telefoon 26627. Gebroken ruiten, glas-in- lood-reparaties worden door mij met spoed hersteld. Glasreparatiebedrijf D. Gal- jaard. De Sitterlaan 76, tele foon 32916. Goedkope kunststof keu kenaanrechten met roestvrij stalen blad. H.K.F., Oude Vest 181, telefoon 22908, 's zaterdags gesloten. Te koop 12 speelfilms 8 mm. ƒ200,-. Telefoon 070- 652405 of 111097. Ontvetting»- en vermage ringsthee, 2 maal daags een kopje trekken als thee, en u slankt af, 100 gr. voor f2,95 bij drog. Boerhaave. Haar lemmerstraat 68, Leiden. Help de buitenvogels, tuinvogelvoederhuisjes v.a. 19,85, hanghuisjes 15,90, muurhuisjes 11,90, mezen- kastjes v.a. 1,95, plastic raamvoederhuisjes 3,75, voe derhuisje met beugel voor balkon 18,75, voedertafels 19,85, alles bij Vlieland, Nieuwe Rijn 50, Leiden. Buitenvogels in nood, strooizaa'd 0,75, groot pak 1,35, ongebrande pinda's 1,00, pindastrengen 0,95, grote zak gepelde pinda's 2,00, pinda houder 2,95, kokosnoten 1,75 5 vetbollen 1,25, afdakje met verschillend voer 2,99. Vlie land, Nieuwe Rijn 50, Leiden Volière-verwarmers al v.a. 12,99 in een speciale winter- aanbieding. Verw. drinkauto- maten voor 19,75. De zoge naamde Elstein donkerstra- lers v.a. 18,40 met reflektor. Vraag raad en daad bij Vlie land, Nieuwe Rijn 50, Leiden Brood niet weggooien, maar even by ons langs brengen. Deze zware winter periode brengt vogels in moeilijkheden. Wij stellen het brood de Leidse Vogel-K wacht ter beschikking. Bren- gen bij Vlieland, Nieuwe!" Rijn 50, Leiden. W IJs, sneeuw, narigheid,''' koop bijtijds een sneeuw-k' schuiver, diverse prijzen 6,75, 12.60, 29,50. Zakken met stoepenzout voor 2,40 4,30. Koop nü; straks is alles uitverkocht. Vlieland, Nieu we Rijn 50, Leiden. 6 Plm. 5000 Heugafclttegels, even gebruikt op 'n tentoon stelling. Praktisch nieuw. Prijs per stuk ƒ4,95. Raap horstlaan 58, Den Haag. Tel. 070-652773. Naaimachines: Opgelet Moderne zig-zag naaimachi nes (demonstratie-modellen), Bijna nieuw 175,-, 195,-, 215,-. Volle garantie, gratis les. Zien is kopen. Moderne electr. naaimachines 75,-, 95.-, 115.-, 135,-. Demon stratie ook aan huis. Heren straat 23, Leiden. Tel. 01710- Reparatie van antieke meubelen, houtsnijwerk enz. Fa. Hans J. Finger, atelier van oudambachtelijke kunst, restauratie van antieke houtwerken. Leiden, tele foon 01710 - 42926. Paraplu-reparatie (ook opvouwb.wandelstokken, invalidestokken, rubberdop- pen. Reparaties worden al-W leen aan de zaak aangeno-41 men. Paraplu-magazijn Van Oerle, Haarlemmerstraat no. 95. tii Vakkundige reparaties aan kunstgebitten, binnen enkele uren gereed. C. van Berge Henegouwen. Vronkenlaan w 23, geen filialen. Bereikbaarvc met 40 en 15. Zijlkwartier,W telefoon 33361. Bi Verkoopkantoor van liquidatie- en faillissementspartijen heeft a.s. zaterdag verkoop yan grote partij RUNDLEDER. KLASSIEK en MODERN Joh. van Oldenbarnevcldtlaan 20, Berkel (Z.H.) (100 meter voorbij politiebureau) Alles wordt thuisbezorgd Verkoop van 8-18 uur. Telefoon 01891-4913.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4