>ezin uit kraakpand op straat Kozakken namen afscheid ii WEEKAGENDA Leidens kleinste fabriek. Hondevuil bederft milieu Gemeenschappelijke Luthers- Geref. diensten in Leiden Op Schuttersveld plaats voor 5000 werknemers Inbraken aan Sijpestein Burgerlijke stand van Leiden r/i LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 JANUARI 1972 E1DEN Gistermiddag om half drie kwam de deurwaarder, geas sisteerd door een aantal politie agenten de familie Van der Bom ,uit een gekraakt pand aan de Se ringenstraat 46 zetten. De hoofd figuren in dit menselijke drama waren de heer A. J. van den Born, zijn vrouw en een kind van ander half jaar. e familie Van der Bom maakte het de overheid niet makkelijk. Ruim een half uur hadden de autoriteiten nodig om in het huis door te drin gen. Tijdens de actie van de deur waarder was de spanning in het huis te snijden. Met gesloten gor dijnen en deuren zat de familie nerveus haar lot af te wachten. De deurwaarder wilde eerst door de voordeur naar binnen maar door de k LEIDEN Leiden maakt voor al de laatste maanden een bijna onzindelijke indruk. Hondedrek ai boel bezwaddert straten en plantsoe- ien, en vergalt het plezier van iet winkelen in de binnenstad. Ook in de buitenwijken schijnen de honden produktiever dan ooit. Lopen er nu meer honden los, of besteedt de gemeentelijke reini gingsdienst onvoldoende aandacht aan deze vorm van milieubederf? Hoe ergerlijk ook. het is niet al léén hondevuil, dat de straten een smerig aanzien geeft. Reinigingsdirecteur F. van Overmeire, zelf hondebezitter: .Die hondetroep, daar kunnen we eigenlijk maar weinig aan doen. Daar kan je niet tegenop werken. ~!r zijn duizenden honden, die op e meest onvoorziene tijden en plaatsen hun behoefte doen. Er wordt wel gezegd: Je moet het, die beesten in de goot laten doen. Maar dat kan óók weer niet, want daar stappen de mensen in en uit hun auto's. Je kunt wèl alle hon den leren waar ze het moeten doen. De honden zijn niet op de eerste plaats de schuld. Dat is de onwelvoeglijkheid van de honde bezitter. Er is eens geprobeerd, op voor beeld van andere plaatsen Delft geloof ik een „honden- toilet" te maken. Dat deed een dame uit het Morskwartier, die zich ergerde aan de hondc-uit- poj werpselen op het speelterrein te genover de Morspoort. Maar ook dat is op niets uitgelopen. De mensen waarderen het rei- nigingswerk ook niet. Ze willen voor het beheer of beter voor het herstel van het milieu geen of?°rs brengen. Financieel niet, maar ook elke andere inspanning is te veel. De heer Van Overmeire illu streert die instelling met een schrijnend voorbeeld. „Op ver zoek van de bewoners van de Arendshorst, hebben wc het ter rein rondom die eerste flat in de Mcrenwijk meermalen extra ge zuiverd. Dat moet je doen voor die pioniers, die toch al veel ontbe- ren moeten. Je kunt ze niet in de rommel laten zitten. Men had ge klaagd over de rommel. En terwijl de reinigers bezig waren, werd over hun rug een nieuwe lading vuil over een bal kon gegooid. Wat is dat toch voor een men- taliteit om buiten zijn eigen huis 1 de orde zó te verstoren! De heer Van Overmeire: „Er zijn dierenliefhebbers die wel een hond willen hebben maar het cr niet voor over hebben mee te lo pen als het dier moet worden uit gelaten. Wanneer iemand wel meeloopt en zijn hond toch zo maar wat laat doen, dan zou in principe onze reinigingspolitie kunnen optreden. Wij zjjn bezig die politie op een heel nieuwe leest te schoeien". Haar doeltreffendheid moet worden verhoogd. Wie de toenemende vervuiling van de stad niet onberoerd laat, moet wel tot de conclusie komen, dat een straffer optreden tegen de veroorzakers geboden is. Ge beurt dat niet, dan is de vervui ling ook met meer personeel en materieel niet meer in te dam men. 6 ;ta p a.i k degelijke vooroorlogse bouw van het huis moest men die in zijn sponningen laten zitten om hem niet helemaal te vernielen. De hele stoet ging toen via de brand- poort naar de achterkant van het huis. Daar vond men ook de deuren op slot. De keukendeur werd na tien minuten in zijn geheel uit de lijst gehaald. Men was er toen nog niet: ook de deur van de keuken naar de huiskamer moest eraan ge loven. Juist toen die aan de beurt was leef de het laatste sprankje hoop op. Een enveloppe van de gemeente gleed in de brievenbus. De enve loppe werd finaal aan flarden ge scheurd om zo snel mogelijk de in houd te kunnen vernemen. Alsof de 24-jarige chauffeur/expediteur tien jaar ouder werd, zó las hij de brief voor. Hem werd meegedeeld dat zijn inboedel direct na de ontrui ming moest worden weggehaald daar die anders op kosten van de eigenaar door de gemeente verwij derd zou worden. Toen was de kamer plotseling te klein om alle ongenode gasten te kunnen ontvingen. Voorop de deurwaarder die de heer Van der Born kwam aanzeggen het pand onmiddellijk te verlaten. Op de herhaalde vragen van Van der Born en een vriend óm papieren te tonen waarop staat dat hij bevoegd was het pand bin nen te komen werd niet ingegaan en werd gezegd dat dit niet nodig was. Toen werd de inboedel in no time de straat opgewerkt. In de miezerige regen stonden meevoe lende omwonenden alles gelaten aan ,te kijken. werd na een ruzie op straat gezet. Omdat het toch een dak boven het hoofd moest hebben trok het in het huis aan de Seringenstraat, nu drie maanden terug. 18 december kreeg de heer Van der Born een dagvaarding. Hij moest op 23 december voorkomen. Het vonnis werd dezelfde dag uitge sproken: het gezin moest er vóór 15 januari uit. De rechter heeft toen rekening gehouden met de om standigheden van het gezin door het met de kerstdagen en oud en nieuw nog in het huis te laten. Ook de deurwaarder heeft nog vier da gen clementie gegeven door giste ren pas te komen. Het huisje is eigendom van de woningbouwver eniging „Tuinstadwijk". nog even tijdens het openbreken van het huis met een kopje koffie werd gevierd, al was het met ge mengde gevoelens. Toen alles op de straat stond, zelfs de kolen haard werd brandend voor de deur gezet, volgde het gezin dat met een politieauto werd weggebracht. De reacties van de buren kwamen nu pas goed op gang. Een buurman kon van verontwaardiging bijna niet uit zijn woorden komen. „Op nummer 44 staat al langer dan twee jaar een pand leeg dat door een aannemersmaatschappij als pakhuis wordt gebruikt, en gemid deld staan hier huizen langer dan drie maanden leeg. Op dit moment minstens 8 huizen in deze buurt". De deurwaarder legde later uit dat de huizen allemaal een opknapbeurt krijgen en onmiddellijk daarna weer worden betrokken. De nieuwe bewoners van het pand, de heer en mevrouw Mieremet, brachten direct na de ontruiming hun goederen naar binnen. Me vrouw Mieremet stond in tranen alles aan te kijken: „Ik wist niet dat het zo erg was". Zij woonde vroeger in een oud huisje aan de Doelensteeg. Om medische redenen moest zij verhuizen .Zij had begin november het huis toegewezen ge kregen en zou er na een opknap beurt in gaan. Een groep van 25 vrienden en ken nissen van de onfortuinlijke bewo ner was van plan 's avonds een tent voor de familie op te zetten. De heer Van der Bom heeft samen met zijn vrouw en kind de nacht in het politiebureau doorge bracht. De politie heeft vanochtend geprobeerd contact op te nemen met de directeur van bureau huisvesting en wethouder Menken maar beiden waren toen niet te bereiken. De politie adviseert het gezin lijdelijk in huize „De Wekker" aan de Be- Yengracht te gaan wonen. Verjaardag De heer Van der Born behoorde gis teren eigenlijk feest te vieren, want het was zijn verjaardag. Hetgeen Geref. Gemeente in Ned. gaat naar de Koningskerk LEIDEN De Geref. Gemeente in Nederland te Leiden houdt in het vervolg haar kerkdiensten niet meer in het pand Hoge Rijndijk 24 maar in de Hervormde Koningskerk, Willem de Zwijgerlaan 177. Van het Jacq. Urlusplantsoen is een gele Fiat 85Ö gestolen. Ilct ken teken is: 24-93-RJ. Van de Branats- buyskade (bij het Jacq. Urlu: plant soen) verdween een Citroen DS. Het kenteken daarvan is: 35-91-AT. De ellende is op gang gekomen nadat het paar drie jaar geleden in het huwelijk was getreden. Besloten werd bij de ouders van de vrouw in te trekken. Vijf mensen moesten toen wonen in twee kamers aan de Korte Hansenstraat. Het pas ge trouwde stel kreeg de beschikking over zegge en schrijve één kamer tje van drie en een half bij vier meterToen er een kind kwam werd de verhouding met de ouders er niet beter op. Zeker niet toen bleek dat het kind lijdt aan astma tische bronchitis. Hoestbuien en andere gevolgen Van deze aandoe ning zorgden voor grote spannin gen in de twee leamertjes. Het duurde niet lang of het jonge gezin Zwem bad-discussie in Leidse raad LEIDEN De agenda voor de maandagavond 31 januari om half 8 'e houden raadsvergadering vermeldt onder meer de volgende punten: Beëdiging van het nieuwe raadslid, de heer J. G. P. J. Duivesteijri, opvolger van de heer Dirks; be noeming lid culturele raad, voorstel om de minister te verzoeken de open bare kleuterscholen aan de Duiven- bodestraat. Maresingel. Rijnsburger- singel en Sumatrastraat ook dit jaar nog te handhaven: bouw van een school voor openbaar basisonderwijs in het Morskwartier op een terrein aan de Agaatlaan - de kosten zijn geraamd op f 1,2 miljoen: pre advies van B. en W. op voorstel van het PAK inzake zwemaccommodatie; discussie over deelnota's gewest Leiden. Het prc-advies van B. en W. inzake het zwembadplan van het PAK is nog niet gereed, zodat wij nog niet kunnen meedelen wat het standpunt van B. en W. is. LEIDEN Na enkele samenspre- kingen van de kerkeraad van de Ge reformeerde Kerk met die der Evan- geliscn-Lulherse gemeente te Leiden is het nu formeel mogelijk geworden dat Gereformeerde predikanten voor gaan in de Lutherse kerk en omge- keerd. K.11Z16 Zondag zal in het kader van de gebedsweek voor de eenheid van de christenen ds. J. Bovenberg de prediking verzorgen in de Lutherse kerk en samen met ds. Happee het Heilig avondmaal bedienen. Een afspraak om eenzelfde dienst te houden in de Geref. Zuiderkerk is gemaakt voor 19 maart. De dienst van zondag begint om 10.15 uur. Bioloog op anti-Leidse-Baan-avond LEIDEN VOORSCHOTEN De bioloog H. A. Udo de Haas uit Leiden zei gisteravond op een PvdA-vergadering tegen de Leidse Baan in het Cultureel Centrum in Voorschoten, dat woning en werk dichter bij elkaar moeten worden gebracht. Hij berekende, dat op het Schuttersveld in Leiden geliefkoosd object voor plannen makers werkgelegenheid kan worden geschapen voor rond vijf duizend mensen. de Leidse Baan. Hij vond, dat het werk aan de Baan voorgoed moet worden gestaakt en dat de overheid haar hele ver voersbeleid moet ombuigen. „Maar de overheid ziet het landschap nog steeds als een koek, waarvan men plakjes kan afsnijden om er wegen van te maken", zo zei hij. De heer Dolman ziet in de Leidse Baan oen achterhaalde zaak. Het plan voor aanleg van deze provinciale weg is gemaakt in een tijd, dat werd aan genomen. dat de bevolking steeds meer bleef groeien en dat Den Haag steeds meer werkgelegenheid bood, terwijl het openbaar vervoer achter bleef bij de moderne ontwikkelingen. Drie sprekers vonden de Baan een complexe zaak; zij noemden deze weg onaanvaardbaar „omdat het land schap wordt geschonden en deze weg slechts ten dele een oplossing biedt voor de vervoersproblemen. In Lei den Komt een druk op Churchill-laan en Vijf-Meilaan en in Den Haag op Mariahoeve", zo luidde hun ver wachting. ACAD. EXAMENS LEIDEN, 14 januari Semi-artsex. Mej. M. Boxmeer (Reeuwijk), de heren D. E. Antvedink (Leiderdorp), P. E. F. Hou- wink (Lelden). B. Huisman (Vlaardingen), J. M. H. Moorrees (Oegstgeest), W. M L. C. M. Schellekens (Leiden). Artsxe. de heren L. J. Fijnvandraat (Dordrecht), E. F. H. J Gentis (Leiden), C. L. Koppert (Rotterdam), R. Kmfchof- fer (Oegstgeest)O. C. K. M. Penn (Lei den). En omdat het Schuttersveld vlak bij het station ligt, zou dat een ideale toestand zijn, aldus de bioloog, die met collega-bioloog drs. J. Menne- ma en Tweede-Kamerlid D. Dolman van leir trok tegen de in aanleg zijn- LEIDERDORP In twee panden aan Sijpestein is gisteravonu inge broken. De bewoners waren niet thuis. Uit het ene pand werd een geldkistje met een spaarbankboekje ontvreemd. Wat de daders uit het andere pand hebben meegenomen is nog niet bekend, daar de bewoners pas vandaag zouden thuiskomen De daders verschaften zich toegang door een keukenraam in te slaan. LEIDEN Gistermiddag zakte een 6-jarige jongen door het ijs in de vijver bij de Smaragdlaan. Een 26-jarige Amsterdamse timmerman liep de jongen, die drie meter van de wal in het water lag, achterna maar zakte zelf ook door het ijs. Beiden wisten ongedeerd de kant te bereiken. K. Brigadier Van Venetiën neemt afscheid NOORDWIJK Brigadier C. F. van Venetiën gaat per 1 februari het Noordwijkse politiekorps verla ten. Hy krygt dan functioneel leef tijdsontslag. De afscheidsreceptie vindt plaats op vrijdag 28 januari aan het politie bureau Oude Zeeweg 10. Van half LEIDEN Stampvol was gister avond de Stadsgehoorzaal. Deze geweldige belangstelling gold het Don Kozakkenkoor. dat bij zijn af- scheidstournee Leiden niet heeft overgeslagen. Vijftig jaar lang heeft Serge Jaroff zjjn beste krach ten gegeven aan dit door hem op gerichte koor van Russische sol daten. die na de ondergang van het Tsarenrijk in krijgsgevangen schap raakten. Ook nu stapte de kleine, kwieke di rigent nog met martiale pas om zyn „legertje" heen, de juiste toon hoogte aangevend eer hij met de rug naar het publiek het koor, twee-en-twintig man sterk, liet inzetten. Ik heb het met een beetje weemoed beluisterd. De zangers zijn, met Jaroff, vergrijsd, al hebben enkele jonge krachten opengevallen plaat sen ingenomen. En al drijft het ensemble nog steeds op een ijze ren discipline en een geweldige traditie, de sporen van een zo lan ge „diensttijd" lieten zich soms duidelijk waarnemen. De warme, zangerige klank had vaak het veld moeten ruimen voor een wat ge forceerd aandoend volume, vooral in de militaire liederen, die overi gens met veel verve werden ge bracht en een warm onthaal von den. Maar waar is de moeitevolle inspanning gebleven, die de Wol- gabootslieden in hun zang aan de dag legden in een vroegere bewer king van dit Ei Uchnem? Waar is de dreiging van de beroemde avondklokken? Zeker, er waren veel sfeervolle momenten maar ik kon niet aan dc indruk onttrekken dat velen met mij meer applaudis seerden voor een dierbare herinne ring. Ook dc zuiverheid, vroeger geen punt van overweging, was nu soms problematisch. Toch was er één lichtpunt: het in liet Nederlands aangekondigde ge bed voor de liefde, dat de avond afsloot. Een goed idee van Jaroff, om hiermee afscheid te nemen. Geen wonder, dat er aan het ap plaus schier geen eind kwam. Dra. A. van der Veen-W'iersma vier af bestaal daar voor ieder gele genheid dc scheidende brigadier de hand (c drukken. Vele zomerseizoenen deed de heer Van Venetiën dienst op het strand, waar hij zich door zijn hulpvaardig heid vele vrienden maakte. Op 1 december 1954 werd Van Ve netiën hoofdagent en zeven jaar la ter volgde zijn bevordering tot briga dier. In deze functie trad hij geruime tijd op als commandant van de ME- Brigade. In het team van N.P.S.V. voetbalde hij mee tot het niet meer kon. speel de lange tijd volleybal en fungeerde als trainer van prominente Noord wijkse teams. LEIDEN Geboren: Marjolein, d v A Glasbergen en M L van Amster dam; Adiriana Johanna Maria, d v J K Hoekstra en E Imthorn; Andrea, d v T B van Weeren en P A Harte- velt; Martinus Johannes Clemensius, z v M H M Clarenbeek en A S A Lüers; Margriet Linde, d v M R Hen- ninger en A Jansen; Gijsbert Karei Anne, z v R K A van Wermeskerken en E S M Deitmers. Raadsagenda Voorschoten VOORSCHOTEN Vrijdagavond 28 januari om 8 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer: restauratie bomen Voor straat; aankoop grond van stichting Haagse Waterscouts; vernieuwing gasnet in Voorstraat en Treubstraat; voorbereidingskrediet voor bouw dienstverleningscentrum bejaarden; onderwijszaken; pachtsom tennisba nen; herziening subsidiëring stich ting Gezondheidszorg. LEIDEN In de Decimastraat staat het kleinste fabriekje van Leiden. Het is een fabriek in tafelbiljarts, gevestigd in een schuurtje achter het huis van de heer J. D. de Koning, de eigenaar van de fabriek. Hij vertelt: „Ik ben bij mijn vader in de zaak begonnen, dat was in 1938 in de Caeclliastraat" Behalve tafelbiljarts pikante bijzonderheid: de heer De Koning Sr. was de eerste in Leiden, die dat presteerde werden er ook sjoelbakken en ringspelen gemaakt. Als jongen van tien zat ik al die ringen in de kleurstof te dompelen", zo vertelt hij. Toen in de mobilisatietijd de toevoer van materialen, zoals keuen en biljartballen, die de heer De Koning bij zijn biljarts levert ophield, ging vader zich toeleggen op het maken van verduisteringsgordijnen. Vlak voor de oorlog was de biljartfabriek „Okee" al begonnen met het maken van kano's. „Daar zijn we na de oorlog nog enkele jaren mee doorgegaan, want de tafelbiljarts liepen in die tijd nog niet zo goed". De heer De Koning heeft nog enkele reclamefolders van voor de oorlog, waarin niet alleen geheel voltooide kano's maar ook bouw- paketten worden aangeboden. Al voor de oorlog verkocht De Koning Sr. ook bouwpaketten voor tafelbiljarts „met alles derop en deran waar een kind de was mee kan doen, bij wijze van spreken" en langzaam maar zeker werd ook de omzet van de tafel biljarts hoger. Dat komt waarschijnlijk doordat de mensen tegenwoordig meer de huiselijkheid zoeken", meent De Koning. Hoewel De Koning maar een klein zaakje heeft, mag hij toch over klandizie niet klagen. „Omdat ik rechtstreeks aan particulieren ver koop, kan ik de prijzen wat soepeler houden. Ik heb ook veel vaste klanten. Er heeft bijvoor beeld een notaris in twee jaar tijd al acht biljarts bij mij gekocht. Elke keer als een van zijn getrouwde kinderen jarig is, komt hij er een bij mij halen". Lang hoeft de heer De Koning eigenlijk nooit met zijn biljarts te blijven zitten. Als hij er een af heeft, is die meestal de volgende dag al ver kocht. Al komen de meeste klanten 's avonds naar de biljartfabriek „Okee" toe ook overdag heeft De Koning zijn handen vol. 's Middags maakt hij zijn biljarts en 's morgens onderhoudt hij cafébiljarts in bijna heel de omgeving van Leiden. En al weet hij precies aan welke eisen een goed biljart moet voldoen, een biljarterackr is De Koning zelf nooit geworden. „Daar heb ik geen tijd voor gehad Donderdag 20 januari Stadsgehoorzaal, 8.15 u.: Residentie-Or kest, m.m.v. Jorg Gitlis viool. Vrijdag 21 januari School Kagerstraat 7. 2.15 u.: bijeen komst oeroepenvoorlichting voor vrouwe lijke eindexamenkandidaten v.w.o. en h.a.v.o. te Leiden, Oegstgeest, Woerden, Alphen en Gouda. Rijnlands Lyceum Oegstgeest, 8.15 u.: Jasperlna-show. Rapenburg 24, jazz-zolder. 22—3 u.: kwintet André Drop. Vestestraat 40, microtheater, 8.30 u.: Im perium met „Droome-zeven". De Kleine Burcht. 8 u.: Friese Vereni ging Mil. tehuis. Korte Mare - hoek Oude Singel, 8 uur: schietavond oud-strlj- ders. Zaterdag 22 januari Yéstestraat 40. microtheater. 8.30 u.: Im perium met „Droomezeven". FILMS Lido: James Bond. 'Diamonds are for ever", 14 j; Studio: 'Glmme Scheltea', Rolling Stones. 14 j: Camera: 'Catch 22', 18 j. dag. 7, 9.15. do vr. ma. 2.30, 4; 'Twee jongens met een oude jeep', za, wo. 2.30, zo. 2, 4.15; nachtvoorst, vr/zat 23.30 'The big gun down'; Luxor: 'De bezwering van de dulvelspas. 14 j; Tria non: 'Meisjes camping', 14 j; Rex: 'De maagd in de sexboetiek'. 18 j. Nacht- voorst. 'Eagles attack at dawn', 18 j. Apotheken Apotheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807. De apotheken Voorschoten cn Leiderdorp hebben ook dienst. Doktcrsdlenst Tot zaterdag 10 u raadplegen. Daarna zondag 24 uur. Mobielkantoor ANWB Iedere maandag en donderdag van 10 tot 16 uur op de Lammermarkt. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 1C uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 20460; voor informatie tele foon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00—17.30, 18.30—20.00 uur. Op dinsdag Is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Pracmaturenafdcllng (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma. wo. do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 uur. Diaconessenhuis: le klasse dage lijks: 11.00-12.00 uur; 13.15-14.00 uur; 18.45-19.30 uur. 2e en 3e klasse: dage lijks: 13.15-14.00 uur; 18.45-19.30 uur. Kinderafdeling: dagelijks: 14.45-15.30 uur en maandag-, woensdag- en vrij dagavond 18.30-19.00 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klos alle dagen van 14—15 en van 18.45—19.30: 2de klas: alie dagen van Ji.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf Kraamafdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.4519.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo vrij cn /at. van 15-15.30; di. en do! van 18—18.30 uur. 15—16. dl. en do. van 18—18.30 uur. AnnakUnlek: 3de klas 13.30-14.30 en 18—19 uur. 2de klas 13.3b—15.30 en 19—20 uur1 1StC KlaS n~~12, 13-3»—15-30' en 19—20 Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kliniek: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za- "j l' 'c zondag 11—11.45 en terdag 13—15 uur; 13-15 u ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis ..Rijnoord": dagelijks (ook in het week end): ie en 2e klas: van 10.30—11.00 uur; van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; 3e klas: van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; kraamafdeling: van 16.00—17.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgeno ten; kinderafdeling: van 15.00—15.30 uur, van 18.00—18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-patiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 lot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Sociëteit Twentwel Twcntwel, sociëteit voor kamerbewo- ncrs/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19. Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudic Doorduin. Rijndijk- straat la. Leiden. Tentoonstellingen Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: Berend G Pasman, schilderijen en teke ningen. 4—31 Januari. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 9—6 uur. donderdagavond tot 9 uur. Kunstzaal Heuff Wassenaar (dorp) Hof- laan 7: Victor Bouter aquarellen; Gert Hendrlksen aquarellen; Melndert Zaalberg pottcrle. Bezichtiging 's maandags t/m 's zater dags van 10 - 17 uur. t/m 29 Januari bovendien op de dinsdagavonden van 8 - 10 uur. 's Zondags na afspraak. Rapenburg 73: LAK-tentoonstclling, structuren van Hllgemann, van 21 jan. 1 maart.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3