Davos test voor de opzet van training Duyndam en Pijnen: gelief<f koppel op alle winterbanei\t Wil Joegoslavië geen Spassky-Fischer meer? Groep wilde katten terroriseert wijk Eredivisie veelal on zaterdagavond Kees Verkerk o/op weer r in training Frankrijk: milieu redden door EEG Zes jonge inbrekers Bokser voor twee jaar geschorst SCFAATS- KALENDER Venezuela sluit 8000 oliebronnen Einde mijnstaking niet in zicht 12 DONDERDAG 20 JANUARI 1' Van onze speciale verslaggever DAVOS Voor het vierde achtereenvolgende seizoen moet Leen Pfrommer de kernploegfor matie naar opzienbarende suc cessen loodsen. Na de vreugde roes van de afgelopen jaren, duldt het schaatspubliek geen tweede plaatsen meer. De 36-ja- rige sportofficier uit Etten-Leur heeft de toprijders steeds zijn eigen progarmma's gedoceerd. Voor het eerst kwam hij voor de moeilijkheid te staan toen te mikken op drie toppen, het Eu ropees kampioenschap dit week einde in Da vos, de Olympische Winterspelen in Japan en de strijd om de wereldtitel in Oslo. Evenals de Noorse coach Johs Tenmann heeft Pfrommer zijn mensen niet tevoren kunnen tes ten in een grote internationale meeting. Het gebeuren in Da vos van het komende weekend is de eerste echte confrontatie met de buitenlandse vedetten. „Ik tast een beetje in het duister. Dit weekend' zal blijken of mijn trai- ningsopbouw in dit seizoen juist is geweest". Leen Pfrommer heeft vanaf het jaar waarin hij tot coach werd be noemd (mei 1968) steeds het kern ploegsysteem gekend. Dat kernploeg- systeem, eigenlijk pas in de jaren '69 echt van de grond gekomen, stelt hem in staat om zich maandenlang met de topschaatsers voor te bereiden oo de grote toernooien. De Noren, die dit seizoen ook het systeem van een centrale coach kennen, trainden tot vorig seizoen sterk gedecentraliseerd, li. feite maken daar de clubtrainers de dienst uit In Nederland zijn de laatste tijd stemmen opgegaan om het systeem van de training voor het Nederlandse topschaatsen te veranderen. Wierd Wvnie, voorzitter van de landelijke technische commissie van de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrijders- bond, is sterk geporteerd voor decen tralisatie. Wynia: „De hele struktuur van de KNSB gaat op de helling. De sectie hardrijden gaat een eigen leven leiden. Er zal een indeling worden gemaakt in regio's. Ik ben er voor dat die lijn heel ver wordt doorgetrok ken. dat die lijn met name ook voor de topschaatsers zal gelden. Als er drie regio's komen, één oost-zuid, één noord en één west, zullen de toprij ders ook in die regio's moeten worden opgevangen. Er zullen regionale trai ners moeten komen die de top begelei den. Daardoor zou ik graag een top begeleider aangesteld zien die contact onderhoudt met de regiotrainers. Hij z'il in hoofdzaak de programma's dic teren die gevolgd moeten worden en hij zal ook regelmatig moeten contro leren of de mensen zich aan de sche ma's houden. De toptrainer zal een gevolmachtigd man van de KNSB moeten zijn. Het kernploeg-idee zal dan verlaten worden. Het grote voor deel is dan dat de schaatsers niet meer van die geweldige reizen hoe ven te maken naar de training. Ik begrijp dat er aan dit plan heel wat haken en ogen zitten. Eerste vereiste is dat de communicatie tussen de re- DEN HAAG In verband met het Europese kampioenschap hardrijden te Davos (22 en 28 januari) is het wed strijdprogramma betaald voetbal van komend weekeinde aanzienlijk gewij zigd; het programma luidt nu: EREDIVISIE Go Ahead—MVV DWSFeyenoord NEC—FC Utrecht PSV—Telstar NACVolendam FC Groningen FC Den Bosch ExcelsiorAjax SpartaTwente Den HaagVitesse EERSTE DIVISIE Graafsch.Volew. Heracl.Heerenv. Willemll—RodaJC VeendamWagen. PEC—SW Helm. Sp.-WV FortunaVlAZ'67 EindhovenHaarl. Fortuna SCHVC SC Camb.—DFC giotrainers en de toptrainer optimaal is. Die toptrainer zal ook de gelegen heid moeten hebben om zijn werk goed te doen. Dat betekent dat je cr.ar een full-timer voor moet aan trekken.' Wynia ziet als het grote voordeel van dit plan dat een groter aantal rijders dan thans het geval is een goede begeleiding krijgt waar door de doorstroming naar de top in derdaad bedroevend (alleen Jan Bols, Jappie van Dijk en Harm Kuipers zijn nieuwe) bevorderd wordt. Wynia: ,.Als het grote struikelblok zie ik voorlopig nog de financiering. Want naast goede regiotrainers heb je ook in iedere regio een arts en een mas seur nodig." KADER De voorzitter van de technische commissie heeft zijn plannen al voor gelegd aan kernploegtrainer Leen Pfrommer. De coach kan heel ver met Wynia meevoelen. „Alleen vind ik niet dat het kernploegidee verlaten moet worden. Er zijn nog veel meer problemen. Want stel dat een vent uit bijvoorbeeld de regio niet overtuigd is van de kwaliteiten van de trainer in dat gebied, dan zal hij de in zijn ogen beste trainer kiezen en naar een andere regio verhuizen. Je loopt de kans dat alle toprijders onder dezelf de man willen trainen. Het grote pro bleem is: waar haal je voldoende top kader vandaan? Want daar is in Ne derland een schreeuwend gebrek aan, aan goede en ervaren coaches." Leen Pfrommeris contract loopt aan het einde van dit seizoen af. De sport officier is ervan overtuigd dat je in de toekomst naar een fulltime coacn toe moet. „Alleen weet ik niet of ik zaterdag 20.00 uur vrijdag 19.30 uur zaterdag 20.00 uur zaterdag 19.30 uur ongewijzigd zaterdag 20.00 uur vrijdag 20.30 uur (Feyenoordstad.) ongewijzigd zaterdag 20.00 uur ongewijzigd ongewijzigd ongewijzigd zaterdag 19.00 uur ongewijzigd ongewijzigd ongewijzigd ongewijzigd ongewijzigd zaterdag 19.00 uur Van onze speciale verslaggever DAVOS Met de spierblessu re van Kees Verkerk is het alle maal erg meegevallen. De Ne derlandse kampioen, die het af gelopen weekeinde tjjdens de wedstrijden in Davos een ge scheurd spiertje in het djjbeen opliep toen hjj een 500 meter reed, heeft gisteren de training volle dig hervat. Daaruit bleek dat de bestraling van de afgelopen dagen hem hele maal over zyn blessure heeft heengcholpen. Verkerk, die de eerste drie dagen van deze weck nogal in de put zat over zjjn bles sure, was gisteren weer vol op timisme. De drie dagen dat h(j niet heeft kunnen trainen, heb ben hem fysiek geen grote schade berokkend, omdat de schaatsers kort voor een groot toernooi toch altüd een beetje moeten terug nemen. Jappie van dijk, die door het NOC is uitverkoren om de reis naar Sapporo mee te maken, is duidelijk door de ploeg gepous seerd. Kuipers en Verheyen, die vóór hem over het ys gingen het afgelopen weekeind, kwamen spe lenderwijs tot tijden van respec tievelijk 7.35.0 en 7.28.2 op de 5000 meter. Slechts Jan Bols heeft serieus geprobeerd de tijd van Van DUk (7.20.5) te overtreffen. Bols strandde bij 7.20.7, hetgeen toch wel bewijst dat de prestatie van Van Dijk van goede kwali teit was. Overigens heeft coach Leen Pfrommer Jappie van Dijk geen enkele toezegging gedaan dat hij in Sapporo aan de start mag ko men. Van de uitlating van de voorzitter van de landelijke tech nische commissie, Wiert Wynia. dat Van Dijk mogelijk op de 1500 meter wordt ingezet, is Leen Pfrommer niet bekend. Pfrommer heeft duidelijk tegen de ploeg ge zegd dat Van Dijk de reis als reserve zal meemaken. die man zal zijn. In mijn ogen moet de man die dan aan het hoofd 3taat niel zonodig ook nog eens kernploeg- coach zijn. Het moet een bondscoach zijn met delegerende taken, een man die ook ploegen kan begeleiden." Die nu eens met de jeugd optrekt, dar weer met de dames en een derde keer met de herenploeg. Zijn voor naamste taak zal op het gebied van de coördinatie moeten liggen. Hij zal moeten worden ingepast in de oplei ding van de nieuwe trainers. Nu heb ik de indruk dat het op de ene plaats beter gebeurd dan op de andere. Eigenlijk zou je er de tijd voor moe ten hebben omdat helemaal uit te pluizen maar daar bemoei ik me voorlopig niet mee". THEORETISCH Leen Pfrommer legt de nadruk op c*e theoretische kennis van de regio nale trainers. „Het moeten mensen zijn die bio-mechanisch kunnen den nen. Er zijn nog te veel mensen die uitsluitend van de praktijk uitgaan en niet praktizeren vanuit een weten schappelijke achtergrond. Een goede coach moet een gezonde dosis men senkennis bezitten. Hij moet ook flexibel zijn. Ik heb af en toe met problemen te maken waarvan ik weet dat Anton Huiskes gezegd zou heb ben: barst maar met de hele handel. Een coach moet ook af en toe kunnen trappen als dat nodig is." Leen Pfrommer zal om zo'n coördi nerende bondscoach te worden een paar eisen stellen. „Op de eerste plaats zou ik een zekerheidsstelling willen voor vier tot acht jaar. Je moet voor je gezin een basis voor de toe komst kunnen leggen. Een tweede eis die daarmee direkt verband houdt, is dat mijn salaris beter moet zijn dan hetgeen ik nu in het leger verdien. Ik heb tot nog toe de rang van kapitein. In de naaste toekomst kan ik een balk op mijn schouders verwachten en dat betekent dat ik dan majoor ben geworden. Een derde punt van overweging is de verhouding werkne mer-werkgever. Je blijft in een ama teuristische bond als de KNSB afhan kelijk van gekozen mensen. Nu heb ik nog altijd mijn baan als sportoffi cier achter de hand als ik scherp kom te staan tegenover de technische commissie. Maar als ik in vaste dienst ben van de KNSB, wat dan? Dan kan ik geen eisen stellen, waar- bij ik mijn functie als coach op het spel zet. Dat is in het verleden pas één keer nodig geweest. Maar dat zou als je in vaste dienst bent niet moge lijk zijn, omdat je dan minder vrij tegenover de amateurbestuurders staat." JOOP HOLTHAUSEN ROTTERDAM Als vanavond om half elf het startschot klinkt van de zesdaagse van Rotterdam, staan Leo Duyndam en Dené Pynen nerveus te trappelen van ongeduld. „Die twee kunnen het in Ahoy' helemaal gaan maken", meent Charles Ruys al geruime tijd, daarmee ook doelend op de commerciële kant van dit sportevene ment. LEEN PFROMMER PARIJS (AP) Het Franse kabi net heeft gisteren een memorandum goedgekeurd, waarin men de landen van de EEG met inbegrip van de toe komstige leden voorstelt gezamenlijk maatregelen te nemen tegen de ver vuiling van water en lucht. Frankrijk heeft, zo werd gezegd, reeds „belangrijke pogingen" onder nomen om de vervuiling van water, lucht, de atmosfeer en de verstoring van de rust tegen te gaan. Als de buurlanden van Frankrijk evenwel niet dergelijke maatregelen nemen, aldus de minister voor het milieu, Robert Poujade, dan kan er niet veel worden bereikt. In het stuk wordt opgeroepen de wetenschappelijke en de technische samenwerking tussen de zes huidige en de vier toekomstige leden van de EEG te gaan versterken, met als doel de bescherming van de gezondheid der burgerij. Men moet komen tot nieuwe methoden ter bestrijding der vervuiling. Met name werd die ver oorzaakt door auto's en fabrieken ge noemd. Door president Pompidou is naar aanleiding van het document op de kabinetszitting van heden gezegd: „Wij moeten er voor zorgen, dat de economische ontwikkeling steeds de mensheid blijft dienen. Dit betekent, dat er een solidariteit moet komen, die verder gaat dan de nationale grenzen". TIEL Zes jongens van 14 tot 19 jaar hebben toegegeven dertien in braken te hebben gepleegd in Tiel en enkele omliggende gemeenten. De jongelui hadden het vooral gemunt op supermarkten en benzinestations. Uit een kasteel in Zoelen hadden zij an tiek gestolen. Want geen renner brenat immers meer supporters binnen de poorten dan Poeldijker Leo Duyndam. Door hun jeugdig aandoende enthousiasme hebben deze twee jonge Nederlanders de afgelopen maanden grote faam op gebouwd op de Europese lüinterba- nen. Men ziet hun namen niet araag meer ontbreken op de affiches van de zesdaagsen. Niettemin wachten zij nog altijd op hun eerste zege. „Maar dat is slechts een kwestie van tijd", zeggen de insiders, waartoe we manager en ex-wereldkampioen Jan Derksen. die dit zei, zeker mogen rekenen. Toch had er een kink in de kabel kunnen komen. Op dc ope ningsavond van de zesdaagse van Bremen moest Duyndam (pas 24 jaar geworden) na eer\ valpartij de pijp aan de in wielerkringen alom beken de Maarten geven. En al leek het gehele genezingspro ces vlot te verlopen, Leo Duyndam moest toch zaterdagavond opgeven in de Grote Prijs Stan Ockers in Ant werpen. Nu voelt de blonde Westlan der zich evenwel volledig hersteld. Duyndam: „Ik heb daarna op de weg getraind. Toen had ik nergens last meer van. De afgelopen dagen heb ik er op de piste ook nergens hinder meer van ondervonden." Daarna be gaf Duyndam (grijze hoed, maxi-jas en hoge laarzen, alsof het Jan van Dooyeweerd in hoogst eigen persoon was) zich huiswaarts om nog even in gezelschap van echtgenote Veronique te verkeren. Peter Post, won met Sercu alle drie na-oorlogse zesdaagsen van Rotter dam, zal de komende 144 uur met Sigi Renz als ploegmaat over de baan suizen. En dus niet met z'n Belgische metgezel Patrick Sercu, wiens spon sor (het Italiaanse Dreher) meer pu bliciteit ziet liggen op de weg, waar door hem werd aanbevolen enkele weken vakantie te nemen en zich daarna geleidelijk aan voor te berei den op het naderende wegseizoen. In Sigi Renz heeft de „Keizer" een ervaren ploegmaat, die de afgelopen weken (met Wolfgang Schulze) zowel zegevierde in Keulen als in Bremen. De vraag is of Renz' vorm niet is aangetast door de lichte operatie aan het zitvlak (enkele dagen geleden). Een zeer geroutineerde formatie is BELGRADO Uit prol est tegen een beweerde schending van de voorwaarden die gesteld waren voor het indienen van de aanbie dingen om de match om het Wereldkampioenschap schaken te orga niseren, heeft de Joegoslavische hoofdstad Belgrado gisteren gedreigd haar kandidatuur voor dit schaakevenement in te trekken. De export- en kredietbank van Bel-, grado en de Servische schaakbond, die als sponsors voor de Joegoslavi sche hoofdstad optreden, hebben van alle steden en landen die zich voor de match kandidaat hebben gesteld, het hoogste bod gedaan. Er ontstond echter een tweede ron de van aanbiedingen toen enkele an dere kandidaten zich bereid verklaar den geen aanspraak te maken op de opbrengst van de televisie- en film rechten voor de match. In een gisteren te Belgrado uitge geven verklaring werd gezegd dat het bieden op 3 januari beëindigd had moeten worden, toen op het FIDE- CEES VERKERK hoofdkwartier in Amsterdam de en veloppen met de verschillende kandi daatstellingen werden geopend. Volgens sommige berichten zou de wereldschaakbond echter trachten een gedeelte van de televisierechten voor zichzelf en de beide spelers, de huidige wereldkampioen Boris Spassky en de uitdager Robert Fischer, te reserve ren. De Joegoslavische schaakbond heeft dit in een protestnota een „flagrante schending van de aanvankelijke voor waarden voor de aanbiedingen" ge noemd. LEO DUYNDAM AMSTERDAM De klap die ama teurbokser Wim van de Waal (Rotter dam) scheidsrechter Ben Bril tijdens bokswedstrijden op 8 november in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy' gaf. komt hem duur te staan. Het bestuur van de Nederlandse Boks Bond (NBB) heeft Van de Waal. die al voorlopig geschorst was, verboden tot 31 december 1973 in wedstrijden uit te komen. De Koninklijke Nederlandse Schaat- senrijdersbond heeft voor de komen de dagen nog de volgende evenemen ten op de kalender staan. Vandaag: Peize gewestelijke kampioenschap van Drente kortebaan meisjes Morgen Siddeburen: gewestelijk kamp van Groningen lange baan, junioren a en b (dames en heren). Van onze correspondent ARNHEM Een dertigtal verwil derde schurftige en zieke katten ter roriseert een moderne woonwijk in Arnhem. De situatie duurt nu al enige jaren, maar noch de politie, noch de GG en GD durft in te grijpen. De wilde dieren leven in een hof dat gevormd wordt door de Vrij Nederlandstraat, de Maaslaan en de Lekstraat. De dichte begroeiing vormt een uitstekende schuilplaats. In het hofje dat mijwei geheel om sloten is door flats van vierhoog, ligt een speelweide voor de kinderen met daarin een zandbak en een kin derbadje. Tot nu toe zijn er door artsen drie gevallen van kattenluisinfectie bij kinderen geconstateerd die door in de zandbak te spelen geïnfecteerd werden. 'Mijn zoontje Johnnie kwam van de zomer thuis met een CARACAS (Reuter) In Venezue la worden achtduizend oliebronnen ge sloten om de oliereserves van het land te beschermen. Minister van mijnza- ken Hugo Perez de la Salvia, die dit gisteren in Caracas aan de pers mee deelde, zei verder dat berichten als zouden de buitenlandse oliemaat schappijen opzettelijk hun produktie beperken als vergelding tegen prijs verhogingsmaatregelen van de rege ring, louter speculatief zijn. Venezuela bezit 19.000 oliebronnen. De olie in de gesloten bronnen wordt met de dag meer waard, aldus de mi nister. doord pasgeboren katje. Johnnie kreeg ook last van uitslag, rode vlekken en zweren" zegt mevrouw De Breijer aan de Vrij Nederland straat. Ook het dochtertje Nelleke van de familie Van Elf eren kreeg de ziekte. 'De kleine meid zat onder de rode vlekken. Het was net een soort schimmel. Eerst dachten we dat het een soort zenuwuitslag was maar ik weet nu wel zeker dat het van de katten kwam'. 'De mensen hier hebben er zelf schuld aan', zegt de heer Arts die ook in de kattenbuurt woont, 's Mor gens tegen negen uur, half tien regent het hier stromen brood van de balkons'. Een mevrouw is zo begaan met het lot van de verwilderde katten die van niemand zijn, dat ze getrouw elke dag stukken vlees van ongeveer een half ons rtaar beneden gooit, zomaar op het pad dat onder de balkons door loopt. Het blijft daar maar liggen rotten, want de volgevreten dieren tonen geen enkele interesse. Men heeft haar al gevraagd ermee te stoppen maar ze gaat rustig door'. Ook de Arnhemse politie wil zich er niet mee bemoeien. Wijkagent De Brey die bij de hoofdinspecteur aan klopte, kreeg nul op request, omdat er bij het verleden bij het afmaken van katten in Arnhem-Zuid enorme rellen ontstonden. De meningen in de buurt zijn ver deeld. Of men vindt het heel erg, maar men durft om de verstandhou ding met de buren niet te bederven niks te zeggen. 'Van de zomer toen de kinderen in het badje speelden, zaten de katten tegen zonsondergang allemaal op de rand', zegt een ande re bewoonster. 'Het enige wat je kan doen, is ze vangen met netten cn pijnloos afmaken', zegt de heer Arts, 'en niet meer in het wilde weg voe deren'. ongetwijfeld Klaus Bugdahl-Dieter Kemper. Zij wisten dit winterbaan- seizoen al de zesdaagsen van Dort mund, MOnster en Zürich op hun naam te brengen. Ruys: „Die jongens zijn misschien niet spectaculair, maar ze zijn wel verschrikkelijk handig. En bovendien rijd je ze niet gemak kelijk uit het wiel". Een tweetal, dat als outsider over de piste zal rondtollen, is Alain van Lancker-Graeme Gilmore. Dc Frans man Van Lancker wordt zelfs door Peter Post, en dat wil wel wat zeg gen, als één der meest belovende baancoureurs bestempeld, al heeft hij met z'n vaste koppelgenoot Jürgen Tschan nog geen zesdaagsezegc kun nen pakken. Maar toen hij in Greno ble werd gekoppeld aan z'n landge noot Jacky Mourioux greep hij wél de bloemen. Nu heeft hij de in Gent woonachtige Australiër Gilmore aan z'n zijde. eindstand Hoewel Theo Verschueren in de eindstand vermoedelijk geen hoge po sitie zal innemen, mag van de in Sint Jansteen (in Zeeuws-Vlaanderen) woonachtige Belg veel vuurwerk worden verwacht. Vooral in derny- races is hij spectaculair. Alleen Peter Post weet de wereldkampioen dan nog te stuiten en zelfs meerdere ker ren te kloppen. Hoewel Versohueren in wedstrijden over de „lange adem" over de beste kansen beschikt, komt de lange Amstelvener juist in de kleinere races, zoals in Rotterdam zullen worden verreden, beter uit de verf. Charles Ruys: „En wat verdpr ook OTTAWA (AP) Canada heeft gisteren een verbod voor de jacht op atehonden in de Golf van St. Law rence afgekondigd. Het ver*t>d is van betrekking op de jacht vanaf schepen en vanuit vlieg tuigen, maar geldt niet voor de jacht op het land, omdat deze slechts een klein deel vormt van de jaarlijkse slachting. Exota-limonade in andere handen DONGEN De Van Tuijn's limonade- fabrieken en distilleerderijen, produ cent van Exota-limonade, is overgeno men door een Nederlandse groep. De directie van Van Tuijn wil de naam van deze groep niet bekendmaken. Door nieuwe financieringen is gere geld, dat het bedrijf weer op volle ca paciteit werkt. Alle orders van de han delsonderneming zulen correct wor den uitgevoerd, aldus de directie. Voor de continuïteit van de produk tie (onder meer limonade van het merk Exota) zijn geen ontslagmaatregelen noodzakelijk. De directie was niet be reid verdere mededelingen te doen. Vernomen is, dat een en ander ge beurde nadat begin vorige week een faillissementsaanvraag tegen het be drijf was ingediend. Zoals bekend kwam de merknaam Exota enige tijd geleden in het nieuws door de tv-uitzendingen van VARA's ombusdman Marcel van Dam. die aan dacht besteedde aan het springen van de flessen limonade. LONDEN (UPI) Vertegenwoordi gers van de vakbonden en de natio- nale kolenraad hebben gisteren in een Londens hotel een eerste gesprek gehad over een oplossing voor de sta king van.de 280.000 Britse mijnwer kers, die na al tien dagen duurt. Na afloop is van beide zijden ver klaard, dat de kans op welslagen van de besprekingen nogal gering schijnt. Het voorstel voor dit gesprek is ge daan door Vic Feather, de secretaris generaal van de tien miljoen werkne mers tellende Britse vakcentrale TUC. Feather zei, dat de bijeenkomst van dinsdag alleen maar een „gesprek over besprekingen" was geweest, dat tot doel had de impasse te doorbre ken en beide partijen rond de confe rentietafel te krijgen. De mijnwerkers eisen een loonsver hoging van 47 procent. De nationale kolenraad wil echter niet verder gaan dan 7.9 procent. Tsji Chinees minister van buitenlandse zaken TOKIO (AP) Het officiële Chi- nese persbureau Hsinhua Jieeft ont huld dat Tsji Peng-Fei (62) de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken van de Chinese Volksrepubliek is. Tot dusverre was Tsji „waarne mend minister van Buitenlandse Za ken". Tsji volgt in zijn nieuwe functie de vroegere minister Tsjen op, die ver leden week donderdag in Peking over leed. In 1929 studeerde Tsji af aan de Chinese militaire school voor medicij nen en sloot zich aan bij de nationa- nalisten. In 1913 liep hij over naar de communisten. In 1950 werd hij benoemd tot direc teur van het politiek departement van het hoofdkwartier van het garnizoen van Chikiang Hangkow. Van 1950 tot 1953 was hij hoofd van de Chinese diplomatieke missie in Oost-Duitsland met de rang van am bassadeur. In januari 1955 werd hij bevorderd tot onderminister van Buitenlandse Zaken. RENE PIJNEN leuk zal worden, zijn de diverfe sprintjes. Want reken er maar op, dit we een stelletje snelle jongens erb^ hebben. Wat zou je zeggen van Leijjhi Loevesijn, Robert van Lancker e&n Tim Mountfourd?" Na z'n dijbeenoperatie in decemb|n is Loevesijn langzamerhand weer %u vorm geraakt. In de zesdaagse vare Bremen heeft hij z'n rentree g£>i maakt. Loevesijn: „De eerste dagejiy •heb ik het daar verschrikkelijk moei lijk gehad. Door de vermoeidheid hej ik in het begin niets anders dan over gegeven. De laatste dagen ging fan] lekker. Piet (de Wit) en ik verlore toen nog maar vijf ronden op de le dende koppels". Toch betreurt Loevesijn het, dat lAL net in het jaar, waarin hij financieph kan profiteren van z'n wereldtitel (je de sprint, met zo veel blessures heel te kampen. [P1 debutant Er De enige debutant bij de 26 i reurs, die vanavond starten, is Lf sympatieke Harry van Leeuwen. Véa€ renners vroegen zich ruim een ja^-y geleden af: wie is die jongen eigei y lijk. De gebrilde Hagenaar heeft zit echter als ..broodrijder" volkomi^ waar gemaakt. Hij is de jongen «fae de afgelopen maanden als baanrennjni de meeste vorderingen heeft gcmaalür cn zich met Piet van dqr Lans na e$ i sclectierit de zesdaagse heeft inglju fietst. Van Leeuwen :„Het zal niimi gemakkelijk worden in de eerste dk_ gen. Maar dat is niet zo erg. Je mo« nu éénmaal als beroepsrenner afl 4 afzien". M Na een redelijk succesvol seizoa op de weg heeft ook Wim Bravenb meer ervaring gekregen in het pist werk. Evenals Harry van Leeuw trainde hij consciëntieus voor dei zesdaagse. Vrijwel dagelijks was I zeker zo'n drie a vier uur te vinde£ in Ahoy', hetgeen z'n vorm zeker t goede kwam. Het heeft hem een coi§ tract opgeleverd voor de zesdaags van Zürich, waar hij met Harry Jai sen en Theo Verschueren aan zijde een goed figuur heeft geslagi tussen de „vedetten". Derksen he< de Klaaswaalse coureur van de Wf bert-ploeg laten weten voor hem ee plaatsje vrij te willen houden voor zesdaagse van Antwerpen (begint of 11 februari), terwijl Willem „Bever: zich eveneens geen zorgen hoeft t maken voor de deelname aan de zeskl daagse van Groningen. n Het profrennersveld is als volgt) Post-Renz, Duyndam-Pijnen, Gilmoj re-A. van Lancker, Verschueren? Pfenninger, Karstens-Peffgen, Bug-A dahl-Kemper, Bravenboer-Seeuw Loevesijn-Stam, Hill-Mountford, Wit-H. Jansen, Van der Lans-Vd Leeuwen, Debosscher-R. van Lancke| en Vianen-Van Midden. Hoewel de beroepsrenners pas omj half elf op de baan verschijnen, 1 gint het wielerprogramma al om acht uur met een wedstrijd voor nieuwe-jDe lingen en een stayerswedstrijd (metUil de debuterende Gab Minneboo, FreJ? Niemeijer, Nico Been, Bert Boom eniQ Jan de Jong). Tevens rijden de ama-i teurs de eerste rit van hun zesdaagseJD« waarin het Belgische tweetal Van derVc Putte-Van Ransbeeck wordt vervan-|*° gen door hun landgenoten Blommaert|be en Zeebroeck. De De Dauwtrappers zorgen voor depb muzikale omlijsting. he Goedkope plaat van K; beroemde „Academy^1" AMSTERDAM Troost voor dege-Ug nen die geen plaatsen meer hebben kunnen bemachtigen voor de concer ten die The Academy of St. Martin- in-the-Fields momenteel in Neder land geeft: er is een nieuwe „intro ductie" plaat tEMI/MV ƒ10) ver schenen waarop The Academy op zijn onvergelijkbare wijze werken van Mozart, Beethoven en Schubert speelt. Men hoort er een vertolking van het Hoornconcert in D van Mo zart door Barry Tuckwell (als voor proefje van de plaat met vier hoorn concerten die in het voorjaar zal ver schijnen). Dan zijn er, eveneens van Mozart, de Ouverture La finta sem- plice en de ouverture De Schau- spieldirektor (als voorproef van de plaat met vier ouvertures en de bal letmuziek „Les oetits riens", die voor het najaar is gepland). Verder hoort men op de zojuist verschenen intro- duktieplaat het Hondo in A van Schubert voor viool en orkest, en de Romance no.l van Beethoven voor viool en orkest, beide met Josef Suk als solist. ;D,

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 12