Boekowsky: Samenleving in Sowjet-Unie is ziek Peking looft en prijst volk VS Sjeik Moedjiboer vrijgelaten Ondernemingsraad van Hoogovens positief Moskou zal Daeea over fusie met Hoesch Allende handhaaft geschorste minister Toha Vlucht Apollo-16 maand uitgesteld Operatie met atomaire liartgangmaker Nixon stelt zich officieel herkiesbaar Wereldrecord slaoen onder hvpnose Jaar werken in Duitsland spoedig erkennen Confessionele bonden lichten beleid toe Guerrilleros plegen J-a-, overval op stad 972 I ZATERDAG 3 .JANUARI 1972 44 PEKING (AFP, Reuter) Het officiële persbureau Nieuw- China heeft gisteren in een lang bericht, afkomstig uit het VN- hoofdkwartier in New York, de vriendschap tussen de Chinese en Amerikaanse volken gepre zen. De Chinese VN-delegatie heeft be tuigingen van sympathie van talrijke Amerikanen ontvangen, en het Ame rikaanse volk toont een levendige be- SANTIAGO (AP) De Chileense president Salvador Allende heeft vandaag een beslissing van het con gres getrotseerd en heeft zijn belang rijkste adviseur Jose Toha benoemd tot minister van defensie. Toha was automatisch geschorst in zijn functie van minister van binnen landse zaken toen het husi van afge vaardigden gisteren met 80 tegen 59 stemmen een motie van wantrouwen tegen hem aannam. Een woedende Allende liet Toha nister van defensie Alejandro Rios Valdivia ,die hij benoemde tot mini ster van binnenlandse zaken. Het huis van afgevaardigden had Toha er van beschuldigd dat hij de grondwet geschonden had door het bestaan van onwettige gewapende groeperingen van burgers had toege staan en door inbreuk te maken op het recht op vreedzaam protest. Als hoofd van de politie werd Toha er ook van beschuldigd dat hij op- roer-politie had ingezet om een de monstratie op te breken die vorige maand werd gehouden door 5.000 vrouwen die protesteerden tegen de voedseltekorten. De senaat heeft 21 dagen om de aanklachten tegen Toha aan te horen en een oordeel uit te spreken. KAAP KENNEDY (AFP/DPA) |De lancering van de Apollo-16, die op 17 maart een reis naar de maan zou gaan maken, is om technische rede nen ongeveer een maand uitgesteld, zo heeft de NASA in de nacht van gisteren op vandaag meegedeeld. Twee dagen eerder had de direc teur van het Apollo-programma Roc- co Petrone op Kaap Kennedy al over deze mogelijkheid gesproken. Er is een defect geconstateerd aan de in stallatie die de maanlander van het moederschip moet scheiden voordat j de landing wordt ingezet. Het ruimteschip, dat al enige we ken op de top van een honderd meter hoge Saturnus-raket op de startplaats gereed staat, moet voor reparatie ge deeltelijk uit elkaar genomen worden. De lanceerdatum is nu op 16 april vastgesteld. Intussen kan het defect worden hersteld en kan het batte rijsysteem van de maanlander wor den verbeterd. langstelling voor China en d-? Chinese cultuur, zo meldt Nieuw China. Het persbureau citeert de Chinese delegatieleider bij de VN, die over de Verenigde Staten zegt: „Het Ameri kaanse volk is een groot volk en er bestaat een hechte vriendschap tus sen de volken van China en van de Verenigde Staten" ..De Amerikaanse reactionairen zijn in het verleden niet in staat geweest deze vriendschap te saboteren en in de toekomst zal het voor hen nog moeilijker worden de ontwikkeling van de vriendscnap te belemmeren. De volken van China en de Verenigde Staten zullen het wederzijds begrip zeker blijven ontwikkelen hun soli dariteit versterken en zij aan zij marcheren in hun gemeenschappelij ke strijd tegen de imperialistische po litiek van agressie en oorlog, en voor wereldvrede en maatschappelijke vooruitgang", aldus Nieuw China. MALIK De Russische VN-gedelegeerde, Ja cob Malik, heeft de Chinese VN-dele- gatie gisteren beschuldigd van pogin gen de Volkerenorganisatie te veran deren in „een toneel van ideologische aanvallen tegen de Sowjet-Unie en andere socialistische staten". Malik wees erop, dat de Sowjet-Unie en alle andere socialistische landen twintig jaar lang hebben gestreden voor Chi na's toetreding tot de VN. „Velen hoopten op een positieve deelname van de Volksrepubliek ir de VN, maar helaas is deze hoop niet in ver vulling gegaan". Malik beschuldigde Peking er onder meer van in de VN te hebben gekozen voor „de partij van tirannie en geweld". Van een onzer verslaggevers ENSCHEDE Maandag wordt in het ziekenhuis Ziekenzorg te Ensche de voor de eerste" keer in Nederland een hartoperatie verricht, waarbij een pacemaker met een atomaire la ding wordt ingeplant. De operatie wordt uitgevoerd op een 30-jarige vrouw door een chirurgisch team on der leiding van de hartspecialist C. Kroon. Pacemakers, die het ritme van het hart overnemen, worden ook in Ne derland herhaaldelijk geimplanteerd, maar het bijzondere van deze opera tie is dat het apparaat zal zijn gevuld met een lading plutonium 238. Een met plutonium 238 gevulde pa cemaker bezit genoeg energie om het hart vijfenzeventig jaar of zelfs lan ger te laten kloppen. Daar het mechaniek het echter niet zo lang uithoudt, zal dit eerder moeten wor den vervangen: vermoedelijk na tien tot vijtien jaar. CONCORD (UPI) President Nixon van de Verenigde Staten heeft zich gisteren herkiesbaar gesteld voor de presidentsverkiezingen die op 7 november zullen worden gehouden. In een brief aan gouverneur Lane Dwinell geeft Nixon toestemming zijn naam te plaatsen op de lijst voor de (onofficiële) voorverkiezingen, die op 7 maart in New Hampshire worden gehouden. PARIJS (AP) De 24-jarige j mevrouw Sonia Laurens is gister avond op het toneel van een Parijs theater ontwaakt uit een hypnoti sche slaap die 108 uur en 45 minuten had geduurd. Dit zou een wereldrecord zijnSo nia had dorst toen zij bijkwam, maar geen honger en voelde zich overigens best. Degene die haar had gehypnoti seerd, ene Yvon Yva, beweerde na afloop hét wereldrecord te hebben gebroken met 12 uur en 45 minuten. Binnenkort zal de herinnering aan generaal Charles de Gaulle zichtbare impulsen krijgen. In Colombey-les-deux-Eglises, het dorpje waar de over leden Franse president begraven ligt, zal op wens van de Gaulle een granie ten Lotharings kruis worden opgetrokken op een heuvel. Het gevaarte wordt ruim 43 meter hoog en kan vanaf tien kilometer uit de buurt worden waar genomen. Een comité van Franse bewonderaars van de generaal is aan het collecteren voor het monument. Op de foto een maquette van het kruis. De landbouw in China wordt steeds meer gemechaniseerd. Op Chinese fabrieken wordt daartoe de produk- tie van tractoren fors aangepakt. In de Loyang Toengfanghoeng tracto- renfabriek van de provincie Honan werd de produktie voor 1971 over schreden. Op deze foto staan de splinternieuwe tractoren klaar voor leverantie aan de landbonwcommu- nes. MOSKOU, DACCA (UPI, Reuter, AP) Het Kremlin zal waarschijnlijk binnen twee we ken volledige diplomatieke re laties aanknopen met Bangla Desj, zo is uit doorgaans be trouwbare bronnen in Moskou vernomen. De Russisc'he stap zal door alle an dere socialistische landen van Oost- Europa worden gevolgd, aldus dezelf de zegslieden. Waarnemers houden er rekening mee, dat dit voorbeeld zal worden gevolgd door een aantal niet- gebonden landen en enkele westerse staten. Tot dusver hadden alleen In dia en het kleine Koninkrijk Bhoetan Bangla Desj erkend. De diplomatieke erkenning door Rusland zal, naa wordt verwacht, gevolgd worden door de nodige hulpovereenkomsten met Bangla Desj, waardoor de Russische invloed in Zuidoost-Azië, die al krachtig werd gestimuleerd door de uitslag van de Indiaas-Pakistaanse oorlog, verder zal toenemen. Een Amerikaanse vlooteenheid van acht schepen, gegroepeerd rondom bet atoom-vliegdekschip Enterprise, zal voor onbepaalde tijd in de Indi sche Oceaan gestationeerd blijven, zo deelde het Pentagon gisteren mee. Tijdens het Indiaas-Pakistaanse con flict was de vlooteenheid al van de Stille Oceaan naar de Indische Oceaan gevaren, wat in India tot tal rijke protesten leidde. IJMUIDEN De onderne mingsraad van Hoogovens stelt zich positief op ten aanzien van de fusie met het Duitse bedrijf Hoesch. In een aan de raad van bestuur uitgebracht advies wordt gezegd, dat hierbij echter vooropgestled wordt, dat het be stuur het op enkele punten met de ondernemingsraad eens zal kunnen worden. Zo dienen er contacten tussen Ne derlandse en Duitse werknemers te worden gelegd en mag er door de raad van bestuur geen invloed wor den uitgeoefend op de kandidaatstel ling voor de verkiezing van werkne mersvertegenwoordigers voor de raad van commissarissen van de centrale N.V. Vooruitlopend op een centrale ondernemingsraad zal de onderne mingsraad van de Hoogovens contact opnemen met de raden van de doch terondernemingen. Afspraken, die tijdens het overleg over de fusie met de ondernemings raad zijn gemaakt zullen bij wijzi ging na de fusiedatum eveneens door het bestuur van de werkmaatschappij Hoogovens en de ondernemingsraad worden besproken. Verder stelt de raad enige voorwaarden betreffende de arbeidsvoorwaarden en de sociale gevolgen van de fusie. Een voordeel acht de raad, dat door de fusie de partners een grotere kans hebben om zich te handhaven met betere waarborgen voor de conti- nuiit en dus voor de werkgelegen heid. Bovendien wordt een evenwichtiger marktspreiding mogelijk alsmede de bouw van grotere en modernere een heden met een betere milieubeheer- sing. Samenwerking kan grote eco nomische voordelen opleveren, hoe wel de personeelsaspecten daarbij na uwlettend gevolgd moeten worden. Wat dit laatste betreft, acht men het een nadeel, dat deze aspecten nog niet te overzien zijn. Andere nadelen zouden zijn de tweetaligheid, de ver schillen in het sociale en mentale kli maat en de traditie, de nog bestaande onduidelijkheid over de middellange termijnplanning en het feit, dat een grote onderneming moeilijker be stuurbaar wordt. Na diepgaande informatie en over leg is de ondernemingsraad bereid, de voorgestelde bestuursvorm van twee werkmaatschappijen, een centrale nieuwe N.V. en twee houdstermaat schappijen te accepteren. De samen stelling van de raad van commissa rissen voor de nieuwe vennootschap met daarin opgenomen de factor ar beid wordt als een positieve ontwik keling ervaren. UTRECHT De christelijke en katholieke metaalbonden hebben zich gisteren met pamfletten en adverten ties in de strijd geworpen tussen de confessionele bonden en de Industrie- bond-NW over het al of niet aan vaarden van de werkgeversvoorstel- len voor de metaal-CAO. St. Eloy lichtte zijn standpunt toe in een pagina-grote advertentie in de landelijke dagbladen. De christelijke bedrijfsbond voor de metaalnijver heid heeft al zijn 37.000 leden een pamflet gestuurd. Daarin deelt de CMB mee dat de opvattingen van het bestuur inmiddels zijn bevestigd door de ongeveer 30 ledenvergaderingen die de afgelopen dagen zijn gehouden. Ook de christelijke bond voert de belangen van de laagstbetaalden, we duwen en gepensioneerden aan als argument voor het aanvaarden van de CAO. Leden, die binnenkort in hun onderneming voor „bijzondere si tuaties" komen te staan, wordt in het Damflet dringend verzocht, contact op te nemen met hun districtbestuurder. WASHINGTON (DPA) In safelo ketten van verscheidene grote Ameri kaanse banken in New York en Chi cago hebben politie-deskundigen na anonieme waarschuwingen gisteren een aantal tijdbommen ontdekt en vervolgens onschadelijk gemaakt. Hanoi India heeft volledige diplomatieke betrekkingen aangeknoopt met Noord-Vietnam, zo deelde radio-New Delhi gisteren mee. Tot dusver on derhield India consulaire betrekkin gen met Hanoi, evenals met Saigon, maar de Indiase regering stond al en kele jaren onder druk van linkse partijen en bevriende communistische landen om met Hanoi relaties op am bassadeursniveau te vestigen. Meer dan de helft van de 32.ü00 Pakistaanse krijgsgevangenen in Dacca is per schip en trein naar India overgebracht en de rest wordt medio januari naar India vervoerd, zo heeft een woordvoerder van het Indiase le ger meegedeeld. Functionarissen van het Rode Kruis hebben verklaard, dat zij onderhandelen over Tiet recht streeks overvliegen naar West-Pakis- tan van ongeveer 300 ernstig gewonde Pakistaanse militairen uit Bangla Desj. NEW DELHI/LONDEN (Reu- ter, UPI) De Oostpakistaanse politieke leider sjeik Moedjiboer Rachman is gisteravond laat vrijgelaten. De sjeik verliet om elf uur (onze tijd) Rawalpindi met bestemming Londen, waar hij vanochtend vroeg aankwam. gen. lingen al geruime tijd geleden uit geroepen tot president van Bangla- Desj, de nieuwe onafhankelijke staat die uit de oorlog tussen India en Pa kistan is geboren. BOGOTA (AP) Tweehonderd guerilleros hebben gisteren de Noord- columbiaanse stad San Pablo over vallen. Zij doodden een politieman, verwondden vier anderen en gingen er toen vandoor met verscheidene gijzelaars en 27.000 dollars in zes ge stolen vrachtauto's, zo heeft het leger gemeld. Volgens het leger plunderden de guerrilla-strijders alle openbare ge bouwen in de stad. Zij leegden de kluizen van het stadhuis, de bank en de telefoonmaatschappij. Volgens het leger dwongen de guerrilla-strijders de bewoners van de stad zich te verzamelen op het centrale plein waar zij naar anti-re geringstoespraken moesten luisteren. Sjiek Moedjiboer won in december 1970 met zijn Oostpakistaanse Awami- Liga de algemene verkiezingen en be haalde een absolute meerderheid in het Pakistaanse nationale parlement. Zijn grote West-pakistaanse rivaal Bhoetto en de toenmalige president Jahja Chan wensten de oostelijke pro vincie echter niet de autonomie te ver lenen die de Sjeik opeiste, en toen in maart ten slotte de burgeroorlog uit brak werd Sjeik Moedjiboer gearres teerd. Op een geheime plaats in West- Pakistan werd hij gerecht, maar na de zware Pakistaanse nederlaag in de oorlog met India door Bhoetto, die het presidentschap overnam, uit de gevan genis gehaald en onder huisarrest ge plaatst. Sjeik Moedjiboer is door zijn volge- Moedjibocr Rachman MOSKOU AP. Reuter. UPI) Wladimir Boekowsky. de 29-jarige Rus. die deze week in Moskou zwaar ge straft is omdat hij de Sowjet-Unie zou hebben belasterd, heeft een bewogen rede voor zijn rechters gehouden, do Sowjet-maatschappij 'ziek' genoemd en verklaard dat hij blijft strijden voor recht en gerechtigheid. I Vrienden van Boekowsky zijn erin ge- 1 slaagd de volledige tekst te verzamelen, van de toespraak, die de veroordeelde tijdens het proces heeft gehouden. Boekowsky zei in de rechtszaal, waar geen buitenlandse correspondenten I mochten komen: I „Kameraden rechters. Ik ben niet van plan in te gaan op de juridische kant van de aanklacht, omdat ik in de rechtzaal al volledig heb bewezen dat deze ongegrond "is. Mijn advocaat heeft de onge grondheid van de beschuldiging in zijn plei dooi eveneens aangetoond en ik ben het met j alle punten uit zijn verdediging eens. Ik zal hier over iets anders spreken: de i wraakoefening tegen mij is al lang geleden voorbereid en ik wist er van af. Op 9 juni riep de procureur Wankowitsj me bij zich en dreigde mij met straf. Daarna verscheen er in het dagblad de Prawda een artikel onder de kop „de armoede van het anti-communisme". dat bijna in zijn geheel in de rede van de procureur is aangehaald. Het artikel bevatte de beschuldiging dat ik wachtlokalen laster lijke inlichtingen had doorgegeven aan buiten landse correspondenten tegen ontvangst van kleine fooien. En tenslotte werd in het tweede nummer van het blad Politiek Zelfonderricht van 1971 een artikel opgenomen van de vice- voorzitter van de KGB (de Russische geheime dienst) S Tswigoen, waarin ook gezegd werd dat ik bij anti-sowjet activiteiten betrokken was. En het is volledig begrijpelijk dat de kleine rechercheur in mijn zaak niet tegen zijn baas kon ingaan en verplicht was te proberen mijn schuld op elke mogelijke manier aan t lonen. Voordat ik gearresteerd werd was eh voort durend aan mij getrokken. Ik werd achter volgd, met moord bedreigd en een van de mensen die mij achtervolgden verloor zijn zelfbeheersing zo ver dat hij mij met zijn dienstwapen bedreigde. Toen ik voor onderzoek vastzat deed ik eer. verzoek om een strafrechtelijk onderzoek op gang te zetten tegen deze mensen. Ik gaf zelfs het nummer van de dienstauto waarin die mensen mij achternareden en verschafte an dere feiten, die het voor hen mogelijk maakte een en ander uit te zoeken. Ik ontving echter nooit een antwoord op dit verzoek van de departementen aan wie ik dat had gestuurd. Daarop werd een buitengewoon welbespraakt antwoord ontvangen van de re chercheur: „Boekowsky's gedrag gedurende het vooronderzoek geeft grond tot een onder zoek naar zijn psychologische vermogens". Het onderzoek werd uitgevoerd met ontel bare schendingen 'van de procedure-voor schriften. Je kunt zeggen dat er geen enkel artikel van de U.P.K. (het wetboek waarin voorschriften staan voor procedures bij straf zaken) was dat niet werd geschonden. Het onderzoek bevatte zelfs zo'n schaamte loze maatregel als het mij samen in een cel zetten met een verklikker, een zekere Trofi- mow. Deze gaf zelfs tegenover mij toe dat hij opdracht had gekregen provocerende anli-. sowjet gesprekken met mij te voeren met de bedoeling mij tot soortgelijke opmerkingen të verlokken. Hiervoor was hem vervroegde vrij lating belpofd. Zoals u ziet wordt datgene wat mij als een misdaad wordt aangerekend wel is toegestaan aan zekere mensen als „het belang van de zaak" dit vraagt. Ik zond klachten hierover naar verschillen de departementen en vroeg deze rechtzaak toe te voegen. Maar het hof „ontweek" dit. Wat de rechercheur betreft, deze liet in plaats van mijn klacht te onderzoeken en mij te antwoorden, mij naar het Serbsky Instituut voor gerechtelijke spychiatrie sturen voor een medisch onderzoek. De KGB (geheime politie) die het onderzoek in handen had. wilde heel graag dat ik ontoerekeningsvatbaar zou wor den verklaard. Dan zou er geen zaak over mij meer bestaan, geen behoefte meer zijn aan het construeren van een aanklacht en er zou geen behoefte meer zijn aan bewijs voor het begaan van een misdaad. De man zou slechts ziek, gek zijn En als alles zo gegaan was dan zou er nu geen gerechtelijke represaille zijn en zou ik nu mijn slotpleidooi hebben gevoerd: zij wil den mij bij verstek berechten, wat niet lukte door de invloed van de intensieve tussen komst van het publiek. Na de eerste tijdslimiet voor het onderzoek door experts, ontdekte de medische commis sie inderdaad dat ik een onheilspellend vaag klinisch beeld vertoonde. En uit vragen die de artsen me later stelden begreep ik dat hij van plan waren mij ontoerekeningsvatbaar te verklaren. Èn pas op 5 november, nadat pres sie was uitgeoefend door het publiek ver klaarde een nieuwe medische commissie mij gezond. Daar hebt u de betrouwbare proef op de som van mijn bewering wat hier in deze rechtzaal laster wordt genoemd dat psy chiatrische represailles worden genomen op last van de KGB (de Russische geheime dienst). Ik heb andere bewijzen hiervoor. In 1966 werd ik acht maanden lang in psychiatrische inrichtingen vastgehouden. Dat gebeurde zon der rechtzaak of onderzoek en in tegenspraak rriet medische gegevens over mijn geeestes- vermogens. Ik werd van het ene ziekenhuis naar het andere gestuurd omdat de artsen mij steeds weer normaal 'verklaarden. En zo. werd ik op 5 november gezond ver klaard en opnieuw in de gevangenis gegooid en de schendingen van dc procedurevoor schriften gingen door. Bij de beëindiging van het onderzoek werd op wrede wijze artikel 201 geschonden van het wwetboek van strafvor dering van de Sowjet-Unie. (In artikel 201 staat dal de onderzoeker de beschuldigde moet meedelen dat hij het recht heeft zich op de hoogte te stellen van al het materiaal in zijn zaak en dat zijn advokaat hem daarbij be hulpzaam mag zijn). Ik vroeg om een advokaat: die ik zelf had uitgezocht. Maar degenen die het onderzoek in handen hadden weigerden mij dit en on dertekenden artikel 201 alleen en schreven daarna dat ik had geweigerd mij van de zaak op de hoogte te stellen. Overeenkomstig mijn recht op verdediging, zoals in artikel 48 is uiteengezet, vroeg ik de advokaat Dina Isakowna Kaminskaya uit te nodigen voor mijn verdediging in de recht zaal. Ik richtte dit verzoek tot de voorzitter van het Moskouse college van advokaten en kreeg een weigering met de instructie: „Ad- vakaat Kaminsky kan niet voor de verdedi ging worden aangewezen omdat zij geen toe gang heeft tot de geheime procedure in de zaak". Je vraagt je af wat voor geheime zaak betrokken kan zijn als ik berecht wordt we gens anti-sowjet agitatie en propaganda? Waar en in welke sowjet-wet is deze veel geprezen „toegang" geregeld? Nergens. Ik kreeg dus geen eigen advokaat. Bovendien werd het antwoord dat ik noemde van het college van advokaten, waarvan ik op de hoogte was gesteld en dat mijn handtekening droeg, van de zaak achtergehouden en terug gestuurd naar het college van advokaten." In de aanklacht is het woord „lasterlijk 33 keer gebruikt en komt het woord „anti-sow jet" 18 maal voor, zo vervolgde Boekowsky. Maar in de aanklacht wordt niet duidelijk ge maakt welke van de feiten, die ik aan wes terse verslaggeverers heb meegedeeld, laster lijk waren en wat er nu anti-sowjet was aan het mqateriaal dat bij mij in beslag nomen werd en dat ik zou hebben verspreid". Boekowsky zei dat hij acht personen mensen uit psychiatrische inrichtingen, fami lieleden of gevangenen als getuigen had willen laten oproepen. „Deze acht konden de waarheid over mijn verklaringen betreffende de vasthouding van mensen in speciale spy- chiatrische klinieken bevestigen". Het hof had de lijst van getuigen afgewezen omdat zij „geestelijk gestoord waren en daarom geen geldige getuigenverklaring konden afleggen" Alleen getuigen met belastende verklaringen waren door de rechtbank gehoord, aldus Boe kowsky. „Waarom al die ophef over één man", zo vroeg Boekowsky zich aan het slot van zijn verklaring af. „Omdat de hele filosofie van dit proces gericht is op het verhullen van de mis daden van de autoriteiten zelf, het opleggen van psychiatrische onderdrukking aan on orthodoxe mensen. Zij willen iedereen schrik aanjagen die de wereld over deze misdaden wil inlichten". „Onze maatschappij is ziek. Zij is ziek van angst, een overblijfsel uit het stalinistische tijdperk. Maar het proces van geestelijk her stel is begonnen en kan niet meer gestuit wor den. De misdadiger is niet degene die de vuile was buiten hangt, maar degene die de was vuil maakt". „Het doet er niet toe hoe lang ik gevangen gezet wordt, ik zal nooit terugkomen op mijn overtuiging. Ik zal uiting geven aan mijn op vattingen door gebruik te maken van het recht dat mij is gegeven door artikel 125 van de grondwet van de Sowjet-Unie (vrijheid van drukpers, meningsuiting en vergadering). Ik zal mijn opvattingen overdragen aan degene die naar mij willen luisteren. Ik zal strijden voor recht en gerechtigheid. Ik heb slechts spijt van een ding: dat ik in de korte tijd dat ik vrij was een jaar, twee maanden en drie dagen te weinig voor deze zaak heb kun nen doen". Boekowsky heeft twee jaar gevangenisstraf gekregen, plus vijf jaar werkkamp, die ge volgd wordt door vijf jaar verbanning.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9