Tv-programma over Ulster tóch op Britse beeldbuis Bomaanslagen in Israël nemen toe Boekowsky krijgt maximumstraf Vrijspraak na medische ingreep tegen alcoholisme Verzet tegen Indonesisch „Disneyland" neemt toe Miljoen vluchtelingen terug naar Bangladesj Hanoi eist stopzetting van „vietiiamisering" - Voorstel: prijzen van landbouwprodukten ca. 8i% omhoog Vrijlating Moedjiboer stimuleert ,Esperal-inplcint kan gevaarlijk zijn Mij nontplof f ing in Spanje Rogers: hulp aan India nog eens grondig bekijken DONDERDAG 6 JANUARI 1972 LONDEN (AP, Reuter, UPI) De Britse omroeporganisatie BBC heeft gisteren tegen het verlangen van de regering van premier Edward Heath in toch een tweeëneenhalf uur durend televisieprogramma over Ulster uitgezonden. De Britse regering was van mening dat het pro gramma „geen goed kan doen en ernstige schade kan berokkenen". In het programma, dat bedoeld was als een discussie over mogelijkheden het langdurige conflict in Noord-Ier- land op te lossen, waren acht verte genwoordigers uitgenodigc van ver schillende fracties in Ulster. Tot dit gezelschap behoorde onder meer ds. ïan Paisley, Bernadett* Devlin en drie juridische experts die, op basis van de discussie in hel panel, een soort conclusie moesten geven. Door de Noordierse regering is fors bezwaar gemaakt tegen dt- uitzen ding. Door de Engelse regt-ring is gis teren tot op het laatste moment ge tracht de BBC van uitzending te weerhouden. Aangenomen wordt daf vooral be zwaar is gerezen tegen het feit dat bekend was dat van zeven van de acht leden van het panel gekant zijn tegen de interneringsmaatregel, die vorig jaar door de regering- Brian Faulkner is uitgevaardigd Öp basis van deze maatregel kunnen verdachte figuren zonder vorm van proces op gepakt en geïnterneerd worden. De voorzitter van de BBC. Lord Hill, heeft gisteren voor de uitzending verklaard dat als zijn omroep ..uw vrees (van de regering - red.) deelde dat een dergelijk programma de si tuatie in Ulster zou verergeren wij er niet aan zouden denken dit door te zetten" Lord Hill zei dal de BBC juist van mening is dat de discussie zal leiden tot beter begrip van de standpunten, die in Ulster regelrecht tegenover elkaar staan. Censuur TEL AVIV (Reuter, AP) Zeven mensen zijn gisteren ge wond bij twee bomaanslagen in centraal-Israël, terwijl hoogge plaatste Israëli's vanuit West- Europa als nieuwjaarspaketten gecamoufleerde tijdbommen krijgen toegezonden. De toena me van Arabische guerrilla-ac- ti'dteiten volgt op een periode van betrekkelijke rust van en kele maanden. In Kfar Saba ontplofte gisteren een bom in een vuilnisemmer, waardoor vier voorbijgangers verwondingen opliepen. In het centrum van de bad plaats Natanja ontplofte een bom on der de kar van een straathandelaar. Een koopman en twee passerende vrouwen werden gewond. De Israëli sche politie hield een aantal personen 'aan, die er van worden verdacht bij jde aanslagen betrokken te zijn. Intussen duurt het onderzoek voort naar de herkomst van de talrijke bompakketten, die de laatste dagen in jlsraël zijn onderschept. Deze zendin gen, afkomstig uit Oostenrijk en Joe goslavië, waren bestemd voor belang rijke Israëli's, onder wie het hoofd van de politie, Joseph Ben-porat, de oppositieleider generaal Ezer Weiz- mann en ten >oormalig -'oorzitter van de commissie voor kernenergie, ,prof. Ernst Bergmann. Illusie Tot dusver zijn de bommen op één uitzondering na, zonder ongelukken onschadelijk gemaakt. In Tel Aviv ontplofte dinsdag een pakket bij een poging het te demonteren. Een poli- tie-officier verloor daarbij het ge zichtsvermogen en twee handen. Vol gens de militaire correspondent van het Israëlische blad Haaretz zijn de pakketten gestuurd door leden van de Palestijnse verzetsgroep „Achmad Djoebril", in samenwerking met het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina. Deze groep was ook ver antwoordelijk voor de bomaanslag twee jaar geleden op een vliegtuig DEN HAAG De landbouwprijzen zullen, wanneer de Europese Com missie dat goed vindt, verhoogd wor den met gemiddeld zeven a acht pro cent. De verhoging zal in fasen wor den doorgevoerd. Dit heeft prof. dr. F. Kriellaars, voor zitter van het Landbouwschap, mee gedeeld in zijn nieuwjaarsrede. Hij zei dat dr. S. Mansholt, vice-voorzit- ter van de Europese Commissie, w;erkt aan voorstellen in die richting. De voorstellen komen overeen met de aanbevelingen van het Europese par lement. De richtprijs voor melk zal drie procent omhoog moeten en van rundvlees in fasen dertien pro cent. Na goedkeuring door de Europe se Commissie moeten de voorstellen aan de Europese ministerraad worden voorgelegd. van Swissair, dat kort na het vertrek van Zürich verongelukte Het Russische partijblad Prawda heeft gisteren het Westen gewaar schuwd de illusie te laten varen, dat door het bestand van 1967 „de scher pe kantjes van het conflict zijn afge slepen en de explosieve kracht van het conflict is geneutraliseerd". In de vier-en-een-half jaar, die na de Is raëlische aanval op zijn buren zijn verstreken, is de crisis in het Mid den-Oosten een soort tijdbom geble ven", aldus de Prawda. De Sow jet-Unie, aldus het partij blad, blijft voorstander van een poli tieke oplossing op basis van terug trekking van de Israëlische strijd krachten uit Arabisch gebied. Ter normalisering van de toestand dient echter gelijk met de terugtrekking van de Israëlische strijdkrachten de staat van oorlog te worden beëindigd en vrede tussen Israël en de Arabi sche staten te worden gesloten. Het bereiken van een politieke oplossing wordt, volgens de Prawda echter be moeilijkt door de houding van Israël, dat zijn verzet tracht te rechtvaardi gen met vermeende zorg vooi „veilige grenzen". Daniël Ellsberg (rechts) en Anthony Rvsso (links) banen zich een weg door een groep verslaggevers voor het federale gerechtshof in Los An gelos. Ellsberg en Russo veroorzaak ten medio vorig jaar grote opschud ding, omdat zij een belangrijke rol zouden hebben gespeeld bij het laten uitlekken van de zeer geheime Pen tagon Papers, waarin de geschiede nis van de Vietnamese oorlog wordt beschreven. Zij zeiden tijdens het vooronderzoek zich niet schuldig ie voelen. Hun proces is nu bepaald op 7 maart. De kwestie van de BBC-uitzending volgt op steeds sterker wordende aandrang de informatievoorziening over Ulster onder een zekere censuur te plaatsen. Zo is er al herhaaldelijk op gewezen dat uit wat de Engelsen via radio en tv als nieuws over Ulster wordt voortgezet reeds sterk besnoeid is. Onder meer zou er zo weinig mo gelijk informatie worder gegeven over wat het verboden Ierse Republi keinse Leger naar voren brengt. Bin nen de BBC heeft dit al herhaaldelijk tot frustraties geleid, tot uiting ko mend in ontevredenheid onder de re porters. Ook is onder druk van de Unionisten in Ulster ook al een balle tje opgeworpen de kranteberichten over de gebeurtenissen in Noord-Ier- land aan controle te onderwerpen. Daartegen is steeds krachtig protest gekomen. De omroeporganisatie BBC. die een nationale omroep is, staa* onder toe zicht van door de regering benoemde gouverneurs. Maar de BBC heeft zich steeds op het standpunt gesteld dat zij niet door de overheid aan banden mag worden gelegd in haar informa tievoorziening. Uit Belfast is gisteren vernomen dat Britse troepen in Ulster officieel toestemming gekregen hebben met machinegeweren te schieten als zij in de straten worden aangevallen. Tot nu toe mochten bij een aanval alleen „enkele, gerichte schoten" worden ge lost uit pistolen of geweren. Er mag niet met mitrailleurs geschoten wor den als er in de vuurlijn mensen zijn die geen wapens hanteren. Zonder waarschuwing vooraf mag nu ook op rijdende auto's en od personen die duidelijk in bezit van vuurwapens zijn geschoten worden. WEER DODE In de rooms-katholieke wijk Lower Falls in Belfast is gisteren opnieuw een Britse soldaat door een sluip schutter gedood. Een sigarenfabrikant in Andorra, het miniatuurstaatje tussen Spanje en Frankrijk, gaat er prat op de grootste sigaren ter wereld te maken. Als we deze mammoet-sigaar van bij na 1 meter lengte en 2 kilo zien lijkt zijn bewering geen grootspraak. De fotograaf vindt het blijkens zijn tekst bij de plaat typisch een ro kertje voor wie nog maar één sigaar per dag van de dokter mag roken. CALCUTTA (AP, Reuter, UPI) De animo onder de Oostpaki- staanse vluchtelingen om terug te keren naar hun vaderland is volgens Indiase functionarissen flink gegroeid na het nieuws uit West-Pakistan, dat sjeik Moedji boer Rachman binnenkort zal MOSKOU (Reuter, AP, UPI) De Russische filoloog Wladi- mir Boekowsky (29) heeft giste ren de maximumstraf op „anti- sowjet-laster" gekregen. Boe kowsky is gisteren na een proces van één dag tot twee jaar ge vangenisstraf plus vijf jaar werk kamp veroordeeld, die gevolgd wordt door vijf jaar verbanning naar Siberië. Dit hebben vrien den van Boekpwsky meegedeeld. Het proces tegen Boekowsky is giste ren gevoerd in de Moskouse voorstad Ljoeblino. Buitenlandse verslaggevers mochten niet aanwezig zijn. Ook de Russische kerngeleerde Andrej Sa- charow, die het voor Boekowsky had opgenomen, kwam de rechtzaal niet binnen. Zegslieden vertelden dat Sacharow te horen kreeg dat de zaal vol was en hij er niet meer bij kon. Westerse correspondenten, die in de buurt van de rechtzaal kwamen, werd gezegd te verdwijnen omdat dichterbij komen „ongezond" zou zijn. Boekowsky is voornamelijk gestraft omdat hij in het Westen aandacht heeft gevraagd voor het opsluiten van Russische opposanten in psychiatri sche inrichtingen, waar zij slecht be handeld worden, geslagen en bewerkt met verdovende middelen. Boekows ky heeft sinds maart vorig jaar in voorarrest gezeten. Het grootste deel van de tijd verbleef hij in een ge sticht voor geesteszieken, het Sevbs- ki-instituut in Moskou. Boekowsky is verdedigd door de advokaat Wladimir Sjeiwsky. Dat ge beurde nadat Boekowsky twaalf da gen in hongerstaking was gegaan om een door hem zelf aangewezen verde diger te krijgen. Het persbureau TASS heeft gisteren een versie van het proces gegeven in een ongebruikelijke lengte. Tass gaf een verslag van een verhoor dat gis teren is afgenomen door de officier van justitie Aza Broboesjko. Volgens TASS gaf Boekowsky toe dat hij geprobeerd had een draagbare drukpers langs de douane-autoritei ten te smokkelen. Boekowsky heeft geprobeerd verschillende kennissen, die hij in cafés ontmoette, over te halen de sowjet-wetten te overtreden door informatie naar het buitenland te smokkelen, aldus TAS. Wie deze „kennissen" waren is niet gezegd. Voor het eerst werd tijdens het proces toegegeven dat Boekowsky on der psychiatrische behandeling is ge- weest.TASS zei dat Boekowsky toegaf dat zijn moeder na zijn eerste arres tatie in 1963 de autoriteiten had ver zocht een onderzoek in te stellen naar de geestesvermogens van haar zoon en zij geklaagd had over „zijn psycho pathologische karakter". Boekows ky ontkende dit vandaag niet", aldus TASS. Maar in het laatste onderzoek was Boekowsky volledig gezond ver klaard en moet hij „daarom ook ver antwoordelijk geacht worden voor zijn daden". Volgens TASS hebben twee leger officieren, een douane-beambte en een vertaler te^en Boekowsky ge tuigd. Zij hadden gezegd dat Boe kowsky hen had willen overhalen hun militaire eed te schenden, door te helpen bij de smokkel van een draag bare drukpers op het vliegveld. Boe kowsky had ook geprobeerd een pilo- tenuniform te bemachtigen, aldus TASS. Regeringssteun voor Franse dagbladpers PARIJS (AFP) De Franse rege ring heeft het voornemen de landelij ke dagbladpers een bijzondere steun van 15 miljoen franc te verstrekken. Minister van economische zaken en financiën, Valery Giscard d'Estaing heeft dit gisteren te kennen gegeven in een gesprek met vertegenwoordi gers van journalistenorganisaties. De hulp zal worden verstrekt aan bladen, die hun prijzen niet verho gen. Tot de financiële steun is beslo ten in verband met de zware lasten van de dagbladpers in de tweede helft van 1971. worden vrijgelaten. Volgens de ze ambtenaren is gisteren de miljoenste vluchteling terugge keerd naar Bangladesj. „De mensen in de vluchtelingen kampen zijn ineens veel enthousiaster geworden voor repatriëring", aldus een Indiase vluchtelingenambtenaar. „Als Moedjiboer eenmaal terug is in Dacca verwachten wij een ware stormloop". Afgaande op de officiële gegevens zouden thans nog ongeveer 8.9 miljoen vluchtelingen in kampen of bij Indiase familieleden verblijven. De regering hoopt de repatriëring eind februari voltooid te hebben. In Karatsji verwacht men thans, dat Moedjiboer zaterdag definitief zal worden vrijgelaten. De minister van binnenlandse zaken van Bangladesj, Abdoes Samad, is gisteren naar India vertrokken voor besprekingen over de eventuele vrijlating van Moedji boer. De minister verklaarde kort voor vertrek uit Dacca, dat hij zich zorgen maakt over het uitstel van de vriilating van het staatshoofd van Bangladesj. De Pakistaanse regering heeft de controle over het bank- en verzeke ringswezen in het land overgenomen, zo deelde minister van financiën, Moebasjir Hasan, dinsdagavond in Lahore mee. De juiste mate van con trole wordt nog bestudeerd en zal la ter worden vastgesteld, aldus de mi nister. TOKIO (Reuter,) Do Japanse premier Sato is gisteren uit Tokio vertrokken naar de Ver. Staten voor besprekingen met presiden Nixon. De ontmoeting is de laatste van een reeks van vijf besprekingen met regeringsleiders, die Nixon wilde houden voor zijn reis naar China vol gende maand. Aangenomen wordt dat Sato vooral zal proberen van Nixon de belofte los te krijgen geen akkoorden met China te sluiten die nadelig zijn voor Japan. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM/DEN HAAG Volgens het ministerie van justi tie is al vijf keer in Nederland een Esperal-inplant op gedeti neerde alcoholisten toegepast. De Esperal-inplant, een medische ingreep tegen alcoholisme, kwam gisteren in het nieuws door de vrijspraak van de 43-jarige ge detineerde J. van E. door de Utrechtse rechtbank na het po sitieve resultaat van deze medi sche ingreep. Johannes van E. pleegde samen met een vriend twee inbraken in Amersfoort. Beiden verkeerden bij die inbraken zwaar onder invloed van drank. Tijdens de detentie in de psychiatrische observatie kliniek werd Van E. in staat gesteld een medische kuur in de Amsterdamse Jellinek-kliniek te ondergaan. De re sultaten met Esperal waren dermate goed, dat de Utrechtse rechtbank Van E. in onmiddellijke vrijheid stelde. De Esperal-inplant is een Franse ontdekking, die door de Franse artsen al jarenlang wordt gebruikt. Bij de inplant wordt een refusal in het bindweefsel rond de buikspieren in gebracht die een zodanige werking, heeft dat de patiënt d.e eerste zt-s maanden absoluut geen alco'hol ver draagt. Neemt hij toch een borrel, dan wordt hij ziek, met verschijnse len als hoofdpijn, hartkloppingen, be nauwdheid, duizeligheid en bloed drukdaling. dermate ziek worden, dat zijn leven in gevaar komt. In de klinieken wordt op het ogen blik vooral gebruik gemaakt van kal merende middelen en wordt de pa tiënt geestelijk er op voorbereid zon der alcohol te leven. „De Esperal-in plant maakt zoiets onmogelijk", zegt dr. A. N. Aarsen, lector in de farma cologie aan de VU in Amsterdam. „Het is een soort gedwongen maatre gel. Alcoholisme is voor een groot deel een geestelijke verslaving en veel minder een lichamelijke versia- vipg. Je moet de patiënt dus vooral geestelijk begeleiden. Met de Esperal- inplant is het mogelijk, dat een pa tiënt lichamelijk alcohol niet meer kan verdragen, maar geestelijk nog niet zonder alcohol kan. Dat kan tot fatale gevolgen leiden". Twee jaar geleden gaf de officier van justitie bij de Arnhemse recht bank een straftijdverkorting aan een alcoholist, als hij zich opnieuw zou laten behandelen met Esparol. Verdeeld De medische wereld is nogal ver deeld over het effect van de Esperal- inplant. Wanneer de patiënt toch een groot aantal borrels drinkt, k3n hij HONGKONG (AP, Reuter) Noord-Vietnam heeft ver klaard dat de VS om de Ameri kaanse krijgsgevangenen vrij te krijgen volledig moeten afzien van de „vietnamisering" van de oorlog in Vietnam. In een uitzending van het Noord- vietnamese radiostation werd gisteren gezegd dat „de enige manier waarop Nixon de Amerikaanse krijgsgevan genen kan terugkrijgen bij hun ge zinnen bestaat uit twee fundamentele zaken: 1. het volledig beëindigen van de agressieoorlog in Vietnam en het te rugtrekken van alle Amerikaanse troepen uit Vietnam, en: 2. het volledig beëindigen van het vietnamiseringsbeleid (het overdragen véin de oorlog aan de Zuidvietname- zen-red.) dat dient tot voortzetting van de oorlog". De Amerikaanse minister van bui- DJAKARTA (Antara, UPI) De controverse over Indo nesië in Miniatuur, het 10,5 miljard roepiah (85 miljoen gulden) kostende project, waarvoor mevrouw Soeharto zieh heeft ingezet, neemt in Indonesië steeds scherpere vor men aan. Een groep rakenlieden heeft een „nationaal actiefront" gevormd om uitvoering van dit project, dat huns inziens commerciële voordelen biedt, te bevorderen. De „sober- Volgens TASS zijn in de aanklacht ook een aantal buitenlanders ge noemd,die de schrijver „had gebruikt voor zijn illegale doeleinden". Een van de namen was die van de Belg Hugo Sebrechts, die in april 1967 met een landgenoot de Sowjet-Unie is uit gezet. Hij had in Moskou getracht pamfletten te verspreiden met een protest tegen de arrestatie van Russi sche intellectuelen. De kerngeleerde Andrej Sacharow heeft in een schrijven dat buiten landse correspondenten heeft bereikt, verklaard dat Boekowsky nooit iets heeft opgemerkt dat als „anti-sowjet- laster" kan worden aangemerkt. „Zijn in het buitenland verschenen interview (met een Amerikaanse cor respondent-red) was gebaseerd op za ken die hij zelf heeft gezien, gehoord en ervaren had tijdens zijn verblijf in speciale psychiatrische inrichtin gen en strafkampen. Wat betreft de medische documenten die hij aan westerse psychiaters had gezonden, kunnen die moeilijk als laster worden betiteld, omdat het kopieën zijn van echte documenten", zo schrijft Sacha row. heidsbeweging" van Indonesische studenten daarentegen heeft haar leden opgeroepen tot „waakzaam heid" en demonstraties. „Indonesia Indah", zoals het project wordt ge noemd, heeft geleid tot felle pole miek in de pers, en vorige maand werden bij een studentendemon stratie voor net gebouw van de stichting, die de gelden bijeen brengt, vier studenten gewond. Vijf van de met messen en pistolen be wapende tegen-demonstranten zijn gearresteerd. De echtgenote van dc president, mevrouw Tien Soeharto, is voorzit ster van de „Jajasan Kita" (Stich ting Onze Hoop), die poogt de beno digde 85 miljoen gulden in te zame len. De stichting bestaat voorname lijk uit vrouwen van hooggeplaat ste regeringsfunctionarissen. Een bedrag van ongeveer twee miljoen gulden is reeds besteed voor de aankoop van 100 ha grond ten zuid oosten van Djakarta. Het is de be doeling, dat een enorme, drie meter diepe vijver wordt gegraven waar in het Indonesische eilandenrijk, met bergen, rivieren en steden op schaal wordt nageboott Om het gehele project te bezichtigen, hetzij per boot, hetzij per kabelbaan of monorail, zouden enkel? dagen no dig zijn. Het project omvat voorts een hotel met duizend kamers en draaiend restaurant, een bloemen tuin, zoölogisch museum, winkel centrum en sportcomplex. Prestige-object Mevrouw Soeharto heeft haar ideeën mede ontleend aan het Ame rikaanse „Disneyland" Ook in Ja pan en de Philippijnen bestaan parken, die beogen een beeld te ge ven van het gehele eilandenrijk. De tegenstanders vinden het niet al leen ongehoord, dat tientallen mil joenen worden uitgegeven voor een dergelijk prestige object, terwijl het land een buitenlandse schuld heeft van meer dan drie miljard dollar en kredieten voor nogmaals een miljard wil opnemen, maar ook, dat regeringsinstanties zijn in geschakeld bij de.campagne om het geld bijeen te brengen. De minister van binnenlandse za ken, Amer Machmoed. heeft name lijk alle 26 regionale gouverneurs benoemd tot Chief Project Officer, wier taak het is particuliere zaken lieden te bewegen tot een bijdrage. Het invloedrijke islamitische blad Abadi vroeg zich onlangs af „hoe nauw de banden tussen de particu liere stichting en de regering" zijn. Het onafhankelijke ochtendblad In donesia Raya heeft de lezers opge roepen te blijven aandringen op uitstel. „Denkt niemand aan de ze ven miljoen kinderen, die geen la ger onderwijs volgen door gebrek aan klaslokalen?" aldus het blad. tenlandse zaken William Rogers heeft dinsdag verklaard dat Hanoi altijd heeft geweigerd de vrijlating van Amerikaanse krijgsgevangenen te be spreken als een apart onderdeel van onderhandelingen. President Nixon heeft zondag in een tv-interview ge zegd dat Hanoi de mogelijkheid heeft verworpen van vrijlating van de krijgsgevangenen in ruil voor vast stelling van een datum voor terug trekking van Amerikaanse troepen uit Vietnam. Onwaarheid Een Amerikaanse organisatie, die 250 gezinnen vertegenwoordigt die in Noord-Vietnam familieleden in krijgsgevangenschap hebben, be schuldigt Nixon ervan onwaarheid te spreken met zijn bewering dat Hanoi een Amerikaans aanbod heeft afge wezen om krijgsgevangenen vrij te laten in ruil voor een datum van af tocht „Dit is niet waar. Hij heeft de ze vraag niet gesteld. U kunt dit van af het begin tot het einde nagaan in de transcripties van de Parijse be sprekingen. De enige opmerking die over deze handel is gemaakt was af komstig van de Noordvietnamezen en het Nationale Bevrijdingsfront", zegt de organisatie. Een Amerikaanse jachtbommen werper heeft gisteren voor de eerste keer in 1972 een aanval op Noord- Vietnam gedaan en een radarinstalla tie beschoten en vermoedelijk vernie tigd. Dit heeft het Amerikaanse op perbevel in Saigon meegedeeld. OVI EDO (AP) Bij een ontplof fing in een steenkolenmijn bij Oviedo in het noordoosten van Spanje zijn gisteren vermoedelijk vijf mijnwer kers om het leven gekomen. Toen de ontploffing zich voordeed bevonden zich ter plaatse negen mijnwerkers van wie er vier konden ontkomen. Tot nu toe heeft men een lijk kunnen bergen. WASHINGTON (AP) De Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken, Rogers, heeft gisteravond in een tv-interview gezegd zeer teleurgesteld te zijn dat India geweld was gaan toepassen om haar politieke proble men met Pakistan op te lossen. President Nixon zal deze zaak dan ook grondig gaan bekijken, alvorens men mocht beslissen India opnieuw ekonomische hulp te gaan geven. „Als wij zeer veel hulp aan het buitenland gaan geven en als die lan den dan oorlog gaan voeren zodat die hulp eenvoudig weggegooid is, dan moeten we onszelf wel gaan afvragen of het wel verstandig was ons geld daaraan te gaan besteden, en dat hebben we ook gedaan. In dit geval hebben we de hulp tijdelijk stopgezet en we gaan de zaak opnieuw grondig bekijken alvorens haar te vernieu wen." In totaal hadden de V.S., aldus de minister, India al hulp verstrekt ter waarde van 10 miljard dollar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7