Jubileumgeschenk voor Leidschendamse broers Carel Briels en W. Knoops: samen een KIPO-paar-apart voor het grotere stuntwerk Nederlanders aten veel meer kaas Meer werklozen in liet schildersbedrijf Zeventien Pakistani aangehouden in R'dam De Van Dongens bouwen na 25 jaar eigen boot Bouw spoorlijn Den Haag- Zoetermeer Nieuwe directeur voor chr. cultureel centrum Grote orders voor Havenwerken „Er zijn meer grote zakenlieden dan alleen Albert Heijn en Verolme... Op doorreisnaar Engeland? V ereenvoudigde spelling van NEH afgeketst Biefstuk blijft dit jaar duur Toogdag van chr. plattelands jeugd 5 DONDERDAG 6 JANUARI 1972 LEIDSCHENDAM „We gaan nu voor onszelf een tjalk bouwen." Henk van Dongen, oudste van de twee Leidschen damse broers die 25 jaar terug de scheepswerf van vader Mar- tien overnamen, rolt tevreden wat tekeningen uit. „Dat zyn nog maar schetsen hoor", waar schuwt broer Leen, „want ze maken altijd een paar ontwerpen en daar kan je dan uit kiezen." Eindelijk gaan de twee broers Van Dongen een schip voor zich zelf bouwen. Een knaap van ruim achttien meter. „Nee, ik heb nog nooit een boot gehad", bevestigt Leen, die toch ook al een kwart eeuw scheepsbouwer aan de Sluiskant is. Vergeleken bij al die andere krui sers, vletten, tjalken en pramen, die de Van Dongens onder handen na men, krijgt het eigen pronkjuweel een pittig formaat. Het duurt wel een jaar voor de boot richting Ijsselmeer of Zeeland kan varen, want Van Dongen is gewend degelijk vakwerk te leveren. De uitstekende naam van het bedrijf is ermee gemoeid. Niet voor niets behoren de zeilkampioen Rolf van der Baumen, de directeur van Lensvelt Nicola en ook Provin ciale Waterstaat tot de vaste klanten. Waterstaat „Toen ik vier jaar geleden wethou der werd", herinnert de oudste broer zich, „en ik voor het eerst dat Pro- (Van onze Haagse redactie) ZOETERMEER Binnen kort zal de minister van ver keer en. waterstaat de Neder landse Spoorwegen officieel op dracht geven voor de aanleg van de tweede sooorlijn tussen Den Haag en Zoetermeer. Be halve de aanleg, zullen de Spoor wegen ook de exploitatie van deze lijn in beheer nemen. Wanneer alles meeloopt, zal dit jaar nog aan de aanleg begonnen kunnen worden en kan de eerste trein naar verwachting ib 1976 het traject berijden. Met deze beslissing wordt een be gin gemaakt met de oplossing van het vervoersvraagstuk voornamelijk forensenverkeer 's ochtends rich ting Den Haag en 's avonds naar Zoe termeer. Rijksweg 12 en de huidige spoorlijn hebben een onvoldoende ca paciteit om de twee verkeersspitsen op te vangen. Al lange tijd wordt er door Zoetermeer om een dergelijke verbinding gevraagd en men was reeds zover dat de gemeente zelf 32 miljoen gulden zou bijdragen in de aanleg van de lijn (totale kosten 72 miljoen gulden), terwijl het rijk en de spoorwegen ook een deel zouden bij dragen. Aan dit unieke plan dat een ge meente zelf een spoorlijn zou laten aanleggen en deze aan de NS in huur zou geven, met dien verstande dat de Spoorwegen deze later zou overne men, is nu een einde gekomen. Het rijk zal 50 procent bijdragen, terwijl de spoorwegen de andere helft voor hun rekening nemen (een zaak waar zij nooit voor voelden). Het r.ieuwe traject wordt elf kilo meter lang en krijgt zes haltes. De lijn loopt van het in aanbouw zijnde centraal station Den Haag over de Hofpleinlijn (Den Haag - Rotterdam), naar een nieuwe lijn die parallel gaat lopen aan de spoorlijn Den Haag - Gouda, naar het nieuwe station Zoe termeer. Tevens is het de bedoeling om de trein als een vorm van open baar vervoer door de gemeente Zoe termeer te laten rijden op een vrije (eventueel verhoogde) baan. De Zoetermeerlijn wordt de eerste nieuwe reizigerslijn sinds 1934 toen in het kader van de werkverschaffing spoorlijnen werden aangelegd tussen Gouda en Alphen a/d Rijn en tussen Heerlen en Simpelveld. vinciehuis in Den Haag binnenstapte zei ingenieur Klein tegen me: „Ik had zoiets in de krant gelezen en toen heb ik direct onze kapitein gebeld om te vragen of het onze Van Dongen was". De wethouder glimlacht. Ook zijn compagnon is best te spreken over die ingenieur Klein, directeur van Provinciale Waterstaat: „Fijne kerel. Doodeenvoudig." Ontevredenheid over de vaste klan ten vooral uit Den Haag, Voorburg en Voorschoten is er trouwens he lemaal niet bij. Maar dat is vermoe delijk een wisselwerking. „We laten de mensen bier volkomen vrij. Ze mogen zelf hun boot opknappen wan neer ze dat willen, 's Zaterdags en 's zondags zijn hier wel honderd man in de loods. En allemaal even zwart, of het nou een advocaat is, een dokter, een notaris, dat maakt niks uit". De gebroeders Van Dongen vinden het wel lollig. „Het is gezellig: je houdt een beetje leven. En je verliest het contact niet" Het nadeel, dat één van de twee broers er altijd moet zijn, elke winter en elk weekend op nieuw „Van de week zijn we voor het eerst dicht geweest" weegt minder zwaar dan de voordelen. „Wij hoeven nooit te experimenteren. Dat doet de klant wel. Ieder nieuw mid del wordt tot-en-met uitgeprobeerd en wij krijgen het resultaat te horen. Moedig man Als je ziet wat de mensen dikwijls een moed hebben... Neem die man die zijn booc met polyester ging bekleden. Als je zag hoe dat ding hier aan kwam, gewoon sen wrak, zulke gaten erin, maar hij kon hier wegvaren hè en dat ding kon toch zeker weer een jaar of vijf mee." Het is duidelijk: tussen de vaste klanten, die elke winter hun schip in Leidschendam een opknapbeurt laten geven of dat zelf doen, uiteraard tegen betaling van „Stallinggeld" en de gebroeders Van Dongen is een band gegroeid. De schepen van deze mensen staan dan ook het grootste deel van het jaar in de enorme loods, die wijlen burgemeester Banning op 21 april 1951 nog officieel heeft ge opend. In volle toestand er staan dan minstens 55 schepen is elke vier kante meter ruimte benut. Een bui tenstaander vraagt zich af hoe hier ooit honderd man tegelijk aan het schuren, teren of verven kan zijn. En hoe de gebroeders Van Dongen nog kans zien in deze propvolle ruimte het overzicht te bewaren en zowaar nog adviezen te geven ook. Zien ze al die doe-het-zelvers dan niet als broodrovers? „Ach nee, waar om zou je iemand die van zijn laatste spaarcenten een oud schip heeft ge kocht niet de kans geven het zelf op te knappen? Het gebeurt ook wel, dat de mensen eraan beginnen en ons vragen om het af te maken. Nou dat doen we dan. Het wordt toch be taald?" De Leidschendamse broers zouden misschien anders redeneren wanneer ze te weinig werk zouden hebben, maar dat is beslist niet het geval. Integendeel. Bootverhuur Eigenlijk is dat al 25 jaar zo en vader Van Dongen, die de werf in 1932 kocht omdat Fiet den Baars geen opvolger had, kende evenmin werk loosheid. Hij maakte, in die jaren vooral groenteschuiten de zoge naamde Westlanders roeiboten en mestschuiten. Hij exploiteerde ook het nog altijd bestaande paviljoen, dat de zoons 'ater wegens drukke werkzaamheden verpachtten. Het be tekende wel, dat aan de bootverhuur een einde kwam, want de nieuwe pachter was een horecaman en niet iemand die ook nog bootjes kon her stellen of onderhouden. Henk van Dongen en zijn broer vinden dat eigenlijk wel jammer, naar het schijnt. Beiden zijn weg van alles wat vaart. 's Zondags ga ik hier dikwijls aan het water zitten om al die voorbijtrekkende schepen te zien". In één oogopslag weten de Leidschendamse scheepsbouwers of het vaartuig van bun werf afkomstig, is of niet. Zo zijn ze imet hun werk vergroeid. Het vak is spelenderwijs aangeleerd, want vader werkte vroe ger als knecht al op de werf alvorens het bedrijf te kopen. „We woonden daar in dat huisje aan de overkant. Op de Leidsekade. En toen zijn we met de schuit, met zo'n oude Westlander, hierheen ver huisd. Ik was negen jaar, maar ik kan het me nog goed herinneren. Het (Van een onzer verslaggevers) RIJSWIJK Het bestuur van het Christelijk Cultureel Studiecentrum te Rijswijk (ZH) 'heeft de heer Jan Sikko Siegers tot directeur benoemd. De heer Siegers is de opvolger van Jaap Vegtcr. Zijn taak is in het bij zonder de algehele cordinatie en be geleiding van het oriënteringsjaar en de overige werkzaamheden van het centrum, waarnaast hij zich tevens zal bezig houden met vormingswerk, kontakten naar buiten en studie. De staf bestaat verder uit Dieneke S. Sprenger-Naeyé (kreatief spel, to neel, muziek), Jaap Vegter (beeldende kunsten) en Wil J. Vreken-Schouten (gastvrouw secretaresse). In het afgelopen jaar hebben een aantal particulieren en diverse plaat selijke kerken het centrum financieel gesteund door donaties en giften. Op het moment is ruim ƒ60.000,ge schonken. Er is een tekort van ƒ10.000,—. Het oriënteringsjaar start te op 7 september j.l. met een groep van 23 cursisten in de leeftijd van 17 t m 22 jaar. Herinnering uit een grijs verleden. Vader van Dongen (tweede van links), die zo op het gezicht, zonder tekening, de casco's maakte. Links Leen van Dongen, uiterst rechts broer Henk, de huidige wethouder. was een mooie heldere dag, in februari .Ja zeg, alles ging in de schuit. Makkelijker kon toch niet?" Een paarsbruine ogen dwalen vluch tig naar de overkant. Naar het ge boortehuis. „Dat is Leidschendam- Zuid hè, daar achter in die polder komt nog wel wat te staan, denk ik." Opeens is hij we?r de wethouder. GOUDA De Nederlandse kaasconsumptie is ondanks zeer forse prijsverhogingen in het afgelopen jaar sterk toegeno men. Wij aten 7 miljoen kilogram meer dan in 1970. Maar ook de export was een stuk groter dan het jaar daarvoor. 1971 zal dan ook de 'kaasgeschiedenis' ingaan als een bijzonder jaar, ook wat de financiële resultaten betreft. Dit staat te lezen in het jaarverslag van de Goudse Kamer van Koophan del en Fabrieken. De produktie van fabriekskaas vertoonde eer. stijging van 10 pet. Deze vergrote produktie werd gemakkelijk afgezet De kaasfa- brieken hebben het gehele jaar op topcapaciteit gewerkt. De veehouders hebben hierdoor een relatief goed jaar achter de rug. De melkprijs kon nl. aanmerkelijk stij- GOUDA De Kon. Ned Mij voor Havenwerken, werkmaatschappij van Ver. Bedrijven Nederhorst, heeft in één maand tijd opdrachten ter waarde van 37 min gekregen. Dat komt neer op ongeveer éénderde van de omzet in 1971. De orders betreffen de uitbreiding van een haven op Madagascar, de bouw van een droogdok in Aveiro (Portugal) en de bouw van volkswo ningen op Curacao. Deze werken kos ten tezamen ƒ66 min. zodat het aan deel van Havenwerken meer dan de helft is. Van een verslaggever RIJSWIJK Het is triest bij het begin van dit nieuwe jaar te moeten verwachten dat de werk loosheid in het schildersbedrijf aan het eind van de eerste maand mogelijk tussen de 4500 en 5000 mensen zal bedragen. Dit zei de heer J. Koeman, voorzitter van het bedrijfsschap schildersbe drijf, gistermiddag in de be stuursvergadering in Rijswijk. De werkloosheidcijfers in deze be drijfstak van eind december zijn nog niet bekend, maar ze zullen vermoe delijk ongeveer 3500 man betreffen. Rekening houdende met een totaal werknemersbestand in deze bedrijfs tak van ongeveer 3500, is dat voor december al een werkloosheidpercen tage van omstreeks 1\ Als de ver wachtingen voor januari bewaarheid worden komt het landelijk percenta ge werkloze schilders tussen de 12.9 en 14.3 uit. Uit een overzicht van de werkloosheidscijfers in deze bedrijfs tak in 1970 blijkt onder meer dat er in januari van dat jaar 4130 werkloze schilders waren, tegen 3197 in januari 1971. De heer Koeman merkte in zijn nieuwjaarstoespraak op dat bestrij ding van de winterwerkloosheid on verminderde zorg van het bestuur van het schap behoeft. Dat de werk loosheid begin 1971 minder omvang rijk was dan in het jaar daarvoor, schreef hij voor een belangrijk deel toe aan de gunstige werking van de premieregeling voor binnenschilder- werk in dat seizoen. (Van een inzer verslaggevers) ROTTERDAM „Ja, haha, een paar apart, zo kan je het wel noemen, hè?", schatert de 55- jarige KIPO-direkteur W. B. Knoops, als hij in zijn direktie- kantoor aan de Coolhaven zijn andere-ik introduceert: Carel Briels, eens adviseur van minis ters, beroemd of berucht om zijn Slag bij Waterloo in het Nijmeegse Goffert-stadion en daarna van het toneel verdwe nen, nu adviseur van de heer Knoops, die net als Carel Briels duidelijk te kennen heeft gege ven het massale stuntwerk niet te schuwen. „Nee, wee gaan nou niet ineens feestjes organiseren in de Kuip, hoor, maar natuurlijk neem ik Briels niet zomaar voor de lol in dienst. Ik zie gewoon wat in die vent, hij heeft voor mij echt briljante ideeën, maar hij moet alleen de kans krijgen zich waar te maken. Nou, die kans geeft de KIPO hem", vindt de heer Knoops. Coupe Vrijdag vertrekt Carel Briels, een paar maanden ouder dan zijn nieuwe baas die voor hem overigens vlak voor de Kerst als een wonder uit de toen nog bewolkte hemel moet zijn komen vallen, naar de Verenigde Sta ten. Hij moet daar de volgende stunt van de KIPO na de geruchtmakende benzinekorting van zes cent per liter gaan voorbereiden: de coupe die de heer Knoops wil gaan uitvoeren op de vaderlandse levensmiddelen markt. „Ach man. je moet eens weten hoe veel verder die Yanks al zijn met hun levensmiddelen, hoe ze die ver pakken. Wacht maar, je zal wel zien. De monden zullen wijd open vallen. Hoe ik daar ineens bij kom? Ideetje van mijnheer Briels hier. Wees'ie me merendeel der eigenaren-bewoners on- aan jf1 wat vakbladen. Ben ik na- Lager De in het winterseizoen 1971-1972 van kracht zijnde premieregeling is wat aantal aanvragen betreft gerin ger dan in het vorige seizoen, maar de gemiddelde grootte van de aanvra gen is iets hoger. De heer Koeman meent dat de grotere belangstelling voor de regeling in het seizoen 1970-1971 ook te maken heeft gehad met opdrachten als gevolg van uitge steld onderhoud nu in 1970 voor het Carel Briels (links staand) bekijkt samen met zijn nieuwe baas de grote advertentie-pagina waarin de KIPO belooft terug te zullen geven „wat Drees neemt". ROTTERDAM De Rotterdamse vreemdelingenpolitie heeft woensdag zeventien Pakistani aangehouden in de leeftijd van achttien tot veertig jaar. Ze waren volgens de politie niet in het bezit van voldoende middelen van bestaan. Sommigen van hen hadden valse of vervalste paspoorten. De Pakistani zijn overgebracht naar het hoofdbu reau van politie. Er zal nog onder zocht worden naar welk land ze zul len worden uitgewezen. De aanhoudingen werden verricht bij enkele controles van pensions in Rotterdam. De meesten van de Paki stani waren per vliegtuig naar Ne derland gekomen: anderen bereikten ons land via Parijs. Hoewel de Pakistani ontkennen, dat ze contact hebben gehad met lieden, die zich bezighouden met mensen smokkel naar Engeland, heeft de po litie een sterk vermoeden, dat plan nen voor de oversteek wel degelijk bestonden. Bij hun aanhouding bleken de mees te Pakistani drie lagen ondergoed over hun lichaa mte hebben. derhoudskosten voor het laat-st fiscaal aftrekbaar waren. Door het bestuur werd opgemerkt dat zich bij de werkloze schilders ook mensen zullen bevinden die niet heb ben voldaan in het werk en bij de ..bedrijfszuivering" op straat zijn ge komen. Uit een onderzoek in Den Bosch en omgeving is gebleken dat tweederde van de daar werkloos geworden schilders vakbekwaam zijn en de rest minder of niet vakbe kwaam is geacht. Waardering Zeer veèl waardering werd door het bestuur van het bedrijfschap uit gesproken voor een rapport, dat in opdracht van het bestuur, werd sa mengesteld over taak- en functieom schrijvingen ten behoeve van leiding gevenden en ander kaderpersoneel in het schildersbedrijf. Het is, zo werd ook opgemerkt, voor het eerst dat in het midden- en kleinbedrijf een po ging tot taak- en functieomschrijvin gen is ondernomen. tuurlijk gelijk bovenop gesprongen, begrijp je wel? En nou stuur ik hem vooruit om alvast de Yank warm te maken voor KIPO. die daar best eens goede zaken zou kunnen komen doen." De vraag of Carel Briels, van wie we toch piet meer wisten dan dat hij zich specialiseerde in massa-commu nicatie, zich nu plotseling blijkt te ontpoppen tot specialist op het terrein van de levensmiddelen, blijkt wat overbodig te zijn: „Specialist op le vensmiddelen? Kom nou," wuift de heer Knoops achteloos, „we weten toch allemaal dat hoe kleiner erwten zijn, hoe fijner? Nou, voor mij ben je dan al specialist genoeg! Ik geef hem gewoon een prijslijstje mee. waar hij niet overheen mag, en voor de rest regelt hij het maar. Je moest eens weten hoeveel lui die Briels overal kent. Over de hele wereld heeft hij zijn vriendjes zitten. Nou, zo'n vent moest ik nou net hebben!" Facade De heer Carel Briels, zwarte blazer, grijze broek, wit overhemd en zwart vlinderstrikje, slaat bescheiden de oogleden neer. en laat zich met de armen over elkaar op de daar heftig tegen protesterende radiator van de centrale verwarming zakken. Hoe hij er zelf over denkt? „Ach, ik heb de KIPO net leren kennen, dus wat kan ik zeggen, maar ik zie het wel zitten, om met mijn ervaring en mijn ach tergrond de fagade van de KIPO waar overigens nog nodig wat leuk op te schilderen, hoor!" Hij gaat trouwens niet alleen voor de levensmiddelen naar de States, wil hij wel kwijt, want er moet daar overzee nog een tweede KIPO-ci worden uitgebroed: de heer Knoops loopt naar zjjn zeggen al jarenlang rond met het idee om een eigen merk kleurentelevisie op de vaderlandse markt te brengen. „Zoiets van KIPO- Colour Universal, weet je wel,' dat werkt," grijnst hij. „Een grootbeeld toestel, zo'n 66 centimeter, en dan pertinent niet duurder dan 1495,-. Reken maar: dat ding komt er. Het hangt nou bij die Amerikanen nog op honderd gulden, en die moet Briels dan maar versieren voor me!" Over de levensmiddelen wil de heer Knoops wel loslaten, dat ze van drie zeer bekende merken zijn, met een assortiment van voorlopig een kleine 250 verschillende artikelen. „Nee, 1 februari starten we pas, eer gen boven de in Brussel gestelde richtprijs. Behalve voor kaas is ook de markt voor volvette melkpoeder het afgelopen jaar gunstig geweest. Topprijzen konden in hei afgelopen jaar ook worden gemaakt voor boe renkaas. De produktie van boeren kaas neemt weer toe. Er zijn nu in alle provincies boeren, die de berei ding van boerenkaas weer ter hand nemen. Alles bij elkaar fneent de Goudse Kamer, dat er reden is voor een gematigd optimisme voor 1972 voor wat betreft de ontwikkeling van de zuivelmarkt in het algemeen en de kaasmarkt in het bijzonder. ROTTERDAM Het college van bestuur van de Nederlandse economi sche hogeschool in Rotterdam heeft besloten het voorstel van de raad van de NEH om vanaf nu in alle NEH- publicaties de vereenvoudigde spel ling te gebruiken, niet over te nemen. Het college meent dat het niet op zijn weg ligt om de vereenvoudigde spelling (zoals die door de „aksie- groep spellingvereenvaudiging 1972" met als voorman dr. G. A. Kohn- stamm gepropageerd wordt) te gaan gebruiken, voordat over deze kwestie in het parlement beslist is. Zoals be kend wil de „aksiegroep" door een massaal gebruik van de vereenvou digde spelling bereiken, dat er zo snel mogelijk een principe uitspraak door het parlement gedaan wordt. Het college van bestuur heeft bo vendien overwogen, dat nu de NEH op weg is om een rijksuniversiteit te worden, een beslissing om anders te spellen wel eens later door de over heid teruggedraaid zou kunnen wor den. Als derde argument noemt het college de te zware belasting die het anders spellen voor het personeel zou betekenen. Overigens kan en wil het college van bestuur niemand van het personeel verbieden om toch vereen voudigd te spellen. Alleen de officiële publicaties van de NEH zullen „ge woon" geschreven blijven. RIJSWIJK De biefstuk en het' runderlapje zullen ook dit jaar duur blijven. Het ligt nl. in de verwach ting, dat de aanvoer van rundvlees in 1972 beperkt zal blijven. In het afgelopen jaar bereikten de prijzen voor rundvlees een ongekende hoogte. Het gevolg hiervan was dat de consument zijn aankopen van rundvlees beperkte en meer varkens vlees ging eten. Uit statistische gegevens in het Produktschap voor vee en vlees blijkt, dat het Nederlandse verbruik van varkensvlees per hoofd van de bevolking vorig jaar steeg tot 30,5 (26,5) kilogram. De hoofdelijke con sumptie van rundvlees daalde tot 18,2 (19,1) kg. Ook de verkoop van kalfs vlees, dat eveneens duur was, liep te rug en wel tot 0,5 (0,6) kg per hoofd van de bevolking. DELFT De afdeling Zuid-Hol land van de chr. plattelandsjongeren organisatie houdt op zaterdag 29 ja nuari de toogdag 1972 in de „Stads- doelen" te Delft. Het programma voor deze dag ziet er zeer gevarieerd uit Ds Talsma uit Brandwijk zal in de middaguren spreken over het onderwerp: „Er staat weer een man aan het strand". Daarna beginnen er allerlei activi teiten, waaronder een talentenshow uit eigen leden. Na een boerenkool maaltijd begint het avondprogramma met medewerking van het duo Luc Aalbreéht en Kees Koedood. Ook „Farce Majeur" zal present zijn. der kan ik je de merken niet noemen, dat heb ik de boys beloofd, en wat Knoops belooft dat doet ie, hoor. Maar geloof me nou maar, er zitten spullen van Unilever bij, en gemid deld kom ik zo'n twintig procent on der de adviesprijzen te zitten. Tel uit je winst, plus dan nogeens je benzi nekortingen!" Inmiddels is Carel Briels met zijn eerste geesteskind op papier in dienst van de KIPO komen aandragen: een pers-communiqué waarin de heer Knoops en diens zakelijke en maat schappelijke aktiviteiten worden be zongen. We citeren de heer Briels' pennevrucht: .„...welnu, de heer Knoops is een gewone, hardwerkende Rotterdamse zakenman, wiens naam minder letters teld dan die van bijvoorbeeld de heer Neckermann. Hij is de zakenman die het begrip cash and carry reeds ach ter zich heeft gelaten en die door de omvang van zijn zaken in de moge lijkheid is komen te verkeren aanbie dingen te doen. die elk gezin in Ne derland gelukkig maken, veel zorgen van haar afneemt en eindelük de sombere gezichten in een wereld met tot vervelens toe herhaalde sombere berichten wat doet opklaren, zodat alles in dit nieuwe jaar een wat ple zieriger aanzicht krijgt." Het is nu de beurt aan de heer Knoops om, zij het dan ook bijna on merkbaar kort, bescheiden de oogle den neer te slaan, om echter direkt daarna een vergeet goed te maken: „Weet je eigenlijk al hoeveel leden we nou al weer hebben? Hou je vast: een en een kwart miljoen, waarvan vijfhonderdduizend oud en de rest nieuw. En we gaan gewoon door, want het eind is nog lang niet in zicht. En nou Carel Briels er nogeens bij! Ja, wacht maar. ie zal noeeens wat zien van die KIPO. Albert Heijn en Verolme zijn niet de twee enige grote zakenmensen van Nederland, hoor...."

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5