BESTURENBOND KOUDEKERK rotsplaats BESTAAT VEERTIG JAAR Binnen nieuwe tien jaar bijna dertig sportvelden nodig 'Van woningen geen pakhuizen maken' JW J en ook op zaterdag een klein zwart petje Katwijk - Verloting Gemeente Oegstgeest Tekort Ds. Bijl regionaal jeugdpredikant Ds. W. van den Bos 40 jaar predikant Te huur aangeb. aan de Hoorneslaan 143 WINKELRUIMTE ANWB-kantoor in P/ntl G!rzon. Weer ruiten Imperium brengt Droomezeven in^esfooid o n actief VROOM <0^ Biezondere aanbieding no-iron poplin in maar liefst 6 mode kleuren. Geschikt voor o.m. carnavalskleding. Breed 90 cm, per meter 2.- NIEUWE IEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 6 JANUARI 197: KOUDEKERK „We staan pal voor onze levensovertuiging; het gaat juist om de christelijke grondslag". Dat zegt de heer C. Horsman, secre taris van de jubilerende Chr. Bestu renbond in Koudekerk!Hazerswoude, tijdens een gesprekje dat we met hem hadden naar aanleiding van het 40-jarig bestaan van deze bij hel CNV aangesloten overkoepelende or ganisatie van chr. werknemersorga nisaties in beide gemeenten. De nu bijna zeventigjarige vakbondsbe stuurder Horsman heejt voor de 40-jarige chr. besturenbond grote verdiensten gehad: sinds 1948 is hij secretaris, na in 1946 voorzitter te zijn geworden van de chr. fabrieks arbeiders. Als we de ,,C' van de organisatie ter sprake brengen, zegt hij met overtuiging: „We hebben er vorig jaar in onze kring wel eens over gesproken, maar de overgrote meerderheid sprak zich positief uit voor handhaving van de chr. grond slag". Is veertig jaar al een respectabele periode, dat wil niet zeggen dat vóór 5 januari 1932 de werknemers in Koudekerk/Hazerswoude „ongeorga niseerd" waren. De besturenbond werd namelijk opgericht door chr. werknemersorganisaties, die al veel langer bestonden, de bond van fa brieksarbeiders al sinds 1918. Uitgaande van het principe „Een dracht maakt macht" besloot in '32 een aantal van deze vakorganisaties een overkoepelend orgaan, besturen bond, op te richten. De chr. bestu renbond was in de eerste plaats be doeld als een plaatselijke centrale van de aangesloten verenigingen, die alle werkzaam waren op sociaal ter rein. Tot de oprichters behoorden de afdelingen Koudekerk/Hazerswoude aan de bouwvakarbeiders, de fa- brieks- en transportarbeiders (nu CBU) en de chr. werkmansbond. La ter sloot ook de chr. landarbeiders- bond afd. Hazerswoude-Dorp (nu Agrarische Bedrijfsbond) zich aan. Na de oorlog kwamen de metaalar beiders daar nog bij, toen in Koude kerk/Hazerswoude een zelfstandige afdeling werd opgericht. „De op richting van deze afdeling had ove rigens nogal wat voeten in de aar de", herinnert Horsman zich. Acht afdelingen Nu zijn bij de chr. besturenbond acht afdelingen aangesloten met zo'n 360 leden. Ook de besturenbond werd in 1941 gedwongen zijn werk te staken. „Illegaal ging het werk door", vertelt Horsman, „we verga derden vaak in het geheim bij W. van Veen in de Lagewaard en bij R. Oppelaar (één van de oprichters) in GEMEENTE LEIDERDORP BESTEMMINGSPLAN „BOTERHUISPOLDER" De burgemeester der gemeente Leiderdorp brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6. van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij hun besluit van 11 november 1970, G.S. nr. 265/1, goedkeuring hebben verleend aan het bij raadsbesluit van 1 december 1969, nr. 420, vastgestelde bestem mingsplan .JBoterhuispolder". be staande uit plankaart. voorschrif ten en toelichting, zulks met uit zondering van het op de plankaart met een rode ljjn omgrensde ge deelte. gelegen langs de Stroom- sloot en het op de plankaart aan gegeven profiel nr. 4. waaraan goedkeuring is onthouden. Het besluit van Gedeputeerde Sta ten ligt met het behoudens het bovenstaande goedgekeurde be stemmingsplan met ingang van 10 januari 1972 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben ge wend. alsmede een ieder, die be zwaren heeft tegen de vorenom- schreven onthouding van goedkeu ring door Gedeputeerde Staten, kunnen gedurende deze termijn bij de Kroon beroep instellen. Leiderdorp. 6 januari 1972. De burgemeester van Leiderdorp, M. A. VAN DER HAVE. N.B. Het bestemmingsplan „Boter- huispolder" wordt omgrensd door de Zijldijk, de Secundaire weg nr. 5 en de grens van de gemeenten Al kemade en Warmond. de Zonneveldstraat. Ook hadden we nog wel contact met districtbestuur ders". Dadelijk na de bevrijding in mei '45 kon het werk worden her vat. Van de oprichters zijn nog twee bestuursleden in leven, t.w. de heren A. Dêmoed en H. Verburg. De eerste voorzitter, C. P. de Jong, overleed enige jaren geleden. Jarenlang wordt de besturenbond nu al weer gepre sideerd door de heer W. van Vegten, die ook wethouder van Koudekerk is. Secretaris Horsman was aanvan kelijk lid van de landarbeidersbond, door verandering van werkkring sloot hij zich later aan bij de fa- brieksbond, die hij van '46 af tot voor kort als voorzitter diende. Hij heeft onlangs ook de wens te kennen gegeven zijn functie in de besturen bond (na 23 jaar) aan een jongere kracht over te dragen. Als ,4mport"-Koudekerker trof Horsman bij zijn komst in deze ge meente in 1935 een miserabele toe stand aan. Men zat toen midden in de crisis-misère. De Koudekerkse in dustrie werd grotendeels gevormd door pannenbakkerijen, kalkovens en kleine steenfabrieken. Na de oor log kreeg de industrie een totaal ander aanzien. De kalkovens ver dwenen, hetzelfde geldt voor de pannenbakkerijen, waarvan alleen nog het bedrijf van J. Colijn over is. Het accent kwam meer te liggen op de betonindustrie. Het aantal ar beidsplaatsen steeg zienderogen, waarmee de welvaart gelijke tred hield. Horsman constateert een verschil in mentaliteit tussen werkgevers en werknemers, voor en na de oorlog. „Voor de oorlog waren de verhou dingen stukken slechter. Gelukkig kan er nu door overleg veel worden bereikt". Veertig jaar is een felicitatie waard. Het bestuur van de chr. be sturenbond zal ze zaterdagmiddag van 3-5 uur graag in ontvangst ne men op een receptie die in 't Voor hof wordt gehouden. De leden zullen het jubileum vol- VERLOREN wat behoort bij een oud Katwijkse klederdracht. Tegen beloning terug te bezorgen bij: J. Dijkhuizen. Varkevisserstraat 129, Katwijk aan Zee. UITSLAG VERLOTING „DE KANARIEVOGEL" 2564, 4403, 4699, 2700, 0494, 4176, 0450, 3462, 1366, 1955, 1336. 4430, 2350, 2091, 2584, 2965, 1273, 2258, 2422, 1267, 2532, 1612, 3736, 4085, 2299, 1698, 1206, 1004, 2867, 0266, 2445, 3084, 4088, 4765, 3438, 3790, 2340, 4851, 3916, 0558, 2172, 0271, 1333, 0252, 3144, 1993. 4631, 4620, 3907, 1819, 3898, 2055, 2099, 2747. Prijzen afhalen tussen 1920 u. bij D. Remmelzwaal, Stationstr. 13. GEMEENTE TER AAR De burgemeester van Ter Aar maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 decem ber 1971 heeft verklaard, dat de vaststelling van een bestemmings plan Hoekse Aarkade-Oude Kèrk- pad wordt voorbereid voor het op de bij dat besluit behorende kaart met een rode lijn aangegeven ge bied. Het besluit ligt met de bijbehoren de kaart op de gemeentesecretarie ter inzage. Ter Aar, 6 januari 1972. De burgemeester voornoemd, H. A. EGBERTS, l.b. gende week vrijdag met een feest avond vieren. C.N.C.-voorzitter J. Lanser zal het woord voeren. Het jubileumfeest zal worden opgeluis terd door het Leidse muziekgezel schap „Sempre Avanti". Het huidige bestuur van de be sturenbond bestaat uit: W. van Veg ten, voorzitter, C. Horsman, secre taris, W. Nagtegaal, penningmeester, de heer Verhorik, H. Didden, J. J. van Vliet, N. van Bostelen en A. Hoogeveen. o o OEGSTGEEST De derde predi kantsplaats van de herv. gemeen te van Oegstgeest wordt opgeheven. De Centrale Kerkeraad van Oegst geest had als argument voor deze opheffing enerzijds de regionale ver antwoordelijkheid: het vrijkomende geld zou in regionaal kerkelijk ver band gebruikt kunnen worden; an derzijds de „luxe" van een randge meente: in Oegstgeest werken drie predikanten en een wika onder een zelfde aantal mensen, als waarvoor in Leiden één predikant beschikbaar is. Over de bestemming van het be schikbaar komende geld werd, zo meldt Hervormd Leiden vandaag, nog geen beslissing genomen. Daar over zal de regio (Leiden, Leider dorp, Voorschoten en Oegstgeest) in onderling overleg een besluit moeten nemen. NOORDWIJKERHOUT Raads- afscheid De heer C. P. J. Timmer, voorzitter van de KVP-fractie in de gemeenteraad, heeft het raadslid maatschap neergelegd. Hij maakte sedert 1958 deel uit van het bestuurs college. De heer P. J. M. van Haaster (41), Zilkerbinnenweg 82, volgt hem op. Voorschotense moeders runnen overblijf groep VOORSCHOTEN Moeders van schoolgaande kinderen hebben een oplossing gevonden voor het over blijfprobleem in het scholencomplex Noord-Hofland. Dit 24 klassen tellen de schoolgebouw biedt huisvesting aan openbaar, christelijk en r.k. ba sis- en kleuteronderwijs. In deze wijk komt het veel voor dat ook de moeders een dagtaak bui ten het woonhuis hebben. Er zou nooit een overblijf groep mogelijk zijn geweest als niet enige moeders be reid waren zelf tussen de morgen en middaglessen het waakzame oog op de kinderen te gaan houden. De gemeente Voorschoten stelde een lo kaal ter beschikking en enige maan den geleden startte de overblijfgroep. De moeders, die bereid waren als leidster deel te nemen, gingen naar de dokter en kregen alle inentingen, die ook het onderwijzend personeel ontvangt ter voorkoming van over dracht van ziekten. Tijdens de middagpauze wordt na het eten een keuze gemaakt. Is het weer niet best, dan kunnen de kin deren lezen, boetseren, tekenen, plakken, enzovoorts. Laat het weer het toe, dan gaat de hele groep naar buiten en vermaakt zich in de wijk- speeltuin. De ouders betalen f 5,- per week; de dagelijkse leiding heeft mevrouw A. Otten. (Van onze sportredacteur) LEIDEN De Sportstichting Leiden heeft gisteravond tüdens de nieuwjaarsreceptie een nota over de behoefte aan sportvelden in de ge meente Leiden tot omstreeks 1980 uitgereikt aan de genodigden. Wet houder mevr. Den Haan-Groen ont ving een exemplaar van de voorzitter van de Sportstichting, de heer P. Biegstraaten. die in zijn nieuwjaars rede de zaalsport niet vergat en meedeelde, dat er over deze vorm van sportbeoefening ook een nota op stapel staat. H(j zag veel heil in twee overdekte 25-meter baden, één in Leiden noord en één in zuid. In de nota, die gisteren werd uitgegeven, worden de Leidse sportvelden onder de loep genomen. Er zijn in Leiden momenteel 24 voetbalvelden, 14 korfbalvelden, 2 hockeyvelden, 1 handbalveld en 1 atletiekbaan met middenveld be schikbaar. Het aantal voetbalvelden zal dit jaar met twee toenemen na de ingebruikneming van het sport park in de Kikkerpolder. Tegelijker tijd wordt het aantal weer met drie verminderd door de opheffing van het sportpark aan de Haarlemmer weg (Lugdunum). Er zijn ook rede nen om met de opheffing van de velden aan de Nachtegaallaan reke ning te houden (Pomona). Bij de korfbalvelden zijn twee schoolsportvelden meegeteld, die voor korfbal in competitieverband worden gebruikt, maar daar niet voor zijn aangelegd. Bovendien is er het veld aan de Burggravenlaan. dat gezien de afmetingen niet geschikt is voor deze sport. Er is wel rekening ge houden met de twee velden bij de Groenoordhal, die vorig jaar in ge bruik zijn genomen. Dit jaar kan dus worden uitgegaan van het permanent beschikbaar zjjn van 21 voetbalvelden, 11 korfbal velden, 2 hockeyvelden, 1 handbal veld en 1 atletiekbaan met midden veld. De bruto oppervlakte van deze terreinen is 39 ha. Op grond van ervaringen in andere steden wordt uitgegaan van een be hoefte van 30 vierkante meter per inwoner aan recreatievoorzieningen, waarvan 6 vierkante meter voor sportvelden van sportverenigingen en scholen voor voortgezet onderwijs. Buiten deze 6 meter wordt nog 1 vierkante meter nodig geacht voor het basisonderwijs, maar in de be groting wordt dit verder buiten be schouwing gelaten. Deze norm heeft niet alleen betrekking op de velden PIJNACKER Het was maandag 3 januari 40 jaar geleden dat ds. W. van den Bos. gereformeerd predikant te Pijnacker. predikant werd. Ds. van den Bos. die 23 juli 1894 werd geboren in Nijkerk, was eerst onderwijzer bij het lager onderwijs en bij het Ulo. Hij deed 3 januari 1932 intrede in Oude en Nieuwe Wetering. Van 9 juli 1950 tot aan zijn emeritaat dat hem 16 septem ber 1964 werd verleend, stond hij in Pijnacker. Ds. van den Bos verbond zich na zijn emeritaat als pastoraal verzorger aan het Bejaardencentrum „Borgsate" te Rotterdam-Hillegers- berg. (met vloeroppervlakte 108 m2), magazijn (42,5 m2) Eventueel erbij te huren. 2 garages (kan ook apart gehuurd worden), 1 flat halve flat ten behoeve van kantoorruimte (alles is c.v.) Inlichtingen: M. van Duijn, Duinstraat 67. Telefoon 01718 - 13697, b.g.g. 12275. LEIDEN Het is tóch gelukt, ds. C. H. Bijl regionaal jeugdpredikant (herv.) te doen worden. Er is over eenstemming bereikt over de kos tenverdeling. Met ingang van 1 jan. werkt ds. Bijl officieel ten dienste van de jeugdraden van Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest en Voorschoten. Dit is een half-time opdracht (voor de andere helft is ds Bijl wijkpas- tor van Staalwijk). Er wordt nu gezocht naar een full time ieugdwerkleider, die naast, de jeugdpredikant in de regio zal gaan werken. In verband met deze uitbreiding van zijn werk heeft ds Bijl per 1 jan. het scribaat van de Centrale Kerke raad neergelegd. In zijn plaats is dhr J. A van Krieken benoemd. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 7 januari: hoog water 7.30 en 19.47 uur, laag water 3.12 en 15.34 uur. RIJNSATERWOUDE Aantal inwoners. Het aantal inwoners be droeg op 31 december 1206; het steeg vorig jaar door geboorie en vesti ging met 43 en 83 en daalde door overlijden en vertrek met 5 en 67 op 1 januari 1971 was het aantal inwoners 1152. MUSICA Zaterdag - Maandag - Dinsdag: 8 uur ZEPPELIN Aktie en intriges rondom een mysterieus wapen. Verwacht: op verzoek DE NON VAN MONZA. NOVA: woensdag. 3 uur: Donald Duck en zijn vriendjes. Brief aan Leidse raad LEIDEN Een vijftal Leidenaars, onder wie Wies je Schaaf sma en Paul Stam, die deze week in een ingezonden stuk vertelden, dat de door hen gekraakte woning werd gesloopt terwijl ze er nog in woonden, heeft een brief aan de gemeenteraad gestuurd. Zij age ren met name tegen het „aan de woningvoorraad onttrekken van woninkjes in de binnenstad door er pakhuizen van te maken". De brief wordt gecompleteerd door een lijst van zestig woningen, die alle geheel of gedeeltelijk als pak huis worden gebruikt. Het bet-(ft woningen in de Clarensteeg, de Kod- j steeg, de Jan Vossensteeg, de Van der Werfstraat, de Schagensloeg, de Zuid- en Noord-Rundersteeg cn aan de Oude Vest. Het PSP-raadslid Walle heeft B. en W. schriftelijk vragen over aeze j zaak gesteld. voor de in Leiden beoefende sporten voetbal, korfbal, hockey, handbal en atletiek, maar ook voor sporten, die nog niet in Leiden worden beoefend of in opkomst zijn, bijv. het dames voetbal. Er is behoefte aan 60 ha sport velden. Men heeft nu 39 ha, een te kort dus van 21 ha. In verband met de groei van de bevolking is er om streeks 1980 echter 71 ha nodig. De verdeling van deze grond komt in 1980 neer op 40 voetbalvelden, 18 korfbalvelden, 4 hockeyvelden en 1 handbalveld. Er moeten worden aan gelegd: 19 voetbalvelden, 7 korfbal velden en 2 hockeyvelden. Vit de DUINSTREEK KATWIJK Reinigingspolitie De heer J. Langmuur, Lijtweg 3, is benoemd tot Katwijks eerste ambte naar voor de reinigingspolitie. Zijn taak, die tot op heden door de Kat wijkse gemeentepolitie werd vervuld, is in de eerste plaats preventief. Hij krijgt echter politionele bevoegdheid, zodat hij ernstige of regelmatige over treders kan verbaliseren. De heer Langmuur, vroeger chauf feur van één van de gemeentelijke reinigingsauto's, zal de eerste maand worden vergezeld door een politie man. Daarna zal hij zijn taak zelf standig moeten gaan uitvoeren. In de loop van de volgende week zal hij zijn werkzaamheden beginnen. KATWIJK Verkeer Van de zijde van de politie is een voorstel binnengekomen bij de gemeente om de verkeerssituatie op de Industrie weg/Rijnmond, vanaf de Binnensluis, te verbeteren. Burgemeester en wet houders willen deze kwestie eerst in de verkeerscommissie brengen, alvo rens aan openbare werken een kos- tenbegroting te vragen. De politie heeft ook voorgesteld de situatie op het kruispunt Zeeweg Waterloopje weer onder ogen te zien. De tot nu toe getroffen maatregelen hebben blijkbaar een onvoldoende uitwerking. De politie stelt nu voor het voorwaarschuwingsbord op de Zeeweg uit te voeren als knipperbord. De kosten zouden ca. f 1600 bedragen. In Katijk zijn, volgens de politie, nog meer verkeersmaatregelen nodig. Zo moet ook de situatie op het kruis punt TramstraatHavenstraat nader worden bekeken. Het is wenselijk een parkeerverbod in te stellen door mid del van een gele streep op de trottoir band over een lengte van 25 meter, gerekend van de hoek Tramstraat Havenstraat, aan de huizenkant van de Havenstraat. LEIDEN Ook Leiden krygt bin nenkort eindeljjk een eigen ANWB- kantoor, zodat het mobiele kantoor, dat de laatste jaren twee keer per week Leiden aandoet, tot het ver leden gaat behoren. De gemeente, die het voormalige pand van Gerzon aan de Breestraat gaat huren, ver huurt het parterredeel hiervan na melijk aan de ANWB ten behoeve van een definitieve Leidse vesti ging van de ANWB. zo bljjkt uit een voorstel van B. en W. aan de raad. Eigenaresse van het pand is Aqua- vion NV te Amsterdam. De dienst Gemeentewerken gaat de kelder ruimte aan de Botermarktzijde en de 1ste, 2de en 3de etage in gebruik nemen bij elkaar 500 m2 vloer oppervlakte. De gehele derde etage van het stadhuis met een nuttige oppervlakte van 440 m2, komt can vrij voor andere gemeentelijke diensten. Voor een bestemming van het vitrinecomplex van het pand van Gerzon aan de kant van de Boter markt zijn nog onderhandelingen gaande met drie gegadigden. Protest tegen sluiting van Kreatief Sentrum LEIDEN Tijdens een gisteren gehouden vergadering van deelne mers en staf van het vormingscen trum Troef is besloten een brief te zenden naar onder meer B en W, de gemeenteraad en de Leidse Jeugd- actie, waarin verontwaardiging wordt uitgesproken over de tijde lijke sluiting van het Kreatief Sen trum (in verband met reorganisatie). Deze sluiting betekent onder meer een grote toeloop van jongeren naai de sociëteit van Troef, waardoor het vormingswerk in de knel zou komen. LEIDEN De chr. toneelgroep Imperium geeft deze en volgende maand een aantal voorstellingen van de nieuwe eigen produktie „Droo mezeven" onder regie van Kees Schrijvers. Aan deze „droom" wer ken zeven mensen mee. De opvoerin gen hebben plaats in het Micro-the ater, Vestestraat 40, elke avond om half 9. De première is op 15 januari. Verder wordt gespeeld op de vrij dag- en zaterdagavonden van 21 ja nuari tot en met 26 februari. Grenswijzigingen binnen Leidse Herv. Gemeente LEIDEN De hei-vormde centrale kerkeraad heeft besloten dat sommi ge wijkgrenzen worden gewijzigd: een gedeelte van de Kooiwijk gaat naar de Koningskerk (292 adressen), ook van de Molenwijk gaat een deel naar de Koningskerk (217 adressen), en Staalwijk staat af aan de Molen wijk 655 adressen. Het besluit treedt in werking, wanneer de organisatiè van de nieuwe districtsgemeente (Kooi, Pniël, Staalwijk en Vredes- kerk) is gerealiseerd. Door deze wijzigingen zal worden bereikt, dat de wijken even groot zijn. Een uitzondering vormen nog de Boshuizerwijk (maar die zal een hulp in het pastoraat krijgen) en het Morskwartier, dat nog niet is volge bouwd. maar snel groeit. LEIDEN B|j een radio- en t.v.- zaak aan de Lange Mare is van nacht door een man, van wie het signalement b|j de politie helend is. een etalageruit van drie b(j twee en een halve meter ingegooid. De dader nam niets mee maar door de scherven zjjn een pick-up en ge luidboxen beschadigd. Op de terugweg naar huis van een verjaardag hoorde een brigadier van de politie dat aan de Morsstraat een ruit werd ingegooid. Even lal er zag hij een „cliënt" van de politie met versnelde pas weglopen. Het blijk de etalageruit van een hengcl- sportwinkel te zijn. Even later werd de dader betrapt toen hij i ij een kennis twee (ontvreemde) vismo- lens wilde verkopen. De man heeft nog niet bekend. Het is een 22- jarige opperman uit Leiden. ?l Een 5-jarig meisje lette op het ac. Urlusplantsoen bij het overste ken niet op het verkeer. Een 23- jarige motorbestuurder uit Den Haag reed haar aan. Het meisje is met een hersenschudding naar het AZ. vervoerd. Vit de BOLLENSTREEK WARMOND Onder het thema „Verstilling" exposeren twee eigen tijdse fotografen in galerie „de Pomp". Jan van de Horick uit Hil- legom studeert nu aan de „MTS" voor fotografie en foto-techniek" in Den Ilaag. Dick Haster ook uit Hillegom, stu deert aan de Gerrit-Rietveld-Aka- demic in Amsterdam. Z|j bewegen zich op het terrein van de subjec tieve of kreatieve fotografie. De expositie is te bezichtigen van 8 tot 28 januari. LISSE Kerstboomverbranding. Zaterdagmiddag om 5 uur is er een kerstboomverbranding op het par keerterrein aan de Stationsweg. LEIDEN AALMARKT 4, 01710-32743-32744 X ALPHEN a. d. RIJN STATIONSSTR. 10, 01720-2666-2667 i WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Vullnlszakvat Op maat voor stan daard-vuilniszakken is dit conisch vatmèt deksel.zónder bodem. Deksel sluit lucht(jes)- dicht af. Zakken snel verwisselbaar. Kleur: oranje. 19.95 Slaapbank Royale, zitkomforta- bele 4-zitsbank wordt (met één handbewe ging) slaapkomfor- tabel 1-persoonsbed. Ideaal voor gastvrije kleinbehulsden. Gestoffeerd met dralon. 295.- Nylontapijt Nylon vilttapijt. Hét tapijt voor gangen, trappen en kamers waar een sterkere vloerbedekking nodig is. Gemakkelijk zelf te leggen. Keus uit 3 kleuren. 200 cm Breed, p.m. 14.95 Pullover Kies deze stoere heren-pullover met rolkraag of turtleneck, kies ook uit vele fijne kleuren. Modieus gebreid uit acryl. Kost slechts 10.- Bedbank Ideaal voor tiener-of logeerkamer: deze bedbank. Naar keuze in afro-teak of groen. Boardbodem, met gaatjes. Formaat: 80x190 cm. 49.75 Hoeslakens Hoeslakens van (kiest u maarl) gesan- foriseerd dus krimp- vrij graslinnen of heerlijk warme flanel. U maakt er 1-2-3 de bedden mee op. 90x190 cm 10.90. 80x190 cm 9.90 Sneeuwschuiver Houd stoep en straat gemakkelijk schoon met zo'n oer-solide, stalen sneeuwschui ver. Uw melkboer, bakker en andere aan- de-deur-leveranciers zijn u dankbaar. Mèt «Ml: J.25 Kinderstoel Deze kinderstoel met verchroomd frame, formica tafel en voetenplankje is. als dat over 'n paar maan den nodig is, ook een kleutertafel-en stoeltje! 35.- deze Rollei p35a kleinbeeld diaprojektor Een volautomatische diaprojektor voor alle kleinbeeldformaten tot 24 x 36 mm. De Rollei p35a heeft alles wat u van een projektor met een katalogus prijs van 369,- mag verwachten; afstand bediening voor vooruit- en achteruit projekteren, aansluit- mogelijkheid voor een bandrekorder, aspheri- sche kondensor, radiale koeling enz. De licht bron is een 150w 24v halogeenlamp. VROOM DREESMANN

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4