EEN KERSTNACHT IN ISRAEL Verbetering Lakenhal kost f 5 miljoen WEEKAGENDA 5L Vriendschapsbanden tussen Rijnsburg en Tiv 011 Mej. drs. Vos directeur van Cult. Raad Burgerlijke stand woningen (woningwet) Eerste fase moet in '74 zijn voltooid Weer busverbinding Patrimoniumpark IEIDSE COURANT DONDERDAG 30 DECEMBER 1971 In Kiryat Tiv' on sieren sinaasappelbomen menig tuintje. (door Tammo Bakker) KIRYAT TIV'ON, 25 dec. 1971 hotel Seidler is het erg stil. De valt samen met de eerste kerstdag. In heed Israël ligt het [openbaar vervoer stil, behalve in [Haifa en omgeving. Op Erer Sjab bath is er dienst in de vele kleine en grote synagogen. De grootste [drukte is nu te vinden in Bethle- [hem. Jeruzalem en Nazareth. Dui- j zenden pelgrims vieren het vredes feest in het heilige land. iTiv'on is van een kerstsfeer niets te merken. Het feest ter herdenking van de herinwijding van de Tem pel is al enige dagen geleden afge lopen. De tv zond een vraagge sprek uit met de nieuwe sekreta- ris van de UN (de opvolger van Oe Tant). Daarna volgen de gebeur tenissen iin Bethlehem. In de hui selijke sfeer waar ik was genodigd ga ik de kring eens rond en vraag: Vanwaar? Mevrouw komt oorspron kelijk uit Finland, meneer uit Ber lijn, de anderen komen achtereen volgens uit Rusland, Israël (sa bre's). Nederland en Frankrijk. Het klinkt erg interessant, maar ze zijn niet zó maar gekomen. Vaak of I meestal gedwongen. In Israël voor la! komt men vaak mensen tegen die [geen enkel familielid meer hebben. [Het zijn inderdaad de overgebleve nen, die nu het land ontwikkelen verdedigen opdat hun kinderen we hopen in vrede zullen kun nen leven. Banden tot de grootste in het land, naar de overblijfselen te zaen. Het werd in 352 door de Romeinen verwoest. In de kamers van de catacomben staan ongeveer 200 sarcofagen. Vele met versieringen en opschriften in het Aramees. Hebreeuws of Grieks. Ook heeft Tiv'on een groot vakantie tehuis van de Histadroeth (de ar beidersvakbeweging) en twee kin dertehuizen. Vrede op aarde By het vertrek op Schiphol was er een zeer nauwkeurige controle. Al les leegpakken. Elk kledingstuk werd nagezien of er wapens in ver borgen zouden zyn. De EL-AL mag geen enkel risico nemen. Van nie mand werd een klacht gehoord over dit vervelende karweitje. Met de leus: „Veiligheid voor alles" kon iedereen blijkbaar instemmen. Een bezoek aan families in dorpen in de Jordaanvallei deed mij op nieuw denken aan het feest van de vrede. Elk huis bouwt met steun van de regering zijn schuilplaats. Aan de weg van Beet Shan naar Kiryat Tiv' on, monument ter .nagdachtenis van hen die vilen in de strijd voor de vrede. Tiberias is er elke 200 m een on dergrondse schuilgelegenheid. Ge lukkig is het al geruime tijd rus tig, maar toch vraagt men zich af: ,,Hoe lang". Zolang de Arabi sche wereld blijft vasthouden aan Geen erkenning, geen onderhan delen en geen vrede met Israël, zal alles gedaan moeten worden ter bescherming en verdediging De heer Bakker, „chairman of the NetherlandsIsrael Friendship Lea gue in Itijnsburg, Holland", is weer enkele weken in Israël. In een paar artikelen geeft hy zyn indrukken weer. Hierbij het eerste. van het tehuis voor het meest ge plaagde, meest vervolgde en meest geschonden volk van de wereld. Het is vandaag voor de christenen het feest van de vrede, maar hier geen kerstboom of kerstkalkoen. Zwervend door het land van rijke historie denk ik: „Vrede op aaide is een moeilijk begrip", zeker in Israel. LEIDEN Burgemeester en Wet houders hebben mej. drs. M. F. J. Vos te Den Haag benoemd tot direk- teur van de Culturele Raad Lei den. De benoeming gaat in op 1 maart 1972. Mej. Vos, die in 1935 te Venlo ge boren werd, voltooide daar haar op leiding aan het gymnasium. Daarna studeerde zij aan de sociale acade mie te Eindhoven en aan de Univer siteit van Nijmegen, waar zij in 1965 doctoraal examen in de sociologie deed. Na haar afstuderen werkte zij enige tijd als voorlichtingsfunktiona- ris van de NOVIB. In 1966 werd zij aangesteld bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen op de afdeling internationale culturele be trekkingen. Sinds 1967 werkt mej. Vos op het Ministerie van CRM, waar zij als hoofd van het bureau Oost-Europa belast is met voorbereiding en uit voering van de culturele overeen komsten met Oosteuropese landen. Opening vierde Leidse kinderkantine aan de Berlagestraat LEIDEN Op donderdag 6 jan. wordt in het clubhuis „De Klinker", Berlagestraat 2, de vierde Leidse kin- deritantine in gebixrik genomen. Evenals in de drie andere kinderkan tines kunnen kleuters en lagere- schoolkinderen die de middagpauze niet thuis kunnen doorbrengen, hier tegen een geringe vergoeding wor den opgevangen. Er zijn enige leid sters aanwezig die samen met de kinderen eten als de kinderen dat willen, een spelletje met hen doen. Ook kunnen de kinderen onder toe zicht spelen in de speeltuin, die zich bij het clubhuis bevindt. Verder is er allerlei spelmateriaal. De kinderen nemen zelf boterhammen mee; melk wordt verstrekt in de kantine. Klein tjes worden van en naar school ge haald en gebracht. Leden van de commissie Kinder kantines: Nel van DijkRentenaar, Bartokstraat 44, tel. 41192; Mary EggermontMolenaar, J. Haydnlaan 23, tel. 46080 en Annie Gransch Meintema, Wagnerplein 76, tel. 22485. ALPHEN De heer Th. A. van der Elshout, J. P. Coenlaan 22, kreeg gisteren de bronzen medaille ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Hij trad op 1 oktober 1931 in dienst van de N.V. Scheepswerven D. Boot als „7tagelheter". Deze junctie, alsmede die van klin ker en koker, bestaat niet meer sinds het elektrisch lassen meer en meer ingang vond. Mede naar aanleiding hiervan werd de heer Van der Els- hout omgeschoold tot timmerman. In maart 1970 werd de N.V. Boot opgenomen in T. van Duyvendijk's Scheepswerf N.V. Bouw 84 eeugezins- in Leiderdorp nkele jaren geleden werden de eer ste vriendschapsbanden gesmeed tussen Rynsburg en Tiv'on. Vorig jaar vond 'n ontmoeting plaats tus sen de beide burgemeesters in het gemeentehuis te Rynsburg. Over en weer vinden steeds individuele ontmoetingen plaats. In 1970 ver trok een groep naar Israël en was [een week te gast in Tiv'on. Bt succes van de eerste groepsreis in uitwisselingsverband was groot en dit was voor een niet onbelang rijk deel te danken aan de ontmoe ting met de Tivonners. Alles werd gedaan voor de gasten uit Neder land. Een korte plechtige herden king en kranslegging bij het mo nument voor gevallenen deed ons een moment stil staan bij het leed dat geleden wordt om Israëls strijd voor de vrede. et deze uitwisseling heeft Rijnsburg niet een primeur. Een tiental an dere steden en dorpen heeft even eens uitwisselingen met plaatsen in Israël. Nieuwe reis juli 1972 zal voor de tweede keer een groep IsracR bezoeken. Naast een 6-daagse trip door het land zul len de andere 8 dagen in Tiv'on doorgebracht worden. En dan is er weer een goed programma. Is voldoende vrije tijd voor uit stapjes op eigen gelegenheid en verder een officiële receptie, aan geboden door het gemeentebestuur van Tiv'on waarvan burgemeester Y. Kalenberg het hoofd is. Verder biedt de gemeente een dagtour aan naar Akko en Rosj Hanikra. Het diner zal gebruikt worden in Nes Ammin, de enige christelijke ne derzetting in Israël. Haifa zal de groep ontvangen wor den door het Genootschap Israël Holland in samenwerking met de Irgun Oleh Holland, e organisatie berust bij het uit- wisselingskomité van het Genoot schap NederlandIsraël, afdeling Rijnsburg en omgeving in samen werking met Isra Tours Amster damDen Haag, Tiv'on Tours, Lo cal Council en het Genootschap IsraëlHolland. Aan de reis kun nen ook personen die buiten Rijns burg wonen deelnemen, e meest bloemrijke plaats in Israël, w staat het op de folder geschreven over Tiv'on. Het is gelegen op de heuvels de laatste uitlopers van het Galilese bergland, bussen Haifa en Nazareth. Het is één van de mooiste dorpen in Israël. Tiv'on heeft 11.000 inwoners, één camping, twee zwembaden, twee bioscopen en in de parken groeien 5000 bloem bollen die door Rijnsburg zijn ge schonken. Er wonen veel Neder landers. iv'on is een echt toeristisch dorp. Er zijn tientallen pensions en en kele hotels. Enkele pensions zijn speciaal in gebruik als bejaarden centrum. Aan de voet van één der heuvels ligt Beet Shearim (buis der Poorten). Omstreeks de vierde eeuw werd Beet Shearim verwoest en in later tijd zijn graven geschonden en geplunderd. In 1936 is het opge graven. Er zijn belangwekkende overblijfselen bloot gelegd. De sy nagoge in Beet Shearim behoorde LEIDEN Geboren: Miranda Ma- riëlle, d v A H Kromhout en A D J Mieremet; Manuela Aartje Hen- drika, d v G J Stouten en M W Pel; Sabine Catharina Theodora, d v B Eradus en J H J C Roosen; Miranda, d v d v A P van der Luit en E Borst; Gerardus Leonardus Maria, z v G L M van Rijt en A C Gorree; Githa, d v A de Jong en H J de Leur;; Mar tina Küazina Johanna, d v W F J Koeleman en G J Nieuwenbuijsen; Ercan, z v K U?an en S Müldür; Mark, z v H J M Sarheel en C T H Albers. Getrouwd: E M H Moll en C van Nood; H J van Leeuwen en E J de Vrind; R C de Groot en E H J Schee- ren; O G Lagendijk en M P C Jans sen; B Lens en E S de Wit; P van der Ent en M Braggaar; A P J van der Geer en M Neuteboom; B H C Franke en T O verdijk; W Ternme en A L van der Gugten; J P van Hove en H J van Dorp; A R Bakker en E van den Boogaart. Overleden: H Koning, 1 mei 1899, man; N Rozier, 2 maart 1902, man; A H Zonderop 14 dec 1907, vrouw; L B van der Steeg, 14 mei 1902, vrouw; L Zitman, 21 juni 1898, man; W J H van der Meijden, 12 oktober 1890, weduwe van R Sierag; C Hoef- smit, 17 aug 1895, weduwe van L Noorduin; A S Rijkers, 8 juli 1930 echtgen van P C van Stein; J A Ka mer, 21 okt 1963, dochter; A van Schaik, 30 mei 1911, echtgen van C J van Oosten; M C M Dijkland, 10 nov 1881, echtgen van H van Rooijen; J Visser, 6 nov 1886 man; A D C H Sühlau, 2 dec 1891, weduwe van A de Haas. LEIDERDORP B. en W. stelden de raad al een voorstel in het voor uitzicht tot verkoop van gronden aan de Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp voor de bouw van 88 wo ningweteengezinswoningen, 8 patio bungalows en 60 bejaardenwoningen en woningen voor alleenstaanden in Binnenhof. Er is overeenstemming bereikt ten aanzien van de bouw van 84 woning weteengezinswoningen die in de plaats van de 88 woningen is ge komen. B. en W. hebben de machti ging tot gunning ontvangen, zodat de woningbouwvereniging aan Aanne ming-Maatschappij Panagro te War mond opdracht heeft kunnen geven de bouw ter hand te nemen LEIDEN Aankopen m De Camp. Zoals de minister in juli van dit jaar meedeelde, zal het riik financiële medewerking verlenen aan de realisering van het saneringsplan De Camp tot een totaal van f 480.000. Om stagnatie in de aankopen te voorkomen, vragen B. en W. de rt td nu een krediet van f 125.000 voor de aankoop van onroerende goedeien. De gemeente ontvangt een bijdrage van 80 procent in de verwervings kosten. LEIDERDORP De bewoners van het Patrimoniumpark pleiten, nu de winter is ingegaan, voor een busver binding met het dorp in het winter seizoen. Men heeft in het bijzonder het oog op schoolgaande kinderen en ouderen. B. en W. hebben hiervoor begrip. De Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. heeft na overleg met enkele bewoners uit het Patrimo niumpark en de burgemeester een kostenopgave doen toekomen voor een wintcrdienstrcgcling Hoofdstraat- Patrimoniumpark v.v., gebaseerd op de richtlijnen van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat voor groeps- vervoertarieven. Wordt een proef- regeling ingesteld van vier diensten per dag, van maandag tot en met zaterdag in de periode van 17 januari tot en met 1 april, dan bedragen de kosten circa f4500. De inkomsten uit het passagiersvervoer (lokaal tarief) kunnen hierop in mindering worden gebracht. Gelet op de kosten zijn B. en W. van oordeel dat het ondanks de er varingen in mei 1971 verantwoord is opnieuw een proef met een busdienst naar het Patrimoniumpark te nemen. Aan de hand van de resultaten zal moeten worden bezien of het zinvol is ook in het winterseizoen 1972/1973 een busdienst tussen het Patrimo niumpark en de Hoofdstraat te on derhouden. B. en W. stellen voor de N.Z.H. op te dragen met ingang van 17 januari vier diensten uit te voeren op nader te bepalen tijden. LEIDEN Hoogwerker. Een uit 1955 daterende mechanische auto ladder van de brandweer moet wor den vervangen, blijkens een voor stel van B. en W. aan de raad en wel door een hoogwerker. De kos ten hiervan worden geraamd op f 240.000 (f 80.000 meer dan In het investeringsschema-1972 was ge raamd). Endegeest krijgt betere brandbeveiliging LEIDEN Onder meer door cala miteiten die zich in andere psychia trische inrichtingen hebben voorge daan in de afgelopen jaren, is de brandveiligheid van Endegeest onder werp van studie geweest. B. en W. stellen de raad voor f 145.000 te vo teren voor aanleg van een brandring- leiding met een doorsnee van 150 mm; het gehele bestaande drinkwaterlei dingnet zal daarop worden aange sloten. 'Hel laatste oordeel' LEIDEN Het museum De Laken hal, dat kampt met een grote ruimtenood en slechte klimatolo gische voorzieningen, zal een in grijpende herindeling en uitbrei ding ondergaan, als de raad ak koord gaat met een voorstel van B. en W. Volgens een irteeën- schets kan het werk in vyf fasen worden uitgevoerd; de kosten worden geraamd op f5 miljoen, inclusief f 1,5 miljoen voor tondi- tioneringsapparatuur. De collectie van het museum ver tegenwoordigt een waarde van f 22 miljoen en mede daarom vinden B. en W. deze Investering verant woord. De eerste fase moet by voorkeur al vóór 1974 het eeuwfeest van het museum woidt dan gevierd zijn uitgevoerd. Deze fase omvat modernisering van de Harteveltzaal, de Lucas van Leydenzaal en de Van Mie: is? a al alsmede de bouw van een kel der in de tuin van het museum voor de air-conditioning van deze zalen. Fase 2 betreft de restauratie van oe conciërgewoning en verbouwing tot kantoorruimte; fase 3: restauratie van het oorspron kelijke gebouw van De Lakenhal en conditionering hiervan fase 4: uitbreiding van het museum tot de Lammermarkt; fase 5: verbouwing en conditionenng van de Papevleugel. De klimatologische moeilijkheden zijn te wijten aan de huidige be perkte apparatuur en aan htt fe*t, dat het museum drie totaal vel schillende bouwstructuren omvat. Door de slechte temperatuuirege ling in het museum gaat het mil- joenenbezit, met name de schil derijencollectie, hard achteruit en conservering wordt steeds moei lijker. Zo moet het drieluik van Lucas van Leyden, „Het laatste oordeel", hoognodig opnieuw wor den gerestaureerd; het zal daarna niet m De Lakenhal kunnen terug keren zolang de ruimte, waarin het hangt, niet voldoende kan worden geconditioneerd. De ideeënschets voor herindeling en conditionering is gemaakt door de Amsterdamse architect B. van Kasteel, die hiertoe eind 1969 cp- dracht kreeg van B. en W. Fet college steil de raad nu voor f25.000 te voteren voor het laten maken van een definitief plan voor de eerste fase; de uitvoe ringskosten van deze fase belopen rond f700.000. Agenda Leidse raad LEIDEN Maandagavond 10 ja nuari om half 8 vergadert de ge meenteraad. De agenda vermeldt onder meer: Benoeming commissieleden; instel len commissie voor onderzoek ver bouwing Korevaarstraat 30; aankoop hoogwerker voor de brandweer; ma ken van een plan voor modernise ring schilderijenzalen in De Laken hal; aankoop onroerende goederen in De Camp; verbetering straatverlich ting langs Hoge Morsweg; uitbreiding meergelegenheid nabij de Vijf-Mei- brug; ombouw stookinstallatie Ende geest; aanleg brandringleiding in ter rein Endegeest; nieuwe verpleegtarie- ven Endegest en Voorgeest; vervan ging verwarmingsinstallatie reini gingsdienst; voorstellen van L. Jonker en H. Zunderman betreffende be jaardentarief NZH; voorstel-Van Aken betreffende instellen van een secretarie-afdeling „economische za ken". Raad Leiderdorp LEIDERDORP Maandag 3 januari komt de raad bijeen Agenda: Voorstel tot het verlenen van steun aan de Algemene Woningbouwver eniging Leiderdorp voor de bouw van 84 woningwetwoningen in het bestem mingsplan Binnenhof; voorstel tot aankoop van de woning Dr. Van Rhijnstraat 17 van E. J. Dem- mink; voorstel tot het aangaan van de gemeenschappelijke regeling „brand weer Rijnland"; voorstel tot verkoop van een per ceel grond in Binnenhof aan M. P. J. A. van Houdt, Middelgeest 8, voor de bouw van een sportschool met woning; voorstel tot vaststelling van huur prijzen voor de lokalen van het ge bouw Hoofdstraat 103; voorstel tot het verplanten van bomen van de Hoogmadeseweg naar de omgeving van Wilddreef en Bos dreef; voorstel krediet voor een tijdelijke busverbinding Hoofdstraat-Patrimo niumpark v.v.; voorstel krediet voor de aanschaf van gereedschappen en gladheid- bestrijdingsmateriaal voor gemeente werken. ZOETERWOUDE Op 1 januari is er in het gemeentehuis een nieuw jaarsreceptie van 3 uur tot half 5. LEIDEN Verlichting Hoge Morsweg. De straatverlichting langs de Hoge Morsweg (tot 1966 tot het- Oegstgeester grondgebied behoiend) wordt binnenkort verbeterd; hier mee is f34.000 gemoeid. Maandag 3 januari Stadhuis. 7.30 u.: gemeenteraadsvergade ring, nieuwjaarsrede van de burgemee ster. Dinsdag 4 januari Breestr. 19. 7—8 u.: spreekuur Chr. Emi gratiecentrale. Stadhuis, 78 u.: spreekuur Bouwfonds. Steenschuur 5, 8—8.30 u.: spreekuur huisvesting werkende Jongeren. Woensdag 5 Januari Stadhuis, 46 u.: spreekuur soc. raads vrouw. Levendaal l. gebouw huishoudelijke en gezinsvoorllchting, 5—7 u.: spreekuur bu reau gezamenlijke voorlichting sociale wetgeving, utigaande van gemeensch. adm. kantoor, gem. soc. dienst en raad van arbeid. Donderdag 6 januari Lakenhal, 3.30 u.: nieuwjaarsvergadering kamer van koophandel en fabrieken voor Rijnland. Vrijdag 7 januari Zaterdag 8 Januari FILMS TRIANON: .Daniël". 18 jr. LUXOR: „De rechter- en de linker hand van de duivel", 18 jr. LIDO: James Bond: „Diamonds are forever", 14 jr. STUDIO: „Wat zien ik". 18 Jr.: oude jaarsavond geen voorstellingen, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, za en zo 2.30, 4.46, 7 cn 9.15 uur. CAMERA: „De bendeleider van East End", 7 en 9.15 u.; „Sissi". a.l.; 's mid dags 2.30 ,za en zo 2.30, 4,15 en de nachtvoorst. „Frankenstein leeft", zater dagnacht om 11.30 uur, oudejaarsavond gesloten. Apotheken Zuiderapotheek, Lammenschansweg 7, telefoon 23553. Op 24 dec., zaterdag 25 dec. en zondag 26 dec. tot 8 uur voorm. apo theek Kok, Rapenburg 9, telefoon 24807. Op zondag 26 dec. voorm. 8 uur tot vrij dag 31 december 8 uur voorm. apotheek Rejjst, Steenstraat 35, telefoon 201%. Doktcrsdlcnst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Mobielkantoor ANWB Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voonftlddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO. 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 20460; voor Informatie tele foon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13 00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.06—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00—17.30, 18.30—20.00 uur. Op dinsdag Is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdellng (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrl.1. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 uur. Dlaconessenhuis: klasse I dag. 11.06—12.00 uur, 13.15—14.00 uur, 18.25—19.30 uur: klasse 11 en klasse III dag. 13.15—14.00 uur. 18.4519.30 uur; kinderafdeling dag. 14.15—15.00 uur. 18.36—19.15 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van "14—15 en van 18.45—19.30 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15—15.30; dl. en do. van 18—18.30 uur. Annakllnlek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19-20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kllnlek: ma. x/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 1315 uur; zondag 11—11.45 en 1315 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis „Rijnoord": dagelijks (ook ln het week end): ie en 2e klas: van 10.36—11.00 uur; van 14.06—14.45 uur, van 18.06—19.00 uur; 3e klas: van 14.0014.45 uur, van 18.0019.00 uur; kraamafdeling: van 16.00—17.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgeno ten; kinderafdeling: van 15.00—15.30 uur. van 18.0018% uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-patiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdag half 3°^ 101 ha'' 8 °n zaterdag van 1 101 Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ncrs/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19. Leiden. TeL Inlichtingen: Nel He Pars, tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rljndtjk- straat la, Lelden/

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3