^oorschoten wil 'n dure slaapgemeente worden Parkeerregeling heeft nadelige gevolgen PROGRAMMA KERST-INN WEEKAGENDA 'ociologiestudentèn: De behandeling was nogal afscheperig Ruime behoefte aan studie mil ieuproblematiek Sluiting gemeentelijke bureaus Joop Zoetemelk gaat wonen in dorpje 40 km van Parijs Remonstr.-Doopsgez. Kring treedt uit Raad van Kerken Voorschoten Politie Leiderdorp vangt inbrekers Leiderdorp gaat geldlening aan Jesus-people in nachtdienst Zuiderkerk Uitnodiging nieuwjaarsreceptie gemeentebestuur UWE IEIDSE COURANT DONDERDAG 23 DECEMBER 1971 ^OORSCHOTEN „Jonge aka- "^jici worden getroffen door de ungnood in Voorschoten. Er jqjn Voorschoten duidelijke tegenstel- [en blijkens de samenstelling van verenigingsleven, er zijn clubs hogere en lagere groepen. De indeling bij de officiële instan- is nogal afscheperig'Aldus it te lezen in de opmerkingen ge- tkt naar aanleiding van het on- sttoek „Bouwen en Wonen" in irschoten verricht door studenten ologie van de Universiteit van sterdam. i de maanden april t.m. juli 1971 zijn door deze studenten interviews afgenomen bij 22 Voorschotenaren, waaronder de gemeente-secretaris, hoofd afdeling bestuurszaken van de gemeentesecretarie, een lid van de initiatiefgroep voor Samenlevings opbouw Voorschoten, vijf in sane-' ringswoningen gevestigde huisgezin nen en nog enige ingezetenen van Voorschoten, die zich aktief tonen in het maatschappelijk leven. Op de vraag hoeveel woningzoe kenden er in Voorschoten zijn, werd door geen der ondervraagden een exact aantal gegeven. Er bestaat een urgentielijst waarop 30 tot 40 geval len voorkomen. De 300 woningbe- hoevenden, waaronder jonge paren, verloofden e.d. worden door de ge meentelijke instanties, aldus het rap port van de studenten, niet onder de woningnoodgevallen gerekend. Vol gens de woningtoewijzingscommissie is het aantal woningzoekenden 294, maar de studenten konden bij geen enkele officiële instantie cijfers krij gen over de kriteria op grond waar van iemand een 'urgentiegeval' wordt. Het rapport van de studenten con stateert dat de doorstroming als op lossing van de woningnood in Voor schoten is uitgelopen op een misluk king. De doorstroming is belemmerd door te grote huurverschillen. De studenten constateren dat in Voorschoten geen goedkope wonin gen meer gebouwd worden. Het is met de huidige Voorschotense ge meentepolitiek niet te realiseren, bo vendien is de helft van het woning bestand in handen van particulieren. Het resultaat is dat Voorschoten een woongemeente gaat worden voor de hogere inkomens. De lagere inkomens hebben het zeer moeilijk. Voorschoten heeft een deel van zijn woningwetwoningen verkocht aan de bewoners en heeft nog weinig goedkope woningen in eigen beheer. Daarnaast zijn er plan nen tot sanering van de oudste gemeentewoningen „Het Vernède- park". De sociologie-studenten vin den geen enkele motivering voor het dichtspijkeren van wonin gen in deze wijk, die aanvaard baar genoemd kan worden zolang Voorschoten de huidige bewoners van het Vernèdepark geen andere woning kan bieden. De gemeenteraad praat te veel over onbelangrijke zaken en schenkt te weinig aandacht aan het knellen de probleem: „de ontwikkeling van Voorschoten". Op vragen door de studenten gesteld werd verwezen naar de discussienota over het Struc tuurplan. Wel is men in Voorschoten bezorgd over de vele ingezetenen, die het dorp uitsluitend als een slaap gemeente zien. Er is een ruime woonreserve voor de hogere klassen aanwezig. Er ston den tijdens het onderzoek zeer veel woningen te koop in de prijsklassen boven de f 100.000,-. Voorschoten wil een soort tweede Wassenaar worden, aldus het rapport, een dure slaap gemeente. Dit wordt bevorderd door de hoge gemeentelijke belastingen, het niet toelaten van industrie en het bouwbeleid, waarbij men het op een akkoord gooit met de bouwwereld. EIDEN Door de opneming in blauwe zone van een gedeelte van linnenstad ziet een aantal onder- Qers in de detailhandel en de istverlenende sector zich onver- :h t oor grote moeilijkheden ge- zo meent het raadslid J Cornelissens. Hij is er zich volledig van bewust, dat de thans door de gemeenteraad getroffen maatregelen voor de toekomstige ontwikkeling van de binnenstad van zeer gote be tekenis zijn. Desalniettemin zal, naar zijn oordeel, dienen te worden ver- EIDEN De internationale work- r, die van 13 tot en met 17 ember tc Leiden is gehouden ter •bereiding van een internationale riiniversitaire en interdisciplinaire sus over „Man and environment" ilieu- en bevolkingsproblemen), is do conclusie gekomen, dat aan een jeljjke cursus, in het bijzonder icht op het bewust maken van lenten van de diverse aspecten de milieuproblematiek, in wijde g behoefte bestaat. Slangstelling hiervoor is vooral studenten aanwezig. De gemoti- rdheid wordt versterkt door de rtuiging. dat in het bijzonder het •nverp „environment" (milieu) gt om een internationale oriën- De over enkele maanden te kholm te houden conferentie de Verenigde Naties over de en zijn milieu is hiervoor een jijzing. Deze internationale "Statie brengt ook mee, dat de ius bij voorkeur afwisselend in schillende landen wordt gehouden, e Leidse workshop is erin' ge- gd een interdisciplinaire grond- voor het plan van de Leidse versiteit te vinden, zodanig, dat ilementeq natuur(beheer), samen- ng, technologie en de kwaliteit erste eigen woning n de Aquamarijnstr. EIDEN Ter gelegenheid van gereédkomen van de eerste negen lingen van het bouwplan der iting „Eigen Woning" heeft de houder van openbare werken, de r S. Menken, vanmorgen een itel uitgereikt aan een der be tken eigenaars. De woningen aan de Aquamarijnstraat,-^ skwartier. oorzitter van de genoemde hting is de heer W. G. den Dub- len, secretaris de heer B. Hane- van het leven op een geïntegreerde wijze kunnen worden gepresenteerd voor een internationale groep cur sisten, die afkomstig zijn uit uiteen lopende faculteiten. Deze deelnemers zullen van het niveau moeten zijn van „graduate student", dat wil zeggen studenten, die in het eindstadium van hun vakstudie zijn. Wil de uitvoering van deze opzet slagen, dan zal naar het oordeel van de Leidse workshop de eerste cursus, die zomers plaats zal moeten vinden, een experimenteel karakter moeten hebben. Aansluiting met andere, overeenkomstige initiatieven in Ne derland en in het buitenland dient nog nader te worden onderzocht. De financiële en materiële grond slag voor het houden van een cursus kan pas worden verzekerd, nadat de betrokken universiteitsbesturen de conclusies van de workshop hebben bestudeerd. meden, dat het bedrijfsleven en de consument door deze voorzieningen ernstig wordt gedupeerd. De moei lijkheden zijn in de praktijk het grootst voor ondernemers, die b.v. het loodgieters- en schildersbedrijf uitoefenen en ter plaatse binnen het blauwe-zonegebied bepaalde op drachten moeten uitvoeren, die meestal geruime tijd duren. Een oplossing zou wellicht kunnen worden gevonden deze ondernemers een doorlopende vergunning te ver lenen om lang te parkeren. Deze weg is naar het oordeel van de heer Cor nelissens te verkiezen boven inciden tele vergunningen, die zowel het be drijfsleven als het ambtelijke ap paraat onnodig belasten. Volgens de huidige regeling kun nen ondernemers, die buiten het blauwe-zonegebied wonen en hun bedrijf uitoefenen binnen de blauwe zone, niet in het bezit worden ge steld van een parkeerpasje. Bij de uitvoering van bestellingen moeten zij eerst hun auto buiten de blauwe zone gaan halen vóór zij hun klan ten kunnen bedienen. Dit betekent uiteraard een groot tijdverlies. De winst van deze bedrijven, die het toch vaak al moeilijk hebben, zal zich hierdoor ongetwijfeld in een dalende lijn bewegen. Vraag: Zijn B. en W. niet van oor deel, dat de thans geldende regeling zowel voor de desbetreffende onder nemingen als voor de consument dermate nadelige gevolgen heeft, dat op korte termijn een aantal aan vullende voorzieningen dienen te worden getroffen? Jeugd-judowedstrijden EIDEN Het district Zuid and schreef wedstrijden uit waar- ongeveer 400 jeugdige judoka's namen i] de jongens in de gewichten tot kg was het Frank Starre van dracht afd. Zuid-West, die de 3e in de wacht sleepte, en bij de I tot 40 kg verwierf Jack de ook van de afd. Z.W., de 3e ijzondere vermelding verdienen de pas opgerichte afd. Mors- irtier Ronald Vermeer. Henk de «1 en Peter Romijn, die tot de ste zes wisten door te dringen. ïIDERDORP Het gemeentebe- ir van Leiderdorp nodigt ook dit weer alle inwoners uit voor de iwjaarsreceptie op 1 januari van tot negen uur 's avonds in het teentehuis aan de Hoofdstraat. verband met de feestdagen is spreekuur van burgemeester Van Have op maandagmorgen, 27 de- ber vervallen. De gemeentesec- rie is op vrijdag 24 en vrijdag 31 TOber na 12.30 uur gesloten. ^gemeester en Wethouders van üden brengen ter openbare ken- t dat het ontvangerskantoor van gemeente op 30 en 31 december voor het publiek gesloten zal n. d bureau van de dienst krediet en zal op die dagen normaal °pend zijn. ^den. 23 december 1971. LEIDEN Het programma van de morgenavond, zaterdag en zen dag in de oude school aan de Boommarkt te houden Kerst-Inn luidt als volgt: Vrijdag 24 december: 20.15: In de tent treden dc 35 man koor en orkest van de Rand stadspelersop; een half uur durende show met musical, ope rette en popmuziek. Tegelijker tijd worden in de lange zaal films van „Abott Coslello" vertoond. 20.45: In de lange zaal lot 21.05 uur films van Charl'e Chaplin. In de gymzaal zal een uur lang het jazzballet van Chris van Weerden optreden, terwijl de pauzes in hun optredm gevuld worden door zang en gitaar muziek van „Orchidazacae" 21.30: Thea Ekker-van der Flas zingt kerstliedjes in de lange zaal tot'21.45. In de tent begint een twee uur durend creatief spel: zelf experimentelen met toneel, geluid en andere ex pressievormen. 22.15: Film in de lange zaal en (tot 23.15 uur) een oecumenische kerkdienst in de gymzaal. 23.30: Duo Aldermanzingt in close harmony lichte muziek tot 00.30 uur in de lange zoal Zaterdag 25 december: 12.00: Creatief spel in de gymzaal (zie vrijdag) tot twee vnr. Moge lijkheid tot het gebruiken van een lunch. 12.30: Een kwartier films in de lange zaal. 14.00: In de lange zaal het eiiste gedeelte van de hoofdfi'm: „Sa men uit, samen thuis" met Louis de Funès gn BourvWe. In de tent een optreden van dr groep „Lotus"; een uur lang muziek van Dylan e.d. 15.00: Twintig minuten voor het kinderkoor „De Leidse sleutel tjes" in de gymzaal. 15.30: In de tent: goochelaars („Bianco's") en in de lange zaal cabaretsketches van de „Aca demie voor Podiumvorming"; beide tot vier uur. 16.00: Een kwartiertje film in de lange zaal; Het Jeugdkamer- orkest treedt op in de gymzaal; en in de stille ruimte begint het klaverjastoernooi, opgave bij het begin van het toernooi, prijzen beschikbaar. 17.00: Het tweede deel van de film „Samen uit, samen thuis" tot zes uur in de lange zaal. 18.00: Tot acht uur is een beperkt aantal warme maaltijden tegen kostprijs in de tent verkrijg baar. Bonnen aan de informatie stand. 20.00: Soft music voor iedereen in de gymzaal: Twynnen een kwartier „Laurel Hardy"- films in de lange zaal. 21.00: André de la Rie zingt Dytan- muziek in de lange zaal (tot 21.45 uur) en in de stille ruimte kunt u een tien minuten du? en- de voordracht van meviouw Querido beluisteren. 22.00: Nog een kwartiertje Charlie Chaplin in de lange zaal. 22.30: Tot kwart vóór twaalf hard beat door „Overthere" in de lange zaal. 23.00: De „Baker Street Jazz Band" treedt op in de tent 24.00: In de lange zaal: „Blind Alley" (beat). Zondag 26 december: 10.00: Opnieuw creatief spel in de gymzaal (zie vrijdag). 11.00: Begin van de Damsimul- taan in de stille ruimte, met medewerking van de heer Btcn- string. Tot half één opgave ter plaatse; prijzen beschikbaar. 13.00: Anderhalf uur kindercircus voor jong en oud in de tent: „Atleta kindercircus". 13.30: In de lange zaal experimen teel toneel van het Jongeren centrum „Troef". 14.45: Ook in de lange zaal. an derhalf uur experimentele pop penkast door Rob Beek. 15.00: Bingo in de gymzaal onder leiding ran de heer Boere. in samenwerking met „Manlona", die voor de muziek zorgt. Prij zen beschikbaar. 15.30: Popmuziek door de „Jt g- band" en Monste- zonder waarde": tot half zes in de tent. 16.30: In de lange zaal ireedt op het cabaret „Bellenblazen", eveneens tot half zes. 18.00: Tot acht uur bestaat neer de gelegenheid een maaltijd te gebruiken in de tent. Bonnen in de informatiestand. 20.00: Mevrouw Munts zingt drie kwartier liedjes in de lenge zaal. 20.45: Marjan André zingen tot fien uur liedjes ran Joan Baez in de gymzaal. De hele avond (tot half elf) af en toe films in de lange zaal. 21.10: Pianospel (Debussy) door Barbara Duyfjes en voordracht door Anyuta Schmidt in de stille ruimte. 22.15: Het Jeugdkamer orkest treedt nogmaals op; een haij uur klassieke muziek in de gymzaal. 23.00: De kerst-inn wordt afgeslo ten door hoempamuziek van de House Town Kitchen Wash board Players" in de tent en jazzmuziek door Philip Peters in de lange zaal. RIJPWETER1NG Joop Zoete melk heeft de belangrijkste hand tekening in de pen zitten, waar door Rijpwetering zijn beroemdste zoon gaat verliezen. „Monsieur et Madame Jacques Duchaussoy et Monsier et Madame Gerat dus Zoetemelk ont l'honneur de vous faire part du mariage de leurs en- fants Franqoise et Jood", luidt de klassieke, in cursieve letters uitge voerde annonce. Het kerkdorp lijkt er niet onder gebukt te gaan. De tijd van „Met Zoetemelk meer mans" toen Rijpweterings inwoner tal werd verveelvoudigd, is zo ver gankelijk geweest als de sportroem. Alleen in de keuken van huize Zoetemelk hoor je geïnteresseerde buren informeren wat er zich in het kerkje van Varreddes op 30 december gaat „afspelen". Als nuchtere Ripper gaat Joop aan het vrouwenpraatje waarin het „we gaan zeker niet in het lang" cen traal' staat, voorbij. Achter hem in de huiskamer getuigen een Olym pische asbak uit Mexico en een hand-in-hand-foto met Eddy Merckx van de belangrijkste data in Joops carrière. Lait Douce of Lait Sucré, zoals zijn naam in het Franse wielerjargon is omgedoopt, heeft vakantie. 30.000 kilometer wegseizoen liggen achter hem. Het wielerrad is even tot stilstand ge komen. „Ik doe geen baanwerk. Daarvoor is het seizoen van de Ronde van Andalusië tot de Grand Prix de Nations te zwaar geweest. Gemiddeld heb ik steeds honderd kilometer per dag gereden. In ja nuari ga ik op vakantie. Dan ga ik de bergen in. Waarschijnlijk in Tsjecho Slowakije. Vier weken looptraining. Loopskieën. Wat is vakantie? Mijn werk is mijn hobby. Je kan dus zeggen dat ik het hele jaar op vakantie ben". Hoe de Rijpweteringers op 30 de cember naar Vareddes gaan is nog een vraag. Wies van Leeuwen, de wielrennende postbode, zal wel tot de karavan behoren. Evenals koster Piet van Zijl, die de kerk gaat ver sieren en wellicht pastoor Ed van Diepen, ooit Joops grootste suppor ter genoemd. Rijpwetering weet het nog niet. Zulke ideeën borrelen plotseling op, zoals indertijd toen Joop na een overwinning in het holst van de nacht door getrouwe dorpsgenoten werd opgewacht. Joop: „Ik ga niet in de stad wo nen. In Amsterdam bijvoorbeeld zou ik het geen dag volhouden. Jk ga in een dorpje wonen, veertig kilometer van Parijs met 200 in woners. Misschien ben ik daarom wel wielrenner geworden. Als voetballer zou ik me opgesloten voelen op een veld. Ik zou ook niet op een baan een hele dag rondjes kunnen rijden. Ik wil de natuur in. Bovendien is de Frans man erg gastvrij en gemakkelijk. Zo van „Kom binnen en eet mee". Daar houd ik van. Ze kennen me daar ook al aardig. In acht van de tien hotels waar ik kom wordt me gevraagd: „Zoetemelk, douximè a Tour de France?" VOORSCHOTEN Het bestuur van dc remonstrants-doopsgezinde kring heeft besloten zich terug te trekken uit de Raad van Samenwer kende Kerken te Voorschoten. In zijn brief van 8 mei 1970 aan het mederamen van de raad heeft de voorzitter van de kring uiteen gezet, dat het bestuur geen heil zag in deelneming aan de besprekingen van de raad, totdat klaarheid bij de deelnemende Kerken te Voorschoten was gekomen inzake hun standpunt t.a.v. de oecumenische samenwer king. Deze duidelijkheid was naar zijn mening nodig om de doelstel lingen van de raad vast te leggen en om na te gaan wat in Voorschoten in oecumenische zin was te realise ren. In het najaar 1970 werd door af gevaardigden van de Kring weer deelgenomen aan besprekingen van de raad. Het bestuur heeft moeten constateren, dat aan de situatie we zenlijk niets veranderd is en de ac tiviteiten van de raad alleen maar zijn afgenomen. Het bleek dat nog LEIDERDORP De politie in Lei derdorp heft drie jongens, een van 18 en twee van 17 jaar aangehouden. Ze wonen in Leiderdorp en worden verdacht van inbraken in een aantal gebouwen. Het drietal heeft bekend en is aan de politie van Leiden over gegeven. Leiderdorp Tijdens een spoed eisende vergadering nam de raad van Leiderdorp gisteravond het voorstel van B. en W. aan tot het aangaan van een geldlening bij de Bank Ned. Ge meenten tot een bedrag van f 6.400.000. steeds geen goedkeuring van de voorgestelde statuten door de Ker ken was gegeven en art. 3, waarin men zich „verplicht niets zelfstandig te ondernemer* wat gezamenlijk kan worden gedaan", althans in Voor schoten, een artikel zonder veel wer kelijke inhoud is. Het bestuur van de Kring acht de gang van zaken binnen de raad dermate teleurstel lend en de mogelijkheid van oecu menische samenwerking zo gering, dat de Kring zich als deelnemer uit de Raad terugtrekt. Het bestuur blijft bereid, daad werkelijk steun en medewerking te verlenen aan iedere oecumenische activiteit binnen Voorschoten. Raad Voorhout VOORHOUT Na de algemene beschouwingen kreeg de raad giste ren antwoord van B. en W. Wethou der De Groot deed een scherpe aan val op de beschouwing van de CCP t.a.v. de volkshuisvesting. Burge meester Stolwijk zei dat het college er alles aan had gedaan. Dat de raad in zijn geheel niet te vreden is over de intergemeentelijke samenwerking is zijn goed recht. Toch zijn er wel resultaten (vuil verwerking). Het verkeerslichten plan voor de Nagelbrug is gereed. De reconstruc tie zal wel enkele jaren op zich la ten wachten. Gemeentebelangen en ook de PPR zijn tegenstanders van vestiging van Flora uit Rijnsburg. Het bestuur van Flora heeft inlichtingen gevraagd. De uitbreiding van de Chr. kleu terschool zal gerealiseerd worden. Wat het milieubeheer aangaat wees de heer IJdo (CCP) op een sloot ach ter de lange rij huizen aan de 's-Gravendamscheweg. De begroting 1972 werd vastgesteld. Ontvangst na nachtdienst in Marekerk LEIDEN In de Kerstnacht, vrijdag 24 december, zal een kerk dienst worden gehouden in de Mare kerk. Aanvang 11 uur, kerk open vanaf 10.30 uur. De dienst wordt verzorgd door de werkgroep Experi menteel Kerkewerk en geleid door ds. C. H Bijl. Muzikale medewerking van het koor ,,Ex Animo" o.l.v. de heer H. de Wolff; organist J. de Groot. Iedereen is van harte welkom, ook tijdens de ontvangst na afloop van de dienst in het Jeugdhuis. Jan Vos- sensteeg 17, dat op 2 minuten af stand lopen van de kerk is. Aldaar wordt een kopje koffie ge schonken en bestaat gelegenheid om met ds. Bijl over de dienst na te praten. LEIDEN Dit jaar zal de Kerstnachtdienst in de Zuider kerk (Lammenschansweg) een bijzonder karakter dragen. Be halve het Rijnlands Mannenkoor en de Surinaamse zangeres Truus Simons, wordt medewerking verleend door de Amsterdamse kommune van de ..Children of God", de oorspronkelijke bewe ging van de Jesus-people. Dit in ternationale gezelschap van christelijke hippies bestaat voor het merendeel uit ex-verslaaf den aan harddrugs, die nog maar kort geleden tot het christelijk geloof zijn overgegaan, en dat op hun eigen alternatieve manier beleven en verkondigen. Het is voor het eerst dat zij meewerken aan een officiële kerkdienst. Tot nu toe was het een beweging die zich buiten de kerken om bewoog. Sipke van der Land (die de dienst leidt) heeft er al geruime tijd voor ge pleit dat kerken en Jezus-bewe- ging samenwerken. Uit zijn kon- takt met de Amsterdamse groep is deze eerste samenwerking nu ontstaan. De heer Van der Land heeft een bus gecharterd en laat het hele gezelschap naar Leiden komen. Zij zullen een belangrijk deel van zijn preek uitmaken door hun muziek en zang en door het vertellen van hun ervaringen. Niemand weet hoe de dienst zal verlopen, omdat de Children of God zich niet willen binden aan vaste vormen, maar Sipke van der Land heeft er het volste vertrouwen in dat hij het pro gramma in de hand kan houden. De dienst begint vrijdagavond 24 december om 11 uur. Donderdag 23 december Gehoorzaal. 8.15 uur: Noordelijk Phil- harmonisch Orkest en Klein Koor Ned. Bachvereniglng o.fv. Charles de Wolff, medewerking Wtm van Beek orgel. Renee Wagenaar sopraan. Cath. Patriasz alt. Ton Kluizenaar tenor en Bert Duyf bas Concert voor orgel en orkest in g moll van Handel, Magnificat van Vivaldi, Kyrië uit de Hohe Messe van J. S. Bach en Magnificat van C Ph. E. Bach. Kerst- samenzang. Vrijdag 24 december School Boommarkt: kerst-inn Cs avonds). Oegstgeest: soc. alleenstaanden en ka merbewoners (Geversstraat): kerst-inn, vanaf 8 uur. Gebouw Leger des Hells, Hooigracht, 10.30 uur nam. kerstjubel. Zaterdag 25 december School Boommarkt; kerst-inn. Oegstgeest; soc. alleenstaanden en ka merbewoners (Geversstraat): kerst-inn. Zondag 26 december School Boommarkt: kerst-inn. Oegstgeest: soc. alleenstaanden en ka merbewoners (Geversstraat)kerst-inn (tot 2a uur). FILMS CAMERA: „De nachten van Dracula", ma. do, vr en di 2.30, 7 en 9.15 uur; „De man met het zwarte masker", a.l., za, wo 2.30 en zo 2 en 4.15 uur: nachtvoorst, vr, za 11.30 uur „Nevada Smith". 18 Jr. LUXOR: „Billy Jack", 18 jr. STUDIO: „Wat zien ik?", 18 jr. LIDO: „Vamos a matar companeros". TRIANON: „Danielle", 18 jr. REX: „Betty, Bed In. bed uit", 18 jr.. nachtvoorst, vr, za 11.30 uur „Sexexplo- sle in het paradijs". De voorstellingen zijn om 2.30, 7 en 9.15 uur dagelijks, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. NIEUWE FILMS CAMERA (tel. 24919): dag. 2.00, 7,30 uur „Slssi". a.l.. geen kindervoorstel ling en nachtvoorstelllng. LIDO (tel. 24130): James Bond, ..Dia monds are forever", za is zondagdienst. 14 jr. TRIANON: „Daniëlle". 18 jr. RE:X „De ijzervreter". 18 Jr.,: geen nachtvoorstelling en kindervoorstelling. STUDIO (tel.) 33210): „Wat zien ik". 18 jr. LUXOR (tel. 21239): „De rechter en de linkerhand van dc duivel". 18 jr. De voorstellingen zijn om 2.30. 7.00 en 9.15 uur dagelijks; zo 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Apotheken Zuiderapotheek. Lammenschansweg 7, telefoon 23553. Op 24 dec., zaterdag 25 dec. en zondag 26 dec. tot 8 uur voorm. apo theek Kok. Rapenburg 9, telefoon 24807. Op zondag 26 dec. voorm. 8 uur tot vrij dag 31 december 8 uur voorm. apotheek Reijst, Steenstraat 35, telefoon 20136. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Mobielkantoor ANWB Iedere maandag en donderdag van 10 tot 16 uur op de Lammermarkt. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusptantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 20460: voor informatie tele foon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30, dinsdag en vrijdag ook 14-17 uur. Hortus. Rapenburg 73: l oktober—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur. zon geslo ten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870. tot 26 okto ber. dg. 10—17 uur. zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00—17.30. 18.30—20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurcnafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.0015.15 uur. Dlaconessenhuis: klasse I dag. 1100 12.00 uur, 13.15—14.00 uur, 18.25—19.30 uur; klasse II en klasse III dag. 13.15— 14 00 uur, 18.45—19.30 uur; kinderafde ling dag. 14.15—15.00 uur, 18.30—19.15 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klis alle dagen van 14—15 en van 18.4519.30; 2de klas: alle dagen van 11.30—12. van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 1516 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo„ vrH- en zat. van 15—15.30: di. en do. van 18—18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 35—16, di. en do. van 18—18.30 uur. Annakliniek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20.. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: -»» dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kllnlek: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis „Rijnord": dagelijks (ook in het week end): le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—14.45 uur. van 18.00—19.00 uur; 3e klas: van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; kraamafdellng: van 16.00—17.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgeno ten; kinderafdeling: van 15.00—15.30 uur, van 18.0018.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mio klasse-patiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Tentoonstellingen Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3: Schilderijen van Karei Wiggers en Willem Thijs; Keramiek van Anke Blankevoort en Baps van Eisdingen; Wandkleden van Ans Lempens; Plastieken van Hans God- defroy. November—december. Lakenhal: op werkdagen 10—16 uur; op zon- en feestdagen 13—16 uur. Tot 1 april 1972 Museum De Valk tot 24 maart 1972 gesloten. WASSENAAR: Alexandra, handweefwerk; Coen de Groot, tekeningen en Wouter van 't Oever plastieken: tot 31 december en ln dc openbare bibliotheek, Luifelhaan. Ge opend: ma 2—5 en 7—9 uur; di. 10—12.30 en 2—5 ui ir; wo en vr 10—12.30, 2—5 en 7—9 uur; za 1013.00 uur, do gesloten. Van 26 november tot 7 januari: expo sitie van wandkleden en poppen van Susan Mlzée-Asperslagh ln de Openbare Bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Beinumstraat 2. Openingsuren; maandag 2.005.30, dinsdag 6.30—9.00, woensdag 10.0012.30 en 2.005.30. donderdag ge sloten. vrijdag 2.00—5.30 en 0.30-9.00, —12.30. Stedelijk Museum „De Lakenhal"., Oude Singel 28-32. 11 december 1971— 16 januari 1972: Beelden van Renze Nettema, geopend dagelijks 1016 uur; zon- en feestdagen 13—16 uur: le Kerst dag en Nieuwjaarsdag gesloten. Kunstzaal Heulf, Wassenaar (dorp), Hoflaan 7: Heieen Kerdijk, wandkleden en pastels; Joeki Simèk. bronsplastie ken Willem H Gipsen, etsen: Peter van der Meer. bronsplastieken: Willem de Zwart (1862—1931) etsen. Bezichti ging 's maandags t.m. zaterdags van 1017 uur, t.m. 5 januari, bovendien op de dinsdagavonden 8—10 uur. Op zon en feestdagen gesloten. Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19. Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudie Doorduin, Rijndijk- straat la. Lelden. Hoog cn laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 24 december: hoog water 7.35 en 19.58 uur, laag water 3.13 en 15.38 uur. Maandag 3 januari 1972 wordt in de Burgerzaal van het Stadhuis een open bare nieuwjaarsreceptie gehouden voor alle burgers van Leiden en voor ver tegenwoordigers van Leidse verenigingen, instellingen en organisaties Deze receptie begint om 20.15 uur. Belangstellenden wordt verzocl/t gebruik te maken van de ingang aan de Breestraat. Burgemeester en Wethouders van Leiden, De Burgemeester, A. J. VIS De Secretaris, J. VAN DE POEL.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3