Ongelukkig debuut Attila Ladinszky Kerdel: Niet mentaliteit met speeltuin- naar Spelen Eerste strijd om wereldbeker weer vol harde charges Eisenpakket voor München Feijenoord klopt Haarlem met 2-0 Kritiek NOC op handelwijze atletiekunie Drachten blijft bij ontslag trainer Jan Mulder helpt Belgen aan winst Spurs bij laatste acht UEFA-Cup Indoor titelstrijd in Leiden Spaanse atleten mogen zelf beloning bepalen DONDERDAG 16 DECEMBER 1971 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Atilla Ladinsky, de kersverse Feyenoorder, had ich een nauwelijks ongelukkiger debuut bij de Rotterdammers voor unnen stellen. De 22-jarige Hongaar moest in het speciaal voor em en voor linkervleugel verdediger Harry Vos georganiseerde a»efenduel tegen eerste-divisievereniging Haarlem, vlak voor het erstrijken van de eerste helft na een botsing met Haarlem-speler a ijet van der Berg van het veld worden gedragen en naar het Clara- iekenhuis vervoerd worden. Daar stelden de doktors vast dat La- 3 nsky een gedeelte van zijn kaak gebroken heeft. Feyenoord-clubarts Max Abarba- die de ongelukkige Ladinszky- het ziekenhuis vervoerde: „Hij ïëft een stukje kaak gebroken. Een jler die de onder- en bovenkaak .tiler d s rbindl It." Vanmorgen reeds is Ladinszky ge- Aberbanel: „Het is een hte operatie. Ladinszky zal er ech- - r wel enige weken mee zoet zijn. a-^ch tenminste vijf". feyenoord - Haarlem was een wed- jd waar Feyenoord-trainer Ernst >pel weinig wijzer van geworden zijn. Zoals te verwachten was id Feyenoord met een „schaduwelf- ai aan. Harry Vos voor Theo van li ivenbode. Bram Geilman voor Ed- J Treytel, Lex Schoenmaker voor Jansen en Atilla Ladinszky Coen Moulijn. Geen van de ihaduwspelers" kon echter in een t een kleine dertigduizend toe houwers goed gevulde Kuip erg el indruk maken. Zelfvertrouwen ge Vooral Lex Schoenmaker stelde „.Iter teleur. Dit ondanks de twee lelpunten die de Haagse Feyenoor- r in dit duel maakte. De enige twee a-{effers overigens, want evenals in de re|impetitie slaagde Feyenoord er ook en Haarlem in de meest eenvoudi- kansen niet te benutten. Schoen- Jaker, die op het middenveld (iereerde, heeft nog altijd te kampen i: et een enorm gebrek aan zelfver- j], ouwen, waardoor hij vrijwel geen ikele individuele actie durft te ont- dooie a Atilla Ladinszky speelde eigenlijk e kort mee om al een oordeel over de lar te vellen. Vooral omdat hij, jpelijk, in het eerste kwartier bijzonder nerveuze indruk maak- idinszky lijkt in ieder geval lisch een begaafde voetballer. Of lechter de man is die Feyenoords ctiviteit moet gaan verhogen, moeilijk te zeggen. Lfe Bevredigend setlepaald niet slecht was het eerste jj.reden van Harry Vos in de Feyen- u_ i-kleuren. De Hagenaar, die na weigering om nog langer voor te spelen een half jaar buiten stond, liet vooral in de eerste een goede indruk achter. Zijn ltsen en zijn anticiperen was in ld) ir geval bevredigend, terwijl ver- de samenwerking met Rinus Is- vlekkeloos verliep. Naarmate de Ml ;6f m Pc OR an onze speciale verslaggever) WASSENAAR Zonder het zoveel woorden te zeggen, ïbben zowel NOC-voorzitter y erdel als de chef de mission »r de Olympische Spelen van iinclien Bram Leeuwenhoek de "iige kritiek gespuid op wat er nJ 1,10 de vaststelling van de impische toelatingsnormen or de atletiek is gebeurd en de itiek van de atletiektrainers, t zij bij het voor-overleg over normen niet betrokken zijn weest. Leeuwenhoek: „Het NOC reekt met vertegenwoordigers n de atletiekunie; in dit geval t een bestuurslid en de trai- igscoördinator. Ons kan niet rden verweten, dat wij niet et de trainers gesproken heb- Voordat de atletiekunie bij k t NOC komt, hoort binnen de ie de zaak te zijn doorgespro- mél de trainers". Leeuwenhoek later, de kritiek a de trainers relativerend: „Op ogenblik wordt er verschrik- [Iijk gepiept door de atleten en coaches. Nogmaals, het overleg i binnen de bond moeten )atsvinden. Tegelijk rijst echter vraag: zijn de coaches wel tot Actief oordelen bevoegd? Niet Olympische limieten zijn te maar het niveau van de lerlandse atletiek is interna- Kaï noa^ gezien te laag. Men pro- I geti ert de limieten naar de atleten te praten' MOC-voorzitter Kerdel over a ander aspect van deze zaak: |e delegatie van de KNAU e. niet de heer Jutte; die houdt hier als bestuurslid van het JC buiten wist kennelijk de n0 van zaken in het overleg •t het NOC niet zo goed. Men 'de op een gegeven moment "oc vergaderingen in één. bovendien had de KNAU de li- haar limieten, voor al gepubliceerd, voor er Weg met het NOC was ge- (e*t. Dat mag niet Dat is niet oritair bedoeld. Het gaat er dat niet volgens de spelregels gehandeld. Het technische 'leg vraagt in het voorsta- 'ja nu eenmaal enige discre- h K". tweede helft vorderde bleek Vos ech ter nog over te weinig conditie te be schikken, waardoor zijn aanvallende kwaliteiten onder de maat bleven. Na de rust, die met een dubbel- 'blanke stand was ingegaan, verving Happel Theo Laseroms voor Wim Rijsbergen, terwijl Jan Boskamp de opengevallen plaats van Ladinszky innam. Al direct na de rust opende Feyenoord de score toen Schoenma ker onder de vallende Haarlem-doel man Lelieveld raakschoot. Dezelfde Schoenmaker strafte halverwege de tweede helft een fout van doelman Lelieveld, die een inzet van Dick Schneider verkeerd beoordeelde, af. Verder kwam het machteloze Feyenoord niet. Met uitzondering van Israel, Wery en Schneider wensten de Feyenoord-vedetten zich niet al te veel in te spannen. Slechts Van Ha- negem en Maiwald vestigden nog de aandacht op zich. Overigens beiden in negatieve zin. Maiwald, uiterst geirriteerd, raakte slaags met Nieu- wenhuis, terwijl Van Hanegem De Goede natrapte. Scheidsrechter Klop per zag het eerste door de vingers. Van Hanegem verdween echter te recht in zijn boekje." DRACHTEN (ANP) Het voltalli ge bestuur van de amateurvoetbal vereniging Drachten, die uitkomt in de eerste klasse KNVB, heeft beslo ten trainer Teddy van de Horst te ontslaan. De reden hiervan is het feit dat Van de Horst zaterdagochtend het bevel van de voorzitter en de secreta ris negeerde om met zijn trainende spelers van het hoofdveld af te gaan. Dit veld mag contractueel alleen voor wedstrijden worden gebruikt. Teddy van de Horst was reeds vijf jaar o'efenmeester bij Drachten. De trai ning wordt nu geleid door de tweede oefenmeester, Ate Bootsma. Rest nog een woord van lof voor Haarlem, dat zich onder be wind van Joop Brand steeds meer gaat ontwikkelen tot een goed voetbal spelende en uitge balanceerde formatie. Vooral de achterste linie, met Piet Hoeben en „Beertje" Wentink, vormt een sterk deel van de ploeg, terwijl verder Nieuwenhuis op het mid denveld en De Goede in de front linie tot opmerkelijke prestaties kwamen. De verdiende tegen treffer leverde het Haarlem echter niet op. Bram Geilman knapte het niet al te moeilijke werk onder de Feyenoordlat na melijk naar behoren op. Feyenoord's nieuwe aanwinst Attilla Ladinsky liep in de vriendschappelij ke wedstrijd tegen FC Haarlem bij een kopbal ernstig hoofletsel op. Hier wordt hij van het veld gedragen tus sen Rinus Israel (links) en dokter Abarnadel. De nieuwe kracht Ladinsky schiet op het Haarlemmer doel. Van onze speciale verslaggever WASSENAAR De ervaring maakt het Nederlands Olympisch Comité steeds wat wijzer. Het lachwekkende gescharrel, waarmee de KNAU deze zomer haar ploeg voor de Europese kampioenschappen in Helsinki in elkaar timmerde, moet voor het NOC preventief ge werkt hebben. Toen deze organisatie onlangs met de vertegenwoordigers van de diverse sportbonden de aanwijzingsnormen voor afvaardiging naar de Spelen van volgend jaar vaststelde, lag daar im mers de bittere ervaring van de atle tiekunie; inclusief de bijna complete afgang van de Nederlandse formatie. Het NOC wil de kandidaten voor München een dergelijke teleurstelling besparen. Maar dat dit keer de aan wijzing van het Nederlandse conti- gent sportmensen vlekkeloos zal ver lopen, mag èn kan niemand geloven. Het NOC heeft zich in het overleg met de sportbonden hard, maar re delijk op willen stellen. De limieten, die de KNAU bijvoorbeeld op tafel wierp, zijn niet klakkeloos overgeno men. De dreigende uitspraken van met name chef de mission Bram Leeuwenhoek over het streven naar „kwaliteit en niet naar kwantiteit" heeft enkele belachelijke scènes al bij de eerste besprekingen voorkomen. De kanobond heeft niet eens over wildwatervaren gesproken; de Neder landse Hippische Sport Bond wenste geen kandidatuur van een spring- equipe naar voren te brengen. Kees Kerdel, voorzitter van het NOC: „We hebben straffe eisen opgesteld, omdat we niet met een soort speeltuin-men taliteit naar de Spelen willen gaan." Ni orrnen 'c,e- J Om de zwakkere broeders al bij voorbaat uit de Olympische piste te houden heeft het NOC zijn inmiddels bekende algemene norm al tijdenlang laten klinken: „Het verrichten van prestaties die de verwachting recht vaardigen dat in München, Sapporo en Kiel werkelijk strijd op Olympisch niveau zal worden geleverd", luidt het fraai. En: „Eventuele kwalificatieregels van de internationale federaties zul len niet zonder meer door het NOC worden gehonoreerd." Voor het toe passen van de kwalificatie-regels is inmiddels al weer de weegschaal ge bruikt. Met aan de ene kant het bas ketbal, volleybal en zaalhandbal en aan de andere „limiet-sporten" als atletiek en zwemmen. De selectie-eisen bij de individuele sporten lijken aanzienlijk zwaarder dan die voor de balsporten. Al stelt ook Kerdel zeer terecht, dat ze nau welijks met elkaar te vergelijken zijn. De drie genoemde balsporten hebben in ieder geval een retourtje naar de Zuidduitse stad op zak als ze zich op de (weliswaar zware) pré- Olympische toernooien in de top scharen. Kerdel: „Als ze die zware voorse lectie doorstaan willen we niet als betweterige schoolmeesters gaan op treden. Dan komen de betreffende teams zonder meer in aanmerking voor uitzending." Kapstok Volgens de NOC-voorzitter zijn de limieten bij atletiek en zwemmen een soort hulpmiddel voor de definitieve beslissing over een afvaardiging. „Een limiet is een kapstok voor een werkelijk meetbare tak van sport." Dat betekent nog niet, dat het comité geen uitzonderingen zal maken. En juist zal er traditioneel en niet te voorkomen de schoen wringen als de équipe definitief gesmeed moet worden. Kerdel: „We kunnen bijvoorbeeld een uitzondering gaan maken als we zien, dat iemand kort voor de Spelen met zijn prestaties zeer snel vooruit gaat en dat de betrokken sportman of -vrouw de goede mentaliteit toont Maar dit alles betekent heus niet, dat de limieten op losse schroeven komen te staan." Het NOC heeft in het nu gevoerde beleid duidelijk de ervaringen, die in Mexico zijn verzameld, ingepast. De rapporten, die na het evenement in 1968 zijn uitgebracht, hielpen het co mité bij het streven naar een zo evenwichtig mogelijk eisenpakket. Kerdel: „Na Mexico zijn we tot de conclusie gekomen, dat de eisen voor ieder onderdeel zoveel mogelijk ge preciseerd moesten worden. Het se lecteren binnen de diverse bonden is een punt geweest van voortdurend overleg en studie. Het werkstuk „Mexico" hebben we twee keer zeer intensief doorgespro ken. Daar hebben we dan ook twee jaar op kunnen studeren. Dit najaar hebben we in overleg met de bonden eisen opgesteld. Door deze systema tiek zijn nergens conflicten ontstaan. Al is het nooit helemaal gaaf te krij gen." Slechts een kleine groep is nu al zeker van afvaardiging naar Mün chen. De waterpoloërs, hockeyers, en kele zeilers en de 4 x 100 meter vrije slag estafette dames hebben zich re cent tijdens internationale evenemen ten ruimschoots gekwalificeerd. Kerdel: „Bij de zeilers zijn alleen de boten (Finnjol, FD en Tempest) aangewezen. Voor de definitieve sa menstelling van de bemanningen ko men nog wedstrijden. Bij de vrije slag estafette zijn de leden ook nog niet gekozen. We hebben op dit nummer al inge schreven, omdat we medaille-kandi daat zijn en we aan deze estafette prioriteit willen verlenen boven de individuele nummers. We willen hier door een versnippering van krachten voorkomen Meer kwaliteit dan kwantiteit. De verleiding is groot om bij de aanwij zing van de kandidaten wat soepel heid te betrachten, omdat „München zo dicht bij huis ligt." Kerdel: „We willen niet met figu ranten aantreden. Mensen, die in de series kansloos uitgeschakeld worden hebben ook verzorging nodig. Ze lo pen daarna dagen rond met hun te leurstellingen en dat is een slecht ding voor de sfeer in de ploeg. Door een beperkter aantal kan de voorbe reiding gerichter en intensiever plaatsvinden. De Olympische Spelen betekenen kwaliteit. Nederland mag van het comité eisen, dat we niet zo maar een beetje aanrommelen." Voor wat de voorbereiding betreft zijn de financiële zorgen door de lage reiskosten vrij gering. Het NOC besteedt dan ook geld aan een groep, die voorzitter Kerdel onder de noemer „Jong Oranje" plaatste. „Dat zijn degenen, die door hun prestaties al aangetoond hebben door te kunnen stoten naar de top. Daarnaast willen we die takken van sport steunen, die hopen eens op Olympisch niveau te kunnen komen, maar nu nog kwaliteit tekort komen. We kijken niet alleen naar Sapporo en München. want we houden niet van kortzichtigheid." CHARLEROI Jan Mulder heeft gisteravond het Belgisch elftal, sa mengesteld uit alle spelers die in de competitie uitkomen (dus ook buiten landers), aan een 21 overwinning geholpen op het op dezelfde wijze sa mengestelde Italiaanse elftal. Tien minuten voor tijd kon hij scoren op een voorzet van Peter Ressèl. De 'Belgen' kwamen in de lauwe eerste helft na acht minuten dank zij Pol van Himst op 10. Ruim een kwar tier later maakte Gori gelijk. De tweede helft was zeer rommelig. Jan Mulder was de grote uitblinker tot zijn vaste 'koppelgenoot' Pol van Himst uitviel. ATHENE (UPI, Reuter) De eerste wedstrijd om de wereldbeker tussen de Zuidamerikaanse kampioen Nacional en Panathinaikos (vervanger van Ajax) is gisteren in Athene in 11 geëindigd. Maar de strijd, sinds 1960 bijna jaarlijks in het teken van de hardheid, eiste ook in Athene zijn tol. De Griekse speler Yannis Tomaras moest met een gebroken enkel naar het ziekenhuis worden gebracht, nadat de Uruguees Julio Morales hem, terwijl hij op de grond lag, trapte. Omzetting NV in BV moet vóór eind *72 gebeuren DEN HAAG Veel naamloze ven nootschappen realiseren zich te wei nig, dat, indien zij willen worden omgezet in besloten vennootschappen, die omzetting vóór 29 december 1972 moet geschieden. Deze indruk heeft de Kon. Broederschap der Notarissen in Nederland gekregen door de nog niet op gang gekomen stroom van omzettingsprocedures, waarvan het uiteindelijke aantal wordt geschat op ca. 30.000. Omzetting van naamloze in besloten vepnootschappen heeft als voordeel, dat men voorlopig niet verplicht is de jaarrekening te publiceren. Het hoofd bestuur van de Broederschap wijst er op, dat de procedure tot omzetting om verschillende redenen vele maan den kan duren, aangezien tal van besprekingen moeten worden gevoerd, concepten moeten worden beoordeeld en het ministerie van justitie een verklaring van geen bezwaar dient te verlenen. Het was de wrange smaak die er bij de Grieken achterbleef na een vooral in de tweede helft bikkelhard voetbalgevecht. Een wrange smaak die Nacional al voor de wedstrijd had. omdat Pao zoals de club door de aanhangers wordt genoemd, een ver vangend tegenstander was. De coach van Nacional had voor het duel nog eens nadrukkelijk gewezen op de on sportieve weigering van Ajax, om de consequenties van de overwinning in de Europa-Cup finale niet te aan vaarden. De strijd gisteren in het bomvolle Karaiskakis-stadion toonde echter aan, dat de duels om de wereldbeker nog steeds moeten worden gevreesd. Vooral na rust gingen de spelers van beide elftallen herhaalde malen te ver in tackles. In de eerste helft was daar nog niet erg veel van te merken. Panathinaikos, dat volgens trainer Ferenc Puskas de kans op rehabilita tie voor de nederlaag tegen Ajax op Wembley (20) had, ging onstuimig in de aanval. Puskas had daarop vooral zijn hoop gevestigd, omdat zijn formatie in de laatste vier competi tieduels tot een totaalscore van 21 treffers kwam. Tegen Nacional ontbrak, door de haast de accuratesse om de Zuidame rikanen vroeg op een achterstand te zetten. Costas Elefterakis en Dimitri Domazos mochten dan vooral stu wend veel werk verrichten, in het strafschopgebied voor doelman Man ga leverde dat bitter weinig resultaat op. Na rust was dat spelbeeld nauwe lijks gewijzigd. Pao drukte heftig op de zich goed verwerende Nacional- defensie. Maar na vier minuten was het toen wel raak. Uit een opeenho ping van spelers gaf Domazos de bal naar Dimitrios Filakouris die secuur kopte: 10. Drie minuten later was het echter al weer gelijk toen Luis Artime nadat hij door Viktor Espara- go was aangespeeld, de bal hard langs Economopoulos joeg (11). Dat BOEKAREST (Reuter, UPI) Tot tenham Hotspur heeft zich gisteren als laatste gevoegd bij de kwartfina listen van het toernooi om de UEFA- Cup. In Boekarest wonnen de Londe- naren met 0—2 van Rapid. Thuis hadden de Spurs al met 3—0 gewon nen. In de 59ste minuut scoorde Pear- ce het eerste doelpunt, terwijl Chi- vers negen minuten voor tijd de Roe meense doelman Raducanu voor de tweede maal passeerde. Beide teams eindigden de strijd overigens met 10 man. Pearce die zeven minuten voor zijn treffer was ingevallen voor Gil- zean, werd na een al te ruw duel met de Roemeen Pop van het veld ge stuurd. Ook Pop moest van de Ita liaanse arbiter Laurenzio Angonese de kleedkamer opzoeken. Rapid Boekarest - Tottenham Hot spur 0—2 (00) (Eerste duel 3—0, Tottenham over naar kwartfinales); 59: Pearce 01, 91: Chivers 02. Scheidsrechter: Angonese (It). Toe schouwers 15.000. DEN HAAG (ANP) De Neder landse indoor atletiekkampioenschap- pen zullen op 26 en 7 februari in de Groenoord-hal in Leiden worden ge houden. Aanvankelijk zou de indoor- titelstrijd in Utrecht plaatsvinden, maar door het niet beschikbaar zijn van een hal moest de vereniging Vi tesse de organisatie teruggeven. was het sein voor beide elftallen om de strijdmethode drastisch te wijzi gen. Er werd harder gespeeld terwijl de Zuidamerikanen dikwijls panieke rig de Griekse storm trotseerden. Verklaarde Ferenc Puskas na af loop: „Gezien het spelbeeld van de tweede helft hebben wij een over winning verdiend. Het zal nog jaren duren voor we weer zo'n kans krijgen om op dit niveau overwinningen te behalen." De Urugeese coach Escementi vond het niet meer nodig om terug te ko men op de wedstrijd. De man uit Montevideo, die goed begreep dat het incident rond Morales aangegrepen zou worden voor kritiek op de speel wijze van zijn elftal verklaarde: „De wedstrijd interesseert me niet meer." Ik wil weten hoe het met de ge wonde speler is. Het duel komt pas op de tweede plaats. Mijn jongens en ik ook, zullen alle kosten voor hem vergoeden tot hij weer helemaal be ter is". Overigens vielen er aan Uru- guese kant in de laatste minuten drie gewonden (doelman Manga en Ma- neiro en Masnik) maar zij konden de wedstrijd toch nog uitspelen. MADRID (ANP) De Spaanse sportwereld is in grote beroering gebracht door de publikatie in het blad „Pueblo" van een brief die de Spaanse atletiekbond aan zijn atleten heeft gestuurd. De atleten wordt verzocht op te ge ven welk bedrag per maand zij het komende jaar voor hun „werkzaamheden" wensen te ont vangen. De vader van een der atleten heeft de brief aan de krant toe gezonden. Er bleek uit dat de Spaanse atletiekbond de atleten vroeg of zij betaald wilden wor den voor het vestigen van natio nale records en het halen van een Olympische limiet. Oök wordt de atleten inspraak gegund in de hoogte van de te ontvangen belo ning. Spaanse sportjournalisten zijn, evenals de bewuste vader, in heilige verontwaardiging ontsto ken. Zij spreken van „ontoelaat bare acties", en „indruisen tegen de Olympische geest". Het blad „Informaciones" acht de brief voldoende reden om alle leiders van de bond heen te zenden. Algemene Friesche en Olveh voegen portefeuilles samen DEN HAAG De Verzekeringska mer heeft geen bezwaren tegen een samenvoeging van de portefeuilles van de Algemene Friesche in Leeuwarden en de Olveh in Den Haag. De uit deze combinatie voortkomende onderlinge maatschappij gaat optreden onder de naam AGO Levensverzekering-Maat schappij met kantoren in Leeuwarden en Den Haag. Hiermee is een belangrijke stap ge zet tot vereenvoudiging van de juri dische structuur van AGO-verzekerin- gen waarin verschillende maatschap pijen samenwerken op het gebied van levens- en schadeverzekeringen, spaar kassen en financieringen. Van onze sportredactie WASSENAAR Het Neder lands Olympisch Comité heeft weer voor een groot aantal takken van sport de aanwij zingsnormen voor uitzending naar de Olympische Spelen volgend jaar in München vastgesteld. BOKSEN: Aan de hand van wed strijdresultaten tegen sterke buiten landse tegenstanders moet worden aangetoond, dat de Nederlandse boksers van Europees topniveau zijn. De aanwijzing zal uiterlijk 1 juni 1972 plaats hebben. HANDBOOGSCHIETEN: Het be halen van 1150 punten voor de heren (voor de dames bedraagt de limiet 1075 punten) op het internationale toernooi op 18 juni in Amersfoort of een gelijkwaardig toernooi elders, tijdens de Europese kampioenschap pen op 22 en 23 juli in Luxemburg en op twee fitawedstrijden in Ne derland. JUDO: Een redelijke kans op plaatsing bij de eerste acht per cate gorie. Aanwijzing na de Europese kampioenschappen in mei te Voor burg. KANO: Een redelijke kans op het behoren tot de zes sterkste ploegen in de finales (finales van 8 of 9 ploe gen). KRACHTSPORT: Voor het ge wichtheffen een redelijke kans op het behalen van een plaats onder de eerste acht per categorie. Voor wors telen een redelijke kans op het be reiken van een plaats bij de eerste tien per categorie. MODERNE VIJFKAMP: Voor het team een redelijke kans op het be reiken van een plaats onder de eers te acht en individueel een redelijke kans op een plaats onder de eerste vijftien vijfkampers. ROEIEN: Een redelijke kans op het bereiken van een finaleplaats. Ploegen met vooruitzichten op een betere rangschikking in een finale dan een eventuele ploeg met dezelf de roeiers in een andere finale zul len bij aanwijzing voorrang krijgen. Aanwijzing uiterlijk 30 juli na de Nederlandse kampioenschappen. HIPPISCHE SPORT: Voor de Grand Prix-springruiters individueel geldt een redelijk kans op het berei ken van een plaats onder de eerste tien ruiters. Aanwijzing na de CHI (O)'s van Rome, Wiesbaden en Aken. Voor de driedaagse samengestelde wedstrijd (military) geldt voor het team een redelijke kans op een plaats onder de eerste acht teams en individueel een plaats onder de eers te vijftien ruiters. Wat betreft een dressuurteam: een redelijke kans op een plaats onder de eerste zes teams. De beslissing over de uitzending van een dressuurteam zal vallen na het CDI begin juli in Aken. SCHERMEN: Individueel: een re delijke kans op het bereiken van de halve finales op de Olympische Spelen (laatste twaalf). Voor een team geldt een redelijke kans te be horen tot de sterkste acht landen. De aanwijzing zal geschieden na 1 mei. SCHOONSPRINGEN/TOREN- SPRINGEN: een redelijke kans op een finaleplaats (finales van twaalf). Na de wedstrijden in Ros tock, Praag, Koniz en Bolzano zullen „Olympische" ranglijsten worden opgesteld teneinde te beoordelen of rederlijkerwijs aan de door het NOC gestelde eis is voldaan. TURNEN: Damesteam: een redelij' ke kans op een plaats bij de negen sterkste teams van de 18 gekwalifi ceerde ploegen op grond van de kwaliteitsbepalingen van de interna tionale federatie. Aanwijzing circa 15 mei. Individueel: een redelijke kans op een plaats onder de eerste 25 turners. WIELRENNEN: a. 100 km tijdrit voor ploegen op de weg: een redelij ke kans op een plaats onder de acht sterkste ploegen, b wegwedstrijd in dividueel: een plaats onder de eerste tien renners, c. Tandem: een redelij ke kans op het bereiken van de halve finales, d. Alle overige num mers: een redelijke kans op het be reiken van de kwart-finales. ZEILEN: Solingklasse: plaatsing onder de eerste acht van- de z.g. Olympische ranglijst, op te stellen na de paaswedstrijden in Kopenha gen, de Europese kampioenschappen en de Kieler Woche. n -

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11