nstructiebad soms alleen mogelijk in samenwerkingsverband LT WEEKAGENDA Ds. Feenstra Alphen in rgerlijke stand van Leiden INDOOR-ATLETIEK IN GROENOORDHAE St. Agnes protesteert Voorschoten blijft zich verzetten Kwekers hebben last van zuur in bollen HETlü/Era] KRUIS juist nu een goede keuze Competitiespelers moeten zich laten keuren UWE LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 13 DECEMBER 1971 In een provinciale nota je spreiding van overdekte mbaden in deze provincie wordt •gd dat in hel „Bollengebied" het imale tekort van }026 m2 zou kun- worden opgeheven door de bouw l kleine en 2 middelgrote baden, et Bollengebied beschikt over een n particulier badje van 119 m2 in riv/ijk en een goed geoutilleerd Helgroot bad in Lisse, 455 m2. Hel jet bij de maximale norm maakt jouw van een een klein bad nood- ilijk. tevwij! één van de andere baden door een middelgroot zou moeten women. West: Deze regio heeft baden en 2 kleine bu- Gezien het tekort naar de mini- norm. 1.709 m2, en de maximale 3,335 m2, is de achterstand vrij Minimaal 2 middelgrote en 2 baden, bij de maximale uorna ddelgrote en 2 kleine erbij, ter- I'dan tevens te overwegen zou lom i.p.v. de 2- eerstgenoemde Jfe baden 2. middelgrote baden te |en en i.p.v. één van de middei- baden één groot bad. Dit bad buiten de normale rekreatieva en ■uktieve funktie een duidelijke jkfunktie kunnen vervullen als jtrijdfcad voor de gehele Bollen- lijnstreek. waar reeds een klein 'bestaat, zou wellicht de bouw leen 2e (instruktie)bad voor dc- liggen, maar de praktijk heeft dat in zo'n geval beter de overkapaciteit van een mid bad genomen kan worden; behoeften zullen over het snel voor een voldbende zorgen. gemeente die maximaal be- heeft aan een middelgroot bad, jde bouw van een klein bad kun- jovèrwegen indien een aangren- [e gemeente gunstig gesitueerd middelgroot bad zou bouwen, p dergelijke korte afstanden is overleg een eerste vereiste. Dit jlt h.v. in de situatie Oegstgecst- jcn'Katwijk en Leiden/Lcider- Ongunstige verbindingen kun- ook leiden tot de snellere uit- van een instruktiebad (b.v. irwoude) issengebicd- Door de uitgestrekt- van het gebied, de betrekkelijk ;e bevolkingsdichtheid en de atuurlijke barrières is de sprei- jvan overdekte zwemakkomoda- iet gemakkelijk te realiseren. Plassengebied beschikt over Is 1 klein bad in Alkemade, 12, dat zeer eksentrisch is gele deze situatie, waar ieder der ge lten te k'tin is om een akkomo- te realiseren, zou samenwer- de meest aangewezen weg zijn, 'a.v. het open bad „Aarweide". Khied. tor de gemeente Nieuwkoop, Ter A'ieuwveen en Zevenhoven, zal n samenwerkingsverband een geoutilleerd middelgroot bad n hvorden gerealiseerd. IDEN GEBOREN: Adirianus ilis zn v A Potters en M de ;d; Barbara EMzaibeth dr v J en G van den Oever; Fatima dr i O Msaadi en H E Jansen; Mar- ha Aletta dr v L Schaap en W lijderduijn; Brigitta dr v P A n en W A Leerling; Sander zn v k M Tolenaar en C M de Gijzel; 1 Mireille Anuschka dr v L M Ier Laan en J M C Versluijs; ja Anthonia Elizabeth dr v T Langen en L P A van der Johanna dr v G Velthuijzen en Habraken; Jeroen Pieter zn v Maas enWJM van Dijk. ERLEDEN: P Swanenburg, 13 910, man; G G M Maesen, 22 900, weduwe van P G Gillissen van der Meer, 22 sep 1906, echt- an P Blonk; A Molenaar, 31 mei man; W Misset, 16 aug 1893, we van G van Maren. HUWD: F de Paiter en G Bou- P C G van den Burg en A M Veer; C B van Vugt en P M J Roest en J Hallebeek; J S en W Chaudron; L A Engel en larquenie. DEN Op woensdag 15 deccm- al Dr. J. A. Vis, burgemeester .eiden. de „officiële" paal slaan <le bouw van een studentenflat Oude Vest. Het gebouw met apaeiteit van 545 kamers, wordt de N.V. Nederlandse Bouw- ichappü N.B.M. (behorende tot V. Verenigde N.B.M.-Bedryven jswyk, Z.H.) gebouwd in op- t van de Stichting Leidse Stu- ihuisvesting. Het ontwerp is let architectenbureau Paarde- r-Barnhoorn N.V. Lisse en de 'uctie wordt verzorgd door het ieursbureau North West Engi- 'g N.V. te Vlaardingen. een gevcllcngte van 60 meter 1 'oogte van 12 meter en een ter- 'jppervlakte van 3.000 vierkante zal het gebouw niet uit de vallen, omdat het architecten- t«u is geslaagd in zijn streven aanpassing aan de omgeving. .DEN Bierman open. Het 'e geragebedrijf van de Leidse i-dealer Auto Bierman N.V. aan egstgeesterweg zal vrijdag 17 *ber a.s. officieel geopend wor- loor de wethouder van stads- kkeling en verkeer, gelegenheid van dit gebeuren oor de heer C. J. Bierman, dl- Ur van Auto Bierman N.V., een g ter beschikking worden ge- voor de aankoop van één of paaiden (of pony's), bedrag zal tijdens de opening e" overhandigd aan de voorzit- 'an de Stichting „Paardrijden gehandicapten" (Ponyclub moe- Ooruit). jhr. T. A. J. van Eijsin- krgemeester van Oegstgeest. feestelijke opening zal geschie- 3p zaterdag 18 december, spe- voor de Leidse en Oegstgeester door Swiebertje en Bromsnor, istvrouw op beide dagen is me- Karin van Wamelen uit Oegst- Oostclijke Rijnstreek: Deze regio beschikt sinds kort over een middel groot bad in Alphen aan den Rijn en sinds iets langere tijd over een klein bad in Hazerswoude. Met Alphen. als duidelijk centrum dat bovendien zeer snel in omvang toeneemt, zal binnen kort de bouw van een 2e middelgroot bad overwogen dienen te worden. Woerden en Bodegraven zijn voorlo pig goed voorzien. LEIDEN Op 26 en 27 februari worden de Nederlandse indoor-atle- tiekwedstrijden toch in de Groen- oordhal gehouden. Eigenlijk zouden de wedstrijden in Uitrecht plaatsvin den, maar bij gebrek aan een ge schikte ruimte gaf de vereniging Vitesse de organisatie terug. LEIDEN De overweldigende meerderheid van de ouders (700. in getal), leerlingen (620) en docenten (50) van. de Agnes Scholengemeen schap voor Mavo-Havo-V.W.O. te Leiden heeft geprotesteerd tegen het voornemen van de Minister van On derwijs om het .aantal wekelijkse les uren voor het voortgezet onderwijs terug le brengen van -32 naar 30. De handtekeningen, waarmee dit protest is bekrachtigd, zijn reeds naar de minister verzonden. „Allen, die op enigerlei wijze be trokken zijn bij het onderwijs, heb ben de afgelopen weken op ongekend massale en krachtige, wijze geprotes teerd tegen de voorgenomen „beleids ombuigingen". Wij vinden dat het woord van deze machtelozen, die bij de jongste Tweede Kamerverkiezin gen in geen enkel partijprogramma van deze ongehoorde onderwijsbe- knotting op de hoogte konden warden gesteld en die, ook wanneer zij zijn georganiseerd, buiten ieder vóór- overleg zijn gehouden, moet kunnen doorklinken, wanneer straks bij de onderwijsbegroting onze Volksver tegenwoordiging met deze lijnrecht tegen het onderwijsbelang indruisen de „plannen" wordt geconfronteerd". Tentoonstelling L.P.K.V. ZOETERWOUDE De tentoon stelling van de Leidse Pluimvee- en Konijnensportvereniging werd zater dagmorgen dn Het Centrum geopend door burgemeester J. A. Detmers. De voornaamste prijswinnaars wa ren: Konijnen: mooiste koppel mevr. Dallinga, Leiden, mooiste konijn L. v. Ruiten (Rus). 2e J. Spring in "t Veld, Rijpwetering (BI. Tan), mooiste van de grote rassen J. Slingerland, Leiden (VI. Reus), middenrassen me vrouw Zwanenburg Leiden (Wener, blauw)kleine rassen L. v. Ruiten (Rus); dwergrassen mevr. Dallinga (Kleurdwerg)tekeningrassen L. v. Ruiten. Sierauiven: 1. P. Angevare (Brü- ner kropper), 2. G. Springer Leiden (Valenciana Blauwband). Cavia's: 1. P. Marijt Leiden (Cavia Buff), 2. P. Marijt (Cavia zilver Agouti). Mooiste C-klasse M. A. Hoogeveen Hoogmade (Vlaamse Reus). Festival in Volkshuis LEIDEN Het Leidse Volkshuis organiseert zondagmiddag 19 decem ber een festival, waarop de volgende bands optreden: De nieuwe Leidse formatie „City Bluesband" (drums: Wim van Dam, basgitaar: Dik Moller, slaggitaar: Kees Klauw en zang: Os car Meyer) en de formatie Ceasar (voorheen Bloodsucker): basgitarist: Leo Zwart/orgel: Edwin van Schijn- del, zang: Kees Wolters, slag- en sologitarist: Eric v. d. Reyden en drums: Wouter van Haaften. Verder is er een disco. Tijdens het festival is er een loterij, waarvan de opbrengst ten goede komt aan min- dervalide bejaarden. LEIDEN In een brief aan de minister zonder portefeuille, belast met de aangelegenheden betreffende het wetenschapsbeleid en het weten schappelijk onderwijs, jhr. mr. M. L. de Brauw, heeft het college van be stuur van de Leidse Universiteit de bewindsman meegedeeld zich niet te kunnen verenigen met de rijksbij drage ter dekking van de personeels lasten in 1972. Op grond van zijn, wat het college noemt, gematigde be rekeningen zal volgend jaar, uit gaande van het salarisniveau van 1 juli 1971, een rijksbijdrage van 130.759.000 gulden nodig zijn om de door de minister toegestane perso neelsformatie te kunnen betalen, dat wil zeggen 7.643.000 gulden meer dan het door de minister reeds aange geven bedrag. De Leidse Universiteit heeft be sloten de busverbinding (Iyn 17), die door haar in samenwerking met de N.Z.H.V.M. tussen het station en het het universitair buitenterrein aan de Wassenaarseweg wordt onderhouden en met ingang van maandag 13 de cember wegens een te groot exploi tatieverlies zou worden gestaakt, voorlopig te handhaven tot zaterdag 25 december. Zo snel mogelijk daarna zal worden bericht over een eventuele voortzetting in 1972. Tussen de universiteit en de ge meente Leiden heeft overleg plaats gevonden inzake de problemen van het vervoer naar het universitair buitenterrein. Op grond van dit over leg mag worden verwacht, dat in de loop van het komend jaar een defini tieve oplossing zal worden gevonden. Deze week wordt te Leiden onder auspiciën van de universitaire Com missie Buitenland een workshop ge houden, tijdens welke deskundigen uit Nederland, de Verenigde Staten cn Zweden de mogelijkheden bestu deren van een door de Leidse Uni- Tracé Rijksweg 11 VOORSCHOTEN B. en W. van Voorschoten geven de raad in over weging schriftelijke bezwaren bij de Kroon in te dienen tegen het ont- werp-bestemmingsplan „Landelijk gebied Zuid 1971" van Zoeterwoude. Dit plan is reeds eerder in de Voorschotense raad geweest. Op 24 februari besloot de raad bij G.S. be zwaren in te dienen: nu hebben G.S. het plan goedgekeurd en de bezwa ren van Voorschoten ongegrond ver klaard. Aanleiding tot het bezwaarschrift is dat in dit Zoeterwouds Ontwerp- bestemmingsplan het tracé van Rijks weg 11 op een zodanige wijze is vast gelegd, dat voortzetting van deze rijksweg op het grondgebied van Voorschoten zal leiden tot een aan tasting van de woongebieden Noord- Hofland en Adegeest, waarbij een mogelijke aantasting van het land goed „Berbice". versiteit in te stellen interdisciplinaire leergang op het gebied van de milieu - en bevolkingsproblematiek, getiteld „Man and environment'. Het opzet ten van een dergelijke cursus wordt door de universiteit overwogen ten einde de studenten in de natuur wetenschappen. de sociale weten schappen en de geneeskunde de ge legenheid te bieden zich op dit terrein te bekwamen. Mocht de cursus wor den georganiseerd, dan ligt het in de bedoeling het volgen ervan door de betrokken faculteiten te doen erken nen als onderdeel van het doctoraal examen. LEIDEN De plaatskaarten voor dc zangavond van het Leger des Heils in de Stadsgehoorzaal op dinsdag 21 december kunnen op vertoon van de AOW-kaart gratis worden afgehaald op donderdagochtend van 10 tot 12 uur in het gebouw van het Leger. Hooigracht 30. ALPHEN Na een vakature van ruim twee jaar hebben de Gerefor meerde Kerken (vrijgemaakt) van Alphen a.d. Ryn en Bodegraven/Woer den gisteren in ds. H. J. Feenstra, een eigen predikant ontvangen. In dc morgendienst, die in gebouw On derweg te Alphen werd gehouden en door zeer velen werd bijgewoond, werd kandidaat Feenstra bevestigd door ds. D. T. Vreugdenhil uit Ol- dehovc. Deze had als tekst 2 Timo- thciis 4:1 cn 2, waarin dc apostel Paulus richtlijnen geeft voor de taak van dc prediker. Nadat hij 's middags intrede had gedaan voor de gemeente Bodegra- ven/IVoerden, deed ds. Feenstra dat gisteravond in Alphen, ook nu in gebouw Onderweg. Het gemeente bestuur werd vertegenwoordigd door burgemeester Gallas. Tekst voor de intreepreek was 1 Corinthe 1 23-25. Paulus gaat er in deze brief van uit, dat Christus in Zijn Woord heeft geopenbaard. Dit evangelie moet gepredikt worden voor de gekruisigde Christus ih dc ambtelijke prediking. Het is een in de ogen van de wereld dwaas evangelie, dat dan ook weer standen oproept. De apostel Paulus spreekt daarvan in de tekst. Het thema van de eerste preek van ds. Feenstra was: de ambtelijke pre diking brengt een dwaas evangelie, dat 1. stuit op de weerstand van het ongeloof, 2. desondankstóch de ge meente van gelovigen schept en 3. alleen zijn grond vindt in God. Er was in de dagen van Paulus verzet tegen de boodschap van het kruis, zowel bij Joden (het verkoren volk) als de Grieken, de wijsgeren van die dagen. Maar door de krach tige werking van Gods Geest en Zijn kracht zijn er ook, die naar die boodschap luisteren. Ook vandaag geldt, dat Christus in de boodschap van de prediking tot ons komt. Wie de prediking afwijst, wijst Christus af. Het is een boodschap met een universeel karakter, voor allen, de boodschap van een genadig God in Christus Jezus, die het behaagt door de dwasheid der prediking te red den allen, die geloven. Na de dienst vertolkte de heer Mol namens kerkeraad en gemeente de grote blijdschap en dankbaarheid, dat ds. Feenstra uit de vele be roepen, die hij ontving, juist dit voor hem toch weinig aantrekkelijke be roep van Alphen en Bodegraven heeft aangenomen. Gelukkig konden tal van moeilijkheden rond dit beroep een oplossing vinden, o.a. de huis vesting voor ds. en mevr. Feenstra. Burgemeester Gallas sprak, naar aanleiding van de naam van het ge bouw over het Onderweg zijn van de kerk (voor ds. Feenstra een nieuw begin) en ook voor de groeiende burgerlijke gemeente Alphen. Een vertegenwoordiger van de classis Gouda-Leiden-Woerden sprak een welkomstwoord en als laatste de consulent, ds. Ophof uit Gouda, die sprak van het kleine getal van de gemeente, die tot een kracht, is, als men het Woord- bewaard. Raad Benthuizen gaat weer wethouder kiezen BENTHUIZEN Maandagavond 13 december vergadert de gemeente raad om 7.30 uur. Het eerste agenda punt is de verkiezing van een nieuwe wethouder in de vakaiture die ont staan is door het bedanken van de heer J. W. Gommerse. Hij wordt waarschijnlijk opgevolgd door de heer A. M. Slootmaker (AR-CHU) dde enkele maanden geleden in de raad kwam na het bedanken van wethou der Van Hoeven. ACAD. EXAMENS LEIDEN. 10 december Doet. ex. politieke wetenschappen: mevr. Ch van Schaik-Zaayer (Scheveningen); doet. ex. Ned. taal- en letterkunde: de heer J Hogenhout (Nootdorp): kand ex. Ned. taal- en letterkunde: mej. E Y M Zwa nenburg (Den Haag), mevr. P j M Gerrit-Slinkert (Delft), de heer J van Kuilenberg (Den Haag); kand. ex. S 1 W en Nde heren J P de Jong (Roelofarendsveen), H W Zandbergen (Rijnsburg): kand. ex. S 2 w en N: de heer RAM Wallaart (Lelden); kand. ex. S 3 W en N: de heer W A A van Barneveld (Leiden): doet. ex. scheikun de: mej. L Molendijk (Leiden), de he ren C P H van Dijke (Leiden), D de Vos (Lelden), F H Jansen (Den Haag), S Valkema (Lelden); doet. ex. wis kunde: de heer J\N de Groot (Hille- gom). RIJNSBURG De bollenkwek-rs hebben een goed seizoen achter dc rug. Dit zei voorzitter H. Heems kerk tydens de ledenvergadering van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, afdeling Rijns burg. Helaas heeft men nog steeds te kampen met zuur in de bollen. Het is nog steeds een raadsel wat daar de oorzaak van is. De contribuv'e- verhoging variërend van 90 tot 60 pet, bleek voor alle, leden onaan vaardbaar. De verhoging was vol gens het hoofdbestuur nodig, om onder meer een reserve te kweken van f 50.000 voor een onderzoek- station. Voorzitter Heemskerk was de enige die vóór stemde. Nog andere voorstellen werden afgestemd. Praktisch het enige wat er doorkwam was om de reclarr.e- Goedkeuring voor manége gehandicapten in O'geest SASSENHEIM Tijdens een fees telijke bijeenkomst in het KSA-ge- bouw droeg het bestuur van de SA- M A -winkeliers dé baten van. de Sin terklaas-actie over aan de Stichting Sport en Recreatie Bollenstreek. Na een welkomstwoord van SAMA- voorzitter H. A. Holland, sprak de burgemeester, die meedeelde dat de goedkeuring was afgekomen voor de bouw van een manége voor gehandi capten te Oegstgeest. Hij sprak z'n blijdschap uit over de SAMA-actie voor de Stichting die in allerlei op zicht zoveel voor de gehandicapten doet. Voordat de hoofdprijzen wér den uitgereikt, werd door een acht tal jongedames het bedrag bekend gemaakt: f 14.158,90. Dit bedrag zal de sportbeoefening ten goede komen. De eerste prijs, een Adria-caravan ging naar mevrouw Rotteveel-v. Dijk, de tweede, een vakantiereis van f 999,- naar mevrouw Ritzen, en de derde, een bromfiets, naar mevr. v. Diest. Iloog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 14 december: hoog water 0.46 en 13.09 uur, laag water 8.47 en 21.02 uur. KATWIJK De Kerstavond voor de N.C.V.B. afdeling Katwijk-Hoor- nes, wordt gehouden op woensdag 15 december a.s., in kleuterschool „De Klimroos", achter de Marnixschool, Hoornaslaan, 8 uur. Raad Nieuwveen NIEUWVEEN Dinsdag 14 de cember 8 u. vergadert de gemeente raad. Agenda: voorstel tot het ver lenen van medewerking aan het ver zoek van het chr. nat. schoolbestuur en tot het beschikbaarstellen van gel den voor de bouw van een tweede lokaal aan de te stichten chr. kleu terschool; voorstel te besluiten tot stichting van een openbare kleuter school; tot het opnieuw beschikbaar- stellen van een krediet voor de bouw en de inrichting van een tweeklassi- ge openbare basisschool aan het Con- radpark; voorstel tot benoeming van een onderwijzeres aan de openbare basisschool; tot het verlenen van me dewerking aan het verzoek van het chr. nat. schoolbestuur en tot het be schikbaarstellen van gelden voor hel aanschaffen van leer- en hulpmidde len voorstel bedrag per leerling voor basisonderwijs en buitengewoon on derwijs; voorstel tot garantieverle ning bouw eigen woning; voorstel tot beschikbaarstellen krediet vernieu wing duiker onder A. H. Kooistra- straat; bespreking streekplan Plas sengebied. stichting Vraag inlichtingen: Centrale afdeling Leiden Noordeinde 17, tel. (01710) 42441 of bij: afdeling Alphen a/d Rijn Raadhuisstraat 102, tel. (01720) 75541 Vestigingen te: Alphen a/d Rijn, Delft, Dordrecht, Gorinchem, Gouda, Haarlem, Maassluis, Middelburg, Mijdrecht, Schie dam. Terneuzen, Woerden, Zaandam, Zeist, Zierikzee en Zwijndrecht. wagen voor het zuur van vijf naar vier werkdagen terug te brengen. De andere voorstellen hadden vrijwel alle betrekking op financiële zaken. Gezegd werd dat de meeste bol- lenkwekers het al moeilijk genoeg hebben om de eindjes aan elkaar te moeten knopen. Leimuideii wil iets doen voor Oost-Bengalen LEIMUIDEN Burgemeester en Wethouders zullen de raad inzake de „Aktie Koppelbelangen Oost-Benga len" verzoeken zich aan te dienen als koppelgemeente, d.w.z. zich te ver binden met de kampen in India. Het initiatief tot oprichting van een co mité „Koppelgemeente Oost-Benga len" moet komen uit de burgerij. Zodra de oprichting wordt meege deeld, zullen B. en W. inlichtingen verschaffen over het kamp waarnaar de hulp zal gaan. Het gaat niet om één enkele collecte. Dit comité zal alle medewerking krijgen bij het or ganiseren van inzamelingen enz. en zelf zal de gemeente ook deelnemen door middel van een bijdrage uit haar eigen budget. Zo stellen B. en W. voor. Kaad Woubrugge WOUBRUGGE Donderdag 16 december om 3 uur komt de raad bijeen. Agenda: benoeming van een lid van de commissie van advies en bijstand inzake sport en lichamelijke opvoeding; wijziging van de gemeen schappelijke regeling inzake het in tergemeentelijk overleg orgaan noord oostelijk Zuid-Holland; verzoeken van J. W. Elstgeest te Hoogmade en G. Roos te Abbenes om voorziening te gen de besluiten van Burgemeester en Wethouders tot weigering van door hen aangevraagde bouwvergunning; bouwrijpmaken van terreinen; vast stelling begrotingen voor 1972. Tentoonstellingen Stedelijk Museum „De Lakenhal"., Oude Singel 28-32. il december 1971— 16 januari 1972: Beelden van Ren/.e Nettema, geopend dagelijks 1016 uur; zon- en feestdagen 13—16 uur; le Kerst dag en Nieuwjaarsdag gesloten. Kunstzaal Heuff, Wassenaar (dorp). Hoflaan 7: Heieen Kerdijk, wandkleden en pastels: Joeki Simèk, bronsplastie ken: Willem H Gipsen, etsen; Peter van der Meer. bronsplastieken: Willem de Zwart .(1862—1931) etsen. Bezichti ging 's maandags t.m. zaterdags van 10—17 uur. t.m. 5 januari, bovendien op de dinsdagavonden 810 uur. Op zon en feestdagen gesloten. Maandag 13 december Stadhuis, 2 uur en half 8: gemeente raad. Den Burcht. 8 uur: afd. Leiden Kap perspatroonsbond, show kapselmode voor dames en heren. Triomfatorkerk, Katwijk aan Zëe (Piet Heinlaan), 8.15 uur: kerstconcert mannenkoor Jubilate o.l.v. Sander van Marion, medew Henri Schipper', jon genssopraan: Henk van den Brink, bas en Klaas J Mulder, orgel-piano. Rapenburg 10. 8 uur: amateurfoto grafen. Dinsdag 14 december Stadhuis, 2 uur en half 8: gemeente raad (begroting). Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Steenschuur 5, 8 tot 8.30 uur spreek uur huisvesting werkende jeugd. Gehoorzaal. 8 uur: Chr. Oratorium vereniging Con Amore, ouverture iphi- génle en Aullde van C W von Gluck. Missa in tempori belli van Jos Haydn en Magnificat van C Ph E Bach, Rlna Cornelissen, sopraan; Ells. Cooymans, alt; Hans Hageman, tenor; Henk Smit, bas; Simon C Jansen, orgel en Ge west. Orkest voor Zuid-Holland. Kreatiet Sentrum. Breestraat, 8 uur: Filmclub 16 K en O., keuze uit de beste korte films van filmfestival 1971 te Laren. Museum Raamsteeg 2, 8 uur: ..De dierenwereld van Zuid-Afrika". door dr. A C van Bruggen. Woensdag 15 december Stadhuis. 2 uur en hak 8: gemeente- raad. LEIDERDORP Hen'. Kerk. kerst concert bij kaarslicht door Leids Ka merkoor m.m.v hoboïst Han Kapaan. o.l.v. Barend Schuurman. 8.15 uur. Museum Raamsteeg 2, 2 uur: opén- huls-mlddag (onder deskundige leiding bezichtiging van deel collectie). Schelpenkade 8 u: afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde, kerststukjes. Donderdag 16 december Stadhuis. 2 uur en half 8: gemeente raad. Antoinus-clubhuis, Mare, 2 uur: kerst middag afd. Leiden Ver. Huisvrouwen. Gehoorzaal, 8.15 uur: Rott. Philharm. Orkest, Janine Dacosta, piano. Werken van Schubert. Mozart. Fauré en Stra- winsky. LEIDERDORP Nieuw Ouderzorg, 8 uur: afd. Leiden Chr. Plattelands vrouwenbond. kerstvergadering. Zaal Geref. Zulderkerk, Lammen- schansweg, 8 uur: CNV-forumavond over economische teruggang, inflatie, loonbevriezlng, ontslagen, fusies, prijs stijgingen en milieuverontreiniging. Nieuwe Rijn 19. 8 uur: eerste fede ratieve samenkomst kvp- en chu-jon- geren. bespreking preambule en beleids plan. Zaal- bevrijdingskerk. 8 u.: afd. ZW Christenvrouwenbond, kerstfeestviering. VrUdag 17 december Gebouw Staalwijk. Herenstraat, 8 uur. ledenvergadering Door Eendracht Ver bonden. Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24, 10 tot 3 uur nam.: Phoenix-band. Mil. Tehuis, Korte Mare—hoek Oude Singel. 8 uur: Het Mobillsatiekruis, schietavond. Zaterdag 18 december Antonlus clubhuis. 8 uur: toneelver eniging TIG, opvoering van „Een meisje als jij(B v d Lyke). Gebouw K. en O.. Oude Vest, 2.30 uur: kinderfilm ..Avontuur op de zee bodem". Koor Hooglandse Kerk. 7 uur: avond- eebed. uitgaande van wljkkerkeraad Pnlël FILMS CAMERA: do. vr. ma en di 2.30 u., elke avond 7 en 9.15 u.: „SJors en Sjim- mle In het land der reuzen": za. wo 2.30 u. en zo 2.30 en 4.15 u.: nacht- voorstelling vr, za 11.30 u. ..Borsalino'". 18 j. LUXOR: „Seks ln hotel De Bock". 18 j. REX: „Pornografie zonder masker'. 18 j.; nachtvoorst. „Levend begraven", 18 j.. vr, za 11.30 u. TRIANON: „Blue Movie". 18 j. LIDO: „Robin Hood", 14 J. STUDIO: „Wat zien lk", 18 j. Alle films dagelijks 2.30, 7 en 9.15 u„ zo ook om 4.45 uur. Vrijdag 10 december Zolder Hot House. Rapenburg 24, 10—3 u. nam. Rein de Graaff-Dlck Vennik (kwartet). Apotheken Haven-apotheek, Haven 18. tel. 20085. Raad Oegstgeest OEGSTGEEST Donderdag 16 dec. half 8 komt de raad bijeen. Age.ida: Aanleg trimbaan. Ver lening ontslag aan mej. L. Cram- winckel als kleuterleidster van de openbare kleuterschool „De Bokke- sprong"; Organisatie-onderzoek amb telijk apparaat. VOORSCHOTEN De leden van de Voorschotense tennisvereniging „Forescate" hebben zaterdag tijdens de jaarvergadering, op voorstel van het bestuur, besloten alle competitie spelers te verplichten zich aan een medische keuring te onderwerpen. De leden die niet in competitiever band deelnemen, maar wel regelma tig tennissen, worden opgewekt vrij willig de medische keuring te onder gaan. De ledenvergadering besloot tot contributieverhoging. Het bestuur is als volgt samenge steld: L. G. L. M. Poell (voorzatter), H. Ponneker (secretaris), A. W. Knol (penningmeester), mevrouw T. N. Winkel eri'ir. R. O. N. Benschop. De apotheek Voorschoten is open, die van Leiderdorp en Oegstgeest zijn dicht. Doktërsdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Mobielkantoor ANWB Iedere maandag en donderdag van 10 tot 16 uur op de Lammermarkt. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO; 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 20460; voor informatie tele foon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 oktober—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon. geslo ten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870, tot 26 okto ber, dg. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be- i halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; 1 dinsdag van 13.Ö014.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde cn Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00—17.30, 18.30—20.00 uur. Op dinsdag Is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdellng (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 uur. Diaconessenbuis: klasse I dag. 1100 12.00 uur. 13.15—14.00 uur, 18.25—19.30 uur; klasse II en klasse IH dag. 13.15— 14 00 uur, 18.4519.30 uur; kinderafde ling dag. 14.15—15.00 uur, 18.30—19.15 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: Ode klas alle dagen van 14—15 en van 18.45—19.30; 2de klas: alle dagen van 11.30—12. van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 1516 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij en zat. van 15—15.30; dl. en do. van 18—18.30 uur. Kinderen vanaf 4 Jaar: alle dagen van 15—16, dl. en do. van 18—18,30 uur. Annakllnlck: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 ^uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- klinlek: ma, t/m vrij. 16.4517.45 uur; za terdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis „Rijnord": dagelijks (ook in het week end): le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; 3e klas: van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; kraamafdeling: van 16.00—17.00 uu£, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgeno ten: kinderafdeling: van 15.0015.30 uur, van 18.00—18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mio klasse-patiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Tentoonstellingen Tot 1 december: Grafiek uit België in de Openbare Bibliotheek „Houtkwar tier", Zweilandlaan 5. Openingsuren: maandag 1—5, dinsdag 912 en 1—5, woensdag 9—12, 1—5 en 7—8.30, vrijdag 9—12 en 1—5 uur. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: Schilderijen van Karei Wiggers en Willem Thijs; Keramiek van Anke Blankevoort en Baps van Elsdingen; Wandkleden van Ans Lempens; Plastieken van Hans God- defroy. November—december. Lakenhal: op werkdagen 1016 uur: op zon- en feestdagen 1316 uur. Tot 1 april 1972 Museum De Valk tot 24 maart 1972 gesloten. WASSENAAR: Alexandra, handweefwerk: Coen de Groot, tekeningen en Wouter van 'l Oever plastieken: tot 31 december en ln de openbare bibliotheek, Lulfelbaan. Ge opend: ma 2—5 en 7—9 uur; dl. 10—12.30 en 2—5 uur; wo en vr 10—12.30, 2—5 en 7—9 uur; za 10—13.00 uur, do gesloten. Pieterskerkgracht 9: schilderijen, te keningen, grafiek en plastieken leden Ars Aemula Naturae, tot en met 19 december. Dag. 19.30 tot 21.30 uur en dond., zat. en zondag van 15 tot 17 uur. Van 26 november tot 7 januari: expo sitie van wandkleden en poppen van Susan Mlzée-Asperslagh in de Openbare Bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Betnumstraat 2. Openingsuren: maandag 2.00—5.30. dinsdag 6.30—9.00, woensdag 10.00—12.30 en 2.00—5.30. donderdag ge sloten. vrijdag 2.00—5.30 en 0.30—0.00. T 0 0012.30. Sociëteit Twentwcl Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rijndijk straat la, Lelden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3