Hockeybond krijgt hoofdklasse Nederland valt bitter tegen bijvueue Chaotische toestand EERSTE VERLIES VOOR EINDHOVEN Ton Viergever miste enige kans op winst Makkelijke overwinning UVS op De Musschen KEEREWEER REDDE ROODENBURG 5VV buigt laat voor raaf schap m der Helm had geen oeite met Carel Deken O >des klopt tan Smith VE LEIDSE COURANT 15 MAANDAG 13 DECEMBER 1971 AMSTERDAM Met in- gang van het seizoen 1973/1974 zal door het bestuur van de (oninklijke Nederlandse hoc- ceybond voor de heren een loofdklasse worden ingesteld met twaalf ploegen: Vier uit iet Westen, vier uit het Zui len, twee uit het Noorden en wee uit het Oosten. Dit is nogelijk geworden door het n principe aanvaarden van het begrip hoofdklasse in de hockeywereld door een zater dag in het RAI-congrescen- trum in Amsterdam gehouden buitengewone algemene le denvergadering, die geheel gewijd was aan een door het bestuur ingediende „nota hoofdklasse". Er was overigens nog al wat te genstand tegen de nota, vooral op het gebied van de financiële conse quenties en de mogelijke gevolgen voor het lagere hockey. Een en an der was reden voor voorzitter mr. J. P. J. Idenburg om van het oorspron kelijk uitgewerkte voorstel alleen het principe van de hoofdklasse in stemming te brengen. Hij kreeg toen een meerderheid: 400 voor 259 te gen. Opnieuw bekeken In het oorspronkelijke voorstel was ook al de wijze van promotie en degradatie geregeld en werd het in stellen van twee landelijke eerste- Ikassen met elk tien ploegen onder de hoofdklassen genoemd. Deze za ken zullen nu echter opnieuw door het bestuur worden bekeken. Op de gewone ledenvergadering in Groningen was drie maanden gele den een voorstel tot het instellen van een hoofdklasse verworpen en was het bestuur gevraagd over deze materie een nota te doen samenstel len. Zaterdag deelde mr. Idenburg voor de behandeling van de nota mee, dat het bestuur niet voltallig met de portefeuilles zou gaan zwaaien voor het geval de nota zou worden verworpen. Hij kondigde echter wel aan dat enkele bestuurs leden in dat geval zouden overwegen om heen tega an. Ook zei mr. Iden burg in een toelichting op de plan nen, dat het bestuur vast van plan is de amateurbepalingen streng te handhaven. „Al was het alleen maar om onze spelers af te kunnen vaar digen naar de Olympische Spelen." Kritiek Kritiek kwam er uit de vergade ring o.m. van het district Noord- Holland, dat in een hoofdklasse een ontwikkeling zag, „die ongetwijfeld tot professionalisme zal leiden", van Be Fair: „De nota wordt gekenmerkt door oppervlakkigheid" en Een hoofdklasse werpt een onoverbrug bare financiële barrière voor de la gere clubs op" en van Union Nijme gen: „Een voorstel voor een hoofd klasse die t vergezeld te gaan van definitieve bepalingen die dan zullen gaan gelden". De voorstanders schaarden zich voornamelijk achter het principe van de hoofdklasse en wilden ook hun vertrouwen uitspreken in het beleid van het bestuur. Duidelijk werd ten slotte dat men de tijd nog niet gekomen acht voor een hoofdklasse ook voor de da mes. Dat had trouwens ook het bestuur al in de nota laten weten. RIJSWIJK Het was alleen te danken aan een subliem keepende Mal Kecreweer. dat Roodcnburg gistermiddag tegen RVC geen neder laag heeft geleden. Hy was in top vorm. Maar met het gelijke spel waren sommige Roodenburgspelers blijkbaar niet zo erg tevreden. André Ooyendijk, die net als Pennenburg en Van Weerlee, al eerder in de wed strijd een waarschuwing had gehad, weigerde zijn tegenstander Gerrie Hup een hand te geven. In plaats daarvan had hij wat anders in petto. Een vuistslag. Alleen de tussenkomst van ploeggenoten kon een rel voor komen. En dat terwijl de wedstrijd vrij sportief was geweest. Het begon allemaal niet zo goed voor de Roodenburgers. Reeds in het begin van de wedstrijd waren zij murw gebeukt, en in de verdediging vielen grote gaten. Het was een ge luk voor de Leidenaars. dat de ner veuze Rijswijkse aanvallers ook tot niets konden komen. Maar de aan vallen, die van RVC kwamen, wer den gestopt door Keereweer. Voor de rust imponeerde Roodenburg echter toch nog door bekwaam verdedigend spel. Na rust begon RVC aan een beleg, dat tot het eind zou duren. Door lopend zwierven de Rijswijkers voor dc Leidse veste. Gerrie Hup, niet altijd even ge lukkig met het plaatsen van de bal, kwam tot tweemaal toe vlak voor Keereweer. De Leidse doelman raak te hier echter niet van onder de indruk, en bleef overeind. Een van zijn mooiste reddingen was tegen het eind van de wedstrijd, toen hij een kopbal van Kloor op fabelachtige wijze over de lat tikte. OETICHEM SVV heeft tegen wienig kans op een h ol resultaat gekregen. De Graaaf- t p won uiteindelijk met 20, itr deze twee treffers vielen pas de tweede speelfase. Tot elf h uten voor tijd hield de Schiedam- erdediging de doorgang naar het van Jan van de Velden gesloten, toen moesten de pupillen van Bens buigen voor schoten van der Ley en Oosterveld. Bens was na afloop tevreden j het te danken, dat de nederlaag 1 groter is geworden". Betrouwbaar derdaad speelde de Schiedamse man een schitterende partij, ds weer was hij de betrouwbare ;d post van de defensie van SW, e enkele malen misgreep bij de le aanvallen van Doetichemers. ral in het centrum, waar Van der E enkele keren zeer gevaarlijk ,p vrak, werden bij de Schiedam- te s fouten gemaakt. SW draaide lelijk niet. Aanvallend hadden de dammers tegen de robuust in- tende Graafschap verdedigers in te brengen. Steeds weer lieten ich afbluffen door het harde spel de defensie van de Graafschap. minuten voor het einde viel de Een hard schot van Van jey Verdween buiten het bereik van de Velden in de boven- L SW trachtte nog terug te ko- J maar scht minuten voor tijd [het Oosterveld, die aan alle lamse illusies een einde maakte or de Schiedamse defensie te en beheerst de tweede treffer jgjje Graafschap te scoren. de wedstrijd Veerse Boys - in de eerste klasseE is de voorzitter technische commissie en oud-speler *5K, de heer Andre van Es, aan een /al overleden. De heer Van Es jaar. De wedstrijd werd gedurende inuten onderbroken Veerïe Boys d st 5—0. t minuten voor het einde van de wedstrijd Achilles - Germanicus Jijke districts-jeugdselectieklasse). va d In Assen, heelt scheidsrechter B. rvW X* tfl Tnri«iin- minnton no ritcf clnpc f 1 vrijwel onmiddellijk. ROTTERDAM De entree van het Nederlandse damesteam in het wereldkampioenschap zaalhandbal is weinig indruk wekkend geweest. Of de verlam mende angst voor titelhouder Hongarije of de dwang om zich na twee jaar intensieve voorbe reiding waar te maken daarvan de oorzaak was, zal nooit beant woord worden. Een feit is wel dat de Nederlandse dames tegen een zeker niet voluit spelend Hongarije met 123 in de Rot terdamse Energiehal kansloos ten onder gingen. De strijd was eigenlijk al na 16 minuten be slist. De Hongaarse dames leid den toen al met 51, door vier treffers van de snelle Amalia Sterbinsky en de massieve Bar- bela Toth, die uit een strafworp scoorde. Op dat moment was het al pijnlijk duidelijk geworden dat Nederland snelheid tekort kwam, maar wat in feite fnui kender was dat men niet durfde te schieten. Sprongschoten wa ren er in het geheel niet bij, evenmin als acties uit de tweede lijn. Alleen in de beginfase van de wed strijd, toen Hongarije na vier minu ten door Sterbinsky de leiding had genomen, was de Nederlandse forma tie even agressief, wat een treffer van Maja van Kapel opleverde. De onmacht van Nederland kwam kort voor de rust duidelijk tot uiting. Zelfs met een Hongaarse speelster op de strafbank slaagde Nederland er niet in te scoren, omdat het combinatie spel voor de cirkel veel te lang en zonder tempo werd doorgevoerd. Uitvallen In de tweede helft nam Nederland risico en dat pakte meteen verkeerd uit. Snelle uitbraken leverden Honga rije opnieuw twee treffers op (1—8), voordat opnieuw Maja van Kapel uit een strafworp Wil Aarts was ge vloerd de uitverkochte zal even reden tot enthousiasme gaf. Neder- BURG De NTTB-Cup, fel jjrde trofee by de tafeltennissers, weekeinde in handen gekomen van der Helm. Mocht dit Hjks opzien baren, by de dames eco e verrassing des te groter. Niet vri Heltzel, niet Veronique van afsi "n, maar Aukjc Coltof-Wynia, aar 26 jaar langzamerhand ve- veroverde de Limburg Coupe. strijd bij de dames was verre- m iet interessantst. Het peil was dan bij de heren en de drie eten gaven elkaar geen stro toe. De eerste verrassing viel in :ori%de' ronde van deze achtkamp teren, toen Juul Nitisusanta ■note Sonja Heltzel versloeg. Ve- se a e van der Laan wist tot de Gc ronde de boot af te houden, art I toen ging ze in een sterke par- loeg r tegen Aukie Coltof, die daar- erst 'an Sonja Heltzel had verloren. jlen rende en laatste ronde moest de ling brengen met dien versta'n- t bij gelijk eindigen van twee ers de onderlinge partij de >g zou geven. laatste ronde rekende Vcro- iJS Grand-Prix winnaar ïmith (VS) heeft in de voor ronde van het meester-tennis- i. dat in Parijs wordt ge- zijn eerste nederlaag moeten iren. Hij verloor met 46 63 in de Tsjech Jan Kodes. De in dit met 270.000 Franse gedoteerde toernooi, werd lomen door de Roemeen Ilse die de Joegoslaviër Zeljko c met 36 61 6—2 ver- tand is thans: 1. Nastase 5 Hingen uit 5 wedstrijden. 2. M uit 5, 3. Richey 3 uit 6. 4. 3 uit 6, 5. Kodes 2 uit 5, 6. lovlc 1 uit 5, 7. Graebner 0 uit iand maakte wanneer het in het bezit van de bal was werden genadeloos afgestraft Na zestien minuten stond Oost-Duitsland daardoor voor met 50 en toen was de strijd in wezen beslist Aanvallend maakte Neder land daarna iets minder fouten maar de ploeg miste lichamelijke kracht en persoonlijke inventiviteit om de felle Oostduitse defensie te ontregelen. Het was geen wonder dat slechts de zware brigade van Swift-Roermond, Thea Hendrix en Wil Aarts het duo dat niet was kapot te krijgen tot scoren kwam in de eerste 35 mi nuten. Labiel Zeven minuten na rust was Oost- Duitsland al weggelopen tot 124 en pas daarna kon de ploeg van coach Jaroslav Mraz scoren uit een paar van zijn speelse patronen. Wil van Draanen, Greet Balstra en Yvonne Smit gaven de nederlaag tegen een wat minder scherp dekkende Duitse ploeg toch een aanvaardbaar gezicht. Ook die doelpunten echter konden niet voorkomen dat het labiele team met een immer passieve Carry Piller zijn tekort aan kwaliteit en conditie kon doen vergeten. Zwaar telde ook het gemis aan variatie in schotkracht. Zonder bijdragen van Carry Piller en met Adrie Meyer buiten de ploeg werd er geen linkerarm gebruikt om te schieten. Dat verkleinde de proble men van Oost-Duitsland (met Hoch- muth en Winkler als sterkste speel sters) meer dan de afwezigheid van Mel Martens. Coach Mraz had de speelster van Sittardia buiten de ploeg gezet omdat zij een examen op dinsdag, de rustdag, had verzwegen en pas op het laatste moment om een dag vrij uit het trainingskamp had gevraagd. De Nederlandse damesploeg was zaterdagavond niet opgewassen tegen Hongarije. Op de foto wordt Wil Aarts door twee Hongaarse speelsters van de bal afgehouden. nique van der Laan af met het fa beltje angst te hebben voor Sonja Heltzel. In een hoog tempo, met soms briljante looping drives, maar niet effectief in de smash dolf Sonja in drie games het onderspit. Op de andere tafel versloeg Auke Coltof Annemiek van Moorst en dat betekende gelijk eindigen tussen Ve ronique en Aukje, wat Aukje volgens het enigszins merkwaardige reglement recht gaf op de eerste plaats. Vero nique van der Laan teleurgesteld: „Het is wel jammer, maar ik had vandaag momenten dat ik er met mijn hoofd niet helemaal bij was. Van de week ben ik met penicilline weer op de been gebracht na een angina, maar dat is geen excuus. De routine van Aukje en de vorm van de dag gaven de doorslag". Bert van der Helm had als eige serieuze concurrent Carel Deken. Dat Deken in de eerste ronde verloor van Bert Onnes was nauwelijks van be lang, want Bert en Carel zouden het toch onderling uitvechten. Bij de heren gebeurde er verder niets schok kends. uitgezonderd het steeds weer prachtige spel van Hans Lingen. die echter in vergelijking met de „gro ten" te weinig uren maakt. Niette min maakte zijn aanvallende speel wijze indruk. In de zesde ronde ver sloeg Bert van der Helm Carel Deken kansloos in twee games: 21-10, 22-20. Trieste bijkomstigheid bij de heren was, dat er maar één deelnemer uit de jongste generatie kwam: Hans Lingen. Van Zoelen, v. d. Broek en v. d. Zee waren al in de vooracht- kampen gesneuveld. Met het oog op de Europese kampioenschappen in Rotterdam zal dat waarschijnlijk een ploeg opleveren, die bestaat uit de gevestigde grootheden plus Lingen. Bij de dames zit er meer in. Naast de drie kemphanen van dit tournooi, on derling nauwelijks in kracht verschil lend, tellen Annemiek van Moorst en Juul Nitisusanta ook wel degelijk mee. Ze zijn in ieder geval meer dan zo maar outsiders en dat is een posi tief punt voor bondscoach Ti eerman. Eindstand dames: 1. Aukje Coltof 6 winstpartijen... 2. Veronique v. d. Laan 6: 3. Sonja Heltzel 5; 4. Juul Nitisusanta 4: 5. Annemiek v. Moorst 3; 6. Mary Thuis-v. Ruiten 2; 7. Ellen Kort 2: 8. Connie van Moorst 1. Heren: 1. Van der Helm 7; 2. Deken 5; 3. F. Schoof.s 4; 4. Van Slobbe 4; 5. Onnes 3: 6. Lingen 3; 7. Lucas 2; 8. Bakker 0. land leek zijn schroom af te leggen, maar dat was slechts van korte duur omdat de goed georganiseerde Hon gaarse defensie onneembaar bleek. Via Yvonne Smit kwam Nederiand nog wel op 39 maar daarna was het afgelopen. Ondanks enkele goede red dingen van Dinie van Maanen liepen de titelhoudsters binnen vijf minu ten toch uit naar 312. In de laatste tien minuten geloofde Hongarije het wel. Nederland kreeg nog een nume rieke meerderheid omdat^ Erszebeth Zsoeke wegens vasthouden van Wil van Draanen twee minuten aan de kant moest, maar ook dat leverde geen Nederlandse treffer op. Vlak voor het eindsignaal stopte Dinie van Maanen op magnifieke wijze een strafworp van Klara Csik. 9 Revanche De revanche van het Nederlandse team voor het zeer slechte spel van zaterdagavond tegen Hongarije is niet terug te vinden in de uitslag van de tweede verwachte nederlaag. Oost-Duitsland. zeventien minuten foutloos spelend, won in Groningen met 158. na een ruststand van 83. Het nationale damesteam demon- streerde zondag vooral in het eerste kwartier zijn onvolkomenheden. De verdediging in een gedurfde 4-1-1-opstelling bleek niet echt kwetsbaar. Wil van Draanen was een goede en vooral attente persoonlijke verdedigster van Christina Hochmuth en Wil Aarts sloot voor de muur de gaten goed af die Oost-Duitsland pro beerde te maken. De fouten kwamen in de aanval, door balverlies, zes keer in de eerste 23 minuten met als rechtstreeks gevolg twee doelpunten. Zwaar woog ook het in het begin on doordachte schieten. Mislukte poging van Yvonne Smit, Maja van Kapel en Cary Piller, die ieder op haar beurt veel te laat terug kwamen, kostten nog een drie doelpunten. Kon Oost-Duitsland door eigen kwaliteit en dank zij het goede ver dedigen van de Nederlandse dames zelden scoren, de foutjes die Neder- Denemarken 1 West-Duitsland l Japan 2 Joegoslavië Roemenië Noorwegen Hongarije Oost-Duitsland. Nederland ROTTERDAM Aan het sprookje van Eindhoven is voorlopig althans een einde gekomen. Dc trotse leider ging in de vierde ronde om de natio nale schaaktitel ten onder en moet nu de leidersplaats delen met Philidor- Leiden en Watergraafsmeer. Op één punt volgt Moerdijk op de voet ge volgd met weer een punt minder door BSG, Rotterdam en DD. Landskam pioen Utrecht en VVAS/ASC staan op dc fatale plaatsen. Het zal de vraag zijn of Eindhoven de tik tegen Philidor Leeuwarden te boven komt, temeer daar de volgende ronde Watergraafsmeer bij Eindho ven op bezoek komt en de Amster dammers het werk van de Friezen graag verder willen afmaken. Op de uitschieter van Watergraafs- SPAKENBURG ZWART WIT O—O. Zwart Wit kwam ook in deze ont moeting niet tot grote daden. De for matie van trainer Van der Gyp bleek opnieuw een gebrek aan stootkracht ten toon te spreiden. Kenmerkend voor de schotloosheid van de ama teurkampioen wasVvel dat zy slechts één kans wisten te scheppen. De strijd in Spakenburg was iden tiek aan het duel van enkele maanden geleden in Rotterdam. Ook toen wa ren de beide verdedigingen opper machtig, hoewel Zwart Wit met 10 zegevierde. Dit keer bleef de stand op 00 steken. Dit gebeurde na een redelijk duel, waarin overigens wei nig hoogtepunten waren. Van krachtsverschil was feitelijk geen sprake. Vooral in de eerste helft niet. De doel verdedigers Beukers en Reitsma kregen vrijwel geen moeilijk werk op te knappen. Na de rust ver overde Spakenburg een licht veld- overwicht. De thuisclub kwam aan merkelijk beter voor de dag dan de laatste tijd het geval was. Oog in oog De beste kans voor de blauwwit- ten krege Huygen, toen hij binnen het zestienmetergebied Jan de Win ter op het verkeerde been zette en daarna met Ger Rietsma oog in oog verscheen. De bal verdween evenwel naast de verkeerde kant van de paal. Zwart Wit leek in de aller laatste minuut toch nog met de over winning naar de Maasstad te ver trekken. Ton Viergever verscheen plotseling alleen voor Beukers, die met een magnifieke redding het ver diende puntje voor zijn club wist te behouden. Deze sportieve wedstrijd werd goed geleid door arbiter Post- meer tegen Utrecht (82) waren de verschillen weer klein. Bij Rotterdam blijft het moeizaam gaan. Tegen Moerwijk werd afgebroken met een 43 achterstand. De uitslag zal ver moedelijk 55 worden. Het Haagse DD gaat waarschijnlijk winnen van BSG waardoor de club van Donner (maar meestal zonder Donner!) een stapje omhoog komt. In B versterkte Charlois zijn positie door een fikse overwinning op HSG. Weliswaar won ook Witte Paard en gaat Europoort heel fraai de punten op LSG veroveren, maar in bordpun- ten loopt Charlois uit en begint nu uitstekende uitzichten op de titel te krijgen. Overschie Rotterdam 2 en Spangen Max Euwe kwamen niet tot een beslissing. Voor beide wed strijden zit 5—5 in 't verschiet. Dor drecht belandde opnieuw in de geva renzone door een nederlaag tegen Witte Paard. Uitslagen: Hootdklas: Moerdlik Rotterdam 3—4 (3—5). BSG DD 4—5 (4»/*—5>/i), Philidor/- Lelden VAS/ASC 5«/»3'/;. Philidor - Leeuwarden Eindhoven fi—4. Water graafsmeer Utrecht 8—2. 1B. Overschie Rotterdam 2 3Vs4V» (5—5), Spangen Brda Max Euwe 31/»I1/» (5—5), Dordrecht Witte Paard 3'/«—Ws, LSG Europoort 3l/iVh (4—6), Charlois HSG 7—3. 2C. M. Eu we/Mo rphy 2 DSC 5—5. Moerwijk 2 Ihilldor Lelden 2 3'/.—6'/i, LSG 2 Kijk Uit 4'/j—5'/:. VAS/ASC 3 Europoort 2 5—5. Den Haag DD 2 4'/s(5—5) 2D Lichttoren 2 't Pionneke 6W. Stei- nitz DD 3 64. Goes Vlissinge» 7''i21/:, Lichttoren Eindhoven 2 3—7. Charlois 2 Brunssum 41'»—3'/» (5—5 of De Argentijn Niccollno Locche heeft mei succes zijn wereldtitel ln het junior wel tergewicht verdedigd tegen de Colum- blaan Antonio Cervantes. De uitdager ver loor op punten 9 Voor de laatste nacht van de zesdaagse van ZHrich namen Frits Pfenninger-Renz- Fritz na harde spurts de kleding met 314 punten voor Bugdahl-Kemper-Louis Pfne- nlrrger met 297 punten. De wedstrijd DVOS - WVHEDW ln de vierde klasse F van WEst II werd 9 minu ten voor het einde gestaakt bij de stand 1—1 omdat de «cheidsrechter de heer De Buljzer, zich bedreigd gei houding van het pubü DEN HAAG Twintig minuten na rust sloeg de vlam in de voetbalpan tijdens het verre van vriendelijke duel tussen LFC en VUC. Kort na het gelijkmakende doelpunt van LFC werd Cock van Weerlee ruw ten val gebracht door Gerritsen. Van Weerlee reageerde daarop door een slaande beweging naar de Hagenaar te maken. Dat spelen voor eigen rechter, wat een chaotische toestand uitlokte van vechtpartijen over en weer betekende wegzending voor Van Weerlee. Overigens zou de Leidenaar toch het veld al verlaten hebben, omdat hij een bloeduitstorting had opgelopen. Ondersteund door trainer Rolfes en verzorger Nieuwenburg verliet hij het veld. Gerritse hield aan het incident een officiële waarschuwing over. Tevo ren had LFC het beste van het spel laten zien. Het sterk op de aanval spelende Leidse team werd heel ge vaarlijk toen Piet Gubler een mis verstand in de VUC-defensie bleek uit te buiten. Gubler kopte echter over doelman Ronnie Stoop tegen de lat. Hetzelfde deed Ellegens even la ter aan de andere kant boven het hoofd van de voortreffelijke Sjaak Bouwmeester. Een uitval zou LFC in de 35e mi nuut noodlottig worden. Middenvel der Ruitenbeek wist Hogendorp te bereiken, die beheerst inschoot: 1-0. Na een kwartier spelen in de tweede helft, waarin scheidsrechter Van Dijk tal van vreemde beslissingen nam en Van Weerlee al eens waar schuwde, kwam LFC langszij. Uit een directe vrije trap, veroorzaakt door De Graaf, die Van Weerlee ten val had gebracht, schoot Piet Gubler rechtstreeks in. Na het incident dat LFC een man kostte, is het Leidse team nog wel degelijk gevaarlijk ge weest. DE MUSSCHEN—UVS 0—2 (0—1). Een duidelijk sterker UVS heeft het tegen de Musschen niet moeilijk gehad. Al in de tiende minuut, na een aanval van Kees Karstens, sloeg de Musschen-verdediger Verschoor de bal met de hand uit het 16-meter gebied. Desar mocht de strafschop nemen, hetgeen hij tot volle tevredenheid van de Leidenaren deed, 01. UVS kreeg daarna kansen volop. Lagendijk lanceerde een keihard schot op het Rotterdamse „heiligdom". De doelman en verdedigers waren toen uit positie gespeeld. Tot zijn grote ontsteltenis zag Lagendijk de bal met dezelfde snelheid in het veld terug komen: de staander redde De Mnsschen van het tweede doelpunt. De Musschen probeerde daarna iets terug te doen, maar de snelle Leidse aanval. Vertegenwoordigd door Jan Verver en Gerard Desar, gaf De Musschen geen kansen met het hele elftal op te rukken. Karstens ging 20 minuten na rust op het Rotterdamse doel af en gaf de bal precies op tijd over aan Desar die twee Rotterdamse verdedigers op het verkeerde been liet staan. Met alleen de doelman op zijn weg was het voor hem eèn kleine moeite de bal in het touwwerk te hangen: 0-2. De Musschen moest nu wat meer in de aanval trekken om er nog iets goeds van te maken. Maar het spel van de Leidenaren waarin Henk Roll prima meedeed, bleef superieur aan dat van de Rotterdammers. Ook Han- naart, die Leo Hooi verving (deze zit voor zaken in het bitenland) speelde een goede wedstrijd. Het UVS-doel heft nog wel even onder rduk ge staan. Ruim een kwartier lang pro beerden de Rotterdammers met hoge ballen een doelpunt te forceren. Maar door het koelbloedige verdedigings werk van de Leidenaren liep dit op niets uit. Teylingen—VELO 1—1. In de eer ste helft is Teylingen veel aan de bal geweest, maar het kwam niet verder dan enkele schoten naast of over het doel van Velo. Velo be paalde zich uitsluitend tot een ver dedigende houding. De eerste helft eindigde met een 00 stand. In het eerste kwartier van de tweede helft trok Teylingen fel in de aanval. Bij een uitval van de tegenpartij moest Jan Boekei in het strafschopgebied een sliding maken, die om onbegrij pelijke redenen met een strafschop werd bestraft, 01. Door deze tegen valler raakte Teylingen van de kaart. Pas in de slotfase wist Jan Boekei wraak te nemen. Met een keihard schot maakte hij vijf minu ten voor tijd de gelijkmaker. Quick StepsSpel. Lisse 30. Spel. Lisse heeft tegen Q.S. bepaald niet een van de beste wedstrijden ge speeld. In de eerste helft ontliepen dc ploegen elkaar niet veel. Tol aan de twintigste minuut wist Lisse het nog wel te klaren, maar daaina nam Q.S. via J. Spitsbaard, die tweemaal vlak na elkaar raak wist te schieten, een 20 voorsprong. In de tweede helft heeft de grotere inzet van Q.S. de doorslag gegeven. In de 15e minuut wist C. van den Berg de stand op 30 te brengen. SJC—Hillegom 21. In de eerde helft heeft SJC de basis gelegd voor de 21 zege. Dank zij het stuw* n- de werk van de opvallend sterk "spe lende Jos Schipper wist SJC zich een veldoverwicht 'op te bouwen. Toch moesten de aanhangers ruim 25 minuten wachten, voordat Jos Schipper met een afstandschot scoorde. Er volgden snel nog twee treffers. Eerst wist Jan Schram a een fout in de SJC-achterhoede af te straffen (11), maar in de 35sle minuut maakte Harry Beuk het doelpunt van de maand. Een vrije trap van Arie Weijers werd door hem met een snoekduik al koppend achter de Hillegom-doelman ge plaatst 21. V VSBHVV 1—0. WSB heeft een verdiende overwinning behaald. De eerste scoringskans kreeg Ha'ry Duivenvoorden: alleen doorgebroken schoot hij rakelings langs het doel. Een goed voorgetrokken bal van Leo van Wou over de hele HVV-verde- diging heen, werd door Aad Oost- dam achter de verbaasde HVY- doelman geschoten. In een spannen de slotfase kwamen beide doelwach ters 'in moeilijkheden, maar lijó.ge hulp van hun spelers voorkwam ver der onheil. Van NispenRyswyk 11. Voor de aanvang van de wedstrijd werden Gerard Glas en Louis van der Lin den van Van Nispen in de bloemen- tjes gezet. Beiden kwamen voor de 250ste keer in het veld. Voorzitter C. J. de Winter overhandigde de spelers een horloge. In de eerste helft was het een rommelige ver.o- ning. Rijswijk dat duidelijk op een gelijk spel mikte is daar dan ook in geslaagd. Van Nispen kwam na een half uur spelen in de tweeae helft door een doelpunt van J. Hco- gervorst zelfs nog met 01 achter. In de allerlaatste minuut wist Henk Witteman uit een corner van Joost van Gijlswijk gelijk te maken. Concordia (H)GDA 11. Het treffen tussen deze twee ploegen werd in de eerste helft beslist. Con cordia dat iets beter speelde keek na een kwartier tegen een 01 achterstand aan. Een te slappe terug speelbal werd door GDA in e.en doelpunt omgezet. Concordia bieef ondanks deze tegenvaller op de been. Vlak voor rust werd Maltin Klein in het beruchte gebied onder uitgehaald. Jan van der Lans be lastte zich ermee: 11. Gedurer.de de tweede helft heeft Concordia het GD A-doel onder druk weten ze houden, maar kon niet scoren. Full SpeedForeholte 60. Een on gelukkige dag voor Foreholte dat in de beginfase een doelpunt van Henk van den Berg om onbegrijpelijke reden zag afgekeurd. Twee onge lukkige momenten in de FoichoLe- verdediging leverden everzoveel doelpunten op voor de gastheicn. Even later wees de arbiter naar de witte stip wegens hands van eer. van de verdedigers van Foreholte. De Groot scoorde. Vlak voor rust bracht Van Blom de stand op 20. Foreholte zag vlak na de hei vatting Klaas van Kesteren wegens het op zettelijk buiten de lijnen werken van zijn tegenstander de moeilijke gang naar de kleedkamers maken. Hierna zakte Foreholte als een kaar tenhuis in elkaar. Parels, Henk van den Berg (eigen doel) en Wijnmalen (2x) voltrokken het vonnis. VEPJAlphen 10. Een spannen de wedstrijd die op sportieve ma..'er door VEP werd gewonnen. Tot hal verwege de tweede helft bleef de spanning er nog goed inzitten. Jan Sluis maakte uit een doorloopl al het enige doelpunt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 15