kontuur in Hïiq non Nunspeet maakt bos van gebruikte kerstbomen TV-commentaar Echtgenote baant terugweg voor Juan Peron *73 Actie tegen wachtlijst med. studenten Recron wil uitstel tOeriStenDelaSting lang bezwaar gemaakt tegen de Dag en nacht reportages winterspelen Namens Autoslaaptrein in opmars Kamervragen over conflict stichting van gastarbeiders Jaue Fonda mag toeh Japan in VRIJDAG 10 DECEMBER lj Van een onzer verslaggevers NUNSPEET Wanneer een ideetje van de Stichting Be houd Natuurschoon Nunspeet succes heeft, krijgt deze ge meente begin januari een bos van gebruikte kerstbomen. Een van de bestuursleden zei: „We lenen de bomen als het ware even van de natuur om ze ver volgens terug te geven". Als het een beetje meezit, kan in het toch reeds zo groene Nunspeet een nieuw bos van een duizend sparren ontstaan. De gemeente heeft in prin cipe medewerking toegezegd. Zo mo gelijk wordt op 5 januari de plantdag gehouden. Meestal gaan de kerstbo men, wanneer ze afgetuigd zijn, naar de vuilnisbelt. Meer en meer komt ook in zwang ze op 31 december op een hoop te gooien en ze te verbranden. De Nunspeetse actie heeft als leus: „Niet voor de branddag, maar voor de plantdag, aan de gemeente Nunspeet van ons allemaal". Met kluit De Nunspeetse bloemisten zullen er naar streven zoveel mogelijk kerst bomen met 'kluit te verkopen. Ze zou den niet duurder zijn dan bomen zon der kluit. Aan iedere kerstboom komt een kaartje te hangen met de naam van de schenker. Er is ook een prijs vraag aan verbonden. Ieder mag een naam voor het bos bedenken. Een jury zal de namen beoordelen en een keuze doen. De actie komt in een iets schril licht te staan door een lang debat dat de gemeenteraad van de gemeente Erme- lo/Nunspeet in de laatste zitting vóór de splitsing van deze gemeenten aan de kerstboom heeft gewijd. B. en W. hadden voorgesteld in deze twee plaatsen geen kerstboom van gemeen tewege te plaatsen. Ten slotte werd er gestemd. De stemmen staakten met 12 tegen 12. SGP. AR en Binding Rechts waren tegen de kerstboom, ondermeer wegens zijn heidense oorsprong. Vol gens het reglement van orde moet op nieuw gestemd worden bij het staken van stemmen maar de raad (raden) komt (komen) pas weer in januari bijeen. Hoe mooi het kerstbomen bos ook wordt, er zal dus geen boom ge plant worden met een kaartje „aan de gemeente, van de gemeente." BUENOS AIRES (AP) Isabel Martines, de derde vrouw van Juan D. Peron. de vroegere president van Argentinië, die in ballingschap in Spanje leeft, baant thans de weg voor de terugkeer van Peron in 1972 naar Argentinië, naar zij zegt. De 76 jaar oude Peron woont al ruim tien jaar in Madrid. Hij werd in 1955 via een bloedige staatsgreep af gezet als president. Hij wist echter de leiding te behouden van de belangrij ke Peronistische 'beweging. Bij een bezoek aan Argentinië zal Perons echtgenote gesprekken voeren met woordvoerders van verschillende sectoren van de beweging. Er zijn twee belangrijke redenen waarom Peron tot nu toe niet is te ruggekeerd, namelijk de aanklacht wegens hoogverraad jegens hem en zijn paspoort is hem indertijd afgeno men. Ditishctrecept.\ Kaasfonduevan Nederlandse kaas. Caqaelon inwrijven met knoflook. D*n 4 «11 halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 600 gr fijngesneden jong belegen Goudse aan de kook brengen. Binden met «mt. peper, nootmuskaat en wat kirsch. Toen Sophia horen drie jaar geleden in een ziekenhuis moest verblijven voor de geboorte van haar zoon heeft ze de tijd productief gemaakt met het schrij ven van een boek waarin ze haar keukengeheimen prijs geeft. Dat koken ook niet zonder liefde kan blijkt uit de titel. De illustraties zijn door niemand minder dan de grote Franse humoristische tekenaar Peynet verzorgd, die sa men met de Italiaanse filmster op de foto staat. tiegroep medische studenten heeft al O wachtlijst, en het universiteitsbestuur GRONINGEN Groningse studen ten gaan een kort geding aanspannen tegen de medische faculteit. De stu denten menen dat de faculteit ten on rechte een wachtlijst van 241 tweede jaars studenten wil instellen. Een ac- Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In vele uitzendin gen zullen NOS-radio en -TV verslag geven van de in februari te houden Olympische Winterspelen in het Ja panse Sapporo. De televisie neemt via een satelliet-verbinding tussen Japan en Europa in totaal 28 uren uitgebrei de samenvattingen van de wedstrij den in kleur over. Deze zullen van 3 tot 13 februari dagelijks op drie tijd stippen zijn te zien. En wel 's morgens al om 6 of 6.30 uur, in de middag en in de vooravond. Speciaal voor Ne derland zal het Eurovisie-team dat de Spelen voor televisie verslaat twee en een half uur meer van de schaatsre- portages dan oorspronkelijk voor Europa was gepland maken. De radio laat, eveneens via de sa telliet, een groot aantal rechtstreekse reportages horen, vooral van het schaatsen. Gezien het tijdsverschil met Japan (8 uur) zal de zender Hil versum I daarvoor ook elke nacht van 4 tot 12 februari in de lucht zijn. Deze nachtelijke verslagen (van 24 tot 7 uur) worden afgewisseld met mu ziekprogramma's. Ook overdag zal de NOS op Hilversum I dikwijls in de lucht zijn met verslagen, commenta ren en vraaggesprekken. Men hoopt vaste journaals van 7.50 tot 8.10 en van 13.50 tot 14.00 uur te kunnen uit zenden. In totaal zal de radio 63 uur aan de Spelen besteden, de nachtelij ke muziek inbegrepen. Een gekombineerde radio- en tv- ploeg van de NOS gaat onder leiding van Bob Spaak naar Japan. Van een verslaggever LUNTEREN De Recron, de ver eniging van ondernemers in de re creatieve sector, heeft zich uitgespro ken tegen de invoer van een toeris tenbelasting in diverse Nederlandse gemeenten per 1 januari a.s. De Recron congresseert in Lunte- ren. Het congres is woensdag door staatssecretaris H. J. L. Vonhoff (CRM) geopend. De Recron heeft geen bezwaar te gen invoering van een toeristenbelas ting per 1 januari 1973, zo bleek tij dens de vergadering. Daarom zal de minister van binnenlandse zaken bin nenkort worden verzocht mee te wer ken aan een dergelijk uitstel. Voorzitter G. Baay zei dat de Ne derlandse kampeerraad medio januari een brief zal zenden aan alle gemeen tebesturen om aan te dringen op een uniform tarief per regio. wachtlijst, en het universiteitsbestuur van Groningen heeft zich onlangs ook uitgesproken tegen het invoeren van de wachtlijst op dit moment. Het uni versiteitsbestuur besloot tot het in stellen van een commissie van onder zoek. Daarna zou het bestuur zich de finitief uitspreken. Het faculteitsbe stuur heeft echter thans op eigen houtje besloten, de wachtlijst toch in te voeren, hetgeen wettelijk mag. Het is echter de vraag of de prakti- ca waarvan de studenten zijn uitge sloten verplicht zijn voor het afleg gen van tentamens. In Groningen doet zich de vrij specifieke situatie voor. dat het volgen van praktica, en het houden van tentamens in het ver leden gescheiden zijn gehouden. Via een bijzondere regeling zou het mo gelijk zijn dat de studenten de prak tica toch volgen. De studenten menen dat zij rechtens niet mogen worden uitgesloten van tentamens. Van faculteitszijde is toegegeven, dat nooit is vastgesteld dat het instel len van de wachtlijst ook een tenta menverbod zou inhouden. In de VPRO-serie „Namens", zijn we tot dusver dit seizoen geen zwak ke uitzendingen tegengekomen. Dat is een tamelijk belangrijk tv-feit: de se rie is vergeleken met het vorige sei zoen veel duidelijker gestruktureerd en heeft een veel belangrijker plaats in het totaal van het VPRO-program- ma gekregen. Het aardige van de se rie is, dat er weinig onderscheid wordt gemaakt bij het uitkiezen van de hoofdpersonen. Het is een keer een Kamerlid geweest, maar ook een wel zijnswerkster in een uithoek van Drente, of, zoals gisteravond, een werkend meisje van zestien jaar („namens Anneke Klaasen Bos"). De enige voorwaarde voor de hoofdpersoon leek te zijn, dat hij op de een of andere manier in actie is. Dat is natuurlijk wel een drastische beperking, want het aantal Nederlan ders dat niet op zo'n manier in actie is zal wel groter zijn. Aan de andere kant zijn de programmamakers, zo te zien, erg gauw tevreden met de aktie. Dat voorkomt dat de serie uitdruk king geeft aan het wel en wee van een kleine actievoerende kaste. Het meisje van gisteravond kwam alles bij elkaar tot de conclusie, dat ze misschien geen werkende jongere zou zijn geweest, wanneer ze een ge mengde nijverheids-technische school zou hebben bezocht in plaats van een nijverheidsschool. Dat was geen om vangrijke conclusie voor een pro gramma van 40 minuten. Maar wel was het zo, dat die conclusie beter aangaf wat er mis is in het onder wijs, dan enige krachtiger antwoor den van een vakbondsman die het zelfde zet in het groot. UTRECHT Het vervoer per auto slaaptrein van en naar Nederland is in 1971 flink gestegen. In totaal wer den dit jaar 10.529 auto's vervoerd, acht procent meer dan in 1970. Het aantal vervoerde reizigers steeg met dertien procent tot 33.644. De groot ste styging 39 procent, gaf het ver voer naar Genua te zien. Ook het vervoer naar Ljubljana in Joego slavië steeg aanzienlijk (27 procent meer auto's, 29 procent meer reizi gers). De enige bestemming waar het ver voer daalde was Avignon. Daar gin gen dit jaar tien procent minder auto's en zes procent minder reizi gers naar toe. Toch staat Frankrijk met een vervoer van 4400 auto's en meer dan 15.000 reizigers nog altijd aan de top. Het vervoer naar St Ra- phaël steeg met zeven (autto's) en negen (reizigers) procent. Nederland I. NOS: 18.45 <K) De Fabeltjeskrant. STER: 18.50 (K) Reclame NOS: 18.55 <K) Journaal. STER: 19.00 K) Re clame. E O. 19.05 (K) Roept uit aan alle stranden documen taire reportage over het Afri kaanse bergstaatje Rwanda. 19.40 (K Liedjesprogramma met Judy Mackenzie. 19.50 Tenslotte STER: 19 55 (K) Re clame NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame. VARA: 20.20 (K) Achter het Nieuws. 20.45 (K) 2 voor 12. quiz. 21.25 <K> Hadlmassa. sati risch programma. 22.05 Een klein uur mensen en hun meningen. NOS: 22.45-22 50 <K) Journaal. Belglë-Nederlands. 18.00 (K Fabeltjeskrant. 18.05 Technisch en wetenschappelijk Engels. (Volksuniversiteit). 18.35 Film museum van de schaterlach. 18.50 Protests n ts- gods d lensU ge uitzending. 19.20 Ziet u er wat in? 19 33 Keurig Frans Aansl.: Zoeklicht. 19.39 Mededelingen en weerbericht. 19.45 Nieuws. 2010 Panorama. 20.55 (K) De zes vrouwen van Hendrik VIII. 22.25 Nieuws. 22.30 Pablo Neruda voor het voetlicht. Hilversum I. 402 m. TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Lichte grammofoonmuzlek. reporta ges en berichten. <7.30 Nieuws; 7.41-8.00 Actualiteiten: 8.30 Nieuws: 8.41-8.50 Actualiteiten). 10.00 Verzoekplatenprogramma. over amateuristische muziek beoefening. 17.15 De Vrije Ge- da«dite. 17.30 Strategie van de geweldloze revolutie, discussie. VARA: 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Popstation (8.00 Nieuws.) 9.00 Nieuws. 9.03 Pers vers. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 El pee Pop. 13.00 Nieuws. 13.03 Nee, we noemen geen namen. (14.00 en 15.00 Nieuws.) 15 30 Meisjeskoor met licht lnstru- A. amusementstourlsme. Ucht kwartet. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Sportshow: sport en muziek. Nieuws.) Hilversum I. 402 m. KRO 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 18.50 Marktberichten. 18.52 (S) AU... dltle: muzikale talen- presentatle van ten. 19.30 En toch komt 't goed :bezinnlng voor de Ad ventstijd. 19.50 Zonder gren zen: over missie en zending. 20.00 Verzoekplatenprogramma. 22.00 (S) Voetlicht op: kabaret, show en musical. 22.25 Over- (K) Reclame NOS: 18.55 <K) weging. 22 30 Nieuws 22 38 Den amusementstourlsme, f12.16 Overheidsvoorlichting: 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw: 12.30-12.40 Nieuws). 14.00 <S) Steiger - B: Radio-show. (15.30-15 32 en 17.30-17 32 Nieuws: 17.32-17.50 Actualiteiten) 18.00 Top-Toen: licht muziekprogramma. Hilversum n. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymna stiek. 7.20 <S) Z.O.: gevarieerd programma met om 7.33 Van Nederland I. TELEAC: 10.00 de voorpagina: 7.54 VPRO: De- Technisch en Wetenschappe- ze dag; 8.00 Nieuws; 8.11 Ac- lijk Engels^- les 11. 10.30 Ele- Journaal. STER: 19 00 (K) Re clame. NCRV: 19.05 (K) Little Women. TV-serle 19.30 (K) Per Ongeluk. TV-fUm. STER: 19 55 (K> Reclame. NOS: 20.00 Haag vandaag. 22.50 Goal....t: muzikaal sportpro gramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VPRO Nieuws: 18.20-18 30 Ultzen- Journaal STER: 20 15 (K) Re- ding van D'66. 20.00 Nieuws. clame. NCRV: 20.21 (K) Waar of niet. spel programma. 21.00 Farce Majeure, satirisch pro gramma. 2125 Bomans ln ge sprek met 22.05 (K) Koorver eniging Pro Muslca uit Bus- 22.55 NOS: 20 30-21 00 (S) MÜzlek uit de Barok VARA: 2100 (S) Russisch Radio Symfonie Or kest uit Moskou met soliste. 22.30 (S) Nederlandse chansons tualltelten: 9.35 Waterstanden; 10.05 Voor nu en later, ge sprek. 10.30 (S) Zaterdag-Infor matie: muziek en Informatie- show. <11.00 Nieuws.) 13 00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.23 VARA-Varla. 13.25 (S) Dit het begin Jongerenpro- sum NOS: 22.15 (K) Journaal 22.20 Den Haag vandaag. 32.25-22.55 (K) Uit de Kunst. Mededelingen. mentalre Economie - les 11. 11.00 Esperanto - les A (herh.) ll.30-i2.io Spaanse les - les 3 (herh.) NOS: 16.00 Journaal. AVRO: 16 02-17.35 (ged.K): Ge varieerd Jeugdprogramma. Belglë-Nederlands. 13.15-14.00 gramma. HIRO: 14.35 Nieuwe Trefpunt - gesprek over ac- vlsle op kanker. 14.55 Gods- tuele problemen. 16.00 Tech- dlenstlge lezing. NOS: 15.05 De nlsch en wetenschappelijk En- komende week in het Neder- gels (Volksuniversiteit). 18.30 Nieuws 23.10 Actualiteiten. 23.20 Muziek van Nederlanders 23.55-24 00 Nieuws. 23.00 landse muziekleven. 15.30 Frans - Duits - Engels: een luisterprogramma. 16.15 N.O.S.- Jazz. 16.45 Inzet; programma Elementaire economie (Volksu niversiteit). 17.05-17.45 Spaans voor beginners (Volksuniversi teit). Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Nederlandse re gering zou rich bij de besprekingen in Brussel verzet hebben tegen een vrije toegang tot de EEG-landen (dus ook tot Nederland) van onderdanen van het Gemenebest in het bezit van een Brits paspoort. Het bezwaar zou vooral gaan tegen Pakistani's, Indiërs en Westindiërs, die volgens de Britse regels al na vijf jaar ingezetenen zijn van het Verenigd Koninkrijk. De Tweede-Kamerleden van de PvdA mej. N.Barendregt, J. P. Pronk en H. Vredeling vragen de ministers van Buitenlandse Zaken, Sociale Za ken en Justitie of het gevaar niet aan wezig is, dat in strijd wordt gehan deld met de door Nederland aanvaar de beginselen van non-discriminatie op basis van ras of huidskleur. TOKIO (Reuter) De Japanse re gering heeft besloten de Amerikaanse actrice Jane Fonda alsnog tot Japan toe te laten. De regering maakte een besluit ongedaan van de immigratie dienst, die haar de toegang tot het land ontzegde om met haar groep voorstellingen te geven met een anti- oorlogsstrekking. Jane Fonda mag tot 12 december in Japan blijven. Vanavond te horen HILVERSUM I KRO 18.52 uur Au..ditie, muzikale talenten 19.30 uur (RKK) Bezinning over de Adventstijd 20.00 uur Verzoekplatenprogramma 22.00 uur Voetlicht op: cabaret, show en musical 22.50 uur Goal, muzikaal sportpro gramma HILVERSUM 2 VPRO en VARA 16.03- 20.10 uur VPRO-Vrijdag 20.10 uur (NOS) Muziek uit de barok 21.00 uur Radio Filharmonisch Or kest 1 22.30 uur Nederlandse chansons 23.20 uur Muziek van Nederlanders Vanavond te zien NEDERLAND I EO en VARA 19.05 uur Documentaire reportage over het Afrikaanse dwerg staatje Rwanda 19.40 uur Liedjesprogramma met Ju dy Mackenzie 20.45 uur Twee voor twaalf, quiz 21.25 uur Hadimassa 22.05 uur Een klein uur u:, mensen en hun meningen NEDERLAND 2 NCRV 19.05 uur Little women, serie 19.30 uur Per ongeluk, film 20.21 uur Waar of niet, spelprogram- ma 21.25 uur Bomans in gesprek met... Johnny Kraaykamp 22.05 uur Pro Musica, koorzang 22.25 uur (NOS) Uit de Kunst MARY STEWARl 122 „Ja, inderdaad. Enfin, Marsden zou met vakantie gaan, en bood aan om strikt privé zo'n beetje voor voogd te spelen. Hij heeft vrienden bij de Süreté, en die zeiden, best, ga je gang, en zo reisde hij naar Frankrijk om Da vid op te sporen". „Wel, wel," zei Louise. „Dus daarom verdween hij uit Tistet-Védène, tegelijk met David". „Inderdaad. Ik had opgemerkt dat hij voortdurend in de buurt van David rondhing en ik had hem allerlei on gure motieven toegeschreven. Enfin, om kort te gaan, met heel veel moeite slaagde hij erin, Davids spoor naar het zuiden, naar Marseille, te ontdekken. Blijkbaar had het arme kind bijna een hele dag nodig om hier te ko men, daar hij meende zich te moeten verstoppen, zodra hij een personenauto zag, en de vrachtwagens reden langzaam, en waren schaars, met lange tussenpozen. Maar'hij kwam hier, met een uitgeputte Marsden op zijn hielen, en belandde tenslotte in dat ongure zaakje van Kramer". Ik keek op mijn horloge. „Ik moet zo opstaan.... Enfin, die arme David werd daar verdoofd met chloroform - en niet zo zuinig ook, - terwijl Marsden buiten rondschar relde zonder te weten wat er gebeurd was. Ik vermoed dat Kramer toen druk is gaan telefoneren naar Avignon, en Loraine verteld heeft, de eerstvolgende trein te ne men. Paul Véry moet veel eerder zijn vertrokken-" „Dat deed hij", zei Louise. „Vlak na de lunch haalde hij zijn wagen uit de garage, zogenaamd om naar David te zoeken. Het Amerikaanse stel deed hetzelfde, en ook die twee Duitsers. Maar Paul Véry kwam .niet terug voor het diner". „Ik twijfel er niet aan dat hij op zoek is geweest naar David," zei ik, „en waarschijnlijk is hij hem voorbijgere den, terwijl hij zich schuilhield in een greppel. Hij moet óf Kramer later hebben opgebeld en gehoord hebben dat David gepakt was, óf hij moet regelrecht hierheen zijn gereden voor nadere orders; in elk geval, zegt Marsden, was hij hier ruim een uur eerder dan Loraine. Zelf zag ik hem in het kantoor toen zij aan kwam rijden in een taxi. Marsden hing er nog steeds ropd in afwachting dat David de zaak uit zou komen, toen Paul Véry arriveerde en de garage aan de overfcant binnenreed, net alsof hij daar zijn hele leven lang gewoond had. Marsden herken de hem, en begon zich* af te vragen wat er precies aan de hand was, zodat hij, toen Paul Véry de winkel in ging en rechtdoor naar het kantoor, evenals ik zijn weg zocht naar de achterkant en onder het venster luisterde. Dat moet haast precies op hetzelfde ogenblik zijn geweest," zei ik peinzend, „waarop Richard en ik ongeveer vier straten verder zaten te praten..." „Het schijnt een ware instuif te zijn geweest op dat kantoor van Kramer," merkte Louise op. „Ja, inderdaad." Ik huiverde. „Enfin, Marsden hoorde heel wat onder dat venster. Hij kon opmaken dat er minstens drie mannen waren - Kramer en Jean-Paul en André - in dat kantoor, zodat hij, zelfs toen hij vernam wat er met David was gebeurd, daar niet bijster veel aan kon doen. Zijn Frans was net goed genoeg dat hij kon begrijpen dat z.e plannen beraamden om Davids lichaam te vervoeren en dus durfde hij het niet te riskeren zijn spoor kwijt te raken door naar de politie te gaan. Hij bleef derhalve eenvoudig in de buurt in de hoop op een kans om David in handen te krijgen." „Arme John," zei Louise. „Hij zei dat het een helse kwelling was," vertelde ik haar. „Hij wachtte en wachtte, en zij praatten en praat ten, en toen ging de deur open, en stapte Richard bin nen." (Wordt vervolgd) Momma Her in kt me miebm uükb 0MN, MAAR MlWMOmn XWAD N0<3'N I/M/U3. - Kareltje Knetter en de blauwgeruite kiel Honderd foto's van B.B. "Brigitte Bardot in spiegelbeeld" heet de tentoon stelling waar foto's uit vijftien levensjaren van de bekende Franse filmster worden geëxposeerd. Als een typische vrouw had BB wel een vinger in de pap in deze zaak. Foto's die haar niet bevielen moesten worden verwijderd. 19. En nu bleek, dat Ouwe Murk geen man was, die bij de pakken bleef neer zitten. Hij liet de kleine, rijke Amerikaan rustig staan waar hij stond en hij stoof met grote vaart de winkel uit. „Met dat mooie weer hoeft ik maar op één plaats te zoeken," mom pelde hij grimmig. „En dat is aan de boelevaar. Dat jochie van' de blauw-ge- ruite kiel en zijn vadert zijnt natuurlijk aan zee. Of ze zijnt aan het kuilen graven op het strand, of ze zijnt op een terrassie wat aan het drinken. In elk ge val zalt Ouwe Murk zien, dat-ie ze vindt en let dan eens op: Murk koopt die blauw-geruite kiel weer terug!" Met grote passen begaf de gepekelde winkelier zich dus naar de strandboulevard en al 1 hij er niets van tóch werd hij op een afstandje gevolgd door Bill Sketterbreen. Blijkbaar wilde de Amerikaan precies weten hoe alles zou aflopen, 1 ventje was goed verstopt en daarom is hij niet te ontdekken. En nu scheen het geluk met Ouwe Murk te zijn, want nauwelijks was hij de brede boules opgedraaid, of daar ontdekte hij Kareltje Knetter ai. Tezamen met smidje Verholen stond het kleine ventje te genieten bij een Italiaanse ijscoman, f suf achter zijn koopwaar hing en niet veel tekenen van aktiviteit toonde. ,Ach kleine meneertje! Wat gelukkig, dat ik U ziet!" riep Ouwe Murk en" stortte zich bijna op Kareltje. „Ik heeft een verschrikkelijk abuis gemaakt," vervolgde hij. „Ik heeft iets gedaan, wat ik nóóit had moeten doen! Ik heo er spijt van! Toe, laat mij de blauw-geruite kiel terugkopen! Asjeblief! Ikiknou vooruit pak weg! Ik geeft er veertig gulden voor terug!"

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 10