Holiday on slaat nieuwe weg in met wervelende ijsrevue In de winter in de Caribbean, in de lente op de Balearen en in de zomer zo maar aan zee in de nieuwe zonnemode vanMaison de Bonneterie. Sluiting van luchthaven schadelijk voor R'dam Roetlaag (laaide over Geervliet en Heenvliet Vrij huwelijk liep uit op een messteek en twee stukken broodplank Beursoverziclil UwAmazone cruise vertrekt al op 28 januari CAR: tegen enquete vliegveldpersoneel Maison de Bonneterie PRESTATIELOOP DOOR DUINEN NIEUWE LEIDSE CCURANT 6 WOENSDAG 8 DECEMBER 1971 ROTTERDAM De Kamer van Koophandel van Rotterdam is van mening, dat de motie- Kernkmap over de luchthaven Zestienhoven grote schade aan richt aan de nationale en inter nationale belangen en ontwikke lingen van de Maasstad. Het be hoort, zo verklaarde de Kamer dinsdagmiddag tijdens een open bare vergadering, tot haar ver antwoordelijkheid om binnen en buiten Nederland duidelijk te maken dat Rotterdam allerminst de lucht uit wenst te gaan. De motie, die een maand geleden door de gemeenteraad van Rotterdam werd aangenomen, hield in dat de Rotterdamse luchthaven gesloten moest worden. Enkele leden van het college van B en W stelden zich toen op het standpunt, dat de sluiting af hankelijk dient te worden gesteld van de situering van de tweede rationale luchthaven in de regio Rotterdam. Maandag verklaarde de minister van verkeer en waterstaat dat sluiting voorlopig alleen overwogen kan wor den als er een vervangende luchtha - ven in de buurt van Rotterdam aan wezig is ter ontlasting van het ver keer op Schiphol. Het is een klap in het gezicht van de honderden bedrijven en duizenden mensen, die zich vanaf het begin van de commercjele luchtvaart in Rotter dam hebben ingezet voor de inscha keling van deze stad in het Westeuro- pese luchtvaartnet. aldus de verkla ring van de K.V.K. De Kamer ver baast er zich over, dat de gemeente raad Rotterdam buitenspel heeft wil len zetten alsof de havenstad op dit punt met de rest van de wereld niets te maken heeft. De Kamer, zo werd gezegd, toont alle begrip voor het standpunt van B en W en is gerustgesteld, dat het kwaad nu wordt afgewend door de uitspraak van minister Drees. (Door Zettie Leeuwenburgh) ROTTERDAM De Fabel tjeskrant heeft nu ook het ijs veroverd. Naast de grote sterren Sjoukje Dijkstra, Joan Haanappel, Charlene Mc Laren en Wolfgang Schwarz treden voor het eerst alle bekende vrienden uit het dierenbos met veel succes op in de ijsrevue Holiday on Ice 1971 Met dit initiatief is Holiday on Ice meer en meer een grote familieshow geworden, waar zeker ook de jeugd met plezier naar zal kijken. Behalve de dierenvrienden zullen zij nog meer bekende figuren tegenkomen, zoals de AMSTERDAM 7 12 Een lager Wall Street, de zich voortslepende valutacrisis en de ongunstige economi sche vooruitzichten leidden dinsdag op het Beursplein tot een zeer lusteloze stemming. De weinige orders die er waren betroffen overwegend verkoop orders, hetgeen leidde tot een koers daling over vrijwel de gehele linie. Kon .Olie daalde f 4 op f 112, Uni lever en Hoogovens f 1 op f 109,50 resp. f 59,60. Philips f 1.30 op f 31,50 en AKZO f 0.90 op f 59,30. Heineken moest f 3 terug naar f 225. Nationale Nederlanden f 0,80 naar f 61.70 en KLM een halve gulden naar f 118. Deli verloor f 1,60 op f 87.20. KNSM handhaafde zich op f 105. maai de andere scheepvaartwaarden waren alle iets lager. ABN was f 1 op zijn retour en Amrobank f 0.50 op f 58.70. De markt vertoonde direct na een ope ning de neiging tot verdere afbrokke ling. De staatsfondsenmarkt kon het niveau van maandag ongeveer hand haven. Op een „dunne" lokale markt zette de daling van maandag zich versterkt voort. Een uitschieter in deze dalen de markt was Scholten-Honig, die te rug moest van f 52.20 naar 49.70. De weer oplaaiende onenigheid in het bestuur zet het aandeel opnieuw on der druk. Ook zware verliezen leden Bols en Van der Grinten, namelijk f 4 resp. f 6. Mosa moest opnieuw f 3 terug. Eenzelfde verlies was wegge legd voor Elsevier, Ogem en Albert Heijn. Gist verloor weer f 2.70 en Nilhnij. Econsto. Ballast-Ncdam en Cindu f 1.50 en Steving. HBG en Des- seaux ieder f 2. Wereldhaven daalde f 2.50. Wegener f 1. Naarden f 1.40 en Rommenholler 10 pnt. Furness wist f 1.50 aan de koers toe te voegen en Oving 7 pnt. Bam. Telegraaf en Pakhoed stegen f 1 Duiker klom van 66 naar 70. olifant Babar. Hans en Grietje, de Ijskoningin en Roodkapje en de wolf. Holiday on Ice is één grote werve lende show. uitgevoerd in kleurige, kunstige perfectie vol glittertjes en lovertjes. Zeker ook beroepsmatig, de sportieve strijd van de wedstrijden kunstrijden ontbreekt te enen male, maar daarvoor is het ook een revue. De kostuums maken voor een groot deel de show. De openingsscène wordt gebracht door het 36 man ster ke schaatsende corps de ballet „The International Hol'Icers". In de eerste grote scène ,.A Roman Holiday" neemt Holiday on Ice de be zoekers mee naar het oude Rome. naar de tijd van het Romeinse Rijk met tal van gladiatoren, slavinnen, danseressen. Er wordt een .parodie gebracht op Antonius en Cleopatra. Zeker in deze scène zijn het de kos tuums die de meeste aandacht trek ken. Felgekleurde wuivende veren vor men in een wervelend tempo een re genboog in een scène waarin de ele menten regen, zonneschijn en regen boog kunstig verweven ;zijn. Joan Haanappel personifieert de zon. Olifant Babar brengt voor het eerst het „circusidee" in de ijs-revue. Het enige verschil is dat inplaats van zaagsel ijs in de piste ligt. Babar brengt zijn circus op bijzonder waar dige en enthousiaste manier. Er ver schijnen clowns, acrobaten en de In ternational Hol'Icers treden op als olifanten, leeuwen, luipaarden en go rilla's. Babar verschijnt steeds trots in het midden als de grote circusdi recteur. NIEUWE WEG Even doet een optreden van luchta crobaten vreemd aan in de ijsrevue. Het heeft niets meer met ijs te ma ken, maar kennelijk hebben de pro ducers van Holiday on Ice de wat enge keten van de ijsshow willen doorbreken. Wat aarzelend nog. maar deze doorbraak voorspelt een nieuwe ijs-revue in de komende jaren met talloze mogelijkheden. Ook de ontroerende poedeltjes zou men in eerste instantie terug willen sturen naar het variété, evenals de e^zels waarop geen enkele bezoeker kan blijven zitten. Ook deze scènes kunnen echter verder worden uitge werkt, en beter geschikt worden ge maakt voor een ijs-revue. Zo staat ook de ijs-Fabeltjeskrant ervoor. Momenteel is het een zuiver Amerikaanse impressie van de televi sie-serie. Ze zijn er allemaal: juf frouw Ooievaar, meneer de Uil, Bor. de gebroeders Bever, enz. Alleen het verhaal, dat lijn had moeten brengen in dit optreden ontbreekt. Desalnietemin verlevendigt het op treden van al deze dieren de ijs-re vue bijzonder, temeer omdat anders de kans groot werd dat het geheel te veel „eender" zou blijken te .zijn als in voorgaande jaren. Ondanks het optreden van Sjoukje Dijkstra die nog altijd de grote ster blijft, in alle eenvoud zonder overbo dige glinstersteentjes. Holiday on Ice 1971 is zeker een bezoek waard. Van 14 tot 22 december draait de ijs-revue in Rotterdam Ahoy'. ROTTERDAM Het Centraal Ac tiecomité Rijnmond heeft de omwo nenden van het vliegveld Zestienho ven afgeraden mee te werken aan nieuwe enqu tes van de werknemers van de luchthaven. Onlangs zijn bij een onderzoek door luchthavenperso neel vragen gesteld waaruit de con clusie werd getrokken dat de omwo nenden van het vliegveld minder overlast hebben van (geluids)hinder dan werd aangenomen. Volgens het CAR zijn deze gevolg trekkingen onjuist. Zij kunnen alleen worden gemaakt door de amateuristi sche en eenzijdige opzet van de en quête. Het actiecomité heeft enkele sociologen ingeschakeld die binnen kort een rapport zullen publiceren over de praktijken van het vliegveld- personeel. -« Als eerste in Nederland Leeft Maison de Bonneterie de complete collectie Lad en zonnemode 1972 in Luis. Zodat u op een cruise de zon en de mode vooruit kunt zijn. De nieuwe zonnemode Loudt rekening met verre reizen. Is niet alleen lucLtig. maar vooral ook licLt in gewicLt en vraagt maar een miniem plekje in uw Lagage. OnderLoud is er nauwelijks Lij. Dat wenst u immers ook niet tijdens uw zomerse wintervakantie. Uit de royale collectie stippen we een paar voorLeelden aan. A. Typerend voor de komende zonnemode is Let ensemLle-idee. Talrijk zijn de zonnejurkjes en-pakjes. Naar Lartelust kunt u ook zelf creatief comLineren op Let tLema après-Lain, mode voor in de zon en Lij Let water. Een voorLeeld van een origineel ensemLle is deze torsolino met Lij- passende, zwierige omslagrok. De prijs is 395.-. B. Stro of linnen met leren garnering. Van deze materialen zijn er elegante, zomerse tassen. Royaal genoeg om uw Ladkleding in te Lergen. En natuurlijk ook uw zonnecrème. Ook die vindt u Lij Maison de Bonneterie. Zoals Lancóme en CLarles of tLe Rilz. C. Laat de wind even spelen met deze soepel vallende roLe. Het Lijpassende zwarte Lroekje mag Lest worden gezien.Voor dit type jurkje met veelal diepe decolletés zijn er speciale foundations zoals een rugloze Lra. De afgeLeelde roLe met Lroekje: 149,-. D. Naast de jeugdige, minieme Likini's, die u vanaf 39,75 aantreft, zijn er ook meer klassieke tweedelige Lad- pakken met uitstekende pasvorm. U vindt ze in de prijs van 65,- en Loger. Eendelige Ladpakken vanaf 59.75. E. Zwart met felgekleurde motiefjes is Let nieuwe idee voor exclusieve zonnemode 1972. Een Lijzonder aardig voorLeeld daarvan is dit zonnepakje met Lijpassende Likini. De prijs van dit ensemLle is 275,-. F. In vele kleuren en tinten zijn er joyeuze Laretten van Ladstof. De prijs: 24,75. De Laretten passen uiteraard zeer goed Lij Ladmantels en -japonnen, lang of kort. G. De zomer Legint een Lalf jaar eérder op een cruise door de CariLLean. Per vliegtuig reist u naar een zonnige Laven, waar uw varend vakantie-oord gemeerd ligt. Zo vertrekt op 28 januari vanuit La Guaira de Mv. Romanza. Dit luxueuse scLip Lrengt u naar pracLtige eilanden en romantiscLe stadjes. Maar vooralu maakt een onvergetelijke ontdekkingsreis over de rivier de Amazone. Vandaar de naam Amazone Cruise. Bij American Express kunt u daarover alle inlicLtingen krijgen. Amsterdam Kalverstraat/Rokin Den Haag Gravenstraat/BuilenLof ROTTERDAM Geervliet en Heenvliet zijn dinsdagmiddag overdekt met een roetlaag, tengevolge van een storing bij Oxvgeen Chemie NV in het Botlekgebied, een kilometer van deze plaatsen verwijderd. De storing leidde tot een metershoge fel oplaaiende vlam. Sommige be woners trokken bij het zien van de enorme vlam de jas aan om te vluchten. „Bij een hoorzitting over een industrievestiging heeft men mij verteld dat het zaak is de benen te nemen als de „eeuwige vlam" plotseling oplaait", zo zei een huisvrouw. De centrale meldkamer Rijnmond zei dat de hoogoplaaiende vlam wel duidt op een storing, maar dat het verschijnsel ook moet worden gezien als een veiligheidsreacttie. Er was geen sprake van een gevaarlijke toestand bij Oxygeen Chemie, zo zei Rijnmond. Van de fabriek was niemand bereikbaar voor commentaar. "Bent u nou voortaan mijn pappie?" (Van onze rechtbankverslaggever) DEN HAAG Het was een zoge naamd „vrij huwelijk", dat een 30-jarige timmerman uit Voorburg er met diens echtgenote op na hield. De vrijheid ging zelfs zover, dat op ze kere dag de echtgenote aankondigde haar man maar te willen ruilen voor de minnaar, die de echtelijke woning gelijk betrok. Daar was een flinke borrel op gedronken, waarmee de twee mannen de avond van 9 sep tember en een deel van de nacht mee bezig waren geweest. Toen in de ochtend de nieuw gekozen huisvader in de kamer nog wat lag te soezen en de afgedankte vader brood stond te snijden voor zijn dochtertje, stelde dit de vraag aan de rivaal-echtge noot: „Bent u nou voortaan mijn pappie?" Die opmerking maakte dat de tim merman de toestand zag zoals die was. Met broodmes stak hij op de gegadig de voor het vrije huwelijk in; bijna werd de long geraakt en de brood plank, een fors stuk van wel twee centimeter dik, spleet hij op het hoofd van de rivaal in tweeën. De president van de rechtbank stak de twee stpk- ken broodplank omhoog. Terzake poging tot doodslag subs, zware mishandeling, had de timmer- Nnan zich voor de rechtbank te verant woorden. Het verloop van de gebeur tenissen was eenvoudig en gaf de rechtbank dan ook geen problemen. Het slachtoffer heeft twee maanden in een ziekenhuis doorgebracht. De Officier van justitie kón het zich indenken, dat verdacht ondersteboven was geraakt door de vraag van zijn dochtertje naar de vreemde toestand in huis. Maar die was voor verdachte niet nieuw en in feite dus ook geen reden om zo tekeer te gaan tegen het slachtoffer, met wie hij zo fors had zitten drinken gedurende avond en deel van de nacht. Er is dus weinig reden tot consideratie vond de Offi cier. die tegen verdachte vier maan den gevangenisstraf eiste. De verdediger, mr. K. v/d Steenstra ten. zei dat niet kan worden gesteld. dat op een weerloze, slapende man een overval werd gepleegd, ook al lijkt dat zo, want het slachtoffer lag wakker en praatte met het dochtertje van verdachte. PI. vroeg een lichtere straf dan werd geëist. Vonnis van de rechtbank op 21 dec. DEN HAAG De Haagse Dames atletiekvereniging Olympia '48 organi seert zaterdag 11 december om twee uur een 5e prestatieloop door de dui nen en over het strand. De start heeft plaats op de sintelbaan aan de Laan van Poot. Men kan lopen over 5 km en 10 km. De eerste vijf aankomenden van zowel de 5 als de 10 km ontvangen een herinneringsstandaard je. Inschrijvingen één uur voor de start (f2,50 p.p.; kinderen tot 14 jaar f2).

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 6