kontuur in ftlignon [inister: „politieke" dienstweigering wordt niet erkend TV-commentaar Defensie moet naar Emmen, vindt Kikkert documentaire in stereo Protest tegen aderwijsbeleid n advertentie Witboek: inkrimping student-assistenten levert verlies op Lenen Tv-gaiïzenborcl met problemen Bij belcursussen van de EO ïmber DINSDAG 7 DECEMBER 1971 5 J. Rich; ord en Peters H M J Verrit J A V« len; G. Visser; M Waj H A en M elen mm 8.50—91 -25. elge au onze Haagse redactie) N HAAG Minister De er (Defensie) heeft gisteren verzoek van de dienstplich- - Aardiergeant Gerard Roovers om wegens politieke rede- Pinnê ais dienstweigeraar te wor- r erkend, afgewezen. Jsergeant had wegens zijn poli- n bezwaren tegen het leger, op 22 n nber verzocht om vervangende plicht of ontslag uit het leger egradatie. Gerard Roovers zou 1 december dienst weigeren, hij heeft deze daad opgeschort :w rzoek van generaal De Savornin an, plaatsvervangend opperoffi- ran personeelszaken, die hem op ivember vroeg de organisaties tijd te geven. lister De Koster geeft Roovers n antwoord het advies zich als- ip de wet gewetensbezwaarden lolitieke argumenten niet erkent) roepen, ervan uitgaande dat de lissie van onderzoek Roovers' eke argumenten zou vertalen in door de wet erkende zedelijke iven. Buiten schot sergeant wil echter niet aan een lijke „elegante" oplossing van geval meewerken, omdat daarbij ilitieke argumenten buiten schot hi. „Mijn actie is erop gericht, olitieke bezwaren als grtmd voor [weigering ook wettelijk worden nd, als ik nu toegeef, komt die op dood spoor." j zal daarom eind van deze week. ezin volgende week daadwerke- dienstweigeren, waarna zijn zaak de krijgsraad gaat. Eerst zal hij met zijn advocaat mr. Smeets uit terdam, een antwoord aan de mi- r opstellen. „Ik moet hem daarin elijk maken dat voor mij een be- op de huidige wet onmogelijk is, 1 onze radio- en tv-redactie. f HILVERSUM i Met een door xiUschi bewerkte Duitse docu- entaire getiteld „Kippen" (over blogische manipulaties met het |iet), zal de NOS op maandag 27 >mber a.s. haar eerste stereo- op dit gebied laten I horen. Het plan is, in de toekomst liesetoatig stereo-documentaires I uit te enden, zulks ook via inter- samenwerking om meer teling te bevorderen. an een onzer verslaggevers rRONINGEN Leraren van St. Maartenscollege te Haren hebben het initiatief geno- n voor een vervolg op het fet tegen de onder wij sbezui- [ingen te Utrecht. lm voor het onderwijsdebat in de Kde Kamer op 9 december een iimale druk" uit te oefenen op het iement, waar uiteindelijk de be- smg wordt genomen, hebben zij brieven en per telefoon een soort «euwbal-actie" op touw gezet voor advertentiecampagne in vijf lan- jke dagbladen, die volgens de or atoren wel is aangeslagen. De it van deze advertentie, die door betrokken mensen uit het onder- s zelf betaald wordt en aan de Sbladen ter plaatsing wordt aange- fen, luidt: „Aan hel parlement jeugd dreigt op te draaien voor de latie. „Utrecht" was geen vergis- Daarom, verdedig geen begro- l verdedig het onderwijs". Reeds eren verschenen enkele van deze rertenties, waarmee men „op de ilste manier de volksvertegenwoor- ers wil bereiken" in de dagblad- Vandaag verwacht men er van kanten uit het gehele land tien- len. waardoor de illegale stap van dienst weigering als enige mogelijkheid open blijft." Voor het antwoord trachten Roo vers en mr. Smeets na te gaan hoe de commissie van onderzoek de afgelo pen jaren in andere gevallen van po litieke dienstweigering heeft gehan deld. De moeilijkheid hierbij is dat de commissie deze stukken net open baar wil maken. Sgt. Roovers heeft geen bezwaren tegen een leger op zichzelf, maar wel tegen het leger in de huidige situatie, een leger dat, als onderdeel van de NAVO, meewerkt aan een volgens hem, verwerpelijke, destructieve vre despolitiek. Van een verslaggever UTRECHT Een door de faculteit van de sociale wetenschappen in U- trecht gepubliceerd witboek komt tot de conclusie dat het ontstaan van on geveer de helft van het aantal stu dent-assistenten geen bezuiniging •maar een verlies zal opleveren. Het witboek refereert aan het fi nancieel jaarverslag van de universi teit van Utrecht. Blijkens dit verslag maken de ten behoeve van de stu dent-assistenten uitgegeven gelden 1.6 procent van de totale begroting van de universiteit uit. Op de perso neelslasten berekend is dit percentage 3.5 procent. Het voor de helft bezui- nigen op de kosten van de student assistenten levert op de totale begro ting van de universiteit dus een be sparing op van maar 0.8 procent. De konsekwenties van het buiten dienst stellen van een groot aantal student assistenten, aldus het witboek, zijn groot. Het witboek becijfert dat ten gevolge van de bezuinigingsmaatrege len de studieduur van de ongeveer 3500 studenten aan de faculteit met een kwart jaar wordt verlengd, wat een verlies oplevert van 4.2 miljoen gulden. De AVRO-bewerking van „Karak ter", waarvan gisteravond de tweede aflevering werd vertoond, berust, la ten we dat niet vergeten, in wezen op een gebrek aan schrijvers Op een doodenkele uitzondering heeft ons land geen auteurs die in staat of be reid zijn oorspronkelijk werk voor te levisie te schrijven. Die moét dan gaan lenen in de literatuur: bij Cou perus, bij Jan Mens, bij Elsschot en nu ook bij Bordewijk. Je kunt dat betreuren en dat doen we soms ook. Maar het is altijd beter dan helemaal niets. De enige zorg die we bij het zien van Bordewijk bij onszelf waarna men, ging over de vraag: hoe lang zal Cr nog worden geput uit werk van recente schrijvers. Want hoewel het waar is dat er op deze manier toch geen culturele daden kunnen worden gesteld, je kunt op je vingers natellen dat er steeds minder romans ter verfilming overblijven en dat van nieuwe produktie praktisch geen sprake is. We zijn ons ervan bewust, dat we ons zorgen voor de tijd zitten te maken. Karakter is er en het is een punt gave produktie. De decors zijn voor treffelijk. vanaf de gordijnen bij juf frouw Katadreuffe tot het bureau van Dreverhaven. We merkten op dat alleen al door die decors het verschil tussen zijn bureau en de burelen van Stroomkoning feilloos werd overge bracht. Het trof ons verder als een ontroerend detail, dat Lex van Del den een slipover droeg van een snit die thans ook weer wordt gedragen. Met dit verschil, dat wij hem in de broek droegen, terwijl je zo 'n kle- dinastuk er vandaag de dag overheen laat hangen. Bij de KRO zagen we een voortref- feHike documentaire over dove kin deren: „Weet ik niet". De nadruk lag op het isolement waarin die kinderen verkeren. Ze gebruiken liever onder elkaar gebarentaal dan dat ze met horenden proberen te spreken. A.T. Gisteren werd de nieuwe P.T.T.- centrale aan de den Brielstraat in Amsterdam geopend. Personeel ge kleed als watergeuzen veroverde de sleutel van de vesting op de Spanjaarden. Hier de watergeuzen na de verovering van de sleutel. Van oftze Haagse redactie DEN HAAG Het Tweede- Kamerlid Kikkert (CHU) zal vandaag de regering de suggestie doen het ministerie van defensie van Den Haag over te plaatsen naar Emmen. Het CHU-kamerlid zal dit doen mede namens de KVP en de ARP bij de behandeling van de begroting van economische zaken in de Tweede Ka mer. De heer Kikkert hoopt, dat de regering de mogelijkheid van over plaatsing van Defensie serieus wil bestuderen. De KVP, ARP en CHU willen met deze suggestie de regering duidelijk maken, dat de spreiding van rijks diensten nu eens goed ter hand moet worden genomen. „Totnutoe is die spreiding beperkt gebleven tot een enkele schrijftafel", aldus de heer Kikkert Dat hij Emmen een geschikte plaats vindt voor het ministerie van defensie, houdt verband met zijn plan voor een groot oefenterrein bij Ter Apel in Oost-Groningen. Dit plan is in het betreffende gebied op sterk verzet gestuit. Overigens zou de staf van defensie, ongeveer 1000 man, die nodig zijn voor het algemene ministe riële beleid, in Den Haag moeten blij ven. De overplaatsing zou ongeveer 7.000 ambtenaren betreffen. De heer Kikkert zal ook het plan opperen het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk naar Leeuwarden over te plaatsen. Het was gisteren nog niet bekend of KVP en ARP hem bij deze suggestie io»}|b .-i Dit is het recept:. Kaasfonduevan Nederiandsekaas. Caqaelon Inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwannen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 600 gr fijngesneden jong belegen Ooudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat •n wat kirsch. sgen. Binden me ■g- Van onze radio- en TV-redactie HILVERSUM Het Oudhollandse ganzenbordspel wordt in het VARA- programma „Dagje ouder" morgen avond op Nederland II gespeeld door Mies Bouwman^ Anneke Goudsmit (Tweede-Kamerlid D'56), Koos Poste- ma en PvdA-voorzitter Andfé van der Louw. In het spel krijgen zij te - maken met problemen, die oudere mensen dikwijls in de maand decem ber voor zichzelf moeten oplossen. Een jury, door bejaarden gevormd, zal hun antwoorden beoordelen en 16 Nauwelijks had Foppe punten toekennen. Als deskundigen Helmstock deze woorden ook zullen steunen. Daar werd giste ren nog overleg over gevoerd. Geen moties De heer Kikkert zal, als de regering afwijzend reageert op zijn suggesties, niet met moties komen. „Als de rege ring nee zegt, verwacht ik, dat ze uitlegt hoe volgens haar spreiding van rijksdiensten goed kan worden uitgevoerd", aldus de CHU-kamerlid. Aangenomen wordt, dat de regering binnenkort wél de verplaatsing van enkele diensten naar het noorden zal bekend maken. De WD-fractieleider in de Tweede Kamer heeft onlangs gezegd, dat het noorden „enkele zeer forse diensten" zou krijgen. Minister De Koster van defensie heeft vorige week nog laten doorschemeren, dat wellicht het probleem van het tekort aan militaire oefenterreinen weer uit de ijskast wordt gehaald in verband met de plannen, die de regering voor het noorden aan het smeden is. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Als de EO C-om- roep wordt, gaat deze vereniging bij belcursussen geven voor de televisie. Gedacht wordt aan drie series, re spectievelijk voor kleine kinderen, voor jongeren tot 18 jaar en voor de genen, die „wat zwaardere kost kun nen verdragen", aldus een bestuurs mededeling. De lezingen zullen wor den gepubliceerd in het programma blad Visie, maar later ook in boek vorm verschijnen. Voor a.s. vrijdagavond heeft de EO-televisie een zelfgemaakte repor tage over Nederlanders die in dienst van de Presbyteriaanse kerk in het Afrikaanse staatje Rwanda werken, op het programma staan .Deze repor tage hoort thuis in de voorlichting over „het werk op de zendingsvel- den". Achter het Nieuws over Iers conflict Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het VARA-televi sie programma Achter het Nieuws Internationaal is morgenavond gewijd aan het conflict in Ierland. Hierover zullen in de studio discussiëren Mary Holland, een van de best- geïnformeerde journalisten, bekroond voor haar reeks artikelen over Ulster, de publicist John Home, lid van de katholieke oppositie, die dit jaar een alternatief parlement stichtte, ds. Martin Smyth, secretaris van de pro testantse partij en medestander van ds. Paisly, en Hans Gruyters. politiek commentator in Nederland. Paul van 't Veer leidt de discussie. Groep Theater staakt 'Testament van de hond' Van een verslaggever ARNHEM De toneelgroep Thea ter heeft door ziekte van een van de hoofdrolspelers; Carol LinsSen, de voorstellingen van „Het estament van de hond," moeten staken. Het stuk is van het repertoire genomen. Vanavond te horen HILVERSUM I KRO 19.00 uur Musicerende dilettanten, koorzang 19.30 uur Dood doet leven, gesprek ken 20.00 uur Klassieke orkestmuziek 21.25 uur De Mensentuin, hoorspel 22.00 uur Franz Schubert: bariton en piano HILVERSUM 2 AVRO 19.00 uur Orkest Willy Schobben 19.30 uur Vanavond, gevarieerd pro gramma 22.30 uur Vanavond laat, gevarieerd programma. Vanavond te zien NEDERLAND I VARA 19.05 uur Volgende patient, serie 19.30 uur Koning klant 20.21 uur Klatergoud, cabaret-serie 20.45 uur En een zoen van de juf frouw, serie 21.00 uur Jason King, film 21.50 uur De ombudsman NEDERLAND 2 NCRV 19.05 uur Een lied varf alle tijden, geestelijke liederen 19.30 uur .De koerier van de keize rin, film 20.21 uur De familie Mack, familie serie 21.20 uur Een maal andermaal, amusementsprogramma MARY STEWART Momma 119 Mevrouw Hutchings kwam aan de telefoon. Ze zei dat Pappie die mprgen een brief had gekregen met het poststempel Parijs, en dat hij onmiddellijk was ver trokken. Ik vroeg, hoe het met hem was, en zij vertelde me dat hij het goed maakte, maar alleen dodelijk be zorgd was en bovendien pas uit het ziekenhuis was geko men... De neven betrapten me, toen ik na dat telefoontje terugging naar boven. Ik vertelde hun een of ander'leu gentje, maar ze geloofden me niet, en daarna werd ik nooit meer alleen gelaten. De volgende morgen gingen we met ons allen naar Lyon, en daarna, stukje bij beetje, deze kant uit. Ik begreep er geen snars van, totdat ik op de gedachte kwam, dat ze Pappie hierheen wilde lokken, in plaats van naar Parijs. En ik kon niet anders denken dan dat het nog altijd iets met die moord uitstaande had, en dat zij hem kwaad wilden doen." „Een hinderlaag," zef ik, „met jou als lokaas." „Precies." zei hij opnieuw. „Daarom was ik niet van plan met Pappie in contact te komen, alleen maar om hem in de val te lokken; ik wilde eerst volkomen zeker heid hebben, dat het geen kwaad kon. Het eigenaardige was dat de neven in Montélimar afscheid van ons na men, en dat zij mij, toen wij in Avignon zaten, op mijn eentje liet rondlopen..." Dat deed ze niet," zei ik, en dacht aan Paul Very. „Iemand anders had de wacht overgenomen. Al die tijd heb je een oppas gehad." „Werkelijk? Dus ik had gelijk om in Nfmes weg te lo pen?" „Waarschijnlijk wel." Hij zei langzaam, als een onbewuste echo van de ver bijstering van zijn vader: „Het was heus afschuwelijk, niet te weten wat je moest doen niet te weten of men sen vijanden waren, of alleen-maar gewone mensen. Het was alsof" - hij huiverde even - „alsof alles op zijn kop stond." En weer huiverde hij. „Het is nu voorbij," zei ik op besliste toon. „Als je het koud hebt, kruip dan weer onder mijrj mantel." „Heus, ik heb het niet koud. Ik wil weten wat er ge beurd is, en hoe u dit allemaal weet. Vertelt u eens, me vrouw Selborne, moeten we hier blijven? Dat „transport" waar u het over had-" „Is hier op dit ogenblik," zei ik en krabbelde overeind. Ik kon voetstappen aan de andere kant tegen de bank omhoog horen klauteren. David sprong overeind, keek een beetje verschrikt. „Wie-?" Richard in eigen persoon kwam met sprongen de hel ling af, en stond daar in het maanlicht naar zijn zoon te kijken. Hij aarzelde even, stak toen een hand uit. Er draafden voeten langs mij heen,-en David schoot het maanlicht in als een pijl die op de roos afvliegt. Ik zag zijn vader de armen om hem heen slaan, en de twee donkere hoofden vlak bij elkaar. Ik liep snel langs hen heen. en' Marsdens hand kwam omlaag om me de wal op te helpen. Ik keek hem vragend aan. Hij schudde zijn hoofd. „Geen spoor," zei hij rustig. We liepen tussen de bomen door, naar de weg waar de vrachtwagen stond te wachten, met de kop in de richting van Marseille. Ik ontwaakte bij heldere zonneschijn en een verrukke lijke geur van koffie. Opduikend uit de golven van een diepe, droomloze slaap, hervond ik mezelf doezelig met de ogen knipperend tegen de witte muren en rood-bete- gelde vloer van een kamer; die me vaag bekend voor kwam. (Wordt vervolgd) fungeren in de uitzending een arts geriater, etn psycholoog en de radio pastor ds. A. Klamer. Kareltje Knetter en de blauwgeruite kiel jTOf.KViSjE| VANVVOY» >Herland I: NOS: 18.45 (K) De '«eitjeskrant. STER: 18.50 (K) «ec amc. NOS: 18 55 (K) Jour. «"I. STER: 19.00 (K) Reclame. 'ARA: 19.05 (K) Volgende pa tient, TV-serie. 19.30 (K) Ko- "ln8 Klant. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20 00 CK) Jour nal. STER: 20.15 <K> Reclame. [ARA: 20.20 (K) Klatergoud, "waret-serie 20.45 (K) en e«n zoen van de juffrouw. JV-serle. 21.00 (K) Jason King ifjte rode rozen. T V-film. (K) De Ombudsman. 22.15 (K) Journaal. 22.20 neekoverzlcht en algemene jniormatie over schooltelevl- ™e. TELEAC: 22 23-22 53 Espe ranto - les A. Bclglë-Nederlands: 18.00 (K) Fabeltjeskrant. 18 05 (K) Cat- weazle, Jeugdserie. 18.30 Tie nerklanken. 19.05 (K) Kijk en kook. 19.35 Hier spreekt men Nederlands Aansl.: Zoeklicht. 19 43 Mededelingen. 19 45 Nieuws. 20.10 (K) Uit de die renwereld: Het natuurelland. 20.35 (K> Het engelachtig Buurmeisje, komische speel film. 22.15 Gastprogramma: De katholieke gedachte. 22.45 Nieuws. Laat (S): gevarieerd program ma en om 22.55 Mededelingen om 23.00 Nieuws, om 23.10 Journaal en 23.55-24.00 Nieuws. Aulerlaiid II NOS: 18 45 (K) J* Fabeltjeskrant. STER: 18 50 TO Reclame. NOS: van alle tijden: een pro- -- Jtamma met en over geestellj- Mensentuin. hoorspel. 22.00 (S) liederen. 19.30 (K> De koe- Bariton en plano (opn). 22.25 S» Van de keizerin. TV-fllm. Overweging. 22.30 Nieuws. 22.38 JER: 19 55 (K) Reclame NOS Den Haag vandaag. 22.50 Ac- (K) Journaal STER: 20.15 tualltelten 23.15 (S) Voer voor TO Reclame NCRV: 20 21 De vogels: dcht muziekprogram- «fn'tie Mack: TV-famille-se- ma. 23.55-24.00 Nieuws. 20.45 Hier en Nu: actuali teitenrubriek 21.20 (K) Een- ??ai andermaal: amusements programma. 22.20 Ander J'MIWS. NOS: 22 30 (K) Jour- Jat- 22 3 5 Den Haag vandaag. Hilversum I 402 m KRO: 18 30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten 18.50 Voorbeschouwing over komende KRO-program- ma's. 19.00 (S) Musicerende di lettanten: Lichte koorzang. .„„v 1930 Dood doet leven: ge- 55 (K) sprekken over leven, dood en toekomst. 19.45 De zingende kerk. 20.00 (s) Klassieke or kestmuziek (opn). 21.25 Hilversum II 298 m AV RO: 18.00 Nieuws, om 18.11 Ra- Ander dlojournaal. 19.00 (S) Licht or- kest. 19.25 Paris vous parle. 18.30 Vanavond, gevarieerd >m 20.00 Vanavond S?ic'- 23.10 Elemen- programma e Economie - les 10 (herh.). Nieuws. 22.30-24.00 Hilversum I. 402 m. TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Lichte grammofoonmuziek. reporta ges en berichten. (7.30 Nieuws: 7.41-8.00 Actualiteiten: 8.30 llngen. Nieuws: 8.41-8 50 Actualiteiten). 10.00 Voor de vrouw. (10.30-10.32 Nieuws). 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee. (12.26 Mededelingen t.b.v, land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41-12.50 Actualitei ten: 13 00-13.05 Raden maar...) 14.00 Huisbezoek: pastoraal ge sprek. NOS: 14.10 Van Ta-ta tot totale taal; het leven ln de taal. 14.20 (S) Aspektcn van de kamermuziek: Viool en klave cimbel. 14.50 Meer over min der: De stem van de spreken de minderheid. (15.30-15.32 programma. Nieuws). NCRV: 16.45 (S) Jour naal Anno Nul, hoorspel. 17.00 (S) Duitse volksliederen. 17.20 Overheidsvoorlichting. NCRV: 17 30 Nieuws. 17.32 Hier en Nu: actualiteiten. 18.00 (S) Aperi tief: licht muziekprogramma. Hilversum II. 298 m. VARA: 7 00 Nieuws en ochtendgymna stiek. 7 20 (S) Dag woensdagl: muziek en Informatie 7.33 Van de voorpagina.) VPRO: (plm. 8 35 Van alle markten thuis.) 9.00 Radioweekblad, met om 9 35 Waterstanden, 9 40 Schoolradio. 10.15 Koning Klant, om 10.30 De Weekbla den. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws en om 11.03 Op de Koffie. 12.00 Tlel Centraal: rechtstreekse uitzending met, over en te midden van men sen. 13.00 Nieuws. 13.11 Actua liteiten. 13.25 (S) Melodieën Expres. 13.45 Gesproken por tret. 14.00 Speelruimte, geva rieerd programma met actuali teiten en muziek. (16.00-16.02 Nieuws.) 17.00 (S) Verzoekpla- tenprogramma. 17.55 Medede- 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 ma. Hilversum III. 240 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Radiojour naal. 7.05 Steevast. (8.00 Nieuws.) 9.00 Nieuws. 9.03 De negen-uur-show. 10.00 Nieuws. 10.03 Arbeidsvitaminen (11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 Radiojournaal. 12.Q6 Zet 'm op. (13.00 Nieuws.) 14.00 Nieuws. 14.03 Superclean dreammachi- ne. 15 00 Nieuws. 15.03 Cees van Zijtveld. (16.00 Nieuws.) 17 00 Nieuws. 17 03 Radiojour naal. 17.06-18.00 Verzoekplaten- l* TELEVISIE MORGEN Nederland I NOS/NOT: 10.45-12.25 School-tv VARA: 17.00-17.35 (K) Kinderprogram- gesproken. of de twee stok oude zeelui sprongen kwiek als jonge kerels overeind. "Waar is die kiel dan?" riepen ze. "Vooruit, Fop pe! Vertel op!" Foppe schrok wel een beetje van deze onverwachte en uit bundige uitbarsting. Be deesd week hij dan ook een tikje achteruit en hij wees op de lege vitrine. "De blauw geruite kiel..., weldie is er niet meer." antwoordde hij. "Hier heeft hij altijd gehangen. Op dit hangertje in deze vitrine. Maar de zaken gingen slecht. Erg slecht zelfs. En toen heb ik op een kwade dag de blauw-geruite kiel moeten verkopen. Voor een paar harde guldens. Ouwe Murk is er nu de eigenaar van..." Toen de twee oude zeelui deze alarmerende boodschap hadden verwerkt, begonnen ze razend van blinde woede en machteloos van drift met hun voeten op de grond te stampen. "Hij heeft de kiel verkocht!" brulden ze. "De ezel! De onnozele sidderaal! De zeepaardfratser! De...de...!" Ze stikten haast van drift en Foppe bracht er steunend uit: "Het spijt me buitengewoon, heren!" Buitengewoon! Maar ja, hoe kon ik weten, dat U het zich zó zou aantrekken..." Maar Foppe's goedbedoelde woorden hadden niet het geringste effect, want woedend zeiden de twee zeelieden: "Ach wat doen we hier verder nog!" Toen liepen ze er met grote stappen vandoor en Foppe klaagde: "Daar gaan ze! En ze betalen nog niet eens hun kouwe pijp! En wie kan de strop weer incasseren? Foppe natuurlijk. Heeft hij nog geen ellende genoeg meegemaakt? Het leven van een hotelhouder Is waarlijk bitter en hard...."

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9