en Haag denkt maar gemakkelijk over Leiden Prof- Van c,cr Grinten mirnmm mmk bemiddelt tussen EMS en gemeente iloties in raad Voorschoten uitgesteld tot begroting ld«chttien miljoen m voor zuivering iaii f |an Nierop mag ie h'rder uitbreiden an verdronken in Katwijk Belangstelling CBTB voor landbouwschool mag niet verslappen Plan voor flatbouw in Hillegom EIEIDSE COURANT ZATERDAG 27 NOVEMBER 1971 Pan onze raadsverslaggever) )EN De benauwende Leidse positie was gistermiddag openbare commissievergadering 'wethouder Harmscn en enige aanleiding tot betogen. Dat de minister de 4,5 """"en gulden uit de Leidse reserve- ran ruim tien miljoen niet wil uden aan de schouwburgrestau- was natuurlijk prettig, maar de wethouder verbaasde zich er niette min over, dat zo gemakkelijk werd aanvaard, dat de rest van de reserve besteed zou worden voor het delgen van tekorten; „ik ben nog lang niet zover", aldus de heer Harmsen. De heer In 't Veld was beducht voor verlaging van het Leidse ver zorgingsniveau, voor het verkomme ren van een aantal wijken. „U gaat minder voor de bevolking doen", zei hij tot het college, „omdat deze be groting het verdere verval van de bevolking niet tegengaat". Ofschoon de heer In 't Veld toegaf, dat deze begroting hem beter toescheen dan tal van voorgaande begrotingen. Van zijn kant achtte de wethouder zich niet gerechtigd nu in te gaan op de ingediende alternatieve PAK-begro- ting. Naar aanleiding van opmerkingen van In 't Veld over het eventueel participeren door randgemeenten in de kosten betreffende regiovoorzie ningen die nu door Leiden gedragen worden, zei burgemeester Vis, dat op langere termijn het best hierover in gewestverband gesproken zou kun nen worden. Ook de dreigende onbestuurbaar heid van Leiden kwam ter sprake. Wethouder Harmsen zei niet gauw geneigd te zijn, het bijltje erbij neer te gooien, „al wordt het wel moeilijk. Dit zou trouwens een zaak van het gehele gemeentebestuur moeten zijn". De wethouder twijfelde overi gens, of de kloof tussen Leiden en Den Haag ooit te overbruggen zou zijn, „als ik merk hoe gemakkelijk in Den Haag over de structurele moei lijkheden van Leiden wordt gespro ken". G ten d iet )RSCHOTEN De computer rgjJëjsteravond duidelijk winnaar i de beraadslagingen in de Jiotense gemeenteraad. De te had vier moeties ingediend, die h king hadden op het financiële van de nutsbedrijven. B. en ilden deze moties slechts ge- lijk tijdens de raadsvergade- n lehandelen, maar zagen liever ht pschuiven naar de begrotings- leling. De gemeenteraad was iiar wel mee eens, maar ver evens verdaging van de beslis- Ver de verhoging van de elek- itstarieven en die van gas. Op sche gronden (de computerin- besloot de raad de tariefver- ;en te aanvaarden. Over de moties zal de raad een oordeel bij de begroting. Om tot dit t te konten had de raad" zestig en nodig. Ook een wijziging in ezoldigingsbesluit verkreeg uit- nd de goedkeuring, omdat an- de computer de salarissen niet *fkon verwerken, raad was zichtbaar blij toen het el tot onttrekking vari.de Ken- dreef aan het openbaar verkeer [_l met een computer te maken "fot wanhoop van wethouder 5vdA) vroeg de meerderheid raad dit agendapunt aan te tot de volgende vergadering, deze zaak nog niet geheel was ïpraat. éhoten sluit zich aan bij de Brandweer-Rijnland. In to- gemeenten gaan de regionale ng aan. Kerngemeente is Lei- terwij 1 Alphen de subkernge- e wordt. bestemmingsplan „Buitenge- r )obbewatering" werd schoor- d, ma een schorsing van de lering, met 15 tegen 3 stemmen ard. Het raadslid Zandee chr.) nam niet aan de stem- Sch< DEN Het Hoogheemraad- iar4 Rijnland vat de zorg voor de i®t kwaliteit streng op. Op zijn be- lijkng voor 1972 heeft het voor de is van zuiveringsinstallaties of de rachiereidlng daarvan een geraamd huil van f 18.000.000 opgenomen. sgenover staan subsidies van n eét provincies tot f 15.058.750. ee dat bedrag van f 18 min. zijn n al igenomen de uitgaven voor de of voorbereiding van zuive- ïstallaties te Alphen a.d. Rijn, raven, Hillegom, Katwijk, Lis- ieuwveen, Rijnsaterwoude en iar en van gemalen en perslei- 1 voor afvoer van vuil water .eiderdorp naar Leiden-noord, va foorhout naar Noordwijk, van f31 ond naar Leiden-noord en van lat ,%woude-dorp naar Leiden-zuid- u De installaties te Alphen en "r1 zullen in 1972 gereed zijn. DEN Oecumenische jeugd- Zondag om 11.45 uur is er ienst van en voor jongeren van _J erken in Leiden. De dienst is za iscussiedienst. Voorganger: ds. ppee. Plaats: Evangelisch-Lu- Kerk, Hooglandse Kerkgracht ema: „Eenvoudig geloof". ie l op met 'HEN In de donderdag ge- hart n raadsvergadering, die tot 's ee j; half twee heeft geduurd, is de Knijnenburg benoemd tot ad- nstrapateur van Gémeentewerken grondbedrijf. De benoemde, itspr i hoofdcommies en chef van de noo 'e boekhouding van de ge- e Zwijndrecht is, zal de heer jaar Hofland gaan opvolgen, die 3 iekeii 1972 pensioengerechtigd wordt, en er ;emeenteraad besloot niet in te r trie 'P de bezwaren, door het comi- rlanderveen Leeft ingebracht iet tracé voor rijksweg 3. lang is nog gesproken over rzoek van de heer Van Nierop, de gelegenheid te stellen zijn voor veevoeders aan de Kort- rweg uit te breiden door en 's te plaatsen en in verdere ïst nog enkele andere installa- tet college wilde wèl meegaan e silobouw maar verdere uit- Qg op het terrein niet toestaan. 1 alle raadsleden voerden het 59 Met 1110 stemmen werd 41*n. de heer Van Nierop ook uitbreiding toe te staan. t 59 t 41 t 13 t/lf t 25 j Koelman beroepen 15 e 17 »t 23 .t 281 J'DEKERK Ter vervulling komende vacature van ds.^ heeft de herv. gemeente een uitgebracht op ds. D. YV. Koel- Geldermalsen. vei zijn: week wden ïfd d gevol AO 1 ig oi zonoi betalt nogeli Ing o i uitt WIJK Gisteravond om- half 7 is de 58-jarige heer W. jk uit de E. A. Borgerstraat in ns Hendrikkanaal in de omgè- an de Woldringh van der [hig verdronken. Waarschijn- lij door een struikeling te wa- ïakt. De kanaalkant is onge- Ihneter hoog. Er is een aanwij- it de heer Van Dijk bij zijn vond werd. Na een kwartier Ijn lichaam opgehaald. ming deel omdat hij een bezwaar schrift had ingediend tegen dit plan. Mr. Begeer (VVD) vond het bestem mingsplan niet best, maar omdat het conservering van het karakter van dit gebied beoogt, stemde hij (en de andere raadsleden) vóór. Wethouder Pels (PvdA) deed de toezegging de vervuiler van dit gebied, Tapijtkno- perij ,,'t Paapje", nauwlettend te vol gen. Inmiddels is bericht gezonden aan het Hoogheemraadschap „Rijn land" omdat deze fabriek afvalwa ter loost in het waterwingebied van Voorschoten. Bijna 5000 vooroorlogse particuliere woningen voldoen niet aan eisen LEIDEN „Het is misschien wel de moeite waard, de aandacht van eigenaren van vooroorlogse woningen te vestigen op de mogelijkheid dat zij een premie kunnen krijgen inzake woningverbetering. Mogelijk zal in een folder hierop worden gewezen." Aldus wethouder Menken gister avond in de commissievergadering Openbare Werken naflr aanleiding van vragen van de heer Houtman. Bijna 5000 vooroorlogse particuliere woningen voldoen niet meer aan de eisen. Per jaar worden er ongeveer 250 verbeterd; per week worden zo'n 20 premie-aanvragen afgewerkt. Het aantal aanvragen van huiseigenaren dat wordt afgewezen is bijzonder ge ring. Twee artsen beginnen binnenkort een groepspratijk in de onderbouw van een der flatgebouwen in de Me- renwijk. De heer Waal had hierover gevraagd. De heer Houtman kreeg te horen, na vragen over speelvoorzieningen voor de jeugd, dat steeds meer medi ci zich keren tegen „het zandbakken- gedoe"; „we hebben er al moeten op ruimen, omdat het meer kattebakken waren geworden." De burgemeester had deze vrijdag nog een gesprek gehad met een se rieuze liefhebber die het oude post kantoor aan de Breestraat wil gaan gebruiken. In de Breestraat zal wel een galerij PTT-loketten gehand haafd worden. Het is niet onmogelijk, dat op de hoek Morssingel-Stationsplein een kantoorpand zal verrijzen waarin de hele dienst Gemeentewerken kan worden ondergebracht. „Het WSL- gebouw", aldus Waal, „komt binnen kort vrij. Voorkom daar één bank- vestiging." De heer Menken: „het is een zeer benauwde hoek, gezien de ruimte voor de klandizie." LEIDEN Het Bevrijdings plein ondergaat een belangrijke gedaanteverwisseling. De woon toren met daaronder de super markt van De Gruyter bete kende al een enorme ingreep in het vertrouwd geworden beeld nan dit plein. Nu zijn ook een paar bankfilialen in aanbouw, die de verandering nog ingrij pender maken. Volgend jaar wordt op de eerste verdieping van de woontoren een Gezond heidscentrum ondergebracht. (Foto NLC Wim Croese) Raad Rijnsaterwoude achter begroting RIJNSATERSWOUDE Rijnsa- terswoude heeft nu ook een vrouw in de gemeenteraad. Vrijdagavond werd mevrouw H. N. D. Bonder-Sebel beë digd. Zij zal haar stem laten horen namens Gemeentebelangen. Over 1972 zal bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten een krediet f OM TE CEVEX EX TE Vlt W.EV HILLEGOM/HAARLEMMERMEER De christelijke middelbare land bouwschool te Hoofddorp, die de leerlingen voor een belangrijk deel betrekt uit de Rijn- en Veenstreek, vierde vrijdagmiddag in Treslong te Hillegom het vijftig-jarig bestaan. Gastspreker was drs R. Zijlstra, voor zitter van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, die een beeld schetste over de veranderingen binnen het 1 andbou w-onderwij s. Hij1 vond dat er nauwelijks enige vergelijking mogelijk was tussen het landbouwonderwijs nu en dat van vijftig jaar geleden, waarbij hij uiteraard ook de landbouw zélf be trok. „Er is een exodus aan nieuwe technieken", aldus de heer Zijlstra, „er zijn nieuwe normen en nieuwe combinaties. Men moet nu met ge gevens en ontwikkelingen rekening houden, waar vorige geslachten niet van wisten". Drs. Zijlstra meende dat de be slissing of de zoon in de landbouw gaat en het bedrij-f van vader voort zet, moeilijk is geworden, omdat er een grotere mate van onzekerheid in verband met de toekomst bestaat „De belangstelling van de CBTB voor het landbouwonderwijs mag niet verslappen", aldus de heer Zijl stra. Voor de heer .Zijlstra het woord kreeg, werd de bijeenkomst in Tres long geopend door voorzatter C. Bos Jzn., van liet schoolbestuur, dié in z'n toespraak benadrukte dat de middelbare scholen de leerlingen nu opleiden voor het ondernemersschap, en dat ook de E.E.G. een belangrijke plaats inneemt. De boer wordt een Euro-boer", aldus de heer Bos. Directeur van de landbouwschool, ir E. Veenstra, gaf een overzicht van de afgelopen vijftig schooljaren, wat eigenlijk ook betekent dat er 50 jaar christelijk middelbaar land bouwonderwijs is. De belangstelling voor de jubi leumviering was groot. De aanwezi gen kwamen van heinde en verre. In dit verband wees ir Veenstra er nog op dat de leerlingen van de school zijn uitgezwermd naar zeven tien landen. Van minister-president Biesheuvel was een schrijven binnen gekomen. Zijn vader was de eerste voorzitter van het schoolbestuur van de land bouwschool in Hoofddorp, maar die in twee klassen van een school in Nieuw-Venncp begon. De receptie die later op de middag volgde trok vele honderden oud- leerlingen en anderen, 's Avonds werd het feest voortgezet. De heer Veenstra zei het te be treuren dat ouders hun zoon naar de dichtstbijzijnde school sturen en min der letten op „welke richting de school is toegedaan". KATWIJK Gistermorgen reikte burgemeester Vermeulen in het gemeentehuis de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uit aan de heer J. J. van Doornik. Hij was vijftig jaar werkzaam bij Lind&teves Jacoberg (voorheen Jacobson en Van den Berg), een Amsterdams bedrijf. HIELLEGOM De hearing van wijkraad Elsbroek werd goed be zocht. Uitgebreid kwam de vuilnis belt ter sprake die in fasen worden afgegraven. Er is een regeling te verwachten met de VAM voor de afvoer van huisvuil, eventueel in plastic zakken. Het wachten op verkeerslichten bij de kruising Leidsestraat/Els- brokerlaan, is op rijkswaterstaat. Verwacht wordt dat het nog een maand of drie zal duren. Als tijdelijke maatregel zal de bushalte veertig meter worden ver plaatst. De Vleugelschool in Elsbroek-zuid 2 zal in gedeelten worden gebouwd. Patrimonium heeft de plannen rond voor 210 flats, in zeven blok ken te bouwen. B en W staan afwijzend tegen de aanleg ven een kinderboerderij in Elsbroek. Hiervoor denkt het col lege aan een terrein bij het zwem bad „De Vosse", waar ook een her tenkamp kan worden ondergebracht. JOS VAN MANEN PIETERS DRIELUIK gebonden 17,90 ANNIE OOSTERBROEK DUTSCHUN DAGERAAD TRILOGIE gebonden 17,90 Verkrijgbaar bij de boekhandel V. 0^20 KAMI'ENV van f 150.000 ter beschikking staan. De begrotingen over 1972 werden vastgesteld. In de gemeentebegroting zijn bij dè gewone dienst de inkoms ten f 410.481,96 en de uitgaven f379.015,77, zodat de onvoorziene uit gaven f31.466,19 bedragen. De voor zitter deelde njee, dat nu al een cor rectie moest worden toegepast, na melijk f 1100 meer inkomsten en f23.645,76 meer uitgaven, waardoor de onvoorziene uitgaven daalden tot f8920,43. De kapitaaldienst geeft aan inkomsten f 2.364.021,57 en aan uitga ven f 2.772.345,10, zodat het nadelig slot f 408.323,53 is. Het prioriteitenschema ziet er als volgt uit: Urgentie A: Aanvoerriool naar zuiveringsinstal latie, aankoop en bouwrijp maken grond plan Leidsevaart, aanleg wan del- en speelweide, aanleg terrein voor sport en spel, reconstructie He renweg f 1.965.000, riolering van de dorpskern en verbetering ambtswo ning burgemeester. Urgentie B: Uitbreiding openbare kleuter school, uitbreiding algemene be graafplaats en aankoop grond be stemmingplan. Omdat gebleke is, dat de EHBO- afdeling Leimuiden en Rijnsaterwou de haar werk niet behoorlijk kan verrichten, werd besloten over 1972 f300 subsidie te verlenen. Scouting '63 krijgt f 200. De voorzitter wees er nog eens op dat Leimuiden een „woonwagencen trum" heeft waar twee woonwagens geplaatst kunnen worden. Ook Rijn saterwoude en Woubrugge kunnen van dit centrum gebruik maken: Het parkeren in de nieuwbouw was mevrouw Bonder-Sebel een doorn in het oog. Na de reconstructie van de Herenweg kan deze zaak na der worden bekeken, vond de voor zitter. LEIDERDORP Omdat het nog jaren kan duren voor een nieuwe Doesbrug gebouwd wordt in het ver lengde van de Mauritssingel willen de liberale raadsleden R. Poels en J. G. van Roijen opheldering over de staat waarin de oude Doesbrug in de Hoofdstraat verkeert. In een initiatiefvoorstel aan de raad doen zij de suggestie, dat B. en YV. binnen twee maanden door ge meentewerken of derden een onder zoek laten instellen naar de toestand van de uit 1887 daterende brug. die steeds meer verkeer te verwerken krijgt. Het onderzoek gaat in feite om twee vragen: voldoet de brug aan de normen en zo nee, is het dan nog verantwoord de brug in functie te laten, eventueel met nader te om schrijven beperkingen? 'Van onze raadsverslaggever) DEN HAAG De oud-staatssecretaris prof. mr. w. C. L. van der Grinten zal trachten door zijn bemiddeling de EMS en de gemeente nader tot elkaar te brengen. De heer Yfon der Grinten heeft zich hiertoe op verzoek van bur gemeester Marijnen en met instemming van EMS-directeur R. Zwolsman bereid verklaard. De door mr. Marijnen als een „nationale figuur" omschreven hoogleraar is Kroonlid van de Sociaal-Economische Raad, hoogleraar aan de universiteit in Nijmegen in burgerlijk recht en internationaal privaatrecht en vice-voorzitter van de raad van commissarissen van de Hollandse Beton Groep. Van 1948 tot 1951 was prof. Van der Grinten staatssecretaris van economische zaken. Burgemeester Marijnen heeft prof. Van der Grinten vorige week zaterdag persoonlijk opgezocht om hem het verzoek tot bemiddeling te doem Vit de DUINSTREEK KATYY'IJK De heer Buitendijk (Gem. bel.) heeft in de raadsvergade ring gewezen op de praktische onmo gelijkheid rustig te telefoneren in het agentschap dat in Katwijk Rijn het postkantoor vervangt. Het agentschap is gevestigd in een supermarkt en daar is geen afgeslo ten ruimte voor de telefoon. Boven dien kan geen gebruik worden ge maakt van de telefoon na sluitings tijd van de winkel. De heer Buiten dijk vroeg de zaak aanhangig te ma ken bij de PTT en te vorderen dat er een openbare telefooncel in de Rijn straat geplaatst wordt. VALKENBURG Een 39-jarige schilder uit Valkenburg is door de Haagse Rechtbank veroordeeld tot een boete van f 200 omdat hij niet in het bezit is van de papieren die no dig zijn om zelfstandig een bedrijf uit te oefenen. Er is in de loop der jaren al veel druk op de Valkenburger uitgeoefend om hem de vereiste examens te doen afleggen, maar steeds liep de studie vast. De schilder gaf voor de recht bank een uiteenzetting van de huise lijke. problemen die hem het volgen van een cursus moeilijk maken. De Officier wilde hier echter niet aan. Hij raadde de schilder aan in loon dienst te gaan. Zijn eis was f 40 boe te en stopzetting van het bedrijf. De rechter besloot echter de Valkenbur ger nog een kans te geven. KATWIJK A. Roosdorp overle den. Donderdag is in Katwijk op 81-jarige leeftijd de heer A. Roos dorp overleden, eertijds directeur aan de Chemische Industrie Katwijk N.V. aan de Prins Hendrikkade. De crematie zal plaats vinden maandag 29 november om tien uur in het crematorium „Ockenburgh" bij Den Haag. De heer Roosdorp was vele jaren voorzitter van de plaatselijke afde ling van het Rode Kruis, voorzitter van de kiesvereniging Gemeentebe langen en voorzitter van de plaatse lijke EHBO. KATWIJK In de W. van Veen- school is gisteren en wordt vandaag nog een grote bazaar gehouden ten bate van het te bouwen ontmoetings centrum bij de Geref. kerk te Kat wijk aan den Rijn. Gisteren werd de bazaar door de heer G. Wassens, voorzitter van het bouwfonds, ge opend. Hij deelde mee, dat het streefbedrag voor de opbrengst netto f8000 is, bruto f 10.000. De Katwij- kers weten dus, waar ze terecht kun nen als ze een goed doel willen steu nen. De bazaar is rijk voorzien van alles en nog wat! Vit de VEENSTREEK TER AAR Burgemeester B. J. Hoogenboom heeft afscheid genomen van Zevenhoven. De bijeenkomst in het dorpshuis „Trefpunt" bestond uit twee gedeelten. Tijdens het eerste gedeelte trad het RK Jongerenkoor op. De heer Stokman bood namens de burgerij een geschenk onder couvert aan. Na het afscheidslied van het koor sprak de burgemeester een dankwoord. Na het vertrek van het kinderkoor kwam er een lange rij sprekers. Aan het slot van zijn tweede dankwoord overhandigde burgemees ter Hoogenboom zijn ambtsketen aan loco-burgemeester Kool. NIEUWKOOP In paviljoen „Plaszichit" kwamen leden van de Nieuwkoopse Landijsbaan bijeen voor de jaarvergadering. Het saldo bedroeg f 1304,27. Intussen is er een lening van f 6300 opgenomen om de nieuwe afrastering te kunnen betalen. Bij de bestuursverkiezing werden C. van Houten, Jac. Kranenburg, J. van Soest en G. v.d. Neut herkozen en werd het bestuur gecompleteerd door de verkiezing van J. H. van Leeuwen, J. Jansen en H. v.d. We reld. RIJPWETERING IJsclub De IJsclub hield de 71ste jaarvergade ring. De kas sluit met een voordelig VALKENBURG Gemeenteraad. Donderdag 2 december om 8 uur ver gadert de gemeenteraad. Ondermeer staat de begroting op de agenda. Verder wordt voorgesteld grond te verkopen voor de bouw van een ge zondheidscentrum en hiervoor de nodige garantie te verlenen. NOORDWIJKERHOUT Inslruc- tiebad. De gemeenteraad zal dinsdag een beslissing nemen over het al dan niet stichten van een overdekt in- structiebad.. B. en w. ramen de kosten op f 1,8 miljoen. Als de burgerij ongeveer f 100.000 kan opbrengen, is er kans op een rijksbijdrage. Nadrukkelijk wijzen b. en w. de raad op de consequenties- Alle belas tingen zullen drastisch moeten wor den verhoogd. en saldo. Gediscussieerd werd over een contributieverhoging van een gul den, in verband met de viering van het 75-jarig bestaan. De leden gin gen hier mee akkoord. Dit laatste was niet het geval met het voorstel de bejaarden drie gul den, de mannen tot 65 jaar vijf gul den en de damesleden f2,50 contri butie te laten betalen. De heer C. van der Meer zal zich beziig gaan houden met de jeugd leden van 12 tot 16 jaar. BUITENKAAG Aardgas Gastechnisch is het mogelijk om vanaf Kaakeiiland via een zinker in de Ringvaart een aansluiting voor Buitenkaag tot stand te brengen op het aardgasnet. Hierover worden besprekingen gevoerd met gasvoorzóening Zuid- Kennemerland Gasunie en het Gas bedrijf in Leiden. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. Maandag 6 december vergadert de gemeenteraad om 8 uur. De begroting zal worden behandeld. Voorgesteld zal worden de hondenbelasting te verhogen. Uit de RIJNSTREEK ALPHEN Maandagavond 29 no vember, 8 uur, wordt in het gebouw van de Kulturele Raad een openbare vergadering gehouden van de Al- phense Jeugdraad. De agenda telt® een tiental punten. ALPHEN In de nacht van don derdag op vrijdag is bij een tweetal bedrijven in onze gemeente ingebro ken. Bij het bedrijf Zanussie aan de Industrieweg kwam men binnen na verbreking van een zijraam. Het ge hele bedrijf werd doorzocht en een geldkist, waarin een totale waarde aan geld van f3700 meegenomen. Onder dit bedrag bevonden zich 272.720 Italiaanse lires en 20 Duitse marken. Een ander bedrijf dat inbraak meldde was Engis aan de Nuovaweg. Hier kwam men binnen door het for ceren van een bovenraam. De kan toorruimte werd grondig doorzocht en ook hier bestond de buit uit een geldkistje, waarin zich een bedrag van f 600 bevond. In beide gevallen van de daders geen spoor. ALPEN Op het parkeerterrein van de firma Van Nierop aan de Kortsteekterweg is in de nacht een daar geplaatste auto van een der werknemers, een Opel met kenteken 7145 GD door een andere auto aange reden en vrijwel total-loss geworden. Daar de eigenaar alleen W.A, verze kerd was,'is hij zwaar gedupeerd. De mogelijkheid bestaat dat de aanrij der heeft gedacht, dat hij slechts ge ringe schade aanrichtte. Op verzoek van de eigenaar vraagt de politie hem, of mogelijke getuigen, zich te melden. Zaterdag 27 november Clubgebouw Oosterkwartter. Borneo- straat: tentoonstelling De Snelvliegcr, be zichtiging duiven vanaf 19 uur. Groenoordhal, 8 uur: ijsrevue. Oude Vest 45, gebouw K. en O.. 2.30 uur: kinderfilm, „Ezeltje Bim". Vestestraat 40, 8.30 uur: Imperium met „GRIMMIgheden". Zondag 28 november Groenoordhal, 3.30 en 8 uur: Ijsrevue. Rijnlandflat (hoek Bachstraat), io.30 uur: experimenteel kerkewerk Herv. Gemeente, dr P D Bakker, revalidatie arts te Katwijk aan Zee, over de ge handicapte mens, 10.15 uur koffiedrin ken, 12 uur einde. Maandag 29 november Groenoord-restaurant, 8.15 uur: kyno- logenvcr. Rijnland. Levendaal 14, 8 uur. afd. Leidén Ex- pogé. Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraadsver gadering. Dinsdag 30 november Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr» Emtgratlecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur. spreekuur Bouw fonds. Steenschuur 5, 8 tot 8.30 uur: spreek uur huisvesting werkende jongeren. Lakenhal. 8 uur: Ver. Belangstellen den. prof d r A M Hammacher over de werken van Toorop. Studentensociëteit SSR. Hogewoerd 108. 8.30 uur nam.: prof dr H Berkhof over christelijke toekomstverwachting. Snouck Hurgronjehuls, Rapenburg 61. 8 uur: K. en O., dr D Hllenlus. schrij ver-bioloog, over „De aard van het beestje". LEIDERDORP Hervormde kerk, 8.15 uur: afd. K. en O., concert Barok- ensemblc bil kaarslicht. Woensdag 1 december Stadhuis. 4 tot 6 uur. spreekuur so ciale raadsvrouw. LAK-theater. Levendaal. 8.15 uur: De Noorder Compagnie met „Gelukkige Dagen". Gebouw Levendaal 1, 5 tot 7 uur: soreekuur bureau gezamenlijke voor lichting sociale wetgeving. Oegstgeest. aula Rijnl. Lyceum. 8.15 uur: De Noeuwe Comedle met „Maka- bere Kermis". FILMS CAMERA: „Met een miljoen kun je meer doen", a.l„ dag. 7 en 9.15 uur. do vr ma dl 2.30 uur „Joe Hammond en de Indianen", dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo extra voorstelling om 4.15 uur; nachtvoorst ..There was a crooked man", vr'za 22.30 uur. TRIANON: „Blue Movie". 18 Jr. REX: „Sex and Life". 18 j. LUXOR: „DJango". 18 j. STUDIO: ..De gevangene", 18 J. LIDO: Wat zien Ik". 18 j Deze films draalen dagelijks 2,30. 7 en 9.15 uur; er is een extra voorstelling op zondag om 4.45 uur. Apotheken Tot Hulp der Mensheid. Hooigracht 48. tel. 21060. Geopend apotheek Oëfest- geest: gesloten apotheken Voorschoten en Leiderdorp. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Mobielkantoor ANWB Iedere maandag en donderdag van 10 tot 16 uur op de Lammermarkt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3