Westduitse auto-industrie door staking bedreigd TH lat waarschuwt Nixon tegen leverantie van raketten aan Israëli's NOS wil met regering over verhoging omroepbijdrage praten V eiligheidsconf erentie in nadeel W.-Europa Niet heel Rhodesië blij met akkoord TV-commentaar [E Bonn bekort dienstplicht Kamervragen over methode ledenwerving EO Toch succes voor Tros-tv Sandra en Andres naar Eurovisie Songfestival Euthanasie Assistent-artsen kunnen nu verder 17 ZATERDAG 27 NOVEMBER 1971 van -tl ei :AÏRO (UPI, AP, DPA) De jrptische president Sadat heeft een boodschap aan Richard :on gewaarschuwd, dat elke erantie van Amerikaanse ra- 3U e ten voor de strijd te land aan satc iël „een zeer ernstige ver erping" van de explosieve neustand in het Midden-Oosten betekenen. rs' :bo#e; jaato een gisteren in het semi-officiële jtische blad al Achram gepubli- 3p_ d artikel heet het, dat de bood- p van Sadat betrekking heeft op chten uit Washington, volgens te het Amerikaanse ministerie defensie leverantie aan Israël Lance-raketten in plaats van su- onische bommenwerpers van het Phantom overweegt. Israëlische radio heeft donder- functionarissen van het Ameri- ise ministerie van defensie aan- lald, die volgens de New York Ti- hadden doen weten, dat Was- rton van plan zou zijn Israël Lan- aketten te leveren. Een ambte- 1 0g r van het Pentagon zou er aan voegd hebben, dat de leverantie deze raketten niet wil zeggen, de VS Israël voortaan geen Phan- s meer zullen leveren. OORLOG □□Dit Arabische diplomatieke bron- in Londen is gisteren vernomen, I Egypte inderdaad heeft besloten 2 nabije toekomst een oorlog met (ël te beginnen. De kans, dat ^>te zijn standpunt zal herzien zeer klein geacht. Volgens de ige aanwijzingen gaan de Egypti- fc plannen meer in de richting van 4 beperkte dan van een totale oor- B aldus de Londense bronnen. Wes- defensie-specialisten achten fcelijke Egyptische acties zeer pielijk, als er geen sprake is van 'n [ptisch overwicht in de lucht. De ?en zouden de Arabische leiders (ben gewaarschuwd dat zij niet tokken willen raken bij een door jpte ontketende oorlog. Wel zou- zij steun hebben toegezegd bij fctuele defensieve Egyptische ac- n de Libanese pers werd gisteren leid, dat de Amerikaanse Zesde e jt in staat van paraatheid is ge- p Sit in verband met de gestegen inning in het Midden-Oosten. Een- pr en van de vloot zouden opdracht iisfben gekregen posities in, het oos telijk deel van de Middellandse Zee in te nemen. Bevestiging van deze berichten kon niet worden verkregen. VERKIEZINGEN De Israëlische regering heeft giste ren haar goedkeurinng gehecht aan een plan om volgend jaar in het be zette deel van Jordanië op de weste lijke Jordaan-oever op beperkte schaal gemeenteraadsverkiezingen te houden. De verkiezingen worden ge houden in de steden Tulkarm, Kalki- liya, Jenin en Jericho. Verwacht wordt, dat de Jordaanse regering hef tig zal protesteren tegen het houden van de verkiezingen, die in april zul len worden gehouden. Conform de Jordaanse kieswet mogen alleen be zitters van onroerend goed van het mannelijk geslacht hun stem uitbren gen. Israëlische functionarissen bewe ren, dat de verkiezingen op verzoek van de bijna een miljoen bewoners van de westelijke Jordaanoever wor den gehouden. DEN HAAG Het rijk zal ƒ300 miljoen van de voorinschrijfrekpning van het Algemeen burgerlijk pen sioenfonds ter beschikking stellen van de vier grote gemeenten voor consolidatie van vlottende schuld. Dit blijkt uit het antwoord dat minister Nelissen (financiën) heeft gegeven op een vraag van het Tweede-Kamerlid Notenboom (KVP). Een Amsterdams juweliersbedrijf heeft ter gelegenheid van Johan Cruyffs 150ste competitiedoelpunt, dat hij zondag j.l. in de touwen joeg, een collier vervaardigd, bezet met 150 gouden balletjes. Het collier werd. vanmorgen aangeboden aan de echtgenote van Ajacied, Danny. STUTÏGART (Reuter, AP, UPI) De ontwrichting van de metaalindustrie in de West duitse deelstaat Baden-Württem- berg heeft gisteren een nieuw hoogtepunt bereikt en de stakin gen in dit gebied dreigen thans de hele Westduitse auto-' industrie lam te leggen. De werkgevers in het noordelijke deel van de deelstaat antwoordden FfVan onze Haagse redactie 1RSFÓORT Prof. M. hoogleraar in de volken- ide te Utrecht heeft vandaag Amersfoort op de najaars- 'erentie over vrede en veilig- van de Lohmanstichting de stelling verdedigd, dat Europese veiligheidsconfe- itie op korte termijn zoals or Rusland gewenst, alleen lar in het nadeel van West- y|lropa kan zijn. Igens prof. Bos heeft Rusland I haast met de conferentie omdat Westeuropese landen onderling grote verdeeldheid kennen. Hij t hieruit de conclusie dat het be is te wachten met de conferentie at er een nauwere politieke sa- werking in West-Europa is ont- an, zodat één front gevormd kan den tegenover de landen van het schaupakt. De Utrechtse hoogle- gaat ervan uit dat het Rusland er te doen is om grote economi- invloed in West-Europa te kun- uitoefenen dan om het communis- over heel Europa uit te breiden. Goederen nodig lusland heeft de consumptie-goe- n die in het kapitalistische sys- i gemaakt worden, nodig om de ilking achter het ijzeren gordijn Eden te houden. Door het eigen luktiesysteem is het Oostblok niet taat zulke goederen te vervaardi- aldus redeneert hij. De tweede inleider op de confe rentie, drs. J. J. M. Penders van het ministerie van buitenlandse zaken, wees ook op de noodzaak van nauwe re politieke samenwerking van de Westeuropese landen, „ter doorkrui sing van de Russische verdeel- en heerspolitiek, maar ter voorkoming van eventuele soortgelijke Ameri kaanse tendenties." De derde inleider mr. P. J. A. Iden- burg, hoofdbestuurslid van de ARP, verdedigde de stelling dat er in West- Europa nauwelijks over eigen vrij heid op langere termijn wordt nage dacht. „Praten over een Europees veiligheidsstreven is niet meer dan een ritueel gebeuren in de Neder landse politiek zonder veel conse quenties voor het buitenlands beleid." Hij noemde het beklemmend, dat de aanwezigheid van Amerikaanse troe pen in Europa een hoeksteen is van ons veiligheidssysteem, terwijl deze aanwezigheid afhankelijk is van de instemming van een beperkt aantal senatoren in Amerika. BONN (Reuter) Het Westduitse kabinet heeft gisteren besloten tot verkorting van de militaire dienst plicht van 18 tot 15 maanden. Tegelij kertijd heeft het de leeftijdsgrens tot welke men voor de eerste militaire oefening kan worden opgeroepen ver hoogd van 25 tot 28 jaar. gisteren op een lopende staking van 120.000 metaalarbeiders met de slui ting van 350 bedrijven en de uitslui ting van 350.000 arbeiders, die niet bij de machtige metaalvakbond IG Metall zijn aanesloten en derhalve geen uitkering krijgen. De werkgevers hopen op deze wijze de staking, die maandag reeds begon en die werd uitgeroepen om kracht bij te zetten aan looneisen, te breken. WAARSCHUWING Tegelijkertijd hebben enkele grote auto-industrieën gewaarschuwd, dat zij hun produktie binnenkort zullen moeten staken als de staking blijft voortduren. Het Volkswagenconcern, de grootste autofabriek van het land, liet zelfs weten, dat het zijn gehele produktie met ingang van 3 december zal stilleggen, als de staking in Ba den-Württemberg blijft voortduren. Daardoor zouden honderdduizend arbeiders getroffen worden. Een wpordvoerder van Opel deelde mee, dat begin volgende week een beslis sing zal worden genomen over stop zetting van de produktie vanwege de stakingen in toeleveringsbedrijven. De krachtproef tussen de machtige vakbond IG Metall en de werkgevers in Baden-Württemberg, die geldt als een test-case voor de hele Bondsre publiek, begon gisteren tamelijk rus tig, maar later werd melding gemaakt van betogingen bij fabrieken in Stuttgart en Karlsruhe. In noordelijk Stuttgart brachten boze uitgesloten arbeiders op ver scheidene plaatsen het verkeer tot stilstand. Ook in West-Berlijn kwam het tot een demonstratie. Werkgevers en werknemers kwamen gisteren met verschillende lezingen over de situa- tie. IG Metall meldde, dat 27 bedrijven geen gevolg hebben gegeven aan de Mond- en klauwzeer in Putten (Gld) DEN HAAG Onder de varkens op een varkensfokbedrijf te Putten (Gld) is mond- en klauwzeer gecon stateerd. De stapel van ongeveer 200 dieren is door de veeartsenijkundige dienst overgenomen en vernietigd. Rond het inmiddels besmette bedrijf is een vervoerverbod ingesteld. Een onderzoek naar de oorzaak van de besmetting is gaande. Aldus het mi nisterie van landbouw en visserij. order van de werkgeversbond alle ar beiders uit te sluiten, De laatste bond kwam op haar beurt met de medede ling, dat het werknemersfront „ver der verbrokkelt" en daf alle bedrij ven, met drie of vier uitzonderingen, solidariteit hebben getoond. TEST-CASE Zoals bekend eisen de georgani seerde metaalarbeiders in het loon- conflict 11 procent loonsverhoging. De werkgevers willen niet verder gaan dan 4,5 pet. en hebben ook een be middelingsvoorstel van een arbitrage- raad afgewezen om over zeven maan den 7,5 pet. toe te staan. Noordelijk Baden-Württemberg geldt, zoals reeds gezegd, als een test case voor de hele Bondsrepubliek, wanten de achttien óverige arbeids- districten zijn ook nog geen akkoor den bereikt. Maar men is daar tot nu toe wél aan het werk gebleven. De eisen van de vakbeweging lopen per district uiteen van 9 tot 11 pet. De werkgevers trekken overal een lijn: 4,5 pet. BEMIDDELING De georganiseerde werkgevers heb ben gisteravond een speciale bemid deling voorgesteld om een oplossing te vinden voor het geschil. De vak bonden zullen zich vandaag over dit voorstel uitspreken. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Uit het NOS- bestuur is een commissie van zes leden samengesteld onder leiding van voorzitter E. A. Schütten- helm. Deze commissie zal begin december gaan praten met ver tegenwoordigers van het minis terie van CRM en het regerings commissariaat voor de omroep over de verhoging van de om roepbijdrage. Zoals bekend wensen de omroepen een jaarlijkse aanpassing van het be- Van een verslaggever DEN HAAG De Kamerleden Voogd (PvdA) en Wilbers (D'66) heb ben minister Engels (CRM) gevraagd, of de wijze van ledenwerving van de Evangelische Omroep wel in over eenstemming is met de bepalingen van de Omroepwet. De beide Kamerleden dringen aan op een onderzoek naar deze wijze van ledenwerving en vragen, of kan wor den nagegaan, of inderdaad leden worden ingeschreven buiten hun voorkennis, bijvoorbeeld door het feit dat een ander hun lidmaatschapsbe drag betaalt zonder dat zij daartoe toestemming hebben gegeven. In de vragen wordt er tevens op aangedrongen, dat minister Engels bij zijn beslissing ten aanzien van de er kenning van de Evangelische Omroep als C-omroep in aanmerking zal ne men, dat omroeporganisaties krach tens de omroepwet geacht worden een totaal-programma" te brengen. Van onze radio- en tv-redactie HLVERSUM Hoewel er nogal wat kritiek is geuit over de uitzen ding van de TROS-televisie op don derdag 11 november jl., met name wat betreft de Unicefprogramma's, heeft het publiek er toch zeer gunstig op gereageerd. Het hoge kijkcijfer namelijk 67.1 procent voor het eerste en 59.4 procent voor het tweede deel plus waarderingscijfers van 79/80 hebben de kijkers zich opvallend po sitief ten opzichte van de uitzendin gen betoond. Diezelfde avond haalde het programma „Op losse groeven" een kijkdichtheid van 49.2 procent en een waarderingscijfer van 76, hetgeen ook aan de behoorlijk hoge kant is. WAGENINGEN Aan de land bouwhogeschool te Wageningen is dr. J. G. ten Houten benoemd tot buiten gewoon hoogleraar in de kennis van de luchtverontreiniging. Dr. van Hou ten is sinds 1949 directeur van het instituut voor plantenziektenkundig onderzoek te Wageningen. SALISBURY, LONDEN (Reu ter, UPI, AFP) In Rhodesië is het witboek over de Brits- Rhodesische overeenkomst in één dag een bestseller geworden. De reacties op de voorstellen zijn er gemengd. De meeste blanken juichen de voorstellen toe, maar er zijn er ook die premier Ian Smith van verraad betichten. De meer ontwikkelde Afrikanen in Het duo Sandra en Andres is door de werkgroep amusement van de NOS aangewezen om ons land te vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfesti val, dat in maart van het volgend jaar in Edinburgh wordt gehouden. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De Werkgroep Amusement van de NOS heeft het duo Sandra en Andres uitgenodigd om Nederland te vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival dat op 25 maart 1972 in Edinburgh wordt gehouden. Er wordt bij dg keuzebepaling van het liedje een nieuwe procedure ge volgd. Tot 10 januari kunnen op de gebruikelijke wijze onder motto lied jes worden ingezonden bij de NOS. De werkgroep, aangevuld met ehkele „vaklieden" die geen binding mogen hebben met grammofoonplatenmaat schappijen, muziekuitgeverijen e.d. en zelf van deelneming aan de wed strijd zijn uitgesloten, zullen uit het aanbod tenminste drie liedjes kiezen en deze zullen op woensdag 16 fe bruari door het duo voor de televisie worden gezongen. Tijdens deze uit zending zullen in alle provincies ju ries van 12 personen, gekozen uit alle leeftijdsgroepen boven 15 jaar, pun ten toekennen. Aangezien elk jurylid één punt heeft te vergeven, zullen er 132 punten in totaal worden geno teerd. Direct daarna wordt het liedje dat de meeste punten krijgt als win nend bekendgemaakt en daarmee gaat dan het duo naar het festival. f auto-inzittenden brand glas inbraak ongevallen reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte ziektekosten ...om zékertezijnl Rijnmond-v«rzek«ringen af Rhodesië zijn eveneens kritisch, maar de minder ontwikkelde Afrikaan ziet meer kansen op werk en beter onderwijs voor zijn kinderen. De Organisatie van Afrikaanse Eenheid (OAE) heeft inmiddels het akkoord verworpen. „Voor generaties lang zijn de vijf miljoen Afrikanen van Rhodesië overgeleverd aan de overheersing door een blanke min derheid en aan rassenscheiding", was het commentaar van de OAE, die de Rhodesische Afrikanen oproept hun lot in eigen handen te nemen. Edson Sithole, één van de leiders van de verboden ZAPU (Afrikaanse volksunie van Zimbabwe) noemde de regeling een „uitverkoop". Ook het negerparlementslid Josiah Gondo sprak van verraad1 en zei dat „we weer helemaal van voren af aan moeten beginnen voor een lange en moeilijke strijd om onze positie wat te verbéteren". Een vertegenwoordiger van de blanke rechtervleugel, Robin James, kondigde plannen aan om een nieuwe conservatieve partij op te richten, die zich tegen de regering-Smith zal richten. „Onze premier heeft zonder twijfel de politieke macht uit de han den van de blanken overgedragen naar die van de Afrikanen", zo meen de hij. Maar over het algemeen schij nen de blanke Rhodesiërs ingenomén te zijn met het akkoord. Een vrouw zei: „De heer Smith is een wonderbaarlijk man en we beho ren hem te danken voor alles wat hij gedaan heeft. Het komt er allemaal op neer dat de blanken in staat zul len zijn heel lang aan de macht te blijven. In ieder geval als de tijd voor Afrikaanse heerschappij zal zijn aangebroken, zal ik al lang dood zijn". Duizenden exemplaren van het witboek zijn gisteren over Rhodesië verspreid. Op één punt in Salisbury werden binnen twee uur 50.000 exem plaren van het witboek verkocht De Rhodesische luchtmacht werd inge schakeld om de witboeken naar alle bevolkingscentra van het land te brengen. In Salisbury zaten de werk loze Afrikanen, die anders doelloos door de parken slenterden, nu in de schaduw van de bomen intensief het witboek te spellen. tlv. verzekeringsmaatschappij A-Bnm4Uk*il 61 M. 010-36084 4 Het tweede programma van Henk Mochel over euthanasie was een voortreffelijk programma, omdat het een uiterst gecompliceerde materie zo duidelijk mogelijk maakte. Het bleek wel, dat „zo duidelijk mogelijk" was bereikt, doordat een aantal zaken niet werden gedaan. Er was bijvoorbeeld sprake van concentratie van het pro bleem rond de medisch-juridische kanten van de zaak. Theologie en c- thiek zullen nog aan de beurt komen. Verder had Mochel zijn sprekers niet rond een tafel gezet, maar hen afzon derlijk ondervraagd, hoewel we be grepen dat ze wel allemaal in de stu dio present waren. Dat toas goed be keken, want de ondervraagde medici bleken het absoluut met elkaar eens te zijn: op den duur zullen we niet meer om de euthanasie heen kunnen. Daaraan koppelden de meesten de uitspraak vast dat zij nu geen eutha nasie zouden willen plegen. Dat was, zou je kunnen zeggen, op een ander vlak ook wel ongeveer de houding die een paar ondervraagde ouders van diep gestoorde kinderen weergaven. Ze opperden voorzichtig dat het mis schien beter zou zijn geweest als hun kind bij de geboorte zou zijn overle den. Eén ouder dacht dat hij opluch ting zou voelen wanneer zijn kind zou sterven maar eveneens werd uit gesproken dat er sprake was van een band tussen ouders en kinderen. De NCRV is de omroep geweest die in het verleden heeft geweigerd op het scherm reclame te maken voor het eigen programmablad. In deze dagen waarin deze werving bij alle omroepen hoogtij viert, heeft de NCRV ook nu haar eigen weg geko zen, zo zagen we gisteren. In plaats van de gids te laten zien werd uitge legd wat er met je gebeurt wanneer je je aanmeldt. Je komt dan op een NCRV-ponskaart. je wordt binnenge leid in de NCRV-computer die je eens in de week weer naar buiten brengt, op de dag dat de gids wordt verstuurd. Dat was wel een heel vreemde variant op het aloude thee lepeltje. C. J. L. drag, terwijl minister Engels (CRM) denkt aan een verhoging ineens voor een periode van vier of vijf iaar. Het bestuur van de NOS zal de conse quenties van het advies van de be noemde commissie bestuderen voor 't overleg met het ministerie. Minis ter Engels heeft deze week in een radioprogramma gezegd dat hij haast wil maken met de verhoging van de omroepbijdragen. Begin volgend jaar wil hij een ontwerp van deze wet bij de kamer indienen. Ook heeft de NOS een bestuurs commissie benoemd voor het bestude ren van een rapport over kabeltelevi sie. Men is al gekomen tot de conclu sie dat er een lacune in de wet be staat ten opzichte van deze kwestie, maar dat er ook nog geen sanctie mogelijkheden voorhanden zijn. De commissie zal hierover rapport uit brengen aan de raad van beheer. Berichten als zou het NOS-bestuur zich afwijzend opstellen ten op zichte van kabeltelevisie, moeten als onjuist worden beschouwd, deelde voorzitter Schüttenhelm mee na de gisteren gehouden bestuursvergade ring. Van een verslaggever UTRECHT Binnenkort zullen de ongeveer honderd assistent-artsen van de Rijksuniversiteit in Utrecht, die hun studie niet konden voortzet ten door het ontbreken van een wet telijke regeling, verder kunnen stude ren. De wettelijke regeling betreffen de de bevoegdheden van assistent artsen zal nog voor Kerstmis tot stand kunnen komen. Dit is het resultaat van het monde ling overleg tussen de bijzondere Ka mercommissie en de ministers Stuyt en De Brauw. De assistent-artsen, die bij de medische faculteit van Utrecht hun assistent-examen hebben afge legd, zullen .zodoende de bij het assis tent-artsendiploma behorende for mele bevoegdheden krijgen. Dat houdt in, dat hun verdere opleiding volgens het daarvoor opgestelde pro gram kan plaatsvinden. Ook de fi nanciële kant van deze nieuwe vorm van opleiding is verzekerd, aldus de Utrechtse universiteit In het parlement werd onlangs een wet ingediend die het mogelijk moet maken, dat medische studenten na zes jaar een diploma assistent-arts kunnen krijgen. Dit initiatief past in een nieuw opleidingssysteem, dat in houdt dat assistent-artsen de keus krijgen zich verder te bekwamen tot huisarts of tot specialist. NCRV en EO (3) In de NCRV-gids van 20 november vraagt, de heer G. A. Kieft of de NCRV-Ieden, die de E.O. geldelijk steunen, wel beseffen wat er op het spel staat. Ja. dat beseffen zij zeker. Jammer, dat de NCRV dit niet heeft beseft voordat de EO in de ether kwam. Toen heb ik hierover al aan de NCRV geschreven. Uit het ant woord bleek dat men geen verande ring wilde aanbrengen, dus dat men het schrijven voor kennisgeving had aangenomen. Wat betreft de geldelijke steun van NCRV-leden, worden bedoeld de EO- eontribuanten, die voor 5 per Jaar lid werden van de EO. Velen werden eerst na juli van dit jaar lid, omdat zij toen de NCRV-contributie voor het tweede halfjaar al hadden be taald (het ledental van de EO nam na juni met meer dan 50.000 toe) en die blijven dus tot het einde van dit jaar lid van de NCRV en zullen daarna volwaardig lid van de EO worden voor 28 per Jaar. Den Haag G- P,J' NCRV en EO (4) Er verschijnen de laatste weken nogal berichten in de pers over de EO die zich straks bij het Nederland se volk zal gaan presenteren als C-omroep. Waar ik mij het meest aan stoot in het doel en streven van de EO is de steeds terugkerende bewe ring, ook van vooraanstaande EO mensen, dat zij in Nederland de enige omroep zal worden die het Evangelie brengt. 4 De heer Lichtert gaat in het Chr. Ger. kerkblad „Om Sions wil" nog verder wanneer hij zegt: „Moeten wij dan de satan alle aandelen ln handen laten van radio en televisie?" en ds. Glashouwer bidt in een van de Hil- versumse kerken voor de stad Hilver sum, van waaruit het gif over Neder land wordt uitgespoten. Ik wil deze geachte broeders vra gen wat ze daarmee bedoelen. Ik denk dat eerstgenoemde het wel een beetje over de NCRV heeft in zijn uitlatingen, terwijl we bij ds. Glas- houwer vermoedelijk ook in die rich ting het moeten zoeken, waarbij dan tevens nog wel sprake kan zijn van een beetje verkapte propaganda voor de EO. Wat willen eigenlijk de EO mensen? Belangrijk is hierbij: Wat verstaat men onder het brengen van het Evangelie? Is ons volk dan zo ge diend met het altijd overgeestelijk verkondigen ervan in de geest van „Ik kan de gehele dag wel halleluja roepen en prijst de Heer". Dat is m.i. het leven niet. En dan het altijd uitstippelen van het feit dat de Heer spoedig komt. De Heiland heeft nooit gezegd: Denk er om dat het matje op de vloer recht ligt, want de heer kan wel eens ko men". Hij heeft wel telkens in de Bijbel gezegd: Let op de tekenen der tijden en dat is wat anders. Voorts kan ik het niet rijmen dat veel mensen uit de Herv. kerk (Ger. bond), Chr. Ger. en Ger. kerken en ook wel van de Geref. Gem. onder wie verschillende predikanten zich nu ineens zo scharen rondom de EO. Zij hebben altijd de z.g. vrije kringen, zoals pinkstergemeente, vergadering van gelovige etc. sectarisch genoemd en vandaag aan de dag is dat bij velen nog hetzelfde standpunt. Nu zitten n.b. dezelfde predikanten naast de mensen die ze op kerkelijk terrein bestrijden. Wat moet dat in de toe komst worden? Wordt door veel mensen de NCRV niet verkeerd beoordeeld? Men gaat vaak alleen uit van de tv-uitzendin- gen van de NCRV (met de weinige zendtijd toch nog evangelie-verkondi ging). Het blijkt dat bij de NCRV via de radio nog op voldoende wijze aan dacht geschonken wordt aan het brengen van het Evangelie. En als dan de EO mensen zeggen dat dit in mindere mate gebeurt, dan zeg ik dat daar de EO en alle andere mini-om- roepjes mede schuldig zijn omdat dit meewerkt aan de versnippering en verbrokkeling van zendtijd, ook voor de NCRV. Men hoort ook vaak de klacht dat de NCRV niet meer is zoals vroeger. Maar dan vraag ik onverwijld: „Bent u dan zoals vroeger?" Er is voor mij alle aanleiding de NCRV trouw te blijven en anderen op te roepen het zelfde te doen, omdat wij dankbaar mogen zijn voor alles wat de NCRV in het verleden deed, ln het heden doet en naar wij verwachten onder Gods zegen in de toekomst zal blijven doen. Hilversum M. N. Looije Eén of geen kerk (I) Het betoog van prol Fiolet roept wel enige ernstige vragen op. die, naar ik zeker geloof, alleen met Gods Woord beantwoord kunnen worden. Prof. Fiolet gewaagt van een res- tantje (ondergebracht in een asiel voor immobiele mensen). De Heilige Schrift zegt daarvan: „Een overblijfsel Zijner verkiezing, een hutje in de komkommerhof: al dus: „Waar twee of drie vergaderd zijn in Mijn Naam, ben Ik in het midden". Prof. Fiolet ziet ook wel in, dat over de hemel preken niet wordt verstaan! Doch indien Christus ge predikt werd als „uit de hemel ko mende Borg en Zaligmaker", voor mensen die in der eeuwigheid nooit meer tot Hem konden komen; Die daarin ook Zijn Geest schenkt. De vrede en de gerechtigheid be gint daarom niet vanuit de aarde te zegevieren, maar vanuit de hemel. God had gedachten des vredes en dit alleen door de volmaakte Gerechtig heid van Christus. Wil prof. Fiolet bouwen op (eigen) gerechtigheid, of komt dit alles voort uit (eigenwijs heid? Waddinxveen J. van Beest DEN HAAG Het partijbestuur van de PSP heeft besloten een rente loze obligatielening tot een bedrag van 50.000 gulden uit te schrijven. De looptijd van lening zal vijf jaar zijn en er komen coupures van 23, 50, 100, 500 en 1.000 gulden

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 17