Voor Leiden-Nrd. op alle fronten werk Alternatieve begroting van het Leidse PAK Jeugdbent gepakt Raadhuis Leiderdorp wordt uitgebreid CNV denkt aan bouwprojekten Mieloo Lisse bouwt nieuw bedrijfspand Kampioenschap snelschaken Damesvoetbal N.C.B. Afd. Katwijk aan Zee Prof. Den Hat wordt directei Dl Acht ton voor bi in Zoeterwoude Kerst-inn in school aan Boommarkt LEIDEN Zoals we al meldden, zijn enige Leidse jongeren van plan met Kerstmis een 'Kerst-inn' te hou den. Na besprekingen met de ge meente hebben ze voor de duur van de kerstdagen de beschikking ge kregen over het leegstaande school gebouw aan de Boommarkt 1 (de oude Laurentiusschool). Het gebouw wordt geheel gratis afgestaan. De organisatoren zoeken nu nog naar mensen, die willen meewerken aan het slagen van het geheel. Ze hebben vooral nog mensen nodig, die zichzelf en hun auto beschikbaar willen stellen voor vervoer van be zoekers van en naar het Kerst-inn gebouw. Adres van het organisatie centrum: Augustinus, Rapenburg 24, tel. 26956. Geldelijke bijdragen kun nen worden gestort op gironummer 246262 t.n.v. A. Zuidema, Hoofdstraat 345, Sassenheim, onder vermelding van „Kerst-inr.". KATWIJK Vanavond komt de gemeente raad bijeen. Een van de punten die ter sprake komen is de aankoop van het café-restaurant „Americain"Waaigat 5. Voor de realisering van het plan Centrum Katwijk aan Zee dient het etablissement, dat alleen zomers was geopend, sa men met het Waaigat 5a te worden afgebroken. Voor veel Katwijkers gaat er weer een brok verleden weg. Velen brachten menig gezellig uur tje door in „Americain". Met de huurster van het pand, mevrouw D. van Asperen-Van de Laar, is overeenstemming bereikt over de toekenning van een schadeloosstelling voor het beëindigen van het bedrijf en het ontruimd leveren van het pand Het bedrag is bepaald op f 126.000, dat wordt: uitbetaald op het „moment van volledige ont ruiming en tegen overqifte van de sleutels", al dus het raadsvoorstel. B en w hebben mevrouw Van Asperen de no dige medewerking toegezegd voor het verkrijgen van andere woonruimte. Op de foto: mevr. Van Asperen voor Americain. LEIDEN Eén van de sterren van de ysshow die in de Groen- oordhal wordt gepresenteerd, is Manja Boumans, afkomstig uit Brugge. Niemand die gisteren de show bewonderde, zal hebben ge weten onder welke spanning de y sster aan het werk was. Haar ouders woonden dinsdag de première bij in de Groenoord- hal haar vader is perschef van de ijsshow in België maar gingen vroeg naar huis. Tussen Antwerpen en Gent botste hun auto tegen een brugleuning en stortte vervolgens twaalf meter naar beneden. Het echtpaar Boumans werd naar het ziekenhuis gebracht, maar werd gelukkig niet zo heel ernstig gewond, zoals nu is ge bleken. Manja Boumans trad gis teravond gewoon op. LEIDEN Aan het eind van de dinsdag in de Zevensprong gehou den bijeenkomst van het Maatschap pelijk Contact Orgaan, bedoeld voor alle werkers in Plan Noord, werd gezegd: „Noord hoort erbij". Op a'le mogelijke manieren kwam dit de hele avond aan de orde, of nu voor zitter Vervoorn van het wykcomité of drs. Poell van de schooladvies dienst aan het woord was. De ingenieurs Broeksma, Meinders en Piret maakten, mede aan de hand van dia's, duidelijk, dat wijkvei be tering begint bij straatverbetering en dat dit laatste vooral ook een stimulans is voor het opknappen van de huizen. Alles heeft met alles te maken: in de niet zo beste, veelal te kleine huizen wonen gezinnen waarvan de kinderen kansarm genoemd moe ten worden (veel te weinig kindei en stromen na de lagere school docr). Daarom juist wees de heer Poell op de noodzaak om op alle fronten te werken; „remedial teaching" (per soonlijke begeleiding van het kind o.a. met het oog op de taalvaardig heid) is uitstekend, maar daar rrag het niet bij blijven. Ook de accommodaties, de groen voorziening, de speelgelegenheoen zoals speeltuinen („waarom werken de ouders zo weinig mee?" ver zuchtte een bestuurder), de zorg voor jongeren en voor bejaarden als mede het werk in de gezondheids sector, werden in deze goed bezochte vergadering aan de orde gesteld. Van M.C.O.-zijde werd zowel door de opbouwconsulent, de heer S. de Graaf, die de vergadering leidde, als de sociale onderzoekr, drs. J. H. van Gelder de noodzaak naar voien gebracht dat op de conceptnota die ieder meekreeg „ingesproken" wordt. Een stuurgroep zal dan alle kant tekeningen verwerken en met andere onderzoek gegevens o.a. van een nog lopende enquête, via de wijkbewo ners aan B. en W. aanbieden. Als een gedegen voorstel tot de (weder opbouw van de samenleving in Leiden-Noord, „een van de armste wijken in ons land". Nieuwe riolering aan Hoofdstraat L.dorp LEIDERDORP Ongeveer tien jaar geleden is een centrale riole ring in de Hoofdstraat aangelegd, waardoor aan veel vuilwaterlozing in de Oude Rijn een eind kon wor den gemaakt. De riolering van het gedeelte Hoofdstraat tussen Berken kade en de toegang naar de voor malige gemeentewerf tussen de wo ningen Hoofdstraat 31 en 33 moest toen achterwege blijven. Nu de ver vuiling van de oppervlaktewateren steeds ernstiger vormen aanneemt, achten B en W het niet langer ver- antwoord de lozingen op de Oude Rijn te laten voortbestaan. Zij heb ben de directeur van gemeentewer ken dan ook verzocht een plan voor het nog te rioleren gedeelte te laten maken. B en W hebben besloten het werk, dat ongeveer 3 a 4 maanden in beslag zal nemen, in het komende voorjaar te laten uitvoeren. De be trokkenen zullen tijdig van de uit voering in kennis worden gesteld, terwijl getracht zal worden het on gerief zo veel mogelijk te beperken. LEIDERDORP Hoewel het raadhuis in 1969 niet onbelangrijk is uitgebreid, betekent dit niet dat de dienst in alle opzichten optimaal kan functioneren. Elke wethouder moet over een eigen kamer kunnen beschikken. Bovendien kan hiermee voorzien worden in de behoefte voor de ambtenaren om in voorkomende gevallen een vertrouwelijk gesprek te voeren. Er zal ook een afzonderlijke afde ling gevormd worden voor onderwijs, personeels-, jeugd- en sportzaken. Het is wenselijk voor die afdeling een afzonderlijke werkruimte te maken. B en W stellen voor hel raadhuis nogmaals uit te breiden. De garage van gemeentewerken, annex brand weergarage, grenst aan het gemeen tehuis. De fundering is voldoende om daarop een verdieping te bouwen. LEIDERDORP Parkeergelegen heid. Omdat het aantal autobezitters groter is dan het aantal parkeer- o'aatsen. hebben de bewoners van de Soechtstraat de gemeen'e verzocht 'e bevorderen dat de parkeeraccom- rr/xiatle w-*-dt uitgebreid. Er moeten e" vijf bij. De d'rec'eur van gemeentewerken "»i-npporieerd. dat het op dit m~mei4 ri» n'et nod'g is een deel •*->n rin T^enstrnok op te offeren, hp* moge'iik is een deel van het bre^e trottoir nabij de Wie'ewaal- 'a«n a's o-^t-i<porstronk in te richten. Ook In de Lijsterstraat en de Schol- eksterstra-'t wordt de parkeerge- 'cenheld uitgebreid. LEIDERDORP Raadsvergade ring. De raad komt maandagavond 8 uur byeen. Agenda: beëdiging van de heer J. van den Oever; voorstel tot het beschikbaar stellen van een werkkrediet voor het doen opstellen van een schetsplan tot uitbreiding van het raadhuis; voorstel tot ver koop van een perceeltje grond aan de Van Diepcningenlaan aan de heer S. J. Ho te Leiderdorp; tot aankoop van bomen en heesters ten behoeve van het recreatiepark De Bloemerd en het beschikbaar stellen van het daarvoor noodzakelijke krediet; tot aanleg van een riolering bij het St. Elisabeth Ziekenhuis; tot aankoop van leer- en hulpmiddelen voor de Prins Willem-Alexanderschool; tot het aanleggen van een centrale rio lering in de Hoofdstraat tussen de Berkenkade en de toegang naar de voormalige gemeentewerf; tot on derhandse aanbesteding van een tweetal scholen (ten behoeve van het openbaar kleuter- en gewoon lager onderwijs) en een gymnastiek lokaal in het bestemmingsplan Bin nenhof; inzake onderhandse aanbe steding van de bouw van een zes- klassige school in „De Houtkamp" ten behoeve van de Protestants- Christelijke Schoolvereniging; tot uitbreiding van de parkeeraccommo datie in Spechtstraat, Lijsterstraat en Scholeksterstraat; inzake de aan leg van een parkeerterrein naby het in aanbouw zijnde overdekte zwem bad; voorstel inzake de Doesbrug, afkomstig van de raadsleden ir. R. Poels en mr. J G. van Rojjen; voor stel tot vaststelling van huur over 1971; voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet tot het verbe teren van het complex van volkstui nen nabij de Mauri tssingel. LEIDERDORP Scholenbouw De raad besloot in oktober 1970 tot de bouw in de in aanleg genomen wijk „Binnenhof' van de vierde openbare lagere school; een gymnas tieklokaal en de vijfde kleuterschool. Aangezien nu een begin is gemaakt met de bouw van 350 woningen, ach ten b. en w. de tijd gekomen over te gaan tot de bouw van deze scho len. Het miinsterie heeft een urgen tieverklaring afgegeven. De plannen zijn ontworpen door het scholen bouwteam Midden-Holland te Wad- dinxveen. ALPHEN Het Christelijk Natio naal Vakverbond belegt bijeenkom sten over de woningbouw. In Alphen werd de bijeenkomst in een zaal van de Opstandingskerk slecht bezocht. Zelfs de mensen van de „bouw", wa ren thuisgebleven. Toch werd een vruchtbare discus sie gevoerd. Voorzitter J. den Don gen, brak een lans voor woningbouw projecten van het CNV, zoals in het verleden al meer tot stand werden gebracht; desnoods in samenwerking met andere bonden, waarbij men bijv. ook zelfbouwers een royale kans zou kunnen geven. Het hoofdbestuur denkt nog steeds in die richting, maar de grond speculaties voeren de prijzen zo enorm op, dat men vrijwel geen kans ziet wat voor degenen die het met een „normaal" loon moeten doen, te bereiken. Ook de huren kregen de aandacht, evenals de sanering van stadswijken, wijkverbetering en inspraak. ZOETERWOUDE Morgen wordt in „Ons Huis" de jaarlijkse bazaar gehouden waarvan de opbrengst be stemd is voor de schulddelging van de restauratie van de N.H. kerk en voor de jeugdraad. De opening is om half drie waarna men doorlopend tot 12 uur terecht kan. Daaraan voor af gaat een huisvljjttentoonstelling die vanavond om half negen wordt geopend. NOG WONINGNOOD IN HAZERSWOUDE HAZERSWOUDE Bouwvereni ging „Volksbelang" heeft de leden vergadering gehouden in het „An ker" onder leiding van voorzitter J. D. de Wit. Het woning bezit ver meerderde in 1971 met 90. De wo ningnood is nog niet opgelost en voortgang van de woningbouw zal noodzakelijk blijven. Bestuurslid J. L. Westhoff maakte de bedoeling en de konsekwentie van de huurhar- monisatie duidelijk. Dezer dagen ging de eerste paal de grond in voor een nieuw pand van N.V. Bouwmaterialenhandel Mieloo. Het complex zal kantoren, een showroom en magazijnen bevat ten. Op 5 mei ging het kantoorgebouw in vlammen op, zodat het nieuw- bouwproces werd verhaast. Al jaren lang leefde bij de directie de gedach te een nieuw pand te laten neerzet ten. Het gebouw zal medio september 1972 in gebruik genomen kunnen worden. De bouw is in handen van de N.V. Nelissen, volgens een ont werp van het bureau Stroek te Oude-Wetering. LEIDEN Het jaarlijkse srel- schaakkampioenschap van de L.S.B. trok dit jaar meer deelnemers dan vorig jaar: er waren 40 aanmeldin gen. De voorronden bestonden uit het spelen van tweemaal een vier kamp; de resultaten daarvan waien bepalend voor een plaats in één van de finale-groepen, t.w. hoofdklasse, twee eerste klassen A en B en een tweede klasse. De grootste kanshebber op de titel in de hoofdklasse, Kuypers meest toezien hoe Wiebes van L.S.G. de titel van snelschaakkampiocn van Leiden voor zich opeiste; zelfs Van Reek moest hij laten voorgaan. In de eerste klasse B werd Hen- driksen van Leithen eerste en daar in de eerste klasse A niemand zijn puntentotaal van 7 evenaarde, be haalde hij het kampioenschap in de eerste klas. In de tweede klasse bereikten drie man met 6Vt ieder de eindstreep, zodat de resultaten in de voorren den de doorslag gaven. De drie kam pioenen ontvingen de wisselbeker; de winnaars in de hoofdklasse kie- gen een enveloppe met inhoud, ter wijl de anderen er met een fles met inhoud ook niet bekaaid afkwamen. Uitslagen: Hoofdklasse: 1. en kam pioen van Leiden W. D. Wietes (L.S.G.)2. J. v. Reek (Philidor); 3. C. M. F. M. Kuypers (L.S.G.). Eerste kjasse A en B: 1. en kam pioen A. Hendriksen (Leithen); 2. A. Barkema (Philidor); 3. G. L. Haas noot (Katwijk); 4. C. K. v. Steen- wijk (Philidor); 5. L. A. Pols (Fhi- lidor)6. P. J. N. Wisse (Pniliöor). Tweede klasse: 1. en kampoen drs. R. de Jong (L.S.G.); 2. L. J. Barendse; 3. R. Heyloo. WOUBRUGGE/ALPHEN Op initiatief van een werkcommisrie, gevormd uit een twaalftal vereni gingen met een dameselftal werd 'n oriëntatievergadering gehouden in de kantine van de voetbalvereniging Alphia, om te komen tot aansluiting in competitieverband bij de afdeling Leiden van de K.N.V.B. Besloten werd zo veel mogelijk propaganda te maken voor damesvoetbal. Op 15 december zal een nadere bespre king gehouden worden. Zes miljoen méér tekort dan B. en W. LEIDEN De in het PAK samenwerkende gemeenteraadsfrac ties, PvdA, PSP en D'66, hebben vandaag een alternatieve gemeente begroting 1972 aangeboden. Sluit de begroting van b en w met een tekort van ruim f 13,5 miljoen, het PAK komt op een tekort van ruim f 19,5 miljoen, dus een dikke zes miljoen gulden meer. Bij de behandeling van de begroting in de week van 6 tot 10 december, wordt de procedure zó, dat het PAK steeds door middel van amen dementen wil trachten het door b en w voorgestelde beleid ten aan zien van de onderscheidene punten om te buigen in de richting van de PAK-gedachten. In de nota van aanbieding gaat het PAK in op de verantwoordelijkheid van een gemeentebestuur, de huidige positie, waarin Leiden verkeert en de plicht van het Leidse gemeentebe stuur in het komende jaar. Ten aan zien van de verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur wordt een drie tal uitgangspunten genoemd': het bestuur moet zich open en eer lijk opstellen tegenover de eigen be volking en nóch b. en w., nóch raad behoren „rookgordijnen" op te trek ken om eigen zwakte te verbergen; al in de allereerste fase van be leidsvoorbereiding moet de bevolking worden betrokken in het bestuur; het gemeentebestuur moet zich zelf erop toeleggen de politieke ver schillen uiteen te zetten naar de be volking toe. Voor de feitelijke begroting han teerde het PAK drie uitgangspunten: de (zwakke) bevolkingsopbouw, de moeilijke infra-struotuur van de bin nenstad en de centrumfunctie van Leiden. Wat dit laatste punt betreft, wil het PAK proberen omliggende gemeenten (in eerste instantie Lei derdorp, Oeg9tgeest, Voorschoten en Zoeterwoude) te verzoeken financieel Aanleg van R.W. 3 tast leefbaarheid van Aarlanderveen aan ALPHEN Het comité „Aarlan- derveen Leeft" heeft bezwaren te gen het door Rijkswaterstaat ont worpen plan voor rijksweg 3. De „centrale open ruimte" in de Randstad Holland moet haar eigen open karakter behouden. Vermen ging van functies (wonen, werken en recreatie) moet nagestreefd wor den waar dit de levendigheid ne het verzorgingsniveau bevordert. Deze vermenging dient dus ook niet ka pot gemaakt, zoals ze in Aarlander veen reeds bestaat. Er zal een zodanige verdeling van het grondgebruik móeten worden nagestreefd, dat met inachtneming van de financiële aspecten, een- zo plezierig mogelijk woon- en werk klimaat wordt bereikt. Aanleg van rijksweg 3, zoals ge pland door Rijkswaterstaat is een- te grote aantasting van de leefbaar heid van het dorp. „Dat wij ons hier tegen kanten is vanzelfsprekend, aangezien niemand anders dit doet, althans tot nu toe niet", zo zegt het comité. te participeren door een deel van het Leidse tekort voor hun rekening te nemen. Voor het structurele tekort van Leiden komt het PAK tot de volgen de bedragen: bevolkingsopbouw f7,7 miljoen, binnenstad fll miljoen en centrumfunctie f2 miljoen. Order voor Spanbeton ALPHEN De N.V. Ned. Span beton Mij te Alphen a d Rijn heeft opdracht gekregen 204 voorgespannen beton brugbalken te leveren en te monteren. Deze balken zijn bestemd voor de overbrugging van de in aan bouw zijnde Houtribsluizen nabij Lelystad. De prefab-brugbalken hebben een lengte van 23 meter en een gewicht van bijna 23.000 kg. In totaal omvat de brug 17 overspanningen met een breedte van ca 14.40 m. Het betreft een order van ruim een miljoen gul den. Op zaterdag 27 november 1971 is er gelegenheid om VACANTIEBONNEN TE VERZILVEREN, voor de verplichte verlofdagen op 27 28 29 30 en 31 december. Er kunnen maximaal 30 dagzegels worden verzilverd. Voor de schilders is dit 6 weekzegels. De betaling geschiedt per postcheque- en girodienst. Wij beginnen om 5 uur - i, Vo< nm. in het Jeugdhuis, Voorstraat 72. Het Bestuur: p.v. C. J. VAN DUYVENVOORDE LEIDEN Prof. dr. D. C. Haan, echtgenoot van mevrouw houder Den Haan-Groen, is bene a< tot medisch directeur van het zigtziekenhuis in Rotterdam. D< eeI noeming gaat 1 januari in. Prof. ir Haan is nu hoogleraar huisartst neeskunde in Rotterdam. Hy bly Leiden wonen. ZOETERWOUDE Aan de a da die de gemeenteraad vana' gaat behandelen is een .belaj punt toegevoegd. Gevraagd een krediet van f800.000,— voo aanleg van een zwembad aan Nieuweweg. Het plan bevat openluchtzwembad en overdëkt structiebad. tvi ilt< HAZERSWOUDE Geboren: Roeland Alexander, z v de Lorme van Rossem, Willem Jan Cornelis en Janssen* Maria Elisabetha. Huwelijksaangiften: Dreijer, Lukas, 25 jaar en van der Glas, Suzanna Maria, 25 jaar; Kuiper, Johannes, 28 jaar en Wijnmaalen, Aartje Alle- gonda, 20 jaar; Russchenberg, Gerrit Johannes, 24 jaar en de Frankrijker, Ludwina Maria Catharina, 23 jaar; van der Mark, Gerrit, 24 jaar en Jansen, Barbara, 23 jaar. Huwelijken: van Beek, Albertus Bernardus Jacobus, 22 jaar en Fase, Hendrika Martina Maria, 19 jar. Overleden: van Tol, Simon, 84 jaar. l/it ,le WEGSTREEK TER AAR Zilveren jubileum. Als jongen van veertien kwam de heer H. van Bruggen in dienst bij de fok- en contrölevereniging te Rijn- saterwoude, om melkmonsters te nemen. Dat was in 1947. Nu was het feest in het dorpshuis van Ter Aar, waar de vereniging, inmiddels ge fuseerd met twee andere, de zilveren jubilaris een receptie aanbood. De heer H. Angenent gaf namens de vereniging een gouden polshologe De jubilaris stichtte afdelingen voor veehouders, die een bepaald soort koeien houden. HAARLEMMERMEER Werk plaats Woensdagmiddag 1 decem ber om 3 uur zal wethouder A. C. Houtsma de eerste paal slaan in Hoofddorp voor de bouw van een nieuwe sociale werkplaats. Vit <le RIJNSTREEK ALPHEN Op 1 januari 1972 zal de fusie tussen de Metaalbedrijfs- bond N.V.V., de Alg. Bedrijfsgroepen Centrale (A.B.C.) en A.B.T.K. „De Eendracht" een feit zijn. Deze drie vakverenigingen vormen dan samen de Industriebond N.V.V. met bijna 180.000 leden. In Alphen a d Rijn hebben de besturen van de Metaalbedrijfsbond N.V.V. en de A.B.C. overleg gepleegd. Dit heeft ertoe geleid dat tijdens een ledenvergadering deze besturen zijn afgetreden en er een nieuw be stuur is gekozen voor de Industrie bond N.V.V. Het bestuur is als volgt samengesteld: Dagelijks bestuur: C. J. Berkemeier, voorz., Wdlgenlaan 2; S. W. v. d. Neut, sekr., Raafstraat 100; J. T. Punt, pennjn., Diamant straat 356. Leden: D. Bijl Bzn., G. Blaauw, B. Britsemer, L. H. Stolk, J. P. v. Oost ende, Joh. Both, Chr. Hakkenbrak, D. Bijl. De afdeling Alphen a d Rijn van de Industriebond N.V.V. telt 452 le den. ALPHEN Rond vijf uur van ochtend reed de 47-jarige heer H. uit Alphen met zijn bromfiets in de Ambonstraat tegen een stilstaande auto. Hij werd met ernstig hoofd letsel naar het AZ te Leiden ver voerd. ALPHEN Het nieuwe postkan toor aan de Julianastraat 97 nadert zijn voltooiing en zal op 13 december worden opengesteld. De officiële ope ning van het fraaie gebouw zal plaatsvinden op vrijdag 10 december om 3 uur door burgemeester Gallas. KOUDEKERK Vogelvreugd. Donderdagavond om 8 uur opent burgemeester Van der Linden in de bovenzaal van hotel „Van Egmond" een tentoonstelling van de vogelver eniging „Vogelvreugd". De tentoon stelling is te bezichtigen tot 10 uur, vrijdagavond van 7 tot 10 uur en zaterdag van 10 tot 9 uur. KOUDEKERK Gemeenteraad. Voordat de gemeenteraad dinsdag avond de begroting gaat behandelen, zal eerst nog een 14 punten tellende agenda worden afgewerkt o.m. straatnaamgeving; wijziging winkel sluitingsverordening; herbenoeming leden woonruimtecommissie; instel ling commissie ad hoe t.b.v. nieuwe politieverordening; benoeming ver tegenwoordigers in streekoverleg be stuurlijke zelfstandigheid; garantie ijsbestrijding Oude Rijn. BOLS BREIDT NIEUW-VENNEP Het van Lucas Bols in Nieuw-Vei dat op 11 september vorig jaar prins Bernhard werd geopend, weer worden uitgebreid. Er wordt een hal gebouwd geveer 4500 m2 met in de keidei legenheid tot verdere opslag t cohol tot twee miljoen liter, zelf zal voor flessenopsLag gaan[ nen. De ruimte in het bestaand* bouw die hiervoor wordt gel zal vrijkomen voor de handbott terwijl verder In de bedrijfshal j automatische bottellijnen wordei geplaatst Overigens werd onlangs de paal geslagen bij N.V. Mod branderij De Koning te Schid een dochterbedrijf van Bols te NiJ Vennep. Watersportvereniging 1 Alphen opgericht] ALPHEN De Watersportve ging Alphen besloot woensdaga tot definitieve oprichting. Gek zijn: B. Vis, Plutostraat 282, vi A. Faasse, IJsselstraat 19, pennii C. Voet, Sterrenl. 242, tel. 5888, i J. van Zwieten, Hooftstraat 119, tactadres; M. E. v. d. Steen, Wi minalaan 66, alg. adjunct; arci M. v. Dongen, Van Boetselaerstt adviseur (allen leden van het t lopige bestuur); mi.v. 1 jan. wc zij definitief bestuur. Definitief hebben zich 88 lede! meld. Nagestreefd wordt een ji haven te stichten, mogelijk ger door een clubgebouw. De conti tie werd vastgesteld op f 3( jeugdleden (v.e. 18 j.) 15,d4 teurs f 10,p.j. °A Schoolbestuur neer zinsnede terug VALKENBURG Naar aanlei van een gesprek tussen het bes van de Chr. Schoolvereniging en afvaardiging van de werkgroep „f kenburg Bulletin" op 4 nov. jL treffende „Wolven in schaap! ding" is het volgende door het stuur van de Chr. Schoolvereni n meegedeeld. T_ De toestemming, die nodig wal foldermateriaal op de tentoonste neer te leggen, is noch aan schoolhoofd noch aan het schoc stuur gevraagd. Deze toestemt was echter noodzakelijk omdat bestuur van mening is dat het dermateriaal niet thuishoorde op tentoonstelling van kinderteke 5nc gen. Het betrof hier materiaal niet in de Vredeskrant van het I. vermeld was. De zinsnede, als zouden de 1< ht van de werkgroep „Wolven schaapskleding" zijn, is achteraf minder gelukkig gekozen uitdruk gebleken en wordt bij deze door,ar bestuur van de Chr. Schoolvei ;le ha, me ging teruggenomen. lat hij W e P KATWIJK Deze week is tiental jongens van 14 tot 18 door de politie aangehouden. De gens hadden zich schuldig gemj.k aan diefstal van bromfietsen, on SKV delen, kippen en radio-artikeler 'a" pogingen tot braak bij diverse len, oplichting en heling. Ook ben zij etalage- en winkelruit gegooid. Vijf van de knapen zijn opg« ten. de anderen zijn na verhoor gelaten. De politie kwam op het spoor een van de jongens in Rijnsburj dens een bromfietscontrole werd gehouden. KATWIJK Maandag 29 no' ber om 8 uur is er in het Mi Theater, Emmaplein 1, een AN filmavond. I - II u f J 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4