Alleen Mulders was blij UT Arad en Wolves met één been in de kwartfinale Feijenoord geloofde het wel ZONDAG-AMATEURS: EEN HOOFDKLASSEN rEP Roemenië bij laatste acht Natuurbescherming via scliietterreiii PSV mocht niet praten Ijax schitterde |dit keer niet elc tzaken voor de zeer matige ver- g waren er voldoende aan te n. Wraakgevoelens voor de 20 rlaag twee jaar geleden in Trna- ijdens de halve finale van het pacuptoernooi bleken er nauwe- meer te leven en daarnaast was veld van het Ajax-stadion zo r en slecht bespeelbaar dat van ?ave show geen sprake kon zijn. laarbij kwam dan nog dat Ajax sn vijf minuten met 20 voor i, Eerst bestrafte scheidsrechter der Kroft een overtreding van is tegen Cruijff met een straf- ierse SK slaagt tegen PSV bijna in opzet Reumapatiënten naar Oostenrijk via Max Tailleur 13 WOENSDAG 24 NOVEMBER 1971 nis hebben 70.000 toeschouwers Roe- iTERDAM Het eerste len van Ajax onder de vier nieuwe lichtmasten het daglicht nauwelijks ve- Spartak Trnava (met de ische internationals Do- Hagara, Adamec en Kabat) ir gisteravond met 20. T>. Gerrie Mühren benutte die os: 10. Een minuut later so- e Johan alleen door de Slowaak- efensie om 20 aan te laten te il. Toen was 't meteen wel ge- ook. want Kovacs veranderde e rust zoveel aan het elftal dat er sprake was van een versterkt b. Het spel was daar ook volle- lar, )nmi :hten i S* AX-SPARTAK TRNAVA 2—0 4: Gerrie Mühren (straf - 3) 1—0; 5: Cruijff 2—0. scheids ier: Van der Kroft. Toeschou- i: 20.000. AX: Stuy; Suurbier (Schilcher), hoff, Blankenburg. Krol: Nees- Haan (Arnold Mühren), Gerrie ren; Swart (Rep), Cruijff, Keizer Dijk). 'ARTAK TRNAVA: Kakety; Do- Nazernik, Valentovic, Hagara; ecky (Martinkovic), Faradin. ma; Fandel, Adamec, Kabat. AMSTERDAM (AP, UPI, Reu ter) Unizale Textile Arad, in Nederland bekend als UT Arad sinds de uitschakeling van we reldkampioen Feyenoord in de eerste ronde van het Europa Cup-toernooi vorig jaar, heeft gisteren verder gebouwd aan nieuwe internationale successen. UTA, op het ogenblik lijstaan voerder in de Roemeense compe titie, versloeg in Arad Vitoria Sebutal uit Portugal met 30 en plaatste zich daardoor met meer dan een been in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA- Cup. UTA heeft de voetbalvreugde in Roemenië gisteren compleet gemaakt. Terwijl in Boekarest het nationale elftal zonder spelers van UTA èn Rapid Boekarest, die voor de UEFA- Cup moesten uitkomen de plaats bij de laatste acht van het F.uropees kampioenschap veilig stelde, onder streepte de ploeg uit het provincie stadje zijn kandidatuur voor de kwartfinales van het derde Europese bekertoernooi. Ook Wolverhampton Wanderers, in de .tweede ronde te sterk voor FC Den Haag. dwong gisteren de kwali ficatie voor de laatste acht reeds ge deeltelijk af tegen Carl Zeiss Jena door in Berlijn met 01 te winnen. Richards scoorde in de twaalfde mi nuut het beslissende doelpunt voor de Engelsen. In de resterende speeltijd zag Carl Zeiss, dat in de vorige ronde tegen OFK Belgrado voor eigen pu bliek vernietigend had uitgehaald (40), geen kans de hechte defensie van de Wolves te doorbreken. In Wenen verwierf Juventus zich in een nagenoeg leeg Prater stadion slechts 1000 toeschouwers een kansrijke uitgangspositie. De Italia nen, die vorige week pas doordrongen tot de achtste finales via een 11 gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Aberdeen, sloegen tegen Rapid Wien uitgekookt hun slag. Op de be sneeuwde grasmat was een doeltref fende uitval (in de 31ste minuut scoorde Bettega) voldoende. Die 01 achterstand konden de machteloze Oostenrijkers daarna niet meer weg werken. PSV (Ned.) - Lierse SK (Belg.) 1—0 (0—0) 76: Mulders: 1—0. Scheidsrechter: Istvan Zsolt (Hong.). Toeschouwers: 21.000. UT Arad Roem.) - Vitoria Setubal (Port.) 3—0 (2—0) 9: Domide 1—0. 17: Sima 2—0. 67: Kun 3—0. Toeschouwers: 15.000 Carl Zeiss Jena (O.-Dld.) - Wolverhamp ton (Eng.) o—l (0—1) 12: Richards 0—1. Toeschouwers: 12.000. Elntracht Braunschweig (W.-Dld.) - Fe- rencvaros (Hong.) l—l (0—1) 7: Kue 0—1. 84: Gersdorff 1—1. Toeschouwers: 11.000. AC Milan (It.) - FC Dundee (Schotl3—0 (1—0) 13: Rivera 1—0, 50: Stewart (eigen doei) 2—0, 72: Bennettl 3—0. St. Johnstone (Schotl - Zeljeznlcar So- rajevo (Joegosl.) 1—0 (0—0) Conoily l—0. Van onze speciale verslaggever 17 de jsinri amateur voetbal verenigin- zijn voorlopig tegen de in- ing van drie hoofdklassen, kan worden geconcludeerd het eerste rapport, dat de nmissie Van Marle" heeft engesteld uit de enquête, die ipril van dit jaar onder de iteurverenigingen in Neder- is gehouden. Centrota nummer 1, die gisteren is uit- k en acht behandelt uitgebreid het gstuk van de instelling van drie «aal in te delen niet-gesubsi- (6 hoofdklassen boven de hui zes eerste klassen. Een probleem, de studie-commissie van de B apart in het enquête-pakket ïmeen de 1063 zondagamateurverenigin- heeft voorgelegd. Van die clubs ruifrn 9 pet (990) aan het onder- meegewerkt gaafv ór de instellingen van drie burflklassen waren 292 verenigingen pet), tegen stemden 314 clubs pet), terwijl 384 verenigingen pet) geen oordeel velden. Laat de clubs die „geen oordeel" in- ;n, buiten beschouwing, dan t de verhouding vóór-tegen 48.2 51.8 pet. Voorstanders zijn daar- le districten Oost (58.2 pet) en II (51.1 pet). vallend is overigens, dat in de e klassen het aantal voor- en te- anders even groot is: 3232 bij thoudingen. De tweedeklassers, oor de invoering van drie hoofd- feitelijk „degraderen", zijn in Izaak tegenstanders: 30.9 pet - pet bij 13.7 pet blanco. In de en vierde klasse overheersen lubs zonder oordeel: 34.6 en 52 De promotor van de enquête, ama teur-sectievoorzitter Jo van Marle, heeft de tegenstanders van de instel ling van drie hoofdklassen ook gevraagd de motieven van de afwij zing naar voren te brengen De voor naamse argumenten zijn: de grotere afstanden en de hogere reiskosten die door 88 pet van de tegenstanders worden aangevoerd. Een verminde ring van de recettes wordt door 117 van de 300 tegenstemmende clubs ge vreesd (39 pet). Met dat cijfermateriaal als basisge geven wordt volgende maand (18 de cember) in Zeist een gesprek gehou den tussen de Bondsafgevaardigden en de 68 eersteklassers. Sectie-voor zitter Jo van Marle daarover: „Wij willen aan dit rapport voorlopig nog geen enkele conclusie verbinden. De bijeenkomst in Zeist is bedoeld om met alle het nauwst bij de zaak be trokkenen eens een middag brainstor men. Daar zullen we ons standpunt bepalen". BOEKAREST (AP. UPI) Roe menië heeft zich (na Italië. Joego slavië. Rusland. België en West-Duits- land) als zesde land genlaafs* voor het EuroDees kamoioenschan. Roemenië versloeg gistermiddag in Boekarest Wales met 20 en veroverd» daardoor de eerste nlaats in Groen I. De hei de resterende plaatsen in de finale- poule zullen waarschönli'k worden ingenomen door Engeland en Hon garije. In het stadion van de 23ste Aueus- menië dp noodzakelijke overwinning tegen Wales waardoor het doelsal do automatisch beter werd dan dat ran Tsiechoslowakiie zien behalen. Reeds na negen minuten gaf Lupescu de technisch betere Roemeense for- matie de leiding met een koDbal uit een hoekschop (10). Het door in vallers verzwakte Wales had daarna pech, dat Ron Davies tegen de lat schoot en van dat ogenblik af conso lideerde Roemenië gemakkelijk de plaats in het eindtoernooi. RoemeniëWales 20 (10) 9: Lupescu 1—0. 74- Lupescu 2—0. Scheidsrechter: Del- court (Belg.) Toeschouwers: 70.000. Roemenië: Raducanu: Satmareanu. Lu pescu, Dino, Deleanu, Dumitru. Nunwei- weiler: Lucescu. Dembrovski. Dubrin, Ior- danescu. Wales: Millington, Rodriguez. Philips. Williams. Thomas. Hockey, Hill, (Cyril Davies). Rees, Reece. Hon Davies. James. Eindstand groep 1: Roemenië 6 4 119 11—2 Tsjechoslowakiie 6 4 119 u4 Wales 6 2 13 5 5—6 Finland 6 0 15 1 l—16 EINDHOVEN Eef Mulders heeft PSV van een blamage gered. Door zijn doelpunt, ook nog via het been van een Belgisch verdedi ger tot stand gekomen, behouden de Eindhovenaren kans op een plaats in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA Cup. De wijze waarop zij echter de uiterst matige 10 zege op Lierse S.K. bereikten, mag nauwelijks een garantie voor voortzetting van het bekeravontuur zijn. Daarvoor bleek PSV ronduit te zwak. Lierse ving de weinig overtuigende aanvalsgolven van de PSV-ploeg vrij gemakkelijk op. En voor hetzelfde geld waren zij in hun opzet (het behoud van de 00 scqre) geslaagd. wijzigd. Bij Feijenoord kwam Posthu mus voor Moulijn in het veld. Feijen oord wilde de achterstand weg wer ken maar doelman Pantelic, die Car- nus vervangen had, reageerde uitste kend op schoten van Schneider, Van Hanegem en Jansen. De Rotterdammers scoorden wel twee maal maar beide treffers wer den wegens buitenspel en een over treding tegen een Franse verdediger afgekeurd Feijenoord geloofde het daarna wel en in de 76e minuut kwam de „Delta" op 20 door een treffer van Di Nallo. Na afloop van de wedstrijd ver klaarde voorzitter Marcel Leclerc van Olympique: Verdonk heeft een voor treffelijke indruk achtergelaten. Er is echter geen sprake van dat wij hem nu onmiddellijk zullen contracteren. Een speler van zijn klasse kost veel geld en daar zullen wij eerst nog eens goed over moeten nadenken. En wat Van Hanegem betreft: de man is van dezelfde klasse als Cruyff en Keizer. Ik geloof dat hij echt te duur voor ons is." kampte, vormt nog steeds het gebrek aan persoonlijkheid dat zijn formatie plaagt. De aankoop van Jos Dijkstra heeft er niets aan kunnen veranderen. In tegendeel, ook Dijkstra is ondanks zijn enorme geldingsdrang onzekerder dan ooit. Daarnaast staat hij voor de onnoemelijk zware taak zijn kapitale transfersom omgeven met een vorstelijke publiciteit juist op een door. hem in stilte veroordeelde posi tie op het middenveld „waar" te ma ken. Jos Dijkstra is door PSV's misère meegesleept Zijn formidabele inzet, zijn eerzucht ook, gelden nauwelijks als compensatie van zijn beperkte kwaliteiten op het middenveld. De blonde Amsterdammer 'had aan de aalvlugge, uitstekende Janssens dan ook een te zware opponent. Hij kreeg echter van zijn ploeggenoten nauwe lijks steun om die zware xaak enigs zins te verlichten. Omdat Van Tilburg hij vooral en bij vlagen Van der Kuylen zélf de handen meer dan vol hadden. De laatste manifesteerde zich aanvallend slechts één keer voldoende. Bijna niet meer overigens dan de wild rennen de, maar weinig efficiënte Schmidt Hansen en de door Dierikx knap ge schaduwde Hoekema. Van der Kuylen werd dan ook ver vangen. Door Guus Hiddink. die meer stootkracht in de teleurstellende aan val van de Brabanders had moeten brengen. Nog wel bij zijn eerste actie raakte Hiddink geblesseerd en moest zich op zijn beurt enkele minuten la ter ook laten vervangen door Eef Mulders Eén man slechts,-de meest constan te speler van PSV ook, ontpopte zich als leider van een wanhopige brigade; Johan Devrindt. De Belg schopte, dirigeerde en organiseerde. Maar 'nij stond te vaak op een eiland en zijn „voedende" passes vonden in de spits geen enkel rendement. Temeer, omdat de zelfbewuste „uit- veger" Krivitz van Lierse een gede gen partij demonstreerde. Dit alles maakte PSV tot een wankel, oneven wichtig elftal. Pas een kwartier voor MARSEILLE (ANP) Lands kampioen Feijenoord heeft woensdagavond in Marseille een vriendschappelijke wedstrijd tegen een Zuidfrange selectie met 20 verloren. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. Het treffen tussen de selectie van de Grand Delta en Feijenoord stond op een technisch hoog peil maar kon ruim 9000 toeschouwers toch nooit tot groot enthousiasme brengen. Feijenoord begon goed met schoten van Jansen en Boskamp, die door Carnus voortreffelijk werden gestopt. De Fransen namen in de negende minuut de leiding door Skobler. Uit een actie van Lambert Verdonk, die bij de Fransen meespeelde, ontstond een corner waaruit Skoblar scoorde. Feijenoord beheerste daarna lange tijd het spel maar slaagde er niet in de uitstekende Franse doelman te passeren. Na de hervatting werd het elftal van de Grand Delta ingrijpend ge- Lierse beschouwde de toevalstref fer" als niet meer dan een smet op een voortreffelijk resultaat. Frans de Munck: „Deze 10-nederlaag is een prachtige uitgangspositie. Met wat meer geluk hadden ook wij een doel punt gemaakt. De Nul en Ressel kun nen drie tegenstanders helemaal gek maken en dan plotseling toeslaan. Het enige dat ik op mijn ploeg heb aan te merken is het feit dat we op het middenveld de bal te veel hebben verloren. Daar hadden we meer over tuiging moeten tonen." De confrontatie tussen PSV en de Belgen bleef voortdurend doorspekt met de persoonlijke strijd tussen de beide trainers. Voor Kurt Linder en Frans de Munck immers vormt de deelneming aan het toernooi om de UEFA-Cup een soort laatste stro halm, om'dat hun teams in de compe titie al sensationeel ver teruggevallen zijn. Het miljoenenprojekt PSV wan kelt al weken. En slechts de opmer kelijke uitschakeling van Real Ma drid in de tweede ronde heeft de nukkige Linder voorlopig van een vinniger kritiek op zijn werkwijze kunnen redden. Linder klampt zich vast aan de UEFA-Cup. Voor de start van de „streekderby" had de veelgeplaagde Westduitser echter al met een handi cap af te rekenen. Want PSV moest Lazar Radovic missen. De kleine, ge routineerde Joegoslaaf is door de UEFA voor één cupwedstrijd ge schorst, wegens herhaalde forse over tredingen in de duels tegen Real Madrid. Zijn vervanging, als vrije ver dediger, leek aanvankelijk geen pro bleem. Jos Dijkstra namelijk heeft in de afgelopen seizoenen bij DWS re gelmatig getoond dat zijn optreden juist als libero het beste tot zijn recht komt. De blonde Amsterdammer kreeg afgelopen zondag een kans. In het competitieduel tegen Vitesse was hij echter schuldig aan het enige kostbare tegendoelpunt dat de Bra banders moesten incasseren. Daarom moest Dijkstra zijn favo riete positie voor de ontmoeting met Lierse opnieuw verlaten. Linder koos voor de lange Deen Munk Jensen en dirigeerde Dijkstra opnieuw naar het middenveld. De Deen met Van Stippent. Van den Dungen en de vaak aarzelende Strik de laatste linie voor Van Beveren vormend mag van geluk spreken dat Lierse in de eerste fase zo weinig werkelijke aan- valskracht in zijn spel stopte. Want zelfs de meest simpele diep- tepasses die in de richting van de beide spitsen Peter Ressel en André de Nul werden gezonden, lieten zien dat PSV in de defensie wel degelijk kwetsbaar was. De Belgische aanval kreeg echter te weinig steun in de rug vanaf het middenveld. Frans Vermeven, de ex-international, de populaire Dreessens en de zwoegende De Geulaert hadden het steeds weer te druk met het demonstreren van hun brekende capaciteiten. Toch had PSV problemen op het middenveld, waarop alleen Johan De vrindt met rendemertt zijn kunsten etaleerde. De Belg strooide met zijn ragfijne passes in de richting van Van der Kuylen, Hoekema en Schmidt Hansen onophoudelijk ver warring in de aanvankelijk zwakke afweer van de Vlamingen. Hoekema en Van der Kuylen kregen unieke mogelijkheden. Maar de door Linder zo gepredikte snelle openingstreffer bleef uit. Lier se. dat vooral in het begin in de dek king nogal eens vreemd scharrelde, dankte aan doelman Engelen, dat het niet snel op een achterstand werd ge speeld. De jonge Belg stopte een wild draaiende inzet van Van der Kuylen met een prachtige actie. Lierse gokte op de contra-attaque. Een beproefd wapen in de cup-tournooien. De Munck vertrouwde voor dit concept op de sprintsnelheid van Ressel en De Nul. En de ookomende acties vanaf het middenveld van Janssens. Peter Ressel kwam het dichtst bij een doel punt. Zijn doorbraak in de richting van doelman Jan van Beveren werd ech ter door de Hongaarse scheidsrechter Istvan Zsolt ongeldig verklaard. De ex-PSV'er scoorde nadat hij de bal met de hand zou hebben meege nomen. Ressel bestreed deze /zienswij ze: ,Het was een zuiver doelpunt, van hands was absoluut geen sprake. Overigens ben ik uitermate tevre den met dit resultaat; al zal de wed strijd in België aanzienlijk harder worden". De Nul: „Het Nederlandse voetbal is professioneler. Vooral met de bal aan de schoen bezitten de Eindhovenaren aanzienlijk meer mo gelijkheden dan wij. We moeten PSV dus zoveel mogelijk het spelen belet ten". Lierse compenseerde die „kwalita tieve" achterstand met een wonder baarlijke inzet. Steeds duidelijker werd dat Lierse een echte „beker strijder" is. De vaak zo gewraakte mentaliteit van de ploeg bleek dit keer optimaal. De formatie putte dan ook steeds meer moed uit de voor haar weelderige dubbelblanke score. Lierse hervond de rust. Met name in de middelste linie. Davidovic, deze zomer door NEC naar België ver kocht, de ervaren aanvoerder Ver- meyden en de technisch begaafde Janssens brachten steeds meer rust in de aarzelend gestarte équipe. Het frustreerde PSV, dat het verschrikke lijke tempo slechts moeizaam kon volgen. PSV's problematiek tekende zich na rust steeds scherper af. De groots te .zorg waarmee Linder sinds het be gin van deze voor de Eindhovenaren zo bitter tegenvallende competitie in Hedenmiddag is op het stadhuis in Zaandam de profwielrenner Ben Janbroes in het huwelijk getreden met de 20- jarige Ingrid Blaauw! Onder een erepoort van wielen verlaat het jonge paar het stadhuis DEN HAAG „Als je de flora en de fauna wilt beschermen, moet je juist zoveel mogelijk schietterrevnen aanleggen"Deze uitspraak heeft kolonel <r. H. Doup gedaan in een artikel, getiteld „natuurbescherming met granaten in het maandblad Legerkoeriervan de Koninklijke Landmacht. Juist omdat schietterreinen afgesloten gebieden zijn tieren de beesten er., volgetis kolonel Doup, voorzitter van een proefnemingscommissie, welig. In Oldenbroek huppelen soms hele roedels herten voor de kanonlopen langs, zodat ijlings met schieten gestopt moet worden, zegt de kolonel. Als het een open gebied zou zijn waar iedereen maar vrij kon rondlopen, zou het er naar zijn mening niet zo goed voorstaan met de hertenstand. Volgens de kolonel zijn onderzoekers tot de conclusie gekomen dat zowel broedvogels als „over zomer aars" zich normaal en rustig gedragen terwijl er geschoten wordt. het einde kon het de ontevreden mas sa's op de tribunes een beetje gerust- stellen.Toen eindelijk werd het ver zet van de stugge Belgen gebroken. Maar imponerend was de treffer van invaller Eef Mulders zeker niet. Vanaf links zond de Brabander een hard schot in de richting van het doel van Lierse Een van de verdedigers veranderde het schot van richting. Buiten bereik van doelman Engelen zeilde de bal hoog in het net: 10. De treffer was slechts een miezerig klein goedmakertje voor de matige strijd. Een treffer, die de Eindhove naren echter niet uit de misère kon halen. Daarvoor bleef de angst, die gedurende de gehele wedstrijd over de formatie van Linder had gehan gen, ook daarna nog teveel doorwer ken. Doelman Jan van Beveren: „Die angst is de laatste weken gegroeid. Door het uitblijven van de betere re sultaten. Daardoor durven we niet het spel te maken. Blijven er te veel spelers achter hangen. Er moet wat veranderen. Maar wat? We weten het zelf niet meer". PSV—Lierse SK 1—0 (0—0). 76: Mulders 10. Schiedsrechter: Istvan Zsolt (Hong). Toeschouwers: 21.000. PSV: Van Beveren; Van den Dun gen, Van Stippent, Strik. Munk Jen sen; Dijkstra. Van Tilburg, Van der Kuijlen (Hiddink, later Mulders), Schmidt-Hansen, Hoekema, De vrindt. LIERSE SK: Engelen; Krivitz, Die- rickz, Davidovic, Goelen; Vermeyen, De Ceulaer, Dreessens, Janssens, De Nul, Ressel (Struyf). GERRIT DEN AMBTSMAN AMSTERDAM Het anti-reuma fonds van Max Tailleur zal in 1972 telkens tien reumapatiënten in staat stellen een kuur te ondergaan in het Oostenrijkse Badcastein. Medio fe bruari zal de eerste groep vertrekken. De kuur wordt ondergaan in een voormalige goudmijn, waar een op merkelijk hoge temperatuur heerst en waar bijzondere geologische omstan digheden aanwezig zijn. lie patiënten, die er drie weker, zullen verblijven, worden met een speciaal treintje drie keer oer dag de gangen ingebracht. Ter plaatse varieert de luchttempera- SPAANSE TRIOMF In rip niet. meer belangrijke v^dstrijd te gen Cyprus behaalde Spanje In Canada een 7—0 triomf. Bij de rust leidde de door Rusland uitgeschakelde Spaanse formatie reeds met 3—0. De doelpunten werden ge scoord door Plrri (2), Qulno (3). Agullar. Lora en Rojo. Eindstand groep 4: Rusland 6 4 2 0 10 134 Spanje 5 3 117 13—2 Noord-Ierland 5- 2 1 2 5 9—5 Cyprus 6 0 0 6 0 2—26 Lex Schoenmaker wordt ten val gebracht door Auge. Baeza (2), Wim van Hanegem en Franz Hasil wach ten op het fluitsignaal van de scheidsrechter. tuur van 37 tot 41 graden Celsius. Eerst na de oorlog heeft men de mogelijkheden van' deze oude mijn gangen ontdekt. Overigens is Badgas- tein al sinds de middeleeuwen ver maard om zijn baden. De Duitse zie kenfondsen vergoeden voor ernstige reumapatiënten een dergelijke kuur in Badgastein. Er is thans overleg met de Belgische, ziekenfondsen en men heeft ook reeds met Nederland se ziekenfondsen contacten opgeno men. Van onze speciale verslaggever EINDHOVEN PSV heeft gis teren voor een wrange primeur in het Europese bekervoetbal ge zorgd. Onder leiding van de ge slagen trainer Kurt Linder stap ten de spelers na de sterk onbe vredigende 10 „triomf" op Lier se S.K. de kleedkamer uit. Zwij gend, want Linder had zijn ont luisterde manschappen na het be droevende duel opdracht gegeven ieder commentaar te weigeren. Linder beschouwde de eerste 90 minuten tegen de Belgen slechts als een „eerste helft": „Het is nu rust." De langste rust die een voet baltrainer ooit gecommandeerd heeft, zal bij PSV 14 dagen du ren. Over twee weken immers staat in het Vlaamse provincie plaatsje Lier de return van de UEFA-bekerstrijd op het pro gramma. Het nukkige optreden van Lin der en zijn volgelingen mag teke nend zijn voor de situatie waarin dit PSV de laatste weken ver zeild is geraakt. De problematiek van de miljoenen-elf-zonder-hart is de Westduitser nu ook zicht baar tot de lippen gestegen. Van daar zijn unieke en van weinig professionalisme getuigende hou ding. PSV toch óók (en vooral een commerciële uitlaatklep van het machtige Philips-concern heeft na afloop van de zielige vertoning in het eigen sportpark bewezen wat voor matige ambas sadeurs zij in feite op dit moment zijn. Linder heeft zich ten overstaan van de internationale pers van zijn matigste zijde laten zien.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13