vrouwen leven ~l langst JAbeUe eraren schrijven leerlingen: doodgevroren protesteren voor ■ij jullie Goed voorbeeld voor „Giro voor Pedro" tedrijven ontduiken met •ewijzigde rechtsvorm illerlei verplichtingen' Lesbrief zet reden onderwijsprotest uiteen: Zes jongelui in Schotland GEMIDDELDE LEEFTIJD 76 JAAR 1 i in scnotiana 29 NOVEMBER ONDERWaS protest: UTRECHT ie Vonhoff trekt uitspraak over kweekschool in Geen Spelen voor Schenk bij naleving reglement Kleurloze benen zijn taboe deze winter les colores van door ons zelf opgeroepen spook BOEKENHOEK Verdronken vrouw niet gevonden DINSDAG 23 NOVEMBER 1971 Van een onzer verslaggevers TRECHT De leerlingen van het christelijk lager beroepson- vijs krijgen dezer dagen een lesbrief over het Onderwijsprotest dat maandag in Utrecht gehouden wordt. De Vereniging van ;telijke leraren en leraressen bij het beroepsonderwijs heeft de doen uitgaan om de leerlingen duidelijk te maken waarom hun ren op 29 november massaal naar Utrecht gaan. jnister Van Veen wil dat alle en voor voortgezet onderwijs uren per week minder les krij- Dat is erg jammer. Nu wil de iter voor technische- en huis- scholen ook de klassen nog vol- jan maken. Dat is erger, nt als de klassen voller moeten en, kunnen er minder klassen ge- d worden. En als er minder en zijn, kun je ook minder keu gelijkheden krijgen, zult dan soms een vak moeten waar wel veel andere leer- wat aan hebben, maar waar 's >or jouw toekomstige beroep een minder aan hebt. En als er dan minder lesuren zijn, worden die lijkheden nog kleiner." Leerproces lesbrief draagt het opschrift vv leven" en beschrijft het hele roces vanaf de geboorte. Steeds en de leerlingen aangespoord op te schrijven wat ze er zelf denken. raat er eens met elkaar over of inder dat je van je ouders of op ol iets geleerd had, ook al deze in zou kunnen die je nu kunt", en verderop: „Als iemand thuis geleerd heeft van zijn ouders, hij daar dan gemak van hebben chool?" En hoe meer je ouders geleerd hebben en weten, ver- de brief, des te meer kunnen zij 'ertellen. Via de te grote klassen in kleuter en basisonderwijs belanden de leer lingen dan in het lager beroepsonder wijs. Schoolkeuze Dat gaat zo: „Toén je van de lage re school kwam, moest je gaan kiezen naar welke school je verder moest. Jij mocht zeggen naar welke school je wilde en de onderwijzers van de lagere school zeiden dan of zij het Van onze soc.-economosche redactie 1ST De vakbonden in de handels- en detailbedrijven hebben overlegorgaan van de drie vakcentrales verzocht maatregelen te bereiden, waardoor kan werden voorkomen dat onderne- :n hun rechtsvorm veranderen om zich te onttrekken aan de quenties van de wet op de jaar verslaggeving en de rechten p de ondernemingsraad bij de samenstelling van de raad van m d ïmissanssen. t heeft de heer P. A. H. Kafoe, ^yzitter van de NKV-bond voor het lelspersoneel. de KBPH, gisteren egedeeld tijdens de bondsverga- ig in Zeist. Als voorbeeld van duiking van de democratisering het bedrijfsleven en de onderne- g" noemde hij C. en A, dat de tsvorm heeft omgezet van een nloze vennootschap in een com- ditair genootschap. it is een manipulatie, die de sta- van de onderneming zozeer ver- ert, dat de belangen van de werk- ers daardoor in ernstige mate litei! den Seschaad", aldus de heer Ka- ij wil dat het gat in het onderne- fesrecht, waardoor ondernemingen aan de democratisering en de onso icatie van de jaarcijfers kun nen onttrekken, zo spoedig mogelijk 1 0,1 nieuwe wettelijke maatregelen ver worden gedicht, de rvolgens constateerde de heer oe dat de prijsverhogingen in de del de loonstijgingen overtreffen, lonen in de handel zijn dit jaar 6,75 procent gestegen, terwijl de :en in de eerste tien maanden van jaar vergeleken bij 1970 al 7,6 int omhoog zijn gegaan. Er is dus voor de ongeveer 500.000 werknemers, die hun karige boter ham in de handel verdienen, en wier loon volgens het CBS achterblijft bij dat van de gemiddelde werknemer in het particulier bedrijfsleven, nu al sprake van een reële achteruitgang in het inkomen", aldus de heer Kafoe. er mee eens waren of niet. Als je veel wist en je ouders het goed von den, mocht je naar de mavo, de havo of het gymnasium. Als je beter met je handen kon werken dan met je hoofd en je ouders je niet zo goed konden helpen omdat zij vroeger ook niet zo lang konden leren, ging je naar de technische- of huishoudschool". Onderwijspolitiek En 'daar krijgen de leerlingen dan binnenkort met de kwalijke gevolgen van de onderwijspolitiek van de re gering te maken. De klassen worden gemiddeld één leerling groter, het aantal lesuren per week wordt verminderd van 32 tot 30, de verlenging van de opleiding tot vier jaar dreigt te worden uitge steld. „Al deze dingen vinden de le raren en leraressen erg. Zij proteste ren; Voor jullie". In Amsterdam heeft de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel be sloten vanaf 's middags drie uur geen les meer te geven. De leerlingen kun nen dan naar huis gaan. De onder wijzers en leraren van de ABOP- Amsterdam blijven dan na om met elkaar te praten over de demonstratie die ze 's avonds in Utrecht gaan hou den. Van een correspondent DEN' HAAG Staatssecretaris Vonhoff heeft toegegeven dat uit spraken die hü gedaan heeft over de pedagogische akademies en de vroegere kweekscholen beter ach terwege hadden kunnen blyven. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Verwoert (DS '70) zegt de heer Vonhoff dat een interview (in 'Ruim Zicht') niet de gelegenheid kon bieden tot de zo noodzakelijke brede uitwer king en daardoor tot een te onge nuanceerde en onvolledige formu lering moest leiden. In het interview zei de heer Vonhoff onder meer: „Misschien ligt het wel aan het eigen vakbe kwame onvermogen om in een groep van 40 kinderen de talenten naar voren te halen. De zeer in telligente kinderen uit de arme milieus gingen vroeger naar de kweekschool. De kweekscholen waren toen broedplaatsen van pu re kwaliteit. Mensen van dit ni veau kom je op de pedagogische academies niet meer tegen. De zeer pienteren gaan nu meteen naar de universiteit. De denk kracht was vroeger hoger en daarom was het gemiddeld pro- dukt ook hoger. Dat is de scha duwkant van een gunstige sociale ontwikkeling". LONDEN (DPA) Zes jongelui, die op een wandeltocht door de Schot se bergen verdwaald waren, zijn door bevriezing om het leven gekomen. Een hefschroefvliegtuig ontdekte gisteren de lijken van de kinderen, vier jongens en twee meisjes van vijftien en zestien jaar, op nog geen kilometer van een schuilhut, waar naar zij op zoek waren geweest. Het gezelschap was zaterdag ver trokken voor een bergwandeling in Cairngorms. De scholieren werden be geleid door een 21-jarige lerares. Toen zij niet terugkeerden, werd een speuractie op touw gezet. Zondag vond een helikopter de uitgeputte le rares, die hulp was gaan halen. Op haar aanwijzingen trokken hulpploe gen erop uit om de vermiste scholie ren te zoeken, doch zij hadden te kampen met zware storm en hoge sneeuwbarrières. De slachtoffers, van wie sommige geheel onder de sneeuw bedolven waren, e werden tenslotte door een helikopter gevonden. VERENIGDE NATIES (Reuter) Vrouwen in Zwe den en Nederland hebben de hoogste gemiddelde levensduur ter wereld. Zweedse vrouwen mogen gemiddeld verwachten 76V2 jaar te worden en Ne derlandse vrouwen hoeven het maar met ruim een maand minder te doen. Alleen in Nederland, Zweden. Noorwegen, IJsland en Dene marken is een gemiddelde levensduur van 70 jaar of ouder voor mannen weggelegd. Vrouwen mogen dat echter in 41 landen verwachten. Deze cijfers staan in de nieuwe uitgave van het statistisch jaarboek van de Verenigde Naties. Half 1970 woonden er 3.632 miljoen mensen op de wereld, dat is een miljard meer dan 20 jaar geleden. Als het groeipercentage van de bevol king blijft gehandhaafd op twee procent per jaar zullen er In het jaar 2000 6.5 miljard mensen zijn. In zeven landen met een hoog geboortecijfer en hoge sterftecijfers bij de bevalling, leven mannen gemiddeld langer dan vrouwen: Nigeria. Opper-Volta, Cambodja. Ceylon. India, Pakistan en Jordanië. De gemiddelde levensduur in Europa is veel langer dan in andere werelddelen, hoewel de mannen in Portugal en Luxemburg gemiddeld niet veel ouder dan 60 jaar worden. Zeven landen hebben een bevolking van meer dan hon derd miljoen: China, India, de Sowjet-Unie, de Verenigde Staten, Indonesië, Pakistan en Japan. Steeds meer mensen wonen in steden. Er zijn nu 1.784 steden met meer dan 100.000 inwoners, dat is 20 procent meer dan tien jaar ge leden. De grootste stad is Tokio met ruim 9 miljoen inwoners gevolgd door New York, Londen Moskou, Sjanghai, Bombay. Sao Paulo, Cairo, Rio de Janeiro en Peking. Deze lijst Is gebaseerd op het inwonertal van het eigenlijke centrum, zon der stedelijke agglomeraties mee te tellen. Steden als Parijs en Los Angeles vallen er daarom buiten. Het meest verstedelijkte land is Australië, waar 83,3 pro cent van de bevolking in steden woont. De grootste platte landsbevolking heeft Boeroendl, waar maar 2,2 pet van de mensen in steden woont. Ontslag: Bij koninklijk besluit is aan mr. X. Bolkestein. op zijn verzoek, per 1 maart volgend jaar eervolontslag verleend uit zijn ambt van president van het gerechts hof te Amsterdam, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Gert en Hermien Timmerman over handigen gouden platen aan John van Kesteren in de gedaante van St. Nicolaas. Op 28 november is de uitzending van de Gert en Hermien- show. Leidse samenwerking DEN HAAG Op verzoek van de hervormde kerkelijk hoogleraren dr. H. Berkhof en dr. A. J. Rasker heeft de hervormde synode goedgekeurd, dat aan de theologische faculteit van Leiden een samenwerking met de re monstrantse hoogleraar dr. G. J. Hoenderdaal wordt aangegaan. Aan de Leidse theologische facul teit werd al enige -tijd geëxperimen teerd met een vorm van samenwer king, waarbij de hervormde en de re monstrantse hoogleraren over en weer gezamenlijke colleges voor de hervormde en de remonstrantse stu denten gaven. LOUSANNE-AMSTERDAM Wanneer de toelatingscommissie van het Internationaal Olym pisch Comité zijn werk bij de Olympische Winterspelen van Sapporo werkelijk goed doet, zo als IOC-president Avery Brun- dage verwacht, zal de Nederland se schaats-troef-nummer-één Ard Schenk, (houder van vijf wereld records) niet aan de start mogen verschijnen. Ard Schenk heeft zich in het recen- Libelle bezocht voor u de w0#atste Parijse modeshows. e m En stemde daar de nieuwe De^ anty-collectie op af. iieJ Les Colorés. iisd Als u ze ziet draagt u deze een vinter alleen maar n hl latei Q\Lw 10<t collection: v'"W De berichten van het sociaal- economisch front zijn de laatste weken weinig opwekkend te noemen. In sommige bedrijven worden meer ontslagen aan gezegd; er is bezorgdheid voor de werkgelegenheid in de wegen- en woningbouw; de prijsontwikkeling is opnieuw tegengevallen. En tenslotte lijken alle goede matigingsvoor nemens op het loon- en prijs- front als sneeuw voor de zon weg te smelten. Het taxeren van de werkelijke be tekenis van economische ontwikke lingen als deze is een vrij riskante bezigheid. Niet in die zin dat het moeilijk zou zijn achter deze ver schijnselen iets als een conjunctuur- kentering te ontwaren. Daarover be hoeft nauwelijks meningsverschil te bestaan. Voor zo'n kentering is een inzinking van de werkgelegenheid vrijwel steeds een onmiskenbare aanwijzing, vooral nu die zich inzet na jaren van hoogconjunctuur en van overspanning van de arbeidsmarkt. Nee, het riskante van een taxering schuilt elders. Onzeker is namelijk of we deze ontwikkelingen moeten ver staan als het begin van een normale conjunctuurafflauwing (zoals we die na de oorlog meer gehad hebben) of wel dat we er een voorbode in moe ten zien van een aanmerkelijk zwaar dere economische teruggang, een te ruggang die ook langer zal aanhou den dan de ons bekende na-oorlogse depressies. Onder twee vooronderstellingen houd ik het vooralsnog op de laat ste mogelijkheid. En die twee voor onderstellingen zijn, dat de regering blijft streven naar een bestrijding van de inflatie, en voorts dat de re gering niet poogt, door middel van een devaluatie, zich een uitweg te banen uit de komende moeilijkheden. De narigheid van de economische situatie, waarin we terecht zijn ge komen, is namelijk dat de conjunc tuurneergang van vandaag zich vol trekt op een weinig betrouwbare on dergrond. Ze speelt zich af in een economie, die eensdeels geplaagd wordt door lastige overgangsver schijnselen, en die andersdeels in sommige opzichten is scheefgegroeid. Die „ondergrond" nu veroorzaakt, dat de aanpassingen die we moeten door maken waarschijnlijk pijnlijker zul len zijn dan menigeen verwacht. De overgangsverschijnselen, waar ik hier op doel, houden verband met noodzakelijke wijzigingen in ons voorbrengingspatroon. Er is in de eerste plaats een geleidelijke migra tie van arbeidskrachten aan de gang in de richting van de zogenaamde dienstensector. Niet alleen in de land bouw, maar ook.in de industrie neemt het aantal werknemers gestaag af. Dit is op zichzelf een normaal ver schijnsel. Maar het betekent wel, dat de groei van de produktie per werk nemer aan zekere ombuiging onder hevig is, in de dienstensector is de produktiviteitstoeneming nu eenmaal geringer dan bijvoorbeeld in de in dustrie. Hierbij komt een tweede overgangsverschijnsel, namelijk de noodzaak, onze voortbrenging meer dan tot dusver te richten op een be strijding van milieu-overlast. Dit houdt in, dat bij eenzelfde economi sche groei en bij eenzelfde produk tie minder overblijft voor normale consumptie- en investeringsdoelein den. Wanneer u nu deze beide over gangsverschijnselen met elkaar com bineert, "wordt een ding bijzonder duidelijk: namelijk dat wij in de komende jaren ons op een aanmerke lijk minder grote groei van consump tieve en andere bestedingen zullen moeten gaan instellen. Wij zijn de laatste jaren, wat dat betreft eenvou dig in de watten gelegd. Maar juist op het punt van de toe genomen bestedingen nu is in onze economie een fel contrast aanwezig. Want terwijl de groeimogelijkheden voor onze particuliere welstand af nemen, zijn onze bestedingswensen groter dan ooit. Dat blijkt ook uit de sterke inflatie die we momenteel doormaken. De bestedingskrachten die daar achter schuilen, zijn van uiteenlopende oorsprong.. Ze liggen op het vlak van de overheidssfeer (de te lichtvaardige uitgavenpolitiek van het vorige kabinet) doch minder dan op het vlak van het bedrijfsleven (prijsverhogingen, gepaard aan een veel te gemakkelijke gewenning aan sterke procentuele loonsverhogingen). door prof. dr. B. Goudzwaard Sommige van deze krachten zijn van tijdelijke aard, andere en dat zijn de meeste tonen een meer blij vend karakter: denk bijvoorbeeld aan de sterke optrekking van de wel- vaartsvaste uitkeringen voor tal van sociaal zwakke groepen via ons stel sel van sociale zekerheid. Al deze be stedingsmogelijkheden en wensen te samen toornen hoog uit boven wat er is, en nog meer boven wat er jaar lijks in de nabije toekomst ter be schikking zal kunnen komen. Een economie moet echter draaiend blijven. In het economische leven worden altijd zoniet goedschiks, dan kwaadschiks toch weer de middelen en de bestedingen met el kaar in evenwicht gebracht. Voor zo'n proces zorgt bijvoorbeeld infla tie. Prijsstijgingen maken, dat ieders bestedingsmogelijkheden in reële termen wat minder gaan voorstellen. Zo worden de bestedingen weer te ruggedrongen tot wat er te verdelen is. Maar als de inflatie daarin onvol doende slaagt, wel, dan neemt de werkeloosheid die impopulaire rol over want als er mensen werke loos worden en bedrijven gaan slui ten, nemen de bestedingen wel nood gedwongen af. En dat proces gaat door, totdat ófwel er door de over heid een gedwongen eind aan wordt gemaakt maar dan keren in een economie als de onze prompt weer alle overbestedingsproblemen even snel terug ófwel, doordat door een daling van de werkgelegenheid weer nieuw evenwicht tussen middelen en bestedingen in zicht komt. En het laat zich niet aan zien dat we gelet op de grote afstand tussen onze mid delen en ons bestedingsniveau er dan met een geringe daling van de werk gelegenheid vanaf zullen komen. Een vrolijk verhaal is dit niet. Met name niet, omdat er nauwelijks nog een beleid te verzinnen is, dat tegen deze neerwaartse krachten is opge wassen. Het zou bijvoorbeeld bijzon der gevaarlijk zijn, als bij de zich in zettende werkloosheid het kabinet volop inflatoor gefinancierde werk gelegenheidsprogramma's zou zetten. Dat zou met recht dweilen zijn met de kraan open. Wat het kabinet aan werkgelegenheid gaat doen, zal in overwegende mate uit de normale be lastingsontvangsten moeten worden bekostigd. Anders zou het genees middel per saldo wel eens erger kun nen zijn dan de kwaal. Er is nog maar een uitweg, maar die lijkt zo goed als afgesneden. Ter wille van het belang van de zaak wil ik hem toch noemen. U kunt hem na het voorgaande ook zelf wel beden ken. Het is de uitweg van een vrij scherp loon- en prijsbeleid, gericht op stabilisatie van lonen en prijzen: een beleid, dat en zoiets lijkt mij een onmisbare voorwaarde door werk gevers en werknemersorganisaties met hun volledige inzet wordt onder steund. Gebeurt dat niet, dan zouden in ons kleine land wel eens binnen twee jaar hele zware klappen kun nen worden uitgedeeld aan de zwak- sten onder ons. Als het zo ver komt weet u dan wie de schuldigen zijn? te verleden 'schuldig' gemaakt aan overtreding van artikel 26 van het reglement van toelating, waarin o.m. staat vermeld, dat een atleet wiens naam of foto ooit is gebruikt voor reclamedoeleinden niet mag deelne men. Ard Schenk is het afgelopen seizoen op 15 februari van dit jaar voorgekomen in een advertentiecam pagne voor thee. De president van het Internatio naal Olympisch Comité heeft dezer dagen alle nationale Olympische Co- mité's door middel van een brief nog eens op het hart gedrukt bij de selec tie van deelnemers aan de Olympi sche Spelen van Sapporo en München goed te letten op dit artikel 26. De 83-jarige Brundage wees daar bij met name op de situatie bij het ijshockey en het voetbal en heeft ernstige kritiek op de manier waarop in het verleden de reglementen aan gaande de amateurstatus van de Olympische kandidaten zijn nage leefd. De nieuwe 'amateurregels' die in vergelijking met het verleden al wat soepeler zijn gelden sedert 5 a- pril van dit jaar. De toelatingscommissie, die volgens Brundage reeds bij de winterspelen van Sapporo zijn werk zal doen be staat uit de volgende leden: Hugh Weir (Austr.), Alexander Siperco (Roem.), Cecil Cross (Nieuw Zeel.), dr. Abdel Halim (Soedan). Iva Vind (Den.) en Arthur Takac (Hong.). Van Goor's encyclopedisch woor denboek der godsdiensten. Uitg. Van Goor, Den Haag, prijs 68,75. We hebben hier te maken met een vertaling en bewerking van Alfred Bertholet's Worterbuch der Religio- nen, door prof. dr. J. Schoneveld uit Brussel, die zijn werk baseerde op de tweede druk uit 1962. Prof. Schone veld heeft de volgende medewerkers: prof. dr. W. H. Beekenkamp, prof. dr. D. J. Hoens, ds. J. C. Schoneveld, dr. G. J. Streeder en ds. S. P. Tabaks- blatt. De naam van de laatste bepaalt ons bij het feit dat in deze Neder landse uitgave aan het jodendom een uitgebreidere plaats is gegeven dan in het oorspronkelijke werk. Trouwens, op meer punten zijn er afwijkingen, d.w.z. is een manier van bewerken gevolgd die dit boek dichter bij de Néderlandse belangstellende brengt. Zeer te waarderen valt de royale manier van illustreren: op vrijwel el ke van de vijfhonderd pagina's vin den we een of meer illustraties, en dat terwijl het originele ongeïllus treerd de wereld is ingegaan. Dit woordenboek wil, zoals het voorbe richt te bescheiden omschrijft, een „eerste hulp" bieden aan ieder die naar godsdienst- en kerkhistorische en naar bjjbelse informatie vraagt. Kortom, een naslagwerk over gods dienstleraren, profeten, mythen, ge schriften, vormen van'eredienst, mys teries enz. van de verschillende gods diensten en religieuze sekten. A J K ROTTERDAM Het dagelijks bestuur van het overlegorgaan zeeha venontwikkeling zuid-west Nederland is tegen de aanleg van de tweede na tionale luchthaven op de kop van het eiland Goeree. Tot de meest wenselij ke plaats voor de luchthaven behoren volgens het overlegorgaan de Maas vlakte en de omgeving bij Steenber gen. BREDA De predikant-directeur van het Diaconessenhuis in Breda, de 61-jarige hervormde P. de Bruyn is zaterdag bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats om het leven geko men. Ook zijn 52-jarige echtgenoot en een derde inzitende, de 47-jarige heer G. Hekstra uit Terheyden kwamen bij dit ongeluk om het leven. Zaterdag kon alleen worden ver meldt dat drie personen by een auto- ongeluk in Breda om het leven zijn gekomen. Later konden deze perso nen pas worden geïdentificeerd. De auto van ds. De Bruyn, die ook lid was van de generale synode van de hervormde kerk, raakte na een aanrij ding in een slip, waarna hij de singel inschoot. Drie van de vier inzittenden verdronken. De vierde inzittende, me vrouw Hekstra werd, voordat de auto te water raakte, naar buiten geslin gerd. Zij is ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. Nog steeds is het lichaam van me vrouw De Bruyn niet gevonden. De Bredase brandweer heeft totaal 27 uur gedregd. De bestuurder van de tweede auto, die bij de aanrijding was betrokken, een 26-jarige inwoner van Noordeloos, is met een schock in een ziekenhuis opgenomen. PARIJS Uit een Parijse kunstga lerij, niet ver van het Elysee, is in de nacht van maandag op dinsdag een Pi casso gestolen die een geschatte waar de heeft van bijna een miljoen gulden. Het is een olieverfschilderij voorstel lende de kop van een harlekijn. De dieven zijn de galerij binnenge komen door het inslaan van enkele ruiten. Ondanks het alarmsignaal dat daarbij in werking trad konden zij zich uit de voeten maken voordat de politie was gearriveerd. De Da Costaschool, Bontekoe- laan 9, Utrecht, steunt de Trouw-Kwartet- Sinterklaasactie: Giro voor Pedro. Onderwijzer D. J. Veefkind heeft het initiatief genomen om onder de ruim twee honderd leerlingen een geldinza meling te houden. Een goed voor beeld voor vele andere scholen.' Geef elkaar minder, maar de beide chr. scholen in Madrid een extraatje! Ze hebben het daar nodig. Omdat ze er vrijwel alle luxe missen, die op onze scho len vanzelfsprekend zijn. Daar, hopeloos ouderwetse schoolban ken, weinig leermiddelen, geen speelplaats of gymzaal en ga zo maar door. De scholen Juan de Vaides en Porvenir krijgen in het geheel geen geld van de rege ring. Niet-rooms-katholieke scho len worden in Spanje niet ge subsidieerd. Juan de Vaides beschikt niet over een eigen schoolgebouw, de kinderen zitten in kamers 'van een vervallen villa, die maande lijks veel huur kost. De zorgen van beide Madri- leense scholen van de Spaanse Evangelische kerk zijn héél groot Daarom is er de actie: Giro voor Pedro. Het zou geweldig zijn wan neer velen een steentje bijdragen en in het bijzonder de christelij ke scholen van Nederland. Ter gelegenheid van de vijfde de cember moet dit mogelijk zijn Volg het voorbeeld van Utrecht. Er bereiken ons voorts be richten, dat er in enkele plaat sen clubjes dames bezig zijn om goede kinderkleding in te zame len. Die is welkom. Maar svp: mets verzenden. Willen de ini tiatiefneemsters voor zover bekend in Leiden, Bussum, Zwol le en Arnhem zich dezer da gen schriftelijk melden: Actie voor Pedro, Dagblad Trouw - Amsterdam? Over dit onderdeel van de actie wordt overleg ge voerd met de Nederlandse Ver eniging „Het Evangelie in Span- je". Sinds het begin van „Giro voor Pedro" is een bedrag van 10.000,— bereikt. Een bemoedigende start. Bijdra gen blijven welkom via het qironummer van de Christe lijke Pers 69.09.68 Amster dam, of via de Ned. Midden- standsbank Amsterdam, re gistratienummer: 69.73.60.708. Wilt u vermelden: Giro voor Pedro?

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7