Geen integratie Leidse en Voorschotense wijken Najaarsmuziekfeest in Leiden WEEKAGENDA Leiden onbestuurbaar ijkcentrum Noord-Hofland voorlopig een droom Urgentieschema voor Oegstgeest Vivace had veel succes Aandacht voor Luifelbaan Burgerlijke stand van Leiden llEUWE leidse courant MAANDAG 15 NOVEMBER 1971 lelt door Leo Verkalk) d alm I of r vs pen gei •sch Ijoe erh fjel EIDEN/VOORSCHOTEN Dc al aande Leidse wijk Zuidwest, de te vormen Leidse wjjk Stevens- P espolder en de daartussenin ge- pde deels al gevormde voor- tense wijk Noord-Hofland zul- c geen gemeenschappelijke boven- 2'J se voorzieningen krygen en de i rd-Hofland kan voorlopig de iting van een eigen wijkcentrum 3r j, irin onder meer kerkdiensten worden gehouden en het de- gezondheidscentrum kan den ondergebracht) wel vergeten. tze twee negatieve conclusies ten worden getrokken uit een pagina's tellende discussienota de werkgroep „Wijkcentrum rd-Hofland" en de (uit het ac- mité Leefbaarheid Noord-Hof- gegroeide) wijkcontactraad. e onder voorzitterschap van drs Iialter staande werkgroep heb- onder anderen zitting vertegen- •digers van kerken, gemeente e stichting Gezondheidszorg. zwaar at de genoemde onmogelijkheid gemeenschappelijke bovenwijkse zieningen betreft, wordt in het ort opgemerkt, dat over de pla- gische opzet van Leiden-Zuid- en de mogelijke relaties op so- D -cultureel terrein met Noord- 1 de and geen overleg heeft plaats- con aden tussen de gemeentebestu- ean Voorschoten en Leiden. Al- is in gewestelijk verband ge ien over wegverbindingen tus- aeide wijken, met name via de holtfcuwen brug in het verlengde van be lijf-Meilaan. el is overleg op gang gebracht de relaties tussen Noord-Hof- en Stevenshof. Daarbij deed en zich echter het praktische be- eke#r voor, dat Noord-Hofland ne_i rin nu al 3400 mensen wonen ten van de grotere gemeenten en het in de wijk Noord-Hofland voor handen zijn van de aula van de ge meenschappelijke school, welke aula momenteel niet optimaal wordt be nut, zal de rijksoverheid de eerste jaren geen geld beschikbaar stellen voor een wijkcentrum in Noord-Hof land, zo heeft de werkgroep verno men. Het voor het wijkcentrum be stemde stuk grond tussen het Cal- lenburghplantsoen en de Admiraal de Ruytersingel zal voorlopig dus wel onbebouwd blijven. Kerkdiensten Omdat er toch wel wat moet ge beuren in de wijk, komt de werk groep met het volgende alternatief: intensivering van het gebruik van- de twee aula's en eventueel ook van de andere ruimten van het scholen complex, zonodig gecombineerd met aanbouw van enkele ruimten aan dit complex. Problematisch wordt het houden van kerkdiensten in de grote aula, zo wordt ten slotte gesteld. Als de huidige gezamenlijke diensten van de Gereformeerde Kerk en de Her vormde Gemeente worden geconti nueerd, wordt de aula te klein. Af zonderlijke diensten houden, is ech ter ook onmogelijk omdat dan op (Hervormd, Gereformeerd en Rooms- elke zondagochtend drie diensten Katholiek) in de aula zouden moeten plaats hebben, wat met de klok in de hand geen haalbare zaak is. XXX Op 24 november, houden werk - groep en wijkcontactraad in de aula een hoorzitting over deze discussie nota. - Het gemeenschappelijke scholen complex in de Voorschotense wijk Noord-Hofland, dat een grote aula. een kleine aula en een gymnastiek zaal rijk is. Zoals de zaken er 'nu jvoorstaanzullen de aula's, even tueel gecompleteerd met nog aan te bouwen bijruimten, voorlopig de functie van een wijkcentrum moeten opvangen in deze wijk, waarin om streeks 1978 een kwart van de Voor een jaar of zeven, als de is voltooid, ongeveer 7000) in ontwikkeling is, terwijl Leiden de Stevenshof j espolder pas aan iegin staat, dooi concludeerd wordt, dat de to- ïn integratie tussen genoemde drie n§o en niet zal slagen en dat daarom e opbouw van Noord-Hofland het oog zal moeten worden ge- op Voorschoten zelf. (Als •d-Hofland „vol" is, woont hier de Ikwart van de Voorschotense be- le-Sdng). deel ;iels centrum de nota wordt na deze constate - eerst een uitvoerige schets ven van een wijkcentrum voor d-Hofland, dat ongeveer 1400 m2 zou moeten worden. Er is ge- aan een grote zaal van 600 m2 kerkdiensten en grote bij een- °®t£ften en verder zou het centrum meer de volgende andere be- Jningen moeten hebben: koor- K G [ties, recepties, bejaardensocië- e uitleenpost bibliotheek, jeugd- oeI' teit, kinderbewaarplaats, hob- ver imten, gezondheidszorg, rouw- Du jr. de tw- en inrichtingskosten alsme- grondkosten zijn bij elkaar na uitvoerige specificatie op rond miljoen geraamd. Na een bij van "de bevolking, geraamd op ton, resteert nog een ongedekt ïgen t van 36.650. Het jaarlijkse zijn itatietekort wordt op 33.000 Hee md. o» in geld jn O Ond jjen ,je bchoefte aan ruimtelijke ieningen in meer dichtbevolkte ihtergebleven wijken en buur- LEIDEN Het jaarlijkse Muziekfes tijn van de Algemene Nederland se Unie van Muziekverenigingen is zaterdagmiddag in de Gehoorzaal begonnen. Zoals te doen gebruike lijk, heeft men er twee weekeinden voor uitgetrokken. In totaal gaven zich éénenvijftig verenigingen op: hiervan kwamen er afgelopen za terdag en zondag vijfentwintig aan de beurt. Zo te zien is er op ama teur-harmonie- en fanfaregebicd nog belangstelling voor het samen- musiceren genoeg. Dit bewijst trouwens ook de algemene bloei van de muziekscholen. De organisators regelden de tijden zó, dat het geen nachtwerk kan worden. Dit betekent een belang rijk voordeel, met name op de slot- avond, wanneer het laatste korps, de harmonie SHV.uit Rotterdam, reeds om vijf uur aantreedt. Dan is er dus volop tijd voor bekers en wisselvlaggen en iedereen kan weer vroeg thuis zijn. Noord- en Zuid-Holland leverden sa men weer het gros van de korpsen; uit Utrecht komen er twee, uit Friesland en Limburg elk één (resp. „Ny Libben", „Koudum"" en „Concordia", Treebeek). Amster dam is alleen al met zes verenigin gen vertegenwoordigd. Uit Leiden en omgeving nemen drie ensembles deel aan het feest, namelijk „War- monds Fanfare" (zaterdag jl.), „K en G" (gisteren) en „Benvenuto", Voorschoten (a.s. zaterdagmorgen). Op zaterdagavond a.s. treden in de hoogste afdeling Harmonie (F.) op: de „Hoogoven Harmonie" (Bever wijk), de prot. harmonie „Concor dia" (Treebeek) en de harmrTde „Apollo" (Zaandijk). In de jury hebben zitting de heren Henk van Lijnschoten, Jos Moe renhout en A. Posthumus. UITSLAGEN: „Jeugd doet leven", Zoeterwoude 254 p., naar B; „Con cordia", Beesd 2461/* p.; „Excel sior", Bergambacht 251'/» p.; „Nieuw Leven", Loosdrecht 280 p.; Kon. Texels Fanfare Corps „D.E.K.", Den Burg-Texel 288'/2 p. naar C; „De Kleine Trompetter Wilhelmina", Abbenbroek niet ver schenen; „Zuilens Fanfare Corps", Utrecht 276 p.; Metaalbewerkers Fanfare „Volharding", Gorinchem 2477» p.; „Door Wilskracht Saam- gebracht", Venhuizen 2727* p.; „Concordia", Bergschenhoek 287 p.; Kon. Erk. Sted. Fanfare Orkes idemische examens )EN Rijksuniversiteit: Ge- doet. ex. Arabische taal- en let- ide: de heer J P H Bosman (Am- m); doet. ex. algemene literatuur- hap: de heer A J Korteweg kand. ex. S 1 W en N: de heer n Schagen (Den Haag): doet. ex. inde: de heer E S E Werner doet. ex. Franse taal- en let- mej. B V Reyne (Gouda); kunstgeschiedenis: de heer C 11 van Serooskerken (Lelden), es M E Spliethoff (Barendrecht). Post (Bunnik); kand. ex Spaan- en letterkunde: de heer B Guil- ildenl. OEGSTGEEST In de begroting van Oegstgeest wordt de raad in overweging gegeven voor 1972 weer een urgentieplan vast te stellen. Voor de bouw van de 2e openbare kleuterschool; de Dr. K. Schilder school en de R.K. Jenaplanschool is reeds een urgentieverklaring voor handen. Voorts vermeldt de urgentie- lijst: voorbereiding en sanering rio lering oude dorpskern, bouw van gymnastieklokaal Pieter de Hooch- laan, bouw gymnastieklokaal Kam perfoelielaan. verkeerslichteniinstal- latie Laan van Oud-Poelgeest-Hof- dijck, kolkenzuiger, verkeerslichten installatie Rijnzichtweg-Floresstraat, reconstructie tennisbanen en hockey velden Laan van Alkemade, verplaat sen brandweergarage, instructiebad. Met betrekking- tot de overdekte hoopt het gemeentebestuur in 1972 een krediet aan te vragen van 2 a 3 miljoen. Objecten die t.z*. bij het beschik baar komen van geld naar het ur gentieplan worden overgeheveld zijn: a) verbouw van raadhuis, b) de brug over Oegstgeesterkanaal, c) de re constructie Rijnzichtweg en Gevers- str5at/Leidsestraatweg, d) sanering riolering; e) aanleg sportaccommo daties (padvindersterrein nabij Al- mondeweg en 2e complex voetbal velden tussen rijks- en Rhijngeester- straatweg). LEIDEN Voor het eerst is Sinterklaas' op een zaterdag Leiden binnengehaald. Dat ge beurde altijd midden in de week door een speciaal Sinterklaas comité. Dit heeft deze „bevoegd heid" echter afgestaan en over gedragen aan de winkelstand, die de voorkeur aan de zaterdag gaf. Met de boot kwam de Sint, die vergezeld was van maar liefst negen muziekpieten, bij de Lakenhal aan, waar behalve een juichende kinderschaar ook me vrouw en burgemeester Vis en een paar wethouders hem be groetten. Na de ontvangst volg de een tocht door de stad. On danks het miezerige weer waren er duizenden kinderen op de been. LEIDEN De accordeonisten vereni ging Vivace gaf zaterdagavond in de volle zaal van het St.-Antonius- clubhuis de gewone jaarlijkse uit voering. Deze zeventien jongemen- sen, voor wie het muziekmaken de mooiste en daarom ook een naars tig beoefende vrijetijdsbesteding is, scheppen als vanzelf een prettige sfeer. Men voelt zich tijdens het concert en in de pauze echt gezél lig-onder-ons. En de buitenstaan der, ook de muziekrecensent, on dergaat dit in deze tijd als een weldaad. Dirigent P. Slingerland, een muzikaal man, die als orgelstemmer gewend is, zeer nauwlettend te luisteren, beheerst het spel tot in onderdelen, maar zorgt er, door zijn muzikan ten aan te vuren, tevens voor, dat zij de naam van hun orkestje („vi vace" levendig) eer aandoen. Ook articuleert, accentueert, nuan ceert hij op de juiste manier. Al leen de tempi remt hij hier en daar af, zoals, heel duidelijk in de (slot)can-can van de „Orpheus in de onderwereld"-ouverture. Maar dit is dan voor amateurs wel een zeer riskant geval. De nauwkeurigheid in de samenwer king was doorgaans te prijzen. In snelle gedeelten echter liep het spel nu en dan niet zo regelmatig. Enkele marsen („Florentiner", „Al- te Kamerade", „Stars and Stripes") klonken heel bevredigend. De laatste, vlot en pittig voorgedragen Sousa-mars, moest worden gebis seerd. En toén klapte iedereen mee. Verder noem ik nog verdienstelijke uitvoeringen van ouvertures (o.a. „Si j'étais roi") en van luchtiger stukken na de pauze (o.a. Brasi lia", St. Louis Blues"-mars;. In „I can't begin to tell you" blies één van de muzikanten, de heer H. Dubbelaar, een vaardige trompet solo. Johan van Wolfswinkel LEIDEN Het Leidsoh Politie Muziekgezelschap heeft zaterdag deelgenomen aan een nationaal fede ratief muziekconcours te Groenlo. Het kwam uit in de hoogste afdeling Van de Kon. Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen, nl. de Vaandel-afdeling en behaalde een eerste prijs. Met deze prys ontving het muziekgezelschap van dc Federatie een wimpel, ter bevestiging aan de reeds eerder ont vangen Federatievlag. Noodkreet aan regering: LEIDEN „Het gemeentebestuur van Leiden wordt momenteel voor aanzienlijke gewetensmoeilijkheden geplaatst. Zonder krach tige financiële steun van het rijk is geen oplossing voor de Leidse noodsituatie te vinden. Blijft deze steun uit, dan is Leiden voorgoed in last en zal het voor het gemeentebestuur niet langer mogelijk zijn zijn taak naar behoren te vervuilen. Het gemeentebestuur zal dan moeten kiezen uit drie wegen: het moede hoofd in de schoot leggen, alles tot uitvoering brengen wat volgens de eigen verantwoordelijkheid nodig is (goedkeuring of geen goedkeuring) of de verantwoordelijkheid neerleggen en niet langer het bestuur van deze stad uitoefenen. Deze laatste weg, het neerleggen van de verantwoordelijkheid, voert rechtstreeks tot onbestuurbaarheid maar de beide andere wegen eindigen ook in een onbestuurbaar Leiden". Tot deze uitspraken komen b. en w. in het ontwerp voor het al aangekondigde adres ..Leiden voorgoed in last?", waarmee Leiden de ministerraad, de Kamerleden en provinciale staten wil gaan bombarderen. Het adres is bedoeld als een soort vervolg op de nota „Leiden in last", waarmee het gemeentebestuur bijna drie jaar geleden op landelijk niveau de noodklok luidde. Omstandig wordt ook in deze nieuwe nota ingegaan op de finan ciële problematiek van Leiden. B. en w. gaan er in hun ontwerp vanuit, dat de raad op dit moment nog geen keus maakt uit de drie genoemde wegen, die naar onbestuurbaarheid leiden. Het adres is bedoeld als een klemmend beroep op allen, die in staat zijn aan de negatieve ontwikkeling van Leiden een halt toe te roepen. Het adres gaat echter pas de deur uit als de raad er zijn goed keuring aan heeft gehecht zodat de mogelijkheid van al of niet ingrijpende wijzigingen in de tekst ervan aanwezig is. „Nieuw Leven", Vianen 30272 p.; „Warmonds Fanfare", Warmond 266 p.; Arb. Muz. Ver. „Voorne en Putten", Hellevoetsluis 24u p.; Chr. Harmonie „Concordia", Boskoop 278 p.; „Waterlandse Harm. Rans- dorp-Schellingwoude", Amsterdam 2807ï p.; „Voorwaarts-Gusto", Vlaardingen niet verschenen; Naaldwijkse Muziekver. „Füsica", Naaldwijk 301 p. Zondag 14 november: „Eensgezindr heid", Heiloo 250 p.; „Eendracht", Kolhorn 28872 p. naar C; „Crescen do 1923", De Weere 285 p.; „Scher mers Fanfare", Stompetoren 301 p. naar C; „Wittenburgs Fanfare Or kest", Amsterdam 252 p.; „Tuban- tia", Amsterdam 289 p.; Chr. Muz. Ver. „Kunst en Genoegen", Leiden 311 p. naar E; „Amsterdamse Tram Harmonie", Amsterdam 301 p. Brief aan raad: LEIDEN De wjjkvereniging Ak- tief heeft in een brief aan de ge meenteraad aandacht gevraagd voor het winkelcentrum De Luifelbaan Bevrydingsplein en Vyf-Meiplein. De vereniging wil maatregelen tegen de (brom-)fietsende jongelui, die het winkelen hier tot een gevaarlijke be zigheid maken. Tot die maatregelen wordt niet alleen méér politietoezicht gerekend maar ook het plaatsen van meer boompjes en bloembakken. Andere wensen ten aanzien van dit winkelcentrum: een betere ver lichting en meer sfeer, bijvoorbeeld door het maken van terrasjes. Ten slotte spreken de briefschrijvers er hun verontrusting over uit, dat vol gens recente geruchten in het vrij gekomen pand van De Gruyter, waarvoor een kledingmagazijn een serieuze gegadigde zo uzijn, „alweer een bank" wordt gevestigd. Toneel Ons Grunitegerlaancl LEIDEN Zaterdagavond opende „Ons Grunnegarlaand" het seizoen met een toneelavond. Met het oog op de 50ste verjaardag, dus een ju bileum, wekte de voorzitter alle le den op nieuwe leden te winnen. De bedoeling is dit jubileum op grootse wijze te vieren. Opgevoerd werd het stuk „Dei het lest lacht". Alle spelers, zonder uitzondering, hebben hun beste krachten gegeven. Het Leids Ka merorkest, o.l.v. de heer Trouwee verleende ook nu zijn gewaardeerde medewerking. Vragen na ongeluk op W. de Zwijgerlaan LEIDEN Het raadslid L. Jon ker heeft B en W vragen gesteld naar aanleiding van het dodelijke ongeluk op de spoorwegovergang van de Willem de Zwijgerlaan jl. vrijdag. Hij wil weten welke maat regelen B en W denken te nemen om aan de blijkens nog steeds le vensgevaarlijke situatie een eind te maken, en binnen welke tijd. schotense bevolking woont. Mo menteel worden in de grote aula al kerkdiensten gehouden. Elders in de wijk is wel onlangs een semi permanent gezondheidscentrum in gebruik genomen. Voetbal teil bate van gehandicapte kind LEIDEN De afdeling Leiden van de KNVB organiseert op woens dag 17 november 8 uur een voet balwedstrijd tussen hel Leidse KNVB-elftal en het Bollen-ZDuin- streek KNVB-elftal. De opbrengst komt ten goede aan de afdeling Leiden van de Vereniging tot behar tiging van de belangen van het ge handicapte kind. Aan de wedstrijd, die op het LFC-terrein wordt ge speeld, nemen tien elftallen deel. LEIDEN Geboren: Ronald F zv L W C M v Amsterdam en J G T de Graaf, Monique M H dv A C J Slingferland en M C M v Haek- tregt, Jeroen zv T L Nijmeijer en J A Nentenaar, Anna A C dv Z van Mersbergen en J. Rosenbrand, Serge A zv W G Steijn en A C C Nieu- wenhuijsen, Cornelia I J dv C van Tongeren en I C E v d Broek, Sas- kia J P dv J Telang en M v d Linden. Guido M zv D W Boland en P J M v Loo. Maprice J J zv H La Have en C P M Stolwijk. Pieter zv G de Koning en J Kromhout. Yuri Remco zv N H A v d List en J Y v Duijn. Overleden: D B Juriën 4 mrt '61 d., L Tegelaar 6 dec 1919 man. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 16 november: hoog water 2.01 en 14.16 uur, laag water 10.13 en 22.24 uur. ZOETERWOUDE Na dc indruk wekkende slart met 400 deelnemers van het pastorale plan „Toerusting" de vorige maand, staat voor a.s. don derdag de tweede avond op het gramma. Het thema „Bevrijdend ge loven' wordt dan gevolgd door „De Kerk". De begeleidingscommissie heeft intussen niet stilgezeten. AI spoedig na de eerste bijeenkomst hebben alle deelnemers een uit voerige samenvatting hiervan thuis gekregen. Vorige week zijn de ge spreksleiders en rapporteurs bijeen geweest om onder leiding van de heer L. Canisius zich voor te be reiden op het nieuwe thema. Ook daarvan is een uitvoerig stencil aan alle deelnemers toegezonden. Dit was samengesteld n.a.v. een vraag-ij gesprek, dat deken A. Lamot, ds. S. L. Schoch en mevr. A. M. Beerefan- gcr-van Rijt met prof. Berkhof hadden. DINSDAG 16 NOVEMBER Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Sleenschuur S. 8 tot 8.30 uur: spreekuur hulsvesting werkende Jongeren. Oude Singel 236. 8 uur: Chr. Besturen bond. J. v.d. Windt over sociale gevolgen voor werknemers bij fusie en reorganlsa- Pteterskerksiraat 1. 8 uur: Assurantie club. over nieuwe autopremies. Rijnl. Lyceum Oegstgeest. 8.15 uur: Ramses Schaffy en Liselore Gerritsen met combo o.l.v. Ruud Bos. Hogewoerd 108. sociëteit SSR afd. Lei den. 8.30 uur: Rob du Mee en Wlm Ver stappen, resp. filmcriticus en filmer, over de film Blue Movie. Kantine werkplaatsen V es testraat 44. 8 uur: voorlichtingsavond Vormingswerk, ontspanningsavond, met muziek en uiteen zetting over werk met gehandicapten. Den Burcht. 7 45 u.prijsuitreiking door burgemeester dr. A. J. Vis in wedstrijd „Geef uw gevel een corsage". Zaal Zuiderkerk. 8 u.: afd. Centrum Christenvrouwenbond. S v. d. Land over „Mijn verblijf bij de Trio-indianen". Rijnlands Lyceum. Oegstgeest, 8.15 u.: Ramses Shaffy en Liselore Gerritsen. DONDERDAG 18 NOVEMBER Vijfmeihal, 8 uur: gymnastlekuitvoerlng JAHN. Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afde ling Zuid-West Christenvrouwenbond, mevr. C. L. Beerman-Roos te Rotterdam over „Een arts over gebedsgenezing". VRIJDAG 19 NOVEMBER Vijfmeihal, 8 uur: gymnastlekultvoering JAHN. Rapenburg 24. 10 tot 3 uur nam.: jazz- zolder Hot House, workshop oude stijl; liefhebbers nemen contact op met T. de Goeij, Breestraat 121, telt. 23988. LAK-theater, Levendaal, 8.15 uur: Los Coleardos. groep uit Madrid met ..Die Kleinbürgerhochzeit" van Bertold Brecht, aangepast aan huidige politieke situatie in Spanje. Vesterstraat. 8.30 uur: Imperium met GRIMMigheden. De Lakenhal, 8 uur: commissie Volks kunde Oud-Leiden, over volksllederenon- derzoek (met forum). Mil. tehuis. Korte Mare hoek Oude Singel. 8 uur: schietavond Ned. Bond van oud-strijders. ZATERDAG 20 NOVEMBER Hooglandse kerk, 7 tot 7.30 uur: avond gebed. LAK-theater. Levendaal, 8.15 uur: Fak keltheater ..Kom vrede, hopsa vrede", wereldpremière van een cabareteske en geëngageerde bewerking van „De vrede" van Aristophanes. Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met „GRIMMigheden". Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 8.15 uur: Litteris Sacrum met „Brullen als een duif". MAANDAG 22 NOVEMBER Gehoorzaal, 8.15 uur: Hoofdstad Operette met „Das Drelmaderlhaus". Stadhuis. 7.30 uur: gemeenteraadsverga dering, o.a. behandeling bouwnota. FILMS Camera: kindervoorst.: „Sjors en Sjim- mie", za. en wo. 2.30. zo. 2.30 en 4.15 u. Avondvoorst Love Story". 14 jr., 19 en 21.15 u., en overige middagen 2.30 u. Nachtv. vr., za 11.30 u.: „The Damned", 18 jr. Luxor: „Hunkering naar liefde", 18 jr. Lido: „Wat zien ik", 18 jr, Studio: „Leo. the last", 18 jr. Trianon: „Blue Movie", 18 jr. Rex: „Het liefdeleven van Bonnie en Clyde", 18 jr. nachtv. vr., za. 11.30 u.: „Sla een kruis en sterf", 18 jr De voorstellingen zijn dag. 2.30, 19 en 21.15 uur en zo. een extra .voorst, om 16.45 uur. Apotheken Doeza-apotheek. Doeza straat 31. tel. tel. 21313. De dienst loopt van vrijdag 17.30 tot vrijdag 8 uur. De apotheken Leider dorp en Oegstgeest zijn ook open. De apothekeek Voorschoten is dicht. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur), ^and- weer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 20460; voor informatie tele foon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.3012.30. dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 oktober—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon geslo ten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870, tot 26 okto ber, dg. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00—17.30. 18.30—20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praetnaturenafdellng (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 Diaconessenhuis: klasse I dag. 1100— 12.00 uur. 13.15—14.00 uur, 18.25—19.30 uur; klasse II en klasse m dag. 13.15— 14.00 uur, 18.45—19.30 uur; kinderafde ling dag. 14.15—15.00 uur, 18.30—19.15 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en van 18.45—19.30; 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 1+—15 en van 18.45—19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij en zat. van 15—15.30; dl. en do. van 18—18.30 uur. Kinderen vanaf 4 Jaar: alle dagen van 15—16, dl. en do. van 18—18.30 uur. Annakllnlek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur: lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kllnlek: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis „Rijnord": dagelijks (ook in het week end): ie en 2e klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—14.45 uur. van 18.00—19.00 uur; 3e klas: van 14.00—14.45 uur. van 18 00—19.00 uur; kraamafdellng: van 16.00—17.00 uur, van 19.00—19 30 uur alleen voor echtgeno ten; kinderafdeling: van 15.00—15.30 uur, van 18.00—18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORD WIJK Sole Mio klasse-patiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling Tabakora- ma (geschiedenis van de tabak en van het roken, samengesteld door Niemeijer Ned. Tabacologlsch Museum t.g.v. 150-jarlg be staan), tot 28 november, dag. 10 tot 17 uur, zon. 13 tot 17 uur, na 1 nov. 10 tot 16 en 13 tot 16 uur. Rapenburg 73: LAK-tentoonstelling, werk van Paul van Hoeydonck, tot 17 november. Tot l december: Grafiek uit België in de Openbare Bibliotheek „Houtkwar tier", Zwellandlaan 5. Openingsuren: maandag 1—5, dinsdag 9—12 en 1—5, woensdag 9—12, 1—5 en 7—8.30, vrijdag 9—12 en 1—5 uur. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: Schilderijen van Karei Wlggers en Willem Thijs; Keramiek van Anke Blankevoort en Baps van Elsdingen; Wandkleden van Ans Lempens; Plastieken van Hans God- defroy. November—december. Lakenhal: op werkdagen 1016 uur: op zon- en feestdagen 13—16 uur. Tot 1 april 1972 Museum De Valk tot 24 maart 1972 gesloten. Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-. woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19. Lelden. Tel. inlichtingen; Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rijndijk straat la. Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3