KNVB wijst kritiek af CVV TE WISSELVALLIG 4 Manchester versterkt positie Matte vertoning in 'Noord Lugdunum gewillige prooi voor RYC le Ondanks beter spel verloor UVS LFC gaf voorsprong uit handen ei ar Sittardia verliest van Tatran II c Roemenië verslaat Tsjechen Spanning stijgt Bekkerveld ronde verder Schaken KNSB UWE LEIDSE COURANT MAANDAG 15 NOVEMBER 1971 t. p Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Reeds twee jaar worstelt de voetbalwereld met de vraag hoe de scheiding tussen de profs en amateurs tot stand zou moeten komen. Het antwoord ligt sinds kort op ta fel (mr. Tripels bedacht een vorm waarin beide secties zelf standig worden, maar toch een "sterke" KNVB behouden blijft) en KNVB-voorzitter Wim Meu- leman drong zaterdag op de in Den Haag gehouden bondsver gadering bij voortduring van op een snelle realisering van de huidige plannen. Keulemans wens om, na in maart met een raamontwerp te zijn geko men, reeds in de zomer van 1972 (peildatum: 1 juli) die scheiding door te voeren, is een Hittere noodzaak. Hoezeer bleek, duidelijker dan uit wiens woorden ook, uit de gang van zaken op de bondsvergadering zelf. Want opnieuw toonde het hoogste „voetbalparlement" aan door zijn verdeeldheid in twee even 'grote kampen volkomen onhandelbaar te zijn. Het is in de huidige constellatie onmogelijk tot een constructief be leid te komen, want de amateurs torpederen de belangen van de profs, die op hun beurt hetzelfde doen ten aanzien van de amateurs. Visies, plannen? Vergeet ze maar, want ze worden van tafel geveegd. Wat mogelijk blijft is niets meer dan een beleid van de hak op de tak. Winstdeling Scheiding van de secties, die zich vrijwel unaniem achter de opvattin gen van de Federatie van Betaald voetbal Organisaties (FBO) en de Landelijke Bond van Amateurver enigingen (LBA) scharen, is een dringende eis. Meuleman stelde dan ook, dat, indien de zelfstandigheid komende zomer geen feit is, in leder geval de Financiën gesplitst of beter: ontward moeten worden. Want die financiën vormden zaterdag een be langrijke bron van conflicten. De profs waren het geenszins eens met de wijze waarop de winst van de bond was bepaald. Dat batig sal do bedroeg volgens de KNVB 418 000 gulden, maar dé financiële commis sie van de FBO zag dit als een on volledige weergave en becijferde de winst een kwart miljoen gulden ho ger. Reden voor Herman Choufoer, voorzitter van de FBO, om te vragen om een winstdeling uiteraard van de winst die de FBO had becijferd. Wim Meuleman keerde zich, even als twee weken tevoren op de verga dering van de profs, tegen die ge dachte omdat daarmee de liquidi teit zou worden aangetast. De grotere reserve is zijns inziens nood zakelijk voor de te verwachten zelf standigheid: „Waarom zouden wij Hij voorbaat iets gaan verdelen dat wij straks dringend nodig hebben? Met een dergelijke operatie voor de boeg mag je zo maar niet gaan uit delen. Bovendien: het is voor degene die het ontvangt een luttel bedrag". Choufoers verweer: „Het betaald voetbal bevindt zich in een precaire situatie, zo zeer zelfs dat dat luttele bedrag voldoende is om zich druk over -te maken". Portefeuille Dat deed Meuleman ook en hij stelde de portefeuillekwestie. Het re sultaat: de amateurs, in het bezit van 48 stemmen, stelden zich achter Meulemans beleid en kregen zelfs nog steun van een enkele dissonant (Ajax, PSV, Sparta, NAQ bij de eveneens over 48 stemmen beschik kende profs. Zodat de noodlijdende profclubs, als lid van een winstma- kende bond, overal behalve bij die bond voor geldelijke steun moeten aankloppen. Het lijkt een redelijke reactie dat, zoals Choufoer naar vo ren bracht, die clubs dan te horen krijgen eerst te btezien of intern wel alle mogelijkheden zijn benut. In de financiële sfeer speelde zich ook de (overigens reeds vele jaren slepende) tweede belangrijke contro verse af: de vergoeding van een profclub aan een amateurvereniging van wie een speler is overgenomen. De amateurclub wil het maximum van 3.000 tot 10.000 gulden zien op gevoerd, maar dit voorstel was even oud als kansloos. Bij de stemming trad de huidige verdeeldheid opmer kelijk „eensgezind" aan de dag, want op Meulemans vragen wie bij de amateurs tégen en wie bij de profs vóór was, bewaarden alle af gevaardigden een voorbeeldig stil zwijgen. Katholiek Wat anachronistisch deden de schermutselingen rond het vervullen van een vacature in het bortdsbe- stuur aan. De profs schoven als op volger van Noud van der Ven ex- FBO-bestuurslid mr. Jacques Hoge- woning naar voren. Van der Ven nam echter in het bondsbestuur een kwaliteitszetel van de Nederlandse Katholieke Sportfederatie in; een voorrecht dat de NKS in 1940 had verworven bij de fusie tussen de KNVB en de confessionele bonden. De zuidelijke clubs zien dan ook meer in de katholieke mr. Tripels en de NKS protesteerde zelfs per tele gram tegen de vrijwel zekere ver kiezing van mr. Hogewoning, die zioh gesteund weet door alle prof clubs. Een van die profclubs, MW, wilde bij monde van de heer Roks echter toch niet overgaan tot „het onelegante en oneerlijke eenzijdig verbreken van een dergelijke over eenkomst". Daarom zal bondsvoor zitter Meuleman (zelf ook katholiek) in overleg treden met NKS-functio- naris Kruyver voordat de (schrifte lijke) verkiezing zal plaatsvinden. HANS SCHMIT ROTTERDAM CW is een zeer wisselvallige formatie, dat is uidelijk gebleken. Na de zeer sterke wedstrijd tegen Xerxes, die orige week met een 31 overwinning werd afgesloten, ging de harloise Voetbal Vereniging tegen Neptunus gisteren roemloos ten voo nder. En dat, terwijl de pupillen van trainer Gijs Doolaard zeker aide iet sterker speelden dan de CVV'ers. Neptunus bleek echter over ?t 1 its meer adem en iets meer intelligentie te beschikken. Immers |dva!W speelde vooral aanvallend een zeer matte partij voetbal. Be halve aanvoerder Leen Tump, kwam geen enkele aanvaller van de ede asten boven de middelmaat uit. istr 'oe^ Spelers als Adrie de Kievit en Dick ibbeld, die in de wedstrijd tegen irxes een zeer belangrijke rol leelden, wisten zich niet in de kij- ."dr te voetballen. De mandekking, de defensie van Neptunus conse- D^ent toepaste, bleek te zwaar voor spitsen van CW. Dubbeld had te il Neptunus linkervleugelverdediger rlxefcns van der Linden niets in te ingen en op het middenveld kon I Kievit zich niet vrijspelen Voeg e3_ ar aan toe, dat, als er aangevallen - j erd door CVV, dit in een dermate og tempo gebeurde, zodat de defen- i van de gastheren geen enkele r] Deite had om deze aanvallen te on- ^a, SITTARD Sittardia heeft zater- door §av0nd voor 1200 toeschouwers de (lek, uiswedstrijd in de tweede ronde het toernooi om de Europa Cup nogal ongelukkige wijze met 910 j 'Jrloren van de Tsjechische kam- g t Den Tatran Presov. In deze bikkelharde wedstrijd, sser larin beide ploegen het accent op odu verdediging legden, had de Neder- we< idse kampioen beslist meer ver- n end. Dat lag voor een deel aan de leidende Duitse arbiters •eiensink en Schroeder. Het tweetal aa m nogal eens vreemde beslissingen i het toekennen van strafworpen. 1de j dezelfde overtredingen gaf hij de HVJ jechen wel en de Limburgers geen hui afworpen. d tv Voor een deel was de nederlaag ook n Sittardia's nervositeit te wijten. ree wel toegekende strafworpen kantelberg en Reijnders) bleven on- s nut. De Tsjechen met name Lacko, 'rdti £ten er beter raad mee- °P 28 n0~ ond mber wordt in Presov de return j speeld. schj ana da Wil r spel u- I* derscheppen en onschadelijk te ma ken. Neptunus aan de andere kant, met Theo van de Poel weer in de forma tie, was aanvallend niet sneller, maar zeker wel inventiever vooral Van de Poel, geroutineerd als hij is, maakte telkens weer met onberekenbare tik jes gaten in de defensie van CW. Zijn medeaanvallers Eef van Zessen en Piet Luck begrepen zijn slimmig heidjes echter te weinig zodat ook Neptunus aanvallend slechts spora disch uit de verf kwam. Na zes minuten kwam Neptunus zeer gelukkig op 10, toen CVV doe- man René de Jong een vrije trap van Johnnie Weyers verkeerd beoordeel de, bovendien nog uitgleed waarna de bal met een huppeltje in het doel van de gasten verdweqn. Vijf minuten la ter werd het 1—1, toen Adrie de Kie vit een voorzet van Leen Tump via het been van een Neptunus verdedi ger in het doel deed belanden. Na rust zakte het peil van de wedstrijd ver onder het nulpunt. Beide teams leken in het gelijke spel te berusten, maar zeven minuten voor tijd was het Ton Pansier, die uit een vrije trap van Jan van Krimpen Neptunus naar de, misschien geflatteerde, zege schoot. Fluks—Unitas 2—2 De streekderby tussen Fluks en Unitas heeft de ruim duizend toe schouwers een ruime portie spanning en sensatie gebracht. Beide ploegen bleken goed tegen elkaar opgewassen te zijn. Weliswaar liet Unitas beter voetbal zien, maar dat verschil werd door de grotere inzet van Fluks opge heven. De thuisclub nam na een kwartier de leiding via Prins, maar Jan den Boom bepaalde de ruststand op 11. Dezelfde De Boom hielp Uni tas naar de tweede treffer. Even daarvoor had Valk uit een strafschop Fluks overigens op 21 gezet. Verder kwamen beide ploegen in deze sfeer volle wedstrijd echter niet. Eerste klasse B: Couda 9 6 3 1 13 14— 4 Roodenburg 9 4 4 1 12 12— 5 UVS 9 5 2 2 12 16— 7 Xerxes 9 5 1 3 11 12—10 Papendrecht 9 4 2 3 19 14—11 KVC 9 3 3 3 9 13—11 Unitas .9 3 3 3 9 14— IS De Musschen 9 2 4 3 8 14—16 Neptunus 9 3 2 4 8 10—19 CVV 9 2 14 7 10-13 Lugdunum 9 1 3 5 5 818 Fluks 9 0 4 5 4 6—14 Het schot van CW'er Adrie de Kievit heeft doel getroffen. Doelman Frans van Deurzen van Neptunus en verdediger Tonnie van Leeuwen hebben het nakijken. De stand is 1—1. TAE SPANNING In de eerste klasse B van de zondagamateurs is weer helemaal terug. De belde koplopers. Gouda en UVS, kwamen namelijk niet zonder kleerscheuren de negende com petitie-zondag door. UVS leed zelfs ver lies tegen Papendrecht. Gouda deed het Iets beter. Desondanks verloor de Goudse formatie een punt aan Rooden burg. dat nu tweede staat met één punt achterstand op Gouda. Inmiddels lijks Xerxes enigszins uit de impasse te geraken. De pupillen van oefenmeester Pim Visser versloegen in een derby stadgenoot De Musschen. De andere Rotterdamse derby, Neptunus CW leverde een triomf op voor de drietanders. Onderaan nog altijd Fluks, dat on danks een gelijkspel tegen Unitas hek- keslüiter bleef. De andere „degradatie- plaats" is voor Lugdunum dat tegen een steeds beter draaiend RVC geen schijn van kans kreeg. SCHWECHAT De Nederlandse dames volleybalkampioen Bekkerveld heeft zich ^zaterdagavond in Schwe- chat geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese be ker. De Limburgse dames wonnen de returnwedstrijd tegen de Oostenrijkse kampioen Blaugeld met 30 (158 157 15—12). De eerste ontmoeting had Bekkerveld eveneens met 30 gewonnen. De Nederlandse damesfloretploeg, die het komend weekeinde in het Mal son d'Es- crime te Brussel deelneemt aan een acht- landenwedstrijd, bestaat uit de volgende schermsters: Leni Kokkes (Amsterdam), Yvonne Boomgaard (Haarlem). Maruga Aschmoneit (Den Haag) en Tonneke Petrus (Amsterdam). In Bremen heelt West-Duitsland zich geplaatst voor de derde ronde van het tennistornooi om de koning Custaaf-beker door een voorsprong van 3—1 te nemen op Zuidslavië. Jan Spetgens is zaterdag in Tessenderio (België) als tweede -geindigd in een wieler- veldrtt over 22,5 km. Winnaar werd de Belg Theo Arnauts. In een wedstrijd voor het toernooi om de jaarbeursbeker (tafeltennis) heeft Tem po Team zaterdag in Wenen met 5—2 ge wonnen van Oemv uit Wenen. De Bulgaarse Maria Gigova heeft zater dag in Havanna op Cuba haar wereldtitel vierkamp in de moderne gymnastiek ge prolongeerd. PSV heeft zondag in de sporthal de Vang in Zaandam het Nederlands vereni- gingskamploenschap voor turners behaald. Ex-kampioene van Europa Karin Janz uit Oost-Berlijn heeft bij de Oostduitse turnkampioenschappen in Cuttubus alle ti tels veroverd. De internationale wielerfederatie heeft toegestaan dat amateur- en profsprinters op 20 november in Brussel, om de Grand Prix SJef ("Poeske") Scherens. tegen el kaar uitkomen. Onder anderen komen Da niël Moreion (wereldkampioen der ama teurs) en Leijn Loevesljn (wereldkampioen der profs) aan de start. In de tweede ronde van het tornooi om de Europa Cup handbal heeft het Deense Efterlaagten met 27—12 van Salzburger AK (Oostenrijk) gewonnen. BOEKAREST In een wedstrijd groep 1 van het toernooi om het iropees kampioenschap heeft Roe- enië zondagmiddag in Boekarest ior 100.000 toeschouwers met 21 wonnen van Tsjechoslowakije. Bij de rust leidden de Roemenen ior een doelpunt van Dubrovski (25e Inuut) met 10. Kapkovic maakte de vijfde minuut na de hervatting ilijk. Nauwelijks twee minuten later idden de Roemenen weer de leiding •r Dobrin. De stand in groep 1 is nu ij Slowakije 6 4 119 114 oemenië 5 3 1 1 7 92 ales 5 2 12 5 5—4 «finland 6 0 15 1 1—16 Op 24 november speelt Roemenië in ikarest de laatste wedstrijd van frze groep tegen Wales. Zesdaagse in Leiden V al IsVS LEIDEN Na Rotterdam (van 20 m 26 januari) en Groningen (van 1 'm 7 maart) krijgt nu ook Leiden fijn zesdaagse. Dit wielerevenement lat van start op 15 maart en vindt laats in de Groenoordhal. Organisa- >r is Joop Riethoven, de voorzitter, ►an de wielervereniging Swift. LONDEN Manchester Uni ted heeft zaterdag zijn leidende positie irt de eerste divisie van de Engelse league aanmerkelijk versterkt door op eigen terrein met 31 te winnen van Totten- ham Hotspur. Ruim 54.000 toe schouwers zagen hoe Sammy Mc Ilroy, een 17-jarige speler, die vorige week zijn debuut maakte, United aan een 10 voorsprong bij de rust hielp. Na de hervatting bracht Dennis Law de thuisclub op 30, waar na het tot vijf minuten voor het eindsignaal duurde eer interna tional Martin Chivers voor de Spurs scoorde. Ondanks de nederlaag van 1—2, die Derby County uit tegen de Wol verhampton Wanderers leed, bleef de club op de tweede plaats. De County nam door John O'Hare de leiding maar dankzij twee treffers van John Richards hielden de Wol ves de winst op eigen terrein. Een verrassing was de overwin ning (2—1) die Manchester City in Londen op Arsenal behaalde. Man chester City nestelde xich daardoor met 23 punten naast Derby County op de tweede plaats. Arsenal begon goed door een doelpunt van Sammy Nelson maar Manchester City kwam voortreffelijk terug en behaalde door Ian Mellor en Colin Bell de tweede overwinning sedert 1955 in Londen. Sheffield United bleef in de run ning door winst in de thuiswedstrijd tegen Coventry City 20. Het totaal van Sheffield is nu eveneens 23 punten. Liverpool en Leeds raakten iets achterop door de kleine nederla gen tegen resp Everton (10) en Southampton (2—1). De .Mersey" derby tussen Everton en Liverpool verliep niet zonder incidenten. Vier spelers werden „geboekt": Alan Ball en Henry Jackson (Everton), Chris Lawler en John Toshack van Liver pool. Het kostbare doelpunt van Everton kwam van de voet van de 20-jarige David Johnson. Asa Hartford's terugkeer in het elftal van West Bromwich Albion was weinig gelukkig want „Albion" verloor de uitwedstrijd tegen Not tingham Forest met 4—1. Hartford, die voor 177.000 pond sterling naar Leeds United zou overgaan, zag die transfer afgezegd toen bleek dat hij een hartafwijking had. Na een nieuw onderzoek hadden de artsen geen bezwaar tegen het feit dat Hartford zijn plaats op het midden veld weer innam. Bundesliga Aan het ongeslagen record van Bavern München is zaterdag in het Wald-stadion in Frankfort voor 64.000 toeschouwers een einde geko men. De „Beieren" verloren de uit wedstrijd tegen Eintracht Frankfurt met 32 en raakten daarmee hun leidende positie kwijt aan Schal- ka '04. dat in Gelsenkirchen yoor 30.000 toeschouwers van Vfl Bochum won: 41. Schalke '04 heeft na 15 wedstrijden nu 24 punten. Bayern München staat op 23 punten. Ook titelhouder Borussia Mönchen Gladbach moest een nederlaag in casseren. In Braunschweig verloor Borussia niet alleen met 21 maar zag ook international Heynckes ge blesseerd van het veld dragen. Gij zal komende week zeker niet tegen Polen kunnen spelen. De Borussen behielden wel de derde plaats maar worden op de voet gevolgd door FC KÖIn (31 tegen Hannover '96) en VFB Stuttgart (op vrijdag 40 in de uitwedstrijd tegen Borussia Dort mund). Na de 12e nederlaag van Hannover'96 kondigde trainer Jo- hanssen aan dat hij dé club gaat verlaten. „Wij hebben het vertrek in harmonie geregeld." Onderaan de ranglijst deden zich geen veranderingen voor. Behalve Hannover verloor ook Arminia Bie- efeld, dat in verband met het om kopingsschandaal niet meer op de Duitse totoformulieren zal voorko men. Rotweiss oberhausen verspeel de opnieuw twee punten en staat nog steeds op de 16e plaats. Vfl Boc hum en Borussia Dortmund (beide 10 punten) zijn ook nog niet uit de gevarenzone. De negen wedstrijden in de bundesliga trokken slechts 170.000 toeschouwers. Er vielen op de 15e speeldag 39 doelpun ten. Woermer (Oberhausen) en Senger (Fortuna Düsseldorf) werkten de bal in eigen doel. Gerd Muller versterkte zijn eer ste plaats op de top scorerslijst door beide goals van Bayern München te maken. Zijn totaal is nu op 13 gekomen. Heynckes (Borussia M G) die voor hij ge blesseerd van het veld werd ge dragen eenmaal raak schoot, staat tweede met 11 treffers. PAPENDRECHT Als UVS ooit kans heeft gehad de altijd lastige uitwedstrijd tegen Papendrecht te winnen dan was het wel gister middag. Verloren de Leidenaren vorig jaar met 41, nu namen zij na een half uur spelen de leiding, die zij echter in de openingsfase van de tweede helft weer verspeelden. In de slotfase werd daarna zelfs de volle winst nog uit handen gegeven: 21. UVS startte overigens ijzersterk. Met een flinke dosis zelfvertrouwen werd het doel van Romijn onder zware druk gezet. Ternauwernood kon de Papendrechter doelman red- di'ng brengen bij een kopbal van Karstens. Het duidelijk beter spe lende UVS, dat vooral in de ope ningsfase een zwak verdedigend Pa pendrecht tegenover zich trof, nam in de 35e mimiiit de leiding. Na een combinatie met Jan Verver nam Ge rard Desar de bal ineens vol op de wreef: 01. Het zonder Aat Koren spelende UVS (wegens ziekte was da middenvelder vervangen door Gillis Hendriksen) werd in het begin van de tweede helft overrompeld. Het zich veel doortastender tonende Pa pendrecht sloeg al in de vijfde mi nuut toe. Bij een hoge voorzet sloeg Wijnand Sloos mis, Versteeg sprong snel toe en strafte de fout dankbaar af: 1—L UVS werd direct onzeker. Er vie len gaten en met de grootste moeite wist het zich te vermannen. Er kwa men weer wat tegenacties, waarbij Leo Hoil overschoot en Jan Verver een kopbal juist naast het doel zag belanden. Tien minuten voor tijd kwam het wel degelijk ook op winst spelende UVS achter te staan. Met een kop bal vaagde Peters alle illusies weg: 21. Een aantrekkelijke wedstrijd met een voor UVS nare afloop, die de leiding kostte in 1 B. LFC—LEONIDAS 2—2 (1—0). LFC, dat tot vijf minuten voor tijd met 21 voorstond, heeft de furieuze aanvallen van de Rotter dammers in de laatste periode van de tweede helft niet kunnen weerstaan. De Leidenaren waren tot dat moment, vooral op het middenveld de betere ploeg maar konden met hun uitvallen niet gevaarlijk worden. Pas in de 23e minuut kon Hoek, na een mis verstand in de Leonidas-verdediging (op een terugspeelbal reageer de Hoitgreve in het geheel niet) het eerste doelpunt maken. Dezelfde Hoek speelde overigens een goede wedstrijd. De strijd kab belde naar de rust toe. Na de pau ze begonnen de Rotterdammers met een enorme inzet te voetballen. Maar in de 6e minuut kon Gubler in hurkende positie de stand nog op 2-0 brengen. Leonidas ging toen alles in de aanval gooien. De ene kans na de andere werd echter door de Rotterdamse ploeg gemist. In de 22e minuut was het ein delijk raak. M. Roesbenberg kwam na veel geharrewar alleen voor doelman Visser te staan en schoot de bal verdiend in het doel. LFC begon op dat moment nat tigheid te voelen en ging tijd rek ken. Maar de Rotterdammers, nu niet meer te stuiten, bleven op het Leidse doel hameren. Ook nadat Thijs Polanen was ingevallen voor De Wit, die een blessure opliep, kon LFC niet voorkomen dat J. Roestenberg vijf minuten voor tijd de bal kreeg toegespeeld, om de doelman heendraaide en gelijkmaak te. RIJSWIJK Lugdunum heeft de stunt van vorig jaar niet kun nen herhalen. Wist het toen, door hardnekkig verdedigen, een 00 uit het vuur te slepen tegen RVC, gistermiddag prijkte die briistand slechts één helft op het scorebord. In de tweede helft liepen de Rijs- wijkers Lugdunum onder de voet en bleek het na het openings doelpunt van Van Dullemen een gewillige en niet meer tegenstribbe lende prooi voor de regerende kampioen van IB. In de eerste helft toen Lugdunum vrijwel consequent met acht man een ring vormde voor doelman Lou Honsbeek en Cees Vermond ais een trouwe waak hond Carol Schuurman begeleidde, kreeg Lugdunum nog de beste kansen. Zo faalde Gijs Collé aileen voor doelman Van Assendelft door tegen de doelman op te schieten en kon Van Assendelft de doorgebroken Cees de Oler slechts stuiten door hands te maken. Honsbeek redde tussen deze fasen van ademhalen voor Lugdunum door prachtig bij schoten van Pronk, Bolman, en Schuurman. Bij het scheiden van de eerste helft scoorde Joop Vonk tenslotte dan toch nog, doch het doelpunt werd gemaakt, terwijl de fluittonen van de scheidsrechter juist hadden geklonken. In de tweede helft drukte RVC dan toch door. Nadat Guus Haak en Jan vxi. Oever nog enkele fouten hadden gemaakt, die de schaars be zette Lugdunumaanval nog enkele kansen boden, maakte Van Dulle- man tijdens een scrimmage aan alle onzekerheid een einde, waardoor 't verzet van Lugdunum ook gebroken werd. De felheid vloeide weg uit de Leidse ploeg die zich direct bij de nederlaag neerlegde. Een actie van Bolaman bood Ger- rie Hup de gelegenheid voor 20 te zorgen en tenslotte was het Pronk, die voor de inleiding van de derde treffer,zorg droeg. Zijn voorzet werd verkeerd beoordeeld door doelman Honsbeek, die onder de bal door liep; waarop Henk de Cler in een wanhoopspoging de bal in eigen doel kopte: 30. ROODENBURGGOUDA 00. Wat beide ploegen op het sport park „Noord" hebben laten zien, viel erg tegen. Het was onbegrijpe lijk voor de ongeveer 2000 bezoekers dat hier de nummers één en drie tegenover elkaar stonden. Aan beide kanten werd er bijzonder slecht geplaatst. Gouda, met de oud-prof Gerry Clement in de ge lederen, kwam in de beginfase niet aan de bal. R. Verkuylen had duidelijk de opdracht meegekregen deze gevaarlijke routinier uit te schakelen. Roodenburg dat met de gebruike lijke tactiek van „laat maar komen" was aangetreden, slaagde er in de eerste helft goed in de Gouda-aan vallen op de laatste lijn te onder breken. De beide doelwachters heb ben nauwelijks enig gevaarlijk werk te doen gehad. Slechts eenmaal was doelman L. Bezen bij een keiharde kopstoot van de traag spelende M. v. Koop kansloos, maar de deklat braoht redding. Had de eerste helft nog aanvaardbaar spel te zien ge geven. dertig minuten in de tweede helft was het vertoonde spel het aankijken nauwelijks waard. Gouda wist wel enkele malen voor het Roodenburg-doel te komen, maar verder dan krachtloze schoten van Bob Westra, Gerry Clement en de goed spelende Piet van Mullem kwam het niet. In de slotfase kwam Roodenburg even uit de verdediging. Een voor zet van G. Duibbeldeman kon Leen Bezen niet voldoende wegwerken, de vrij opkomende J. v. Es schoot echter onbesuisd naast. Met het ge lijke spel kregen beide ploegen loon naar werken. Nu er drie ronden z(jn gespeeld, kan Eindhoven I zich waarschijnlijk koploper in de hoofdklasse van de K.N.S.B. noemen, indien de span nende wedstrijd, die werd afgesloten met een 43 voorsprong, tegen mede- kampioenskandidaat Philidor I (Lei den) wordt gewonnen; de drie afge broken partijen lijken remise: v. Maa- ren gaat zijn partij tegen Balemans uitspelen, terwijl de beide andere gearbitreerd worden. Moerwijk I zag de eerste plaats voorbijgaan, want 't werd door Watergraafsmeer hard handig aangepakt <63 voorlopig). Utrecht I en Philidor I (Leeuwarden) werkten de hatelijke nul weg door tegen elkaar gelijk te spelen (5—5). VAS/ASC en Rotterdam I kunnen hun puntentotaal wat opvijzelen te gen BSG I resp. D.D. I. Uitslagen Hoofdklasse: Water graafsmeer—Moerwijk I 63 (7—3); Utrecht IPhilidor (Leeuwarden) 55; Eindhoven I—Philidor I (Lei den) 4—3 (5Vt—4tt); VAS/ASC I— BSG I 4—4 (5Vï4%); DD I—Rot terdam I 3—5 (4%—5>/i). In de eerste klasse B deed LSG I van zich spreken door HSG I de eer ste nederlaag toe te brengen (3V4— 6'/t). Philidor III had in II B aanvan kelijk een 214l'/t voorsprong tegen ASV, maar deze ging in de vele tijd noodduels volledig verloren (35). In II C versloeg Philidor II met niet minder dan 8V4l'/s de ex-eerste klasser DSC I, terwijl L.S.G. II in de gradatienood blijft verkeren nu ook de derde wedstrijd werd verloren, en wél tegen Europoort II (3%5

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11