WEEKAGENDA Krachtig optreden tegen huurschuld Ds. J. J. Verleur geschorst Corso's waren geweldige reclame FEEST BIJ DE PEUTERS Brand bij V. en D. en Herengracht Burgerlijke stand van Leiden Lange Voort wil koopavond N DEN BOSCH NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 NOVEMBER 1971 Huisuitzetting aan de Lombokstraat LEIDEN Onder veel belangstel ling van het publiek werd dinsdag middag jl aan de Lombokstraat een ontruimingsvonnis van het Kanton gerecht door uitzetting ten uitvoer gelegd. De deurwaarder, geassisteerd door de politie en bijgestaan door een aantal verhuizers, maakte de 's morgens door de huurder en zjjn gezin verlaten woning leeg. In de woning bleek echter nog zoveel rommel en vuil te zijn achtergela ten, dat twee grote vrachtwagens van de Reinigingsdienst nodig wa ren om alles van de openbare straat af te voeren. De kantonrechter had de veroorde ling uitgesproken wegens wanbeta ling door de huurder. Deze was meer dan eens door de verhuurster een van de Leidse woningbouw verenigingen vergeefs gewaar schuwd. De huurder hield zich ook doof voor de dagvaarding en de daarop volgende stappen. Eerst toen de uitzetting werd voorbereid, zui verde hij zijn huurschuld aan maar de woningbouwvereniging besloot daarmee geen genoegen meer te nemen. Zij stelt zich op het stand punt dat de huur op tijd dient te worden betaald en dat de betrokkene had kunnen betalen: hij heeft re gelmatig werk. Wanbetaling van huur heeft hier ter stede een zo'n grote omvang genomen, dat krachtige maatregelen kunnen worden verwacht tegen de genen, die zich daaraan schuldig ma ken, vooral wanneer de niet tijdige betaling door geen ernstige omstan digheid kan worden verontschul digd. Voor de huurder, wiens huurwo ning werd ontruimd, zal een en an der nog een gevolg hebben, want hij is veroordeeld tot betaling van de proces- en executiekosten. Overigens kan worden meegedeeld, dat het Bureau Huisvesting op het laatste moment no* zijn royale me dewerking tot oplossing van dit trieste geval heeft verleend. Er is voor dit uit man vrouw en vyf kinderen bestaande gezin voor en kele dagen een noodoplossing gevon den, en dan wordt er een flat be schikbaar gesteld. Voor de betaling van de huur is nu een regeling ge troffen. Marcel van Dam ex™ in Oegstgeest LEIDEN, 2 november Geslaagd: doet. ex. Indo-Ixaanse taal en letterkunde mej. M .C. Monna (Den Haag). OEGSTGEEST Tijdens een bij eenkomst van de PvdA lichtte Marcel v. Dam zijn „half-procent-suggestie" ten behoeve van de woningbouw toe. Volgens de heer Van Dam kan door het beschikbaarrstellen van een half procent van de welvaartsstijging een bedrag van f 300 miljoen beschikbaar komen, waarmee enige duizenden woningen kunnen worden gebouwd met een huur van rond f 150 per maand. Hij ziet dit zelf niet als een oplossing van de woningnood in zijn geheel, maar als een deeloplossing. Volgens een enquête van de NOS is tweederde van de bevolking voor het plan en ook minister Udink zou er welwillend tegenover staan. LEIDEN De Leidse Vereeniging van Industriëlen heeft onlangs be sloten, dat ook niet industriëlen lid kunnen worden van de LVI. Aan de vereniging, die onderverdeeld is in vijf groepen (textiel, grafisch, voe- dings- en genotmiddelen, metaal en bouw) zal een groep dienstverlening worden toegevoegd. Daaronder vallen banken, verzeke ringen en hotels. Tevens werd besloten dat de pu blic relations mét ingang van vol gend jaar zullen worden behartigd door de heer Drysdale, inplaats van het Bureau Beauc'nez, dat ongeveer 5 jaar adviseur van de LVI is geweest. Woensdag 3 november Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur socia le raadsvrouw, levendaal 1. 5 tot 7 uur; spreekuur voorlichting sociale wetgeving. Consistorie Lutherse Kerk. 1012, 26 en 710 uur: bazaar. Donderdag 4 november De Lakenhal, 8 uur: Oud-Lelden, G. A. Brongers over de geschiedenis van de ta bak en het roken. LAK-theater Levendaal, 8.15 u.: Pip Si mons met ..Do it". Vrijdag 5 november Vestestraat 40. 8.30 uur: imperium met GRIMM-igheden Den Burcht. 7.30 uur: uitvoering jeugdkoor Ex Animo Den Burcht. 7.30 u.: uitvoering Jeugd koor Ex Animo, zangspelen. Van poppen en kabouters en Hel verlorentasje. Rapenburg 24, jazz-zolder Hot House, M.30 uur nam.: nachtconcert Chris Hinze Combination (Chris Hinze, Wim Stolwijk, Roger Cooke en Jirrrm Shaaperoe). Antonius-clubhuis, 8 uur: uitvoering Leids Instrumentaal Muziekgezelschap Crescendo t.g.v. 20-jarig bestaan (dir. W. van Strien). Zaterdag 6 november Vestestraat, 8.30 uur: Imperium met GRIMM-igheden. Kreatief Sent rum, Bree- straa 66, 10 uur voorm. ot 2 uur 's nachts: Kreatief Sirkus door Cultureel Jongeren Paspoort. Zuiderkerk. 8 u.: donateursconcert Jeugdkamerorkest. Leiderdorp: kinderspeelzaal Dennen schans (N 13). N18 u speelgoedtentoon stelling. Antonius-clubhuis. 8 uur: uitvoering Leids Instrumentaal Muziekgezelschap Crescendo t.g.v. 20-jarig bestaan (dir. W. van Strien), receptie 35 uur. Zondag 7 november LAK-theater, 2.30 u.: ..Geheimzinnige uitvinding", poppenspel voor kinderen, door Henk Abblng. Leiderdorp: kinderspeelzaal Dennen schans (N 13), 1116 u speelgoed tentoon stelling. FILMS CAMERA: wo. za en zo-middag 2.30 u. (zo ook 4.15 u.) ,,De avonturen van Piet je Bell", a.l.; „Soufflé au Coeur", 18 jr., 2.30. 7 en 9.15 u.. zo 7 en 9.15 u.; nacht- LEIDEN De brandweer had gisteren een drukke ivond. Tegen achten ging het automatisch alarm over ran Vroom en Dreesmann. Toen de brandweer arriveerde, nas dc sprenkler-installatie (die bij brand automatisch tvater geeft via in de plafonds geïnstalleerde „douche koppen") al in vol bedrijf. Het vuur woedde op de vijfde verdieping en was waarschijnlijk ontstaan doordat een brandende sigaret in een afvalbak was geworpen. In zeventien minuten was men de brand meester, maar terwijl de brandweer nog bezig was met de nablussing, kwam een nieuwe melding en wel van de Herengracht (nr. 126), waar de bovenverdieping van een door studenten bewoond huis in brand stond. De melding hiervan kwam vijf voor half 10 binnen en twintig minuten later kon ook hier het sein „brand meester" worden gegeven. De boven verdieping was toen uitgebrand. Het vuur was ontstaan in een uit zachtboard opgetrok ken kamertje, waar een aantal kapok-matrassen bij wijze van rustplaats op de grond lag. De bewoner ervan had kort tevoren de pit van zijn oliekacheltje vernieuwd en het kacheltje daarna niet bijgesteld, waardoor overver hitting ontstond. Hij ging snel het vuur met emmers water te lijf en liet de brandweer bellen. De brandweer kampte gisteravond met een extra han dicap doordat een van de motorspuiten (de oudste) het liet afweten. Er moest ook nog worden uitgerukt voor een klein brandje in de Schubertlaan. Foto: de nablussing op de Herengracht. (Foto N. van der Horst). LEIDEN GEBOREN: Angelica RMdrvC van Aarden en D P Boen der; Diana E dr v P F A Koree en C Rijsbergen; Nicole M dr v N J van Ravesteijn en H G Dil; Max Hznv J Horstink en M E Gerlings; Sandra dr v W P Spaanderman en W J Haasnoot; Walterus C zn v T J Ja cobs en M C Rotteveel; Fiona S dr v A R Baron van Heemstra en M T M van Zinnicq Bergmann; William zn v D Haasbroek en L Slappendel; Ni- colette AJMdrvWH Hogenboom en J J Vuurpijl. OVERLEDEN: J Bijleveld, 3 jan 1899 man; H Spek 24 sept 1883 man; S Neuteboom 10 mrt 1918 vrouw; J Chaudron 8 febr 1923 man; A de Groot 27 jun 1900 weduwe van J Schreuders; O Oosterhof f 24 jan 1912 man; K Tisseur 21 jul 1892 man. H M Verbooij 4 sept 1910 vrouw; P van der Wolf 6 jan 1901 man; H de Heer 12 febr 1903 weduwe van W F van der Burgh; L P de Groot 25 apr 1890 man; A J Diks 12 febr 1914 man; LAM Noppeney 7 jan 1921 man; M van-Galen 27 mei 1902 we duwe van N J van der Krogt; D de Mooij 21 nov 1923 man; R J Coordes 10 jun 1907 man; E de la Bije 6 mrt 1889 man; H Jansen 25 nov 1883 man; H van der Heijden 4 jul 1960 zoon; A Vianen 2 nov 1906 echtgen van T Paauw; C van Eijk 2 6jun 1906 man; L C Geschiere 12 jan 1919 echtgen van J H Geschiere; W Schalks 28 apr 1905 echtgen van C L M van Cleef; J Verstraaten 6 aug 1911 man. GEHUWD: C J Wijdeveld en A H T N van Rooij; J van Ees en E C J Dikkes. VOORSCHOTEN Op vrijdag 5 november om 8 uur wordt in het Cultureel Centrum de kleurenfilm „Het Athene van India" vertoond. De film toont unieke opnamen over het ritueel van de Hindoe-godsdienst. In deze film ziet men ook hoe het Evangelie van Jezus Christus nieuwe hoop aan de mensen geeft. LISSE Na een lange tijd van moeilijkheden in de kring van de Geref. Kerk Vrijgemaakt te Lisse is het in deze kerk tot een ernstig conflict gekomen, hetgeen tot ge volg heeft, dat de Vrijgemaakte Kerk, ruim 200 leden tellende, is uiteengevallen. Ongeveer de helft stelt zich achter de predikant en de met ds. Verleur uitgetreden ker- keraadsleden. Rónd 100 leden kun nen zich niet met de gang van za ken verenigen. Zaterdag jl. kreeg ds. J. J. Verleur van zijn kerkeraad, in samenwer king met de Kerkeraad van de Geref. Kerk Vrijgemaakt te Rijns- burg, de mededeling, dat hem van af dat moment de toegang tot de kansel werd ontzegd en voor een periode van drie maanden een schorsing over hem uitgesproken was. De motieven die hiertoe heb ben geleid zijn samen te vatten in het feit, dat de Particuliere Synode van de Geréf. Kerken Vrijgemaakt de bezwaren van ds. Verleur en een gedeelte van de kerkeraad t.a.v. de gang van zaken te Lisse en de door de kerkeraad genomen beslissingen, waarbij ook de be kende „Open Brief" aan de orde werd gesteld afwees welke afwij zing door ds. Verleur en de zijnen niet wordt geaccepteerd. Voorts werd als tweede grond voor schor sing aangevoerd, dat ds. Verleur op 24 oktober in Heerenveen heeft gepreekt in de Geref. Kerk Vrijge maakt (buiten verband) en zijn kleindochtertje de H. Doop toe diende. Ds. Verleur, die bijna 40 jaar pre dikant is en sinds 1946 te Lisse staat, is wel onder de indruk van het schorsingsbesluit, maar acht het zijn roeping om als dienaar des Woords zijn taak te blijven vervul len. De ouderling P. Pols en de diaksn C. Baartman en ongeveer 100 leden volgden hem. Zondag avond heeft men een dienst gehou den in het kerkgebouw der Chr. Geref. Kerk aan de Veldhorststraat in welke dienst ds. Verleur sprak over de tekst uitTimotheüs 2:9: „Gods Woord is niet geboeid". Zondag werden om 9.30 en 5 uur diensten gehouden waarin ds. Ver leur zal voorgaan (plaats van sa menkomst is nog niet bekend). OEGSTGEEST Gisteravond hield de Stichting Winkelcentrum Lange Voort haar najaarsvergade ring in het Gemeentecentrum. Voor zitter H. Rozelaar kon de verheugen de mededelifrg doen dat alle in het winkelcentrum gevestigde grootwin kelbedrijven zich bij de stichting hebben aangesloten. Aan de deel nemers is gevraagd of er belangstel ling bestaat voor een koopavond. Het bleek dat de meerderheid daar vóór was. Men kon het evenwel niet eens worden of de donderdag- of de vrijdagavond de meest geschikte zal zijn. Er wordt contact opgenomen met het gemeentebestuur. Als het oude winkelcentrum geen belangstel ling mocht hebben voor de invoe ring van de koopavond, zal de Lange Voort toch een aanvraag indienen. LEIDEN Met ingang van deze week bekleedt de heer A. J. Kal lenberg de funktie van trainer/coach bij „The Bona Stars". Hij zal het eerste herenteam gaan leiden. LEIDEN „Toen ik begon hield ik slechts vijf gulden per week voor mezelf over. En niet te vergeten de sceptische houding van vele ouders. Ik vond het toen dan ook wel erg moeilijk maar ik heb door gezet en zou nu niets anders meer willen doen". Dit zei mejuffrouw M. A. A. Beugelsdijk, leidster en beheerster van de peuterklas in de Rijnlandflat aan de Bachstraat. Deze klas viert het eerste lustrum. Vrijdag wordt er voor de kinderen een groot pannekoekenfeest ge houden. Vej. Beugelsdijk (25) heeft vijf jaar geleden deze peuterklas (voor kin deren van drie en vier jaar) op poten gezet. Na eerst haar oplei ding voor kleuterleidster in Den Haag te hebben voltooid wilde zij een lang gekoesterde wens uitvoe ren. Zij ging met een klein aantal kinderen aan het werk en pro beerde een vaste en grote ruimte te krijgen. Zij kreeg die in de Rijnlandflat. Met medewerking. /an zoals zij zelf zegt, van veel lieve mensen kwamen er tafels, stoel tjes, poppen, autootjes en knutsel- papier. Het aantal kinderen steeg, zodat ze nu verdeeld zijn in een ochtend- en een middagklas. Het hele project wordt door mej. Beugelsdijk gefinancierd. ..Goed, de 'ouders moeten natuurlijk als ze de kinderen brengen een we kelijkse vergoeding betalen, maar daarvan moet ik in mijn onder houd voorzien. Vakantiegeld heb ik niet en als ik ziek word moet ik zelf voor de kosten opdraaien. De huur van het lokaal moet ook betaald worden en er zijn nog veel andere kosten aan zo'n klas verbonden, o.a. voor boetseerklei en speelmaterialen". Vergoeding of subsidie van de overheid is er niet bij. Dat de peuterklas in de loop der ja ren een goede naam heeft gekre gen illustreren de drie Nijverheid- scholen in Leiden wel die een paar uur per week leerlingen sturen om hen praktijkervaring te laten op doen. Ook van buiten Leiden komen er kinderen naar deze klas. Iets waar mej. Beugelsdijk terecht trots op is. De klus teltmomenteel om en nabij de 55 kinderen. Kinderen die niet aan hun lot worden overge laten, zo in de trant van: als ze maar tot vijf uur zoet zijn. Maar kinderen die spelletjes doen en handwerkjes fiZaken. Iets waar 'de juf' veel belang aan hecht. „Als ze naar de kleuterschool gaan krijg ik wel eens reacties van leidsters. Die kunnen het merken aan de kin deren als ze veel met elkaar spe len en werken. Ze kunnen zich vaak sneller aanpassen dan de kinderen die direkt van hun moe der op de kleuterscholen komen". Een grote wens van mej. Beugels dijk is een eigen ruimte waarin ze niet bijna dagelijks alles moet ver wijderen omdat er 's avonds bijv. een vergadering wordt gehouden. Joan Haanappel in Alkemade getrouivd ALKEMADE Dinsdagmiddag is -7 het raadhuis van Alkemade de Nederlandse schaatsster Joan Haan appel in het huwelijk getreden met de 39-jarige Duitser Robert Rospert, .manager van de «Amerikaanse ijs- afscla *ow 'Holiday on Ice'. De ijsshow öl in december naar Nederland ko len. Joan Haanappel en Sjoukje 'jkstra treden er beiden in op. alsem. \M-rk! an dl akkii uid tl rhtend cliten. nakeh el van Zo» bij dl )ijn tl l (iïO* Katwijk aan Zee Hoog en laag water KATWIJK Donderdag 4 no vember: hoog water 3.34 en 15.53 br laag water 11.54 uur spring- RIJNSBURG Gisteravond vond in'de kantine van „Flora" de prijsuit reiking plaats van het Rijnsburgse Bloemencorso 1971. Voorzitter C. Leeuwenberg zei, dat de presentatie van het Corso, in Rijnsburg/Leiden, via de televisie van de TROS en de Corso's in Keulen en Hüttental (Duitsland) een gewel dige reclame zijn geweest voor de bloemenhandel. De voorzitter dankte de heer D. den Haan die als reclameman van het Corso-comité, afscheid nam. „U heeft veel werk verzet in de af gelopen jaren. Uw zoon volgt u op en wij hopen dat hij het net zo goed doet als zijn vader!" Hij sprak ook de heer Hemmes toe. „Nico, het is niet te peilen wat jij, en ook je vrouw voor de bloemen handel doen. Niet alleen in Rijns burg, maar vooral ook in het bui tenland. Je bent nergens en overal". Om de tijd te vullen dat hij niets te doen heeft, kreeg hij een biljart. Als tweede dankte Leeuwenburg de heer Piet van der Kwaak. „Ik hoop dat we nog vele jaren mogen samenwerken". Hij mocht drie Delfts blauwe vazen in ontvangst nemen. Tijdens de presentatie via de Tros was er ook een hondekar, waarover de heer Bram de Mooy zich had ont fermd. Hij mocht tijdens de openings plechtigheid van het Corso tekst en uitleg geven aan Prins Claus óver de wijze waarop rond de eeuwwis seling de Rijnsburgse groentehande laar zijn handel aan de vrouw of man bracht. Als bijverdienste wer den dan vaak een paar bosjes bloe men meegenomen. Hieruit is weer de bloemenhandel gegroeid! De heer Leeuwenburg overhandigde Bram de Mooy een foto: „Je hebt je spel goed gespeeld". Voor de prijsuitreiking was - de heer P. van Delft uitgenodigd, voor zitter van „Flora". Deze was echter op het laatste moment verhinderd. Zijn taak werd op „Rijnsburgse wij ze" overgenomen door de secretaris van „Flora", de heer Den Haan. De ze suggereerde nog dat de beoorde ling van het publiek in de totale be oordeling wordt opgenomen. Het is bij dit Corso voorgekomen, dat een wagen zonder beoordeling bij het pu bliek hoog werd. geklasseerd. i voorst, vrf) zat 11.30 u. „The Performan ce". LUXOR„Er drupt bloed in het huis'', 18 jr.. 2.30. 7 en #.15 u.. zo 2.30, 7 en 9.15 u. LIDO: „Wat zien Ik". 2.30, 7 en 9.15 U., zo 2.30 4.45 7 en 9.15 u. STUDIO. „They call me Mr. Tibbs". 2.30, 7 en 9.15 u„ zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. TRIANON: „Blue Movie", 18 j„ 2.30, 7 en 9.15 u„ zon 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. REX: „rmitlatlon". 18 j.. 2.30, 7 en 9.15 U„ zon 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u.; vrij en izat nachtvoorstelling „Macken- wa's Gold, 18 j.. 22.30 u. Nieuwe films Camera: wo.-za en zo-middag 2SO (zo 4:15 uurl ..Wlnnetou in de dodenvaUel"; overige, middagen en avond 7 en 9.30 uur „The Arrangement" 18 jr: nachtv vr/ za lil,30 uur ,,Z" door Costa Gravas. Luxor: „Dit is uw man, 18 Jr, een film van Oswalt KoUe; 2.30, 7 en 9.IS u: zo 2J0. 4 45. 7 en 9.15 u. Lido: ..Wat zien ik". 2.30, 7 en 9.15 u (zo 4 45 ook). Studio: ..They call me Mr Tibbs", 2.30, 7 en 9.15. zo ook 4.45 u. Rex: ..Erotische Inwijding"; Trianon: „Blue Movie". Apotheken Apotheek Herdingh en Blanken, Ho- gewoerd 171, tel. 20502. De apotheken Voorschoten en Ocgstgeest zijn ook open. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rijndijk- straat la. Leiden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie 5 mhal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 20460; voor Informatie tele foon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30, dinsdag en vrijdag ook 1417 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 oktober—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon. geslo ten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870, tot 26 okto ber, dg. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00—17.30. 18.30—20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 uur. Dlaconessenhuis: klasse I dag. 1100 12.00 uur, 13.15—14.00 uur. 18.25—19.30 uur; klasse II en klasse III dag. 13.15— 14.(JU uur, 18.45—19.30 uur; kinderafde ling dag. 14.15—15.00 uur, 18.30—19.15 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en van 18.45—19.30; 2de klas: alle dagen van 11.30—12. van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraam afdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Babys en kltuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15—15.30; -di. en do. van 18—18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—16, dl. en do. van 18—18.30 uur. Annakllniek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur: lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kliniek: ma. t/m vrij. 16.4517.45 uur; za terdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis „Rljnord": dagelijks (ook in het week end): le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.0014.45 uur, van 18.00—19.00 uur; 3e klas: van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; kraamafdeling: van 16.00—17.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgeno ten-; kinderafdeling: van 15.00—15.30 uur, van 18.00—18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mio klasse-patiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Tentoonstellingen Tot 5 november: expositie van etsen en tekeningen van Trees Zwetsloot-van Kesteren In de openbare bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Beinumstraadt 2 te Lelden. De Lakenhal: tentoonstelling Tabakora- ma (geschiedenis van de tabak en van het roken, samengesteld door Niemeljer Ned. Tabacologisch Museum t.g.v. 150-Jarlg be staan). tot 28 november, dag. 10 tot 17 uur. zon. 13 tot 17 uur, na 1 nov. 10 tot 16 en 13 tot 16 uur. Rapenburg 73: LAK-tentoonstelling. werk van Paul van Hoeydonck, tot 17 november. Tot 1 december: Grafiek uit België in de Openbare Bibliotheek „Houtkwar tier". Zweilandlaan 5. Openingsuren: maandag 1—5. dinsdag 9—12 en 1—5. woensdag 9—12. 1—5 en 7—8.30. vrijdag 9-12 en 1-5 uur. Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3: Schilderijen van Karei Wiggers en Willem Thijs; Keramiek van Anke Blankevoort en Baps van Elsdingen: Wandkleden van Ans Lempcns; Plastieken van Hans God- dcfroy. Novemberdecember. Lakenhal: op werkdagen 1016 uur: op zon- en feestdagen 13—16 uur. Tot 1 april 1972 Museum De Valk tot 24 maart 1972 gesloten. tegen tegen cup International vrijdag, 5 november20.30u. Toegangsprijzen 3,25 f 6,25 Voorverkoop kassa "HOKY" Den Haag en Bespreekburo Haagse Courant Advertentie aangeboden door: NIJSSEN - LEIDEN Voor koel- en vriestechniek. mjj I

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3